a Verfijning wereldmodel behoedzame voor de toekomst eerderheid wil van de tv-reclame af l^INNCND CM 20.21 W3RDT 'TSWNNEND! BOKMA Zoetermeerlijn moet net in 1975 functioneren ïits: Meerderheid priesters valt dr. Gij sen af Srïjj pport: falen van waterstaat bij p in Biesbosch Kurhaus mogelijk voor Scheveningen gered Op drie punten vertragingen bij Spoorwegen het allerbeste weer Regering weert informatie van Bevrijdingsfront Dewel kijkgeldverhoging afgewezen wordt: Psychiatrisch onderzoek 'drie van Breda' /«GEMENE IÖTERU NECERL4ND hv KWARTET ZATERDAG 10 JUM 1972 Iliiiiu-iiLiiiil T3 K5 fio ~~lor beleidsvorming nog onvoldoende gegevens iTERDAM Op het wereldmodel van Forrester en Meadows, dat in de vorm van het "Rapport de Club van Rome', een bestseller werd, is opnieuw een belangrijke verfijning aangebracht. De i a i p die op het Koninklijke/Shell laboratorium op het werk van Meadows heeft voortgeborduurd, «..cjüceert in het Chemisch Weekblad een artikel waaruit behoedzame hoop voor de toekomst van vervuilende en potverterende wereld blijkt. 100; Vereniging van de Nederlandse che mische industrie (VNCI), waar verder iedereen aanwezig was die direct of zijdelings iets met de Club van Rome uitstaande heeft. Clublid prof. dr. C. J. F. Böttcher hield een rede over 'uitdagingen aan de chemische industrie' waarin hij waarschuwde tegen de ongenuanceer de kritiek op alles wat chemisch is. Tenslotte is de hele natuur een groot systeem van chemische reacties. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat chemie in industrieel verband niet nogal eens giftig, brandbaar of explosief is, maar er wordt bewust en onbewust ook fors overdreven. Op het gebied van werken met zo weinig mogelijk afval- produktie heeft de chemische indus- trie nog heel wat te doen. de beschikbare de fstoffen wordt Prot dr j Tlnbergen zat ook in het 5-85; nd (het zal weliswaar steeds - vr|) op deze twee punten, de snel a 2i ende milieuvervuiling en de uit kant) ig van delfstoffen, hebben ir. T. v erlemans en zijn medewerkers de pijl eningen van Meadows aangepast e maatschappelijke werkelijkheid k,jzij die zien. Tiell-groep <?aat ervan uit dat men ngeniilieuvervuiling zal gaan bestrij- zij te grote vormen aanneemt, ictiek die inderdaad wordt toege in het oorspronkelijke model fce Amerikanen wordt een derge- firect verband niet gelegd, en dat oorzaak van de 'vervuilingscri- I s.iÉjg volgens Meadows optreedt bij wijzigd beleid' en bij bepaalde Per chtige vormen van ingrijpen. io1; "h 'eer dan bovendien het denken kosten om nieuwe voorraden te io kjtn, maar we zitten bepaald nog o-35. aan de bodem), resulteert een jL#* dmodel waarin tot het jaar 2100 sten catastrofale dingen gebeuren. De wijtijvan de wereldbevolking stabili- zich, er komt geen voedselcrisis, oer. instorting van de industriële ktie, de vervuiling loopt geleide- tp maar gaat niet door het pla- rn heen. i"ï' ails nodig 12. K 'e waarschuwen Oerlemans, Tellings Vries dat ook van hun model als van dat van Meadows de »'o?viJPe"ende vaarde gering is. Er 4, pi nog heel wat details moeten f 3 in ingevuld voordat definitieve f junten gerechtvaardigd lijken. kg)Jgens wijzen zij erop dat maatre- H tegen de vervuiling in het model stabiliserend werken, en dat ibeschermende wetten dus ook wel eens erg nuttig zouden sten ifn zijn. tfect vindt ook prof. dr. P. M. E. an der Grinten frappant, die ïarinfc. ai aanvullingen op het rapport had gepubliceerd. Hij was rart^en in Amsterdam een van de >rs op de jaarvergadering van de 510tynze correspondente A De statencommissie die iderzoek heeft ingesteld naar de jen van de tankbreuk bij de f-centrale in Geertruidenberg op fcember 1970 heeft haar rapport p. Hieruit blijkt dat rijkswater die het beheer heeft over de de Amer tijdens de olieramp Boende regelend is opgetreden, fmmissie ad hoc die binnenkort jg zal uitbrengen aan de staten foord-Brabant spreekt er onder haar verbazing over uit dat laterstaat niet heeft geprobeerd ds esbosch-lcreken met diepliggende i uctves af te sluiten. Boi p werd destijds van diverse zij- ,0 aangedrongen en defensie had )or materiaal en manschappen ikbaar. Rijkswaterstaat wordt erweten geen gebruikt e hebben ikt van ervaringen met andere inpen. Dc PNEM zelf zal volgens mmissie niets hebben nagelaten e omvang van de ramp te beper- Jit het verslag blijkt verder dat n instantie zou moeten komen ij dergelijke rampen coördine- kan optreden. De commissie be- een onderzoek aan naar het len van een dergelijke instantie i ons land nog niet bestaat. Een e aanbeveling die wordt gedaan t langs rivier of oevers opslag verontreinigende stoffen zoveel lijk voorkomen moet worden. forum. Hij is als adviseur betrokken bij het onderzoek dat VU-econoom prof. dr. H. Linneman op verzoek van de Club vam Rome gaat verrichten. Daarbij zullen noodzakelijke details in het model-Meadows worden ingevoerd die in eerste instantie ontbraken en daardoor de praktische betekenis be perkten. De inkomensverdeling, zowel binnen afzonderlijke landen als internatio naal. zal waarschijnlijk een zeer be langrijke rol gaan spelen, zei prof. Tinbergen. Verder zullen bedrijfstak ken afzonderlijk bekeken moeten wor den (Meadows nam 'de industrie' als geheel) en zal de wereld in apart te bestuderen gebieden moeten worden verdeeld. De financiering van het onderzoek is nog allerminst rond. Voorlopig kan men draaien omdat denkwerk en com- putertijd door de VU niet in rekening worden gebracht. Voor de rest 'heb ik geen reden om ontevreden te zijn', aldus prod. Tinbergen. Maar hier en daar bestaat de indruk dat het be drijfsleven niet meer met subsidies staat te zwaaien (De eerste studie van de Club van Rome werd gefinancierd door de Volkswagenstichting). 7 di Sc Op monumentenlijst? Van een onzer verslaggevers Luchtopname van het Kurhaus in Scheveningen DEN HAAG Dé rijksdienst voor de monumentenzorg zal bezien of de mogelijkheid bestaat het 19de eeuwse Kurhaus in Scheveningen als monument te behouden. De monumentenraad zal uiteinde lijk de minister van CRM moeten adviseren of het gebouw, dat ka rakteristiek is voor de badplaats, op de definitieve monumentenlijst kan worden geplaatst. Een woordvoerder van Monumen tenzorg onderstreepte dat Scheve ningen in feite ondenkbaar is zon der het Kurhauscomplex. De plan nen om het gebouw te behouden hebben volgens hem niets te ma ken met de plannen van de EMS of andere gegadigden inzake de ontwikkeling van Scheveningen. Zoals wij meldden heeft de heer Reinder Zwolsman gedreigd het Kurhaus te sluiten, wanneer het gemeentebestuur van Den Haag niet met de door hem beheerste Exploitatie Maatschappij Scheve ningen tot overeenstemming komt in zake de overname van het EMS- bezit in Scheveningen. De Kurzaal is enkele jaren geleden verbouwd om mee te kunnen pro fiteren van de steeds groeiende congresmarkt. Het Kushaus werd in 1885 door de toenmalige burge meester van Den Haag, mr. .J. G. Patijn geopend. Bij die feestelijke inwijding speelde muziekkapel van het derde regiment huzaren. In 1886 werd het complex in Scheven ingen door brand getroffen. Een dienstmeisje was onvoorzichtig ge weest met een spirituslichtje. Vol gens de behouden gebleven ont werpen werd het Kurhaus im 1887 herbouwd. Vele beroemde orkesten hebben die jaren in Scheveningen gecon certeerd zoals de Berliner Philhar- moniker (in 1911), die eerst in 1963 onder leiding van Herbert von Karajan zouden terugkeren. Op 15 juni 1915 trad het Residentie Orkest voor de eerste maal in de Kurzaal op en gaf er in dat seizoen niet minder dan 82 concerten. De ontwikkeling van het orkestle ven in deze eeuw is nog uit anna len te lezen. De laatste tijd is het Kurhaus in de versukkeling ge raakt: het aantal concerten en der gelijke loopt terug, wat in verband staat met de opening van het Ne derlands Congresgebouw drie jaar geleden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Treinreizigers hebben gisteren op diverse plaat sen in ons land ernstige vertra gingen opgelopen. Tussen Almelo en Hengelo is het treinverkeer de hele dag in de war geweest, na een botsing tussen twee goederen treinen vrijdagmorgen vroeg. Verder ontstond op de lijn Amsterda- m-Amersfoort een ernstige vertraging in het avond-spitsuur, nadat een auto onder een trein was geraakt bij Die- men. Tenslotte heeft een defecte mo torposttrein onder Abcoude gistermid dag het treinverkeer tussen Amster dam en Utrecht opgehouden. Bij de ongelukken raakte niemand gewond. De NS had met veel moei lijkheden te kampen, omdat het mate rieel niet op tijd in bepaalde stations was. De beide sporen tussen Almelo en Hengelo bleven tot gistermiddag drie uur gestremd, nadat een goederen trein achterop eenstilstaande goeder entrein was gereden. Hoewel het on geluk met een geringe snelheid ge beurde, ontspoorde een wagon en kwamen zes wagons naast de rails te staan. Een van de wagons was gevuld met chloorgas. De botsing is vermoedelijk veroor zaakt doordat de machinist van de achteropkomende trein, nadat de ver keersleiding hem toestemming had ge geven angzaam door te rijden, iets te hard heeft gereden. Bij het ongeluk onder Diemen kwam een auto op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg te recht. De zes inzittenden wisten nog op tijd uit de auto te stappen. (ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De regering weigert de vestiging van een informatiebu reau in Nederland toe te staan van het Nationale Bevrijdingsfront van Zuid-Vietnam. Dit heeft minister Schmelzer van bui tenlandse zaken in een brief het comi té Informatiecentrum Vietnam, be staande uit een aantal gezaghebbende Nederlanders, meegedeeld. Het was de opzet vanhet comité een dergelijk cen trum op te richten als tegenwicht voor de eenzijdige propaganda van het officiële Zuidvietnamese informa tiebureau in Den Haag. Als argumentatie voert minister Schmelzer onder meer aan. dat het kabinet na overleg tot de conclusie is gekomen, dat 'de regering niet kan toestaan, noch eraan meewerken, dat hier te lande een informatiebureau van de zich noemende Voorlopige Re volutionaire Regering van Zuid-Viet- nam wordt opgericht, aangezien Ne derland een dergelijke regering niet erkent en derhalve geen organen daarvan als zodanig kan toelaten'. Prof. dr. L. W. Nauta uit Groningen, voorzitter van het comité, zei in een eerste reactie gisteravond, dat hij de argumentatie uiterst merkwaardig vindt en dat hiermee de kous beslist niet af is. Het comité zal zich binnen kort beraden over nadere stappen. Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER Op nog geen 25 meter afstand van de voortrazen de auto's op rijksweg 12 heeft minister Drees van verkeer en water staat, bekend promotor van het openbaar vervoer, het eerste stukje rail gelegd voor een nieuwe spoorverbinding tussen Zoetermeer en Den Haag. Het is de eerste nieuwe railverbinding sinds 1934 die de Nederlandse Spoorwegen gaan bouwen. Zo blij was men bij de spoorwegen over deze nieuwe rail, dat men boven Zoetermeer twee vliegtuigjes liet cir kelen met als tekst op de sleep: 'Bouw Zoetermeerlijn begint'. De tota le kosten van de nieuwe railverbin ding bedragen inclusief het materieel circa 110 miljoen gulden. Op de spoorlijn zullen nieuwe rijtuigen wor den ingezet, zogenaamd stads-geweste- lijk materieel. De rijtuigen, die in het buitenland zullen worden vervaardigd, krijgen zeer sterke motoren. Mede dankzij een aandrijving op alle assen kan binnen de minuut een topsnel heid van 120 kilometer per uur wor den bereikt. Het remmen geschiedt elektrisch, waardoor geluidshinder be langrijk minder wordt. De treinen gaan naar men hoopt met ingang van 1977) rijden tussen het nieuwe station Den Haag Centraal en zes Zoetermeerse stations. Op de halte Driemanpolder-Zuid zal de mogelijkheid komen om over te stappen op de spoorlijn Gouda-Den Haag. Hiervoor zal over rijksweg 12 een loopbrug worden gebouwd naar het thans in aanbluw zijnde station Zoetermeer-West. De treinen die uit twee wagenstellen bestaan, gaan om het kwartier rijden, in de spitsuren iets frequenter. De mogelijkheid be staat om drie treinstellen te koppelen, zodat dan een capaciteit van circa 1000 personen wordt verkregen. Gezien de vele stopplaatsen wordt de Van een verslaggever ROERMOND De meerderheid van de priesters in het bisdom Roermond heeft zich blijkens een door de dioce sane pastorale raad van het bisdom gehouden enquête gesteld achter de kaders van het bisdom die door bis schop Gijsen ontslagen zijn. Van de 440 actieve geestelijken in het bisdom (in totaal ongeveer 600) die het enquêteformulier invulden, kozen 366 priesters partij voor de ontslage nen. conformeerden zich er 59 met het standpunt van bisschop Gijsen en stemden er 15 niet. Van de priesters in ruste, 140 in totaal, reageerden er 68; van hen stelden 17 zich achter de kaders, 46 niet, terwijl vijf emeriti zich niet uitspreken. Van de 230 kloosterpriesters met een bisschoppelijke benoeming zouden er 176, het enquêteformulier in, van hen stelden zich 149- achter de kaders, 17 niet en stemden er 10 blanco. Van deze priesters zonder bisschoppelijke benoeming (het juiste totaal aantal is niet bekend) /erden 165 formulieren ten gontvangen. Van deze reacties waren er 125 voor de kaders. 36 niet en 4 blanco. Op drie na 'lebben alle leken- en religieuze (niet-priester) leden van de diocesane pastorale raad (totaal 49 leden) zich achter de kaders gesteld. jeen onzer verslaggevers iTERDAM 'HILVERSUM Een ruime meerderheid van de Nederlanders, ïrocent, zou de televisie-reclame afgeschaft willen zien. Tegen afschaffing is VM)rocent; 7 procent heeft geen oordeel. Dit blijkt uit een representatieve steek- Hl ïf van het NIPO, gehouden in de eerste helft van mei onder 1014 Nederlan- j j van 18 jaar en ouder. rsm' NIPO werd tot deze <5 iête geïnspireerd door het Lani door de B°uwb°nd gehouden pleidooi voor c 'diging van de tv-reclame. tchl raag van het NIPO luid- lr^J Er is kortgeleden voorge- raae om te stoppen met de nhaj isie-reclame. Zoudt u daar ïem of er tegen zijn?' Riji de ondervraagden zou j en 'ocent het een goede reden In met de tv-reclame te onB'< >en, als de dagbladen meer advertenties zou- krijgen en daardoor min- x a noodlijdend zouden wor- 'du Volgens 35 procent van aden-raagden is dat geen reden; 5 procent heeft oordeel. Ie5* 'ouwbond NW stelde dat met tv-reclame moet worden gestopt, omdat die de mensen opjut allerlei dingen te kopen. Uit de NIPO-cijfers blijkt dat 57 procent dit een goede reden vindt. 40 procent niet, en dat 3 procent geen oordeel heeft. Het NIPO stelde tenslotte deze vraag: 'Zonder de inkom sten uit de televisie-reclame zouden de kijkgelden wellicht verhoogd worden. Vindt u in dat geval kijkgeldverhoging aanvaardbaar of niet?' De antwoorden op deze vraag lui den: 68 procent niet aanvaard baar. 29 procent wel aanvaard baar. 3 procent geen oordeel. Onder degenen met een inko men tot 1000 gulden per maand was het percentage dat kijkgeldverhoging onaanvaard baar vond, het grootste (74, tegen 55 van degenen met een inkomen van meer dan 1500 gulden per maand). Het aantal voorstanders van afschaffing van tv-reclame is het grootst onder de aanhan gers van de CHU (72 pro cent), gevolgd door die van de PvdA (67 procent), en het kleinst onder de aanhangers van D'66 (52 procent). Drie uur tv Op de televisie wordt drie uur per week reclame gemaakt wat ook het wettelijk maximum is. Op de radio wordt niet alle wettelijk toegestane reclame zendtijd gebruikt. Op Hilver- breid. als werd toegestaan dat op Hilversum 3 grammofoon- muziek met reclamespots wordt afgewisseld. De STER heeft daar meermalen om ver zocht, maar de omroepen en de minister willen daarvan niet weten met het oog op 'osmose-gevaar': zij vrezen dat een ongewenste vermenging van muziek en reclame zou plaatsvinden. 'Zwervend' sum 1, 2 en 3 wordt per dag, (uitgezonderd op zondag), resp. 11, 11 en 17 minuten reclame gemaakt, terwijl per zender per dag 24 minuten voor reclame beschikbaar is gesteld. Volgens drs. C. J. Smeckes. directeur van de STER, is uit breiding van de reclame-zend tijd op de radio niet mogelijk. De reclameblokjes rondom de nieuwberichten bevatten drie spots, wat uit een oogpunt van effectiviteit het maximum is. De radio-zendtijd zou al leen kunnen worden uitge- De STER heeft met betrek king tot de televisie ook meer dan eens een 'zwervend' recla meblok bepleit. Daarbij zou den 's avonds tussen half negen en tien uur tussen de zelfstandige programma's door reclamespots worden uitgezon den. Ook daartegen hebben de omroepen en de minister ern stige bezwaren. De omroepen vrezen dat daar mee de eerste stap zou worden gezet op de weg naar de Ame rikaanse toestand (in Amerika worden programma's door re clameboodschappen onderbro ken), terwijl het voor de mi nister een bijkomend bezwaar is dat er nog minder in de dagbladen zou worden gead verteerd. STER-directeur Smeekes zegt geen van beide argumenten steekhoudend te vinden. Dat een 'zwervend' blok de irrita tie over tv-reclame nog zou doen toenemen, gelooft hij ook niet. Naar zijn berekening zou zo'n blok de STER meer dan tien miljoen gulden extra opleveren: de adverteerders zijn er zeer in geïnteresseerd. De heer Smeekes vindt het opmerkelijk dat 68 procent van de Nederlanders kijkgeld verhoging niet aanvaardbaar vindt en daarmee impliciet met televisie-reclame akkoord gaat. Bij een vorig jaar gehou den NIPO-enquéte was het percentage dat kijkgeldverho ging onaanvaardbaar vond. nog maar 57. 'De meeste men sen', aldus de heer Smeekes. 'hebben niet in de gaten dat zij dank zij de STER-reclame minder kijkgeld hoeven te be talen'. Zoetermeerlijn vaak een 'boemelspoor' genoemd. Maar de president-directeur van de NS, mr. M. G. de Bruin distantieerde zich van deze aandui ding. Dank zij de hoge aanzetversnel- ling en de krachtige remming zullen E treinen een snellere verbinding tus sen Den Haag en Zoetermeer garande ren. Burgemeester Marijnen van Den Haag deelde mee, dat het niet uitge sloten is dat de verbinding in de toekomst via het Centraal Station wordt doorgetrokken naar Schevenin gen. De lijn zou dan onder het Malie veld worden gelegd. DEN HAAG De drie Duitse oor logsmisdadigers, Aus der Flinten, Fi scher en Kotalla zullen in september een uitgebreid lichamelijk en geeste lijk onderzoek ondergaan in de psychiatrische observatiekliniek van het gevangeniswezen in Utrecht. De datum staat nog niet vast omdat pas met de onderzoekingen kan wor den begonnen als er plaats in de kliniek vrij is. De kliniek zal zich niet uitspreken over hetgeen uit de bevinding zou moeten worden gecon cludeerd voor de te nemen beslissin gen over de gratieverzoeken. De inter- preatie van de resultaten van het onderzoek zal volledig tot de rege ringsverantwoordelijkheid behoren. Het onderzoek was aangekondigd in het regeringscommuniqué, dat na twee dagen vergaderen op 4 maart werd uitgegeven. In dit communiqué werd meegedeeld dat in verband met de grote weerstanden, niet tot directe gratieverlening zou worden overge gaan maar dat de beslissing zou wor den aangehouden totdat een uitge breid medisch onderzoek zou hebben plaats gehad. Tevens werd aangekon digd dat, mocht van een van de oorlogsmisdadigers de toestand zo slecht zijn dat individuele gratieverle ning tot de mogelijkheden zou gaan behoren, dan eerst met deskundigen, ook uit kringen van het verzet, en de concentratiekampslachtoffers overlegd zou worden. Tijdens het overleg dat de vaste Ka mercommissie voor justitie op 16 maart met minister Van Agt over deze affaire voerde, verklaarde mr. Van Agt dat uitsluitend zou worden gekeken naar de huidige toestand van de drie van Breda. De vraag of de drie gedurende oorlogsjaren toen zij hun misdaden begingen gestoord wa ren zal bij het medisch onderzoek niet aan de orde komen, zo liet de minis ter weten. ARNHEM Bij de bouw van een be tonnen gierput is de 36-jarige B. T. J. Klaassen uit Didam gistermorgen bij werkzaamheden op de boerderij Jon kershoeve in Renkum om het leven gekomen. De 20 meter diepe put die pas afge goten was, stortte in toen de beer Klaassen een paar klampen wegsloeg. weerkundige medewerker Dit wordt geen weekend met hoge- sehoolweer. Een depressie over dc Britse eilanden met uitzakkingen naar Frankrijk houdt de atmosfeer op de onevenwichtige toer. Dit betekent dat door lage temperaturen in de boven lucht de kans op buien aanhoudt. Gisteren waren ze er al, sommigen met onweer. Waar zo'n buienwolk passende, plensde de neerslag m dik ke slagregendruppels omlaag. Veel buien werden gemeld van de Britse eilanden, waar een zeer grote labili teit heerste. In Scandinavië viel ook flink wat regen maar in de oostelijke gebieden, met name in Zweden, scheen de zon nog. De temperatuur was overigens in Stockholm met 19 graden 6 graden lager dan een etmaal eerder. De tem peratuur zal dit weekend bepaald niet groots zijn bij veelal ieind uit rich tingen tussen zuidoost en zuidwest In gebieden waar buien passeren zal het kwik nauwelijks de vijftien graden haten, Daarentegen zal het plafond 18 tot 20 graden zijn waar zonnige perioden overheersen. We voorzien deze vooral in het noorden en oosten van het land, het minst dichtbij de depressiekern gelegen, die vandaag boven België verwacht wordt. In het Middellandsezee-gebied en cen- traal-Europa heerst de zomerzon en daar wordt het 's middags 25 graden of meer. De weerkaart van vrijdaga vond liet een uitgebreide lagedrukzo- ne zien, van de Britse eilanden tot Middeh-Scandinavië (1010 millibar met verschillende centra en een lang zaam naar het oosten bewegend kou front. ALs tegenhanger v;as er een hogedrukgebied van 1020 millibar bo ven Polen, maar dat verwijderde zich helaas langzaam in oostelijke richting. Zools eerder al werd opgemerkt, wordt er vóór het midden van deze maand echter een weersverbetering vencacht. Weersgesteldheid van maximum-temperature sla2 van 07 00-19 00 uur. Amsterdam regenbul 17. 1 De Bilt regenbul 11 0.1; Deelen geh bew 17. 0.4; Eeldc zwaar bew 18, 0.1 Eindhoven geh bew 17. 0; Den Heidei rca-nbul 18 0.3 Luchthaven R dam regen 17. 0.2 Twente zwaat bew 17. 0: Vlis singen regenbul 15. 2; Zuid Limburg geh bew 18 0; Aberdeen regenbul IJ. 3; Athene onbewolki 30. 0; Barcelona licht bew 22. 0; Berlijn licht bew 20. 0: Bordeaux zwaar bew 17, 1; Brussel regen 10, 0.4; Frankfort zwaar bew 20, 0; Genève hall bew 21. 0: Helsinki geh bew 14. 0; Innsbruck hall bew 14. 0. Kopenhagen hall bew 16, 0; Lissabon licht bew 22, 0; Locarno onweer 20. 7; Londen zwaar bew 14, 2; Luxemburg zwaar bew 17, 0: Madrid half bew 30. 0; Malaga onbewolkt 24. 0; Majorca onbewolkt 22, 0: Munchen onweer 20. 0.6; Nice zwaar bew 21. 0; Oslo half bew 16. 0.1: Pairijs zwaar bew 13. 1; Rome licht bew 24. I); Split regen 30. 0 Stockholm onbewolkt 20, 0; Wenen onbewolkt 22 0; Zurich hair bew 21, 0. Casa Blanca zwaar bew 22. 0; Las F'almas licht bew 22 0: Tunis licht bew 29. 0. Hoog water 11 Juni Vlissingen le getl) 1.12 - 2e getij 13 42. Haringvliet a.d. zeezijde 2.52 - 15 23. Rotterdam 3.37 - 10.29. Scheve ningen 2 24 14.53, IJmu'den 2.57 15.28. Den Helder 7.29 10 50. Harllngen 9 52 22.07 Delfzijl 11,34. 12 Juni Vlissingen 1 39 14 29. Haringvliet a d Zeezijde 3.45 -16 13. Rotterdam 4.54 - 17.21. Scheveningen 3.14 - 13 47. IJmuiden 3.47 - 16.20. Harllngen 10.46 23.02. Den Hel der 8.27 - 20.45. Delfzijl 0 00 - 12 30. (ADVERTENTIE) 'n Zeer interessant programmaatje op Ned. I. Ga er even voor zitten. Want waarom zou u niet in de prijzen vallen? Eerste net ongeveer tien voor half negen. Vergeet 't niet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5