Vakantie voetbal in Rotterdamse derby 'Dure' vergissing van Brouwer Utrecht mist kansen tegen Sparta FC Den Haag en Telstar slordig MMmm Italianen met tomaten bekogeld Eredivisie Spaanse politie arresteert vijf voetballers Militair team nog niet zeker van eindtoernooi TROUW/KWARTET MAANDAG 15 MEI 1972 Sport T8/K|( Doelpunten-produktie tegen Excelsior stokt snel Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Feyenoord-ma- nager Guus Brox slikte het woord blamage nog net in. Noem het maar gebrek aan inzet, was zijn verbeten commentaar op de merkwaardig verlopen confron tatie tussen het nog niet zo lang geleden met roem overladen Rot terdamse team en Excelsior. Een Excelsior, dat de dagen vooraf gaande aan de derby, alleen maar had gesproken over de nederlaag zo klein mogelijk 'houden', zon der ooit aan de mogelijkheid van een gelijke score (11) te den ken.' Ik hoopte vurig dat het geen nederlaag met demoraliserende cijfers zou worden', sprak Excel- MILAAN De Italiaanse voet ballers, zaterdag door België uit geschakeld in he ttoemooi om het Europese kampioenschap, zijn gistermiddag op het vlieg veld van Milaan met fruit ont vangen. Voornamelijk tomaten, die door de teleurgestelde 'tifosi' naar de spelers werden gewor pen. Op het platform voor de aan komsthal wachtten een paar hon derd toeschouwers op de versla gen spelers. Op het moment, dat die het vliegtuig verlieten, wer den zijn met schril gefluit en boe-geroep ontvangen. Andere 'fans' wachtten tot na de pas poortencontrole voor zij hun te leurstelling, door het werpen van tomaten, lieten blijken. Linksbuiten Gigi Riva, tot voor kort een van de meest bewonder de spelers in Italië, was het voor naamste doelwit. De spelers aan vaardden de ontvangst nuchter en koel, hoewel het aantal vol treffers in de aankomsthal van het Milanese vliegveld niet te verwaarlozen teas en duidelijk sporen op de kleding had ach tergelaten. sior-trainer Joop Castenmiller na afloop opgelucht. Er was in het kamp van Excelsior ook niemand te vinden die wenste te onderschrijven wat iedereen hardop dacht: Feyenoord zou zijn tegenstan der een puntje cadeau hebben gege ven. Wim Meutstege, Excelsiors jeug dige rechterspits: 'Ik kan en wil het niet geloven, dat Feyenoord lief voor ons wilde zijn. Als je hoorde hoe de spelers op elkaar liepen te kankeren als een pass mislukte dan neem ik aan dat ze graag van ons hadden gewonnen. Wim van Hanegem zei nog in de rust tegen me: nu lopen jullie te lachen hè, maar straks krijgen we julh'e wel te grazen'. We hebben ze gewoon gedwongen breed te spelen', vulde de opnieuw koelbloedig en uit stekend spelende voorstopper Dick van Nierop aan. Affijn, hoe het ook zij Feyenoord speelde zijn slechtste wedstrijd van dit seizoen. De grote lege plekken op de tribunes (er wa ren slechts 19.000 toeschouwers) illus treerden nadrukkelijk dat Feyenoord het laatste restje good-will bij zijn doorgaans trouwe aanhang heeft ver speeld. Het was uiteraard volkomen te begrijpen dat de stadion-équipe in dit duel niet de nodige inspiratie kon putten voor een redelijke show, maar dat het zó ongeïnteresseerd, zó lauw en zó volstrekt ongeïnspireerd zijn tegenstander tegemoet zou treden, had niemand verwacht. Datzelfde Feyenoord nota bene dat vorige week in een andere derby zich op een heel andere wijze had gemanifesteerd. Feyenoord-trainer Ernst Happel: 'Waar het aan ligt weet ik ook niet. Ik schat dat er vandaag met dertig procent inzet is gespeeld. Maar, wat zal ik me druk maken. Het seizoen is voor ons al afgelopen. Het zag er overigens in de aanvangs fase van de wedstrijd niet naar uit dat Feyenoord er op uit was zijn opponent liefdevol te behandelen. Al na drie minuten drukte Israël met het hoofd een voorzet van Wery (een van de weinige ijverige Feyenoorders) achter doelman Van de Roer: 10. Castenmiller: 'Nou is het gebeurd dacht ik. nu vliegen er straks nog een paar in'. Maar na die snelle openings goal vloeide plotseling alle daden drang uit Feyenoord. Happels hoofd macht bleek niet meer van zin zich in te spannen. Dat Bassant na een kwar tier doeltreffend kon profiteren van een afschuwelijke blunder van Dick Schneider verraste in feite niemand. Feyenoords nonchalance was genade loos afgestraft door de ploeg die het twijfelachtige record met zich draagt het minst schotvaardig te zijn. De treffer van Bassant bracht een begrij pelijke opleving bij Excelsior dat zich zelfs nog enkele perspectief-volle kan sen wist te scheppen dankzij vooral het voortreffelijke optreden van Meut stege, de onvermoeibare Thijs Li- bregts en de ijverige, maar weinig gelukkige Bakker. Excelsior kon in de ROTTERDAM Feyenoord zit met zijn gedachten al volop bij het volgend seizoen waarin het verloren geraakte terrein her wonnen zal moeten worden. Daarom is al een indrukwekkend oefenprogramma samen gesteld dat als volgt luidt: 23 mei: Feyen oord Lierse SK: 9 juni: FeyenoordUruguay: 25 juli: FeyenoordChemie Halle; 27 juli: RBC—Feyenoord: 29 juli: de Graafschap— Feyenoord: 3 aug: Borussla Mönchen Glad- bachFeyenoord; 5 aug: FeyenoordAnder, lecht; 9 en 10 aug: toernooi in Spanje: 15 aug FeyenoordBorussia Mönchen Glad- bach: 23 aug: AnderlechtFeyenoord. tweede helft zonder ooit in grote moeilijkheden te komen Van de Roer behoefde slechts tweemaal in actie te komen voor schoten van Is raël en Hasil de bereikte score rustig consolideren. Vandaar dat trai ner Castenmiller terecht constateerde: 'Taktisch hebben we voortreffelijk ge speeld. Op het middenveld hebben we een consequente mandekking toege past en in de laatste linie positiedek king. We wilden Feyenoord bewust niet irriteren. In die opzet zijn we grandioos geslaagd. Over een punt cadeau geven, wens ik geen woord te horen. De Feyenoorders laten niet zo maar een overwinningspremie schie ten'. Excelsior hief na afloop het glas op het feit dat het zijp status van eredi visieclub had behouden. Op de trans fermarkt zal het dit jaar wegens ge brek aan financiën nauwelijks iets kunnen ondernemen. De 'struggle for life' kan volgend seizoen opnieuw be ginnen. Geen prettig perspectief. Frvenoord-Excclslor 11 (11) 4: Israel 1 0. 17. Bassant 11: Scheidsrechter. Boosten. Toeschouwers: 19.000. Feyenoord: Treytcl; Schneider, Israel, Rijs- be'rgen, Vos, Hasil. Jansen cn v. Hanegem. Schoenmaker. Ladinsky en Wery. Excelsior: V. d. Roer. G. den Butter, Meuh- lenbruch, V. Nierop. v.d. Heijden. A. den Butter, v.d. Vaart, Libregts, Meutstege (Coe- nen). Bakker. Bassant. RICHARD MATTHIJSSE Van onze speciale verslaggever UTRECHT De acht doelpunten, die Sparta in de laatste twee wed strijden tegen had gekregen, werkten de FC Utrecht nog na. Er stond hoewel in de opstel ling nauwelijks gewijzigd; slechts Jörgen Kristensen was er gebles seerd niet bij een andere Rot terdamse formatie op het veld van Galgenwaard. Een behou dend voetballende ploeg, die er boven alles prijs op stelde een 'derde afgang te voorkomen'. Die derde nederlaag bleef Sparta bespaard. Na negentig minuten voor namelijk aanvallend FC Utrecht-voet bal stond de 0-0 score nog altijd op het bord. Maar dat er geen doelpun ten vielen, was niet alleen de verdien ste van de Rotterdamse defensie. Want ondanks nadrukkelijk verdedi gen kreeg de FC Utrecht een handvol fraaie mogelijkheden. Of, zoals de zich vanuit het middenveld sterk ma nifesterende Karei Bonsink terecht stelde: 'Voor de rust had Utrecht de strijd al moeten beslissen'. FC Utrecht miste evenwel de man, die gisteren het karwei kon afmaken. Het angstige Sparta was opnieuw, en ondanks de andere instelling, storm- rijp. Er werden verdedigend fouten gemaakt, er moest aan 'noodremmen' worden gegrepen, er was een veel reddingen verrichtende doelman Piet Doesburg nodig en enkele minuten voor het einde een lankmoedige scheidsrechter Hoppenbrouwer. De doorgebroken Karei Bonsink werd in het strafschopgebied door Dries Vis ser bij zijn pols beetgepakt waardoor de kans op de verdiende Utrechtse winnende treffer teniet werd gedaan. Hoppenbrouwer bestrafte de overtre ding niet. Bonsink: 'Dries Visser zegt na afloop dan wel sorry tegen je, maar ik had liever toch dat doelpunt gemaakt. Zijn overtreding was te net jes. Ik kon me niet laten vallen, ik werd niet onderuit gehaald, maar doordat hij me bij mijn pols vast greep kon ik die bal ook niet meer schieten. Ik dacht, dat het een school voorbeeld van een strafschop was'. FC Utrecht had het echter ook zonder de strafschop moeten kunnen redden. Maar vooral Jan Groenendijk faalde in de afwerking. Eerst nadat de Rot terdamse buitenspelval te laat dicht- FC Utrecht-middenvelder Marco Labo wordt met de grootste zorg omgeven nadat hij in het duel met Sparta geblesseerd raakte. klapte, later na passes van Adriaanse en Seemann. Sparta's verdedigende houding in Utrecht was te verklaren. Trainer Leo Steegman: 'Tegen MW en Feyenoord heb je de laatste weken leuk, mooi aanvallend voetbal gespeeld. Maar je hebt er ook acht om je oren gekre gen. Ook wij hebben na de wedstrijd tegen Feyenoord gelezen dat we veel te gretig waren, teveel kansen wegga ven. Moet je dat dan tegen FC Utrecht weer doen? Tegen een ploeg, waarvan je weet, dat die in eigen stadion bijzonder lastig te bestrijden is? Alleen Ajax heeft in Utrecht kun nen winnen. Vind je het dan gek dat wij zeggen: eerst afwachten, kijken hoe het loopt en via snelle uitvallen proberen tot een doelpunt te komen. Een gelijkspel bij Utrecht is los van alles een goede prestatie'. Aan uitvallen er. kansen scheppen kwam Sparta overigens bijna niet toe. Pas in de veertigste minuut van de eerste helft creëerden de Rotterdam mers het eerste reëele gevaar voor het doel van Utrecht. Na een trekbal van Walbeek kwam Klijnjan enkele centimeters bij doelman Henriksen te kort. De tweede goede mogelijkheid kwam halverwege de tweede helft: Klijnjan schoot toen tegen de uitlo pende Henriksen op. Sparta kon niet meer kansen scheppen. Enerzijds om dat men door het nagenoeg niet opko men van vleugelverdedigers en mid denvelders kwantitatief met drie man in de aanval tekort kwam, anderzijds omdat Kowalik te afwachtend speelde en de bal keer op keer teruglegde. Daarbij kwam dan nog. dat de Utrechtse defensie rijkelijk fors in greep. Karei Bonsink: 'Sparta viel me tegen. Ik had verwacht dat de ploeg er meer van zou maken. Vooral omdat het ergens ook hun laatste kans was op de derde plaats, op het UEFA-Cup- toernooi ook'. In die kans geloofde Sparta eigenlijk al bij voorbaat niet meer. Steegman: 'Die vier punten die we tegen MVV en Feyenoord kwijt zijn geraakt, zijn beslissend geweest. Met defensief voetbal had je er wel licht méér uitgehaald. Zeker een punt bij MW. Tegen Utrecht is er door de spelers wel hard voor gewerkt. We hadden ook wel graag willen winnen, maar we wilden beslist ook niet ver liezen'. FC Utrecht-Sparta: 9—0. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toeschouwers: 10.500. FC Utrecht: Henriksen: Van Oudenallen, Adriaanse. Van Stijn. Van Huissteden; Bon sink. Cabo (v.d. Merkt) Cot Sparta: Doesburg; Visser. Eykenbroek. Ter Horst. Venneker; Klijnjan, Bosveld, Walbeek (De Quant), Bentzon. Kowalik en Heyerman. PETER ONVLEE UTRECHT Janusz Kowalik, Sparta's spitsspeier, verliet in de laatste mi nuut van het duel FC Utrecht-Sparta het veld. Tijdens een van de laatste in grepen van de Utrechtse defensie was de Pool ongelukkig ten val gekomen op zijn rechterschouder. Zijn sleutelbeen is daarbij tenminste gekneusd, wellicht gebroken. Na afloop van de wedstrijd is hij naar een Rotterdams ziekenhuis gebracht. Ook Stef Walbeek aanvaardde de terugreis gewond. Een botsing, een kwartier voor het eindsignaal van de niet bijster sterk leidende arbiter Hop penbrouwer, bleef hij na een kopduel met de Utrechter Marco Cabo op het veld liggen. Ook Cabo moest per brancard worden afgevoerd. Beiden hadden een hoofdwond opgelopen. Cabo werd in Utrecht gehecht. Walbeek gisteravond in Rotterdam. Walbeeks vervanger. Peter de Quant, werd kort voor tijd door scheidsrechter Hoppenbrouwcr genoteerd wegens het aan het shirt vasthouden van een tegenstander. Rinus Israël maakt met een fraaie kopbal het enige doelpunt van Feyenoord in de derby*tegen Excel sior. Rechts Lex Schoenmaker. MADRID (ANP) Las Palmas heeft gisteren zijn laatste wed strijd voor de Spaanse voetbal competitie tegen Sabadell met vijf invallers moeten spelen. Toen de ploeg zaterdag vanaf de Ca- narische eilanden op het vlieg veld van Madrid aankwam, wer den vijf spelers door de douane in hechtenis genomen wegens smokkel. Bij een controle werden dozen transistor-radio's en sigaretten, die op de Canarische eilanden veel goedkoper zijn omdat er geen belasting over behoeft te worden betaald, in beslag geno men. Las Palmas met inval lers won de wedstrijd tegen Sa badell tóch: 1-0. ROTTERDAM (ANP) Het is nog steeds niet bekend of het Nederlandse militaire voetbalelftal dan wel het Ita liaans naar het eindtoernooi om het CISM-kampioenschap in Bagdad zal gaan. Nederland en Italië eindigden gelijk in de voorronden met vier pun ten en de doelcijfers 7-3. Italië heeft nu aan de CISM in Brussel te kennen ge geven recht te hebben op de eerste plaats in de poule omdat Italië in zijn (thuis)wedstrijd tegen Nederland, waarvan de eindstand 2-2 was, de mees te hoekschoppen zou hebben genomen. Voor de Hagenaars was er dan nog de voldoening, dat zij de winstpremie naar huis mochten nemen, voor Tel star was er weinig om tevreden over te zijn. Trainer Jan Rab gaf dat min of meer toe: 'Ik had gehoopt, dat een wedstrijd als deze voor Telstar graad meter zou zijn, maar dat was al uitgesloten, omdat wij met een gewij zigd elftal moesten spelen, nu Frans van Essen geschorst was en Jos Jon ker geblesseerd raakte in een vriend schappelijke wedstrijd. Dat Den Haag Kila miste (vertoeft in Spanje met het UEFA-jeugdelftal) was dan niet zo belangrijk omdat zij met een speler als Roggeveen kunnen schuiven.' GEEN INSPIRATIE De inspiratie was bij Telstar dan ook weer eens ver te zoeken, zodat Den Haag bij de rust al vrij gemakkelijk een 0-2 voorsprong had veroverd. In de 20ste minuut kon uitblinker Ha- rald Berg de score openen door goed door te gaan op een pass van Sjaak Roggeveen. En twee minuten voor rust was het de verder niet opvallen de Roggeveen zelf, die raak schoot uit een vrije trap van Berg, omdat Hans Driessen vergat in te grijpen. Het verschil had nog groter moeten zijn, want René Pas draaide Frits Bischot helemaal dol. Maar aan de andere kant was de slordigheid van Telstar kenne lijk aanstekelijk. Zo schoot Piet de Zoete bijna in eigen doel na een nau welijks gevaarlijke aanval van Paul v. Egmond en Tonny Fens. Het gevaar moest komen van de weer keihard werkende Fred André. Ook na de rust, toen Rab Monne de Wit als extra spits had ingezet ten koste van Fens. Tenslotte werd ook André naar voren gedirigeerd, want Kees van Nooten werd steeds goed afgeschermd door het trio Advocaat, De Zoete en Mansveld. Er ontstond wat meer pres sie, onder andere resulterend in een schot op de paal van Milan Stanic. Maar de. beloning kwam pas tien mi nuten voor tijd, toen Klaas Bijl een door Ko Stout teruggetikte bal kei hard inschoot. Twee minuten later had de sterke Bijl, die vooral verdedigend goed werk deed, pech dat hij na- een mooie solo net langs de paal schoot. Telstar—FC Den Haag 1-2 (0-2) 20: Berg 0-1, 45: Roggeveen 0-2, 80: Bijl 1-2. Scheids rechter Klopper. Toeschouwers 5000. Telstar: Van der Meeren; Driessen. André. Zwaan, Bisschot; Bijl, Fcns (De -Wit). Van Egmond; Stanic. Van Kooien, Stout. FC Den Haag: Thie. De Caluwe. De Zoete, Mansveld. Korevaar: Advocaat. Hestad. Berg; Van Ecden, Roggeveen, Pas. FC Den Bosch-Ajax Volendam-FC Twente Telstar-FC Den Haag FC Utrecht-Sparta Feyenoord-Excelsior MVV-FC Groningen Go Ahead-NAC DWS-PSV Vitesse-NEC Ajax Feyenoord FC Twente Sparta FC Den Haag FC Utrecht NEC PSV Go Ahead MVV Telstar FC Groningen NAC DWS Excelsior FC Den Bosch 33 29 33 25 33 16 33 17 33 16 33 14 33 14 33 12 33 13 33 10 33 9 3 1 61 3 5 53 14 3 46 10 6 44 10 7 42 10 9 38 8 11 36 10 11 34 8 12 34 10 13 30 11 13 29 12 13 28 9 16 25 6 20 20 12 17 20 8 19 20 Volendam 33 5 7 21 17 Vitesse 33 5 7 21 17 Programma Donderdag: FC Groningen.Feyenoord 92-11 70-21 - 43-13 69-3? 55-33 52-41 40-4! 45-31 m 48-};! 35-4 36-5. 37-5? 274 164 244 16-.il 22-6 SI «o.ijtaa MVV, PSV-Go Ahead, NEC-DWS. De Graafschap-DFC De Volcwijckers-HVC Heerenveen-Haarlem Roda JC-AZ '67 Wageningen-FC VVV Heracles-Blauw Wit Willem II-Fortuna SC PEC Zwolle-Eindhoven Helmond Sport-Fortuna VI. atii eve 1.1S1C0 1 ur t 1- jze 1 ie Van onze sportcorrespondent VELSEN Vaclav Jezek lachte een beetje verontschuldigend: 'We hebben allebei geprobeerd er een leuke wedstrijd van te maken, maar ja, het veld was slecht en het leek wel of de scheidsrechter vanmid dag een beetje tegen ons floot.' Duidelijk was het dat het duel met Telstar voor FC Den Haag niet zo belangrijk meer was, zeker voor hun Tsjechische trainer, die nog steeds in onzekerheid verkeert over zijn nabije toekomst: 'Waarschijnlijk valt er over twee of drie dagen een beslissing of ik wel of niet in Nederland mag blijven.' Haarlem AZ '67 Heerenveen Roda JC Eindhoven Wageningen HVC Veendam PEC Cambuur Blauw Wit De Graafschap Heracles SVV Fortuna SC Willem II Volewijckers FC VVV Fortuna VI. Helmond Sport DFC 2 too 5 mss 2 lil nnul 36 25 8 3 58 64-1 ixen 36 19 10 7 48 61-! ltes! 36 18 12 6 48 50! e m 37 19 7 11 45 46-: m5 37 15 12 10 42 464 n .b 36 15 10 11 40 48- eeds 36 14 11 11 39 41- 131 36 14 11 11 39 47- 36 15 8 13 38 54 1 36 13 10 13 36 43-!I] de 37 13 10 14 36 36- v 36 12 11 13 35 42- dne 36 12 8 16 32 41- eter 36 11 9 16 31 39- enstl 35 10 10 15 30 36 Ien 37 10 10 17 30 40- zelt< 35 8 13 14 29 43 °eS 36 9 11 16 29 35 K 37 8 12 17 28 34 oede 35 8 10 17 26 36 Zen 36 5 9 22 19 25 nval !WS Zaterdag: Wageningen-Helmond Sport. Vi .Qct wijckers-Fortuna SC oesl Tweede Pinksterdag: HVC-De Graafsch ."Jl Haarlem-De Volewijckers. AZ-Heerenveen, c s VVV.Roda JC, SW-Wagenlngen, DFC-He cles. SC Cambuur-Veendam, Fortuna SC-PIi|g(jp Eindhoven-Helmond Sport. 6 Johan Cruljfl heelt dankzij een doelpunt fe de wedstrijd tegen FC Den Bosch alleenE leiding genomen op de topscororslijst ln| eredivisie. De AJacied heeft nu een tol van 21 doelpunten. Janusz Kowalik (Sf ta) staat met twintig treffers tweede. De topscororslijst ziet er als volgt uit:I Cruijff lAjax) 21; 2 Kowalik (Sparta 2M Geels (Go Ahead Eagles) 18: 4 Schocnm* (Feyenoord) 15: 5/6 Groenendijk Utrecht) cn Keizer (Ajax) 14; 7/9 v. (Ajax), v. Veen (FC Utrecht) cn Roggetl (FC Den Haag) 13; 10/12 Bosveld (Spar! De Vrindt (PSV) en Brokamp (MVV) I 13/19 Wery (Feyenoord). Couperus (FC 1 Haag). Swart (Ajax). Klijnjan en HeyerJ (Sparta), Berg (FC Den Haag). Jansrf (NEC) 10. 1 De uitslagen van de voetbalwedstrijder voorkomen op het formulier van sporttotol zijn: Volendam-FC Twente 0-0. Telstar Den Haag 1-2. FC Utrecht-Sparta 0-0. FC Groningen 2-2. Go Ahead-NAC 1-0. PSV 1-1. Vltesse-NEC 2.3. De Graafschap-B 1-0. De Volewljckors-HVC 0-2. Hcracles-Br Wit 1-0. Veendam-FSC 2-0. PEC-Eindho\ l. Helmond Sport-Fortuna VI 2-2. Een juist ingevulde kolom ziet er als uit: 3-2-3.3-1-3-2-1-2-1-1-1-3. De uitslagen van de wedstrijden, die v men op het formulier van sporttoto nulu_ 45, zijn: SVV-De Graafschap 1-1. Rodal Heerenveen 2-1. FC VV-Heracles 1-1. Willem II 7-1. Haarlem-Veendam 2-1. PEC 1-1. DFC.Helmond Sport 0-1. Blauw fl Fortuna VI 3-3. Cambuur-Eindhoven 2-0. f derland-Bulgarije onder 23 jaar 0-0. Pol Zwitserland 0-0. Heerenveen-Haarlem l-ll da JC-AZ'67 1-3. Een juist ingevulde kolom ziet er als uit 3-1.3-1-1-3-2-3-1-3-30 3-2. DUITSF. LOTTO Dc winnende getallen in de Duitse lotto i 15 18 19 20 42 49. Reservegetal: 34. Olympianummer: 3627 Ims Ondanks nederlaag tegen Ajax vreugde bij FC Den Bosch DEN BOSCH Als scheidsrechter Koen Brouwer na ongeveer twintig minuten spelen in de eerste helft zijn ogen beter de kost had gegeven en het vlaggen van zijn grensrechter ge laten had voor wat het was (volko men ten onrechte) dan zou Den Bosch tegen een duidelijk op voor zichtigheid uit zijnd Ajax met 1-0 hebben voorgestaan. En dan had het tot de mogelijkheden behoord dat de landskampioenen met méér allure ten strijde waren getrokken om binnen de kortste keren een scheef gegroeide verhouding recht te trekken. Nu was een schitterende omhaal van Johan Cruijff, vijf minuten vóór tijd, vol doende voor de Ajacieden om dit verplichte competitienummer win nend af te sluiten. Bekende Koen Brouwer later: 'Ik heb me inderdaad bij het afkeuren van het doelpunt van Kees Krijgh vergif, Doordat de grensrechter, op het mo ment dat Dick Beek doorliep, zijn vlag omhoog stak raakte ik even in de war. Ik had moeten afwachten wat Krijgh ging doen. Ik veronderstelde dat hij de bal weer naar Beek zou afspelen. Maar hij ging alleen door en scoorde. Jammer voor Den Bosch'. Vulde Dick Beek aan: 'Het was duide lijk dat ik helemaal niet hinderlijk buitenspel liep. Op zich vind ik het niet zó erg dat we met 0-1 hebben verloren, omdat we bij voorbaat al met een nederlaag rekening hadden gehouden. Maar het zou correct zijn geweest van scheidsrechter Brouwer als hij wél het doelpunt van Cruijff had afgekeurd. Eerst maakte Piet Kei zer, vlak voordat hij de bal voortrok, een duidelijke overtreding tegen Daan Netten en Cruijff haalde eerst Vladi mir Ciric onderuit om ruimte te krij gen voor die omhaal'. Een opmerking die Ciric onderstreepte: 'Ik werd grof tegen de grond gewerkt. Maar goed, ik zeur er niet meer over. Gebeurd is gebeurd'. Begrijpelijk dat FC Den Bosch zich verder niet opwond over de dwalin gen van Koen Brouwer, want door de resultaten van Volendam en Vitesse was de zekerheid verkregen dat het verblijf in de ere-divisie met een jaar is verlengd. Stelde trainer Jan Rem mers met voldoening vast: 'We heb ben er lang op moeten wachten, maar nu is het dan zo ver. Ik dacht, dat de ploeg op een goed slot van de compe titie voor eigen publiek kan terug zien. Het ogenblik is aangebroken om straks een zakelijke balans te gaan opmaken. Er moet natuurlijk het een en ander in de ploeg veranderen. Dat is duidelijk. Heeft het gemiddelde aantal toeschouwers van 11.000 vol doende geld opgeleverd om straks eni ge spelers te kopen? Een vraag, waar nog geen antwoord op te geven is. En dan rijst de moeilijkheid, of we in staat zullen zijn, Kees Krijgh te be houden. Er wordt gezegd dat verschil lende clubs, waaronder Feyenoord, be langstelling voor hem hebben. Mij is Cruijff passeert Ciric cn doelman Van der Pluijm van FC Den BosJks eta Toch zou deze actie geen doelpunt opleveren. prschii daarvan niets bekend. Als Kees een goed aanbod krijgt, zal hij zeker weg willen. Wij van onze kant zullen er alles aan doen, wat mogelijk is, om hem te behouden. Verder hebben we enige veelbelovende jongens achter de hand. Misschien dat daaruit een of twee man geschikt is voor de A- selectie'. En Stefan Kovacs? Die toonde alle begrip voor de matige prestaties van de landskampioenen. Kovacs: 'We wa ren er alleen op uit om ongeschonden uit deze strijd komen. Dat geldt e DWS' ook voor zondag tegen Vitesse. I &UUL' zal ik overigens niet bij zijn, llrt'" dan ben ik in Italië om Inter tc z atl ggvi FC Den Bosch—A|ax 0-1 (0-0) 85: C 'J maa 0-1. Scheidsrechter: Brouwer. Toeschou' ewisseld 19-000- an Gel FC Den Bosch: Van der Pluijm; Van itlegde Ley. Van den Bergh, Schuurman, Schril tacht<»ll Circle, Krijgh, Ab Graaumans; Verb (Netten), Beek. Mitlc. «ante Z Ajax: Stuy; Suurbier. Hulshoff, Schil Krol; Neeskcns. Gerrie Mührcn, Swart .nler U1 nold Mühren); Van Dijk, (Rep), Cruijff.Ie perio zcr. ian van JAN BLIJB0

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8