Vits Schtir: eindzege binnen bereik UEFA Cup voor Tottenham Hotspur Gekwelde Liquori vecht alleen nog tegen zichzelf (oord van Steenwijkheeft verstrekkende gevolgen voor Olympia s ronde door Nederland rands en reiko maken li fouten cetbalteam r Augsburg gelse ploeg ijgt rust Topsport studenten mogelijk aan banden If /KWARTET DONDERDAG 18 MEI 1972 Sport Tll/Kll LYTUSHOEF Klaas Balk wist zich geen raad meer. In de van Steenwijk zocht hij wanhopig naar zijn wielerbaas, Ton De woede van de Didamse fabrikant na het 'verraad' in de naar Steenwijk had eindelijk de eenheid in Nederlands sterk- ateurformatie bewerkstelligd. Nadat Ton Ketting na zijn don- ech dinsdagavond de deur achter zich had dichtgesmeten in Bthoornse verblijf van zijn ploeg, waren ze rond de tafel gaan de rebellen Klaas Balk en Piet van Katwijk en de anderen, chür, Riny Kuiper, Jan Aling en Jan Lenferink en ploegleider omeijn. Tegen het middernachtelijk uur, na een harde woor- jd was iedereen het eens. Balk werd als afgevaardigde van de s op weg gestuurd om het accoord met Ketting te bewerkstel- twaalven vond de Badhoeve- pjn baas. In een café in Steen- rd het accoord gesloten. Ieder- i gezwicht voor de eis van dat Schllr de kopman moest Balk, Van Katwijk, Kuiper, en Lenferink schaarden zich voorwaarden achter de Hooge- Klaas Balk: 'Toen wij bij Ket- amen, was hij nog woedend, ft heel wat moeite gekost om tr te halen meteen naar Giet- LO (ANP) In de dertiende het wereldkampioenschap in Hengelo kon het niet of Sybrands en Andreiko ble- gelijke afstand van elkaar. De inder won in twee uur tijd van ch Janecek en de wereldkam- eed er een uur langer over om negask Agliardl te verslaan, nt voorsprong dus voor Sij- op Andreiko en een partij espeeld. In de vandaag te spe- ertiende ronde ontmoet Sij- de Canadees Deslauriers en het hem lukt om deze partij te dan is de wereldtitel voor de inder binnen handbereik. Sij- moet na Deslauriers nog spe- •n Delhom, Fanelli en Andrei- wijl de Rus het nog moet n tegen Wiersma, Kuyken, Hi- laby-Sy en Sijbrands. Zonder een veel zwaarder programma voor Andreiko enige remises In de gisteren gespeelde ging uiteraard alle belangstel- naar het duel tussen Wiersma twarg (1-1) en de vele toe- ers zijn niet teleurgesteld. Na erkenningen in de opening en asten naar mogelijke schoon- utjes in de positie werd het in idenspel een klassieke spelka- itiek waarin Wiesma de beste leek te hebben in verband met deplaceerde schijf op veld 15 ntwarg. Maar in een acht om ositie bleek de tempo verhou- oor de Nederlander niet te en ging hij in tijdnood over ichijfoffer dat rechtstreeks de inleidde. ronde: VerpoestSmith 11: Jane- •ands 0—2: DelhomHisard 11; Kuyken 0—2: AndreikoAgliardl 2 eperman—Laporta 2—0: Wiersma— ll: DeslauriersBaba Sy 11 Sijbrands 20 punten uit 12 partijen; rtko 19-11; s. Wiersma 17-11; 4. Gant- 12: 5. Kocperman en Kuyken 10-13; urters en Baba Sy 14-12; 9. Smith en 1-12; 11. Delhom 11-12: 12. Fanelli Verpoest 9-13; 14. Aliard 7-12; 15. 10. Agllardi 3-12; 17. Janecek jEM (ANP) Doordat het inds Olympisch Comité bereid betalen kan de Nederlandse talbond zijn nationale heren- itzen den naar het laatst Olympi- valificatietoernooi in Augsburg. DC heeft één voorwaarde ver- aan het verlenen van financië- de NBB moet een ploeg igen van dezelfde sterkte als dens het Pre-Olympisch toer- i Nederland. toernooi in Augsburg, dat t.e.m. 19 augustus wordt ge- kunnen zestien landen deelne- )e eerste twee mogen naar Tot nu toe hebben zich landen aangemeld, waaronder en Bulgarije, welke in Neder- ider de maat bleven, en Mexico. !N (AP) De Engelse voet- 1 heeft de leden van de natio- loeg rust voorgeschreven. Een Ier geplande trip naar het con- is geannuleerd. De ploeg zou meer spelen tegen de nationale van Joegoslavië en Turkije, laatregel is genomen op advies ndscoach Alf Ramsey. De door kritiek getroffen 'professor van gelse voetbal schrijft het falen n volgelingen in de ontmoetin- :en West-Duitsland toe aan het en programma, dat de clubs gelopen seizoen hebben afge- Voorbeelden daarvan zijn Alan en Francis Lee, die nu al van werd opgedragen voor het nieu- oen een langdurige rustperiode te nemen. Ramsey kwam overigens met opmerkelijke uitspraken op de n. In het officiële orgaan van gelse voetbalbond schrijft hij: t wereldkampioenschap voetbal iRsland zullen verschillende oaches ontslagen worden. Het at gedramatiseerd klinken, maar dat de nationale bonden, gelijk ibbesturen, resultaten willen vervolgens: 'In '74 moeten de landen Brazilië, West- enz. niet als favoriet ge worden. De ontwikkelingen in als Portugal, Schotland, Chili hebben mijn grote aandacht.' ',e2345 hoorn te komen. In de nachtelijke uren werden wij het volledig eens. 's Morgens werd de zaak nog eens uit voerig doorgesproken en de taktiek uitgestippeld'. Er was op de achter grond nog een communicatiestoornis die meespeelde. Bert Romeijn, de eigenlijk ploegleider van de formatie van Ton Ketting, werd door de er varen coureurs nogal eens gepasseerd. Zij wendden zich meestal direct tot hun sponsor. Ook wat dat betreft werd er duidelijk orde op zaken ge steld. Slechts Romeijn zou de lijn be palen die in de koers gevolgd moet worden. Het akkoord van Steenwijk heeft ver strekkende gevolgen gehad voor Olympia's ronde door Nederland. Aan de finish in Hippolytushoef kon het niet op voor de equipe van Ton Ket ting. Frits Schiir, binnen handbereik van zijn tweede overwinning in Olym pia's ronde door Nederland, Piet van Katwijk in de groene trui en Jan Lenferink, etappe-winnaar, na het ver raad van Steenwijk een complete me tamorfose in de Didamse equipe. De formatie van Ton Ketting, veruit de sterkste van het deelnemersveld, ver toonde geen enkele onwillige schakel meer. Frits Schür, nu een algemeen erkend kopman: 'Ons plan was om zo veel mogelijk de demarreren en het veld voor Knetemann te breken'. Klaas Balk werd tot captain benoemd. Hij moest de jacht op de oranje trui leiden. Niettemin werd in het eerste Jan Spetgens op weg naar de leiderstrui in Olympia's ronde door Nederland. Op de Afsluitdijk voert Spetgens de kopgroep aan met rechts van hem Möhlman. gedeelte van de koers een blunder ge maakt door de Ketting-mensen. Schür: 'Knetemann zat steeds aan mijn wiel. VILLANOVA Het gebeurde een jaar geleden in Villanova, Tijdens de Martin Luther King Games, de jaarlijkse wedstrijden waar het puikje van de Amerikaanse atle- tiekwereld naar toe trekt. Maar nu waren er niet alleen de Amerika nen. Op toernee was een Keniaan- se ploeg onder leiding van de oude maar nog zeer krasse Kipchoge Keino. De 1500 meter zou het sluit stuk van de avond worden met als vuurwerk het duel Keino—Liquo- rL Keino had Liquiori, het Ameri kaanse middenafstandswonder, een week eerder, tijdens de Philadel phia Track Classic, vernederd tot in de botten. Voor zijn eigen publiek werd Liquori in stukken gelopen. Hij, de grote kanshebber voor een gouden medaille op de Olympische Spelen van München 1972, werd door de oude man eenvoudig ge kleineerd. Maar in Villanova was Liquori klaar voor zijn revanche. De tenge re Amerikaan was de hele dag met de race bezig, sjokte wat door de kleedkamers, las, at wat, praatte met zijn vader over golf en ging tenslotte de baan op. Keino was aan het inlopen, groette vrolijk, kwam naar de start. Keino nam direct de leiding, liet Liquiori staan. Twaalf meter voor sprong na de eerste ronde, twintig meter na de tweede, Liquiori liep iets in, bleef kijken. Toen bleek dat Keino niet zeker van zichzelf was. Hij keek om, ving de blik van Liquori en glimlachte. Dat deed hij tijdens de laatste ronde drie keer. Met nog 150 meter te lopen had Liquori Keino te pakken. Zeer galant boog Keino uit zijn baan, offreerde als het ware de makkelij ke binnenbaan aan de Amerikaan. Liquiori ging naast zijn grote con current lopen, m dezelfde pas. Duidelijk voor iedereen schreeuw de hij hem toe: 'Geef niet op, vecht door!' Keino lachte echter, hield even voor de finish zijn pas in en Liquori won deze zeer be langrijke wedstrijd in de tijd van 3.42.6. Terwijl ze uitliepen stelde Liquori voor samen een soort ereronde te lopen, Keino bedankte maar ging zelf door. Later beantwoordde Kei no enkele vragen aan Skip Myslenski van Sports Illustrated. Het gesprek ging ongeveer als volgt: 'Wat gebeurde er tijdens de laatste ronde?' Keino: 'Iets'. Was het een misrekening? Keino: 'Neen.' Liet je Liquori winnen? Keino: 'Zou wel kunnen.' De vechter Liquiori; de wijsgerige, de jonge revolutionair, de student van de met talent volgepropte Vil lanova Universiteit. Liquori de ge weldenaar. Hij die de Verenigde Staten voor het eerst sinds 1908 een gouden medaille op de 1500 meter zou geven. Marti Liquori werd in korte tijd een beroemd man. Zijn non-conformistische le venshouding, zijn hang naar het stardom, zijn hippie-uiterlijk, dat alles maakte van hem een boeiende persoonlijkheid, een sportman met vele interesses, met wie ook goed te praten viel. Het was nog een dik jaar voor München, in tijd zou hij eens wat laten zien. Hij begon met een zeer overtuigende mijl 3.56.5, een prachttijd Liquori na deze race: 'Van al mijn concurren ten, Bobo Tümmler, Jtirgen May, Jim Ryan, Tom van Ruden en Kip Keino loop ik op het ogenblik het zijn is het verschil tussen vertrou best.wen en twijfel.' April 1972; Liquori is nog steeds in Villanova. Hij loopt wat rond op de tartanbaan, zet aan voor een looppas, wordt nageroepen door schoolgenoten. Hij loopt de 1500 meter, komt ver boven de 4 minu ten, gaat terug naar zijn huis; is ontmoedigd. Een uur later staat hij weer op de baan, begint iveer aan de 1500 meter, komt dicht tegen de vijf minuten, stopt weer. Gaat naar de dokter. Liquori is niet meer de zelfverze kerde ster van verleden jaar. Een ernstige blessure gooide de snelle mijlloper een eind terug. Drie maanden nu zit hij met een ernsti ge achillespeesblessure. Drie maan den trainde Liquori niet meer. In de eerste week van april klom hij zijn bed uit, haalde een injectie in zijn been, trok zijn trainingsspul len aan en begon een looppasje. 'Het deed meer pijn dan tic ooit heb gevoeld' was zijn commentaar, toen hij van de baan stapte. 'Ik stop ermee, ik zal niet naar München gaan. Ik stop met alles.' Liquori bleef één dag bij zijn verklaring. Toen bezocht hij de zoveelste dokter. Na cortison-injec- ties, pillen, zalfjes, wisselbaden en allerlei soorten zwachtels, zocht Liquori opnieuw naar hoop. Zelfs water uit Lourdes, door zijn vrien din meegenomen en gebeden van zijn grootmoeder hadden niet ge holpen. Dan maar weer de injectie naald. 'Junkie' werd hij na een week behandeling genoemd. Zijn been zat onder de littekens van de injectienaald De nieuwe genees heer zette Liquori meteen op de baan; hij moest trainen. Drie da gen later liep Liquori op krukken, de pijn was niet uit te houden. De volgende morgen trainde hij weer. Liep een uur, viel dan weer neer, rustte uit en begon opnieuw. Hij zei: 'Voor alles wil ik de selectie- ploeg van de VS halen; hoe inte resseert me niet. München is nog ver weg. In Eugene zijn onze kwa lificatiewedstrijden, dat is al over twee maanden. Daar moet ik in staat zijn een behoorlijke mijl te lopen.' Liquori vecht tegen zichzelf, let niet meer op tegenstanders. Hij kent dat nog van Keino. Maar hij twijfelt. Kan hij ooit nog een be hoorlijke tijd lopen? Zijn vrouw Carol vertelde de Amerikaanse at letiek journalist Neil Amdur: 'Hij weet niet wat hij kan; hij blijft maar hopen maar waarschijnlijk is zijn blessure te ernstig. Alleen hij wil het niet aannemen.' Maar Liquori geeft niet op. Hij weet dat hij bij de vorige Olympi sche Spelen de kans op ere-metaal miste door een blessure in zijn rechter hiel. Nu is het zijn linker. Maar hij gaat door, een dagelijkse training van twaalf kilometer kan hij al aan. Liquori is kwaad daagt zichzelf uit. Hij stelt: 'Binnen de vier weken loop ik 4.05 op de 1500 meter. Ik win geen wedstrijd maar de tijd is belangrijk. De volgende tien weken zal ik 24 uur per etmaal bezig zijn met de 1500 me ter. Ik zal er komen. Mentaal ben ik er rijp voor. Al dat werk van de laatste jaren is niet voor niets geweest. Vergeet verleden jaar niet. Ik liep iedereen naar huis. Ik heb nog wel vertrouwen. Ik wil tegenstanders verslaan hoewel hel voor mij belangrijker is mezelf te overwinnen. Alleen lichamelijk fit Ik had mijzelf voorgenomen op Priem te letten. Maar op een gegeven mo ment merkte ik dat hij vooruit was'. Priem was met vijf anderen op de vlucht geslagen. Slechts één Ketting man kon op het allerlaatste ogenblik aanhaken, Piet van Katwijk. Het ze vental liep snel weg van het peloton waarin de Ketting-mannen weigerden te rijden. Herman Krott, ploegleider van Knetemann, probeerde door een taktisch foefje nog het getij te doen keren. Bert Romeijn: 'Krott kwam naast mij rijden en vertelde mij dat er geen enkele man van ons bij zat Hij wilde dat ik de groep zou aanspo ren om de jacht op Priem te openen, maar ik heb mij ervan overtuigd dat Van Katwijk er bij was'. De groep Priem vaagde de kansen voor Schür weg. Romeijn: 'Van Kat wijk zou, wanneer die ploeg weg zou blijven, in de groene trui komen. Je moet ergens op gokken, want je kunt niet alles op de kaart-Schür zetten, zelfs met in zo'n etappe'. Priem en zijn gezellen liepen weg tot een voor sprong van een minuut en 25 secon den. Een gesloten overweg in Akkrum maakte een wreed einde aan Priems droom. Ploegleider Piet Liebregts: 'Daar verloor Kees de ronde. Als die overwegbomen open waren geweest, had zijn winst aan de finish meer dan zes minuten bedragen'. Het was een merkwaardige parallel met vorig jaar. Toen reed Priem in het oranje en was Frits Schür zijn naaste concurrent. Schür, toen deel uitmakend van de militaire équipe, reed enkele kilometers voor Akkrum lek, een fout van wedstrijdcommissa ris Jeremiasse was er toen de oorzaak van dat hij minutenlang moest wach ten voordat hij een ander wiel kreeg Schür zette de achtervolging in en liep snel in op de groep. Maar juist op het moment dat hij de groep Priem in het gezicht kreeg, draaiden dezelfde overwegbomen, die nu Priem in zijn rush naar het oranje stuitten, voor zijn neus dicht. De pech van Priem werd het geluk van Schür. Klaas Balk: 'Toen wij die groep inliepen, zei ik, nu moet je opletten. De slag zal heel snel vallen.' De Ketting draaide soepel door het peloton. Zodra de schakels echter In de buurt van Knetemann kwamen, bra ken zij. Kneteman: 'Ik moest steeds gaatjes dichtrijden. Doordat de jon gens van Ton Ketting zich lieten te rugvallen'. Even voor Bolsward slaag de de Didamse équipe. Jan Lenfe rink: 'Ik sprong voor de zoveelste keer weg. Mijn demarrage vormde een bruggehoofd voor Frits Schür'. De ge beurtenissen volgden elkaar toen in een razend tempo op. Balk en Kuiper lieten een gat vallen voor het wiel van Knetemann. Aling en Van Katwijk sprongen Schür en Lenferink te hulp. Viereentwintig anderen, onder wie de tweede man in het algemeen klasse ment. Jan Spetgens sprongen mee. De Ketting draaide op volle toeren. Voor de wind uit, op de Afsluitdijk, werden gemiddelden gehaald van meer dan 60 km en meer per uur. Dankzij de spe ciale grote plaat, die Bert Romeijn vooral bij tempoloper Jan Aling had gemonteerd, het monsterachtige ver zet van 55 maal 13. Knetemann: 'Daar viel gewoon niet tegen te fietsen. Ik heb het nog even geprobeerd, samen met Priem kwam ik weg. Maar Priem wilde geen kopwerk verrichten. Toen heb ik gezegd: ik niet, dan jij hele maal niet. Ik zit er niet mee'. Een boze Herman Krotts naderhand te recht: 'Knetemann had zonder meer moeten fietsen. Priem stond immers op drie minuten van zijn trui'. Priem: 'Knetemann wilde mij laten rij den. Maar ik ben niet van plan om mij voor zijn trui op te offeren' De loco motief voorop stoomde op volle kracht door. Terwijl de co-equipiers van Spetgens en Schür het tempo druk ten, groeide de voorsprong van de vluchters. Bert Romeijn wilde nog meer: 'Ik liet Lenferink opnieuw springen. Hij moest dienen als spring plank voor Schür. Maar deze keer kwam Schür niet weg'. De voorsprong van de 21-jarige metselaar uit Geeste ren was echter groot genoeg om in Hippolytushoef de derde etappezege voor de Didamse ploeg binnen te ha len. Spetgens reed in de Noordhol landse plaats onopvallend naar het oranje. Zijn laconieke reactie: 'Die trui heb ik in ieder geval voor een halve dag. Langer rijd ik er toch niet in. Want in de tijdrit over 35 kilo- Ronde v.Nederl. 18METI—Beeh 95km PP0LY7USH0EF indiv. fijdrif 35 km AMSTERDAM Wat de wet-Posthu- mus die een drastische inkrimping beoogt van de studietijd voor het wetenschappelijk onderwijs precies met volleybal te maken heeft zal niet iedereen op het eerste gezicht duide lijk zijn. Toch is het een van de problemen die de president van de Delftse volleybalclub Sigi, K. van Buuren bezighoudt. 'Als de wet-Post- humus erdoor komt zal dat het einde betekenen voor de studentensport. In ieder geval voor de topsport, omdat de studenten daar dan gewoon geen tijd meer voor zullen hebben,' zegt de president van Sigi dat zaterdag door middel van een 3-2 zege op Dyna mo/Apeldoorn promoveerde naar de eredivisie volleybal. Sigi (de naam van een Noorse god) is dan ook een typische studentenvereni ging. Alle spelers studeren of studeer den aan de TH. In 1961 werd Sigi een aparte onderafdeling van het Delfts studentencorps, waar tot voor kort zelfs niet-corpsleden geen lid van kon den worden. Twee jaar geleden gaf het corps echter dispensatie om ook niet-leden op te nemen. Ex-Blokkeer- speler Cor Brouwer was toen de eer ste die als gastspeler bij Sigi kwam. Een vereniging die er nog zulke strik te bepalingen op nahoudt lijkt een wat vreemde eend in de steeds profes sioneler wordende eredivisie. Het be stuur van Sigi heeft dat ook ingezien, want binnenkort zullen waarschijnlijk alle studentenverenigingen in Delft een fusie aangaan, waardoor in een klap een van de grootste verenigingen van Nederland ontstaat. Die plannen zijn volgens Sigi-trainer Boven voor bijna honderd procent zeker. 'Mocht die fusie echter niet doorgaan,' stelt president van Buuren die zoals dat in een studentenvereniging geldt ook geen Voorzitter wordt genoemd, 'dan zie ik de toekomst pessimistisch in, want het spelersmateriaal is wel aan uitbreiding toe.' Twee van de steunpilaren van het team, oud-international Jan Willem Mulder en spelverdeler Herber de Vries zijn dan ook al over de dertig. En van deze twee gaat elfdejaarsstu- dent Jan Willem Mulder binnenkort, als hij afstudeert, emigreren. Toch ziet Sigi het eerste jaar in de eredivi sie niet erg pessimistisch in. Ver wacht wordt dat Sigi zich wel zal kunnen handhaven. 'Maar dan zal er wel meer getraind moeten worden,' aldus trainer Boven. 'Gelukkig heeft Sigi altijd consequent tweemaal per week getraind. Het corps was daar altijd erg streng in. En we zijn van plan dit jaar al weer vroeg met de training te beginnen. Ik ga dit jaar maar tien dagen op vakan tie, zodat we begin aucustus al weer van start kunnen. Alleen en dat is altijd een probleem met studentenver enigingen het is maar de vraag of je alle mensen bij elkaar krijgt.' meter ben ik kansloos. Och. en ik vind het ook wel mooi zo. Ik ben er tevreden mee, als ik me voorin het klassement handhaaf. Die trui zal uit eindelijk wel naar Frits Schür gaan'. Zevende etappe: l. Jan Lenferink 2.54.23 (met bonificatie 2 54 0R) 2, Jn de Boer 2.55.0 (met bonificatie 2.54.50) 3. Plet van Katwijk 2 55 00 'met bonificatie 2.54.55) 4. Ian Hal- lem (Gb) 5. A Huizebosch 6. W. de Waal 7. Theo v. d. Leeuw 8 P. van Straalen 9. Jan Spetgens 10. H. van Plete 11 H Botterhuis 12. Popke Oosterhog 13. Sjef v. d. Burg 14. Mtthlroann 15. B Broere 16. P. NIJssen. 17 Frfts Schör 18 Randolph Allsopp (Gb) 19. Evgeni Smetanin (Rus) 20. Lamper (allen Algemeen klassement: 1. KJan Spetgens 22.46.07 2. Frlts Schür pp 26 sec 3. Plet van Katwijk op 1.38 4. Ger Kneteman op 2.07 5. Anker Wonsyld (Den) op 3.36 6. Jan Havelka (TsJ) op 4.40 7. Piet v d Kruys op 4.59 8. Klaas Balk pp 5.02 9. Cees Priem op 5.50 10 Evgeni Smeianln op 5.07 11 Randolph All sopp op 5.09 12 H Botterhuis op 5.13 13. Jan Bakker op 7.17 14. Theo v d Leeuw op 7.28 15 Iwan Skosarew op 9.17 16 Tolne v d Bunder op 9.32 17 H van Plere op 10.45 18 Jo Vrancken op 11.55 19 Henk Kuiper pp 12.57 20 Jan Aling op 13.18 Puntenklassement: l. Plet van Katwijk 89 lunten 2. Cees Priem 79 3 Jan Spetgens 77 4 Theo v d Leeuw 75 5. Ger Kneteman 64 De prestatleprljs voor de zevende etappe ls toegekend aan Plet van Karwijk. De Deen Anker Wonsyld werd een minuut straftijd opgelegd wegens stayeren. JOOP HOLTHAUSEN ATLETIEK Myrna van der Hoeven, de Nederlandse recordhoudster op de 400 m die dit seizoen een come-back maakt, zal zaterdag tijdens internationale wedstrijden starten in Trier. Ook Marianne Burggraal (400 m), SJel Hcnsgens (800 m). iialco Scharn, Bram Wassenaar (belden 1500 m). Egbert Nijstad (5000 m) en Hans van Enk huizen (110 m borden) komen in Trier uit. GEWICHTHEFFEN De Bulgaar Mladen Kutshev. die ln Constanza Europees kam pioen in het lichtgewicht werd. heeft bij de- zo titelstrijd een nieuw wereldrecord druk ken gevestigd met 155 kg. TENNIS Het Australisch team is na de tweede dag van de strijd tegen India reeds verzekerd van een plaats ln de inter-zonc- halve finales van het toernooi om de Davls Cup. Colin Dlbley cn Geoff Masters brachten door een 6-2. 6-4. 3-6. 6-3 overwinning In het dubbelspel op Jaldeep Mukerjea en Premjtt Lall de stand op 3—0. VOETBAL Voor de competitie van de be taalde b-elftallen zegevierde PSV met 61 over Go Ahead. WIELRENNEN Do elfde etappe van do wedstrijd Berlljn-Praag-Warschau ls gewon nen door de Marokkaan Abdalla Nachlio. De Rus WlademLr Nlelubln Is nog steeds leider in het algemeen klassement. Rusland leidt ook ln het ploegenklassement. WIELRENNEN De Belg Guldo Reybroeck zegevierde ln de Grote Prijs van Mlrandola, een wegwedstrijd over 210 km. HIJ versloeg de ItaJlasn Zandegu en de Deen Ole Ritter in de eindsprint. Eddy Merckz eindigde als vijfde. Hongarije kwalificeert zich voor halve finale EK landenteams LONDEN (Reuter) Tottenham Hotspur heeft gisteravond meer moei te gehad om de UEFA Cup te ver overen dan voordien werd verwacht. Aangenomen werd dat de Londense ploeg in Wolverhampton een beslissen de voorsprong (21) had genomen, die in de thuiswedstrijd op White Hart Lane verder kon worden uitge bouwd. De Wolves conformeerden zich echter niet aan die gedachtengang. Tot de laatste minuut bleef de ploeg pro beren een verlenging af te dwingen. Dat lukte niet. De Spurs kwamen als te voorschijn, al was de score niet overtuigend: 11. Tot vlak voor de pauze was er geen enkele aanwijzing, dat het duel tussen de Spurs en de Wolves nog een span nende finish zou krijgen. Via een tref fer ven Allan Mullery vergrootte Tot tenham de mange tot 31, waardooT slechts weinigen nog geloof hechtten aan de mogelijkheden van de Wolves. Een doelpunt van David Wagstaffe, de egtructe linksbuiten van de Wolves, was echter de inleiding van een mas saal uitgevoerd offensief, dat nog ver hevigd werd na de hervatting. Zo hard nekkig beukten de Wolves op het doel van Jennings, dat er tot drie keer toe bijna sprake was van een verleging. Pat Jennings, de Ierse nationale doel man, wat evenwel niet te passeren; aan zijn optreden dankte Tottenham ook de UEFA Cup, de tweede die de Londenaren in hun historie bemachtig den, Tottenham HotspurWolverhampton Wande rers 11 (1l), eerste finalewedstrijd 2x 29. Alan Mullery l—0. 40. David Wagstaffe 1l Scheidsrechter: Van Ravens (Ned). Toeschouwers: 55.000. Tottenham: Jennings: Kinnear, Knowles, Mullery. England; Beal, Gilzean, Perryman; Chwers. Peters. Coats. Wolverhampton: Parks; Shawn. Taylor. He- gan. Munro; McCalle. McCalllog, Hdbitt; Ri chards. Dougan, Wegstaffc. Alan Mullery (rechts) scoort het doelpunt voor Tottenham Hotspur. Op de grond Wolhamphon-doelman Phil Parkes. HONGARIJE—ROEMENIË In Belgrado kwalificeerde Hongarije zich gisteravond voor de halve finales van het Europees kampioenschap voor landenteams. De Hongaarse ploeg for ceerde die beslissing in het derde duel met Roemenië via een 21 zege. Eerder hielden de twee nationale équipes elkaar in evenwicht. In Boe dapest werd een score van 11 ge realiseerd, terwijl de ontmoeting van winnaar uit het Engelse rendez-vous afgelopen zondag in een 22 gelijk spel eindigde. Ook in Belgrado bleek er weinig krachtsverschil tussen de Hongaarse en Roemeense nationale ploeg te be staan. De Hongaren beschikten welis waar over meer technische capacitei ten, maar de werklust die de Roeme nen demonstreerden compenseerde veel. Zo veel, dat pas twee minuten voor tijd de uitslag gestalte kreeg. Szöke was de man, die Hongarije naar België, waar de eindronden worden af gewerkt, voerde. Hongarije had al eerder de leiding ge had (via Kocsis), maar enkele minu ten later nivelleerde Neagu het ver schil. De 11 score, die toen werd ge registreerd was ook de enige juiste. Pas toen Hongarije in de tweede helft het initiatief nam was er sprake van een licht overwicht. Waaruit Szöke dus vlak voor tijd voordeel putte. Hongarije—Roemenië 2—1 (1—1) 25. Koc- si6 10. 35. Neagu 11. 88. Szoeke 21. Scheidsrechter: Kristos Mlhas (Griekenland). Toeschouwers: 50.000. Hongarije: Rothermcl; Fat.tan. P. Juhasz. I. Juhasz, Pancsics; Ballnt. Szoeke, Kocsis: Bene, Kue, Zambo. Roemenië: Raducanu; Satmareanu, Lupcscu, Deleanu. Dumltru: Dlnu. Neagu, Dembrovs- ki; Dobrln. Nunweiler, Luceacu. JEUGDTOERNOOI Het Nederlands UEFA-elftal heeft de halve finales van het toernooi in Bar celona niet gehaald. De Nederlandse junioren verloren hun laatste wed strijd voor groep A met 13 van Frankrijk. Bij de rust van de in Ge- rona gespeelde wedstrijd stonden de Fransen reeds met 21 voor. OOST-DUITSLAND FC Magdeburg heeft gistermiddag voor de eerste keer beslag gelegd op de Oostduitse voetbaltitel. Magdeburg versloeg in de voorlaatste competie- ronde Vorwërts met 10. FC Magde burg werd door deze overwinning on bereikbaar voor de overige ploegen. FC Magdeburg had tot nog toe alleen de Oostduitse beker (drie keer) ge wonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11