jokter Mary Verghese Kleuren-tv kan leiden tot hoger kijkgeld cJagpecept Binnenland ltadin-lv T4/K15 NOS achter standpunt VARA 'Slapeloosheid, man, slapeloos- jaagt me 't bed uit.Ik lig met mijn maat in die benauwde ckraam en ik kan geen oog dicht- i. Ik rol en ik tol.'O,' zegt de ïtwacht, en zijn gerustigheid it, 'o, ben-ie de bakker van de ikraam.van dóór van de kt?' 'Juist man! En nou ben 'k maar aan de wandel, zoals je ziet. Nachtwacht moest i£ wezen, dat zou een baantje zijn dat me leek.'Ja, ja, zie je,' zegt de nachtwacht, die zijn lantaarntje al heeft neergezet, en op zijn piek geleund wel heel graag een praatje wil beginnen.'zie je, maar als je nachtwacht worden wil, moet je goed durven. Dat is nou niet een baantje dadelijk voor iedereen.' Dan luisterend in de nachtstilte zegt hij ook: 'Stil'es! Hoor ik wat? voetstap pen?' 'Wel neen, man,' lacht de dikke 'dat zou ik zeker horen: mijn oren zijn scherp. Ik denk, dat je mijn makker hoort snurken in de wagen: de slaapkopLoop een eindje met me op, maat!' Reltje knetter en de blauwgeruite kiel GEVIJLDE TOMATEN 4 grote tomaten peper, zout 50 gr. geraspte kaas 4 rauwe eieren boter stokbrood. Snijd van iedere tomaat het kapje af en hol ze vervolgens voorzichtig uit. Strooi dan wat peper en zout in de uitgeholde tomaten. Verdeel de ge raspte kaas in vier gelijke hoeveelhe den en doe de kaas in de tomaten. Daarna in iedere tomaat de inhoud van een rauw ei doen. De gevulde tomaten op een beboterde, vuurvaste schotel zetten en in 15 minuten gaar laten worden in een matig warme oven. Menutip: Kop bouillon, gevulde toma ten. stokbrood, veldsla, koffie. Orkestconcert met ballet Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Residentie Orkest geeft op 25 mei onder leiding van de Amerikaanse dirigent Richard Duffalo een concert in het Congresgebouw waarbij ook het Heidelberger Ballet zal optreden. Dit zal daarvoor speciaal naar Nederland komen en met het orkest een uitvoering van Stra- winsky's 'Apollon Musagète' verzorgen. Dit is een uit 1927 daterende suite van korte welluidende dansmuziek in neo-klassieke stijl. De choreografie is voor één danser (Apollo) en drie danseressen (de Muzen). Het pro gramma van dit bijzondere concert, dat typerend is voor de originele programmering bij het Residentie Or kest, vermeldt verder Ligetti's Kam- merkonzert (1970) voor 13 instrumen talisten, Peter Schats 'On escalation' '1968) en 'Planto por las victimas de la violencia' (Klaagzang voor de slecht- offers van het geweld) van de Span jaard Christobal Halffter, dat vorig jaar in première ging in Donauschin- gen. Het concert wordt besloten met het mystiek-romantische 'Poème de l'extase' (1908) van Alexander Skrja- bin. Eerste gift van actie voor Allende Van onze rtv-redactie 52 'Uwe Majesteit vergeve mij', smidje Verholen. 'Maar de slurf, U aan onze neuzen ziet hangen, kt geen deel uit van ons lichaam, is slechts een slang die de verbin- vormt tussen onze longen en de stof cilinders, die we op de rug en'. 'Zo, zo. Héél interessant', Neef Teunis. 'Die bussen op jullie zijn dus zuurstofcilinders. Wel, Wie had dat ooit gedacht? Dat is pak van mijn hart, hoor, want U, dat ik ze 'n ogenblikje voor mosflessen aanzag?' 'Heeft U iets tegen thermosflessen?' vroeg smidje Verholen. 'Tegen die flessen zelf niet', antwoordde de vorst. 'Dat zijn op zichzelf onschuldi ge dingetjes. Maar ik heb wél iets tegen de dranken, die de mensen er gewoonlijk in doen. Een vies, zwart en bitter aftreksel van een soort gebran de boontjes. Hoe komen ze op het idee! Koffie noemen ze dat en ze doen net of ze het lekker vinden. Ik zeg altijd maar: Teunis, jongen, er gaat niks boven een lekkere, hartige slok zeewater. Als je geluk hebt, zwemt er ook nog eens een sardientje of een sprotje mee naar binnen. Kijk, daar heb je er net een.Hap-zeit-ie!' De koning hapte handig een juist passerend visje uit het water en slikte het spartelende diertje smakelijk in.Toen vervolgde hij joviaal: 'Ik vind het leuk, dat jullie er zijn, jongens. De laatste levende vent, die ik hier op bezoek heb gehad was een oude kaperkapitein. Ja..dat was me d'r eentje, die Simon Duynkerck!' 'Simon Duynkerck!?' riepen de smid en Kareltje als uit één mond. Ze keken elkaar verbaasd aan en voor hun ogen zagen ze de ondeugende grijnzende kaper bijna tastbaar voor zich HILVERSUM In de NOS-rubriek van zondagavond wordt een reportage uitgezonden van het bezoek dat een aantal Nederlanders vorige week vrij dag aan de echtgenote van de Chi leense president Allende hebben ge bracht. Bij die gelegenheid heeft de heer Piet Reckman 2500 dollar aan mevrouw Allende gegeven. Het be drag was het eerste resultaat van de actie 'Gun Allende geen ellende' die in Nederland wordt gevoerd om de bevolking hier nauwer te betrekken bij het 'revolutionair proces' in Chili. or d. C. Wilson —14— één ding echter was ze heel ■r: God had haar aanleg voor stu- gegeven, en dat moest ze ten volle uiten. Zij volgde colleges in En en Malayalam, wis- en natuur de en chemie. Als vroeger was de lunde favoriet, maar chemie deed eigenlijk niet minder graag. Het ede jaar omvatte dezelfde vakken, r kamergenoten bij de Y.W.C.A., Aohamma en Elizabeth Mathal, Ammini' noemde, werden haar vriendinnen. Ammini was klein [beweeglijk, had een heldere stem epaald flair om in het publiek te Ze vormde dus een mooie ling van Mary's lange, een beet- lechtstatige voorkomen, haar lage (geluid en terughoudende aard. Ammini welsprekend, ener- zeer vaderlandslievend werd al dadelijk helemaal betrokken Ie nationalistische onafhankelijijk- 'leweging. was augustus 1942. Engeland en andere geallieerden schenen de te gaan verliezen. Penang en pore waren gevallen, uit Birma lomden de vluchtelingen met hon- ^duizenden tegelijk India binnen. En India zelf stond onder de voortdu rende dreiging van een Japanse inva sie. Maar nog altijd was er geen enkele aanwijzing van een ommezwaai In de Britse politiek. Sir Stafford Cripps was naar India gekomen met voorstellen die vage beloften inhiel den van zelfbeschikkingsrecht in de toekomst, maar die voor het ogenblik aan India noch zeggenschap gaven, noch uitvoerende macht ten aanzien van haar eigen defensie. De hoop, die gewekt was door de garanties van zelfbestuur zoals die vervat waren in het Atlantisch Ver drag van 1941, was de hodem ingesla gen. De spanning was op kookpunt. Tenslotte nam op acht augustus het All-India Congress-comité in Bombay de 'Quit India Resolution' aan, een resolutie welke onmiddellijke vrijheid voor het land eiste, en algemeen ge weldloos verzet onder leiding van Gandhi aanbeval. Vóór dit plan tot uitvoering kon worden gebracht wer den duizenden nationalistische lei ders, Gandhi en Nehru inbegrepen, gearresteerd. Heel India raakte in beroering. Het was als ten tijde van de Kala Vars- han, de juni-moesson die alles over hoop gooide, die de akkers in binnen zeeën veranderde, en de binnenwate ren in verraderlijke zee-armen. 'Ja', antwoorde Mary. Hoe zou een kamergenote van Ammini Mathai daar niet van gehoord hebben! 'We zullen ze eens iets laten zien!' riep Babi uit. 'De tijden zijn voorbij dat het ene land het andere tot slaaf kan maken. Mahatma Gandhi ki jai!' Dat was een van de strijdkreten die iedereen steeds herhaalde: de over winning aan Mahatma Gandhi! 'Bedoel je dat je aan de hartal mee doet?' Mary voelde zich onbehaaglijk en opgewonden. 'Vanzelfsprekend. Zie je me soms voor een lafaard of een verrader aan?' 'Maar.wat zou Appan daarvan zeg gen?' Babi kalmeerde zienderogen. "We kun nen geen rekening houden met wat hij zou zeggen. Snap je het dan niet, Mary? Hij begrijpt er niets van. Hij behoort tot een andere generatie. Wij leven in een nieuwe wereld.' Zijn donkere ogen schoten vuur. 'Al thans. het kan een nieuwe wereld worden, als wij die bouwen!' 'Maar wees alsjeblieft voorzichtig!' smeekte ze. 'stel dat je gearresteerd wordt!' Hij knikte. 'Ik doe alleen maar wat ik moet doen.' Babi liet Mary in verwarring achter. Zij wist heel goed, dat Appan het er niet mee eens zou zijn, dat ze deelna men aan de hartal, en toch was haar sympathie geheel met de stakende studenten. Het was een moeilijke be slissing, die ze moest nemen: kiezen tussen haar vader en haar land. Diezelfde avond kwam een advocate die actief in de politiek was naar het huis om een vurig beroep te doen op de studentes. Haar argumenten waren overtuigend. Inderdaad: wegblijven van college was wel een klein offertje voor de vrijheid, wanneer je bedacht dat honderden landgenoten, onder wie Kamala, de vrouw van Nehru. en Gandhi's Kasturbai, jéren in de ge vangenis hadden doorgebracht. Mary behoefde niet meer te worden over reed. Geen offer was te groot voorzo- ver het alfeen jezelf betrof. Die nacht lag ze lang wakker nadat Ammini en Achamma in slaap gevallen waren. *En?' zei Ammini de volgende och tend uitdagend, terwijl ze haar voor raad aanplakbiljetten en vlugschriften bijeenpakte. 'Blijf je weg van college of niet?' 'Ja.' was het antwoord van Mary Hoewel er in de streek een actieve groep nationalisten werkzaam was. de Congrespartij van Kerala. Kerala was de oude naam voor Cochin, Tra- vancore en Malabar had deze groep het plaatselijk bestuur nog niet ln de hand. Het onderwijs in Ernaku- lam, dat immers uitging van de over heid. deed dus niet aan de staking mee. 'We zullen gaan posten voor de mid delbare school.' zei Ammini. En tegen Mary: 'Ga je mee?' (Wordt vervolgd) Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Nadat de VARA in liaar verenigingsraadsvergadering nog eens de wenselijkheid had verdedigd dat bezitters van kleurentelevisie enige tientjes meer omroepbijdrage zouden moeten betalen, informeerden wij bij de voorzitter van de NOS, de heer Schiittenlielm, welk standpunt de NOS in deze kwestie inneemt. Hoewel de Tweede Kamer er bij de invoering van de kleurentelevisie niets van wilde weten, blijkt de NOS evenals de andere omroepen er juist veel voor te voelen. Dit onder het argument dat dan op den duur ter sluiks de gehele omroepbijdrage om hoog gaat, want men schat dat er over twee jaar in heel Europa uitslui tend nog in kleur zal worden uitge zonden en dat dan ook een grote meerderheid zo niet alle kijkers, zich wel een kleurenontvanger zullen heb ben aangescsaft: Tegen die tijd zullen de toestellen minder omvangrijk en waarschijnlijk ook minder kostbaar zijn. Bij haar argumentering beroept de NOS zich op de situatie in enkele andere Euro pese landen, waar ook verhoogde om roepbijdrage voor het bezit van een kleurenontvanger wordt betaald. Maar valt er eenmaal een ministerieel be sluit dat er voor kleurenontvangst in Nederland extra moet worden betaald, dar verhoogt de bijdrage zichzelf door de ongetwijfeld toenemende verkoop van kleurentoestellen automatisch en behoeven voorlopig geen gevechten om meer geld te worden geleverd. Schaars Dit is redelijk juist, want op het ogenblik reeds wordt het zwart-wit- programma schaars. Dat vindt medo zijn oorzaak in het feit dat de NOS (evenals in andere 'kleurenlanden' ge schiedt) geen zwart-wit-materiaal aan schaft en nog uitsluitend kleurenstu- dio's inricht. Al ontvangt nu meer dan 90 pet. van de Nederlandse kij kers (aldus de heer Schlittenhelm) de kleurenbeelden nog op een zwart-wit- toestel, de omroep heeft technisch maar in de toekomst te kijken en de elektronische industrie stelt zich niet meer in op vervaardiging van zwart- wit-apparatuur. Vrees, dat extra betaling van omroep bijdrage de aankoop van kleurenont- vangers zou kunnen afremmen, koes tert de NOS niet: men ziet een nor male ontwikkeling tegemoet. Toen in 1953 de televisie in Nederland begon zond men ook slechts voor een goede handvol kijkers uit, en was de aan schaf van een toestel voor verreweg de meeste mensen ook een grote uit gave. Toch stroomde het land op den duur vol met toestellen. Vandaar dat men meent reëel een wissel op de toekomst te kunnen trekken. 'Wij ge troosten ons grote uitgaven om kleu- renprogramma's te maken', aldus de voorzitter van de NOS, 'en wie daar van dan wil profiteren, moet er ook maar iets extra's voor over hebben'. Door de voortgaande instelling op kleur zou het bij de NOS niet eens meer mogelijk zijn, veel programma's in zwart-wit te brengen, daarvoor zijn eenvoudig de faciliteiten niet meer aanwezig. Kijkers Uit de omroepbijdrage zoals deze nu is, wordt het verhoogde uurbedrag voor kleurentelevisies stipt betaald. Het is dus niet de omroep, die zich hiervoor offers getroost, het geld wordt door kijkers en luisteraars bij eengebracht. Degenen die kleurenuit- zendingen in een zwart-wit moeten bekijken, omdat zij zich geen kleuren- toestel kunnen veroorloven, krijgen een minder scherp beeld te zien. De meeste programma's gaan op het ogenblik in kleuren. Het zijn de kij kers, die de investeringen zowel als de exploitatie betalen, en wanneer daarvoor de gehele omroepbijdrage omhoog moet terwille van de algeme ne kostenstijgingen, zal dat zeker be grip vinden. Onder de kleurenkijkers zijn de me ningen verdeeld: sommigen vinden toebetaling juist, anderen zeggen dat zij al een geldelijk offer hebben ge bracht door 2 duizendjes neer te tei len voor een dure ontvanger, en een tegenargument waarmee wel rekening moet worden gehouden is, dat juist vele ouderen een kleurenontvanger hebben gekregen, en dat het voor gepensioneerden extra moeilijk valt, de post omroepbijdrage die toch al omhoog gaat, nog eens extra verzwaard te zien. Mensonwaardig Voor wat ik nu ga schrijven, moet ik heel goed op mijn woorden passen. Want ik ben ziedend geworden bij het zien van de AVRO-reportage over de mensonwaardige methoden die in ons eigen land worden toegepast in de training van de commando's. Ik meen- de te weten dat het reglementair ver' boden is de soldaat onheus te bejege nen, echter bij dat zogenaamde elite onderdeel putten de onderofficieren zich niet alleen uit om denigrerende rotwoorden te vinden voor hun scheld- kannonades, maar ze vloeken boven dien als ketters en ok dat hebben al vele ministers van defensie verboden. Weerzinwekkend vond ik die excursie van de cursisten naar een van de met duizenden kruisen bezaaide oorlogs kerkhoven. 'Om hen te laten zien waar voor een leger nodig is. 'Maar ik heb de luitenant-kolonel niet aan zijn pu pillen horen vertellen dat al die doden zijn gevalen in een oorog tegen de fascistische uitvinders van een wage- ijke kadaver discipline. De mentaliteit van de Nederlandse afknijpers ver toont griezelig veel overeenkomst met die in de horden van Hitier en Hiro- hito. Is het bewijsbaar, dat kerels die op een dergelijke manier murw worden gemaakt, in tijd van nood betere sol daten zijn dan destijds onze jongens aan bijvoorbeeld de Grebbeberg of de verzetsstrijders en de Engelandvaar ders? Deprimerend was ook het televisiespel 'Alles is altijd anders' van Henk Voges. Het recept was eenvoudig: je harkt wat platvloersheden en nabootsingen van roman- en toneelliteratuur bij el kaar, je zegt dat de woorden deze keer niet de gebruikelijke communi catiemiddelen zijn maar mysterieuze verhullingen, en je maakt de klanten wijs dat je een psenchologisch drama hebt gecreëerd. Het bleef echter een onbeduidend en bloedeloos geval, dat ten onrechte werd vergeleken met het werk van Ha rold Pinter. Voges zal dan eerst eens serieus moeten bestuderen hoe de geestelijk gestoorde mens er aan toe is en hoe dat tot uiting komt. Hij geeft slechts het vertekende beeld dat bui tenstaanders altijd etaleren als ze 'psy chiatrisch willen doen'. Vlug vergeten maar, deze slappe en onwaarachtige vertoning. Radio vandaag Prof. Abbing over gezinsplanning Van onze radio- en t.v. redactie HILVERSUM Vanavond om 19.30 uur zendt het IKOR op Hilversum II een gesprek uit met prof. P. J. Ros- cam Abbing, hoogleraar ethiek in Groningen, over zijn recente uitspra ken aangaande gezinsplanning. Prof. Abbing meent dat men alleen kinde ren mag verwekken indien men denkt, hen daarmee een dienst te bewijzen. Voorts noemt hij het stich ten van grote gezinnen in deze tijd a- sociaal en pleit hij voor regerings maatregelen om het vormen van een groot gezin tegen te gaan. Tekenwedstrijd TROS en Unicef Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Samen met Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, heeft de TROS een tekenwed strijd voor kinderen opgezet. Onder werp 'het voorjaar' leeftijdsgrens 14 jaar. Wie mee wil doen kan tot 8 juni a s. bij de TROS inzenden. Een derge lijke wedstrijd wordt in vele landen gehouden. Elk land mag de beste tien tekeningen naar Parijs sturen en daar worden zij beoordeeld om mee te dingen naar prijzen, waarvan de eer ste bestaat uit een 14-daagse reis, samen met de ouders naar Amerika. Voorts zullen de kinderen die de uitgezochte Nederlandse tekeningen maakten, gast zijn op een Unicef- kinderfeest met muziek en circusvoor stellingen. dat de TROS op 6 juli a.s. geeft en waarvan een uur opnamen de volgende dag op t.v. zijn te zien. Reclamespots van Rooie Vrouwen Van onze radio en t.v.-redactie HILVERSUM De AVRO-televisie heeft de 'Rooie Vrouwen' van de Partij van de Arbeid gelegenheid ge geven, alternatieve reclamespots voor de beeldbuis te maken, zulks in ver band met haar acties tegen diverse ster-reclames. Onder aanvoering van mevrouw Den Uyl hebben de deel- nemsters zelf reclame-voorbeelden voor o.a. zeep, wasmiddelen en koffie bedacht, de AVRO heeft geen sugges ties of medewerking daarbij gegeven. Wel maakten dc vrouwen gebruik van de technische dienst en van de hulp van Pieter Varekamp, die de geschre ven teksten in beeld heeft omgezet. E.a. is vrijdagavond a.s. op Nd. I E.a. is vrijdagavond a.s. op Ned. I te zien in de uitzending Televizier Sup plement. HILVERSUM i NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludi um: klass. muz. 8.30 Nws. 8.41 (S) Podium v.d. vrouw. 9.10 Klass. ork.werken. 10.00 Zondagslied bij de schoolradio. 10.04 School radio. 10 30 Nws. 10.33 (S) V.d. zieken. 11.05 (S) Inspraak verzoekprogr. van klass.muz. (11.30 Hier en Nu.) 11.55 Mcd. 12.00 Los- Vast: gevar. progr. (12.10 Kunst- en vlieg- werk, 12.26 Med t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41 Hier en Nu: 13.00 De tafel van drie.) 13.30 Zingen met Cecilia: volksmuz. 13 45 Voordracht van gedichten rond het thema Ziek zijn. 14.05 (S) Liedjesprogr. 14 25 (S) Klass. kamermuz. 15.00 Oud-Kath. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orgelklan- ken. 15.45 (S) Kinderkoren. 16.00 (S) Pop- Tawer: progr. v.d. jeugd. 17.00 (S) Popmuz. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 Strictly country style: country and western rubr. 18.24 Op de man af, praatje. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) 19.35 (S) Draaischijf: een luchtig zomera- vondprogr. 21.20 (S) Promenade-ork. met zangsol.: amusem.muz. 21.50 (S) Kerkorgel- conc.: klass.- en mod.muz. 22.20 Avondover- denking. 22.30 Nws. 22 40 Den Haag van- dang. 22.50 Investeren en financieren ln het midden- en kleinbedrijf, lezing. 23.10 (S) Late Date: licht platenprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Uws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding 9.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradl- n. 10.00 V.d. kleuters 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Betty Boop, tekenfilm 19.11 Beertje Colargol, tekenfilm 19.24 Achter het net met Barend Servet: aktueel programma 20.00 Journaal 20 21 Berichten uit de samenleving 20.35 Ships hero, film met Laurel en Hardy 20.50 De burger in de verdediging, dokumen- taire v.d. Amerikaanse TV-ABC 21.30 De Fred Hache-Show (5) 22.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18 45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero, tekenfilm 19.10 Op losse groeven 20.00 Journaal 20.21 Zevensprong, spelprogramma 22.00 Wereld op wielen 22.35 Ter Visie 23.00 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Department S. 11.15 Act. 12.00 Allo Hunde lieben Theobald. 12.50 Intern, perso- verz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 v.d. vrouw. (11 55 Beursber.) 12.30 Sportre- vue. 3.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Vlooi en piano: klass.muz. 14 00 (S) Tombo la: licht platenprogr. met Ned. artiesten. 15.00 Palet: progr. v.d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 Aspecten: kunstprogr. 17.00 Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. (17.55 Med.) (18.00 Nws; 18.11 Radiojournaal; 18.20 Uitz. van het G.P.V.) 19.00 Hotclub '69. (Tussen 19.00 en 19.25 NOS Olljmpia s Ronde van Ned.) 19.25 De gesproken brief. IKOR 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en samenl. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Donemus 25 jaar: mod. ork werken. 21.30 (S) Synthese: auteurs lezen voor uit eigen werk. afgewisseld door gramm.muz. 22.30 <S) Dichter bij de muz. nwe liedjes, chansons of songs. 22.55 Med' 23.00 Nws. 23 10 Radiojournaal. 23 20 Essay: culturele revolutie! In Ned.?, klankbeeld. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Gelderen Show. (8.00 Nws 9.00 Nws. 9 03 Take nine. 10.00 Nws. 10.03 Robbie Dale on Radio. EO: 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitmand: verzockpl.progr. KRO: 12.00 Nws. 12.03 KOR- op-drie: van twaalf tot twee, pauzeprogr. (13.00 Nws.: 13.03 Raden maar.) 14.00 Nws. 14 03-18.00 Dlscjockeyshow. (15.00, 16 00 en 17.00 Nws.) BELGIË 324 m (Nederland) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13 00 Nws, weerber. en toneelagenda. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 15.23 Liedjesprogr. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Promenadeconc. 17.00 Nws en med. 17.10 Gevar. progr. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- dosportber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Ta al wenken 18 57 Lichte ork.- muz. 19.00 Nws. act. en lichte muz. 19.45 Politieke ultz. 19.55 Lichte ork.muz. 20.00 Operettefragm. 22.00 Nws en De zeven kun sten. 22.20 Jazzmag. 23.00 Mod. ork muz. 23.40-23.45 Nws. Die Welt unserer Kinder, serie ultz. 16.50 Originele vrijetijdsbesteding. 17.05 V.d. kin deren. Aansl.: Das Act. Telefon. 17.55 Nws. (Reg progr. NDR: 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau Mag. 19.26 Hamburg Transit. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Workshop ultz. 18.40 Hier und Heute. 19 20 Alarm: Nobelprelstrager Neer- gard.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Betreten verboten, TV-spel. 21.45 Kontraste. 22 30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.05 Kindermag. 17.30 Nws en weerber, 17.35 Achter de schermen van de televi sie. 18.05 Act. en muz. 18.35 Wir 13 dlnd 17, TV.film. 19.10 Hot kleine TV-spel: Liegerung fret Haus. 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Dalli-Dalll, spelprogr. Aansl.: kort nws. 21.30 Inf. en meningen uit het econ. leven. 22.15 Journaal, weerber. en comm. 22.30 23.20 Doc. progr. DUITSLAND III NDR 19 00 Blollgie fur Sie (7). TV-cursus. 19.30 Hablamos espanol (33), Spaanse les. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Kulturfeature, rep. over de Pro Muslca Nova-week ln Bremen. 21.00-21.45 Frlsch Fromm Fröhllch Frel: sport in do maatschappij. DUITSLAND III WDR 8.20, 10.05 en 12.00 Schooltelevisie. 18 00 Schooltelevisie. 18.30 Betrlebliches Rechnungswesen (8), studleprogr. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Turkse ar beiders. 19.15 Hlerzulande Heutzutage. 19.45 Nws uit Noordrljn-Westfalen. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Wcttlauf mlt dem Chaos, elne Soclalekonomle der Dritten Welt (2), serie ultz. 21.00 Tagesmag. 21.30 Rückbllck auf die Pa,riser Schule (II). BELGIË (Frans) 18.05 Nws. 18.10 V.d. kinderen. 18.25 Pop- Shop: Jerry Lee Lewis. 18.55 V.d. kinderen: Musti. 19.00 Les dernleres volontes de Ri chard Lagrange. 19.30 Het uitgaansleven, 19.45 Journaal. 20.10 La Chamade. TV-spel. 21.55 Le carrousel aux Images, fragm. uit nw films. 22.35 Journaal. BELGIË (Nederlands) 14 00-15 30 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 De Koning-tiran, avonturenserie v.d. Jeugd. 18.30 Jonger dan je denkt. doe. 19 10 Isnaëllüsch-godsdiensti- ge uitz.: Hassldlsme en muz. 19.40 Hier spreekt men Ned. en Med. 19.45 Nws. 20.10 Europa nu. 20.25 De wereld van Somerset Maugham, bloemlezing. 21.15 Wie is van hout?, gesprek. 22.05 Gastprogr.: De soc. Sedachte. 22.35 Premiere: de nw films van e weck. 23.15 Nws. 23.20.plm. 23.50 Voetbal: samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijd Belglë-IJsland. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15