rwente luidt tijvers op ichitterende tianier uit Teunissen nieuwe trainer FC Den Haag Einde van seizoen sein voor nieuwe zorgen Excelsior Sparta met reserves toch nog sterker dan Telstar: 4-1 Veer ongeluk ran Ajacied leinz Stuy Or Ben Lesterhuis NEC verdiend langs DWS HET IS TE GEK Vijf kamprecord weer scherper lUW/KWARTET DINSDAG 23 MEI 1972 SPORT Tll/Kll \ve show tegen FC Den Bosch onze speciale verslaggever SCHEDE Kees Rijvers is een zuiver gevoelsmens. Enchede weet j moeilijk hij het heeft gehad met de beslissing weg te gaan bij Twente. Ook weet Enschede hoe moeizaam hij het de spelers toen jeld heeft. Die Rijvers, na zes seizoenen helemaal vergroeid met Twente, kreeg gisteren van de spelers en het publiek een schitte- afscheid. In een vooral in de eerste helft verrukkelijke show |n de spelers Rijvers zeven wondermooie doelpunten zien. En >edat voetbalfeest stelde Twente zich veilig voor deelneming aan toernooi om de UEFA-beker. Zei Rijvers later nog geëmotineerd: I mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen. Reken erop dat jj alle wedstrijden voor de UEFA-beker in Ensohede zit. Dat ijt ik kunnen regelen met PSV'. FC Utrecht u'int gemakkelijk: 2-4 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Het is moeilijk voor te stellen, dat trainer Joop Castenmiller van Excelsior een rustige vakantie gaat vieren. Want nauwelijks heeft zijn formatie na een reeks kwellende weken de plaats in de eredivisie voor een jaar gered, of er verzamelen zich weer nieuwe problemen. Eén wedstrijd kon en mocht Excelsior echter alle zorgen vergeten. Zaterdag, in de laatste competitiewedstrijd tegen FC Utrecht. Ondanks de duidelijke nederlaag (4—2) kwam Excelsior tot een redelijke prestatie. Omdat eindelijk eens niet meer dan de overwinningspremie te verliezen was. Het openingsdoelpunt van Sparta. Koudijzer (gestreept shirt) heeft de Telstar-defensie gepaseerd. Kristensen naar Denemarken vertrokken i MUIDEN Heinz Stuy is et zijn auto tweemaal over de f geslagen in de jlauwe bocht de ingang van de Velsertun- Aan het begin van dit koen overkwam de doelman de landskampioen Ajax eens een auto-ongeluk. De itie neemt aan dat Stuy. die iveg was naar zijn tooon- its lJmuiden, de bocht met hoge snelheid heejt geno- m. De wagen werd zwaar be zadigd. Stuy zelf bleef onge- erd. D Den Haag toernee naar Zuid-Amerika fi FC Den Haag gaat niet Dr. De Hagenaars nemen nu ri 27 mei tot en met 4 juni el aan een toernooidat dc aanse club La Coruna organi st. Ook de formatie van Ri- s Michels, Barcelona, zal daar ft de partij zijn. De overige ee deelnemende ploegen zijn g niet bekend. FC Den Haag feit woensdag in en tegen arlem een erewedstrijd. Dit Ir aanleiding van de promo van de Haarlemmers naar de FC Den Haag moet QfJ officieel afscheid nemen trainer Vaclav Jezek, die l juni naar Tsjechosloivakije et terugkeren. Vermoedelijk eurt dat tijdens het interna- :ee de jeugdtoernooi, dat van 8 en met 11 juni op en rond Zuiderpark georganiseerd t. De Haagse club krijgt ilotte per 1 juli een spelers- Welke spelers in deze zitting krijgen, is noa niet it. Irwend J de spelers van de Engelse balploeg werkelijk vermoeid \overwerkt? 'Helemaal niet.' i de mening van de Schotse j:h Tommy Docherty 'De hé- zijn alleen maar grondig vend. Ze moesten eens gaan en hoe het toegaat in Brazi- Daar krijgen de mensen 20 m vakantie per jaar en ze den nog wereldkampioen herty is juist terug van een naar Brazilië. Toen hij er verloor Engeland van West- sland in het toernooi om Europese titel. Engelse coach Ramsey had gezegd dat zijn mensen lange rustperiode nodig len en had ook de jaarlijkse nee op het Europese vaste- geschrapt. lerty vond dat de spelers nu niets meer te doen heb- dan die van 20 jaar gele- 'Als ze minder boutiques den en een beetje meer voetbal dachten dan zouden r heel wat beter voorstaan, willen allemaal een hoop verdienen, hun eigen ma rs zijn en deel uitmaken de klatergouden show busi- Ze moesten zich eigenlijk et hoofd prenten dat al die 'Ij es en bijkomstigheden maar komen omdat ze in jerste plaats voetballers zijn. een speler vermoeid is dan I hij maar één ding doen: I bed gaan, en niet de halve |f opzitten en andere men- vertellen hoe uitgeput je bent.' 'Zll et Wer Iriemanschap Barry Hughes. van Brussel en Jaap Hout- p, die onlangs is benoemd ihief-scout van de Deventer ï^isievereni9"l9 Go Ahead Vs, heeft afgelopen week elf seu\tvolle jeugdvoetballers kun- >\r\\dcon*racteren voor het be- yde jeugdhuis van de Deven- lt0'tr«ö. De elf spelers zijn. ke fers (Holten), Pots en Ven- veeer (beiden Rolder Boys). )e <fr (Roda Deventer), Bo'smc Hallinga en De Groot !n ylkhaar), Norrel (Wijhe). Gestel Brabant), Zwikker en Elling (Noad g). In de kleedkamer had Rijvers al ge proefd dat er iets speciaals zou gebeu ren tegen FC Den Bosch. De 'hele stemming voor de wedstrijd kon ik opmaken dat ze me een fantastisch afscheidscadeau wilden geven. Ook na afloop kwamen de emoties los. Wij worden zo vaak als zakenmensen afge schilderd. Maar de jongens hebben nu het tegendeel bewezen. De gevoels kant hebben ze niet vergeten. Echt, dit doet me vreselijk goed. Weet je, St. Etienne wordt waarschijnlijk der de in Frankrijk. Je hebt kans dat Twente mijn oude club loot. Als dat gebeurt, zal ik 'm waarschijnlijk wel even knijpen bij PSV. Wat zou ik die wedstrijd graag zelf doen met FC Twente. Direct na afloop sleepte 'o- ber' Eddy Achterberg allerlei drank aan, om met alcoholisch vocht het afscheid te vergemakkelijken. STILLER Opvallend was het dat hoe meer de wedstrijd het eind naderde het pu bliek stiller werd. En opeens kwam het dan los: Rijvers bedankt, Rijvers bedankt.' De 11.000 toeschouwers lie ten duidelijk hun liefde voor de klei ne zuiderling blijken. En toen gescan- derd: 'Rijvers, Rijvers. 'Niemand liep weg na het eindsignaal. De spelers voelden dat er iets moest gebeuren en namen Rijvers op de schouders en droegen hem naar de middenstip. Een ovatie voor Rijvers was het gevolg. Met deze toch wel indrukwekkende manifestatie heeft Enschede op de enig juiste manier afscheid genomen van Kees Rijvers. Ajax gaf tegen Vitesse het publiek uit dankbaarheid een 12-1 overwinning. Twente deed het in eerste instantie voor Rijvers, maar won direct ook de gunst van de aanhang. Want Twente voetbalde bij zonder spectaculair. Doelman Hans van der Pluym leidde de grote neder laag voor Den Bosch in door de bal net buiten het strafschopgebied naar de ingsloten Hans Verhagen te gooi en. Verhagen werd gedwongen tot een foutieve pass naar Jeuring, die de bal klaar legde voor Kick van der Vall. Zijn ziedende kogel betekende 1-0. Nog geen vier minuten later zou Van der Pluym opnieuw falen. Hij verkeek zich op een schuiver van René Not- ten. Verder ging Van der Pluym vrij uit, want een schot a la Willem de Vries is absoluut onhoudbaar. Notten, tweemaal René van de Kerkhof en Kees van Iersel demonteerde Den Bosch volledig. GERUCHTEN Nu het seizoen afgelopen is, gonst het ook in Enschede van de geruchten. Jeuring zou naar Feyenoord gaan en René Notten naar PSV. Notten: 'Het wordt zeker geen PSV, want er is een overeenkomst tussen Rijvers en Twen te dat hij geen spelers meeneemt. Wat dat betreft weten we precies waar we aan toe zijn. Volgende week heb ik een gesprek met het bestuur. Het hangt ervan af wat ze bieden. Als het aantrekkelijk is, wil ik graag bij Twente blijven. Ik heb het hier uit stekend naar mijn zin'. Voor Jeuring geldt precies hetzelfde. Voor spits Kohn, de opvolger van Rijvers, is het zaak dit spelersmateriaal bij elkaar te houden. Toch heeft hij in Duitsland en Nederland al wat rondgekeken. Kohn: 'Als iedereen blijft, en dat hoop ik, dan zullen wij waarschijnlijk niet kopen. Daar hebben we geen geld voor. Maar stel dat één van de jon gens toch weggaat, dan zullen we voor dat geld een ander naar Ensche de moeten halen. Kijk, en op dat moment ben ik dan vrij goed geïnfor meerd over de mogelijkheden'. Wel is het zo dat Twente's reservedoelman Kenderesi verkocht heeft aan het Bel gische Beerschot. Ook is het dc bedoe- Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Jurgen Kristensen, Sparta's klasserijke, maar uiterst grillige linksbuiten is vanmorgen in alle vroegte naar zijn vaderland Denemarken vertrokken, heel Sparta in het onzekere latend over zijn toekomstplannen. Het is niet de eerste keer dat het Deense raspaardje aan het eind van het seizoen uit het gezichtsveld van de Rotterdam mers verdween en kort voor de hervatting van het nieuwe seizoen weer opdook. Dit keer schijnt Kristensen, die geen contractuele ver bintenis met Sparta meer heeft, vastbesloten te zijn ons land de rug ling Antai Nagy weg te doen. Met het toe te keren, tenzij een nieuw niet te versmaden contract hem op zijn geld van die twee transfers zou Twen- besluit d()et terugkomen. de Jaren dertig te stammen) nieuwe naar 2.08 meter nersoectieven in het feit. dat cluhs als te zich eventueel nog kunnen verster ken Aan de andere kant houdt Twen te dat geld misschien achter de hand. Want het UEFAt-oernooi is zeker geen winstgevende zaak. Voorzitter Hilbrink: 'Het is leuk voor het pu bliek. Als we dure reizen hebben, we zijn nu naar Turkije geweest, dan spelen we amper quitte. Er kunnen niet meer dan 24.000 mensen in dit stadion en de duurste zitplaats kost tien gulden. De mensen willen hier nog niet zoveel geld betalen voor een kaartje'. NIET LEUK Blijft over het zielige Den Bosch. Het gebrek aan techniek werd schrijnend openbaar gemaakt. Dick Beek beken de: 'Het vuur was uit de ploeg. We zijn tenslotte veilig. De hele week hebben we ook niet getraind. Twente kwam vrij snel op 2-0. Toen was het helemaal gebeurd. Wij moeten het van inzet hebben. Het is niet leuk het seizoen met een 7-0 nederlaag af te sluiten. Nu denken de mensen dat we toch moeten degraderen'. FC Twcntc-FC Den Bosch 7-0 (5-0). 14. V. d. Vall 1-0. 17. Notten, 32. De Vries 3-0. 41 Notten 4-0. 43. en 10. Rene v. d. Kerkhof 5-0 en 6-0, 90. Van Iersel 7-0. Scheidsrech ter: Hoppenbrouwcr Toeschouwers: 11.000. FC Twente: Schrijvers: Van Iersel, Drost. De Vries. Oranen; v. d. Vall. Wilddbret. Notten; W. v. d. Kerkhof. Jeuring (Pirard) en R. v. d. Kerkhof. FC Den Bosch: v. d. Pluljm, v. d Ley, Krijgh, v. d. Bergh, Schnever; W Graaü- mans. A. Graaumans. Clric; Verhagen 'Ouwens). Beek. Mitfe. HARRY VERMEEGEN Sparta, dat in financieel opzicht toch al een mager seizoen achter de rug heeft, is echter niet van zin een extreem bedrag op tafel te leggen om zich van de diensten van de Deen te verzekeren, ofschoon het merendeel van de Spartanen er heilig van over tuigd is, dat Kristensen het traditio nele spelletje blufpoker speelt en uit eindelijk toch weer de Sparta-kleuren zal dragen. Kristensen was overigens in de laatste kleurloze competitiecon frontatie met Telstar (41), om vage reden, niet van de partij, evenmin trouwens als de geblesseerde Venne- ker, Kowalik, Van der Veen en Eij- kenbroek. Bij deze rij van geblesseer den voegde zich tijdens het duel ook nog Bentzon. Niettemin toonden de invallers Van der Sluis, Koudijzer en De Quant zich waardige vervangers. Alleen Arie van Staveren viel als linksbuiten wat uit de toon, maar dat is wellicht een gevolg van de felle mandekking van zijn opponent Dries- sen, waardoor de jeugdige en onerva ren Spartaan weinig gelegenheid werd geboden zich te manifesteren. De door de blessures noodzakelijk geworden omzettingen in de Sparta-equipe leid den vooral in de afweerlinie tot een reeks van communicatiestoornissen die dankzij het voortreffelijke optre den van doelman Doesburg geen fu neste gevolgen hadden. Sparta kwam al spoedig door Koudijzer op 10, nadat Heijerman en Van der Sluis de Telstar-verdediging uit positie hadden gespeeld. Telstar toonde zich in deze periode nog een volkomen gelijkwaar dige tegenstander. Met name Kees van Kooten stichtte doorlopend gevaar in de wankele verdedigingslinie van Sparta. Ter Horst kon geen enkel kopduel winnen van de potige spits, die in de eerste helft veelvuldig werd gelanceerd door Sout en Stanic. Toen kort voor rust Van Kooten zijn hoofd wilde planten onder een inzet van De Wit, kopte de in het nauw gebrachte Ter Horst de bal in eigen doel: 11. In de tweede helft verwierf Sparta een gigantisch veldoverzicht, omdat Telstar er kennelijk geen behoefte aan voelde een redelijke krachtsin spanning te leveren. Sparta schiep zich reeksen van kansen, uit één waarvan De Quant de Rotterdammers naar 21 tilde. En toen Van Essen wegens vermoeidheidsverschijnselen plaats had gemaakt voor Bisschot, klapte Telstar in elkaar, waardoor de uitblinkende Jan Klijnjan moeiteloos de score kon opvoeren tot 41. De weinig geconcentreerd leidende scheidsrechter Keizer noteerde de Tel star-spelers Van Kooten (aanmerking op de leiding) en Van Egmond (we gens vasthouden van Heijerman). Sparta-Telstar 4-1 (l-l), 14. Koudijzer 1-0, 44. Ter Horst (cigcndocl) 1-1, 78. De Quant 2-1. S5. Klijnjan 3-1, 87. Klijnjan 4-1. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers 5.000. Sparta: Doesburg, Van der Sluis. Ter Horst, Walbeek. Visser, Bentzon (De Quant), Bos veld; Heijerman, Koudijzer, Klijnjan, Van Staveren (Pot). Telstar: Van der Meeren, Drlessen, André. Zwaan, Van Essen; Bisschot, Bijl. De Wit. Van Egmond, Stanic. Van Kooten. Stout. RICHARD MATTHIJSSE Eén wedstrijd dreigt echter de luxe te duren. Eén keer, sinds zeer lange tijd, kon Excelsior zich blunders in het centrum van de verdediging veroorlo ven, konden Den Butter en Van der Heyden proberen wat meer op te komen en kon Bassant gaan zwerven. De nederlaag tegen het aanzienlijk sterkere FC Utrecht immers was niet desastreus. Eén wedstrijd. Het was tevens de laatste voor drie van Excel siors ervaren steunpilaren. De geta lenteerde doelman Ed van der Roer heeft als zoveelste Nederlander een lucratief contract getekend met een Belgische club. Als Excelsior en het Brusselse Racing White tot overeen stemming komen, speelt Van der Roer volgend jaar in België. Van der Roer brengt met zijn transfer weer wat kapitaal binnen. Dat is met Thijs Libregts en Frans van der Heyden niet het geval. Aanvoerder Libregts nam zaterdag officieel afscheid van het betaalde voetbal en zal alleen nog als jeugdtrainer van Excelsior actief blijven. Frans van der Heyden heeft het bestuur vorige week een brief geschreven waarin hij zijn afscheid aankondigde. AMATEURS Excelsior dreigt nog zwakker te wor den. Al bezit de meest amateuristi sche eredivisieclub (zelfs de geluids installatie op Woudenstein lijkt uit perspectieven in het feit. dat clubs als Feyenoord en FC Den Haag eventueel bereid zouden zijn voor het volgend seizoen een aantal spelers aan Excelsi or te lenen. Het zou de redding voor een opnieuw miserabel seizoen kun nen betekenen. Joop Castenmiller: We hebben de afgelopen weken een paar talentvolle amateurs een pr,oef wedstrijd laten spelen. Maar als je hoort wat die jongens al aan hand geld voor het tekenen van een con tract vragen, dan sla je steil achtero ver. Wat zij aan handgeld willen, verdienen sommige spelers van onze kern nog niet eens. Op deze manier wordt het zelfs al moeilijk om een amateur te contracteren. Nu ben je voor even uit de zorgen en dan komt alles net zo hard weer terug. We zitten met dit elftal aan het plafond'. Ook tegen FC Utrecht kwamen de tekortkomingen van Excelsior schrij nend naar voren. Het grootste manco: het elftal beweeegt te weinig, speelt statisch en bezit nauwelijks vermogen tot verrassing, tot improviseren. Ver zuchtte Castenmiller: 'Wat is dat Utrecht dan toch een heerlijk ploegje.' VEERTIG PUNTEN FC Utrecht rekende moeiteloos met Excelsior af. Het elftal nam ondanks de afwezigheid van Pronk, Olsen en Cabo in de eerste helft al een ruime 1-3 voorsprong. Toen de vele kansen na rust een stuk moeizamer afgerond werden, verving trainer Bertus Jacobs Finn Seemann door de aanvankelijk gepasseerde Jan Groenendijk. Deze maakte prompt het vierde doelpunt. Utrecht slaagde in zijn opzet. Jacobs: 'We wilden veertig punten halen, zp- ven meer dan vorig seizoen. Dat is gelukt. Voor hetzelfde geld maken we tegen Excelsior zeven of acht doel punten. Als het tempo maar een beet je omhoog was gegaan'. Het wensenpakket van Jacobs voor de komende transferperiode is beschei den. De 19-jarige Jan van Belzen bezit de (technische) mogelijkheden om tot een sterke aanvaller uit te groeien. Leo van Veen heeft in de spits een sterk seizoen gemaakt. Jacobs: "We moeten alleen proberen in uitwed strijden een punt of vijf, zes meer te maken. Daarvoor heb ik één man nodig. Het vervelende is, dat bijna tedere club op die speler jaagt. Hij moet gemakkelijk op de vleugel kun nen schakelen tussen aanvallen en verdedigen. Die ene vent mis ik nu nog'. Excelslor-FC Utrecht 2-4 (1-3) 1. Van veen 0-1, 8. Bassant 1-1. 14. Bonsink 1-2, 30. Van Belzen 1-3, 74. Groenendijk 1-4, 86. Bassant 2-4. Scheidsrechter: Corver. Toe schouwers: 3.000. Excelsior: Van der Roer, G. den Butter. Mflhlenbroch, Van Nierop. Van der Heyden, Libregts, Van der Vaart, A. den Butter, Bassant, Meutstege, Coenen. FC Utrecht: Henriksen. Van Oudenallen, Adriaanse. Van Stijn, Van Hulsstede. Coté, Van der Merkt, Bonsink. Van Belzen, Van Veen. Seemann (Groenendijk). GERRIT DEN AMBTMAN Jezek neemt afscheid v van Nederlandse competitie via 4-0 zege op Volendam Van onze speciale verslagever DEN HAAG Het bestuur van FC Den Haag heeft weer eens een stuk slagvaardig beleid getoond. Nog voordat tegen Volendam (40) de laatste wedstrijd van de competitie gespeeld, presenteerde FC Den Haag vrijwel het complete pakket van transferzaken, inclusief de nieuwe trainer. Evert Teunissen (42) volgt per 1 juli de Tsjech Vaclav Jezek op als hoofdtrainer van de Hagenaars. NIJMEGEN NEC heeft een even verdiende als regelmatige zege op DWS behaald, dat voor rust slechts één enkele kans kreeg. Dat gebeurde toen Deijkers doelman De Bree was gepasseerd. Cornelis, die voor de wed strijd werd gehuldigd wegens het spe len van zijn 250e wedstrijd voor NEC. redde echter op de lijn. In de eerste helft bouwde de thuis club een veilige 2-0 voorsprong op, waarna het accent meer op de jeugd werd gelegd en enkele jonge krachten in het veld werden gebracht, die voor aantrekkelijke combinaties zorgden. Invaller Van Deinsen trof nog de lat voor hij het derde Nijmeegse doel punt scoorde. De Amsterdamse treffer ontstond ten gevolge van een fout van Mellaard. NEC-DWS 3-1 (2-0) 14. Kronshorst 1-0, 40. Efigenkamp 2-0, 77. Van Deinsen 3-0. 85. Muller 3-1. Scheidsrechter: Boogaerts. Toe schouwers: 2.500. NEC: De Bree. Kornelis. Eggenkamp, (Jan Peters). Pijs, Mellaard, Bonnen. Kronshorst (Van Deinsen). Jo Peters, Thijssen, Jans- sens. Visser. DWS: Jongbloed, Flinkevleugei, Overweg. Kamminga, Blanchi. Nuninga (Muller), Dek ker. Mensink, Deijkers, Vrauwdeunt, Van Slooten. Teunissen is nu nog verbonden aan de eerste divisieclub Fortuna SC, waarbij hij twee seizoenen gewerkt heeft. Daarvoor was hij trainer van onder meer het Almelose Heracles. Teunissen, die nu nog in Sittard woont, tekende bij FC Den Haag een contract voor één jaar. Naast de nieu we trainer komen er in ieder geval twee nieuwe spelers naar Den Haag. Het bestuur bereikte afgelopen week overeenstemming met de Noor Thor Fugleset en de Zweed Bo Augustsson. Daarmee heeft de leiding van de Haagse vereniging de voorliefde, en de goede ervaring, niet Noordeuropese voetballers nog eens onderlijnd. Fug leset is een typische spitsspeler, die regelmatig in het Noorse nationale elftal heeft gespeeld. Hij is 22 jaar en speelde voor Ski Og Lynn in Oslo. Fugleset tekende voor twee jaar. Au gustsson (23) sloot een overeenkomst voor eenzelfde periode. Deze speler, afgelopen seizoen onder meer uitblin ker met zijn club Atvidaberg in de Europa Cup-wedstrijd tegen het En gelse Chelsea is een sterk aanvallende middenvelder. AFSCHEID FC Den Haag beschikt mèt de twee nieuwelingen en Harald Berg volgend seizoen over drie Scandinaviërs. Harry Hestad speelde gisteren in de spits van de formatie zijn laatste wedstrijd in Nederland. Hij keert binnenkort plaatste een van zijn beste verdedi gers, Dick de Boer, in het centrum van de aanval om deze linie wat meer slagvaardigheid te geven. Het probeer seltje mislukte. Het aanvalsspel van Volendam bleef erg pover. Daardoor kregen de verdedigers van Den Haag alle gelegenheid voor opkomende ac ties. Maar bijster interessant was het allemaal niet. Het trage tempo, de zwakke tegenstand van Volendam. heeft vermoedelijk alleen Harry He- stad en trainer Jezek desondanks enige voldoening kunnen schenken. Zij im mers namen met een ruime overwin ning afscheid van de Nederlandse competitie. FC Den HaaR-Volcndara 4-0 (3-0). 5 Berg 1-0, 30 Hestad 2-0. 32 Van Eeden 3-0. 54 Advocaat 4-0. Scheidsrechter: Dcrks. Toeschouwers 6000. FC Den Haag: Thie: De Caluwé. De Zoete. Mansveld. Korcvaar: Advocaat, Roggeveen; Berg. Pas. Hestad; (Van Vliet). Van Eeden (Roodnat). Volendam: Van Straaten; Buys, Hans Jonk, Jac. Jonk, Jan Jonk: Zwarthoed, Kip Jonk (Ferreira). Jaap Jonk (Bond). De Boer, Smit. (ADVERTENTIE) EVERT TEUNISSEN terug naar Noorwegen, naar zijn woonplaats Molde, waar hij een sport zaak gaat beginnen. Hestad, die dit seizoen nauwelijks ten vaste plaats in de formatie van Jezek heeft kunnen veroveren, nam gisteren op het Zui derpark op een waardige manier af scheid. Hij maakte tegen Volendam een van de vier doelpunten. De ande re treffers kwamen op rekening van zijn landgenoot Harald Berg, Hans van Eeden en Dick Advocaat. Volendam bleek een willig slachtof fer. Zoals verwacht. De degradanten Immers zijn na een wekenlang ver geefs gevecht voor het behoud van het eredivisieschap uitgeblust. Trainer Hans Croon, over wiens positie voor het volgend seizoen nog steeds geen zekerheid bestaat: 'We hebben deze wedstrijd al bij voorbaat verloren. Er was zelfs geen spelvreugde te bespeu ren.' EXPERIMENT Croon gebruikte het verplichte optre den tegen het oppermachtige Den Haag voor een experimentje. Hij U betaalt elders te veel. Bij ons W.A. vanaf ƒ100. A.R. vanaf ƒ190,— Bovendien termijn betal. mogelijk. Kon L van Haaien Groot Hertoginnelaan 145 DEN HAAG Telefoon 070-392259 Wij zijn dagelijks en 's avonds ge opend, ook zaterdags tot 21 uur. BRUGGE (ANP) De PSV-er Ben Lesterhuis heeft zaterdag in Brugge het op zijn naam staande Nederlandse record hoogspringen verbeterd en ge bracht op 2.08 meter. Op 14 augustus 1969 kwam de Eindhovenaar in Utrecht tot 2.06 meter. Ben Lesterhuis boekte in Brugge ook nog een overwinning bij het speer werpen met 56,00 m. Jan Drent (Me tro) sprong 7,12 m. ver. Marianne Burggraaf, die vorig jaar plotseling doorstootte naar de natio nale top op de 400 meter is zaterdag in Trier het internationale seizoen begonnen met een tijd van 54,6 sec. De Almelose eindigde als tweede ach ter de Hongaarse Györgi Balogh, die 53,2 sec. liet afdrukken. Myrna v. d. Hoeven (Olympia '48) bezette in 55.4 sec. de derde plaats. Hans van Enkhuizen (AAC) won de 110 in. horden in een weinig opzien barende tijd van 14,6 sec. Sjef Hens- gens (Achilles Top), de Nederlandse recordhouder op de 800 m. eindigde in 1.50.6 als derde. De wedstrijd werd gewonnen door de Westduitser Kem per (1.49.2) voor de Amerikaan Paul (1.50.3). Egbert Nijstad (DOS) finish te op de 5000 m. eveneens als derde in 14.10.6. De eerste plaats was voor de Westduitser Fontana met 14.05.6. De Belg Gheyselinok eindigde als tweede: 14.09.0. Bram Wassenaar moest op de 1500 m. drie tegenstanders voor laten gaan. Hij kwam uit op een tijd van 3.46.2 Harald Norpoth (Wdld) won in 3.44.2 voor de Spanjaard Borras (3.44.9) en Roters (Wdld) in 3.45.7. AMSTERDAM (ANP) Dit weekein de zijn twee atletiek-records scherper gesteld. In Potsdam bracht de Oost- duitse Burglinde Pollak het wereldre cord op de vijfkamp volgens de nieu we puntentelling op 4677 punten. Het tweede record sneuvelde in Sots- ji, waar de Russin Nadesja Titova haar eigen wereldrecord kogelstoten met twintig centimeter verbeterde en bracht op 20,63. Het nieuwe record van Burglinde Pol lak, die bij de Europese kampioen schappen in Helsinki een zilveren me daille won, betekent een verbetering van het oude record met twee punten. Dat oude record stond op naam van de Westduitse Heide Rosendahl sinds diezelfde Europese kampioenschappen, waar de nieuwe telling voor de eerste keer werd toegepast. Burglinde, die met 5406 punten ook recordhoudster was volgens de oude telling, leverde de volgende prestaties: 100 meter horden: 13,4 sec; kogelstoten: 15,96 meter; hoogspringen: 1,68 meter; verspringen: 6.03 meter; 200 meter: 23,8 sec.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11