'Vluchtelingen-recht' is nog erg onduidelijk koeriers wam r Universiteitsraad van Leiden bespreekt 'militaire' subsidies I Horeca-bedrijven willen geen homofielen in dienst Studiedag loste weinig vragen op Marokkaan zwaargewond bij Uit onderzoek blijkt: vechtpartij in café Steen door ruit ƒ20.000 buit £3 J Recht op een behoorlijk proces Jongen overleden tien dagen na gevecht op school Aparte 'banen' voor speedboten op randmeren Weer UVS ers weg Nationalisatie IPC krijgt steun van OPEC Verwarmende muziek op een kille avond Verrassingen in d|>< muziek zijn zeldzaam Deen verongelukt in Petroleumhaven U BS BRANDT LEIDEN bergplaats voor inboedels tel: 20389 - 26380 2 administratieve medewerkers (mnl. of vr. TROUW/KWARTET MAANDAG 12 JUNI 1972 Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM *Een vluchteling heeft het recht politiek asiel te zoeken en te genieten, maar pro beer dat recht maar eens te krijgen. Dat is niet geregeld,' zei de Utrechtse hoogleraar P. J. G. Kap- teyn op het colloquim over aspecten van vluchtelin gen recht, dat het seminarium voor volkenrecht en internationale betrekkingen van de Amsterdamse universiteit dezer dagen had belegd. EINDHOVEN 8 Een 21-jarige Marok kaan is in de nacht van zaterdag op zondag neergestoken bij een scher mutseling tussen cafébezoekers. De toestand van de man is ernstig. De politie verrichtte vier arrestaties. In het café de Sleutel aan de Blaar- themseweg ontstond om één uur of twee uur 's nachts ruzie tussen woon wagenbewoners en anderen. De one nigheid eindigde met een gevecht op straat Enkele mensen raakten ge wond, van wie de Marokkaan ernstig. De arrestanten zijn drie broers, inwo ners van het woonwagenkamp in Waalre, en een 27-jarige inwoner van Hapert. De politie beschikt over het mes waarmee de Marokkaan gestoken Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM In de horeca-sektor in ons land wil men over het algemeen geen homofiele werknemers in dienst nemen. Verder worden homofielen vooral geweerd uit bedrijven, waar veel jongeren werken. Binnenland Aff DEN HAAG Zondagmorgen omstreeks half vijf hebben onl, den een steen gegooid door de van een juwelierszaak aan de The astraat. Voor 20.000 aan sieradi voornamelijk ringen werd vi» gat gestolen. De braakschade bedn 3000. rat( De bedoeling van de studiedag was de rechtsregels met betrekking tot het vluchtelingenrecht toe te lichten. Die regels zijn erg onduidelijk. Vluchtelin gen die in ons land een veilig onder komen zoeken en hun advocaten weten meestal nauwelijks waaraan ze zich te houden hebben en welke maatstaven het ministerie van justitie hanteert. Een ander doel van het organiserend comité was om door verduidelijking en wellicht ook door een royalere uitleg van de geldende regels de toelating van vluchtelingen gemakkelijker, hun rechtspositie sterker en hun verblijf in ons land zekerder te maken. Dat die ideale toestand (in ieder geval ideaal voor vluchtelingen) nog niet be reikt is, blijkt uit het geringe aantal mensen dit officieel (volgens artikel 15 van de vreemdelingenwet) als vluchte ling is toegelaten. Er zijn sinds 1967 (de nieuwe vreemdelingenwet) maar zeven personen die die erkenning kre gen. Daartegenover staat een vrij groot aantal mandaatsvluchtelingen. Dat zijn mensen die van de vertegenwoordiger van de hoge commissaris voor vluch telingenzaken van de Verenigde Naties een mandaatspas gekregen hebben en ook de status van erkend vluchteling hebben. Sinds 1967 zijn dat er 1116. Hoe dat grote verschil te verklaren valt, is onduidelijk en kwam ook nu niet ter sprake. Een aantal Juristen (van universitei ten, van het departement en uit de advocatuur) had in teven artikelen verschillende aspecten van het vluch telingenrecht belicht. Wat zijn inter nationaal en volgens het Nederlandse recht de vereisten om de status van vluchteling te verkrijgen? Wat is de inhoud van het begrip 'non refoule- ment' (het met terugsturen van een vluchteling naar het land. dat hem wil teling naar het land dat hem wil ver vervolgen) ook weer volgens interna naal en Nederlands recht? Welke rechtsmiddelen staan de vluchteling ter beschikking en welke beleidscrite- ria hanteert de Nederlandse overheid ten opzichte van het vluchtelingen vraagstuk? De grenzen De discussie over deze artikelen en de reacties die weer andere juristen hierop gemaakt hadden, spitsten zich toe op vragen als: wat zijn de grenzen van het begrip vluchteling en wat be doel je, als je het hebt over vervolging die een vluchteling te vrezen heeft. Een rechtsstaat vervolgt niet en van daar dat er uit zo'n staat nooit vluch telingen erkend kunnen worden, be toogde de Nijmeegse hoogleraar F. J. F. M. Duynstec. die daarmee vluchte lingen uit landen als Frankrijk of Amerika niet erkende. Het ging volgens hem niet aan West- europese landen op te schepen met mensen die het in hun eigen land maatschappelijk niet goed hebben, om dat je op die manier maatschappelijke misstanden niet kunt oplossen. 'Die onaangenaamheden moeten die men sen maar in hun eigen land oplossen', vond Duynstee. die bovendien meen de dat je vluchtelingschap juridisch eng moest uitleggen, omdat anders via hetzes in de massamedia iedereen maar binnen komt. gen uitdrukkingen als 'opschepen met' omdat een vluchteling maar enkele mi nimale rechten wil. Bovendien is er nog wel wat af te dingen op het rechtskarakter van sommige algemeen erkende rechtsstaten. In ieder geval kwam tijdens de dis cussie wel naar voren, dat vluchtelin gen recht hebben op een behoorlijk proces en niet zo maar door een ma rechaussee aan de grens teruggestuurd mogen worden. Mr. A. J. Fonteyn (topman van het ministerie van justi tie) ontkende dat er richtlijnen be staan om vluchtelingen af te houden van een aanvraag tot asiel, maar prak tijkverhalen van vertegenwoordigers van Amnesty International maakten duidelijk, dat als die richtlijnen dan niet officieel bestaan, er toch wel raar gerommeld wordt door de politie en marechaussee, als vreemdelingen in ons land asiel willen aanvragen. Er werd dan ook als centrale vraag ge steld, of het niet te betreuren was dat in ons land alleen een beroep op vluchtelingschap gedaan kan worden op een besturend orgaan. De rechter zou makkelijker door vluchtelingen Ingeschakeld moet kunnen worden. Het punt van het 'non refoulement' kwam ook uitgebreid ter sprake. Als vluchtelingen teruggestuurd mogen worden naar het vervolgde land om dat ze bijvoorbeeld grote misdrijven gepleegd hebben, hoe ligt dan de ver antwoordelijkheid van het Nederland se recht? Zou Ulrike Meinhof, als ze in ons land zou komen, teruggestuurd moeten worden of zou het 'non refou lement' gelden? Niet opgelost De onzekerheid en onduidelijkheden werden op het colloquium niet opge lost Dat was ook niet te verwachten, maar een voordeel van deze studiedag was in ieder geval dat een aantal vraagpunten eens duidelijk op een rijtje gezet werden. Het is de bedoe ling dat in het najaar een boek bij uitgeverij Kluwer verschijnt met de artikelen, de reacties daarop en een neerslag van de discussie. Voor juristen is het dan misschien wat makkelijker om uit de chaos te ko men. De vluchteling is er voorlopig niet mee geholpen AMSTERDAM De 14-jarige scho lier Eric Brouwers is tien dagen na dat bij een vechtpartij op school een medeleerling hem de keel had dicht geknepen, In het Wilhelmina Gasthuis in Arasterdam overleden. Op 31 mei had Eric van een mede leerling op de Abel Tasmanschool, die vaak geplaagd wordt, diens bril afge nomen. In de kantine vroeg een ande re leerling, de 16-jarige R. C. Eric de bril terug te geven. Er ontstond toen een vechtpartij, waarbij C. Eric in de armklem nam en diens keel dicht kneep. Bewusteloos werd de jongen naar het ziekenhuis overgebracht. Dit is gebleken uit een onzerzoek naar de arbeidssituatie voor homofie len. dat is uitgevoerd door het Semi narium voor massapsychologie, open bare mening en propaganda te Am sterdam. De houding tegenover homofielen is het gunstigst in bedrijven, waar reeds eerder homofielen gewerkt hebben. Meestal zijn dit grote bedrijven in het westen van het land. Ook de perso neelschefs van deze bedrijven zijn toleranter dan hun collega's bij klei nere bedrijven in de provinciesteden. Overigens onderschrijft meer dan de helft van de personeelschefs stereoty pen als: 'mannelijke homosexuelen ko men het best tot hun recht in vrou welijke beroepen' of 'homosexuelen nemen het niet zo nauw met het werk.' Bij het onderzoek, dat werd ingesteld onder personeelschefs en dirketeuren van gewestelijke arbeldsbureau's, kwam naar voren dat bij één van de drie personeelschefs wel eens homo fielen hebben gesolliciteerd. Zestig procent van de chefs zegt, dat de homosexualiteit geen rol heeft ge speeld bij de beoordeling van bepaal- 'Enge' uitleg Niet iedereen voelde voor zo'n enge uitleg: er werd bezwaar gemaakt te- DEN HAAG Op de randmeren langs de Zuidelijke LJsselmeerpolders wordt het varen met speedboten, al dan niet met waterskiërs, aan banden gelegd. Het beoefenen van deze spor ten zal voortaan alleen toegestaan zijn op speciale speedboot- en waterskiba nen. die door minister Drees zijn aangewezen, 's Nachts mag nérgens met speedboten gevaren worden. De nieuwe regeling geldt voor het Vossemeer. het Drontermeer, het Ve- luwemeer, het Wolderwljd, het Nul- dernauw, het Nijkerkernauw, het Eemmeer, het Gooimeer en het IJ- meer. De speedboot- en waterskibanen liggen bij Harderwijk in het Veluwe- meer, even ten Oosten van Spaken burg in het Nijkeilceroauw en even ten Oosten van de haven van Huizen in het Bijkerkerkernauw en even ten Oosten van de haven van Huizen in het Gooimeer. De banen zijn aangegeven door tonnen. De beperkende maatre gelen zijn genomen met het oog op de belangen van de 'traditionele' water sport. de oeverrecreatie, de beroeps vaart. de visserij en de natuurbescher ming, aldus het ministerie van ver keer en waterstaat. Nota van college van bestuur komt vanavond in discussie Van onze onderwijsredactie LEIDEN Is de subsidiëring van universitair wetenschappelijk onderzoek door militaire organisa ties in beginsel aanvaardbaar en zo ja, onder welke voorwaarden? Over deze principiële vraag zal de universiteitsraad van Leiden zich vanavond moeten uitspreken. Basis voor de discussie is een nota, die het college van bestuur van de Leise universiteit heeft opgesteld voor de raad. Het college van bestuur vindt het belangrijk, dat ook in de faculteiten over dit vraagtuk gepraat wordt, voordat er defintieve besluiten genomen worden over de aanvaard baarheid van miltaire subsidies en de eventuele voorwaarden waarop dat soort subsidies geaccepteerd worden. De discussie over militaire subsidies aan wetenschappelijk onderzoek wordt in Leiden niet zomaar gevoerd. Naar tot nu toe bekend Is, werd in twee gevallen geld gegeven aan weten schappelijk onderzoek, dat niet uit 'gewone' bronnen kwam. In 1970 gaf de NATO tienduizend dollar voor een onderzoek aan de hoogleraar J. J. M. Beenakker (Experimentele natuurkun de), en de medicus prof. dr. J. J. van Rood kreeg voor een onderzoek twin tigduizend dollar van de US Army. Het contract tussen de Leidse Univer siteit en de US Army werd vorige week getkend. Naar aanleiding van deze laatste sub sidie hebben een paar leden var de universiteitsraad een ontwerpbesluit gemaakt, waarhij gesteld wordt, dat dat contract geannuleerd moet wor den. De universiteitsraad zal dan dat zelfde bedrag uit eigen (reserve)-mid- delen beschikbaar stellen In de discussienota van het college van bestuur wordt de vraag gesteld of er onderscheid gemaakt moet worden tussen onderzoek dat zich richt op offensieve doeleinden, waarbij op geen enekele manier het algemeen belang (of, z^als het college van be stuur verduidelijkt: ander dan speci fiek militair belang), gediend kan zijn en onderzoek gericht op defensieve doeleinden (bijvoorbeeld therapie van oorlogsverwon dingen en medische be handeling van door oorlogshandelin gen getroffen personen). Maar ook als een militaire subsidie alleen op therapeutische doeleinden gericht is. kan men zich afvragen of zo'n stubsidie ethisch aanvaardbaar is. 'Kan men dan stellen, dat uiteinde lijk, gezle-i de herkomst van de subsi dies deze research zich richt op de wederinschakeling ii het oorlogspo tentieel, ook als het een getroffen burgerbevolking betreft, of mag men stellen dat de grote vooruitgang in therapeutisch handelen in vredestijd, die uit deze research voortvloeit in hoge mate opweegt tegen de mogelij ke toepassing in oorlogstijd', vraagt het college van bestuur. DEPARTEMENTEN Als men vindt dat het algemeen be lang zo sterk prevaleert boven de oorlogsrevalidatie, dan kan men zich afvragen of het juist is dat de subsidië ring uit het budget van die organisa tie komt die specific1- gericht is op de oorlogsvoering, hoezeer de defensie daarbij centraal gesteld wordt. Als namelijk het onderzoek gericht is op het algemeen welzijn van de bevol king en op de volksgezondheid, dan dienen die gelden te komen van de departementen die daarvoor verant woordelijk zijn. Het college van be stuur vermeldt hierbij dat er een duidelijk streven is met het medisch- biologisch laboratorium van der rijks verdedigingsorganisatie (waarvan de directeuren ook buitengewoon hoogle raar zijn in Leiden) uit de subsidië- subsidiëringssfeer van Defensie over te brengen naar de Centrale Organi satie of de Gezondheidsorganisatie TNO. COÖRDINATIE Het college van bestuur noemt als mogelijkheid militaire subsidies te ac cepteren (zolang er nog geen interde partementale coördinatie van het we tenschapsbeleid is) mits duidelijk vaststaat dat de toepassing voor het algemeen belang van onmiskenbare betekenis is, op vast te stellen voor waarden zoals vrijheid van publikatie en een soort controle door drie door het universiteitsbestuur te benoemen personen. Maar de universiteitsraad kan ook besluiten militaire subsidies in alle gevallen ethisch en/of politiek onaanvaardbaar te vinden. Tenslotte vraagt he+ college van be stuur of het gewenst is een subcom missie Militaire research ln te stellen om in ieder voorkomend geval de hierboven genoemde vragen te beant woorden en te beoordelen. LEIDEN Er hebben zich nog enkele UVS'ers (vierde klas KNVB zaterdagafde ling) bU Sleutels gemeld. Het zijn Herman Smit en J. Herreur. Met deze overstap tljn precies elf UVS'ers overgestapt naar Sleu tels. de sollicitanten. Van alle chefs had acht procent sollicitanten afgewezen op grond van hun homofiele Instel ling. De houding ten opzichte van homofie len is het ongunstigst bij oudere personeelschefs in de provinciesteden. Een tolerante houding hebben vooral personeelschefs met een hogere oplei ding en zij. die zeggen 'geen gods dienst' te hebben. BEIROET (AP. UPI) De organisa tie van olie exporterende landen (O- PEC) heeft vrijdag verklaard dat zij de nationalisatie van de Iraakse olie maatschappij, die in Westerse handen is, als een "Wettige daad om zijn gerechtvaardigde aanspraken veilig te stellen' beschouwt De uit 11 landen bestaande organisa tie is vijf uur bijeen geweest om het Iraakse verslag van de loop van de gebeurtenissen te vernemen. De mi nister van olie van Saudi Arabië Ah med Zaki Yamani, die de vergadering voorzat zei na afloop van de vergade ring: 'Iedereen is tevreden en ik ge loof dat Irak tevredener kan zijn dan wie ook'. Opec naakte bekend dat de conferen tie eenstemming een resolutie over de maatregel van Irak had aangenomen, die ln Wenen op 19 juni zal worden openbaar gemaakt. Irak zal 400 miljoen dollar verliezen, als het Land er niet in slaagt de 57 miljoen miljoen ton olie te verkopen, die de olievelden Jaarlijks produceren. Aangenomen wordt dat de sowjetunie voornamelijk als koper zal optreden. Volgens goed ingelichte bronnen zijn om die 57 min ton harde noten ge kraakt op de vergadering. Irak vreest, dat deze hoeveelheid nu door andere OPEC-landen aan het Westen gele verd zal worden. De Iraakse afgevaar digde zou er niet in geslaagd zijn garanties van de andere leden los te krijgen, dat zij de 57 miljoen ton niet extra zouden leveren. Vandaag zal de organisatie van Arabi sche olie-exporterende landen over de Iraakse nationalisatie vergaderen. DEN HAAG In de voetsporen zijn voorgangers verleende Jj Walta, eerste concertmeester MGC Hei i Residentie Orkest, medewerking ri»e een kerkconcert. Dank zij de veel: ge activiteiten van Gerard Akke is de Kloosterkerk een centrum ^d' muziek geworden, waarheen het ^t. bliek zelfs in gezelschap van ons» ,rtj. 2 buien de weg weet te vinden. h« men weet wil Pro Organo de Gr iei Kerk, de Kloosterkerk en de Lutïi ordwe Kerk bundelen bij het organis ichtce van concerten. Zo speelt a.s. zate; Bert Matter in de Grote Kerk. Akkerhuis en Walta hielden 't hun programma-keuze op de eeuw. Een onuitputtelijke eeuw, Xghad al staat Bach dan centraal, veel mr zijn tijdgenoten waren meesters. F ng co bijv. die zo'n stralend viool-alle geschreven heeft, een overrompel begin. Richter weet ook de aand te vestigen op de vele mogelijüu van de g-d-a en e snaren, waarbij attent blijft op de begeleiding. interpreten vonden elkaar in samenspel, waarbij de klankhe heid van het Marcussen-orgel 't van de toonvorming van Walta. wedijver ook in de Sonate I van een juweel van een werk op concert gepresenteerd als een h« nieus geheel. Dezelfde Bach en zijn zoon Carl Em. zullen nooit gedacht hebben, hun muziek ook zou klinken op orgel uit 1965. Doch Akkerhuis k,IDr wees. dat die tweehonderd jaar muziek op de toehoorders van daag grote indruk kan maken tn« deze kille en natte zaterdagavond nerlijke warmte kon schenken. reid ADR- «Ai te errs. De 47-jarige chef-machinist K.P. Johansen van het Deense tankschip Bituma is zaterdag bij het verhalen van zijn schip van steiger 3 naar stei ger 5 in de eerste Petroleumhaven met zijn hoofd bekneld geraakt tussen de stalen opbouw van de brug en een houten pijler. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is zon dag naar zijn woonplaats Marstal in Denemarken overgevlogen. OOSTZAAN Aan twaalf werkne mers van de eierhandel G. Lukken N.V. is gevraagd naar ander werk om te zien. Het betreft mensen die op afdelingen als administratie, in- en verkoopafdeling en de produktieont- wikkeling werken. De oorzaak is de minder gunstige gang van zaken in de pluimveesector, die zijn weerslag op het bedrijf heeft. DEN HAAG De intimiteit Kapel West aan de Laan van Meei voort is mede dank zij het Van penorgel een sfeervolle concertrui Daarvan maakt men dan ook seizoen dankbaar gebruik. Op tweede serie-concert verleende gastvrijheid aan Ab van Duuren, nist van de Doopsgezinde kerk en fluitist Yke Toepoel. Niet minder dan tien componim-n,. sierden het bijzonder afwissel programma, van de Nederla 'h Sweelinck die in 1562 werd gebo tot de Nederlander Van Duuren,®^ in 1930 het levenslicht zag. Daar sen de bekenden: Bach, Mozart Debussy, Joch ook de min of m 15 1 onbekenden: Varèse en Martin. Wat nu is de zin van dit concerten? Men is betrokken bij besloten muzikale verpozing vol muzikale afwisseling, gepresenL door musici, die zelden in het li der belangstelling staan, doch du dank zij muzikaliteit en technii ontwikkeling verdienen eens uit schemer naar voren te treden. En kan men 't beleven nog eens vooi verrassing te komen staan, dit concert het geval was. Imi het spontaan, levendig en gaaf ceren zoals men dat o.a. in de fluit-orgelsonate kon beluisteren, zonder meer een verrassing. En in het muziekleven zijn verrassi zeldzaam en derhalve het vermi waard. Vermeldenswaard is ook datum van het volgende concert: dag 30 juni a.s. ADR. HA< No< efte ordvt ha te idit ntm: hadaJ «igt ■Ier h< br 'K Rhe\ Personeel aangeboden Elizabeth Arden vraagt voor haar salon Den Haag. BESCHAAFDE pedicure/manicure Aanm.: Tel. 183426 - Plaats 24, Den Haag. HL2 KUNSTGEBITTEN REPA RATIES, klaar terwijl u wacht, dagelijks beh. zat van 9 tot 4 uur. donderdag avond van 7 tot 8 uur. Fa L. A. van Berge-Henegou- wen. Schelpenkade 47. Lei den. tel. 20794. HL9 AANNEMER vraagt tim mer-. stuc-, tegel- en metsel werk. Tel 01710-31929 en 01718-73610. HL1 Personeel gevraagd INTERF \CT UITZENDBIRE \U heeft werk voor TYPISTES DICTAFOMSTES PONSTYPISTES VRL. ADM. KRACHTEN Anna Paulownastraat 19, Den Haag. Tel 64 99 Aann. bedr. Bos b.z.a. voor timmer-, tegel- en metsel werk. stucwerk, w.o. Gra nd. wit- en schuurwerk. Repareren of vernieuwen van mastic- of panneda ken. Tel. 01710 - 46881. HL1 HL2 CHAUFFEURS gevraagd bij Taxibedrijf Kerkhof N.V.. Narmstraat la. Lel den. Tel. 01710 -25555 HL2 AANNEMER vraagt werk Onverschillig wat. Telef. 01718-49018. HL1 Heren studenten U kunt bij ons part-time of full-time werk verrichten. Aantrek kelijke beloning. Voor in formatie 01710-24323. HL2 Ervaren VERKOOPSTER gevraagd voor foundation en lingerie. Dinsdags t.e.m. zaterdags 's morgens van half 9 tot half 2. of voor hele dagen Gemaakte va kantieafspraken zijn geen bezwaar WARNECKE. Haarlemmerstraat 153. Sol licitaties na telefonische af spraak 01710-33983. na 6 uur 01710-21516. HL2 woonruimte gevraagd, Jonge man zoekt kamer met kookgel Burg Molenaarstx. 102. R'dam, teL 010-321301. Onderhoud en reparatie Net gebeld, snel hersteld LOODGIETER, METSE LAAR en TIMMERMAN ra. jarenlange ervaring, bie den zich aan voor al uw verbouwings- of onder houdswerk. Gespec. in het repareren of vernieuwen van pannen- of mastiekda- ken, tevens goten, schoor stenen en riolering. Bij ons volledige garantie. 01710- 49617; bellen tussen half 1 en half 2 en 's avonds na 5 uur. HL9 LAAT NU UW GRASMA CHINE SLIJPEN EN NA ZIEN. Korte levertijd. Kip pengaas. harm.gaas, afr. pa len en alles voor uw tuin en gazon. W. P. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 7-11. Leiden, telef. 26627. HL9 Auto's en autobenodigdheden In de periode van 1 feb. 1972 tot op heden zijn onder- i staande 7 motorvoertuigen na controle op eventuele ge breken door de verkeerspolitie, sectie technische dienst alhier, niet door de rechthebbenden afgehaald. Aan belanghebbenden wordt thans medegedeeld, dat zij. in dien zij zich niet voor 22 juni 1972 bij de verkeers politie Alexanderplein 15. kamer 279 alhier, tel. 070 - 614141 tst. 2607 - 2608 melden, worden geacht van hun voertuig afstand te hebben gedaan, zodat daarover vrije lijk kan worden beschikt. I Het betreft de motorvoertuigen: le. JD-89-74 Opel; 2e. 31-73-AK Renault; 3e. 92-26-BV Wartburg; 4e. JJ-62-87 Opel; 5e. FL-04-97 Ford; 6e. FV-63-73 Fiat; 7e. HE-22-12 Trabant. ,.A1 De Hoofdcommissaris van Politie van 's-Gravenhage. HL16 V. d. Berg KOOPT OOK UW AUTO. mits deze in goecJ staat verkeert. Aan biedingen ook na 18 uur. Lage Morsweg 67, telefoon 30692. HL16 PHILIPS AUTORADIO'S ook reparatie gratis in bouw. Magnoliastraat 28. tel 601080 Erkend inbouw- station. Wingerdstraat 33- 35. Den Haag HL16 Informatiebureau biedt aan teruggenomen auto's tegen restantwaarde. Indien ge wenst fin. mogelijk. VW 411 1969 ƒ3500 VW Ke ver 1969 3000,—; Ford Cortina type '70 2950. VW 1600 TL '70 4400.—: VW 1600 Variant 1969 ƒ2950.Oranje laan 6. OegstgeesL Tel. 54793. HL16 ZASTAVA dealer, de Joe- goslavisch-Italiaanse per- fektie op autogebied. Van af ƒ4788,—. Hollandia Au tomobielbedrijf. Uiterste gracht 90. Leiden. Telefoon 01710-21496. HL16 LADA-dealer. de Russisch- Italiaanse perfektie op auto gebied. Vanaf ƒ7800. Hollandia Automobielbe drijf. Uiterstegracht 90. Leiden. Tel. 01710-21496. HL16 Voor sleutelaar MINI 850. bouwjr. '64-'65, 150,-. Tiengemetenstr 6, Sche ningen, tel. 500108 HL16 Vakantie en recreatie Met vakantie naar Mooi Zuid-Limburg. Slaapgele genheid met prima logies met ontbijt particulier in Sittard. Tel. 04490-2667. Rijn 50. Leiden. HL24 Met vakantie naar mooi Zd- Limburg. Slaapgelegenheid met prima logies met ont bijt, particulier in Sittard. Tel. 04490-2667. KW23 Huisdieren en planten GENEVE: te huur MO DERN HUIS met 7 kam. Ged. 4 wkn. in juli. Terras, tuin, rust in mooi dorp. 6 km. van centrum stad. Prijs Zwfr: 1400. Tel. 094122- 572206 of br. 45. Hutins. CH 1232 Confignon. HL23 Wij mogen niet ruilen. Weduwe met ongeh. doch ter zoekt andere VRIJE WONING. Br. o. no. 3687k bur. blad. HL7 Onroerend goed DAT WIL VADER WEL voor z'n hond; kiezen uit rekken vol riemen, kettin gen en halsbanden, een nieuwe mand, roestvrije voerbak 4,95, aporteerblok 6,50, trimgereedschap, tondeuses 21,75. enz. Vlie land, Nieuwe Rijn 50, Lel den. HL24 DAT WIL VADER WEL voor z'n tuin; roestvrijsta len handschepje en wieder- 11.95, snoeischaar 8,90, heg- geschaar 10,95, 3-standen- grasschaar 15,75, tuin (werk)-handschoenen 5.85 verstuivers van 1,95 tot 17,20. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Leiedn. HL24 Lessen en clubs DAT WIL VADER WEL voor z'n tuin: compost-silo 45.90, kompleet Jiffy-broei- kasje 7,95, flinke kruiwagen 59,25, tuinvijver 49,40, electrische vijverpomp 169, regenmeter 5,95, slanghan ger 4,40, grote gieter 6,45, Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Leiden. HL24 DAT WIL VADER WEL een korapl. ingericht aqua rium met automatische ver warming, luchtpomp, filter, thermometer. Kant klaar. 60x30x30; 92,40, of 70x30x30, 99,50; of 90x30x 30. 119,75. Vlieland, Nieuwe Rijn 50, Leiden. HL24 BEVOEGDE DOCENTEN Atheneum, Gymnasium, HBS. HAVO. MAVO. huis werkleiding, bijlessen, pri- vé-opleiding in elk stads deel en randgemeenten. Combinatie van Leraren MO. tel. 070-231717. HL25 Foto, film en optiek Ruil of verkoop uw over- tollig foto-, film- of projee- tietoestel bij FOTO VORRINK beëdigd taxateur op foto- en filmgebied, Brouwersgracht 1. hoek Prinsegracht. Telef. 608080 604566. 's maan dags gesloten. HL28 TE KOOP LEGE 2e ETAGE Anjelierstraat 4 kamers, keuken. Te bevragen: Woningbureau POMONA Tel. 070-250515 HL8 rfl wlita oorti raine ►ens rijwi De fe -Ito* Meubilair en huisraad BANKSTELLEN direct van de fabriek zeer fraai uitge voerd in diverse kleuren. Vijf jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs 1300,- nu voor 595,-. Ver koop 'Prettig Wonen', Wei- marstraat 263, Den Haag. Telefoon 600068. Donder dag koopavond. HL12 Vaartuigen en watersport HANG-LEGKASTEN, lin nenkasten. keukenkasten, keukens, bureaus en slaap kamers. Enorme sortering. Ultra modern! Niet duur! De Kastenspecialist, Hoog- landsche Kerkgracht 47-49, hoek Nieuwstraat. Telef. 01710 - 33078. HL12 WEEKENDBOOT (moet worden opgeknapt). Vaste ligplaats Hoogmade. Met polyester visboot Gesloten afneembare kap en 5 pk Penta b,b., 7200.-. Telef. 070-99 24.20. HL21 Huwelijk, kennismaking, correspondentie Vlot meisje zoekt VRIEN DIN voor vakantie en week ends. Br. o. no. 3686k bur. blad. HL29 WASSERIJ „OZON" voor uw was, chemische reini ging, partijen jassen, over hemden. overalls, kleiding, reparatie, stoppage, suède reiniging, enz. Vraagt in lichtingen. tel. 22675. HL31 Caravan-centrum Leidschen- dam. Grootste keus in Tour caravans. Sta-caravans en Vouwkam peerwagens. Showroom: Middenweg 7 (naast Streur). Rijksweg Den Haag-Amsterdam, af slag Leidschendam. Hoe krijg ik een baan? MXUci(«ran •n «Hm wr i daar van wat an moe' door F.M.F, Fala c cn 2e druk 'B.OO Yarkrijgbaa» w da boakhanda KLUWER Aigamane Uitgaven Wagemngen VERHUIZINGEN in binnen- en buitenlao Onder garantie. pianotransporten Verwarmde bergplaats voor inboedels Jan v. Duuren Middelstegracht 36. Leiden. Tel. 25468.2401» yf Iei NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd plm. 17 jaar. Mulo- of Mavo-diploma gewenst. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te rich ten aan de directie van de Nieuwe Leidse Cou rant, Steenstraat 37, Leiden. Telef. 01710-31441. lion drei Walc bezoi fes. an zei «li de bijee men »er?, tela fen tuni Wal, wek, ftet dat bes K11 hein ten hooj dat Bill, woe derl «e< »an

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6