'sjechische consument iroeft aan welvaart Ca. 380 man moeten weg bij Hagemeijer hinx hoopt op hogere zelfde uitkomsten ^JBECO 1 V erbr uiksgoeder en beurs in Brno Iets lager winstsaldo bij Van Wessem Beurssluitingen dowjones index ,ROBECO V. Amerikaanse goederenmarkten Enraf-Nonius ziet groei in toekomst Ned. Bank verhoogt export- financierings-arrangement het fundament van uw vermogen Viba rekent voor '72 op lager resultaat Ned. fondsen in New York Hoogenbosch vreest voorraadverlies bij verhoging btw EEG-commissie wijst voorstel Contin. Can af Wall Street opnieuw zeer vast Financiën Economie T3I K3I lederen uit het Westen nog zeer duur or P. van Lakerveld NO 'Op liet ogenblik is alles te krijgen, al zijn geïmporteerde produkten duur. Het enige isumentenprobleem, dat wij kwantitatief nog niet hebben opgelost is dat van de woningbouw.' ■eggen onafhankelijk van elkaar, twee Tsjechen over de huidige levensstandaard in hun De een is een particulier zonder officiële bindingen, de ander een regeringsambtenaar. na bijna twee jaar afwezigheid sjechoslowakije rondloopt, krijgt rdaad de indruk dat de Tsje- het momenteel in materieel cht beter hebben dan in 1969 of r De winkels zien er veel beter irgd uit. Luxe levensmiddelen fbijv. delicatessen zijn volop te en en in Praag is een begin akt met grote etalages, waar tot toe een raam van bescheiden ing de enige ruimte was, waar Winkelier zijn waren kon uit- m. op ander gebied is de toegeno- welvaart merkbaar. De auto heid is op het ogenblik 1 op 15 eveer Nederland in 1960). dit jaar zullen waarschijnlijk mpopulaire wachtlijsten (waar itwee of meer jaren opstond ens een wagen te krijgen) tot verleden behoren. Niet alleen aantal auto's neemt snel toe, de staat waarin het wagentje bevindt wordt gemiddeld beter 'uizenden prehistorische auto's, een paer jaar geleden nog de ihische wegen bevolkten, ver- ïen snel. ïun Skoda of hun Fiat van se of Russische makelij rijden Tsjechen op hun vrije dagen de doorgaans smalle wegen hun weekendhuizen. Twintig ent van de stadsbewoners mag al eigenaar noemen van zo'n e. Vaak zijn het geprefabriceer- outen huizen (een niet onbelang- industrie in Tsjechoslowakije) het welvaartsverschijnsel iet opgekochte boerderijtje is al ver doorgedrongen als in West- pa. Daarbij profiteren vooral de ners van Bohemen van het feit, :en uitgestrekt gebied langs de met-de Bondsrepubliek en de vrijwel ontvolkt is sindst het ek na de Tweede Wereldoorlog 2Vi miljoen Sudeten-Duitsers. JARENPLAN huidige vijfjarenplan (1971- heeft een belangrijke plaats ingeruimd voor consumptiegoederen, vooral duurzame, zoals auto's en grotere huishoudelijke apparaten. Verder wil de consumptiegoedere nindustrie zich vooral richten op produkten, waarvoor de grondstof fen niet behoeven te worden inge voerd. Een ander programmapunt is o.m. de overschakeling van meer dan 40 pet van de huizen op Rus sisch aardgas in vier jaar tijd. Mo menteel stookt nog vrijwel iedere Tsjech met kolen. Het bovenstaande zou wellicht de indruk kunnen vestigen, dat de con sumptiemaatschappij in Tsjechoslo wakije even ver is voortgeschreden als in het Westen, maar daarop past wel enige relativering. De tekorten mogen dan wel grotendeels tot het verleden behoren, voor de doorsnee Tsjech of Slovaak blijven vele goe deren zeer duur, zoals uit een verge lijking van lonen en prijzen blijkt. Een arbeider verdient gemiddeld 2.100 kronen (ca. 1000) per maand. Daarvan hoeft hij maar een beschei den bedrag aan huur opzij te leggen (vaak minder dan 10 pet van het inkomen), maar als hij een Skoda wil aanschaffen, is hij 50.000 kronen kwijt. Een 120 liter koelkast kost hem 3.150 kronen en een behoorlijk overhemd 150 kr. Voor buitenlandse voedings- en genotmiddelen moet de Tsjech helemaal een aderlating doen: één kg. sinaasappelen kost 14 kr. en een pakje westerse sigaretten 20 kr. Dat al deze artikelen toch vrij veel verkocht kunnen worden, komt in de eerste plaats omdat de gehuwde vrouw meestal een volledige baan heeft. Ook wordt in de vrije tijd op uitgebreide schaal voor privé perso nen gewerkt, bijv. door bouwvak kers, die helpen bij de bouw van een particuliere woning. Het aan trekkelijke van deze 'schnabbels' is, dat op extra werk maar 3 tot 10 pet inkomstenbelasting wordt geheven. De vraag rijst uiteraard wie in een socialistisch land zo rijk is, dat hij door iemand anders een huis kan laten bouwen (men mag op zeer beperkte schaal mensen in dienst nemen). Naast individuele gevallen, zoals partijfunctionarissen, topijshoc- keyspelers en succesvolle kunste naars zijn dat veelal boeren van collectieve boerderijen, landbouw- produkten maken goede prijzen in Tsjechoslowakije, dat primair een industrieel land is. WESTERSE PRODUKTEN Een markt als Tsjechoslowakije wordt ook voor westerse producen ten van verbruiksgoederen interes santer, maar hoe kom je daar nu binnen met je westerse produkten9 Gewoon de boer opgaan en dan maar zien waar je je spullen kwijt kan is er niet bij in een communis tisch land, want alle buitenlandse handel loopt over staatsimport- en exportondernemingen. In feite zijn er twee Tsjechische markten. De eerste bestaat uit zg. Tuzexwinkels, dat zijn zaken waar men alleen met westerse valuta (soms zwart gekocht) of met voor veel geld verkregen speciale bonnen kan kopen. Deze winkels hebben een grote collectie westerse artikelen en het is relatief makkelijk produkten via deze markt te slijten, omdat het de Tsjechoslowaken geen deviezen kost. Het kan voor een westerse ondernemer gunstig zijn in eerste instantie via Tuzex te verkopen, om dat een produkt daardoor een zekere bekendheid krijgt. De gewone Tsjechische consumptie goederenmarkt is voor westerse fa brikanten aanzienlijk moeilijker te bewerken. Een Nederlander, die zich daar dagelijks mee bezighoudt is de heer C. J. Vos, die in Praag woont. Zijn vader begon twintig jaar gele den levensmiddelenproducenten in Tsjechoslowakije te vertegenwoordi gen en zelf is hij sinds vier jaar agent voor intussen 24 fabrieken, waaronder Douwe Egberts, Droste, Duyvis, Eru, Van Houten en Willem Levensmiddelenimporteur Vos wes de enige Nederlandse firma in Brno met een eigen stand. II. Veel produkten van deze bedrij ven levert hij al jaren in Tsjechoslo wakije. Waarom stuurt een Nederlands le- vensmiddelenbedrijf niet zelf een vertegenwoordiger? Vos: 'Exportma nagers zijn zeker gezien tegen de per fabriek niet enorme omzet erg duur. Daar komt bij, dat een nieuweling hier niet de weg weet en ik zo langzamerhand wel'. Inderdaad moet iemand die iets in Tsjechoslo wakije wil importeren, zich door een bureaucratisch doolhof van staatsfunctionarissen heenwerken. Daarbij moet hij ook nog regelmatig zijn gezicht laten zien, zoals een Nederlander, die wèl zelfstandig op de Tsjechische markt opereert, op merkt. COMPENSATIE Vos levert een niet onaanzienlijk deel van zijn goederen tegen contan ten (westerse deviezen), maar voor een ander deel van zijn omzet is hij aangewezen op zg. compensatiecon tracten. De voor levensmiddelen-im port beschikbare voorraad deviezen is beperkt en wie boven de toegesta ne hoeveelheid wil leveren, moet zien, dat hij Tsjechische goederen in Nederland verkoopt. Voor Vos zijn dat hoofdzakelijk grondstofen voor de levensmiddelen industrie. Een collega van hem, die een Nederlandse sigarettenfabriek vertegenwoordigt, moet het zelfs he lemaal van compensatiecontracten hebben, wat in zijn geval betekent, dat hij soms vier- of vijfhoeksruil moet organiseren. Toch ziet hij kan sen voor zijn produkt, omdat wester se sigaretten voor de Tsjechen een grote snobistische aantrekkelijkheid bezitten. Vooral harde doosje met klep zijn geliefd: als ze leeg zijn worden ze weer gevuld met Tsjechi sche sigaretten. De sigarettenman propageert zijn ar tikel door importeurs te bezoeken en zelfs bazen van supermarkten en ook De Vos ziet de noodzaak van contacten met anderen dan alleen de hoogste baas. Eens in de maand komen de 200 lokale chefs van de staatsverkooporganisatie voor leven smiddelen bijeen en dan zijn de wensen van die chefs wel degelijk van invloed. Opvallend daarbij is, dat men zeer prijsbewust is. Adver teren in kranten doet Vos niet en reclame voor buitenlandse produk ten op de TV schijnt zeer moeilijk te zijn. Het produkt propageert zich zelf', zegt hij. Vos is de enige Nederlandse firma, die op de beurs van Brno een eigen stand heeft, hoewel van enkele ande re Nederlandse bedrijven, zoals Bols, monsters te zien zijn in vitri nes van Tsjechische importorganisa ties. Vos werkt geheel voor eigen rekening en beklaagt zich in een gesprek, dat voortdurend door om folders en snoepgoed bedelende jon getjes wordt onderbroken over de geringe steun van de Nederlqcdse overheid. Frankrijk en Italië hebben hier staatspaviljoens, merkt hij op. BRNO De verbruiksgoederen- beurs in de Moravische hoofdstad Brno is een van de uitingen van het grotere gewicht, dat de Tsjcchoslo- waakse overheid hecht aan consump tieartikelen. Nadat al sinds 1959 ie der najaar in Brno een technische beurs wordt gehouden (op dat ge bied de belangrijkste van Oost-Euro pa) is dit voorjaar voor de derde maal de aandacht op gebruiksgoede ren gericht geweest. Aan de beurs namen 945 exposanten uit 32 landen deel. De beursautoriteiten zijn er zich van bewust, dat er op het gebied van verbruiksgoederenbeurzen een grote concurrentie bestaat in Euro pa en dat de voorjaarsbeurs in Brno daarom wel niet zo belangrijk zal worden als zijn technische tegenhan ger in het najaar. Toch heeft de beurs bestaansrecht, aldus een woordvoerder, omdat verbruiksgoe deren nu eenmaal veel meer aan mode onderhevig zijn dan techni sche artikelen. In tegenstelling tot vele beurzen in lVest-Europa is Brno voor het grote publiek toegankelijk. Vorig jaar was dat alleen op de eerste vier dagen zo, maar op verzoek van de exposan ten mocht het publiek er ditmaal steeds in. Sommige deelnemers ge ven niets om het grote publiek, maar anderen menen, dat het stimu lerend werkt op de vraag. Dit on danks de lange weg, die de wens van een consument in een planeco nomie moet afleggen voor een ex porteur er iets van merkt. ZAANDAM Houthandel voorheen Van Wessem en Co heeft in het per 29 februari geëindigde boekjaar 1971- 1972 een exploitatieresultaat behaald van ƒ793.000 tegen 779.000 het jaar daarvoor. Het winstsaldo komt uit op 144.000 (146.000). Voorgesteld wordt hieruit een onveranderd dividend te betalen van 10 pet. Door de economische toestand in Ne derland zijn de investeringen, vooral bij de utiliteitsbouw, afgeremd, het geen zijn weerslag vindt in de activi teiten van Van Wessem. Voorspellin gen over het resultaat van 1972-1973 zijn nu nog niet te doen, aldus de directie in het jaarverslag. ADVERTENTIE 10 wuWn. mie*- 9e J duw"*» ,ni **»#*- 5 Koersen in Montreal Asbestos Corp. Canada Fund Consol Bathurst Dom Tar A Chem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada Idem Warrants 18/5 2474 66 63 «V, 14% 15 1674 14'/# S 13L 4314b 23'/» 7.87L 4374 23H lndust. Sporen UIII. Obi. Mods let steeg vorig jaar tot f 102 min TRICHT Kon. Sphinx-Céramique voorheen Petrus Regout, 1971 het forse verlies van 9,3 min over 1970 geheel wist goed een en zelfs een winst van bijna 3 ton behaalde, hoopt de iten voor dit jaar zo al niet te vergroten dan tenminste te en. De raad van bestuur komt tot deze uitspraak op grond van g van zaken en de behaalde resultaten in de eerste maanden •72. ADVERTENTIE AMSTERDAM De produktie-activiteiten van de twee Nederlandse elektrotechnische fabrieken van Hagemeijer en Co's Handel Mij. zul len worden geconcentreerd in Utrecht. De totale bezetting van onge veer 700 personen zal door deze concentratie verminderd moeten worden tot ongeveer 320 mensen. Maandag, 2e Pinksterdag, blijven met uitzondering van Londen alle Europese effectenbeurzen gesloten. De Canadese effectenbeurzen en markten zullen dicht zijn in verband met Vic toria Day. In Amerika zijn de effec tenbeurzen en goederenmarkten nor maal geopend. lndust. Sporen UIII. 17 mei 941.15 259.57 108.74 73.75 406.0 18 mei 951.23 260.21 108.38 73.71 407.5 19 mei 961.54 261.06 108.03 73.81 407.8 Aand. Obl. Tol. U. L. 17 mei 13.600 19.440 1.746 669 708 18 mei 17.370 21.700 1.754 944 485 19med 19.580 21.260 1.783 995 496 Mals juli sept. drijfsresultaat in 1971 stond ware druk door uitzonderlijk uitehgewone lasten, zoals af- skosten, reorganisatie- en toe- afvloeiingskosten en een "ing voor de deelneming van jische deelneming Hemiksem, jfgeschreven van de geconsoli- Ibalans. het jaarverslag heeft de ge- e personeelsbezetting (in 1971 sonen minder) geen nadeel nd voor de produktie. De om- g met 18 pet tot 102,2 min. •ijfswinst van Sphinx kwam in 12,4 min, tegen 2,6 min Na aftrek van rente en 'ingen kwam deze winst uit min tegen een verlies van ln in 1970. De nettowinst ad 0 zal in mindering worden op het verliessaldo van 8.8 v'EEL ioneelsbezetting van al de be liep in 1971 met 483 personen it 2493. Het verlooppercentage g en bedroeg 34 pet tegen 26.4 1970. Deze stijging is mede lakt door de onrust onder de ners door de reorganisaties, ekend, sprongen in juni 1971 inwerkingsbesprekingen tussen en Mosa Porselein- en Tegelfa- af. Het laatste bedrijf zal nu overgenomen door de ■Bornemiszagroep. TENKOERSEN (•VERKEER IDAM In het telefonisch [verkeer kwamen gisteravond ende koersen tot stand. Tussen staat de officiële slotkoers [ermiddag. (71.40); Hoogovens Kon. Olie 122.50—123.50gl Philips 53.60gb—53.80 Unilever 143.30 (143.30); KLM i.50). m-esses koop van meubelen en woning- "•bij de Mij. voor woninginrlch- van Reeuwijk is in de eerste vlanden van 1972 gestegen met uJen opzichte van dezelfde pcrio- 1 ?het vorige jaar. ®jtot de centraal beheer groep 1(kcie maatschappij molest risico ïotaal verzekerd bedrag tegen ihade de 20 miljard gepas - In het tweede halfjaar van 1971 zijn de resultaten van sanering en reorga nisatie in de divisie sanitair merkbaar geworden. De divisie tegels kon door een krachtiger bewerking van de bin nenlandse afzet het marktaandeel enigszins verhogen. De wandtegelfa- briek in Hemiksem is nog steeds een probleem, o.m. veroorzaakt door aan houdende concurrentie op de Belgi sche markt. Het winstcijfer van de divisie huishoudelijke artikelen is aanmerkelijk verbeterd. DELFT Ver. Instrumentenfabrie ken Enraf-Nonius vertrouwt erop, dat ook in de toekomst een redelijk groei tempo zal kunnen worden aangehou den. Door de nieuwe activiteiten op allerlei gebied mag worden aangeno men dat de omzet in 1972 met ca. 10 pet kan toenemen. Er moet echter met scherpere concur rentie rekening worden gehouden. Op langere termijn zijn de verwachtingen optimistisch. Hoewel in 1971 de afnemende kon junctuur merkbaar was en zich een aantal ongunstige factoren van "jde- lijke en incidentele aard voordeed, zoals aanloopkosten van nieuwe pro- duktiebedrijven en devaluatieverlie- zen, zijn de omzet- en winstgroei niet onbevredigend geweest. Zoals ge meld beliep de omzet 38.4 (34.4) min en de nettowinst 1.7 (1.6) min. Uitgekeerd wordt wederom 16 pet. De winst 1971 werd nadelig beïnvloed door een verlies van 270.000 bij de Amerikaanse dochteronderneming. Maatregelen zijn genomen om verdere verliezen hier zoveel mogelijk te voor komen. De Europese vestigingen boekten zowel in omzet als in winst goede resultaten. Bij Kipp en Zonen werd een omzetstijging bereikt van 25 pet. AMSTERDAM De Nederlandsche Bank heeft met de banken overeen stemming bereikt over een verhoging van het exportfinancieringsarrange ment van f 250 min tot f 400 min. Dit arrangement werd in 1967 getrof fen ter tegemoetkoming in de hoge rentekosten van door Nederlandse ex porteurs te verlenen kredieten met een looptijd van 5 jaar of langer. Krachtens dit arrangement verleent de centrale bank aan de banken bele- nings- en discontofaciliteiten voor wissels getrokken op buitenlandse af nemers en door buitenlandse afne mers afgegeven promessen. r 1 I POSTÖUS 973 - ROTTERDAM TEL (010) 28 47 1 0 DEN HAAG Voor Vereenigde In- genieursbureaux Viba is 1971 goed verlopen. De omzet van 15.5 min de hoogste die tot nu toe werd behaald en 18 pet hoger dan die over 1970. Het voordelig bedrijfsresultaat, incl. rentebaten en lasten, volgde de omzet stijging met een toeneming van 13 pet. Door hoge buitengewone lasten (verbouwing) is het netto resultaat echter vrijwel gelijk gebleven met 581.300. Zoals gemeld, wordt een onveranderd dividend van 35 pet voorgesteld. De directie zegt in het jaarverslag dat het resultaat voor een zeer belangrijk deel tot stand is gekomen ten koste van de orderportefeuille, die met rond 45 pet daalde van 6.2 min begin 1971 tot 3.4 min eind 1971, vooral doordat de uitgevoerde omzet aan investeringsgoederen zeer hoog was. Het beginsaldo van de orderpor tefeuille is niettemin tevredenstel lend. Viba heeft de verwachte omzet voor dit jaar bij de prognose 20 pet lager gesteld. Rekening houdend met de betstaande orderportefeuille, verwacht het bedrijf van het nieuwe jaar een eindresultaat, dat ongeveer 80 pet zal bedragen van dat van 1971. Kon. Olio noteerde op 19 mei 38-38',4 <38- 39".); Unilever S 44%-44% (44%-44%); Phi lips S 18s,8-16% (16%-16%) on KLM $37'/# (38). Opgave duPont, Glore, Forgan. Het gaat hier om de concentratie van de ventilatorenproduktie door Indola. Deze fabrieken staan in Rijswijk (Z.H.) en Utrecht. De twee fabrieken hebben met een slechte gang van zaken te kampen. Als de bestaande situatie wordt gehandhaafd, moeten grotere verliezen worden verwacht, al dus Hagemeijer. De voornaamste oorzaken van de ver liezen zijn, volgens Hagemijer, aan de ene kant de marktverzadiging in de sector van de agrarische ventilatoren (in Utrecht vervaardigd) en aan de andere kant de steeds feUer wordende concurrentie op het gebied van de in Rijswijk gemaakte directe ventilato ren. Deze laatste vinden hun afzet voor het overgrote deel in tropische en sub-tropische gebieden. Naast een scherpe concurrentie vanuit landen als Japan, Italië en Spanje komt nu ook produktie tot otand in deze tradi tionele afzetgebieden zelf waar de produktiekosten aanmerkelijk lager zijn. Over de manier waarop het personeel bij de Indola-fabrieken in aantal zal worden verminderd, kon Hagmeijer nog niets zeggen. Een woordvoerder verklaarde desgevraagd, dat binnen enkele weken wel bekend zal zijn hoeveel ontslagen er zullen vallen en hoe de mogelijkheden van interne overplaatsingen zullen zijn. AMSTERDAM Wanneer mogelijk op korte termijn wederom de btw verhoogd zal worden, acht Hóogen- bosch Schoenen het niet uitvoerbaar de aanwezige voorraden in korte tijd om te prijzen. Omdat over deze aan wezige, niet omgeprijsde, voorraden wel het nieuwe tarief moet worden afgedragen, ontstaat een verlies. Er bestaat, zo betoogt de directie in het jaarverslag, dan ook dringend behoef te aan een compensatieregeling v,oor dat verlies op voorraden. Over de nadelige gevolgen van de invoering, resp. verhoging van de btw in 1969 en 1971, maakte Hoogenbosch al enkele malen melding. In het op 31 januari afgesloten boek jaar 1971-1972 heeft Hoogenbosch on danks de droge en milde winter de omzet in paren met 2 pet en de geldomzet met 6,1 pet zien toenemen. De nettowinst steeg van 0,6 tot ƒ0,7 min. Voorgësteld wordt het divi dend te bepalen op 12 pet (v.j. 13 pet). Het zoeken naar mogelijkheden voor het vestigen van nieuwe verkoopplaat sen heeft de voortdurende aandacht van de directie. Plannen voor 21 filia len, te openen in de periode 1972-1976 zijn in voorbereiding. Na de bekendmaking van de perso neelsvermindering, hebben de vakor ganisaties, die zeer verbaasd zijn over het besluit, een spoedvergadering aan gevraagd bij de directie van Hage meijer. Dit gesprek is inmiddels be gonnen. Op de bekendmaking van de beslissing is door het Indola-personeel in Rijswijk nogal emotioneel gerea geerd. Daarop is besloten het voltalli ge personeel vrijdagmiddag reeds naar huis te sturen. Vrijdagmorgen hoorden de bonden van personeelsleden van Indola, dat de beslissing al was gevallen. Zij hebben de raad van bestuur nu mee gedeeld dat ze hun visie op het be sluit pas zullen geven als de toegezeg de motivering over het ontslag bin nen is. Die willen ze namelijk eerst met hun leden bespreken. BRUSSEL De pogingen van Conti nental Can om met de Europese Com missie tot een vergelijk te komen, zijn mislukt. De Europese Commissie heeft voorstellen van de Continental Can afgewezen. In december 1971 besliste de Commis sie dat het Nederlandse Thomassen en Drijver-Verblifa losgemaakt moest worden uit Europemballage, de Euro pese dochter van Continental Can. Door de overneming van dit bedrijf alsmede van het Duitse Schmalbach- Lubeca Werke maakt volgens de Com missie het Amerikaanse concern mis bruik van een dominerende positie in de EEG. Voor bepaalde produkten zou het Continental Can-marktaandeel rond de 90 pet bedragen. Continental Can kreeg tot 1 juli de tijd in beroep te gaan bij het Europe se Hof in Luxemburg, terwijl de par tijen in de tussenliggende periode zouden proberen tot overeenstemming te komen. Dat is nu dus mislukt. Volgens welingelichte bronnen ver meldt de afwijzing van de Eur. Com missie tot hoever Cont. Can zijn marktaandeel voor bepaalde produk ten zou moeten terugbrengen. Cont. Can zou hebben aangeboden zich van enkele produktie-eenheden te ont doen, die qua omzetgrootte Cont. Can benaderen, maar dat was kennelijk onvoldoende. Het Europese gerechtshof heeft zich nog niet uitgesproken over de zaak. De eerste aanwijzingen echter, stam mend' uit een rapport van de advo caat-generaal van het hof, zijn dat het hof het standpunt van de commissie deelt. 18/5 164% 144% 145'/# 123% 126% 128% 71% 69% 69 H WINNIPEG Rogge mei 100%b juli ioi%b okt. ion-. g Gedaan; b Bieden; L Laten; n Nom. Gerit 109% 109% 11174 100%b 101'sb 102%L Lijnzaad met juli JJUI Cacao Loco G Loco B mrt. mei NEW YORK 41.90-95 35.50-54 32.25 30% 29% 26.98 27.30 41.95-85 35.39-35 32.20b-23L 30% 29.16 29.49 Woltups loco 111. oon Ïli.oon mei 110.00-113.00 111.50-112.10 Suiker contr. II loco 6.60 6.90 JUll 6.76-72g 7.08-llg sept. 6.78-75g 7.10-08g 69 Koper 69%L mei 70L juli Austr. Wol ra ei juni juli Woitops mei juni 1?5%-180L 175%-178%L 14.50 14.50 ANTWERPEN 14.30-45 14.30b 14.25b 14.25b 14.20-30 14.30-14.35 LONDEN Metalen en t per ion NEW YORK 18/5 19/5 ACF Industries 43% 43 74 Airco 19% 20 Allied Chemical 32% 32% 51% 53% American Brands 47% 48% American Can. 30% 297s Am Cyanamld 37% 37% Am Electr. Power 27% 27% Am Metal Climax 28% 29 Am Motors 8% 8% Am Smelt Ref 21 Vi 21% Am Tel A Tel 42% 42% Anaconda 21% 21% Armco Steel 23% 23',» Atlant Richfield 63% 63'/# Bendix 32% 45% Bethl Steel 22'. 327- Boeing 178 22% Burroughs 15 177'., Can Pacific Ry 56% 14% Cel Co of Am 5674 57 Chase Manhattan 57% 56 Chesap A Ohio Ry 33% 68% Chrysler 3674 34% Cities Service 63% 38 Colgate-Palmolive 22% 64'4 Colt Industries 33% 22% Commonw Edison 2474 $374 Cons Edison 29% 25 Cont Can 28'/# 29", Cont Oil 30% 26% Curtlss Wright A 32% Curtlss Wright A 38 41 Dart Ind 54'4 55% Dow Chemical 89% 91% Dupont de Nem 162% 167 Eastman Kodak 12474 124% First Nat City 54% 55% Admiral Corp 21% 21% Alex 10.00 10.05 Allegheny Pow S 2274 22 Akzona 2974 29% Am Standard 13% 14% Amsted Ind 38% 39 Ark Louis Gas 2374 23% Bait A Ohio 4%% 49%b 49%b Bayuk Cigars 12%ex 12% Burlington Ind 3174 31% Gen Electric Gen Foods Gen Motor» Gen Publ Util Gen Tel El Gelty OU Gllelte Glmbe) Bros Goodyear TAR Guir OU Illinois Centr Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick or Can Int Paper Int Tel A Tel 68% 68% 26% 28 77% 77% 20% 20% 29% 29% 72% 72% 45 45% 28 27% 29% 29% 24 24% 35% 35% 394% 346% 33 33% 31 32% 39% 8974 55% 55% Johns ManvlUe 34% 34% Calif Packing Can Breweries Cerro Chadbourn Gotb Chase Select Pd Columbia Gas Comtnco Cont Telephone Corn Products Crossbow Fund 31% 31% 7% 7% 15% 15% 3% 3% 11.75 11.81 30% 30% 29% 29% 19% 20". 33% 33 '4 8.34L 8.43L MarUn Marietta May Dep Stores Mc DonneU Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nat Cash Reg Nat DlstlUers Nat Gypsum Nat Steel North Am Rockw Gen Cigar Int Bnk (or Rec Int Flev PTag Int Tech Fund tnt Paper (I 4) InsUco Corp lnterspar Inv Select Pund Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroner Leasco Lone Star Cement Lehman Madison Pund 23% 23% 48 48% 427'. 43% 51% 52 7 i 15% 15% 18% 18 42% 43 32 K 32% 99b 99b 70% 7074 13.49 13.51 58 58 16% 16% 52.40 52.40 3.78L 3.791 42% 42% 25% 25% 38 37% 27 '4 267'. 20% 20% 24% 24% 16% 16V# OUn Mathleson Pac Gas A El Penna NY Tr PepsIco Phelps Dodge Radio Co of Am Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Ry Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Stand Oil NJ Studebaker Sunray DX OU Texaco Texas Inst Transamerlca Union Carbide Union Pac RR United Aircraft United Fruit US Steel West Union Tel Westlnghouse El Woolworth Braz Traction Nat Can NY Centr A North West B N Am Philips Co Occidental Petr Santa Fé Ind Southern I'ac Standard Brandt Sterling Drug Candy UCIP Unilever Union Elect United Corps United Gas 4% 1474 Western Bancorp 30% 3174 17 18% 27% 28 4% 4% 82% 84 41 4074 101 10274 2974 29% 9574 9574 3874 37% 23% 24 71 73 88'4 38 112% 115 44% 44 19% 19% 9774 96 37% 38% 56% 5774 64% 6574 71% 72 74 45 47 45% 45% 30% 31% 155 16174 20% 20% 4774 43% 17% 17% 41 42% 14% 14% 32% 3274 65% 67 51% 5174 38% 3774 22 22% 13% 1374 10% 1074 76% 76% 38% 39% 11% 11% 24% 24% 24% 24 32% 33 47 47 49% 50 49% 49% 44'/, 45% 4 46 4.58 4474b 4474 17% 17% 9% 42% 4374 30% 3174

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 31