parta landskampioen levert wederom bekervoetbal Aanval SY '35 sterker Zwart Wit boos op treffers Sparta '25 Van der Meiden slim lerke eerste helft Zwart Wit mocht niet baten i'W KW ARTET MAANDAG i.' CV gaat verder corebord De Windtvangh geopend Sport KI» ;K EN DONK Halverwege het tweede duel tussen Sparta '25 fwart Wit '28 had het er alle schijn van dat er nog een extra en [derde duel nodig zou zijn om de titelhouder te kunnen aanwij- Zwart Wit immers stond na 45 minuten met 10 aan de leiding het in die voorafgaande periode door de Rotterdammers vertoon- »1 gaf grond aan de gedachte dat er na de nederlaag in de Maas- nu in de Brabantse contreien volop mogelijkheden voor revanche lig waren. Maar zie, een kennelijk niet voldoende geconcen- begin van de tweede speelhelft vormde koren op de Sparta- Die ploeg heeft teveel inhoud om zich zulk een houding te aen veroorloven. minuten na rust was het dan 1—1 en het superieure van de speelhelft was aan Zwart-Wit- zoek. Het met 5500 kijkers bom- sportpark 'De Koppelen' haalde lucht adem nu Sparta zich aan de [witte omstrengeling had ontwor- i Het werd na precies een half i 2—1 en dat betekend een profi- arf-1, i voor Sparta '25, een waardig J skampioen amateurvoetbal. T| evenveel recht mocht een pluim de hoed van Zwart-WSt geplaatst vanwege de manier waarop de g na de eerste nederlaag in het ;e treffen met Sparta nu de zaken aangepakt. Het is wat overdreven stellen dat het voor rust alles ..•Wit heette wat de klok sloeg, r als we denken aan de knappe van Verhappen na bijna een uur spelen en de daaropvolgende 1 EN ACV heeft minder moeite id om de halve finale in de ?|lrB-beker te bereiken, dan de 01 t op derdeklasser Olympia in eer- j instantie zou doen geloven. Het is tant de veel sterkere geweest in vrij eenzijdig duel. Jack Sumeru rde in de eerste helft het enige punt. Na de rust mistten Remmo er. Anne Bultsra en Jan Dijk vele kansen. het kampioenschap van Neder- '25—Zwart Wi 2—1. Sparta lagen KNVB-beker: 15—QVC 4—1. Ïk Boys—SHO 2—3 ipiaACV 01. alprogramma voor zaterdag a.s.: te finale KNVB-beker (beide wed- Ijdien te spelen op neutraal ter- Ji): ACV—SV'35 en winnaar Zwart- t-DOVO—SHO. scrimmage, maar feit was wel dat Zwart-Wit het initiatief nam en voor rust vrijwel voortdurend de wedstrijd maakte. Natuurlijk werd dit deels veroorzaakt door de omstandigheid dat Sparta aan een gelijkspel voldoende had voor de titel maar anderzijds vormde it voor de ploeg van Beerke Crul, die Henk Kuipers door familiebezoek in Canada sterk miste, geen reden om naar af weer van de Rotterdamse pressie te blijven zoeken. Met Hak en Borre- mans op de vleugels werd er in de Zwart-Wit-aanval weer eens gecombi neerd. In de vijfde minuut redde Crul een kogel van Viergever fantas tisch. Dezelfde man kopte naast en zowel Borremams, Hak ails Steur richt ten vooralsnog te hoog. Borremans hielp goed de aanvalsacties van Pedro Kuipers af te stoppen en na 25 minu ten had Viergever na een fraaie Hak- Steur-v.d. Sande combinatie de score eigenlijk moeten openen maar hij liet de bal in bijzonder kansrijke positie van het hoofd glijden. 'Kom op, Zwart-Wit, doordrukken', 'klonk het van de tribune. 'Ze zijn nergens meer', welke Rotterdamse aanmoediging van Spartakant onmid dellijk werd beantwoord met 'Wat een spreker is die man, wat een spreker is die man'. In de binnen en buiten het veld sportieve sfeer kreeg eerst de équipe van Van der Gijp zijn zin. Een door de niet vrij van missers fluitende arbiter 't Hart waarom na vorig jaar CaesarZwart-Wit nu ook de leiding van dit duel in zijn handen? niet geheel terecht toege kende vrije trap voor een vermeende overtreding van Piet Vaessen, tikte Ter Mors onverwachts naar de onge dekte Frans Steur en die overwon in de 36ste minuut ibeheerst het bolwerk Crul (0—1). Sparta zocht onmiddellijk na de her vatting de aanval. In de derde minuut bleek Pedro Kuipers in een rush niet te stuiten. Driemaal bleef hij na felle Zwart-Wit-charges op de been, beroer de ongemerkt de bal met de hand, trok terug op Anton v.d. Palen en diens inzet was uiteraard reden voor dolle vreugde onder de Beek en Donkse supporters. 11. Met wisse- BEEK EN DONK Zo emotioneel als Zwart Wits trainer Wim van der Gijp een kampioenschap pleegt te verwerken, zo nuchter was hij onder het verlies van zijn pupillen in de wedstrijd tegen Sparta '25. Wim van der Gijp vond het te oordelen althans naar zijn eerste reactie een verdienste van zijn team tot de prestaties te zijn ge komen die het zaterdag aan het slot van een lopend seizoen toch nog leverde. Terecht, want Zwart Wit heeft met name in de eerste helft 'ouderwets' goed getraind. En weer grijpt keeper Crul vastberaden in. Frans Steur (uiterst links) en Joop Hak (midden) kunnen slechts toekijken. Rechts is Piet Vaessen ter assistentie aanwezig. lend spelbeeld, echter nerveuzer dan voor rust, bleef de strijd volop boei en. Crul verwerkte een kogel van Ter Mors magnifiek en Reitsma zo moge lijk nog fraaier een kopbal van Ver happen. Daar Zwart-Wit nu risico moest gaan nemen werden de Sparta-aanvalsacties veel gevaarlijker omdat Van Schijndel en Ad Vaessen meer ruimte kregen. Niettemin bleven er Rotterdamse mo gelijkheden gloren getuige de pass van Ter Mors op Hak die Crul snel Uitlopend onderschepte en een combi natie v.d. Sande-Steur, die in het zijnet eindigde. Vermoedelijk had dit spektakelstuk met 11 zijn juiste be loning gekregen wanneer niet grens rechter Speekenbrink in de 29sto mi nuut een black-out had gehad. Hij verzuimde toen voor buitenspel van Van Schijndel te vlaggen waar door de daaropvolgende verwarring in de Zwartwitte defensie die ook Adri Wander niet kon rechtbreien, tot een luid bejubelde 21 van Ad Vaessen leidde. Juist voor dit doelpunt had een vermoeide Hak zijn plaats aan Theo Blaak afgestaan. Hoewel Zwart-Wit dapper volhield was de overtuiging uit het spel ver dwenen en vooral bij voorzetten van De Winter of v.d. Sande was het juiste maatgevoel voor het hoofd van de zich dikwijls vrij presenterende Viergever verdwenen. Sparta kwam door Ad Vaessen nog heel dicht bij een ruimere marge maar dat vond Adri Wander al te gek. Al met al een aantrekkelijk duel dat behalve vele KNVB-prominenten ook spelers als Jan van Beveren en de gebroeders v.d. Kerkhof onder de kij kers telde. Zwart Wit-DOVO ROTTERDAM De achterstallige ontmoeting in de kwartfinale van de KNVB-ibeker tussen Zwart Wit en DO- VO wordt vanavond (maandag 12 ju ni) op De Vaan gespeeld. Aanvang 20.15 uur. Vnn der Gijp: 'De stemming die er van de week bij de jongens heerste heeft me veel vertrouwen voor dit duel gegeven. Er zat veel meer pit in dan vorige week en daar ben ik erg blij om. Het is dat die eerste goal van Sparta zo vrceg viel. want anders had ik bet nog niet geweten. De gelijkma ker heeft bet aanzien van de rest van deze wedstrijd bepaald en daardoor k« -'.den wij ook niet meer in ons spel vaal voor de rust komesi.' Inderdaad was het Zwart Wit van de tweede helft een heel ander dan dat van voor de rust. Een opmerking onzer zijds dat Sparta gezien de eerste wed strijd en gezien het spelbeeld na de rust van de tweede partij terecht kampioen was geworden, ontlokte bij de Zwart-Witters dan ook tegenoverge stelde reacties in de geest van: 'En waarom vergeet je nou de eerste helft weer'. Ten dele een juist verweer, want voor de pauze zag het er somber uit voor Sparta. Van der Gijp: 'Voor rust werkte de taktiek goed: Frans Steur en Ton Viergever in de spits en Ferry ter Mors daar vlak achter. Piet Borremans moest het vuile werk voor Ferry opknappen en dat heeft hij erg goed gedaan'. En Hans Helleman in de propvolle kantine: 'Vergeet niet dat we weer konden draaien omdat Joop Hak voor de rust weer lekker speelde.' Verontwaardigd waren de Zwart-Wit- ters over de doelpunten van Sparta. Unaniem waren ze van mening dat aan de eerste een handsbal van Pedro Kuipers voorafging en dat de tweede en daar hadden ze in ieder geval gelijk in duidelijk buiten spel was. Cecs Wander over de eerste goal: 'Ik maakte een sliding, waarna de bal tegen de hand van die jongen kwam, hij kon die bal een zetje geven, waardoor hij weer voor zijn voeten kwam." De Spartaanse trainer Wim Klaasscn een enorm succes behalend in zijn eerste jaar bij Sparta was niet alleen blij met de titel, hij haalde ook een paar minder prettige gevolgen naar voren: 'Het is nu maar de vraag wat we aan het betaalde voetbal kwijt zullen raken. Ad Vaessen gaat zeker naar Den Bosch, of we Henk Verhap pen zullen houden is twijfelachtig en wat er met Henk Kuipers gebeurt weet ik ook nog niet. Maar Kuipers zit nu in Canada dus ik hoop dat de betaalde clubs hem nu niet kunnen bereiken.' Over de wedstrijd zelf had Klaassen niet veel te vertellen: "Vooral in de eerste helft mistten we Henk Kuipers heel erg, te meer omdat Henk Ver happen nu hij zo ver terug moest spelen er niet helemaal uitkwam. Na rust vormde hij de punt van de middenveld-driehoek en dat leverde aanzienlijk meer rendement op.' ENQUETE De enquete die Zwart Wit onder de betaalde clubs houdt met het oog op de deelname aan de bckercompetitie van het betaalde voetbal heeft tot nu toe 26 reacties opgeleverd. Liefst 25 clubs bleken bereid op een andere dag dan zondag tegen Zwart Wit te spelen. Daaronder waren Ajax. Feije- noord, Sparta, PSV. Den Haag en AZ'67. Van deze 25 stelde alleen FSC de eis dat indien het op De Vaan zou moeten spelen de kosten wegens loon derving van de spelers vergoed zou den worden, omdat men in dat geval erg vroeg moet vertrekken. De enige afwijzende reactie kwam. zonder moti vering overigens, van de FC VW. WADDINXVEEN Op het te mooie parcours scheen de wieler- slag voor amateurs in de voor laatste ronde de beslissende fase in te gaan. Het kwart van het Ge loof, Stekers, Oudde en Zuidweg, mannen die stuk voor stuk veel trek hadden om als eerste over de streep te gaan in de strijd om het provinciaal kampioenschap van Zuid-Holland, wisten op de IJzermanweg een lichte afschei ding te bewerkstelligen. Voordien had vooral Van het Geloof dat in zijn eentje geprobeerd, maar telkens werd hij weer teruggehaald door de massale groeps die in de aanvangsfase uit honderdveertig ver- trekkers bestond. Overigens deed die IJzermanweg zijn naam in het geheel geen eer aan want deze, evenals de Beijerlinklaan gelij kend op een wieierbaam, was te mooi voor de sterken om zich echt te onderscheiden, omdat de zwakkp broers, achter elkaar wegschuilend voor de wind in de polder, het tempo makkelijk konden volgen. Alle Uitlooppogingen konden derhalve de kop worden ingedrukt. Ook de vermetele actie van het reeds eerder genoemde viertal bracht niet dat suc ces wat zij ervan hadden verwacht. Op de valreep werden zij teruggepakt en er volgde een massale eindspurt, zoals geen jury die wenst. Cees van der Meiden de 24-jarige coureur uit Puttershoek zocht het beste plaatsje op en snelde als eerste over de meet. Met achter hem Jan Breur uit Schie dam en Jan van Tol uit Poeldijk. Deze drie knapen zullen worden inge schreven voor de strijd om de lande lijke wegtitel. Zwaluwe) 7. J. van Rossum (Den Haag) 8. H. Verburg (Den Haag) S. T. Kleinendorst CsGravendeel) 10. P Heystcr (Vleardin- gen Nieuwelingen: 1. G. Looyenstein (Noordwij- kerhout) 60 Ion. In 1 24.44; 2. N. Kalkman (Den Haag) 3 J. Verbeek iPoeldfjk) 4. G. Muilwijk (Hardlnxveld) 5. W. 't Hoen mon ster 6. J. de Jager (Lekkerkerk) 7. W. Heezen (Schiedam) 8. W. Lustenburg (Roc- kanje) 9. A. Vissers (Lage Zwaluwe) 10. B. Pelikaan (Gorcum) ROTTERDAM Prof. dr. J. H. Christiaanse, voorzitter van de Neder landse Christelijke Sport Unie, open de zaterdagmorgen het sportpark 'De Windtvangh' op Laag Zestienhoven, waarvan de clubs WIA en Groen Wit gebruik gaan maken. Professor Chris tiaanse wees er in zijn toespraak op dat de vrijwillige medewerking de kracht is van de amateuristische sportbeoefening en het de wening van die vrijwilligers is waarop de verenigingen zich toe zullen moeten leggen. De beide clubs kregen met het oog op de nieuwe accommodatie 150.000 gulden uit de gemeentekas en wellicht wordt dit nog meer. Christi aanse vond overigens dat de subsidies van het rijk ook gehandhaafd moeten blijven: 'De belangstelling van staats secretaris Vonhoff vind ik dan ook terecht. Het lijkt mc ondenkbaar dat de rijksoverheid het mes in de begro tingsposten voor de sport gaat zetten, zoals wordt gefluisterd.' In de middaguren werden er in de kantines van de beide clubs (architec tonische juweeltjes) vele handen ge schud. Jan van der Plas ziet hier geen kans doelman Groenenberg te passeren. Jan van Leening kijkt in het midden toe. lman ment^gever. Crul zweeft met zijn 98 kilo levensgevaarlijk langs Ton maar hij klaart de situatie zoals zo vele malen uitstekend. De uitslagen Amateur* 1. C. van der Meiden (Putters hoek) 120 km. In 2.51.56; 2 J. Breur (Schiedam) 3. J. van Tol (Poeldijk) 4. C. Maaskant (Zoetermeer) 5. C van Bragt (Lage Zwaluwe 6. G. van 't Geloof (Lage SAS VAN GENT Het districtselftal van Zuid-1 speelt morgenavond een wedstrijd tegen het Nederlands militair elftal op het sportpark van Sas van Gent. In het district selftal staan o.a. Blom (Good Luck) en Hage (WHS). EN HAAG Alle moeite die VC had genomen om de kwart- naie voor de KNVB-beker tegen V '35 te spelen is achteraf tever- ?efs geweest. Hoewel, tevergeefs 1 natuurlijk niet het juiste roord, want het is geen schande m een nederlaag te lijden tegen portvereniging '35, dat aanval- !nd meer in haar mars bleek te ebben dan de ploeg uit Staveren, ie om acht uur zaterdagmorgen van start ging om op tijd in 'en Haag-Wassenaar te wezen. Vee bussen vol (tachtig man in otaa!reden naar het slechte eld van de gastheren. Het ter- em was reeds 'in ruste' maar 'as voor deze bekerwedstrijd >i' de gemeente nog eenmaal pv-'fciKiaar gemaakt. N cttemin vertoonde de 'grasmat' vele kale plekken, waarop de 22 spelers het waar moesten maken dat zij tol de kwartfinale waren doorgedrongen. Voor de QVCaanhang was er het eerst reden tot jirchen. want de Frie zen kwamen in de achtiende minuut aan oen voorsprong toen Ton de Rijk cl- hal net n'et kon wegkoppen, waar door Overeet vrij voor doelman Jaap Honk kwnm en in tweede instantie gemakkelijk inschoot (01). Vol opti misme bestormde de supporters (die de nodige clubliederen al ten gehore iiadden gebracht) het veld en omhels den hun clubgenoten. Maar de vreugde zou niet zo erg lang duren. Acht ninuten voor de rust mocht Atic rog een vrije trap nemen, waarna de bal via een verdediger bij de zich vrijlopende Jasper Harteveld kwam, die de uit positie gespeelde B'!;'.ena p.vsoerde (11). Het spel wc rddaarna harder en de uit Schip luiden gekomen scheidsrechter v. d. E ,'jei moest het spel herhaaldelijk voor kleine overtredingen onderbre ken, waardoor dit duel als kijkspel niet voldeed. Ook na de thee werd er veel te stevig gespeeld, al bleef alles dan misschien net nog binnen de perken. Twee minuten na die hervatting kwam SV'35 'op rozen' toen Harteveld na een halve misslag keeper Bekkema met oen 'fronnelgoal' 21 op zijn naam bracht. Dezelfde Harteveld kon na achtien minuten 31 scoren toen v.d. Meer on Boeker voor vermeend buitenspel bleven staan en Harteveld laag ;n de hoek raakschoot. In de laatste minuut werd het zelfs 41, bijna weer door Jasper Harteveld. maar Jasper strande op doelman Be kkema. waarna Reetman een nog bete re kans kreeg en die beheerst benutte (4—1). Nu mag het waar zijn, dat SV'35 zich aanvallend hoer en meester toonde over 'QuickValkenCombinatie', maar de Fr ozen hebben toch wel kansen gehad om de voor rust zeker niet feilloos keepende Bekkema te verschalken. Piet de Boer, Kees de Graaf en Jaa.p Döllon kwamen enkele malen heel dicht bij het vijandelijk doel, maar zij zochten het net te hoog of hadden pech met hun schoten. Na rust verstond Jaap Honk zijn taak beter, dit in tegenstelling met zijn collega Bekkema, die juist in de twee- de helft terugviel. De Friezen hebben een hard werkend ploegjc, dat even wel een matige indruk maakte. Ook de Hagenaars maakten geen sterke indruk - ondanks de grote 41 zege - en zullen in de volgende ronde alle moeite hebben tot een eervol resul taat te komen. Althans, gezien het vertoonde spel van zaterdag. Arbiter v.d. Engel paste zich bij het geheel aan: vrij matig! SV'35 D. Honk; A. Bekker, v.d. Meer, Beckens en Menger; M. De Vries, R. overzet en K. Overzet (Banstra); V. Döllen, de Boer en De Graaf (Zeldcn- rust). LIES MAST KATWIJK Het in de laatste competitie zo onberekenbare SHO levert in de strijd om de KNVB- beker de ene fraaie prestatie na de andere. Nadat het tevoren ach tereenvolgens PPSC, MW '27, De Zwerver, Spijkenisse en HC het beker-bitter liet proeven, mocht afgelopen zaterdag rond kwart voor vijf ook Quick Boys zich als geëlimineerd beschouwen. SHO bereikte dit succes evenals verleden week tegen bekerfavo riet WHC nog wel buiten Oud- Beyerland. Genoemde reeks re sultaten heeft de wit-zwarten in middels in de halve finale ge bracht, alwaar het nu reeds zeker is van de andermaal een fiks kar wei, daar de tegenstander DOVO of Zwart Wit '28 gaat heten. Overigens was het pure gerechtigheid dat aan Quick Boys' bekeravontuur een eind kwam. De Katwijkers waren in de eerste helft al via een dubieuze penalty aan de leiding gekomen, waar na die voordelige marge vervolgens nog voor rust in een 13 achterstand werd omgebogen. Een tegentreffer, die kort na de hervatting op vrij gelukkige wijze tot stand kwam - in een mêlee van spelers trof uiteinde lijk een achterwaartse kopbal van Jan van der Plas doel - leek voor Quick Boys nieuwe mogelijkheden te schep pen. Hoe machteloos men echter in de voorste linie wel was, bleek overdui delijk in de volgende veertig minu ten. Zonder enige variatie toog het ten aanval, kennelijk hopend op een even gelukking derde doelpunt als de voorgaande twee. Constant werd de bal hoog in het strafschopbebied gedi rigeerd, waar doelman Bas Groenen berg er wel raad mee wist. Slim deed Quick Boys het dus niet en dat met het gegeven, dat SHO's defensie verre van onneembaar was. Voorstopper Hi- zert ontbrak weliswaar, maar juist naar diens vervanger Jan van Leening mocht geen verwijtende vinger wor den gewezen, voor wat de bij vlagen paniekerige toestanden betreft. Die vonden namelijk meer hun oorsprong bij de vleugelverdedigers Cees Nobel en Jan Bravenboer. Ook ausputzer Jaap Schipper had niet de vorm, die hem bijna constant in positieve zin typeert. Ongelukkig was deze speler bovendien, toen na twin tig minuten in de eerste helft de bal uit een schot van Jan van der Plas zijn bovenarm raakte en erg matig leidende arbiter Ouwersloot daar een penalty in zag. Leo Haasnoot was toen uitdrukkelijk aanwezig om zoiets in waarde om te zetten: 1—4). Even tevo ren had uitblinker Cees van Benne- kom al een goede mogelijkheid onbe nut gelaten om SHO aan de leiding te brengen. Joep den Hollander reageer de in dat geval totaal niet op een pass van Gerard de Groot, waarna Van Bennekom van enkele meters afstand tegen doelman Floor Schaap aan schoot. Kort na het doelpunt van Quick Boys speelde Van Bennekom echter een hoofdrol bij de gelijkmaker. Cees No bel zette Wim van der Plas van de bal, transporteerde deze naar Van Bennekom, die zich van de aan zijn texti.l vastklapende Den Hollander ontdeed en op de toegelopen De Groot passte. Diens zuivere schuiver betekende 11. SHO bleef na die treffer aantonen dat het aanvallend op zijn best is. Vooral mogelijk ge maakt door geraffineerde passen van Ger Reedijk en driftige draver Jan Grauss, vormen Van Bennekom. De Groot en de zich in dat gezelschap goed aanpassende Wim Slotboom een constante bedreiging. Twaalf minuten voor rust resulteerde die dadendrang in een tweede goal. Die kwam dan vooral op het conto van Reedijk, hoewel Slotboom het leer achter Schaap knalde. Aalvlug combineerden Van Bennekom en Reedijk door de vijandelijke defensie. Reedijk zou vlak voor het strafschop gebied de laatste schakel worden, maar stapte tot verbazing van de gehele Quick Boysverdediging over de bal heen. waarna de toesnellende Slotboom vrij kon inschieten: 2. De beslissing viel nog geen vijf minu ten later, toen Jan Grauss voortrok en Floor Schaap blunderde - hij liet de bal uit zijn handen vallen waarna het voor Van Bennekom geen pro bleem meer was om raak te schieten. Na de rust die snelle QBtegentref fer. Naast het gebrek aan creativiteit bij Quick Boys kwam dan nog een dosis pech voor de kustbewoners in de vorm van schoten van vooral Jan van der Plas. die Juist geen doel troffen. Eveneens goede mogelijkhe den voor Ron Verheul en Arie Haas noot bij scrimmages. QUICK B03S:d:Schaap;a.Remmelzwaal. A. Haasnoot. Den Hollander en A. Verdoes:M. Barnhoorn. Verheul en L. Haasnoot (B. Verdoes): vJ.v.d. Plas. W.y.d. Plas en Klinkenberg (Van Duin) SHO:d: Groeneberg; a: Nobel.- Van Leening, Schipper en Braven- boer; m: Grauss. Den Boer en Reed ijk; v:Van Bennekom, De Groot en Slotboom (De Heer), ett MATTY VERKAMMAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13