Nicols klopt Sparta in inerverend prestigeduel V eiligheidsf anaat' Bonnier verongelukt Vooruitgang turnploeg opnieuw onmiskenbaar Zeilconflict weer snel opgelost DRINK ?SE BIJ ELKE SPORT erwinrung voor cketelftal Schadeclaim van de FC Den Haag verzekeringsgroep a* en in verzekeringen p/KWARTET MA ANDAG 12 JUNI 1972 Sport Til Kil Vissing valt pas in de achtste inning y® mze honkbalmedewerker ERDAM 'Lou Meyer was volkomen zijn hoofd kwijt. Hij Ij wel op vier manieren de situatie uitgelegd. Eerst wees hij naar u erste honk, omdat de Brouwer geraakt was en toen moest de tri per terug omdat hij niet geraakt zou zijn. Maar als hij niet ge- Ijje< was dan had Ade Fijth toch een punt kunnen scoren. Het was gejjj t moment een gewone doorgeschoten bal geworden. Doordat hee echter met zijn hand omhoog ging staan was het spel dood en n we daar geen gebruik van maken'. Aldus een razende Henk •iks, coach van Sparta, dat met 42 had verloren van zijn eeu- rivaal Nicols. t overigens de vraag of Sparta erlies ontlopen zou hebben in oor de regen tot één wedstrijd teen botsing der giganten. Im- «•as het niet Sparta, dat op het e moment in een van de ener- ste wedstrijden van dit seizoen liefst drie keer blunderde en Ade Fijth even drie 'niet punten' in de schoenen Roi Maar goed, de woede in het 1 kamp was op een kookpunt et en. En zeker was het ook dat n. istrijd wel een andere wending bben gekregen als er tussen de Kr [rechter en de Sparta-coach I nisverstand was ontstaan. 'Als ri meteen had gezegd dat Ben de i.at« er njet geraakt was door die j duidelijk zijn standpunt uiteen ezet, dan had ik zelfs een offi- irotest aangetekend en nog ge- ook,' aldus Henk Hendriks. Ne< 010000010-2 000001021-4 Fijth 4-1-6 4 fouten. Nicols: Beid- Inn.) 1-0-6, Beenders (3 inn 3-3-1 snIigmensen: Sparta: v Westrenen 1.000 H v d Berg 667. Augustlnus en ,uo 10, Richardson 333. Nicols: Leurs uit 1. v d Vaart en Beidschat 333. R ta6mijn en B Maat 250. Homeruns: Richardson )2e inn) 0000200-2 1000100-3 Richardson (7 inn.) 9-1-4 2 HCK: Bruntink (7 Inn.) 7-4-8 foutloos. UJ lagmensen: Ajax: Walraven en Nagel- 1.000 (1 uit 1), v Wierlngen 667, Lu- 500 HCK. Kroes 500. Overmeer en i 333. P de Haas 250. Homeruns: iagelkerken (5e inn. 1 man). HCK: (5e inn). 000010000-1 00000005 0-5 HCK: V Markus (7 2/3 inn.) 6-2-11. (1 1/3 inn.) 1-0-0 3 fouien. Ajax: Na- i 13-2-5 4 fouten. Beste slagmensen: de Haas 500, Kroes, Jager en v d 250. Ajax: Ludenhof "50. v Wieringen, venkamp en v Wijk 500, Vegter 333, (Rod ndaa 250. 0 0 0 0 0 0 - 1 0 3 5 0 2 0 11 Stork: Renooy (3 2/3 inn. 1-3-5, 1/3 inn) 2-0-3. v d Dungon Grono- Inn) 1-0-0 1 fout OWO: Urbanus founten. Beste slagmensen: Storks: iJrswaal 1.000 (1 uit 1). Mulder en de B33. OWO: W Crouwel en v Breda 667, ..^.1 en K Crouwel 500. Urbanus 333. H Homeruns: OWO W Crouwel (le Koch (4e inn), Postma (4c Inn 2 IV Crouwel (6e lnn 1 i: OWO: Terneuzen (4inn -e 3 man) .oeren (5 inn) 6-1-4 4 fouten. Storks: O rswaal 8-5-8 6 fouten Beste slagmcn- 't VO: Postma 500. Storks: K John 667. OWO: v Breda (6e inn 1 man) n„j----■ '7e inn). Storks: Van Soelen i4e "if™ man> 0-5 Nijl Feyenoord: Koster 9-3-11 6 fouten •cv.-. Boddendijk «5 2/3 inn.) 1-5-7, de (Sti '3 in"-) 3-1-1 1 fout. Beste slag- Feyenoord: Kohl .600. Pols .500. v. d. Oever en Koster 2.50. HCAW: alke s .600. P. de Graevc. R. de Graeve en an .500, Martha .400. Homeruns: Feye- Kohl (6e inn.). NO ord 000100010 2 HCAW: Hoffmann 6-1-6 foutloos. "3rd: de Bruijn 8-1-7 4 fouten. Beste tnsen: HCAW: Martha en Placides .500. Graeve en Harris .333. Bailey .250. VOn»rd: Kreuk 1 000 (1 uit 1). Pols .500. ;n O uljn -333. John en Steenbruggen .250. ron i uut e iten wasfrid 001002203 0 0 0 3 2 0 20 0 113 0 0 1 1 0 0 2 0 0 0 een aan- 55 overs haag (anp> in elijke wedstrijd van uveia net voorlopig Nederlands cricket- zaterdag met drie wickets ge- len van de Flamingo's. De Fla g's, die het eerst aan bat gingen, oed nen tot 165 runs op het goede en van Smits en Oostra, die ieder wickets namen. De meeste opval- bowlers in het voorlopig Neder- elftai werden uitstekend ge- donr hun veld. waarin wicket- er Van Nispen tot Sevenaer drie •ees lingo's onder wie topscorer Beek- (50). de gang naar de klecdma- 'iet maken. Nederlands elftal passeerde het 1 van dc Flamingo's voor het 'esvan zeven wickets. Rijkens was 54, waarbij twee zessen op het en van Ernst Vriens, het meest uktief aan bat. Uitblinker Aben- >n (6 voor 31 in 11 2/3 overs) kte een einde aan de innings van ens. uitslagen van de competitie van de "Wijke Nederlandse Cricketbond: Hoofd- HBSVRA. HBS won met vier wie- VAR 138 all out. HBS 142 voor 6; HCC ['uk (Hg). HCC won met zeven wickets. 'Hg 106 al out, HCC I 107 voor 3. Rood 'li—HCC II. Rood en Wit won met acht *'s. HCC II 134 all out, Rood en Wit 160 3. AAVO. Draw met bonuspunt AC. VOC 152 all out. ACC 132 voor 7 klasse II II/UD. Draw met bonus- voor UD. UD 170 all out, H II 101 9 'lijd). SpartaDe Krekels. Draw met "Punt voor De Krekels Sparta 137 all De Krekels 108 voor 7 tijd). Excelsi- Moemendaal. Draw met Bonuspunt voor «lor. Excelsior 143 all out, Bloemendaal 'oor 7 «tijd) t*ngsklasse: ulck Hg II—A II. Quick h won met acht wickets. A II 89 all Quick Hg II 90 voor 2. ulck N— Pong, uick N won met twee wickets. Pong us all out. Quick N 117 voor 8. -Lnion VU won met 66 runs. VU 146 ojtl. Union 80 all out. BredaRood en 'I Rood en Wit II won mel 96 runs. I en Wit II 155 voor 9. Breda 59 all out. Me Innings 49 voor 3. 'Dat gaf Meyer zelfs nog toe na af loop. Maar er was inmiddels al drie kwartier verstreken na de wedstrijd en toen kon het natuurlijk niet meer.' Het duurde tot de achtste inning voor de misère uitbrak in een tot dat moment geweldig treffen tussen de twee sterkste ploegen uit de honkbal competitie. Werper Herman Beidschat van de Nicols en Ade Fijth van de Rotterdammers gooiden een ijzerster- ke wedstrijd. Tot die achtste inning stond het dan ook nog gelijk. 1-1. Op een tik van Ton de Jager bleek direct al die noodgreep van Kops, omdat Leurs, bang zich weer te bles seren, nogal makkelijk uitging op het tweede honk. Maar met Robert Maat aan slag had Nicols het geluk mee. De niet al te moeilijke grondbal van Maat werd door Sparta-korte stop Harry v. d. Berg finaal over eerste honkman Ben de Brouwer en het hek gesmeten en Ton de Jager die inmid dels het tweede honk had gestolen kreeg reglementair de thuisplaat toe gewezen en Robert Maat schoof zelf nog een honk op. Toen Hamilton Richardson even later ook nog mis greep op een overigens gave tik van Dassie Rasmijn, stond Sparta met 3-1 achter. Harry v. d. Berg: 'Wat had ik een pech, Die bal was helemaal niet moeilijk, maar hij glipte uit mijn vingers en lag hij over het hek. Dat was nou juist de misser waar we de boot mee ingingen.' In de gelijkmakende slagbeurt zou het tumult losbarsten rond scheidsrechter Meyer. Openingshitter Hans Augusti- nus kreeg van Nol Beenders in die achtste slagbeurt de eerste 4-wijd van de wedstrijd. Op een misgreep van Boudewijn Maat was A. de Pijith met een eenvoudige infield-hit 'in' en toen ook nog pitcher-hitter John van We- stranen een schitterende honkslag plaatste was Hans Augustinus in staat zijn ploeg een punt dichterbij te brengen. Harry v. d. Berg maakte iets goed van zijn kapitale blunder in de Niools-slagbeurt door via een schitte rende opofferingsstootslag Pijth en van Westrenen in staat te stellen het tweede en derde honk te bezetten. Fred Beckers kreeg drie-slag en de altijd gevaarlijke hitter Hamilton Ri chardson kreeg ook 4-wijd van Been ders, maar nu opzettelijk. Drie honken bezet en Ben de Brou wer was aan slag. Op een innsidepitch van Nol Beenders dook De Brouwer ineen en greep pijnlijk naar zijn ge zicht. De Brouwer: 'Die bal kwam op mijn wang. Er kwam bloed uit mijn mond'. De hand van scheidsrechter Meyer echter flitste omhoog en de eeuwige natuurlijke strijd tussen scheidsrech ter, spelers en coach, die kennelijk altijd tegenstrijdige belangen verdedi gen, nam een aanvang. Was het een geraakt werper? Bij geraakt werper is het spel 'dood' en heeft de slagman recht op het eerste honk. De lopers schuiven dan een honk op en Ade Pijth zou dan de gelijkmaker scoren. Maar als, zoals de scheidsrechter nu besliste, de slagman niet geraakt is, dan was de worp een doorgeschoten bal, want catcher Arnaud Blom had er geen vat op en ook dan zou Ade Pijth dus gescoord kunnen hebben. 'Maar doordat Meyer met zijin hand omhoog ging staan', aldus Henk Hen driks, 'werd de laatste mogelijkheid afgesneden en volgde de discussie over geraakt of niet'. Ben de Brouwer kreeg geen 'geraakt' werper en Ade Pijth bleef op het derde honk. Even later werd de hoge bal van De Brouwer gevangen door Harry v. d. Vaart en was Sparta een geslagen ploeg. De aangeslagen Spar- Storks-speler Van Dulkeraad slaagt er niet in OVVO's Van Breda te beletten met een sliding binnen te komen. ta-derde honkman Fred Beckers zou even later zelfs nog voor een vierde Nicol-punt zorgen door een harde klap van Beenders uit zijn hand schoen te laten slippen. Beenders scoorde via een opofferingsstootslag van Arnaud Blom en een opoffe ringsslag van 'good old' Simon Heemskerk. PRESTIGESLAG De 'prestigeslag' was gestreden, zoals Herman Beideschat het zou uitdruk ken. 'Wij wilden nu alleen maar bewijzen dat we konden winnen, maar ik besef wel dat nu de beslissing niet is gevallen voor het kampioenschap'. Een aanvoerder Boudewijn Maat: 'Met de huidige competitiestructuur is het uiteraard niet zo belangrijk wie wie verslaat, als je maar winnaar wordt van je poule. Daarom zijn dit de wedstrijden waarbij je in vorm moet komen voor de laatste botsing van de poule-winnaars. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De fc Den Haag overweegt het indienen van een scha declaim bij de KNVB. Doordat de Vara besloot de afscheidswedstrijd van Coen Moulijn uit te zenden heeft de Haagse club een schade van onge veer 3000 gulden geleden. De KNVB gaf pas laat toestemming voor een uitzending. Gewoonlijk bedraagt de recette voor een avond van het ADO-jeugdtoemooi ruim 3000 gulden. Vrijdagavond werd er slechts 600 gulden geïncasseerd. Het toernooi werd overigens gewon nen door Haarlem, dat in de finale de Duitse ploeg Rot Weiss Essen ver sloeg. ADVERTENTIE Va«n onze sportredaktie LE MANS De vereniging van Grand Prdx-rijders heeft het de orga nisatoren van snelheidswedstrijden de laatste jaren bijzonder moeilijk gemaakt. Een aantal circuits worden gemeden door de coureurs, andere circuits zijn via ingrijpende wijzi gingen 'beveiligd'. Ook de omloop waar jaarlijks de 24-uurs race van Le Mans wordt verreden is kortgele den veiliger gemaakt. Gistermorgen verongelukte echter op dat circuit de voorzitter van de vereniging van Grand Prix-rijders, de Zweed Joakim Bonnier. De 42-jarige Bonnier botste met zijn Lola T 280 tegen de Ferrari Gtb 4 van de Zwitser Florian Vetsch. De gevolgen waren desastreus. Beide wagens vlogen in brand. Vetsch slaagde erin om snel en zonder ern stige verwondingen zijn bolide te verlaten, Bonnier die met zijn wa gen vele meters ver was weggeslin gerd kon ook nog wel uit het wrak kruipen, maar hij overleed korte tijd later aan de opgelopen verwon dingen. Joakim Bonnier, die in 1963 de Grand Prix Drivers' Association had opgericht, stond bekend als een vei ligheidsfanaat Vaak wendde men zich tot hem voor advies wanneer nieuwe circuits werden aangelegd of oude werden vernieuwd. Als het voor de start van een bepaalde wed strijd geregend had, gebeurde het niet zelden dat Bonnier een proef- ronde reed en daarna besliste of de race door kon gaan of niet Op zijn voorspraak werd in 1971 de Grote Prijs van België in Francor- champs afgelast en verplaatste men de Grote Prijs van Westduitsland van de Nürburgring naar het circuit van Hockenhelm. Bonnier kende het circuit van Le Mans. dat door veel coureurs als zeer gevaarlijk wordt beschouwd, uit Joakim Bonnier en te na. Volgens Vic Elford pro beerde Bonnier gistermorgen de Ferrari van Vetsch binnendoor te passeren in een bocht, menend dat de Zwitser hem, gezien zijn grotere snelheid, daarvoor de ruimte zou geven. Ooggetuige Elford, die juist door Bonnier was gepasseerd: 'Het gat was niet groot genoeg. De wagen van Joakim kwaon tegen de vangrail en werd de lucht in geslingerd. Hij raakte nog wat bomen en vloog in brand. Het is nog een wonder dat hij eruit is gekomen.' Bonniers ver wondingen bleken even later echter dodelijk. In zijn zeventien jaar du rende loopbaan reed Bonnier in een Alfa Romeo, Mercedes, Mazerrati, McLaren. Brabham, Cooper, Ferrari, Borgward, BRM, Porsch, Lotus en een Lola, de Zweed nam deel ;an 109 Grand Prix-races. Joakim Bonnier, die 42 jaar is ge worden, was de zoon van een rijke Zweedse uitgever. Hij was zelf direc teur-hoofdredacteur van een auto blad. Bonnier was getrouwd met de Duitse Marianne Ankar Krona. Het echtpaar had een zoon, die in 1962 werd geboren. Bonnier droeg de hij- naam 'Barbita' wegens zijn volle baard. Zijn eerste grote succes als autocou reur boekte hij in de Grote Prijs van Nederland 1959 op het circuit van Zandvoort. Na zijn zege ver zocht hij de journalisten zijn voor naam voortaan met een 'k' in plaats van met een 'ch' te schrijven, om voor eens en altijd het misverstand weg te nemen dat hij Fransman zou zijn zijn grootouders kwamen overigens uit de Elzas. Joakim Bon nier was de eerste Zweed die een formule 1-Grand Prix won. De be langrijkste prestaties van Bonnier waren verder overwinningen in de zes uur van Auvergne, de Targa Florio en de Grote Prijs van West- Duitsland voor formule 2-wagens (1960) en de zege in de twaalf uuts- race van Sebring in 1962. Begin dit jaar had Bonnier aange kondigd niet meer in formule 1- races te zullen starten en zich ge heel te wijden aan wedstrijden voor sportwagens en prototypen. Joakim Bonnier stond aan het hoofd van de Lola-renstal in Genève. De race op Le Mans werd dit jaar gewonnen door het Frans-Britse duo Henri Pescarolo-Graham Hill in een Matra Simca. In een zelfde bolide kwamen Francois Cevert (Fr.) en Howden Ganley (N.-Zeel.) als twee de over de finish. De Nederlander Gijs van Lennep dte met Bonnier een equipe vormde, viel uiteraard uit. HOORN De nationale dames-keurturnploeg heeft afgelopen week einde het bewijs geleverd dat het terecht een kans heeft gekregen zich straks op de Olympische Spelen te manifesteren als een formatie met veel mogelijkheden voor de toekomst. Werd enige weken gele den tegen Hongarije in Winschoten met een verschil van 10.10 ver loren, ditmaal verkleinde de ploeg de marge tegen het internationaal sterkere Roemenië tot 9.55 (370.80-361.25). Het behaalde punten totaal betekende tevens de beste prestatie, tot nu toe onder leiding van Eva Bdrtha geleverd, namelijk ruim vijf punten boven het resul taat tegen Zweden (365.35). Met daarbij een persoonlijk record (9.36) van de als tweede geëindigde Ans van Gerwen. Een onmiskenbare vooruitgang dus. die vooral zaterdag tot uitdrukking kwam toen Nederland onverwacht na genoeg gelijke tred hield met de Roemeense dames en zo zelfbewust de verplichte oefeningen afwerkte dat de achterstand slechts tot 2.55 beperkt bleef. Eva Bértha hierover: 'Ik wilde tot elke prijs voorkomen dat er al op de eerste dag, zoals tegen Hongarije, een onoverbrugbare achterstand zou ontstaan. Daarom had ik het trai ningskamp in Zuid-Frankrijk aange grepen om juist op de verplichte oefenstof intensief te trainen. En dat is er helemaal uitgekomen'. Dat Eva Bértha desondanks wat te leurgesteld was over het eindresultaat lag opgesloten in de verrichtingen op de tweede dag, toen de ploeg té gespannen was en fouten maakte die met wat meer zelfbeheersing voorko men hadden kunnen worden. Drie sprekende voorbeelden daarvan: tij dens de aanloop naar de brug onge lijk greep Margo Velema volkomen mis waardoor zij een tuimeling maakte en daarbij haar enkel bles seerde. Ikina Mo-rsch overkwam tij dens het draaien van haar oefening hetzelfde, terwijl Margo Velema later op de evenwichtsbalk 0.45 punt in mindering kreeg omdat haar oefening ingekort wegens de opgelopen bles- Klaas Schat ivegens bezwaren ran selectie niet als begeleider naar Miinchen kiel Ben Staartjes Kees Kur- pershoek (Tempest). Heike Blok Nico de Jong Rolf Kurpershoek (Soling) en Fred Imhoff Simon Korver (Flying Dutchman) zijn de equipes die door het Nederlandse Zeil verbond aan het NOC worden voorgedragen voor afvaardiging naar de Olympische Spelen. Aan het Euro pese kampioenschap Finnjollen in Me- demblik zullen deelnemen Kees Kruy- er Kees Douze en Boudewijn Bink horst. Een van hen zal op de laatste dag van dit kampioenschap als Olym pische kandidaat worden aangewezen. Deze besluiten werden zaterdag geno men na afloop van de Kieler Woche. Van de taaiste zeildag van de negen tigste aflevering van deze traditionele zeilweek is totaal niets terecht feeko- men. De wind liet het afweten e% alle 1000 deplnemers dobberden uren lang over het vlakke water van de Kieler Fb'-de. Na enkele startpoeingen wer den al'e races afgelast en was de Kieler Woche ten einde. Direct na het staken van de strijd, trok de zeilwedstrijdcommissie van het Watersport verbond zich terug om te besli-sen wip zouden worden voor gedragen voor deelneming aan de Olvmoische Spelen, eveneens op de Schilksee hij Kiel. De enige kla^e die problemen veroorzaakte was die der Finnjollen. Doch het was toch een verrassing toen Hans van Eist en Frits Beck zonder argumentatie aan de dijk werden gezet. Voor de meer- derhe d van de wel gekozen Olympi sche kandidaten was dat de aanleiding voor een aanva' op de begeleiders en met name op de chef d'equipe Tom Kazimier en Klaas Schat, waarbij har de noten werden gekraakt. FD-bemannineslid Simon Korver: 'De meerderheid van de nu voorgedragen zeilers heeft rreen vertrouwen meer in de leiding. De heren lopen maar in mooie pakken rond. maar ze doen werkelijk niets voor ons. Ik voorzie op deze manier grote problemen als er tijdens de Olympische Spelen van hen werkelijk iets wordt verwacht. Wij willen een begeleiding die kan wedij veren met die van andere landen, mensen die open staan voor onze moeilijkheden en die niet zonder ar gumentatie of discussie van bovenaf alles dicteren'. Het was duidelijk dat in deze sfeer van een goede Olympi sche voorbereiding geen sprake meer kon zijn Zaterdag vond laat vond er daarom voor het eerct in de zeilhistorie een gp^prrk plaats tuscon de heren Kazi mier en Schat en de Olympische kan didaten. Verbond'coach Jack van Hel lemond: 'Iedereen heeft elkaar de waarheid gezegd. Dat luchtte op en ik ben blij dat we nu weten waar we aan 'oe zijn. De beslissingen zullen voortaan niet meer zonder overleg van bovenaf worden genomen'. Het resultaat van de besprekingen is een compromis, waarbij Klaas Schat, tegen wie de gehele ploeg overtuigende be zwaren aanbracht, niet tot de begelei ding voor de Olympische Spelen zal behoren. Kazimier blijft chef d'equipe en Gerrit Bakker, de Solingzeiler, is door de ploeg geaccepteerd In plaats van Schat. Op de laatste dag van de Kieler Woche stegen Kees Kruyer en Boude wijn Binkhorst plotseling sterk in het klassement omdat het slechtste resul taat niet mocht worden afgetrokken en eindigden fraai bij de eerste tien. Kruyer, die door zijn uitstekende re sultaten begin dit jaar weer een plaats kreeg in de Olympische selec tie, heeft aan zijn zevende plaats bij wedstrijden in Hyeres en aan zijn achtste in de Kieler Woche te danken dat hij kandidaat nummer een is voor uitbreiding van de Olympische ploeg tot /Ier boten. Binkhorst eindigde direct achter Kruyer als negende. De winnaar in deze klasse was reeds na vijf races bekend: de Zweed Thomas Lundqvist. Bij de Flying Dutchman won de En gelse marine officier Rodney Pattison, de Olympische kampioen van Mexico, de hoofdprijs. Imhoff werd zesde. De Duitse Tempest-wii.naar Laprell was reeds vrijdag naar huis vertrokken en daar de laatste race niet doorging bleef Europees kampioen Ben Staart jes tweede. Kroonprins Harald van Noorwegen zegevierde in de Soling- klasse. De Nederlandse boten, bemand door Blok. Bakker en Klein kwamen niet verder dan dc 29e 38e en 54e plaats. Eindclandcn Draken: l. Hoé) Jensen (Den 2. Mogens Nielsen (Den.) 26,9 pnt. 3. Ny- man (Fin!.) 43. 4. Bororowsky «Odl.) 47.6. 5 Oldendorff (Wdl.) 59 pnt. 6 Sundelin (Zwe.) 80 pnt. 42. Bol (Ned.), 45. Poppe 'Ned.). 49. Landeweer. 54. Warner». Tem pest: 1. Laprell (Wdl 10.1 pnt. 2. Staartje» (Ned.) 19 pnt. 3. Warren (Eng.) 24,6, 4. Knights (Eng.) 27,4 pnt, 5. Raudaschl (Odl.) 35.9 6 Peacock (Eng.) 38.0 pnt. 18. Mulder. 38. Dc Vries. Flying Dutchman: 1. Pattison (Eng.) 0 pnt. 2. Llbor (Wdl.) 11.4, 3. HUtt- ner (Odl.) 20,1 pnt. 4. Pajit (Fra.), 26,6 pnt, 5. Fogli (Den.) 35,9 pnt, 6. Imhoff (Ned.) 35.0, 29. Hellemans «Ned.), 30. Bierman (Ned.). Soling: 1. Harald van Noorwegen 3,2 pnt, 2. Jörgcnscn (Den.) 32,5 pnt, 3. Elvström (Den.) 38.6 pnt. 4. Schwarr (Odl.) 44,9 pnt, 5. Oakcley (Eng.) 48 pnt. 6. Keil- ner (Zwe.) 60 pnt. 29. Blok (Ned.), 38. Bakker (Ned 54. Klein (Ned.). Star: 1 Bruder (Bra.) 8.5 pnt. 2 Petterson (Zwe.) 23.5. 3. Kuhwelde (Wdl.) 28.5 pnt. 4. Carls- son (Zwe 28,9. 5 Bernert (Zwl 31. 6. Jardinc (Eng 43.9. Finnjollen: 1. Lundqulst (Zwe.) 21.1. 2. Dehmel (Wdl.) 47.5. 3. Maury (Fra.) 57.0, 4. Schroeder (Odl.) 65. 5. Von Elckcn (Wdl.) 75. 6. Wynszkowskl (Pol.) 93 pnt. s Kruyver. Binkhorst. 12 Wilton. 24. Van Eist. 26 Beek. 29 Douze. 33. Krom. 49. Key ter. 54. Dc Vries. 55. Faber. 61. Gros. 98. Goede. OK-Jollen 1 Saarlitu (Zwe 2. Vosselman «Ned.) 3. Monshouwcr (Ned.). 4. Verstelle (Ned.). 5. Westendorp (Ned 7. V. d Molen (Ned.) 9 De Jager (Ned 14. Ha-joort 'Ned 18. Stam (Ned 20. De Ruyter (Ned). 470-klasse: 1. Van Essen (Ned.). 2. Vollebrogt (Ned.), 3. Follenfant (Fra.). 4. Laurent (Fra 5. Dcvillard (Fra.), 6. Chcmlneau (Fra.). 7. Van Werhoven (Ned.). 12. V. d. Vlugt (Ned 17. Meyer (Ned.). 24. Knoop (Ned.). sure té kort duurde. Eva Bértha: 'Zij vergat de bewuste oefening wat langzamer uit te voeren. Een typisch gebrek aan voldoende routine'. Zei Margo Velema: 'Gewoon dom van me. Ik had het kunnen weten'. Had Eva Bértha volop reden over dit onnodige puntenverlies teleurgesteld te zijn, aan de andere kant waren er voldoende pluspunten op de tweede dag om op een nuttige interland te rug te zien. En dat betrof dan vooral de manier waarop het verheugend hoge puntentotaal werd bereikt. Het zou voor de technische leiding van de ploeg eenvoudig zijn geweest om alle risico's tot het strikte minimum te beperken, in de wetenschap dat er tegen deze Romeensen in 1970 tijdens het toernooi om het wereld kampioenschap in Ljubljana als vijfde geëindigd toch geen kans op een overwinning in zat. Maar nu de da mes verzekerd zijn van uitzending naar de Olympische Spelen brengt dat onherroepelijk de konsekwentie mee dat de moeilijkheidsfactoren in de oefeningen moeten worden opge schroefd, wil de mogelijkheid aanwe zig zijn op een eervolle klassering rond de tiende plaats. Stelde Eva BSrtha dan ook terecht vast: 'Vandaar dat ik bij de voorberei ding op deze wedstrijd óók doelbe wust heb gestreefd naar het verzwa ren van de oefeningen. Het is nu eenmaal onvoldoende uitsluitend tij dens de trainingen naar de hoge Olympische vormen toe te werken. Vooral in wedstrijden zal moeten blij ken hoe ver we kunnen gaan. Veel mogelijkheden om de vorderingen in interlands uit te proberen zijn er niet meer. Eind juli volgt er nog een wedstrijd tegen Engeland in Londen en dan is het gebeurd. Deze ontmoe ting tegen Roemenië heeft overigens wel duidelijk gemaakt dat er vooral De winnares van de turninterland NederlandRoemenië: Elena Ceampelea. aan de brug ongelijk hard zal moeten gewerkt. Dat is op het ogenblik het zwakste onderdeel'. En over een vergelijking met Roeme nië: 'Dat is volstrekt irreëel. De Roe meense ploeg traint al vier jaar in dezelfde samenstelling, terwijl wij met een verjongde formatie nauwe lijks een Jaar aan de gang zijn. Bo vendien misten we, evenals tegen Hongarije, Margoth Hilders en Linda Toorop. Margoths voetblessure was nog niet helemaal genezen en Linda had last van bronchitis'. Oordeel van dr. De Jongste: 'Met Eva Bértha ben ik van mening dat iemand, die niet voor honderd procent fit is moet worden gespaard. Risico's lopen heeft geen enkele zin'. Dat er zelfs in een optimaal voorbe reide, uitgebalanceerde ploeg wel eens wat kan gebeuren ondervond de Roe meense Elisabeta Turcu, die tijdens een spagaatsprong op de evenwichts balk uit balans raakte en met haar lichaam op de punt van de balk smakte. JAN BLUBOOM Individueel eindklassement is (achtereenvolgens verplichte oefeningen paard- sprong, brug ongelijk, evenwichtsbalk, verpl. vrije oefening, totaal verplichte oefenstof, paardsprong, brug ongelijk, evenwichtsbalk, vrije oefening en totaal generaal): Roemenië Elena Ceampelea 9.30 9.30 9.30 9.55 37.45 9.60 9.55 9.55 9.75 75.90 Marianne Checiov 9.00 9.25 9.15 8.95 36.35 9.30 9.50 8.70 9.25 73.10 Elizaheta Furcu 9.20 9.00 8.60 9.00 35.80 9.30 9.30 54.40 Paula Ion 9.40 9.10 8.30 9.35 36.15 9.45 9.45 9.25 9.50 73.80 Marcela Paunescu 8.90 8.80 9.20 9.30 36.20 9.15 9.10 9.55 9.40 73.40 Stefanle Bacos 9.15 8.90 8.95 9.30 36.30 8.95 9.20 9.25 9.50 73.20 Nederland Ans van Gerwen 9.30 9.30 9.20 9.55 37.35 9.20 9.40 9.45 9.50 74.90 Ikina Morsch 9.10 8.60 8.90 9.15 35.75 9.10 7.70 8.65 9.30 70.50 Ans Dekker 8.90 9.05 9.00 9.10 36.05 9.05 9.15 9.10 9.05 72.40 Margo Velema 9.20 8.80 8.40 9.25 35.55 8.85 8.10 8.80 9.15 70.45 Nel van der Voort 8.60 8.70 8.90 9.00 35.20 8.75 8.75 8.50 8.70 69.90 ADVERTENTIE delta lloyd een begrip in sport

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11