Fanatiek optreden Emmerich schaad r Ajax* oefenpartij Anderlecht verovert na titel ook beker Inter speelde in de schaduw van kampioen Juventus t Amateurvoetbal Zaterdagvoetbal TROUW,/KWARTET MAANDAG 29 MEI 1972 Sport T9/K1 g/j Juist ingevuld zag het totoformulier volgt "uit; 1-3-1-1-1-1-2-3 4—0. Hoofddorp—SDCP 1—2. Duel met Beerschot vormt geen enkele graadmeter Van onze speciale verslaggever ANTWERPEN Ajax had voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Beerschot (23) naast een bedrag van 50.000.een aantal sportieve voorwaarden gesteld. De belangrijkste ervan lag voor dc I liand. Ajax zou, een paar dagen voor de Europacupfinale tegen Internationale, geen enkel risico ne- I men. En bet verwachte hetzelfde van de Belgen. De tegenstand moest waardig en fair zijn. Manager Bandi Beres. de in Hongarije geboren ex-trainer van Beerschot, was zo trots als een pauw dat hij deze wedstrijd had kunnen organiseren. Het betekende zijn eerste grote slag sinds hij negen maanden geleden zijn licentie voor het beoefenen van het managervak bij de UEFA aanvroeg. Beres, in de jaren-50 nog vleugelspe ler van de toen nog succesvolle sport club Enschede, wilde de ontmoeting tussen het middelmatige Beerschot en Ajax persé tot een happening ma ken. In de eerste plaats om het zo qua voetbalkwaliteit pover bedeelde Antwerpen weer eens een fraaie de monstratie van een topclub te presen teren. Ten tweede natuurlijk voor zichzelf. 'Want ik wil mijn activitei ten ook zo veel mogelijk naar Neder- Populairste club in Italië pakt titel Van onze speciale verslaggever MILAAN Als Inter aanstaande woensdag in de finale van het Europees bekertoernooi van Ajax verliest heeft het in ieder geval nog een theoretische kans op Europees voetbal voor het komend seizoen. Dankzij een overwinning van 30 op het al weken geleden gedegradeerde Varese is Inter namelijk definitief op de zesde plaats in de Italiaanse competitie geëindigd. Aangezien Italië het recht heeft liefst vier ploegen af te vaardigen naar het komend toernooi om de UEFA-Cup (Nederland, dat de Europese belangen behartigd weet door Jos Coler, slechts twee) is het mogelijk, dat Inter volgend seizoen in ieder geval weer op internationaal niveau mag meestrijden, omdat kampioen Juventus van de eerste zes afvalt en het mogelijk is dat een van de top-zes de beker wint in het toernooi, dat de komende weken begint. land gaan uitbreiden. Ook daar wil ik j een naam als manager opbouwen.' FANATIEK Beres heeft de afgelopen weken erg veel met zijn oude club gesproken. Het bestuur en de spelers. Alleen maar om hen ervan te overtuigen, dat Beerschot zich tegen Ajax als een echte sparring-partner zal gedragen en dat de Nederlandse vedetten tevreden zouden zijn over het optreden van de Belgen. Tien spelers van Beerschot hielden zich aan die afspraak. De elfde dreigde zaterdagavond nog alle goede voornemens te verzieken. Het was Lothar Emmerich, de Westduitse ex-international, die het hoogtepunt van zijn carrière tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in En geland (1966) beleefde. Hij wenste zijn instelling en karakter niet voor deze wedstrijd te veranderen. Emme rich (31) ging er tegenaan als gold het een kampioenswedstrijd. Zijn fa natieke optreden was begrijpelijk, want op de tribune zat het bestuur van de Franse club FC Metz, waarmee Emmerich driftig en tot nu toe suc cesvol onderhandelt over een transfer. Lothar Emmerich wilde zich zo goed mogelijk verkopen. Het afgelopen sei zoen is voor hem een grote teleurstel ling geworden. Hij zat zelfs een aan tal wedstrijden bij Beerschot op de reservebank. Hij greep daarom de kans om juist tegen de topclub Ajax zich nog één keer met Beerschot in de etalage te plaatsen. Emmerich heeft het geweten. Hij scoorde welis waar beide doelpunten voor Beer schot, maar werd tegelijkertijd in het Maar veel belangrijker dan Inters zes de plaats, zelfs aanzienlijk belangrij ker dan de eerste plaats op de lijst van topscorers, die Roberto Boninseg- na dankzij een nieuv/e treffer met een totaal van 22 voor zich opeiste, was de titel van Juventus. zonder twijfel nog altijd veruit de populairste club van het land. Juventus vestigde een nieuw record door de titel voor de veertiende maal sinds 1898 voor zich op te eisen (ter vergelijking: Inter werd 11 maal landskampioen), waarvan zeven maal sinds de tweede wereldoorlog. Maar voor het zo ver was hebben de in dat opzicht licht opgewonden Italiaanse voetbalfans een sensationele v.eek meegemaakt, die de komende Europese bekerfinale duidelijk naar de achtergrond heeft gedrongen. Juventus namelijk is niet alleen om het grandioze verleden onvoorstelbaar populair. De laatste jaren heeft de ploeg veel goodwill gekweekt door een manier van voetballen, zoals men in Italië niet meer kende. Voor Juven tus niet meer het puur negatieve catenaccio, maar een dynamische ma nier van voetballen door jonge, zeer talentvolle spelers, die kundig zijn geleid door routiniers als libero Sal- vadore en middenvelder Helmuth Hal- Ier. Daarom ook heeft het zo behou dend spelende Inter zo veel moeite opnieuw de gunst van het publiek voor zich te winnen. De grote ster van de Italianen is de pas 21-jarige Franco Causio. een rechtsbuiten van het tvpe-Garrincha. die ook al een kans 'heeft gehad in het Italiaanse nationale elftal. Hoewel Juventus de laatste jaren steeds een belangrijke kanshebber wast voor de 'Scudetto'. zoals de Italianen het kampioenschap noemen, zag het ook dit seizoen er op een gegeven moment naar uit. dat Juventus toch weer zou falen. Halverwege de compe titie namelijk kreeg Juventus een enorme teleurstelling te verwerken, toen de elegante spitsspeler Roberto Bettega voor de rest van het seizoen uitviel, nadat men volkomen onver wacht bij hem een longaandoening had geconstateerd. Op dat moment had Bettega al tien doelpunten gemaakt een respectabel aantal voor aldaar geldende begrippen Niet temin gingen de 'Bianconeri'. de zwartwitten. knap door. met gevaarlij ke outsiders als AC Milan (geleid door vooral Bigon en Rivera, maar de laatste moest in de slotfase door een schorsing afhaken), stadgenoot AC Torino en ex-kampioen Cagliari dicht achter zich. Juventus tegenstander van gisteren was het laaggeplaatste Lanerossi Vi- cenza. dat nog een theoretische kans op degradatie had. Vandaar dat Lane- rossi's voorzitter extra-premies uit loofde voor zijn spelers en bovendien beloofde de boete van 180 gulden (gegeven na de beschamende ne derlaag tegen Varese van 04) in te trekken. Die financiële injecties waren te veel voor de zenuwen van de Juventus' fans. Zij dreigden met sanc ties en wilden zelfs het huis van burgemeester Porcellana van Turijn bestormen, omdat Porcellana er in het verleden geen geheim van heeft gemaakt een fan te zijn van Juventus' plaatselijke concurrent Torino. Be stuursleden van Juventus spraken er openlijk de verwondering over uit. dat de spelers van het bescheiden Lanerossi zo veel geld verdienen kon den. Trainer Cestmar Vyscpalek. een Tsjech met een lange staat van dienst, IWttii Het derde doelpunt van Ajax in de strijd met Beerschot. Johan Neeskens (links) schiet de bal langs de Antwerpse doelman. centrum van de aanval door de defen sie van Ajax keer op keer op zijn nummer gezet. Het irriteerde Emme rich. Met name tegen zijn landgenoot Horst Blankenburg schuwde hij een fel duel niet. Emmerich: 'Zelfs zo'n volslagen onbelangrijke wedstrijd als tegen Ajax wil ik winnen. Dat is mijn mentaliteit nu eenmaal.' Emmerich hield zich niet aan de afspraak. Het lustig tikkende Ajax, risicoloos spelend als in een trainings partij, pakte de trage en ontluisterde veteraan tenslotte dan ook meedogen loos aan. Voor die tijd echter, had hij met zijn acties zoveel wrevel opge wekt, dat Ajax daardoor geïrriteerd raakte. De maat leek tenslotte, halver wege de tweede helft, vol. De Bel gisch internationale scheidsrechter Robert Schaut liet aanvankelijk een overtreding van Emmerich tegen Blankenburg ongestraft, maar gaf een seconde later wel een vrije trap aan Beerschot, toen diezelfde Blankenburg zijn directe opponent weloverwogen neerhaalde. INDIREKT De overtreding werd buiten het straf schopgebied veroorzaakt. Scheidsrech ter Schaut gaf volgens de Ajacieden aan, dat de vrije trap 'indirekt' geno men moest worden. Emmerich schoot de bal van buiten het strafschopge bied echter ineens langs Heinz Stuy. De Ajax-verdediging reageerde niet. Cruijff: 'Ik riep nog: laat die bal maar gaan.' Schaut keurde de direkt inge schoten en tot doelpunt gepromoveer de gelijkmaker echter goed. Dat, en het 'lastige' optreden van Emmerich was voor sommige spelers van Ajax voldoende om op initiatief van Piet Keizer demonstratief riphting kleedka mer te stappen. Scheidsrechter Schaut, die ook Olympique Marseille- Ajax dit seizoen heeft gefloten: 'Na tuurlijk was het een direkte vrije trap. Het is gewoon een misverstand geweest, omdat ik 'twee keer' riep. Ik zou twee keer fluiten en dat betekent hier in België een direkte vrije trap. In Nederland is dat niet het geval, daarom heb ik het nog eens duidelijk gezegd.' Een mening overigens, die door Ajax fel werd bestreden. BeerschotAjax leek halverwege die tweede helft en kele minuten op een Europacup fina le. Temidden van de verwarring, die juist in zo'n onbenullige partijtje lachwekkend aandeed, liet Keizer zich door Kleton vervangen. Toen de rest die vorig seizoen de taak van trainer overnam van de op 37-jarige leeftijd aan kanker gestorven ex-Inter-ster Ar mando Picchi, zei het zo: 'Het gevaar voor Vicenza is niet erg groot meer. Waarom dan uitgerekend voor de wedstrijd tegen ons zulke grote bedra gen? Ik vraag me trouwens wel af. waar al dat geld vandaan komt'. In Turijn wezen supporters van Ju ventus naar Torino. Zij dreigden zelfs de perstribune op te komen om een aantal pro-Torino journalisten af te tuigen. Zo ver kwam het niet. Het bestuur van Juventus nam uitgebreide maatre gelen en bovendien was het duel binnen een half uur beslist. Doelpun ten van maestro Helmuth Halier (de transfersom voor deze Duitser bedraagt, samen met die van Anastasi ongeveer 5,5 miljoen gulden, maar dal is niet zo'n probleem, omdat Juventus gesponsord wordt door voorzitter Ag nelli, die toevallig ook president-di recteur van de FIAT-fabrieken is) en de snel opgekomen Italiaanse interna tional Luciano Spinosi beslisten over het kampioenschap van Juventus. Om dat ook AC Milan met 10 van Catanzaro won (waardoor Catanzaro met Mantova en Varese degradeert) en Torino met 23 bij Bologna ein digden die ploegen samen op de twee de en derde plaats. Vierde is Cagliari. dat verrassend met 32 van Mantova verloor en de gedeelde vijfde plaats is voor Fiorentina en Inter, die 36 pun ten behaalden en aldus er na 30 wedstrijden zeven op Juventus achter bleven. Opmerkelijk is, dat vorig seizoen FC Twente een zeer goede prestatie tegen Juventus heeft geleverd. Juventus speelde toen nagenoeg in dezelfde sa menstelling, ook al onder supervisie van de legendarisch ex-international Boniperti, die als een soort gede legeerd commissaris fungeert. In Tu rijn verloor FC Tv/znte de wedstrijd om de UEFA-Cup met 20. bena deeld door de omstreden leiding van Ortiz de Mendibil. Thuis knokten FC Twente zich naar een schitterende overwinning van 20, kwam dicht bij een derde doelpunt, maar verloor in de verlenging de kans op de volgende ronde, toen Anastasi in enkele minu ten tijd via twee knappe treffers ge lijk maakt. Dit jaar vestigde Juven tus een nieuw Europees record door 19 wedstrijden op rij in Europees bekerverband ongeslagen te blijven, voor het moest buigen voor de latere finalist Wolverhampton Wanderers. Het laat zich gemakkelijk voorstellen, dat Inter dit weekeinde wat in de schaduw speelde. Niettemin is het voor Nederlandse begrippen interes sant te weten, dat Inters coach Inver- nizzi Bellugi een vrije dag had gege ven. dezelfde Bellugi, die Keizer waarschijnlijk zal moeten schaduwen. Bovendien werd Jair, aan wiens vorm weinig positiefs is. later vervangen door Pellizaro. zodat verwacht mag worden, dat Inter aanstaande woens dag maar met één echte spits gaat antreden: Bobo Boninsegna Pellizaro scoorde trouwens wel tegen Varese evenals de middenvelder Frustalupi, die tegen Ajax Corso vervangt. Het ligt darom in de verwachting, dat de opstelling van Inter voor de wedstrijd tegen Ajax als volgt is: Vieri, Bellugi, Oriali, Burgnich. Fac- chetti. Giubertoni, Frastalupi, Bedin, Mazzola, Pellizaro en Boninsegna. Met Bertini, Jair cn doelman Bordon als wisselspelers. Barry Hulshoff in actie voor het doel van Beerschot eenmaal terugkeerde en Ajax zijn stuk intimidatie had opgegeven, con centreerde de formatie zich verder op de door de Belgen verwachte show en het bestrijden van de eens zo grote Emmerich. De Westduitser bezit nog steeds een goed schot, maar trachtte steeds nadrukkelijker zijn gebrek aan snelheid door zeer bikkelharde duels en het nodige theaterwerk te compen seren. Beres: 'ik weet hoe Emmerich is. Als hij morgen tegen een derde klasser speelt reageert en doet hij precies hetzelfde. Dat is zijn persoon lijkheid nu eenmaal. Hij duwt, slaat en draait. Hij wil opvallen. Zo is hij al twintig jaar.' Alleen Emmerich gedroeg zich zater dagavond op Beerschot enigszins als een Italiaan. Maar de confrontatie tussen de dit seizoen op de tiende plaats geëindigde Antwerpenaren en Ajax was uiteraard geen enkele graad meter voor de komende wedstrijd te gen Inter. Meer dan een veredeld soort warming-up en dan nog uitge voerd in de eerste versnelling was dit duel niet. Ajax trainer Stefan Kovacs: 'Het was alleen maar bedoelt om het wedstrijdritme niet geheel te verliezen. Ik had liever één of twee dagen eerder gespeeld, maar dat bleek organisatorisch niet mogelijk.' Kovacs zette bijna alle leden van zijn selectie gedurende de uiterst matige partij in. Alleen Sjaak Swart bleef aan de kant. Swart heeft jiog steeds last van een liesblessure, die hij in de laatste competitiewedstrijd tegen Vi tesse heeft opgelopen. Swart: 'De kans dat ik woensdag tegen Inter speel schat ik op negentig procent.' En Kovacs: 'Sjaak doet zeker mee. Hij had tegen Beerschot al kunnen spe len, maar we wilden niets forceren'. Ajax heeft bij Beerschot ruimschoots aan mogen vallen. Dat slechts Keizer, Suurbier en Neeskens het zwakke op treden van de verdediging van Beer schot via een doelpunt afstraften, lag alleen maar aan de geringe inspiratie van de Ajacieden. Daarom zou elke conclusie over 'generale repetitie' on zinnig zijn. Alleen 't eerste doelpunt van Lothar Emmerich ('Ajax is de meest complete ploeg van Europa') mag wellicht even een reden tot na denken geven. Juist toen Ajax mas saal op de aanval speelde, sloeg Beer schot, via een geraffineerde counter- aktie, terug. Emmerich wachtte, kreeg via een simpele pass vrij veld voor zich en scoorde. Op zo'n kans zal Interspits Roberto Boninsegna over morgen ongetwijfeld wachten. Beerschot—Ajax 2—3 (1—2) 4 Keizer 0— 1. 7. Emmerich 1—1. 14. Suurbier 12. 60. Emmerich 22, 73. Neeskens 23. Scheids rechter: Schaut (Belg). Toeschouwers. 17.000. Beerschot: Brosch; Desmei. Dalving, Van Gucht. Van Opdorp: Stroybant. Kasprazak. Houben: Janssens. Emmerich. Mallands. Ajax: Stuy: Suurbier (Schilcher), Blanken burg. Hulshoff, Krol: Haan. Neeskens. Gerrie Mühren; Rep (Van Dijk). Cruijff (Arnold Mühren). Keizer (Kleton). GERRIT DEN AMBTMAN Dc GraafschapHaarlem 3 z De VolewijckcrsAZ '67 1^ ei HcerenveenFC VVV lje v Roda JC—SVV (feter HeraclesHVC 2h Willem II—DFC Val VeendamBlauw Wit (ft) r PECSC Cambuur jj Helmond SportFortuna SC Ime Fortuna VI.Eindhoven Inari 38 26 8 4 60 7| 38 20 11 7 51 6L,i 38 19 12 7 50 5PL, 39 20 8 11 48 5u,: 39 16 13 10 45 4f~ 38 17 10 11 44 5r£ 38 14 12 12 40 4tg 38 14 11 13 39 4LL' 38 15 9 14 39 5rr 38 14 11 13 39 4^' 38 13 12 13 38 4r^ 38 14 10 14 38 38 11 12 15 34 4 38 13 8 17 34 4 38 11 10 17 32 4 38 8 15 15 31 4 38 11 9 18 31 4 38 9 12 17 30 3 38 8 12 18 28 3 38 8 12 18 28 38 6 9 23 21 Haarlem AZ '67 Heerenveen Roda JC Eindhoven Wageningen HVC Cambuur PEC Veendam De Graafschap Blauw Wit Fortuna SC Heracles Willem II Volewijckers SVV FC VVV Fortuna VI. Helmond Sport DFC Zondag: AZ'67De Graafschap, FC WV Volewijckers, SVVHeerenveen, Wag gen—Roda JC, HaarlemHeracles. Willem II. DFC—Veendam, Blauw Wlt- SC CambuurHelmond Sport, Fortuna Fortuna VI. Eerste klasse: Go AheadNEC 31. 1 DWS uitg. AZ'67Feyenoord 14. Haar! FC Utrecht 11. SpartaTelstar 40 Den HaagVolendam uiig. Fortuna SC Den Bosch 13, SC CambuurAjax 12 duitse lotto me De winnende getallen in de Duitse tl ft zijn: L j 7 10 11 17 37 48. Rescrvcgetal: 33 F Olymplanummer 5807. j(2, west 2 Beslissingswedstrijd tweede klasse B: HeipiS DVS—Zwijndrecht 0—0 (na verl.). B Beslissingswedstrijd derde klasse: SSS 2—1 iRijsoord kamp.). Uitslagen vierde ronde KNVB-beker: OWIOS 1—1 (OWIOS w.n.s.). Olympla-i 5—1. ASWH—WHC 1—3. WZC—ACV WieldrechtSV'35 0—2. Drachter Boys- trahuizen 2—1. Noordscheschut—'t Fea*]™ 1. QVC—Klazienaveen 1—0. Zwart Wit 1 TJ De Zwervers 21 (na verl.) Spakenbu SVDB 23. Nieuw LekkerlandRillandlif 3, Ni - - BRUSSEL Minstens een minuut lang hief hij glunderend de Belgische voetbalbeker boven de deinende paars-witte massa. Georg'es' Kess- ler die zijn voornaam tegen woordig op z'n Frans geschreven wenst te zien haalde trots de toe juichingen naar zich toe. Later, weer in het onberispelijke pak gestoken, illustreerde déze uitspraak het best het voetbalgeluk van de Anderlecht- trainer. 'Ik heb een vierjarig contract bij deze club. Tot 1 juli 1975. Maar ik ben bereid de overeenkomst nu al te verlengen.' Georges Kessler heeft Anderlecht vinden zijn aanhangers terugge bracht aan de top. De jarenlange hegemonie van Standaard Luik werd drie weken geleden met het behalen van het kampioenschap al doorbroken. In het Heizelstadion van Brussel volg de gistermiddag tegen hetzelfde Standaard de tweede triomf. De Belgi sche beker maakte via een 10 over winning het succes voor Kessler com pleet. Kessler blijft een unieke trainer. Niet alleen in zijn naar arrogantie neigen de optreden, maar zeker ook in zijn werk. Zijn vooral in Nederland talrij ke kritici kan hij echter met een reeks van feiten verder tot zwijgen brengen. Toen hij in ons land nog als bondscoach werkzaam was, klonk vaak het verwijt, dat hij geen betrokken heid bij het clubvoetbal voelde en dat hij als clubcoach door de mand zou vallen. Kessler heeft de afgelopen twee jaar het tegendeel bewezen. Eerst met Sparta, dit seizoen nog nadrukkelijker met Anderlecht. Kess ler: 'De beschuldiging, dat ik geen clubtrainer zou zijn heeft me vaak woest gemaakt. Ik ben blij, dat ik anders heb getoond.' Anderlechts 'dubbel' betekent het ein de van een opwindend seizoen voor de Brusselse formatie, die na een povere competitie-start alle concurren ten toch nog voorbij snelde. Kessler: 'Dat we dit allemaal hebben bereikt, danken we aan Standaard Luik. De 40 nederlaag daar heeft ons geleerd om terug te komen. We hebben daar na voor een unieke prestatie gezorgd. Dank zij kwaliteit, inzet, wilskracht en kameraadschap.' Anderlechts kwaliteit is echter nog sterk begrensd. Dat bleek in de zeer povere bekerfinale tegen Standaard nog eens Het duel spitste zich volle dig toe op de 'eer', want beide ploe gen waren al verzekerd van een plaats in de Europa Cuptoernooien van vol gend seizoen. Een gave show hebben de beide topclubs er echter niet van gemaakt. Vleugelspeler Rob Rensen- brink: 'Ik had gehoopt en verwacht, dat het gewoon een fijne wedstrijd zou worden. Dat het niet gebeurd is, schuilt in onze onervarenheid. In de verdediging vooral. Er waren bijna geen opkomende acties, de linies slo ten niet aan, zodat Van Himst en ik in de aanval vaak op een eiland stonden. De grote kracht van het huidige Anderlecht is de individuele klasse van enkele spelers. Meer niet.' De inzet en de wilskracht, de volgen de wapens waarmee Kessler pronkt,, waren inderdaad ruimschoots aanwe zig, al werd tevens duidelijk, dat de spelers hard aan vakantie toe zijn. Die wilskracht en inzet toonde ook Standaard.Zo hevig zelfs, dat het duel onder de veel ie tolerante leiding van 'toparbiter' Vital Loraux tot een zeer ruwe aangelegenheid uitgroeide. Standaard miste de klasse om met betere combinaties en meer overleg de voortreffelijke doelman Jan Ruiter in werkelijk gevaar te brengen. Stand aard zonder motor Wilfried van Moer op het middenveld is niet sterker dan een Sparta, FC Twente of FC Den Haag. De rust, het improvisatievermo gen en de voetbalintelligentie van Van Moer hadden bij zijn aanwezig heid vermoedelijk doorslaggevend kunnen zijn. Achter de kameraadschap, die Kessler tussen trainer en spelers bij Ander lecht signaleert, zijn dit seizoen al genoeg vraagtekens geplaatst. Het con flict met aanvoerder Pol van Himst was nog maar nauwelijks opgelost of de breuk met Jan Mulder kondigde zich aan. Mulder speelde in de finale niet mee. Hij was zelfs niet aanwezig. Kessler, ontwijkend: 'Mulder is nog steeds niet genezen van de blessure, BRUSSEL De onderhandelingen over de transfer van de Nederlandse spitsspeler van Anderlecht. Jan Mulder, naar Ajax zijn nog steeds niet afgerond. Een eerste bespreking tussen het bestuur van Ajax cn voorzitter Constant vanden Stock van Anderlecht zal zeer binnenkort door een tweede worden ge- gevolgd. Vanden Stock: 'Ik heb zowel met Feyenoord als met Ajax over een eventuele transfer gesproken. Er is echter nog niets beslist.' die hij in de vriendschappelijke wed strijd tegen Eupen heeft opgelopen. De verhalen, die de ronde doen over de slechte verhouding tussen Mulder en mij zijn sterk overdreven. Miden nin het seizoen zou er niet zo'n ophef van gemaakt zijn. Nu de transferperi ode nadert spitst een dergelijke affai re zich automatisch toe.' Anderlecht had de schutterskwalitel- ten van Mulder tegen Standaard over igens best kunnen gebruiken. Met wat meer stootkracht en een grotere schotvaardigheid was de overwinning ongetwijfeld aanzienlijk hoger uitge vallen dan de nu genoteerde 10 score. Pol van Himst maakte uit een dieptepass van zwoeger Jean Dockx halverwege de eerste helft het beslis sende doelpunt. Rensenbrink: 'We hebben rustig, te traag gespeeld. Daarom hebben we het ons moeilijker gemaakt dan in feite nodig was. Dat is weer iets voor het komende sei zoen: we moeten nu proberen het samenspel te verbeteren.' PRONKSTUK De mogelijkheden van Anderlecht zijn nog lang niet optimaal benut. Het elftal moet in staat worden geacht tot veel meer beweging, tempowisselingen en verrassing. Daarom zou het niet verwonderlijk zijn als Kessler binnen kort een nieuwe (Nederlandse) vleu gelverdediger naar voren schuift. Kessler: 'Ik heb bij Anderlecht een heel fijn jaar achter de rug. Ik zou een opschepper zijn, als ik nu zou zeggen dat ik dit allemaal verwacht had. Maar dat we een sterke eind sprint zouden hebben wist ik zeker. Ik heb geprobeerd Anderlecht een eigen gezicht te geven. Ik besef hoe moeilijk het nu wordt. Nu heb ik de taak Anderlecht op dit niveau te handhaven. Ik wil op een bescheiden manier winnen en op een grote ma nier verliezen. Anderlecht moet een pronkstuk worden.' AnderlechtStandaard Luik 10 (10). 24 Van Himst 10: scheidsrechter: Loraux. toeschouwers: 50.000. Anderlecht: Ruiter: Heyelens. Van Binst. Broos. Volders: Dockx. Verheyen, Lievens. EJderstedt: Van Himst. Rensenbrink. Standaard: Piot; Beuriet. Dewalque. Thisscn (Jack). Dolmans: Svensson (Johansson). Pilot, Henrotay: Semmeling, Cvetlcr. Takac GERRIT DEN AMBTMAN ENGELAND—SCHOTLAND Sir Alf Ramsey heeft zijn critici voor lopig het zwijgen opgelegd. Via een 1- 0 overwinning in Glasgow op Schot land veroverde zijn ploeg wederom het kampioenschap voor Engelse lan- it: 'Vrift< terst ziP'Ö; zijn lPre ti del den. Vooral de manier waarop (er zege werd gerealiseerd dwong be*r dering af. De Schotten kwamen- met een verschil van één doel) nog goed af. Ramsey greep vooi duel terug op de spelers, die hi de confrontaties met West-Duit uit de selectie had verwijderd. Pn. gebruikte toen als argument: alle spelers hebben een uiterst seizoen achter de rug. Zij zijn aan rust toe'. Aanvankelijk wi coach van de Engelse ploeg van dit seizoen geen beroep meer te op verschillende van zijn pupi Maar de nederlaag, die Engeland lopen woensdag leed tegen de N( ierse nationale formatie wal nota bene George Best ontbral deed hem toch besluiten figurei Alan Ball en Hughes op te roi Toevallig was het ook Ball, die ii 24ste minuut zijn ploeg aan de ding hielp. Ramsey verklaarde trots: 'Ik geloof, dat dit de simpele wedstrijd van het toei was. Ik ben erg blij met de vormfn. mijn spelers en dacht dat we i uitstekende wedstrijd hadden J?' speeld'. p> Engeland was geen kampioen gelge den, als Noord-Ierland zaterdag pet ruime cijfers van Wales had gefc nen. Dat gebeurde niet. De natiofero ploeg van Wales hield het op [47 gelijkspel: 0-0. L De eindstand Engeland 4 pnt (4-1). S™ land 4 pnt. (3-1). Noord-Ierland 3 pnt (I Wales 1 pnt. (0-4) I WEST-DUITSLAND Gisteren is de serie wedstrijden"! promotic naar de Duitse BurjÉfj begonnen. De uitslagen: Groep A: Wuppertalcr SVBayern Hof VFL Osnabrück-Tasmania 1900 1-0. Groei Kickers Offenbach-Rot Weiss Essen 2-2. 1 ker-St. Pauli Hamburg 1-1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10