)pnieuw beleid van e Brauw aangevallen Laatbloeier staat op bres voor milieu ;ir. Andriessen: harde fspraken nodig voor •men en prijzen Jurist beschuldigt politie in Breda van afzijdigheid bij rel 35 tehuizen van kinderbescherming worden gesloten a 'Zeeland heeft nog steeds industrie nodig' Bewoners 'kapen' nachtbus Bijlmer Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde 100 jaar ItTW/KWARTET DINSDAG 16 MEI 1972 Binnenland T3/K5 rste bijeenkomst nieuwe stichting I 'r'V' een onzer verslaggevers n HAAG Tijdens de eerste bijeenkomst van de Raad van bijstand van de in april opgerichte Uiting onderzoek massacommunicatie, die gistermiddag in Den Haag werd gehouden, is in niet Ite verstane bewoordingen kritiek geleverd op het beleid van minister jhr. mr. M. L. de Brauw. lanval werd gelanceerd in het bijzijn van de minister, die de bijeenkomst had geopend. lid van de Raad van bijstand, f. dr. M. Brouwer, verbonden aan seminarium voor massapsycholo- openbare mening en propaganda i de Universiteit van Amsterdam, er sterk aan te twijfelen dat de hting haar plannen op korte ter- n zal kunnen realiseren, gezien het itructueringsibeledd van minister UjBrauw. De heer Brouwer beaamde het wetenschappelijk onderwijs igend aan herstructurering toe is, ir hij vreesde dat de scholing van emsohappedijke onderzoekers door ai aanpak van de minister in het ..mg zal komen. oeg( ruid met Prof. Brouwer verbaasde zich erover dat de heer De Brauw indertijd, toen hij nog geen minister was, mede het initiatief tot oprichting van de stich ting heeft genomen en er nu als minister toe bijdraagt dat aan een van de grondvoorwaarden van de stich ting waarschijnlijk niet zal kunnen worden voldaan. Volgens prof. Brouwer is de stichting een 'doodgeboren kind je', als de universitaire scholing op het gebied van de massacommunicatie belemmerd wordt. De Stichting onderzoek massacommu nicatie is opgezet als een onafhankelijk instituut waarin deskundigen op het ng< ig' f® a onze soc.econ. redactie nifJ RECHT Mr. F. Andriessen, ctieleider van de KVP in de lg.eede Kamer, vindt dat er 'har afspraken moeten worden ge- -4*?. op het gebied van lonen prijzen. zitten niet meer in het stadium, rin we met goede wil nog veel •nt^nen redden. Wij moeten nu be- zijn alle afspraken 'hard' te ma- zegt mr. Andriessen in een tggesprek met Ruim Zicht, het icho cieel orgaan van het NKV. Hij f It het ook van 'uitermate groot M. ing, dat de vakbeweging met een J. v eidsvoorwaardenplan voor 1973 it, waarin de reële loonstijging in A. ingrijke mate wordt teruggedron- p. De vakbeweging zou keiharde ga- ties moeten geven dat een even- Ie afspraak over de lonen ook wordt ekomen. \LITIE hetzelfde interview zegt mr. An- issen ook dat hij 'vooralsnog niet voelt' voor een coalitie, waarin P en PvdA zouden samengaan', liswaar liggen KVP en de PvdA grammatisch dicht bij elkaar, maar type confrontatiepolitiek, dat bij PvdA de laatste tijd opgang doet, voor mij niet aanvaardbaar', zegt KVP-fractieleider. Hij acht het onbegrijpelijk dat met name in vakbeweging naar een kabinet van IA (met D'66 en PPR) en confessio- wordt uitgekeken, maar mr. lriessen heeft grote bezwaren te- een gedetailleerd stembusakoord, s de PvdA nastreeft. 'Je zou alles 'oor de verkiezing moeten regelen, wijl je er geen kijk op hebt, hoe krachtsverhoudingen na de verkie- jen zullen liggen', aldus mr. An- issen, die hier nog eens aan toe- gt: 'samen regeren ook te maken ft met een mentaliteit van de lerscheiden partners en daar zie ik grote verschillen'. IJZEN betrekking tot het overleg tussen ering, bedrijfsleven en vakcentra- dat volgende week dinsdag begint mr. Andriessen dat overeenstem- ïg over de nodzaak van een straf en prijsbeleid ook ten aanzien de prijzen 'hard' moet worden naakt. ils bekend heeft regeringsparnner 70 vorige week in een brief aan nister-president Biesheuvel geëist het kabinet paal en perk stelt aan loon- en prijsstijgingen. DS'70 zou t bereid zijn het kabinet te blijven unen als de regering een ingreep de lonen en prijzen nog lang uit- It. Andriessen voorspelt nu dat er gedurende meerdere jaren mati- g in de Nederlandse volkshuisves- g moet worden betracht om de momie weer gezond te maken. Over prijsbeleid zegt hij dat duidelijk iet zijn dat de ondernemers door de irheid nauwlettend in de gaten rden gehouden. 'Voor de uitvoering n het prijsbeleid van de overheid it ik geen enkele mogelijkheid bij irbaat uit. Bovendien zal de over als ze maatregelen neemt, dit in n vroegtijdig stadium moeten doen, er nog werkelijk correctie moge- ADVERTENTIE) EDOX S Zwitsers herenhorloge - automatisch - staal onderhavige gebied, afkomstig zowel uit de praktijk als uit de universitaire wereld, samenwerken. Door de krach ten te bundelen, wil de stichting objectieve, wetenschappelijke verant woorde onderzoekmethoden op het ge beid van de massacommunicatie, en op deelgebieden daarvan, bundelen. Dè stichting wil onder meer stimuleren normen met betretkkdng tot dat onder zoek opstellen, onderzoekingen desge wenst begeleiden, adviezen geven bij de opzet van een onderzoek, onderzoe kingen coördineren en nationale en internationale contacten bevorderen. De Raad van bijstand, die gisteren voor het eerst bijeenkwam, dient het bestuur van de stichting gevraagd en ongevraagd van advies. Eventueel op advies van de Raad van bijstand zal het bestuur permanente of ad-hoc- studiegroenen instellen. Minister De Brauw zei in zijn ope ningswoord een grote taak voor de nieuwe stichting te zien. Als lid van het kabinet was hij, naar hij opmerk te. geconfronteerd met enorme com municatieproblemen, die 'een haast onneembare barrière' vormen. Met na me op zijn eigen terrein, dat van de herstructurering van het wetenschap pelijk onderwijs, zag hij 'grote drem- petls' tussen het complexe probleem waarvoor hij zich gesteld ziet en de vertaling daarvan. Kringloop Mr. Andriessen lijk is', aldus mr. Andriessen. De KVP-fractieleider onderschrijft de suggestie van de vakbeweging dat er een verplichting tot openbaarmaking van alle inkomensverhogingen moet komen. Hoe een regulering van alle inkomens kan worden bereikt is hem niet precies duidelijk, maar 'als in het overleg tussen bedrijfsleven en regering een dergelijke doelstelling een van de uitgangspunten zal zijn, dan ben ik bereid creatief mee te werken aan bepaalde maatregelen in het parlement'. De heer Andriessen weigert echter nu al een eis, die de vakbeweging zeker als voorwaarde zal stellen voor mede werking aan het matigingsbeleid, na melijk dat er ruimte moet worden geschapen voor uitbreiding van be paalde collectieve voorzieningen, te onderschrijven. 'Ik ben er echt nog niet van overtuigd, dat een matiging van de loonkostenstijging 1973, bij voorbeeld tot tien procent al genoeg soelaas biedt om hieraan te denken', aldus mr. Andriessen. Van onze correspondenten BREDA/TILBURG Voor de Bredase rechtbank heeft de advocaat mr. W. van Dijk gisteren de leiding van de Bredase politie ernstig bekritiseerd. Volgens de raadsman zou de politie tevoren op de hoog te zijn geweest van de wraakoefening, die op 4 maart werd gehouden op twee gezinnen in de Zuid-Molukse wijk in Breda, die naar Indo nesië wilden terugkeren. De voorzitter van het stichtingsbe stuur. drs. A. C. H. Kuijpers, hoofd van de afdeling marktanalyse van Phi lips, wees erop dat massacommunica tie nog te veel wordt gezien als eenrichtingsverkeer, in plaats van als een kringioopproces. waardoor de ge meenschap gevormd en steeds weer hervormd wordt. De mens, zo betoogde hij. staat als individu open voor zijn omgeving, ontvangt boodschappen, geeft die weer door en reageert op die boodschappen met het opnemen van kennis, met zijn meningsvorming en met zijn gedrag, en dat alles werkt weer door in de gemeenschap. Het bestuurslid drs. J. D. Noordhoff meende dat er op het terrein van de massacommunicatie al meer onderzoek is verricht dan je op het eerste ge zicht zou vermoeden, maar dat het tot nog toe aan basisonderzoek heeft ont broken. Bij dat onderzoek zal een antwoord moeten worden gegeven op de vraag hoe communicatie tot stand komt, wat communicatie nu eigenlijk is, waar haar beperkingen en moge lijkheden liggen. De nieuwe stichting omschreef hij als een noodzakelijk communicatiemiddel voor de onder zoekers van massacommunicatie. MIDDELBURG Zeeland kan zich voorlopig nog niet permitteren de ont wikkeling op industrieel gebied stop te zetten. Daarom zullen Gedeputeer de Staten van Zeeland in de toekomst richtlijnen moeten blijven aangeven die tot grotere economische ontwikke ling leiden, aldus de gedeputeerden Kaland en Schlingemann gisteren tij dens de behandeling van de Zeeuwse Ontwikkelingsschets door provinciale staten. Natuurlijk moeten milieu-hy giënische aspecten duidelijk in het oog worden gehouden, maar dat sluit niet uit dat Zeeland in economisch opzicht moet blijven groeien. De meeste fractievoorzitters stelden zich wat terughoudend op ten aanzien voorgestane industriële ontwikkeling. De PvdA-fractievoorzitter vroeg zich af of de poortfunctie van de Wester- schelde niet zou leiden tot een goot stee nfunctie. Leden van de Belangengroep Minderjarigen tijdens de bezetting van het gebouw van de Nationale Federatie voor de Kinderbescherming. Bezettersstelenrapport: Hierbij werd flink gevochten en de v/oningen van de betreffende gezin nen werden vernield. Vijf leden van de beide gezinnen stonden gisteren terecht wegens mishandeling. In zijn pleidooi zei de advocaat, dat de Bre dase politie verschillende waarschu wingen genegeerd zou hebben. Op 3 maart zou de Indonesische ambassade al gemeld hebben, dat de aanval zou gaan plaatsvinden, een waarschuwing die op 4 maart herhaald zou worden. De politie kwam pas, toen het 'volks gericht' al geheel voorbij was. Waarnemend commissaris van politie L. Verhagen ontkende gisteravond stellig de bewering dat de politie de dag tevoren op de hoogte was. 'Voor ons kwam de aanval heel abrupt, lie dag,' aldus de heer Verhagen. 'We waren al maanden tevoren bij de situatie betrokken. Verschillende ke ren, wanneer uitbarstingen dreigden, hebben we dat kunnen voorkomen. Het zou wel vreemd geweest zijn, dat we er die keer niet meteen bij ge weest waren.' Volgens de heer Verha gen is ook de burgemeester van Breda er al geruime tijd tevoren mee bezig geweest Hij heeft met beide partijen onderhandeld. Niettemin kwam het op 4 maart tot een uitbarsting. De twee aangevallen gezinnen werden daarna drie weken in het politiebu- reau ondergebracht. De officier van justitie, mr. H. M. w»- A-mm Thijssen, eiste tegen de jongelui boe- Hftt WftCF tes tot 200 gulden en een maand voorwaardelijk, omdat hij noodweer -11 niet gegrond achtte. jj j i-r. i *i In de Tilburgse binnenstad is zondag- fiCt O lil Tl Kil avond een al lang sluimerend con- J flict tot uitbarsting gekomen. Nadat een groep van ongeveer veertig Zuid- Molukse jongeren de toegang tot een café was geweigerd, ontstonden onge regeldheden die eindigden in de bele gering van een sociëteit, waar de Zuid-Molukkers zich hadden ver schanst. Door ingrijpen van de politie kon ernstig bloedvergieten worden voorkomen. Al geruime tijd bestonden er spannin gen tussen Zuid-Molukse jongeren en exploitanten en bezoekers van horeca bedrijven in de Tilburgse binnenstad, Regelmatig ontstonden kleine vecht partijen als Zuid-Molukkers de toe gang tot cafés en discotheken werd geweigerd. In verschillende gevallen werd geprobeerd massaal een café of discotheek binnen te vallen. Zo ook zondagavond. Toen dit echter mislukte koelden de Zuid-Molukkers hun woede op de café ruiten en de buiten gestalde fietsen en bromfietsen. Een deel van de café bezoekers namen dit niet, en bewa pende zich met stenen en hockeys- sticks. De Zuid-Molukkers werden door heel het centrum achterna gezeten, waarna zij zich verschansten in de sociëteit De Kajuit. Dit horecabedrijf werd belegerd door een kleine zeven tig jongern. De politie kon de striji dende partijen scheiden. De Zuidmolukse jongeren hebben in middels aangekondigd aanstaande za terdag in grote getale naar Tilburg te komen, om 'de boel kort en klein te slaan'. De Tilburgse politie houdt re kening met ongeregeldheden. 'Wij zijn op alles voorbereid, wij wisten al maanden geleden dat er iets zou ge beuren. De spanning moest zich een» ontladen', aldus de Tilburgse politie. Van een verslaggevetr DEN HAAG Van de bestig te huizen die de Beleidsgroep Plan matige Sanering van de kinder bescherming heeft bekeken, zul len er 35 moeten worden geslo ten. De overige 25 zullen onder ling moeten fuseren of hun capa citeit moet verlagen. Het aantal personeelsleden dat hierdoor bij de bescherming zal worden ont slagen, wordt geschat op rond de vijfhonderd. dit staat in een nog niet gepubliceer de nota v&n de Beleidsgroep, waarin onder meer ambtenaren van het Mi nisterie van justitie en leden van de Nationale Federatie voor de Kinderbe scherming plaatshebben. Hoewel de nota strikt genomen van adviserende aard is, wordt door welingelichte kringen aangenomen, dat zij bijna volledig zal worden uitgevoerd. In ons land zijn er rond de 220 kinderbeschermingstehuizen waarvan deze zestig er ogenschijnlijk het slechtste voor stonden. Maar aller minst uitgesloten lijkt, dat ook bij de overige tehuizen sterk gesaneerd zal worden. waarin met name de tehuizen worden genoemd die voor de sanering of sluiting op de nominatie staan. Eén exemplaar ervan hebben ze gekregen. Tot nu toe was het officieuze rapport onder geheimhouding alleen aan de vakvonden toegezonden. Ook sommige besturen van tehuizen hadden er ken nis van kunnen nemen. Maar werknemers en pupillen kenden het niet, waardoor zij dagelijks voor allerlei verrassingen kwamen te staan: pupillen werden plotseling overge plaatst naar een ander tehuis of wer den in een pleeggezin ondergebracht. Werkers werden overvallen door hun ontslag. 25 mei zal de hele problema tiek aan de orde komen in een open bare hearing van de Tweede Kamer commissie voor Justitie. AMSTERDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een groepje boze Bijlmermeerbewoners een nacht bus 'gekaapt'. De actiegroep wilde met deze kaping protesteren tegen het slechte nachtvervoer in de Bijlmer. De Bijlmermeerders stapten in de laatste bus die tussen de Bijlmermeer en het Amstelstation rijdt Bij het Amstelstation werd de chauffeur mee gedeeld, dat hij z'n bus als gekaapt diende te beschouwen. Hem werd de keuze gegeven te blijven rijden of het stuur over te geven aan een van de actievoerders die bevoegdheid had een bus te besturen. Bezetting Gisteren bezette een 20-tal pupillen van de kinderbescherming georgani seerd in de Belangengroep Minderja rigen het gebouw van de Natoinale Federatie, met het doel het bovenge noemd rapport te apkken te krijgen, ADVERTENTIE U bóft als u van vis houdt Vis op zh Spaans i Leg 1 kg schelvis-, kabeljauw- of wijtingfilets I in vuurvaste schotel. Verdeel 1 in plakken gesneden ul, 6 eetlepels gehakte rode paprika, 2Va dl tomatensap, 1 eetlepel worcestershiresaus, 1 eetlepel azijn, 1 eetlepel bruine suiker en 1 eetlepel fijngehakte peterselie over de vis. £2*' Enkele klontjes boter erop. Stoof de vis 25 minuten in hete oven gaar. Vis houdt fit Vraaa recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschai s en Visprodukten. Wassenaarseweg 20, Oen Haag. Van onze weerkundige medewerker Met het voorjaar zit het nog niet zo goed. Dat er veel kou in de boven lucht zit, bleek gisteren in Paterswol- de waar een hevige hagelbui viel* Anti-voorjaar waren ook de onweers ontladingen die omstreeks het middag uur in Noord-Drente gesignaleerd werden. Nabij de stad Groningen zak te uit een wolk zelfs een hoosslurf omlaag. De buien vormden zich in een wat onstabiele noordelijke circulatie aan de oostelijke flank van een sterk oceanisch hogedrukgebied (1035 milli bar). Lagedrukgebieden in het Oost zeegebied en Midden-Europa blazen de noordelijke winden voortdurend aan, zodat er op korte termijn nog geen einde komt aan het tegenvallen de meiweer. Het verhaal is vaker verteld. Willen wij van deze 'hage- doorn-kou' verlost raken, dan zal het atlantische hogedrukgebied zich op Scandinavië moeten oriënteren. Duits land mag ook. Er zijn helaas nu nog geen aanwijzingen dat het maximum die kant uitgaat, eerder valt er een zuidelijke beweging waar te nemen* ln verband hiermee wordt in Enge land gerelcend op een nieuwe periode van onbestendig weer die zich vanuit Schotland in zuidelijke richting gaat uitbreiden. In onze omgeving zou een uitloper van hoge druk rond het mid den van de week wel enige stabilise ring kunnen bewerkstelligen. Een beetje minder wind en wat meer zon in het binnenland zou het weer be slist wat minder onaangenaam doen zijn. In het vlakke maar uitgebreide lagedrukgebied boven Oost- en Midden- Europa kwam maandag op vrij uit gebreide schaal regen voor. Ook de temperatuur raakte er zeer depressief door. Berlijn meldde om vier uur geen hogere waarde dan 9 graden Celsius en Praag volgde dit voor beeld. In Amsterdam en Londen was het toen 12 graden, in Madrid en Nice 14 en 15 graden Celsius. Lissa bon kwam iets hoger met 18 graden. Volop zomerweer werd gemeld uit Tel Aviv: 24, Cairo: 28 graden Celsius. Koeler icos het evenwel in Tunis met 18 graden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die deze week haar 100-jarig beslaan viert, is kennelijk een laat bloeier. De krachtigste groei begon pas 15 jaar geleden. In 1958 telde de maatschappij 50 afdelingen en 5500 leden. Nu zijn er 131 afde lingen en 30.000 leden. Jonkheer mr. L. M. E. von Fisenne, die sinds 1958 voor zitter is, mag, zonder onbe scheiden te worden, er op wij zen, dat de afgelopen jaren de propaganda voor de Maat schappij met voortvarendheid ter hand is genomen. Maar hij kan ook nog wel enkele meer algemene oorzaken noemen voor de groei van de organisa tie, die nu 100 jaar probeert de kennis over en de genegen heid voor planten uit te brei den. Door de toename van vrije tijd en welvaart heeft het tuinieren, net als zoveel andere liefhebberijen, terrein gewonnen. Verder speelt de alom gehoor de klacht, dat het personeel tegenwoordig zo duur is, een rol, zo meent mr. Von Fisen ne. Velen, die vroeger het on derhoud van hun tuin aan een tuinman overlieten, doen het nu zelf. En wie het goed wil doen. kan heel wat informatie cn adviezen verwerven door lid te worden van de Konink lijke Maatschappij. Verspreiding van kennis is nog altijd één van de voor naamste bezigheden van de or ganisatie. Daarnaast moedigt ze haar leden aan, die kennis zo goed mogelijk te gebruiken door allerlei wedstrijden en tentoonstellingen te organise ren. Daarvoor wordt een uit gebreide keuringsdienst in stand gehouden. Onderwijs In het begin van haar bestaan heeft de Maatschappij vooral krachtig geprobeerd het tuin- bouwonderwijs in Nederland van de grond te krijgen. In 1872 bestond er praktisch niets op dat gebied. In 1884 kwam in Frederiksoord de eerste middelbare tuinbouw school tot stand. Daarna is het tuinbouwonderwijs langzamer hand uitgegroeid en heeft zelfs een plaats weten te ver werven op de landbouwhoge school in Wageningen. 'Daar voor heeft onze maatschappij het klimaat rijp gemaakt,' stelt mr. Von Fisenne vast. Verschillende afdelingen na men zelf het initiatief tot op richting van een tuinbouw school. Dat de organisatie in het be gin vooral een gezelschap was voor de rijke tuinbezitters, ontkent mr. Von Fisenne. 'Dwars door alle klassen en standen heen wisten vaklui en liefhebbers elkaar, toen al, te vinden.' Uit het feit, dat de maatschappij al drie jaar na oprichting, met ongeveer 150 leden, Koning Willem III als beschermheer wist aan te trekken, concludeert hij wel dat het bescheiden ledenbe stand bestond uit 'mensen, die gezag hadden en werden geac cepteerd door de hoogste auto riteiten'. De vaklui (hoveniers, garde niers etc.) hebben altijd een actief deel van de organisatie gevormd. Mr. Von Fisenne weet, dat vele Aalsmeerders en Boskopers met trots spre ken van 'hun maatschappij'. Nu bestaat de kans, dat juist bij deze vaklui, die voortdu rend voor c'.e broodwinning aan het kunstelen zijn met de planten, de door de organisa tie zo gewenste genegenheid wat op de achtergrond raakt. Volgens mr. Von Fisenne valt dat erg mee: 'Mijn ervaring is dat bloemkwekers veel gevoel hebben voor de schoonheid der natuur. Op excursies en zo merk je dat ook. Ze hebben veel meer oog voor de kleuren in een landschap bijvoorbeeld dan mensen die geen bijzonde re liefhebberij hebben in die richting.' Voor hem staat vast, dat aangelegde tuinen, bloem bakken op de blakons en plan ten voor de ramen de natuur nooit echt vervangen. Wel voor ouden van dagen en ge handicapten, die zelf niet bos en heide kunnen intrekken. De anderen moeten de natuur bezoeken en 'haar zo leren waarderen, dat ze er in de huiskamer nog van kunnen genieten.' 'Voor dat laatste zijn wij er dan,! zegt mr. Von Fisenne. Milieu Hij vindt, dat je van zijn Koninklijke Maatschappij kunt zeggen, dat ze al 100 jaar aan milieu-bevordering heeft ge daan. 'Wij zijn al 100 jaar bezig met het aankweken van liefde voor de planten.' Nu is het gebruik van kunstmest de meeste leden van de Maat schappij niet vreemd. Mr. Von Fisenne geeft dat toe. 'Maar ons hart gaat natuurlijk uit naar de organische mest,' stelt hij gerust. Een verdienste van de plantenteelt vindt hij ook, dat het de mensen van de oppervlakkigheid kan afhel pen. 'Alleen al het kijken naar een roos kan leiden tot meditatie. Dan ziet men zo'n roos en denkt: dat kan een mensenhand nooit maken. Door zo'n roos kan men tot zeer diepe gedachten komen.' Mr. Von Fisenne, die burge meester van Hengelo van zijn beroep is, gelooft, dat wij juist in onze wat harde sa menleving blij mogen zijn met de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. 'Wij kunnen de men sen leren hun welvaart beter te besteden. Een man kan wekelijks twee pakjes si garetten minder kopen en een bos bloemen meenemen. Het eeuwfeest van de maat schappij wordt woensdag ge vierd met een bijeenkomst in de RAI. Koningin Juliana is als beschermvrouwe de belang rijkste gast, minister Lardi- nois de feestredenaar. BEWOLKING maxtehp. tO MIN. TEMP. WINDRICHTING Weerrapporten van gisteravond 19 uur: Am sterdam licht bew. IS. 0: De Bilt zw. bew. 12. 0.1: Deelen regenbui 13. 2; Eelde half bew. 14. 4; Eindhoven zw. bew. 13. 0: Den Helder onbew. 11. 0; Luchthav. R'dam licht bew. 13. 0; Twente regen 14. 4; Vlissingen licht bew. 11. 0; Zuld-Llmburg regenbul 13. 7; Aberdeen licht bew. 11, 2: Athene zw. bew. 24, 0: Barcelona motregen 15. 1; Ber lijn geh. bew. 9. 0; Bordeaux regenbul 13, 1; Brussel regen 12. 3: Frankfort zw. bew. 12. 0: Genève regen 10. 4; Helsinki zw. bew. 0, 0: Innsbrück zw. bew. 18, 0: Kopenhagen licht bew. 13. 0; Locarno regen 12, 14: Lon den regenbul 12. 0.2; Luxemburg zw. bew. 0, 1: Madrid zw. bew. 15. 0; Malaga geh. bew. 21. 0; Majorca zw. bew. 16, 2: MOnchen zw. bew ïo. 0: Nice zw. bew. 17. 0: Oslo zw, bew. 13, 0: Parijs zw. bew. 13. 1; Rome geh. bew 17, 0.6; Split regen 21, 0.2: Stockholm licht bew. 10. l; Wenen geh. bew. 19. 0: Zü- rtch motregen 8, 2: Casa Blanca zw. bew. 18. 0; Las Palmas licht bew. 20. 0; Tel Aviv zw. bew. 26, 0; Tunis zw. bew. 10, 0; Lissa bon licht bew. 19. 0. Hoogwater 16 mei 1972. Vlissingen le getij: 3.44 2c getij: 16.12: Haringvliet an de Zeezijde: 5.38 - 18.11: Rotterdam: 8.45 - 19.12: Schevenlngen: 5.02 - 17.31; IJmulden 5.39 - 18.08; Den Helder: 10.05 - 22.21: Har- lingen: 12.26 Delfzijl: 2.01 14.18.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5