Wat is een goed gazon? Een kleintje X ZZBL f44.- NS-Vakantie- dagtochten 8 Dagen kriskras door Nederland Kinderboeken Verdachten van 80 inbraken gepakt Boekenetalage O ROUW/KWARTET ZATERDAG 10 JUM 1972 Binnenland/Pnzzels T23 K23 Het is nog lang niet genoeg tot het publiek doorgedrongen dat een gazon aan andere eisen moet voldoen dan een wegberm of weiland. Wie werkelijk ge steld is op een goed onkruidvrij graszaadmengsel zal zich moe ten wenden tot een bonafide zaadhandel of tuincentrum. De graszaadkwekers zelf leveren zelden regelrecht aan particulie ren. Een prachtig fijn gazon als een biljartlaken zal een mengsel van 80 procent roodzwenkgras (niet uitstoelend) en 20 procent struisgras (fiorin), uitstoelend kunnen opleveren. Ook zijn er grassoorten voor monocultuur voor dit doel, die dus onver mengd worden gebruikt zoals bijvoorbeeld een selectie van hardzwenkgras. Tegenwoordig neigen vooral jonge mensen meer naar een speelgazon, dat wel mooi is, maar ook zeer sterk zal moeten zijn. Eigenlijk een krui sing tussen een gazon- en sportvel denmengsel, waarvoor o.a. wordt aangeraden 40 procent van een veld- breemdgras-selectie, tien procent struisgras, met 2 soorten roodzwenk gras (uitstoelend en niet-uitstoe- lend). In elk geval moet degene met voorkeur voor een speelgazon ont houden dat mengsels waarin veld- beemdgras iso pgenomen een sterke grasmat opleveren. Zowel veld- beemdgras is opgenomen een sterke uitstoelend. Het laatste is weliswaar fijner, maar vult het sterke, onder grondse uitlopers vormende veld- beemdgras met zijn grote slijtvast heid, goed aan. Voor een gazon van 10 vierkante meter zal 200-300 gram vifl Spelende kinderen eisen een sterk gazon graszaad nodig zijn. De hoeveelheid gelegen objecten zal altijd groter moeten zijn dan voor grote tuinen met uitgestrekte gazons. voor kleine en dicht bij de woning Hoewel er het gehele jaar gezaaid kan worden, met uitzondering van de wintermaanden, geeft men toch de voorkeur aan april-mei en juli- september. Wie dus nu ontevreden is over zijn gazon, slechte samenstel ling, oneffenheden, meer onkruid dan gras, zal in juni vast maatrege len kunnen treffen. Waar alleen sprake is van overvloedige onkruid vorming, zullen groeistoffen in com binatie met speciale gazonmest vaak verbluffende resultaten opleveren. Door de groeistoffen groeien de tweezaadlobbige planten zich dood, terwijl het eenzaadlobbige gras er ongevoelig voor is en tevens door de meststoffen tot uitbreiding wordt gedwongen, waardoor de eventueel ontstane kale plekken door dood onkruid, weer door gras gevuld wor den. De combinatie groeistof-kunst- mest vormt geen gevaar voor de bodem. Is het met de grasmat werkelijk in alle opzichten hopeloos gesteld, dan is het goed te weten dat we na het bewerken van de grond beter enige weken kunnen wachten met zaaien. Oude graszoden, eventueel in stuk jes gehakt, OMGEKEERD in de tweede steek spitten. Doorgaans wordt tegenwoordig twee steek diep gespit (ongeveer 60 centimeter). In de bovenlaag oude stalmest werken (1 kruiwagen per 10 vierkante me ter) en indien moeilijk verkrijgbaar goede tuincompost nemen. Ongeveer een week voor het zaaien 400-500 gram korrelmest en zo mogelijk spe ciale gazonmest strooien. Laten be- zakken en vóór het zaaien met de grasrol of met plankjes onder de schoenen de grond gelijk maken. Zowel in de lengte als in de breedte zaaien voor een regelmatige ver spreiding of een strooiwagentje ge bruiken. De erste keer niet maaien voor het gras zeven k tien centime ter lang is en vooral met een scher pe machine en niet dieper dan 2.5 centimeter. A. C. MULLER - IDZERDA Ie stapel Globe-boekjes, die Kok in [ampen in samenwerking met uitge- enj Helmond in Helmond op de sarkt brengt, wordt steeds hoger. Er jn weer vijf nieuwe deeltjes uit en aarmee komen we in totaal al dicht i de buurt van de vijftig. Voor wie nog) niet weet waar. 't over gaat: lobe-boekjes zijn boekjes van een ijftig pagina's die wetenswaardighe- en voor kinderen behelzen. De titels an de vijf laatst verschenen deeltjes laken voldoende duidelijk in welke iiurt we zitten en waarop gemikt ordt. Het zijn: 'Wat zien we in de ote?', 'Wat zien we in de zomer?', oetwatervisserij', 'Madame Curie' en computer'. Er staan veel (gekleur- tekeningen in die al naar gelang ter illustratief van aard of verdui- ijkend zijn. De vormgeving is wat lerwets, de Nederlandse vertaling boekjes zijn van Engelse komaf) tra* houterig, allemaal waar, maar lijs ervaring is dat weetgierige kin jongens vooral, gretig op deze topjes afvliegen en er ook telkens Tug komen om wat na te slaan, de nieuwe deeltjes betreft. 'De aiter' levert naar verhouding vrij ige kost. maar het is ook een end onderwerp. Kortom, ook de lf boekjes beveel ik graag aan ajk Boekenbeest'. zo is de titel van nieuwe kinderboek dat Bouke schreef em Peter Vos illustreerde Holkema Warendorf Eerder versohenen van fret te duo een boekje dat Bas en zijn je Marjanneke, zoals ook nu, als dpunt had. Dit verhaal gaat over opwindende ontdekking die de kin doen op de rommelzolder. In ki oude boekenkist vinden zij een beest, Loeroes genaamd, met in onmisbare paraplu. Het ijzerster- van dit boekje is dat ouders dit ort beesten nooit te zien zullen rijgen omdat ze niet in de wezentjes Hoven. Dat gegeven zorgt voor veel "nning. En het eind van het liedje het boekje is dat kinderen als ligen van het bestaan van boeke testen afweten. De ouders komen er iet aan te pas. Een leuk boekje, dat alleen al zou moeten kopen voor et fraaie omslag en de tekeningen in Peter Vos. toir hel ziekenhuis', van Herma Ver- »uwe met tekeningen van Karen Bo- tnhausen (L. J. Veen, Ouders van bibliotheek ƒ6,90). is be- *ld om de kinderen vertrouwd te aken met het ziekenhuis. Het is festal een hele overgang om van Jis naar het ziekenhuis te verhuizen, it fleuerige boekje zal er stellig toe ijdragen dat het kind. als het er een ter van komen moet. niet van de je verbazing in de andere valt. Ver killende tekeningen zijn niet ge- e"rd, maar voor de lezertjes vrij thoudcn. Achterin het boekje is Uimte over om te tekenen en te drijven. Niet piekeren maar puzzelen - door mr. G. van Vorden 538e Opgave voor de Ladderwedstrijd Deze achtste opgave van de acht tiende lezers-serie is een klein maar fijn juweeltje: een X die een welkome afwisseling zal zijn van de 'zware problemen' die er aan voorafgingen. En tóch maakt de heer W. Klein Kranenberg te Son het ons niet ül te gemakke lijk! De gestyleerde X bevat 25 vakjes, in elk waarvan een cijfer wondt inge vuld. Daardoor ontstaan horizontaal: vijf getallen van 3 cijfers en twee getallen van vijf cijfers; en vertikaal: vier getallen van 2 cijfers, één getal van 3 cijfers en twee getallen van 5 cijfers: in totaal veertien getallen. Deze getallen moeten alleen een veel voud zijn van een bepaald getal, waar bij onder een 'veelvoud' ook het getal zelf begrepen is. Men zal zien, dat men daartoe een groot aantal getallen kan kiezen. Uiteraard tellen deze getallen ten hoogste twee cijfers. Daar geen der getallen in de X met een nul mag beginnen kan het gekozen getal ook niet op een nul eindigen. Maar ver der. En nu komen de problemen: Probleem 1: Welk getal is het hoogste dat kan worden gekozen opdat de figuur volgens de regels kan worden ingevuld? Gevraagd worden: dit getal en de met behulp van dit getal inge- Op briefkaart of briefomslag dient 'Niet Piekeren maar Puzzelen' te staan, terwijl in uw schrijven uw volledige naam en adres met alle voorletters in blokletters dienen ge schreven of getikt te worden. En vergeet u vooral niet, wijzigingen in naam en/of adres op te geven, ook al zond u jaren geleden voor het laatst in. Want uw punten worden trouw bewaard! Behalve uw oplossing is ook uw kri tiek van harte welkom. Hetzelfde is het geval met uw opmerkingen, eigen problemen, spotternij en proeven van dichtkunst Indien u vragen heeft, bijvoorbeeld met betrekking tot uw stand op de ladder dan wil ik deze gaarne beant woorden mits u een zegeltje van voorlopig dertig cent insluit. Onge bruikt omdat ik het nog gebruiken wil. En nu: werkt u niet voor niks aan het probleem van de X. Het resultaat van Opgave 536. De waardering voor dit prachtige pro bleem van de heer S. Jonkmans (33) te Geldrop was zeer hoog en terecht: 8.71 als gemiddeld waarderingscijfer; verkregen uit: 5 (4.7 pet), 6 (0.2 pet). 7 (7.5 pet), 8 (21.9 pet) 9 (38.6 pet) 10 (27.1 pet). De ladderprijswinnaars behaalden meer dan 145 punten. Het zijn: 1) ir. A. de Bruin, Huis te Hoornkade 12, Rijswijk ZH voor de negende maal; 2). ir. R. Dijksterhuis. Borgerlaan 10, Amersfoort, voor de vijfde maal; 3) J. P. Plandsoen, Woudstralaan 1, Ooster beek Gld, voor de eerste maal; 4) J M M Verbakei, Populierenlaan 33, St. Oedenrode, voor de eerste maal. ADVERTENTIE ADVERTENTIE 'n Dagje naar Antwerpen of Zeeland (3-Eilanden- tocht). naar 't Dolfinarium in Harderwijk of naar de Flevohof. naar Amsterdam Rijksmuseum of naar Avifauna. Keuze uit 30 mogelijkheden. Vraag op 't station de brochure ,,NS- Vakantiedagtochten' voordelig uit met NS 'jt— VC7 ggjffi 11 De heer W. Klein Kranenberg te Son, die cijfers, getallen en veel vouden uitstraalt vulde X. Probleem 2: Als probleem 1, maar voor het hoogste priemgetal (ondeelbare getal). Probleem 3. Hoeveel en welke getal len kan men kiezen? Probleem 4. Een van de getallen die mogelijk zijn is 24. Als van de reeks 24, 48, 72..tot en met 264 (elf getallen) er tien ge bruikt moeten worden, hoe moet dan de X worden ingevuld en op hoeveel verschillende manieren kan dit ge schieden (zie figuur). Wilt u de auteur voor de samenstel ling van dit fijne probleempje een waarderingscijfer (10) al hoogste. 1 als laagste waardering) geven? Voor de juiste oplossing van elk der vier problemen krijgt u ten hoogste twee punten, die bestemd zijn voor onze doorlopende ladderwedstrijd. Deze punten worden op uw persoonlijke kaart bijgeschreven. Bij min of meer regelmatig inzenden zal uw totaal voortdurend stijgen totdat geen der andere deelnemers een hoger totaal heeft dan u, in welk geval u de ladderprijs wint en weer met nul punten onderaan begint. De oplossingen dienen uiterlijk 8 juli binnen te zijn op het adres: mr. G. van Vorden, postbus 1005, Warnsveld. Extra plussen: half geld op de inter lokale bussen; recht op 't kopen van voordelige koppeling- kaartjes voor bijna alle N S-vakantiedagtochten. In jnni, juli en augustus. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS Van onze correspondente BREDA De Bredase politie heeft twee personen aangehouden die ervan worden verdacht tachtig inbraken te hebben gepleegd, voornamelijk in West-Brabant waarbij voor vele tien duizenden guldens werd gestolen. Een derde medeplichtige werd in Amster dam aangehouden. Het verhoor van het drietal is nog niet afgesloten. De juiste waarde van het gestolene is nog niet te berekenen omdat nog steeds nieuwe gegevens bekend worden. De zaak kwam aan het rollen toen de Bredase politie op 21 mei de 32-jarige zwerver A. W. aanhield wegens ver duistering van een huurauto. Bij het verhoor bleek dat hij veel contacten had in België. De Belgische Rijks wacht vond toen in Brasschaet na huiszoekingen op een groot aantal plaatsen kleurentelevisies, radio's, sie raden en andere goederen die in Bre da en omgeving bleken te zijn gesto len. Hierna werden W. van S. (27) uit Breda en de Amsterdammer B van B. aangehouden die samen met W. verdacht worden de diefstallen te hebben gepleegd. De redactie behoudt zich hot recht voor om ter opname in deze rubriek ontvangen nie- ningMiitlngen verkort weer te geven. BIJ publtkatie wordt met de naam van de inzender ondertekend. Brieven kunnen wor den gezonden aan de heer Joh. C. Franekcn. secretaris van dc hoofdredactie van Tronw- Kwartet. Postbus 859. Amsterdam. Rendement (2) Met het ingezonden stuk van de heer Daalder, Texel in Trouw-Kwartet van 29 mei betuig ik m'n volledige in stemming. 't Wordt tijd dat aan de valse voorlichting o.a. omtrent 'hoge' dividenden eens een einde komt. Hoe is het mogelijk, dat het CNV aan deze voorlichting meedoet? Want van een vakbond in het algemeen mag men toch verwachten dat men beter weet en dat 30-35 pet. dividend tot de uitzonderingen behoort. Ook dat men weet dat dit percentage over de nomi nale waarde van b.v. 1000,- gegeven wordt en dat de 'boze' dividend-trek ker vooral bij dit hoge percentage bij aankoop hiervoor ƒ6 7.000,- heeft betaald en in dit geval dus slechts plm. 5 pet i.p.v. 30 k 35 pet. rente kweekt. Maar in de meeste gevallen is dit tegen de koerswaar de berekend niet méér dan 3 5 4 En wat maakt men als vakbonds leider voor rente op zijn depositie rekening bij de bank? Bovendien ver geet men gemakshalve het risico-ele ment bij aandelen men kan alles verliezen bij slechte gang van zaken, ik heb dat zelf ondervonden óf de koers kan dalen met belangrijker ver lies voor de belegger, óf men vraagt surséance aan en de koers daalt tot 0, en moet men dit alles ook niet bij zijn beoordeling verdisconteren? Ze ker, de koers kan ook stijgen, maar zeer vaak na behoorlijke daling. De voorbeelden leze men zelf in de krant. Naar den j. de Boer Samenwerking besprekingen betreffende de samen werking hiertoe aanleiding geven een duidelijk nee te laten horen! Emmen W. M. Wesseling Vakbondseisen (6) Als vrouw van een kleinere onderne mer in de voedingsmiddelenbranche, bedrijfsbezetting 25 30 personen, haak ik graag in op het stukje van de heer Hebly uit Aalten betreffende zijn reaktie op de kritiek van de vakbonden op de ondernemers. In ons bedrijf hebben wij jaren meegemaakt, dat de netto-winst inkomen, lager lag dan het loon van verscheidene onzer werknemers. De aard van ons bedrijf bracht mee, dat ik me er persoonlijk voor 100 pet. moetst inzet ten; mijn man en ik hebben jaren lang weken gemaak! van minstens 120 werk-uren, vaak meer, alleen in de zaak. We hebben ook nog een gezin, maar gezinsleven was er. behalve zon dags. niet veel bij. Als dan de resulta ten zo zijn als bovengenoemd, leefde er bij mij als vrouw ook wel eens een stakingsgedachte, maar wat zouden daarvan de gevolgen zijn? Achter ons staat geen vakbond. Gelukkig is er de laatste paar jaar, mede door het mo gen doorberekenen in de prijzen van de kosten van loonsverhogingen e.d. een kenteringhgekomen. En dan de vakbonden maar jeremieëren over de prijsverhogingen van de nodige, en vooral de niet direct nodige levensbe hoeften. Het een is toch een logisch gevolg van 't ander? Een nu uitgerangeerde zakenvrouw (naam en adres bij de redactie be kend) en onmiddellijk de tuinduixenden zwartkijkers die niets betalen, maar wèl parasiteren opsporen en laten mee betalen? Als die allen het achterstalli ge bijdragen plus een fikse boete, dan is Hilversum uit de geldnood. Alle loyale betalers moesten deze verho ging weigeren te betalen! Wie vertikt het ook? Rotterdam P. van Minnen Luchtvaart Naar aanleiding van de bloedige aan slagen op vliegtuigen en vliegvelden voel ik me genoodzaakt erop te wij zen, dat er schromelijke nalatiheden bestaan, ten aanzien van de belangen van de passagiers. De passagier moet terwille van z'n eigen veiligheid een maatschappij kiezen, waarvan bekend is dat deze alle maatregelen treft om hem heelhuids af te leveren. Uit bit tere noodzaak heb ik informaties in gewonnen, omtrent de maatschappij en, die op trajecten als het M.Ó. vliegen en daarbij afdoende veilig heidsmaatregelen hebben getroffen, op advies van de El Al. Deze zijn: Lufthansa, Sabena. Olymoic Airways, All tal ia, Swiss Air, Canadian Pacific, KLM. Japan Airlines en de Air Fran ce Amsterdam Mare Kalmann ADVERTENTIE Onopgemerkt? Naar aanleiding van het artikel be treffende de nauwere samenwerking van de 3 confessionele fracties, meen ik het volgende te moeten zeggen. Is het wel verstandig om de samenwer king tussen de 3 confessionele fracties steeds verder uit te breiden? De he ren dienen wel te bedenken dat wan neer men op de ingeslagen weg voort gaat het voor de buitenwereld lijkt of de zaak reeds beklonkn is. Bestaat op deze manier niet het gevaar dat de A.R.mensen in een bijzonder moeilij ke positie worden gemanoeuvreerd? Op zich heb ik niets tegen samenwer king met mensen uit andere gelijkge zinde politieke partijen met hetzelfde uitgangspunt. Het zou m.i. echter be ter zijn om uitspraken als: "wij zijn niet meer uit elkaar te drijven' in het vervolg achterwege te laten, al was het alleen maar om op deze wijze de duidelijkheid voor de kiezer te bevor deren. Het wordt wel bijzonder moeu- lijk om wanneer de resultaten van de Orgelbouwkunde door A. P. Oosterhof en mr. A. Bouinan, vierde geheel herziene en uitgebreide druk met me dewerking van J. M. Vetter. Uitg. Spruyt, Van Mantgem en De Does, Leiden. Geïllustreerd, 326 pagina's, gebonden 47,50. In deze omvang en in deze opzet het volledigste moderne Nederlandse werk over orgelbouw. In de tweede druk (van 1947) had Bouman het in de inleiding beseheiden aangediend als de opvolger van mr. Jan van Heurns 'De Orgelmaaker' uit 1804 (niemand zou er ooit op gekomen zijn) maar in deze druk is de/e groot spraak weggelaten cn kan het werk op zijn eigen verdiensten worden ver oordeeld. Deze vierde druk is in vergelijking met de eerste en tweede (de derde druk bezit ik niet; ik volstond met vergelijking met de eerste twee druk ken) aanzienlijk verbeterd, d.w.z. ver zakelijkt. De eerste druk uit 1934 was een bescheiden boekje van Oosterhof; nr. 95 uit een kennelijk lange en op het onderwijs gerichte serie 'Polytechni sche bibliotheek' van deze uitgever. Het boekje droeg toen nog in alle opzichten de kenmerken van zijn tijd. Bij de tweede druk kwamen Bouman en de pretenties erbij. Voor deze vierde druk heeft de accous- ticus en organist Johan Vetter het door Oosterhof geschreven deel gron dig nagekeken en bijgewerkt. Heeft de technicus Oosterhof zich in de eerste drukken nogal verlekkerd ver keken op alle technische foefjes, die de toenmalige orgelbouw bood; nu in de vierde druk is hij definitief terug gekeerd tot de soberheid en het am bachtelijke orgelbouwen. De pneuma tiek en dergelijke zijn alleen aanwezig omdat toch een zekere volledigheid moest worden nagestreefd en er nog steeds kerken en organisten zijn die zich met dit soort orgels moeten be helpen. Gelukkig ontbreken de lief desbetuigingen aan al dit gesnorrepijp uit de eerste drukken (het kegellade- orgel werd bijvoorbeeld daar nog er kend als 'het beste mechanische or gel). Ook Bouman heeft zijn bijdrage her schreven en aanzienlijk versoberd. Be langwekkend zijn zijn toevoegingen over zijn orgelbouwkundige experi menten met de zgn. aliquoteen; een nieuwe registerfamilie die een combi natie van deeltonen kan laten horen. Bouman schreef er al eerder over (in 'Nederland Orgelland') maar dat maakte door de toon waarop het werd gepresenteerd nauwelijks indruk. Nu, dankzij een veel zakelijker presenta tie. is er aanleiding voor nieuwsgie righeid. J.K. In Trouw/Kwartet van 7 juni 1972 stond dat de koningin onopgemerkt de Floriade bezocht op 6 juni. Dit is niet geheel juist In zag namelijk dat koningin Juliana instapte in een treintje dat over het terrein van de Floriade reed, maar ik vond het met nog enkele andere dames leuk dat H. M. ongestoord de bloemenpracht kon bezichtigen. Domburg mevr, P. J. Houmes-Lievense Samen op weg De hervormde en gereformeerde syno de willen een gezamenlijke vergade ring houden. Zulks opent voor beide kerken goede perspectieven. Zij die nen echter niet aan de bijbel en belijdenisgeschrifter te dokteren, maar aan de kerken. Niet de bij nel, maar de kerken stellen teleur. Samen op weg is alleen mogelijk als de kerken bijbelvast en democratisch zijn. Rotterdam P. C. van Wijk Luisterbijdrage-verhoging Het is absoluut onaanvaardbaar dat de luisterbijdrage weer fors verhoogd wordt! Waarom gaat men niet eerst Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. En als extra plussen: half geld op de inter lokale bussen; recht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle N S-vakantiedagtochten. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS 3 maal 10 gulden aan prijzen KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal: 1. klaar, 3. manier van klederdracht, 7. wijnsi^ort, 10. moeras vogel, 12. schim, 15. eenhoevig zoog dier, 17. meisjesnaam, 18. voorzetsel, 19. voorkomen, 20. bitter vocht, 22. hoofddeksel, 23. plaats in de N.O.P. 24. inhoudsmaat (afk). 26. schildpad, 28. deel van de bijbel, 29. oningewij de. 31. plaats in Utrecht, 33. water in Friesland, 34. vruchtenat, 36. bank noot, 37. aalgeer, 40. toespraak, 42. voegwoord, 43. plotselinge rijzing van het water bij eb, 45. volksnaam van de kauw, 46. zangstem. 47. vaarwel, 48. verkeerd. 50. vaartuig. 51 Assistant Engineer (afk). 53. doortoehtgeld, 55. grondsoort, 57. geneesmiddel, 60. voorzetsel. 61. sch'aapkameel, 62. heili ge stier van de Oud Egyptenaren, 63. voorzetsel. Verticaal: 1. \laktemaat, 2. hoender achtige vogel, 4. voegwoord, 5. water kering, 6. uniek, 7. rivier in Italië. 8. familielid, 9. Royal Mail, 11. koppel riem voor jagershonden. 13. opgege ven werk, 14. hoofddeksel, 16. Ledger (afk) 18. niet goed doorbakken, 21. tussenzetsel, 22. wortel, 23. einde. 24. lidwoord, 25. onderricht, 27. kleding stuk 29. ongevuld, 30. voertuig. 32. kraam, 33. landbouwwerktuig. 35. zwarte kleverige stof, 38. bergplaats, 39. vertragingstoestel, 41. kindergroet, 42. iedereen. 44. kerkgebruik, 46. koe mestvocht, 47. bloeiwijze, 49. reini gingsmiddel. 50. Algemeen Kiesrecht, 52. water in Utrecht. 54. deel van de mond. 56. godin van de toorn, 57. rondhout, 58. familielid, 59. voedsel. Oplossing t.e.m. woensdag a.s. per briefkaart zenden aan: Trouw Kwar tet, Postbus 859, Amsterdam. Linksbo ven vermelden: Weekendpuzzel. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK Horizontaal: 1. Nood breek wet, 11. eden, 12. lade, 13. tor, 14. agger, 17. kol.. 18. el. 19. epaulet, 21. me, 22. ali, 23. ert, 25. age, 26. ore 28. ara, 30. onager, 31. najade, 32. eva, 33. Ans, 35. ene. 37. ent, 39. Okt. 41. Ta. 43. toerist. 46. om, 47. ank, 49. leges, 50. Ada, 51. atol, 53. aria. 54. liefde is blind. Verticaal: 1. netel. 2 odol, 3. oer, 4 dn. 5. Riga. 6. edel, 7. Tl. 8. wak, 9. Edom. 10. teler. 14. api, 15. guur, 16. ree, 19. elegant, 20. trajekt. 22. agave, 24. trant, 25. Ane, 26. ora, 27. Ens, 29. adé, 34. Norg, 36. staal, 38. tol, 39. Oss, 40. smaad, 42 anti, 44. Eede, 45. iets, 46. Odin, 48. koe. 50 Ari, 52. L.F. 53. al. De prijswinnaars rijn: Theo Bijkerk, De Del 5, Rheden; mevr. W. Dijkstra, Witte Klok 11 hs. Amsterdam-Osdorp; mevrouw A. C. Maartcnse, Cartesius- straat 320, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 23