ADVERTEERT IN DIT BLAD :s hoeft ris sebbix PELTENBURG PINKSTER. AANBIEDING waar in alle opzichten muziek in zit TC 252 SONY PORTABLE TV-TOESTELLEN PORTABLE CASSETTE RECORDERS PORTABLE RADIO/CASSETTE RECORDERS meer dan 175 jaar een begrip voor kwaliteit en service GEMEENTE VOORSCHOTEN GEMEENTE ALPHEN AAN DE RIJN Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen RIOLERINGEN CONTESSA VERKOOPSTER PART-TIME VERKOOPSTER typistes De Nieuwe Leidse Courant in lTw vakantiebrievenbus ELAM N.V., De Nieuwe Leidse Courant een medewerkster TROUW/KWARTET DONDERDAG 18 MEI 1972 VOORBEREIDINGSBESLUITEN De Burgemeester van Voorschoten brengt, ingevolge ar tikel 22, tweede lid. van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 28 april 1972 heeft besloten: A. I. te verklaren, dat een herziening van een ge deelte van het ingevolge artikel 10, tweede lid der Overgangswet ruimtelijke ordening en volks huisvesting als bestemmingsplan aan te merken 'Uitbreidingsplan in hoofdzaak 1956', wordt voorbereid, betrekking hebbende op het gedeel te der gemeente, gelegen ten westen van de spoorbaan, begrensd door deze spoorbaan, de Papelaan, de Dobbewatering, en ten westen door de zogenaamde Donkwoning, zoals dit op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaar merkte kaart met rode kleur is omlijnd; II. te bepalen, dat het verboden is binnen het on der I aangegeven gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanlegvergun- ning) van Burgemeester en Wethouders de hier na genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren: a. het storten van vuil en afval, of het opslaan van materialen, met uitzondering van het storten van afvalstoffen ter bemesting van gronden en van tuinafval, alsmede met uit zondering van het tijdelijk opslaan van puin. sloop- en bouwmaterialen ingeval van af braak, verbouwing of het oprichten van bouwwerken: b. het leggen van hoofdgeleidingen voor elee- triciteit of voor het transporteren van vloei stoffen of gassen: c. het verharden of elke andere werkzaamheid ten dienste van de aanleg en/of uitbreiding c.q. wijziging van transportleidingen, als on der b. bedoeld. III. de onder II bedoelde werken en werkzaam heden, waarvoor een aanlegvergunning is ver eist, zijn slechts toelaatbaar, indien en voor zover daardoor de mogelijkheid tot uitvoering van de in het onder I bedoelde bestemmings plan aan te wijzen bestemmingen niet zal wor den bemoeilijkt of belemmerd. B. I. te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid, betrekking hebbende op de in de gemeente Voorschoten gelegen natuurgebieden, welke gebieden op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening in groene kleur zijn aangegeven: II. te bepalen, dat het verboden is binnen de onder I aangegeven gebieden, zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning aanlegvergun ning) van Burgemeester en Wethouders de hier na genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren, één en ander voor zover deze werken en werkzaamheden afwijken van het bestaande gebruik van de desbetreffende gronden, van meer dan ondergeschikte betekenis zijn en voor de uitvoering daarvan niet reeds uit andere hoofde een vergunning is vereist: a. het ontginnen van gronden, het verlagen, af graven, ophogen of egaliseren van gronden, alsmede het scheuren van grasland: b. het aanleggen of verharden van wegen, pa den of parkeergelegenheden en het aanbren gen van andere oppervlakteverhardingen: c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen; het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voor werpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voorzover een en ander noodzakelijk is: in verband met het beheer, gericht op de instandhouding van de landschap pelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bosbedrijf, en een ander bovendien niet betreft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stof fen of produkten: of voor de uitoefening van het agrarische bedrijf, indien en voorzover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijd stip van inwerkingtreding van dit be sluit en een en ander bovendien be treft niet-afgedankte landbouwvruch- ten en produkten: 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de ge bouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer- of vaartuigen, alsmede het opslaan van gerede of on klare machines, voer- of vaartuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslag plaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wed strijd- of speelterreinen, banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speel- stranden, lig- of speelweiden, zwemgelegen- heden en baad- of speelvijvers. e. het aanbrengen van ondergrondse of boven grondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfschei- dingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatie ve voorzieningen met uitzondering van een voudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer: onder leidingen, constructies installaties en apparatuur worden niet be grepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn oor of verband houden met het beheer, ge richt op de instandhouding van de landschap pelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbedrijf, dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uitoefening reeds plaatsvond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit: f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdend met de oprichting of plaatsing van al dan niet aan hun bestem ming onttrokken voer- of vaartuigen, ar ken en caravans voorzover deze niet als bouw werken zijn aan te merken, alsook tenten: g. werken of werkzaamheden, welke wijzigin gen van de waterhuishouding of de water stand beogen of tengevolge hebben; h'. het vellen of rooien van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien ver stande dat geen aanlegvergunning is ver- eist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bos- bouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan, met dien ver stande dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit be staande bodemgebruik; i. het winnen van bosstrooisels of mos: j., het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt: III. te bepalen, dat de onder II bedoelde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn. indien daardoor dan wel door de daarvan hetzij direct, hétzij indirect te verwachten gevolgen, schade wordt toegebracht aan de landschappelijke, na tuurwetenschappelijke of cultuur-historische waarde van de gebieden, waarvoor dit voorbe- reidingsbesluit van kracht is: I. te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid, betrekking hebbende op de gebie den, welke op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening in rode kleur zijh aangegeven: II. te bepalen, dat het verboden is binnen de onder I aangegeven gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanlegvergun ning) van Burgemeester en Wethouders van Voorschoten de hierna genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren: a. elk rooien van opgaande beplanting, waar door de landschappelijke waarde van gron den aanmerkelijk zou worden aangetast; b. 'het storten van vuil en afval, of het opslaan van materialen met uilzondering van het storten van afvalstoffen ter bemesting van gronden en van tuinafval, alsmede met uit zondering van het tijdelijk opslaan van puin, Sloop- en bouwmaterialen ingeval van af braak, verbouwing of het oprichten van bouwwerken; c. het leggen van hoofdgeleidingen voor elec- triciteit of voor het transporteren van vloei stoffen of gassen: d. het verharden of elke andere werkzaamheid ten dienste van de aanleg en/of uitbreiding c.q. wijziging van transportleidingen, als on- her c. bedoeld. III. de onder II bedoelde werken en werkzaamheden, waarvoor een aanlegvergunning is vereist, zijn slechts toelaatbaar, indien en voorzover daardoor de mogelijkheid tot uitvoering van de in de on der I bedoelde bestemmingsplannen aan te wij zen bestemmingen niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd; Genoemde besluiten liggen met de bijbehorende kaarten vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie, af deling bestuurszaken, ter inzage. Do Burgemeester van Voorschoten, Dr. J. van der Haar. Voorschoten. 18 mei 1972. GEVRAAGD voer Pinksteren t zomerrnoonden c kokehulp of leerling- of aankomend kok voor zo spoedig mogelijk tot eind seizoen of in joor- betrekking. BADHOTEL ZEERUST N.V. NOOtDWIJK AAN ZEE Tel.foo, (0I719J 2723 De Burgemeester van Alphen aan den Rijn maakt be kend dat Visakten en Bljdragebewijzen ter verbetering van de visstand geldig voor het seizoen 1 juni 1972 tot en met 13 mei 1973 aan het politiebureau verkijgbaai zijn. uitsluitend van: maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur en bovendien op vrijdag avond van 17.30 uur tot 22.00 uur en 's zaterdags van 9 00 uur tot 12.00 uur. De kosten bedragen voor een grote visakte ƒ33, kleine visakte 11,75 bijdragebewijs 5,—. Alphen aan den Rijn, 2 mei 1972. De Burgemeester voornoemd, Mr. R. M. Gallas Goed nieuws voor mensen met aambeien. •Jr Ontstoppen en reinigen met onze HOGEDRUK WATERINSTALLATIE ■jr Tevens leegzuigen van beerputten - sceptitanks - kolken enz., met Zuigwagen ic Herstelwerkzaamheden. Vernieuwen. Firma Th. I.. BARTHEN BurggravenUan 237 - Leidm - Tel. 01710-21249 exclusieve schoenen en lederwaren zoekt per 1 juli a.s. of eerder een leuke Leeftijd 1822 jaar. Tevens kunnen wij plaatsen per 1 juli voor 4 A 5 middagen per week. Leeftijd 2026 jaar. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties te richten aan exclusieve schoenen en lederwaren DONKERSTEEG 12—14 - LEIDEN TELEFOON 01710 - 42738 GEMEENTE LEIDEN Bij de afdeling Interne Zaken van de Secre tarie is plaats voor enige geroutineerde Zij zullen in een klein team werkzaam zijn en worden belast met typewerk van uiteen lopende aard. Voor deze functie is het bezit van het type diploma vereist en type-ervaring gewenst. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en bedraagt b.v. voor een 22-jarige 825, bruto per maand. Ook voor gehuwde dames bestaat de moge lijkheid om in een van de vacatures be noemd te worden. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van nummer 500, te zenden aan burge meester en wethouders, Stadhuis, Leiden. obl'ix medicinale shampoo heeft een dubbele werklui; doorgezuiverde koolteerfractiën maken een eind aan roos en de ontsmettende s' hcxachlorofeen gaat nieuwe roosvorming tegen. schappelijke Sebbix dringt diep in de hoofdhuid e,. strijdt roos radicaal. Reeds na korte tijd wassen merkt u het al: roos vor- dwljnbl En roos komt ook niet terug als u voortaan elke week uw haar wast met werk zame, geurig schuimende Sebbix. Voor door-en-door gezond, glanzend haar. >t terug als u voortaan elke garantie bij elke flacon Pfln kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. schrompelen ook hardnekkige aambeien. Sperti Preparation H is mild en ontsmettend. Voor direkt*, snelle, afdoende behandeling ran aambeien is er maar één middel: Sperti Preparation H aalf en aetpillen. woordig zorsdere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H. Met Sperti Preparation H var- Als u langer dan een week met vakantie gaat en de Nieuwe Leidse Courant ook op uw vakantieadres wilt ontvangen, dan verzoeken wij u onderstaande bon duidelijk en volledig ingevuld aan ons op te sturen (telefonisch kunnen wij helaas geen vakantieadressen aannemen). Wij moeten u er wel op attent maken, dat de aflevering van dagbladen in zuidelijke landen (Italië, Spanje, Joegoslavië enz.) over het algemeen zeer veel te wensen overlaat. Wij kunnen hiervoor dan ook geen verantwoordelijkheid aanvaarden. Schrijf op de envelop: Nieuwe Leidse Courant N.V. vakantieadres, Antwoordnummer 267, Leiden. E- hoeft get-u postzege: op. Zend de bon uiterlijk 3 weken voor het ingaan van uw vakantie in! Naam abonnee Voorletters Adres huis nr Woonplaats ....wt Wij zijn op ons vakantieadres op (datum) Vertrekken van ons vakantieadres op(datum) Ons vakantie-adres is: camping, pension, hotel Adreshuis nr. Plaats Postdistrictland Voor toezending zijn de portokosten: naar het buitenland 3,per week en voor luchtpostveizending in Europa 4,20 per week. Complete geheel 4 sporen TAPERECORDER STEREO VOOR IEDEREEN „All-silicon trazisistor ITL/OTL circuits". 4 sporen stereo en mono-opname en weergave. Te gebruiken in horizontale of verticale stand. Gemakkelijk „Sound-on-sound" opname, met rechterkanaal op linker- of llnkerkanaal op rechter. Luidsprekerschakelaar voor aan/uit en meeluisteren. Te gebruiken als geluidsinstalatie. „High-fidelity" dekselluid- y Hq m sprekers. Dubbele VU meters. Automatische bandafslag. 1 Onmiddellijke stoptoets. ACCESSOIRES: 2 microfoons F25, lege spoel, spoeldop. verblndingssnoer RK 74. demonstratieband, motorpulley. Aristona all-transistor draagbare TV met 31 cm beeldbuis. Ideaal voor camping of water sport. Speelt op licht- net of 12V accu. Met i'D-rhnifbare antennes, van 639,- NU 515,- Nleuwe ARISTONA ontvanger met 23 cm. beeldbuis. Zilverkleurige kunststof-kast met inklapbare metalen handgreep. Geschikt voor lichtnet en voor accu. Laag batterij verbruik (12 V, IA). Uitschuif - bare antenne. Schuifregelaars voor helderheid en contrast. Afmetingen: 23 cm. hoog, 34 cm. breed en 26 cm. diep. Gewicht 5,6 kg. van 599— NU 499.— Draagbare TV met 44 cm beeld. Uitschuifbare antennes voor VHF en UHF. Electronische afstemming met cjruk- toetsen van 704,- NU 598,- Ideaal voor de vakantie of als 2e toestel thuis. Aristona cassette recorder. Zowel buiten als thuis te gebruiken. Neemt op van microfoon, radio of platenspeler. Speelt musicassettes feilloos af. Van 189,- NU 129,- Aristona cassette recorder, geschikt voor net- en batterijvoeding. Uitgerust met aparte toonregeling en vele aansluitmogelijkheden Van 299.- NU 199.- Transportable 2-sporon cassette-recorder. Speelt op lichtnet en batterijen. Aansluitingen voor microfoon, radio, grammofoon, afstands bediening, hoofdtelefoon en extra luidspreker. Van 299,- NU 219,- Aristona draagbare recorder. Geschikt voor ontvangst van midden- en lange golf. Weergave van radio, zelfopgenomen casset tes en musicassettes. Van 339,- NU 279,- Luxe Aristona draag bare radiorecorder met druktoetsbediening Ontvangst midden- en langegoif en FM. Automatische opname sterkte regeling en vele aansluitingen Van 479,- NU 399,- Aristona draagbare recorder. Geschikt voor ontvangst van midden go.f en FM Weergave van radio, zelfopgenomen casset- 'i'slr""'♦eg. Van 399,- NU 299,- LEIDEN: Breestraa» 109 Telefoon 20802 VAN 1793 ALPHEN: v. Mandersloostraat 23 Telefoon 73082 Off. Renault dealer, fclHAUiTMaarlemmerweg 2-4, LEIDEN Tel. 01710-33141 Heeft plaats voor: 1© monteur met of zonder diploma's, liefst ervaring in Renault automobielen. Met vakantie afspraak wordt rekening gehouden. Eventueel woonboot of oud huis beschikbaar. Knecht algemenp dienst Voor een kwieke 65+er of een vroeg gepensio neerde. Het schoonhouden van de kantoren, koffie zetten en bedienen, planten bijhouden, eigenlijk van al les behoort tot zijn taak. Werktijden in overleg. Mondelinge sollicitaties mogelijk na telefonische afspraak. Vragen naar de heer Van Tol. vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd plm. 18 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direc teur Nieuwe Leidse Courant, Steenstr. 37, Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6