Spanning rond beslissing over Evang. Omroep dichtbij Eerste Kamer in debat over defensie-uitgaven ctiegroep tracht Alsnog te redden ^mmcntaar i jitenlandse Werknemers ishclt onverwacht ip naar Santiago imervragen over iligheid l'p kerncentrale Aula universiteit Nijmegen bezet Hiltermann is echt niet bang Een bank die iedere spaarder iets te bieden heeft Boetes gevraagd in plaats van celstraf UW/KWARTET DINSDAG 16 MEI 1972 kfl - Ilimii-iilnnd T5/K7 oquête van het Nederlands Chris- Werkgeversverbond over de bui- odse werknemers maakt een paar duidelijk. In de eerste plaats dat deze aan de rand van onze schappij levende mensen een be- ;e en centrale plaats innemen in iroduktieproces, maar in de tweede s ook (en dat is een waarschijnlijk doeld neven-effect van deze /-peiling) dat er in Nederland is van een duidelijke overinves- 1! g als deze cijfers representatief 'voor het Nederlandse bedrijfsle- Wat dit laatste voorbehoud laat: het is kennelijk wel de bedoe- rtit van het NCW de cijfers als repre- r tief te laten beoordelen. Br< r is het dan geen dwaze toestand 7, één van de dichtstbevolkte streken de wereld geen kans ziet zijn eigen aartsbronnen te bemannen en iuur moet spelen bij anderen; jmee de bevolkingsdruk op dit klei ig tukje grond nog zwaarder makend hij al is? deze gevallen (en de vraag ook voor heel wat ^verheidsorga- wel uitgezocht, of het betrekkelijk waarmee leentjebuur kan wor- IJKjespèeld, niet bewust of onderbe- excuus is geweest voor inves- ^4gen in uitbreidingen en het op de (Mbaan schuiven van diepte-investe- die veel werk (thans onder de van de de neus ophalende Neder- j t :rs verricht door buitenlanders) tinei lodig zouden hebben gemaakt? ?an betrekkelijk gemak, waarmee sts jebuur wordt gespeeld. Want ook ïogen er dan blijkens de peiling ien de geënquêteerde bedrijven stuk- stuk hoge kosten verbonden zijn gt ^et werven en aan de slag houden it buitenlanders; macro-economisch n staat toch buiten kijf dat de rlandse economie schatten ver- aan deze mensen, voor wier ne ding en ouderdomszorg bij- leeld wij (anders dan voor onze taa S611016") 8een cent behoefden te teren. Vergeleken daarmee zijn ge o-economisch gezien de kosten 1 werving en begeleiding niet meer zaleen gf'ipstu'ver, waar wij dan ook ■erl iefste nog een beetje over pingc- ers SSEL (Reuter) Dr. S. L. jolt, de voorzitter van de Euro- Commissie in Brussel, is gisteren wacht naar Santiago in Chili okkrn om daar tot het eind van eek de derde UNCTAD-conferen- ij te wonpn. Hij gaat er deelne- aan de debatten en er conclusies igfekken die kunnen resulteren in aide voorstellen van de commis- ,tu an de Europese ministerraad. HAAG De PvdA-Kamerleden 7)- Van Ooijen en Voortman willen de regering direkt na afsluiting LI. vei gheidsonderzoek van de Centrale te Dodewaard de Kamer .de resultaten volledig op de lo N te brengt. In vragen spreken zij irsb iun bevreemding over uit. dat 1' 'een afzonderlijk onderzoek, bui- w® ie normale inspekties om, overbn- Pa werd genoemd en dat nu nog drie weken later een uitge- d en diepgaand onderzoek wordt Plat 'teld naar mogelijke ernstige ge- Jen van de centrale Zij vragen de er in te lichten over de maatrege- die op grond van het onderzoek men zullen worden en over de ndere veiligheids- en stralings- j0 j( rolemaatregelen bij eventuele re- vervangingswerkzaamhe- •p, - naai pa aoltalfon; garfi Ned is. Omroepraad is verdeeld Van onze parlementsredactie DEN HAAG De kans, dat minister P. J. Engels van CRM de Evan- geliche Omroep (EO) de status van c-omroep zal geven, wordt in Den Haag op 50 procent geschat. De beslissing, waar niet alleen de EO, maar ook de andere grote omroepen met spanning naar uitzien, wordt in ieder geval deze week genomen. Mogelijk hakt minister Engels vandaag de knoop al door. De moeilijkheid is, dat minister En gels ongeveer tien dagen geleden over de aanvraag van de EO om de status van c-omroep te krijgen van de om roepraad een verdeeld advies heeft gekregen. Een kleine meerderheid van de omroepraad zou op juridische gronden het verzoek willen inwilli gen. De omroepwet noemt als voorwaarde, dat een aspirant-omroep, die c-omroep wil worden, 100.000 contributiebeta- lende leden rijk moet zijn. Deze con tribuanten dienen tevens him luister en kijkgelden te hebben voldaan. Steekproeven van het department van CRM hebben uitgewezen, dat de EO zo ongeveer a?n deze eis voldoet. Wel zou het voldoen aan deze voorwaarde een 'dubbeltje' op zijn kant zijn' Twijfels Verder stelt de omroepwet, dat de nieuwe c-omtoep in staat moet zijn redelijk informatieve, educatieve, cul turele en verstrooiende programma's tc bieden. Van de zijde van de EO wordt uiteraard verzekerd, dat men hiertoe in staat is. Maar juist over de programma's van de nieuwe omroep, zoals omschreven in de wet, zijn twijfels gerezen in de omroepraad en in Den Haag. Ontkend werd gisteren, dat de minis ter hel verzoek van de EO reeds had afgewezen. Dat zou hebben betekend, dat het met ingang van 1 juni (tot deze datum is de termijn, dat de EO aspirant-omroep kan zijn, verlengd) met de Evangelische Omroep zou zijn gedaan. Een positieve beslssing van de minister betekent, dat de EO even veel zendtijd krijgt als de VPRO. In dat geval wordt de zendtijd van de EO drastisch uitgebreid ten koste van de zendtijd van de andere omroepver enigingen. Nieuwe omroep? De gedachte is dan ook uitgesproken, dat de gevestigde omroepverenigingen in Den Haag al hun invloed aanwen den om te voorkomen, dat er een nieuwe omroep bij komt. In de Twee de Kamer zijn de fracties echter van mening, dat de minister in de eerste plaats de omroepwet moet uitvoeren. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Stucienien m de politi cologie en antropologie hebben giste ren de aula van de Nijmeegse uni versiteit bezet, nun actie is e,en pro test tegen net besiun van minister De Brauw om een lectoraat voor de be- stuüering van de derde wereld niet te laten bezetten. 111 mjmegen is al vier jaar een dis cussie gaanue over ue oprichting van een Derue Wereld centrum, vuiig jaar nog auverieeiue de xacuileil üei sociale weienscnappen een vacature voor een gewoon lectoraat. De te benoemen lector zou de veranderings processen in ue lanaen van de ueruo wereld moeten oestuderen. De prooiemen van de Dei de Wereld bij een vorige Denueming van een lector verzuimd is net aamai vacatu res precies te regeien. Daardoor ont- stunu er een vacature voor een lecto raat voor ue aerue wereld, die duur hel universiteitsoestuur eu minister ue mauw met weru erkend. De bezetters van de aula zijn van mening dat de oprichting van een Deiae Wereld Centrum. Als sprekers niet langer mag woruen ungesterd. Deprouieruen van de Derde Wereld zijn zo ernstig, dat een wetenschappe lijke bestudering in uniersitair ver band hard nodig is. Om deze zaak onder de aandacht te brengen gebrui ken de bezetters vandaag de aula als Derde Wreld Centrum. Als sprekers zijn uitgenodigd dr. A. L. Constandse en de socioloog Leon. Weber. latiënt de heer De Gier: 'Wij i bij de commissie pleiten voor onafhankelijk centraal orgaan de indicatiestelling. Als nu door bestuur van de kliniek wordt „gUn ild: een van de reden voor de 55 P ing is, dat er te weinig patiënten iak. r naar de kliniek komen, dan Krei en WÖ; onderzoek dan eerst op e indicatie en door wie op het iblik de patiënt doorgestuurd it naar de kliniek in Davos'. latiënt in Nederland is vaak voor igarts economisch erg aantrekke- Immers, een zware astmapatiënt wel iedere maand een specialis- ite bij hem afleggen, om daarna Over deze omroepwet wordt in het regeerakkoord gezegd, dat het bestel niet mag worden gewijzigd in deze regeringsperiode. In het geheime ak koord (het aanhangsel, dat later is gepubliceerd) wordt onder deze af spraak nog een extra streep gezet. Drs. W. A. F. Wilbers van D'66 merkt op, dat de zaak van de EO weer duidelijk maakt, dat de omroepwet nodig op de helling moet. Hij gelooft niet, dat de EO aan de programma- voorwaarden. die de wet stelt, zal kunnen voldoen. Drs. A. D. W. Tilanus, de fractielei der van de CHU, wijst er daarentegen op, dat die programmavoorwaarden subjectief zijn. Wie moet nu uitma ken of de EO eraan zal voldoen? Het objectieve criterium is het aantal le den. Deze norm wil de heer Tilanus hanteren en voor de rest moet de EO het voordeel van de twijfel worden gegeven. Geen moeite Ook de omroepspecialist van de KVP. de heer P. J. A. van der Sanden zegt geen enkele moeite te hebbetn met de uitvoering van de omroepwet naar letter en geest en de inwilliging van het verzoek van de EO. Naar de woordvoerder van de KVP meent is er nog nooit een klacht geweest over Drs. A. D. W. Tilanus de verscheidenheid en vormgeving van de EO-programma's. De positie van de bestaande omroep verenigingen. zo stelt de D'66-er Wil bers nog, mag geen argument zijn bij het wel of niet verlenen van de c- (ADVERTENTIE) NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK weei ap, onze Haagse redactie i HAAG De actiegroep 'behoud Astmakliniek te Davos' heeft daag een gesprek met de Tweede-Kamercommissie voor de volks- >ndheid om de mogelijkheden tot behoud van de kliniek door te en. voorzien van nieuwe medicijnen weer naar huis terug te keren. Dat brengt voor de longartsen veel geld in het laatje', aldus de heer De Gier. Een onafhankelijke indicatiestelling lijkt hem daarom een belangrijke zaak. Hij constateert, dat sinds de kliniek in de publiciteit is gekomen, het aantal aanvragen voor plaatsing in het hooggebergte sterk is gestegen. 'Het is best mogelijk dat de kliniek, wat patiëntenbestand betreft, weer door meer bekendheid hieraan te ge ven, weer op volle toeren kan draai en'. Ook dit zal hij vandaag bij de Kamercommissie aan de orde stellen. DEN HAAG De aanwezigheid van de Amerikaanse troepen in Europa als onderdeel van de NAVOstrïjd- krachten is een onderwerp dat in de komende tijd tot uitgebreide discus sies aanleiding zal geven De Eerste Kamer zal hierin vandaag zonder twij fel een aandeel leveren in het open baar beleidsdebat dat zij met de mi nisters De Koster defensieen Schmelzer (buitenlandse zaken) over de NAVO en de Europese samenwer kingsorganen zal houden. Zoals bekend gaan er in Amerika krachtige stemmen op om het aantal troepen in Europa te verminderen. Van de democratische presidentskan didaat senator Mc. Govern is bekend dat hij achter dit idee staat. Deze Amerikanen zijn niet van plan hun dure troepen in Europa te handhaven as de Eluropese partners met hun defensie achterblijven. De kans dat het voorstel van senator Mike Mansfield voor troepenverminde ring wordt aangenomen, hangt daar om mede af van de inspanning die de Europese NAVOpartners zich voor de defensie willen getroosten. Over de Nederlandse defensie-inspanning is het laatste woord nog niet gezegd maar het is lang duidelijk dat minis ter De Koster wel hele sterke kaarten op tafel moet leggen om tn deze financieel zo moeilijke tijd nog een verhoging van het defensiebudget er uit te slepen. Hij zal daarbij zonder twijfel het argument van de Ameri kaanse aanwezigheid in Europa ge bruiken. EEG druk krijgen dat er op een ander niveau al over NAVO-aangelegenhe- den wordt beslist voordat de betref fende onderwerpen in de NAVOraad komen, verklaarde hij toen. Het parlementaire gebeuren deze week speelt zich voor de rest voorna melijk binnenskamers af. De Tweede Kamer vergadert alleen vandaag over een aantal minder belangrijke onder werpen als beperking van het ca deaustelsel en enkele regelingen over de jacht en de vogelbescherming. Oor spronkelijk stonden er voor morgen enkele onderwerpen op onderwijster rein op de agenda maar omdat de voorbereidingen daarvoor nog niet rond zijn, is deze vergadering verval len. Veel interessanter zijn de besloten commissievergaderingen die de komen de dagen in het Tweede Kamerge bouw worden gehouden. De Eerste Kamer zal zich ook bezig houden met het verband tussen de NAVO en de 'tien' EEG-landen. Bij zijn recente bezoek aan Nederland waarschuwde de secretaris-generaal van de NAVO, mr. Luns al dat de politieke eenwording van Europa het NAVO-overleg niet moet doorkruisen. Met name Amerika moet niet de in- Controle Minister Nelissen zal donderdag met de vaste commissie voor de rijksuitga ven, onder voorzitterschap van het PvdA-kamerlid Vondeling, praten over de manier waarop de verschillende departementen onder strakkere finan ciële controle gebracht kunnen wor den. De commissie werd ingesteld naar aanleiding van het financiële gat dat plotseling onder het vorige kabi net-De Jong bleek te zijn ontstaan. De geruchten dat de regering toen gegevens had achtergehouden bleken na onderzoek van de commissie onjuist. Minister De Brauw wetenschapsbe leidtreedt morgen aan om zijn beleid in de commissie toe te lichten. Daar bij zal het probleem aan de u Je komen dat, gestimuleerd door acties op de universiteiten, veel meer stu denten dan vorig jaar een aanvraag voor een studietoelage hebben inge diend in verband met de onzekerheid die momenteel over het studietoela- genbeleid van de minister heerst. On zekerheid met name over de maag of het parlement onverkort akkoord zal gaan met dit beleid. In Groningen worden aanvragen momenteel al be handeld op grond van de nieuwe regeling en dat gaat natuurlijk moei lijkheden geven als het parlement die regeling weer gaat wijzigen. Aan de stok ln de vaste Kamercommissie t'oor de fensie krijgt staatssecretaris Van Es het aan de stok met het KVP-Kamer- lid Van Eisen over de militairen die aan een postconcentratiekampsyn- droom lijden. De generaal b.d. Van Eisen vindt dat er een speciale pensi oenregeling voor deze militairen moet komen. 'Deze groep is wettelijk hele maal vergeten. Voor de Nederlandse militairen die het bijvoorbeeld in En geland tijdens de oorlog heel wat makkelijker hadden is van alles gere geld maar voor de militairen die het verzet ingingen en daardoor in een concentratiekamp kwamen, niets. Voor hen tellen deze jaren voor hun pen sioen helemaal niet mee', aldus het Kamerlid. Hij heeft al met een initia tief wetsontwerp gedreigd als de staatssecretaris zelf niet met iets zou komen. Dat zou dan 'verdomd vlug' moeten gebeuren zoals Van Eisen het in de Kamer uitdrukte. Avro's politiek commentator mr. Gus tavo Bernardo José Hiltermann is er nier kapot van. Hij heeft geen specia le maatregelen en geen waakhond ge nomen. omdat hij in het geheel niet bang is voor de dreigementen, die hem zoals hij in zijn zondags radiopraatje goedgemutst meedeelde telefonisch naar het hoofd zijn geslingerd vanwege zijn commentaren op de kwestie-Vietnam. Het is begonnen, zegt hij, na de televisie-uitzending vorige week maandag. Daarna is er een paar keer opgebeld. 'Dat is je laatste analyse geweest, fascistisch zwijn!' hoorde hij zich toeroepen. 'De rest was in dezelf de trant. Ik heb geen idee uit welke hoek dat kwam, maar ik denk dat het een beetje een gek was of gekken waren, misschien wel verontwaardigde mensen. Ik neem dat niet serieus. Iedere keer als er politieke of militai re maatregelen genomen worden, ge beurt er iets dergelijks. Dan minden sommige mensen zich vreselijk op en dat is helemaal niet erg. Het is in elk geval veel beter dan dat ze onver schillig blijven'. Zondagmiddag betitelde mr. Hilter mann, anders zo'n gematigd man, de pico Drs. YV. A. F. Wilbers status aan de EO- -Hel- gaaLmm een objectieven-interpretatie van Deze wet is trouwens het enige del dat de minister heeft, om een verdere versnippering en chaos in het omroepwezen te voorkomen, aldus dr. Wilbers Het is duidelijk dat minister Enigels bezig is een penibele beslissing te nemen. Hoe zijn beschikking ook zal zijn, beroering zal altijd ontstaan. MAASTRICHT Twee pleiters bij de rechtbank te Maastricht hebben gisteren voor hun cliënten naast een lichte onvoorwaardelijke gevangenis straf een behoorlijke geldboete ge vraagd. In beide gevallen had de offi cier van justitie wegens diefstal gevan genisstraffen geëist, te weten vijftien weken, waarvan negen weken voor waardelijk tegen de 34-jarige hande laar Josef S. en vijf maanden waarvan drie voorwaardelijk tegen de 23-jarige handlanger Nico D. beiden uit Maas tricht. In hun pleidooi wezen de beide verde digers op het rapport van de commis sie vermogensstraffen, dat zegt dat in de toekomst gevangenisstraf waar mo gelijk moet worden vervangen door geldboete en door ontneming van het voordeel door een strafbaar feit ver kregen. In beide gevallen kwam het er op neer dat de verdachten in staat waren het door diefstal verkregen bedrag uit hun inkomsten te vergoeden. Uit spraak 29 mei. Taalproblemen spelen ook een rol op de in Chili gehouden UNCTAD-III conferentie. Ook Nederlandse af gevaardigden daar hebben er soms last van. Dat blijkt uit de fraaie anecdote die ons uit Santiago de Chi le bereikte. Het was het AR-kamerlid Van Dam die ingehouden gelach veroorzaakte, nadat hij in de Chileense hoofdstad een fraai stukje arbeid voor verwaar loosde jeugd had bekeken. Van Dam was zo onder de indruk, dat hij meende dat een compliment op zijn plaats was. Dus zei hij: 'Pico Bello', een in Nederland gangbare Spaansklinkende term, die bewonde ring uitdrukt. In Chili betekent dit wat anders. 'Bello' betekent daar 'mooi' en 'Pico' wil zeggen: 'manne lijk geslachtsdeel'. columbo Na alle moordenaars, die hij als Co lumbo zo listig in een hoek heeft welen Ie drijven, heeft Peter Falk nu ook ztjn Emmy te pakken gekregen. Emmy is de benaming van het een vrouwspersoon voorstellende beeldje, dat de hoogste Amerikaanse onder scheiding voor t.v.-acteurs in zich bergt. Peter heeft als inspecteur Co lumbo zoveel indruk gemaakt, dat Hollywood ook hem er voor de jaar lijkse prijs uitpikte. Het is intussen al de tweede Emmy, waarop Falk de hand legt. ijdelheid Amerikaanse mijnenblokkade in Haip- hongs haven regelrecht als 'oor logsdaad'. Heeft die veroordeling iets te maken met de bedreigingen? 'Dat was geen veroordeling. Ik ben een loelichter en mijn eerste taak is niet: veroordelen. Ik probeer te begrijpen waarom meneer Nixon iets doet. Zeg gen wat je ethisch oj moreel er van vindt, ligt niet op mijn weg. Je kunt niet zeggen: die is schoon en die is 7 een moordenaar. Mensen komen in - zulke situaties terecht door een reeks T van gebeurtenissen. Ik heb alleen ge constateerd dat het leggen van die - mijnen een oorlogsdaad is, terwijl -> Amerika niet in oorlog is met Noord- Vietnam. Om de oorlog te verklaren 2 moet het Amerikaanse Congres zich - uitspreken, maar dat heeft juist ge zegd de oorog te willen beëindigen. Na zondag ben ik overigens niet meer opgebeld. Nou ben ik niet altijd thuis, dus mogelijk ben ik intussen toch nog bedreigd. De politie waarschuwen? Daar heb ik niet eens bij stilgestaan. Ik beschouw het echt als opwinding van het ogenblik. Ik heb die dreigementen opk niet ver meld om ine te beklagen, alleen als curiositeit'. als de verhouding goed is, komt die -J auteur toch wel bij zijn uitgever te rug'. De kans dat een derde bundel bij Meulenboff zal worden uitgegeven, acht Theo Sontrop niet uitgesloten. Alleen weet hij niet of het wel tot een derde bundel zal komen. 'Ik ben niet geïnteresseerd in de bundeling van mijn gedichten. En eer en aanzien, dat zegt mij ook al niets. Je zou het een soort omgekeerde ijdel heid kunnen noemen'. Zeldzaam Zelden schijnen er vrouwtjes aan te spoelen. Gelukkig, zou je zeggen, maar 'Parknieuws', het blad van Wassenaars dierenpark waarin dat zinnetje is opgetekend, is er hoogst ongelukkig mee. De Kat- wijkse politie bracht het park twee aangespoelde grijze zeehondenjonge- tjes. maar zo één hadden ze er al en met alleen maar jongens begin je niet veel. Snoekverbod Het visseizoen gaat normaal op 1 juni open. maar snoeken mag pas een maand later. Wie ongewild een snoek vangt, wordt dan ook geacht die in de plomp terug te werpen. Ook zo'n zelfgevangen vis bakken en opeten is tot 1 juli strafbaar. Bloemig Op een inter nationaal concours in Rome is de rozenkweker G. de Ruiter uit Hazers- woude vierde geworden in de catego rie grootbloemige rozen. Een catego rie veelbloemige rozen was er ook, maar de eerste prijs daarin won een Fransman, die ook de eerste, tweede en derde grootbloemige was. Scha- pendagen In het Drentse Exloo zijn ze al aan het twaalfde schaap- scheerdersfeest toe. Daar was altijd al - het grootste feest van Nederland, maar zoveel keus in schaapskudden hebben we natuurlijk ook weer niet. Elk jaar heeft Exloo in zijn .schapen- dagen zo'n 9.000 bezoekers getrokken en zaterdag verwacht men er zeker 10.000. Behalve al die mensen en een optocht, markt, kunstexposities en de monstraties van oude ambachten zijn er ook nog tweehonderd schapen. Natuur Wie niet meer weet, wat natuur eigenlijk is, moet tussen 25 en- 30 mei in de Doelenkazerne in Leiden gaan kijken. Daar is op de expositie 'milieubeheer' te zien, wat er nog in onze natuur voorkomt, wat bijna en wat helemaal verdwenen is. En wie de berken, dennen, brem en helm niet in levende lijve herkent, kan altijd nog de natuurfilms in hetzelfde gebouw bekijken, die van een duide lijke toelichting voorzien zijn. LOW IET JE Van de dichter Theo Sontrop. redac teur bij de Amsterdamse uitgeverij Meulenhoff, zou je zo zeggen dat hij het niet zo op het poëziefonds van zijn eigen broodheer begrepen heeft. Zijn onlangs verschenen tweede dichtbun del. Marmerkijker, werd uitgegeven door Athenaeum/Polak Van Gen nep. In 1962 had G. A. van Oorschot zich over Sontrops debuut. Langzaam kromgroeien, ontfermd. Een telefoontje met de dichter leert dat ook hier de schijn bedriegt. Theo Sontrop heeft die tweede bundel niet op eigen intiatief, maar op aandrin gen van Johan Polak, de letterlieven de directeur var. Athenaeum/Polak Van Gennep, in het licht gezonden. Johan Polak v&s op zijn beurt bena derd door de schilder Paul de Lussa- net, die de wens te kennen had gegeven een poëziebundel van Theo Sontrop te verluchten. Sontrop was, zegt hij, niet enthousiast over dat plannetje, maar wilde ook Paul de Lussanet, met wie hij bevriend is, niet voor het hoofd stoten. Hij kreeg toen 'een hele louche gedachte' en stelde voor er een 'net boekje' met een kleine oplage van te maken. Theo Sontrop kreeg zijn zin. Hij stond tien gedichten af. Paul de Lussanet maakte er tekeningen bij en Johan Polak bracht het boekje in een oplage van 150 exemplaren in de handel, tegen de weinig civiele prijs van vijf tig gulden. 'In de betaalbaarheid van mijn eigen werk ben ik niet geïnte resseerd', meldt de dichter opgewekt. Hij hoeft dat trouwens ook niet te zijn: de oplage is al uitverkocht. Uitgever Van Oorschot kon Theo Son trop bij zijq contact met Polak niets in de weg leggen', omdat het contract tussen de dichter, toen nog niet bij Meulenhoff werkzaam, en zijn eerste uitgever alleen op het debuut betrek king had. Contractuele bindingen die een auteur de verplichting opleggen zijn uitgever optie op een volgend werk te geven, vindt Theo Sontrop trouwens 'immoreel'. 'Er zit wel iets in die optie', zegt hij, 'vooral als het om een onbekende auteur gaat, maar

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7