Geen meldingsplicht voor vervuilers in Rijnmond Beeldhouwers betwisten rechtmatigheid recensie personalia Elf maanden voor poging tot doodslag Jongeren uit KVP en CHUnog dit jaar duidelijkheid Kenteken in beslag bij grote schade aan auto Wetsontwerp regelt totale welzijnswerk Spellingoverleg in naiaar verder Kiesdrempel komt er waarschijnlijk niet FAMILIEBERICHTEN TROUW KWARTET WOENSDAG 24 AIEI 1972 Binnenland K Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Stuyt van volksgezondheid en milieuhygiëne is niet van plan de bedrijven die bijdragen tot de luchtverontreiniging in het Rijnmondgebied te verplichten hun uitworp van ver ontreinigende stoffen te bepalen, en de gegevens hierover aan de overheid ter beschikking te stellen. Ook al geeft de wet inzake de lucht verontreiniging hem de mogelijkheid tot invoering van een dergelijke mel dingsplicht, toch vertrouwt de minis ter erop dat een dergelijke verplich ting niet nodig zal zijn. Minister Stuyt zei dit gistermorgen bij de officiële installatie van de sane ringscommissie voor het Rijnmondge bied, een commissie eind 1970 in het leven geroepen toen de toenmalige staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid dr. Kruisinga het Rijnmondgebied aanwees als sane- ringsgebied naar aanleiding van de ernstige smog-periode die toen het Rijnmondgebied teisterde. De commis sie kreeg gisteren door de installatie door minister Stuyt een wettelijke status. 'Niet alleen is het bedrijfsleven als belanghebbende ten nauwste betrok ken bij de te nemen saneringsmaatre gelen, ook beschikt het in belangrijke mate over de specifieke kennis die een belangrijke inbreng kan beteke nen', aldus minister Stuyt. 'Slechts door gebruikmaking van alle beschik bare deskundigheid zal men tot een verantwoorde vaststelling en uitvoe ring van een pakket van maatregelen kunnen geraken'. Juist daarom is de samenstelling van de nu geïnstalleerde saneringscommis sie in vergelijking met de 'oude' aan zienlijk gewijzigd: een aantal bestuur lijke vertegenwoordigers heeft plaats moeten maken voor vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven, zodat nu zes van de 22 leden van de commissie directeuren zijn van grote bedrijven als Shell, Esso, AKZO, Panktank. Windmil en Swarttouw. Aktiegroepen Het aantal afgevaardigden van ge meenten is teruggebracht tot zeven; de gemeenten die volgens minister Stuyt het meest overlast ondervinden van de luchtverontreiniging. Daar naast zijn twee vertegenwoordigers benoemd van de gezamenlijke aktie groepen op één na in het Rijnmondgebied. Het zijn er maar twee omdat de minister zoals hij verklaarde aan de bestuurlijke verte genwoordiging in de nieuwe sane ringscommissie het meeste gewicht toekent. De voorlopige saneringscommissie heeft inmiddels een 'raamplan' opge steld. waarin drie kategorieën van maatregelen worden onderscheiden, afhankelijk van hun urgentie: een gedetailleerd plan voor de beperking van piekconcentraties van stank, één voor de terugdrijving van het niveau van luchtverontreiniging door stank, stof en oxydatie en één voor de beheersing van de luchtkwaliteit. Minister Stuyt wees op de betekenis van het binnenkort van start gaande proefonderzoek naar de luchtveront reiniging in Zuid-Holland, dat wel licht een verdergaande verfijning van meetmethoden zal opleveren, op grond waarvan het inzicht in de voor de smogvorming bepalende stoffen zich kan verdiepen. Als mogelijke voorbeelden van maat regelen ten aanzien van industriële bronnen noemde de minister: het stel len van maxima aan de uitworp van verontreinigende stoffen, de verplich ting tot het gebruik van bepaalde brandstoffen, de verplichting tot het gebruik van bepaalde zuiveringsappa- ratuur, dan wel toepassing van be paalde procedé's, en sluiting van ern stig vervuilende inrichtingen. Voor de uitvoering van dergelijke maatregelen is echter een inventarisa tie van de emissiebronnen onmisbaar, een taak waartoe al het initiatief is genomen, aldus de minister. Rector Prof. dr. B. Goudzwaard, hoogleraar in de economie aan de VU, wordt met ingang van het nieu we cursusjaar rector van de kiJer- school van het C.N.V. Hij volgt prof. mr. W. F. de Gaay Fortman op, die deze functie sinds 1948 heeft bekleed, maar die er vanwege zijn drukke werkzaamheden onder andere als rector magnificus van de Vrije Uni versiteit mee moet stoppen. Prof. Goudzwaard (38) werd in 1959 economisch medewerker van de dr. Kuyperstichting en in 1966 weten schappelijk medewerker van de AR Tweede Kamerfractie. Van 1967 tot 1971 was hij lid van de Tweede Ka mer voor de ARP. Promoties: Eindhoven (TH): gepromo veerd tot doctor in de technische wetenschappen ir. H. J. J. Kals; Nij megen (KU): gepromoveerd tot doctor in de letteren T. J. M. van Els. Benoemingen: Delft (TH) benoemd tot gewoon hoogleraar in de algemene metaalkunde dr. ir. B. M. Korevaar, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de toepassingen der wiskunde drs. B. K. Brussaard; Utrecht (RU): be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de sociale geneeskunde dr. C. F. Brenkman. ALMELO De Almelose rechtbank heeft gisteren de 23-jarige kabellegger J. S. uit Almelo conform de eis veroordeeld tot elf maanden gevange nisstraf waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, aftrek van voorarrest en reclasseringstoezicht. De rechtbank achtte poging tot doodslag en opzettelijke vernieling bewezen. De officier van justitie had een week geleden poging tot moord bewezen geacht. DEN HAAG De contactraad van de KVP, ARP en CHU heeft een stuk gekregen van de federatie van de KVPJG cn CHJO waarin wordt ge steld, dat nog dit jaar moet vaststaan welke partijen aan de nieuwe open christen-democratische volkspartij meedoen. In de nieuwe partij, zo menen de jongerenorganisaties van de KVP en CHU, moeten de groepen, die onder de oude bedeling onvoldoende waren vertegenwoordigd, naar voren treden. Deze groepen zijn dan de jongeren en de vrouwen. Wanneer de jongeren en de vrouwen in het partijkader zijn geïntegreerd, wordt een jongerenorganisatie overbo dig. De jongeren stellen verder voor de nieuwe partij per provincie in te delen. In de provinciale kringen moe ten geruime tijd voor de verkiezingen voorverkiezingen worden gehouden om te kunnen beoordelen welke kan didaten het meest geschikt zijn als lijsttrekker. De lijsttrekker wordt tenslotte door de partijraad aangewe zen .Deze lijsttrekker is tevens kandi daat minister-president,. De partijraad benoemt verder een kernploeg van toekomstige ministers. OEGSTGEEST De Nederlandse vereniging van ondernemers in het carosseriebedrijf FOCWA heeft in een brief aan minister Drees (verkeer) maatregelen geadviseerd om te voor komen, dat bij aanrijdingen bescha digde auto's opnieuw aan het verkeer deelnemen. De vereniging wil onder meer, dat de politie het kentekenbewijs in beslag neemt wanneer een auto zo ernstig is beschadigd, dat hij niet veilig meer is. Dit bewijs zou pas weer moeten worden teruggegeven als een wettig gevestigd reperatiebedrijfde schade hersteld heeft. Zusterverenigingen in Engeland. Frankrijk, VW-Du'tsland en België hebben gelijkluidende verzoeken ge daan bij hun min'steries van verkeer. Van een verslaggever AMSTERDAM De beeldhouwer Carel Visser uit Amsterdam en Ad Dekkers uit Gorcum, die zich gegriefd voelden over een recensie in De Nieuwe Linie waarin ze onder meer de kwalificatie 'vakidiotie lazen, hebben een kort geding aangespannen tegen het blad, dat gi& teren voor de president van de Amsterdamse rechtbank heeft ge diend. Het gewraakte artikel was een recen sie van Jan Juffermans. die onder meer schreef: 'Het enige argument dat in mijn ogen hout snijdt, is mijn bewering dat ik sterk aan het belang en eigenlijk ook aan de integriteit twijfel van de kunstarbeid die door Visser en geestverwanten in dit voor hen kennelijk gunstige cultuurklimaat wordt geleverd. In mijn Ogen is het werk dat deze kunstenaars verrichten een typisch staaltje van vakidiotie in de kunst. Hij is de succesvolle beeld houwer, die zich commentaarloos aan sluit bij de 'estetiek'. die, naar steeds weer blijkt, even vijandig is aan de maatschappij als aan de kunst'. De recensie oetrof een onlangs in het Stedelijk Museum te Amsterdam ge houden tentoonstelling van staalplas- tiek van Visser (Carel Visser is win naar van de staatsprijs voor beeldende kunst en architectuur 1972). In het stuk van Juffiermans werd zijdelings ook het werk van Ad Dekkers ge noemd. De raadsman van de beeld houwers. mr. R J. Polak zéi dat mededelingen, in nodeloos grievende vorm gedaan, volgens de vaste Neder landse rechtspraak, zonder meer on rechtmatig zijn. Een kunstenaar, zo zei hij, is een vakman wiens produk- ten mogen worden afgekeurd, maar wiens integriteit niet openlijk in twij fel mag worden getrokken. De raadsman van de hoofdredactie van het blad, mr. D. de Jong. zei onder meer dat Visser zich de passage over de vakidiotie ten onrechte aan trekt. De recensent Juffermans signa leert een bepaalde tendens bij kunste naars die maar wat maken en dat als kunst presenteren. Hij noemt dat vak idiotie, aldus mr. De Jong. Dat is subjectief geformuleerd. Er zit niets laakbaars in. De beide beeldhouwers vragen de pre sident van de rechtbank de hoofdre dactie te gebieden zich te onthouden van het in twijfel trekken van de integriteit en oprechtheid van de twee beeldhouwers. Verder wordt pu- blikalie gevraagd van het vonnis in De Nieuwe Linie. Er is een dwang som gevraagd van een ton op het niet nakomen van het gevraagde, te beta len aan ieder van de kunstenaars. Mr. De Jong concludeerde dat deze vordering niet toewijsbaar is. De uitspraak zal dinsdag 30 mei zijn. DEN HAAG Nog deze zomer komt mr. Engels (CRM) met een wetsont werp dat de hele maatschappelijke dienstverlening wettelijk regelt, op zodanige wijze, dat de overheidssubsi die aan instellingen van maatschappe lijk werk zoals club- en buurthuis werk, bejaarden- en gezinsverzorging en vormingswerk een wettelijke basis krijgen. Hierdoor ontstaan er meer mogelijk heden voor meerjarenplannen. Hoewel n i m j j het in de praktijk niet veel gebeurt. DG!516"INGClGrl3PCl kan de minister op het ogenblik door het ontbreken van een wettelijke basis de subsidie van het ene op het andere jaar intrekken. Het wetsontwerp is een vervolg op de nota welzijnsbeleid van oud-minister Klompé. Het toekomstige wetsontwerp wil dat de subsidienormen door de rijksoverheid worden vastgesteld, ter wijl zij aan de gemeenten de eis stelt dat zij via één of meer raden, dan wel op een andere manier, de inspraak van het welzijnswerk van onderaf in het beleid mogelijk moet maken. De minister hoopt daarmee een stuk kri tiek op de nota op te vangen. De nota stelde de gemeenten strakke schema's van raden voor', waarin afzonderlijk de diverse sectoren uit het welzijns werk hun plaats zouden moeten heb ben. Critici spraken van de 'raden- koorts' van de overheid. Het komende wetsontwerp zal de gemeenten erin vrij laten hoe zij die verplichte in spraak zullen realiseren. BRUSSEL (ANP) De Nederlandse en Begischc ministers, die gister in het kasteel Den Ham in Steenokker- zijl nabij Brussel, overleg over de spelling hebben gepleegd, hebben de knoop niet kunnen doorhakken. De Belgen stonden op het standpunt dat op grond van het advies van de commissie Pée-Wisselings nu besloten zou moeten worden de zogenaamde progressieve spelling van het 'groene boekje' te volgen en de problematiek verder over te dragen aan een Bel gisch-Nederlandse academie, naar ana logie van de Académie Francaise. Ne derland had op grond van hetzelfde advies van Pée-Wesselings plus de reacties uit het maatschappelijk leven een besluit willen nemen. Afgespro ken is nu dat een ambtelijke werk groep, over een week of zes een rap port zal uitbrengen en dat de minis ters in het najaar opnieuw bijeenko men. Na een langdurig geduldig gedragen lijden. Is heden In volle vrede des gcloofs ont slapen. mijn innig geliefde zorgzame Vrouw, onze lieve Zusicr. Behuwdzuster, Tante en nicht fo van Meurs-Lucas ln de leeftijd van 73 Jaar. Voorschoten. 20 mei 1972. Leidseweg 146. Geen bloemen Liever geen bezoek De rouwdienst Is bepaald op woensdag 24 mei a.s. om 11.30 uur ln de Hervormde kerk te Voorschoten, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats al daar. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren ln de ontmoe- tingsh-al van de kerk. Van onze parlementsredactie DE NHAAG De Tweede Kamer zal het instellen van een kiesdrempel van drie zetels vrijwel zeker verwerpen. Voor de stemming is doorslaggevend de houding van de PvdA-fractie. Vori ge week is bekend geworden dat een aantal PvdA-leden tegen zal stemmen. Hoe groot dit aantal precies is, is nog niet te zeggen, omdat de fractie zich deze week over dit onderwerp zal beraden. Het initiatief van de KVP-kamerleden Andriessen, Van Schaik en Van der Sande zal in ieder geval niet worden gesteund door de VVD, D'66, de CPN, alle kleine partijen, de meerderheid van de AR, en een beperkt aantal CH- leden, terwijl voorts enkele leden van de KVP-fractie ook tegen zijn. De fractieleider van DS'70 de heer J. Berger verklaarde ons echter wel iets voor het voorstel te voelen. *Wij willen echter bekijken of er niet een regeling is te treffen waardoor partij- hwh,irw,ng v,n Arr«n en die steeds onder dezelfde naam net dissements-Rechtbank Amster- geen drie zetels halen, toch in de dam dd. 11 april 1972 is het Kamer kunnen komen', aldus de heer o Schippersgracht 10 II te Amsier- uer0er. dam opgeheven wegens gebrek Het zal overigens nog wel even- duren aan baten, voordat het initiatief door de kamer JfT- Ps. 72 11 (ber.) Overstelpt door de vele en veler lei bewijzen van belangstelling ontvangen bij ons 25 jaar ge trouwd zijn op 16 mei jj„ zeg gen wij u heel hartelijk dank Fam. C. N. van Dis Jr. men. onze geliefde Vader. Behuwd-, Groot- en Over grootvader, Behuwdbroeder en Oom, de heer Johannes Jonker weduwnaar van Dirkje Kievit Jaar Nieuwe Tonge: Joh. Koert-Jonker P Koert Oude Tonge: H Jonker T. E. Jonker- Van Nieuwaal Oostvoorne: W. Jonker Joh. Jonker-Roskam Oude Tonge: J. C. Jonker J. Jonker-Mairtinus Hellevoertsluis: L. J. Jonker i S. Jonker-Van Nieuwaal Dordrecht: K. Kievit-Jonker C. Kievit Oude Tonge- Joh. Jonker C. Jonker-Den Engelsman klein- en achterkleinkinderen. Geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het Ge meenteziekenhuis, Bankastr. 57 Gelegenheid tot bezoek aldaar woensdag a.s. van 18.30 tot 19.30 uur De begrafenis zal D.V. plaatshebben donderdag 25 mei a.s. op de Algemene Be graafplaats te Dordrecht, om 13 uur vanuit de aula. Ver trek vanaf het C J.M.V.-ge- bouw. Burg de Raadtsingel 25. om 12.45 uur. Lena Elisabeth Vreeswijk-B ruens In de ouderdom van 87 jaar. A C. Poeppig-Bruens REA. Poeppig J. Reuter-Bruens H. Reuter 's-Gravenhage, 23 mei 1972. Correspondentie-adres: Jozel Israëlslaan 22. 's-Gravenhage. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag a.s. om 14.30 uur op Oud Eik en Duinen. Vertrek van de rouwkamer Hooikade 46 om 14.00 uur. Heden heeft de Heere tot Zich genomen, geheel onver wacht, onze jongste Zusier, mevrouw Juliana Jans n de leeftijd vam 55 Jaar. Dordrecht: C. J. Buikhuizen-Jans J. Luitjes-Jans R. Luitjes N. Buikhuizen-Jans T. Buikhuizen E. P. Jans A. Havelaar-Jans L Harelaar W. P. Jans A. J. Jans-Dansma Heden heeft de Heere, tot onze diepe droefheid, uit ons midden weggenomen, onze lieve Zuster. Behuwdzuster en Tante Johanna Hofman in de ouderdom van 85 jaren. Uit aller naam: J. Hofman Geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het Ge meenteziekenhuis. Bankastr. 57. Gelegenheid tot bezoek aldaar woensdagavond van 6.30 tot 7.30 uur De begrafenis zaJ D.V. plaatshebben donderdag 25 mei a.s. op de Algemene Bc- graafplaaiLs, vanuit de aula. 2 Timotheüs 4:7c ger Jolian Rutger Beusekamp echtgenoot van Maria Kruil is heden in de leeftijd van 75 Jaar van ons weggenomen Ze waren bijna 50 jaar ge trouwd. Zeist: C. J. Beusekamp Kampen: Wa. Beusekamp Heemstede: G. Ph. Beusekamp S. Beusekamp-Ten Broeke Krommenie: Mies Beusekamp neven en nichten. Heden nam de Heere nog vrij onverwacht zacht en kalm in het Streekziekenhuis te Gorinchem uit ons midden weg onze innig geliefde moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder Rozetta van der Waal weduwe van C. Rozendaal in de ouderdom van 86 jaar. Drongelen: D. Rozendaal J. B. Rozendaal-Knuivers Giessenburg: R. E. Beuzekom-Rozendaal J. Beuzekom Kleinkinderen en achterkleinkind. Giessenburg, 20 mei 1972, Binnendamseweg 64. De begrafenis zal plaats hebben D.V. donderdag 25 mei a.s. om 2.15 uur op de begraafplaats te Giessen-Oudekerk. Op zondag 21 mei 1972, Eerste Pinksterdag, is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Maria Wilhelmina Villerius-Vink weduwe van Pieter Villerius. Onlangs vierde zij met ons haar zesenzestigste verjaardag. Ons troost, dat zij het onvermijdelijke aanvaard had, in haar laatste dagen sterk verlangde naar het einde van dit leven, en daarbij kracht putte uit Psalm 23: "De Heer is mijn herder, mij zal niets ontbreken." Hoek (Zld.): C. Villerius-Mostert Rotterdam: J. C. Villerius J. Villerius-van Rotterdam Bleiswijk: W. Hage-Villerius I. J. Hage Bleiswijk: B. Villerius M. A. Villerius-de Jong en kleinkinderen Rotterdam, Carel van Nieveltstraat 30b. Correspondentie-adres: Sportlaan 15, Bleiswijk. De overledene ligt opgebaard Sportlaan 15, Bleis wijk, waar gelegenheid tot bezoek is op woens dagavond van 7 tot 9 uur. De begrafenis is be paald op donderdag 25 mei 1972, op de N.H. be graafplaats Oud-Kralingen. De kapeldienst vangt aan te 11.30 uur. Op toespraken wordt geen prijs gesteld Tot onze grote droefheid ls geheel onverwacht van ons heengegaan onze lieve, zorgzame man, vader en grootvader Gabriel Willem Proper in de leeftijd van 81 jaar. Oegstgeest: M. Proper-Gottschall B. J. Proper J. P. Proper-de Regt Wim Corrine Wassenaar: J. B. Proper E. I. Proper-den Duik Robert Marianne Lex Son, N.-B.: J. H. M. van der Hoeven-Proper P. van der Hoeven Gert-Jan Paul Robert Oegstgeest, 20 mei 1972, Rijnzichtweg 61. Liever geen bezoek Geen toespraken. De rouwdienst, welke geleid zal worden door de Weleerwaarde Heer Ds. W. E. Verdonk, is be paald op donderdag 25 mei a.s. om 2 uur in de "Groene- of Willibrordkerk" te Oegstgeest, waar na de begrafenis zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kerk. „Ik ben verlost, maar het heeft Zijn bloed gekost" Met dit getuigenis ging van ons heen mijn ge liefde Man, onze Vader, Groot- en Overgrootvader Jan Hendrik van Duuren op de leeftijd van 77 jaar. Uit aller naam: Rotterdam: G. van Duuren-Vrijhof Rotterdam, 20 mei 1972. Bejaardencentrum „De Koningshof", Immanuël Kantstraat 80. Geen bloemen - Geen toespraken Gelegenheid tot bezoek aan de rouwkamer van het Bejaardencentrum „De Koningshof" woens dagavond van 89 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 25 mei om 2 uur in de Nebo Kerk aan de Smeet- landsedijk 280, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de Zuider Begraafplaats om 3 uur. Gelegenheid tot condoleren in de kerk, na afloop van de rouwdienst.. Op 20 mei 1972 overleed op 77-jarige leeftijd, de heer J. H. van Duuren oprichter van het accountantskantoor J. H. van Duuren, thans A. van der Veen Met dankbaarheid denk ik terug aan onze prettige samenwerking en zijn innemende persoonlijkheid. A. van der Veen Rotterdam, Noordersingel 208. Heden 23 mei overleed tot onze droefheid onze geliefde Vader, Schoonvader en Opa Johannes Jacob van den Steenhoven weduwnaar van C. C. de Bilt op de leeftijd van 73 jaar. O. van der Kloet-Van den Steenhoven H. W. L. van der Kloet Marianne René Sliedrecht, mei 1972, Burgemeester Winklerplein 20. Gelegenheid tot condoleren in het Bouwcentrum, Middeldiepstraat 22 te Sliedrecht, op donderdag 25 mei 's avonds van 8 tot 9 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op zater dag 27 mei a.s. om drie uur op de Algemene Be graafplaats te Gorinchem. In de avond van 2e Pinksterdag heeft God tot Zich genomen Zijn moegestreden kind, mijn ge liefde Man, onze zeer zorgzame Vader en" Groot vader, Broeder, Zwager en Oom Leendert de Zeeuw echtgenoot van Jannetje Vreugdenhil op de leeftijd van 62 jaar. „Rust mijn ziel, Uw God is Koning" Mede namens de kinderen en kleinkinderen: J. de Zeeuw-Vreugdenhil De Lier, 22 mei 1972. Oudecampsweg 32a. Gelegenheid tot condoleantie woensdag van 79 uur en donderdag van 35 en van 79 uur n.m. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 26 mei a.s. op de Algemene Begraafplaats te Maasdijk. Vertrek vanaf het woonhuis des namiddags 2 uur. Na een kortstondig ziekbed nam de Here voor ons onverwacht uit ons midden weg onze lieve Zuster, Tante en Nicht Aagje Barendrecht op de leeftijd van 62 jaar. Namens de familie: A. Barendregt Banendrecht, 22 mei 1972. Lavendelhof 34. Onze zuster ligt opgebaard in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. Rouwbezoek aldaar: donderdagavond van 19.30 20.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 26 mei a.s. 15.15 uur. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de aula, welke aanvangt te 14.30 uur. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van Mej. A. Barendregt Zij was 44 jaar onze trouwe medewerkster en collega. Firma H_ P. Barendregt en personeel. Na een langdurige ziekte is heden in de Heer ontslapen, mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve Moeder, Grootmoeder Zuster en Schoonzuster Francina Cornelia van der Werf-Evers God schonk haar 73 jaren. Leiden: H. van der Werf Apeldoorn: M. W. H. van der Werf Arnhem: L. C. den Draak-van der Werf J. den Draak Titia en Jacoline Leiderdorp: F. H. G. Leget-van der Werf A. Leget Annemieke en Cora Maarssen: L. C. de Vor-Evers H. de Vor Amsterdam: H. G. van der Wagen-Evers H. van der Wagen Leiden, 20 mei 1972. Justus Carelhuis 8 Witte Rozenstraat 5IA. Aan huis liever geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het - St. Elisabethziekenhuis, Hooigracht 15 te Leiden. Bezoek aldhar woensdag 24 mei van 34 en 67 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 25 mei in de Lutherse Kerk, Hooglandse Kerk- graeht 26, Leiden, aanvang 10 uur, waarna de teraardebestelling plaatsvindt op de Begraaf plaats „Rhijnhof" om 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de rouwdienst in de consistoriekamer en na de begrafenis in de aula. Psalm 1211 Met droefheid geven wij kennis, dat de Here uit ons midden heeft weggenomen, na een kort stondig, geduldig gedragen lijden, mijn zeer ge liefde Vrouw, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Behuwdzuster i Tante Jansje Pronk-Toet in de gezegende ouderdom van 78 jaar. Schevepingen: M. Pronk A. Plug-Pronk C. Plug Hurstville J. Pronk (Australië): J. Pronk-Fox Scheveningen: M. J. Pronk kleinkinderen, achterklein kinderen en verdere familie Scheveningen, 22 mei 1972. Scholstraat 37. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292, condoleance- bezoek woensdagavond van 7 tot 8.30 uur in de rouwkamer. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 25 mei a.s. te 2 uur op de Algemene Begraafplaats, Kerkhoflaan. Vertrek van de rouwkamer te 1.30 uur. 'Ontbonden en met Christus te zijn is verreweg het beste'. Philippenzen 123 Heden nam, na een langdurige ziekte, de Heer uit ons midden mijn geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Abram Paulus Kools echtgenoot van Jenneke Groeneveld, eerder weduwnaar van Aaltje Oliemans, op de leeftijd van 84 jaar. Nieuwerkerk a/d IJssel: G. Koole-Groeneiveld Hendrik Ido Ambacht: L. A. van der Meer-Koole F. H. van der Meer Phoenix (U.S.A.): Langley (Can.): J. Koole W. C. Koole-Bos P. Houweling-Koole C. Houweling Nieuwerkerk a/d IJssel: S. Koole D. A. Koole-van der Knaap Ouderkerk a/d IJssel: W. T. Hoogendijk-Koole A. Hoogendijk New-Westminster (Can.): J. P. Koole T. Koole-Middelbeek Langley (Can.): A. P. Koole E. M. Koole-Elenbaas Kleinkinderen en achterkleinkind. Nieuwerkerk a/d IJssel, 20 mei 1972, Albert van 't Hartweg 19. Na de rouwdienst, welke D.V. gehouden zal wor den donderdag 25 mei a.s. in het Ontmoetings centrum, Bospolderstraat en aanvangt te 13.00 uur, zal de teraardebestelling plaats hebben op de Oude Algemene Begraafplaats alhier te ca. 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Ontmoetingscentrum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10