oorzieningenpeil Leidse iejaarden moet omhoog St. Jorismars trok dit keer 4000 deelnemers Marktberichten E E mm Varkens maakten buurman hels ange avond met le ombudsman ■n Congresgebouw Feike Asma in Lisse rm Orgel Opstandingskerk in gebruik genomen Oude kunst en antiek in Voorschoten «lillegomwil Atheneum J a zzlief hebbers komt meedoen Opening Leids NWB-kantoor HORLOGES KLOKKEN v. d. WATER Koningin en prinses in Den Haag KLACHTEN BEZORGING Return Alphen- Alblasserdam CONTESSA,fijn datje d'r bent Eerste rel om 'Gouda 700 jaar stad1 v. d. Velde Haal goedkoop uw rijbewijs DAF Bon OUW/KWARTET MAANDAG 15 MEI 1972 ■legio Ut EIDEN Er wonen in Leiden ngeveer 11.500 bejaarden; dat is rela- ef gezien een belangrijk hoger deel ao de bevolking dan in andere ge leenten. Het percentage (11,1) ligt ok boven het landelijk gemiddelde an 10 procent. Daarentegen ligt het t isorzieningenpeil beneden het lande- gemiddelde. [it blijkt uit een nota van de stich- Maatschappelijk Contactorgaan, .rijd aan de stand van de bejaarden zorg in Leiden. ™jn deze bejaarden verbleef in 1969 1 procent in verpleegtehuizen, men macht dat dat in 1980 2 procent zal n )n Volgens het MCO is dat te geinig, het percentage zou nu al drie rocent moeten bedragen. Er is ook weinig plaatsingsruimte voor be- JJarden in verzorgingstehuizen. Het !r p 8 procent afgestemde gemeentebe- -id wordt te gering geacht. pgemerkt wordt ook dat terwijl in ederland achttien procent van de 52 ejaarden in bejaardenwoningen ver- i' lijft dit aantal voor Leiden slechts 1,3 procent bedraagt. Dat de behoefte veel groter is blijkt uit het feit dat maar liefst tien procent van de Leidse bejaarden verhuisplannen heeft. CONCLUSIES Men pleit voor oprichting van bejaar denvoorzieningen in die buurten waar de bejaarden geconcentreerd wonen. Dat is het geval in de buurten Noord buiten de singel, Binnenstad-Noord, Tuinstadwijk en Transvaalbuurt. In iets mindere mate in de Kooi. het Levendaal en de Professorenwijk. Men stelt in de nota ook dat de voorzieningen - dienstencentra, socië teiten. voorlichtings- cn adviesinstan ties - op professionele basis moeten functioneren, dit kan vanuit de GGD en de kruisverenigingen. Het centrale opnamebeleid moet zodanig georgani seerd worden dat alleen bejaarden die werkelijk aan de normen van perma nente verpleeg- of verzorgingsbehoef tigheid voldoen in de desbetreffende instellingen terecht komen. In de no ta wordt tenslotte aangedrongen op de instelling van een Functionele Raad voor de Bejaardenzorg. Doel van de nota is discussiemateriaal aan te dragen voor een op de toe komst gerichte beleidsbepaling ten aanzien van de bejaardenzorg in Lei den. it* :eJ ILLEGOM Woensdagavond 17 iei om half 8 vergadert de gemeente- vo jad. De agenda vermeldt onder meer: laatsing gemeentelijk atheneum op I" holenplan alsmede het beschikbaar ellen van een krediet voor het ma- erten van een prognose, onderwijsver- ^pedingen: uitbreiding r.k.-basisschool [eer en Dorp' met een zevende lo- il: intrekking verordening bestrij- ig wandgedierte: tijdelijk elders isvuil storten; verhoging reinigings- jhten; aanleg deel Hillinnenweg tus- Meerstraat en Valckslootlaan; in- 181 elling rechtsvordering tegen de fir- a J. van El ter ontruiming van de oembollenschuur aan de Van den adelaan. 'r° ngelukken in Alphen >n ogbPHEN Op de Nieuwkoopseweg id een 20-jarige inwoner van Uithoorn et zijn personenauto in een slip ld recht gekomen. De auto kantelde infkele malen en kwam tenslotte in de rm te liggen. De bestuurder kwam et de schrik vrij. Zijn 16-jarige rloofde, eveneens afkomstig van Uit- lorn, brak een pols en klaagde over wendige pijn: zij werd voor observa- opgenomen in het ziekenhuis Rijn- d- NAALDWIJK Dinsdag 16 mei or- iee motorrijders en een duo-passa- ganjseert ^e Naaldwijkse Jazz Socië- ï- kwamen op de Kortsteekterweg teit een 'JAZZ-INN' in discobar 'De vallen, toen een hen tegemoetko- Wip', Molenstraat 22 te Naaldwijk, ende auto een groep fietsers ging iedere aanwezige die een bijdrage wil sseren, waardoor een moeilijke ver- leveren (instrumentaal, ook in groeps- ierssituatie ontstond. Eén van de verband), vokaal, is welkom. Boven- otorrijders kreeg niet ernstige ver- dien zijn alle musici die tijdens de "Rondingen. De duo-passagier kwam afgelopen elf jazz-sessions optraden, de berm in een sloot terecht, uitgenodigd om met bezoekers aan de aar bleeft ongedeerd. OEGSTGEEST Het was zaterdag typisch St. Jorismarsen-weer. Het kwam al vaker voor dat iedereen 's morgens bedenkelijk naar de lucht keek waaruit de regen met stromen neerviel. Maar strijk en zet hield het tijdens de opening van het wandelfes tijn op met het spuien van hemelwa ter. Ook nu weer, tot groot genoegen van de vierduizend deelnemers. Rond twee uur hadden alle kabouters, welpen, padvindsters, padvinders, ro wans, gidsen verkenners zich verza meld rond de slotvijver van Kasteel- Oud Poelgeest waar zij na het hijsen van de vlaggen werden toegesproken door de algemeen marsleider de heer A. van Walraven en werden verwel komd door de vice voorzitster van 'Scouting Oegstgeest', mejuffrouw J. Ykema. De opening werd verricht door wet houder J. J. Thorn (CRM) in het bijzijn van wethouder N. v. d. Voet, gemeentesecretaris Jac Vreeken. we thouder mevrouw N. de Haan-Groen uit Leiden en wethouder A. C. J. Duindam uit Zoeterwoude. Voor het uitzetten van het parcours (7,5 en 15 kilometer) had routeleider Vreeburg zorggedragen. Drumbands, trompetter- en pijper korpsen brachten de duizenden een goed einde op gang en overwonnen met hen de laatste loodjes. Roncl vier uur kwamen de kleinsten (7,5 km) al weer terug op het terrein van Oud-Poelgeest, na een geslaagde wandelmars door Oegstgeest en omge ving. Allemaal net op tijd om een optreden mee te maken van het kin dercircus 'Atleta' u.t Warmond. IIDEN Donderdagmiddag 1 juni enfcrdt het Leidse kantoor van de ïejNWB, ondergebracht in het pand lestraat 142-144 (voormalig gebouw Gerzon) officieel geopend. Ter tegenheid hiervan wordt s middags 5 uur een bijeenkomst gehouden Nieuw-Minerva, Vrouwensteeg 11. ;r zullen het woord voeren ANWB- mr. K. H. Gaarlandt en irgemeester dr. A. J. Vis. ld >k 1 SN HAAG In de Prins Willem- ti exanderzaal van net Congresgebouw •1< mt op dinsdag 23 mei van 8 uur t ivonds tot 1 uur 's nachts Marcel n Dam. de ombudsman van de VA- de aandacht vragen. Het is de een 'Stichting Ombudsman' te richten en op deze avond zullen dens een rechtstreekse televisieuit- ndin-g de reacties van de kijkers "loteerd worden en zal een landelij- inzamelingsactie gehouden worden, een aparte zaal zijn voor deze oratie ombudsman 60 telefonistes (ADVERTENTIE) De mooiste en de ruamste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE. Voor ƒ39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk, Schokvrij, Onbr. Veer. Door eigen ateliers, de beste vak-service. Uw horloger Haarlemmerstr. 191 Leiden sociëteit van gedachten te wisselen Verwacht wordt o.a. dat ROB AGER- BEEK zijn laatste boogie-woogie elpee persoonlijk zal willen introduceren. Aanvang 9 uur De toegang tot en de deelname aan deze JAZZ-INN zijn gratis. Piano en geluidsinstallatie zijn aanwezig en be schikbaar. NIEUWKOOP De sportvereniging 'Nieuwkoop' houdt op 3 juni in sa menwerking met de speeltuinvereni ging De Zudde de jaarlijkse sportdag voor de lagere scholen in Nieuwkoop en Noorden. Zaterdag 2 juni wordt het zgn. luilaktoernooi gehouden voo pupillen van 'Nieuwkoop'. HAZERSWOUDE De gemeentese cretarie en de dienst gemeentewerken zullen woensdag 17 mei de gehele dag gesloten zijn. Van onze rechtbankverslaggever ZOETERMEER De Officier van justitie bij de Haagse rechtbank hield zich aan het aloude adagium, dat waar twee kijven, er twee schuld hebben. En met die uitspraak voor ogen, eiste hij tegen een 52-jarige grondwerker uit Zoetermeer een geld boete van 300 benevens voorwaarde lijk twee maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. terzake zware mishandeling van de buurman. Het is duidelijk, dat die buren in geïnstaleerd en er zullen tal van ar tiesten de lange avond opluisteren. Marcel van Dam, drs. in de sociologie had niet verwacht dat de uitzendin gen van de ombudsman zo zouden uit groeien. Hij had ook niet verwacht dat in onze welgeorganiseerde samen leving zoveel mensen zijn, die niet weten waarheen met hun probleem. Zijn r-taf is inmiddels uitgegroeid tot 40 man. Presentator op deze avond is Koos Postema. Rudi Carrell, Liesbeth List, Ramses Shaffy, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé .Karin Oster en Wim Koopman, Leen Jongewaard, de Zan geres zonder Naam, de twee Pinten, André van Duin, Ria Valk, Greenfield en Cook, Rob van Reyn, Ronny To- ber, Herman van Keeken, Henk van Montfoort en Lenny Kuhr, ziedaar, de artiesten, die zich bereid verklaarden de 'Stichting Ombudsman' op de been te helpen op deze avond. Verder zijn van de partij het Metropole Orkest o.l.v. Dolf v.d. Linden en het orkest van Tony Nolte. Men kan zijn geldelijke bijdrage ook persoonlijk brengen, dan wordt men aan de balie van het Congresgebouw door bekende oersoonlijkheden van radio en televisie te woord gestaan. KATWIJK Donderdagavond om half 7, wordt in het verpleeghuis De Wilbert een protestantse kerkdienst gehouden, waarin voorgaat ds. Wisse uit Rijnsburg. DEN HAAG Prinses Beatrix zal op vrijdag 19 mei in de Kon. Stallen aan de Hoge Wal de première zien van de film 'Een paard heeft geen leuning', van de Ver. federatie paardrijden ge handicapten en op donderdag 15 juni zal de koningin in de Kon. Schouw burg de openingsavond bijwonen t.g.v. het 25-jarig bestaan van de stichting Holland Festival ALPHEN Woensdag 17 mei om 8 uur houdt de afdeling Noord van de Ned.Christen Vrouwenbond haar jaarvergadering in gebouw Ondenveg, aanvang 8 uur. Er worden huishoude lijke laken behandeld en het eigen toneelclubje speelt het stuk 'Een voordelig couponnetje' De laatste ver gadering van het seizoen van de afde ling West is vastgesteld op donderdag 18 mei in de zaal van de Salvatori- kerk. Hier komt mevrouw G. H. J. Hees-van Cino haar fantastische pop- penverzameling tonen en daarover vertellen. (ADVERTENTIE) Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur TEL. 01710 -31441. ALPHEN Vorig jaar is er voor het eerst een sportontmoeting 'op alle wapens' geweest tussen Alphen en Alblasserdam. De resultaten van deze ontmoeting, die in Alblasserdam plaatsvond, was voor Alphen nogal teleurstellend. Dit jaar vindt de re- turn plaats en Alphen hoopt nu beter voor de d ag te komen. Deze sport week is vastgesteld voor de week van 27 mei tot en met 3 juni. Zaterdag 27 mei wordt begonnen met hockey op de velden aan dc Kennedy- laan; atletiek op de terreinen aan de Nieuwe Sloot en voetbal in De Bijlen; maandag 29 mei is er jeugd-waterpolo in het zwembad De Hoorn, afstands- zwemmen in het ove rdekte bad De Dillen e n opni euw vo etbal in De Bijlen. Dinsdag 30 mei: dammen en schaken in de zaal van de Opstandingskerk. biljarten in café De Kroon aan de Ilooftstraat en badminton in de Rijn streekhal; donderdag 1 juni tennis in het park aan de Prins Bernhardlaan, volleybal in de Rijnstreekhal. zaal handbal in dezelfde plaats, tafeltennis in de kantine van motorenfabriek De Industrie, opnieuw biljarten en water polo in het overdekte bad De Dillen. Op zaterdag 3 juni zijn er viswedstrij den, judo in de Rijnstreekhal, jeugd- tafeltennis in de kantine van De In dustrie en korfbal op de velden aan de Nieuwe Sloot. De bekendmaking van de totaal-uitslag vindt plaats op zaterdag 3 juni, plm. 17.15 uur in de Rijnstreekhal. Wie er interesse voor heeft om Alphen n één van de ge noemde sporten te vertegenwordigen, kan dat via een vereniging doen. Men moet wel in Alphen woonachtig zijn. LEIDEN De PvdA-afdeling Leiden zal dinsdagavond 23 mei om 8 uur vergaderen in 'Ons Centrum', zaal 2, Hooigracht 84. Aan de orde zal dan het wethoudersoverleg komen; eventu ele resultaten zullen worden bespro ken. Hiermee komt de eerder geplan de ledenvergadering van dinsdag 16 mei te vervajlen. (ADVERTENTIE) wuie-ofnyp2 kOMW-KxxL kawot-iose kcuwuovit&t katwu£f>BwtG katvMettiuad ALPHEN De Opstandingskerk heeft nu, na jaren, een écht kerkor gel. Simon C. Jansen, van de Amster damse Westerkerk, nam het vrijdaga vond in gebruik. Eer het echter zover was, zongen de, in groten getale opge komen belanstellenden, het loflied psalm 150, door organist Langeveld voor de laatste keer op het oude trouwe elektronische instrument be leid. Initiatiefnemer (van zeven jaar gele den) de heer K. van der Vlis, sprak als voorzitter van de orgelcommissie. Hij verwelkomde de vele aanwezigen, onmin leven en elkaar beurtelings het leven zuur maken. Er werd met een windbuks geschoten, het erf bij buurman was een smeer boel en de varkens liepen door het ttintje van verdachte. Toen hij van vakantie terugkeerde, bleek er van dat tuintje vrijwel niets meer over te zijn en toen kon verdachte zich niet meer beheersen, zo deelde hij de rechtbank mee. Hij greep een 'buissie' en sloeg daarmee zijn buurman waar hij die maar raken kon, hetgeen resul teerde in een breuk van een bot in het linderschouderblad. Dat leverde dan de zware mishandeling op, waar voor de Officier genoemde eis stelde. Het eind schijnt overigens nog niet in zicht te zijn, want volgens verdachte had buurman-slachtoffer aangekon digd dat na afloop van dit proces, hij buurman-verdachte dood zou maken. De raadsman mr. Th. L. v. d. Veen vond dan ook alle aanleiding om uiterste clementie voor verdachte in te roepen, mede door een lagere geld boete. Vonnis op 16 mei. VOORSCHOTEN Toonschaal '72. de Voorschotense gemeentelijke ten toonstelling bestaat dit jaar uit oude kunst en antiek uii particulier bezit. Een groot aantal Voorschotenaren heeft gehoor gegeven aan de oproep van het gemeentebestuur om voorwer pen voor deze tentoonstelling beschik baar te stelen. Het aanbod was zo groot, dat het oorspronkelijke plan ook moderne kunst (na 1900) in de tentoonstelling op te nemen wegens ruimtegebrek niet door kon gaan. Nu wordt alleen oude kunst en antiek geëxposeerd. Als uitzondering is er een collectie voorwerpen in Jugend stil. Mevrouw mr. Scheffer-Munsters (raadslid) opende de tentoonstelling wegens ziekte van wethouder Esse- laar, Na de vorige openlucht-beelden tentoonstelling met eigentijdse kunst, is ditmaal terug gegrepen in het ver leden. De culturele commissie heeft met succes getracht de burgerij te betrekken bij deze tentoonstelling. Het is een tentoonstelling geworden, die door iede r k «n worde n gewa ar- deerd door de variëteiten in kunstui tingen. Het toneel van het Cultureel Centrum is ingericht naar een 18e-eeuw inte rieur. De houten geverfde wieg van de familie Leguit vermeldt de namen van de k oters van de familie, te beg innen bij Leentje in 1860 en eindi- GOUDA De eerste flinke rel ron dom de viering van aGouda 700 jaar stad' is uitgebarsten. Het stichtingsbe stuur van 'Gouda 700' weigert de 15.000 gulden, die het voor één of meer welzijnsprojecten ter beschik king van het Jeugdcomité zou stellen, uit te keren. Het stichtingsbestuur 'Gouda 700' heeft uitgezocht: twee auto's voor gra tis vervoer van bejaarden, een slaap- centrum en een adviescentrum. Het heeft nu besloten 7500 gulden te be stemmen voor amusement voor de jeugd en nog eens 7500 gulden te storten in de gemeentekas met het advies aan B en VV. daarvoor een welzijnsproject van de grond te krij gen. Het jeugdige socialistische raadslid drs. W.C. Hommels heeft over deze affaire nu schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld. Hij stiet zich op het standpunt dat deze gang van zaken de essentie van 'Gouda 700 jaar stad', het tot uitdrukking brengen van de on derlinge solidariteit van de bevolking, ernstig geweld aandoet. Drs. Hommels vraagt of het college mogelijkheden ziet het overleg tussen het stichtingsbestuur 'Gouda 700' en het Jeugdcomité over de welzijnspro jecten opnieuw te openen. gend bij Ni colaas Willem in 189 9. Een uitgelezen selectie chinees porse lein, twee laat-barokke kerkkande- laars, zi lveren geb ruiksvoorwerpen, houten bee lden en een sch i 1de rstuk van Gerrit Honthorst (15901656) voorstellende: Ezau staat geboorte recht af zijn slechts grepen uit de 500 tentoongestelde kunst- en antiek- voorwerpen. De tentoonstelling duurt tot dinsdag 23 mei en is dagelijks geopend: van maandag t.e.m. vrijdag van 16 tot 21 uur; zaterdag van 10 tot 21 uur en zondag van 14 tot 21 uur. HAZERSWOUDE 'De Reisduif- nam deel aan een wedstrijdvlucht vanuit Neu Villes. Afstand 177 km. Er werd gelost om 7.40 uur. Aan komst eerste duif 9.32.35 uur. Uitslag: J. van Veen 1, 3, 6, 9, 19; J. W. Fase 2, 4, 5, 13, 17, 18, 23: P. Groen 8. 11. 20, 25; A. van Essen 7, 10, 14, 15, 16; M. van Leeuwen 12; J. Bos 21; B. v. d. Bosch 22, 27; E. J. Dekker 26. waaronder de wethouders Goedhart en Paats, de predikanten en afgevaar digden uit Spijkenisse, en keek nog eens terug op de voorbije jaren van hard werken, streven, initiatieven ne men. Jaren van verrassingen en won deren ook. 'We begonnen met twintig gulden in kas en voelden ons beneden aan een hoge berg. Nu bereikten we dc top met vijf en zestig duizend gulden. Het was vaak héél moeilijk, maar we bleven staande, omdat we hadden beloofd, elkaar niet in de steek te laten'. Met een handdruk overhandigde de heer Van der Vlis het orgel symbo lisch aan de kerkvoogdij-voorzitter, de heer Samsom. Deze aanvaardde het in grote dank en zei. dat de geldelijke akties niet in het minst het kerkelijk huishoudboekje schadelijk hadden beïnvloed. WENS VERVULD Ds. M. Fokkema, sprak als voorzitter van de centrale kerkeraad, onder meer de organist toe. De heer Lange veld, die het elektronisch orgel al die jaren zó voortreffelijk had bespeeld, dat sommigen zelfs hadden getwijfeld aan de noodzaak van een pijporgel, zag nu zijn wens vervuld, 'we hebben de beste verwachtingen van zijn spel op het échte kerkinstrument'. Simon Jansen is, als technicus en orgel-kunstenaar, zo bekend en hoog gewaardeerd, dat we in dit bijzondere geval over zijn capaciteiten niet be hoeven uit te wijden. Aan de hand van een zorgvuldig samengesteld pro gramma zag hij kans. in veertig minu ten de vele mogelijkheden van het waardevolle orgel kundig en duidelijk te etaleren. We hoorden fraaie regis- terstemmen in combinaties. Vooral de beide boekdelen, variatiewerken van Walther en Cor Kee, bleken daarvoor zeer geschikt. Ook bekende composi ties van Handel, Bach en Dubois spanden de aandacht. Het vernieuwde orgel (uit 1860) is een gelukwens waard. JOHAN VAN WOLFSWINKEL LISSE Feike Asma, de alombeken- de Maassluise organist, opende zater dagavond de zomerserie in de St. Agatha-kerk. Het was de eerste keer, dat ik hem dit grote orgel hoorde bespelen. De belangstelling was groot en de liefhebbers, van heinde en ver gekomen, hebben zeker hun zaterdaga vond-uitstapje niet betreurd. Het programma meldde belangrijke, zelfs enkele weinig of niet gehoorde werken, grotendeels van romaanse kom af of aard Een zekere eenzijdigheid was niet te miskennen; zacht zingende of devote, ingekeerde adagio's lagen rijkelijk door al deze muziek heen verspreid. Wat mij betreft, had Asma zich tot één Franck (f het eerste Choral öf de Fantasie in C - groot; kunnen beperken. Deze opmerkingen, hoewel ten gerieve van een blijvende, niet in te zinken aandacht, niet overbodig, willen ech ter niets afdoen van het beheerste, knappe, stijlvolle, goed karakterise rende spel. De concertgever had een voudiger emotie's vermeden, liet zich geen ogenblik gaan. wist de juiste registratie's te vinden. In sommige gevallen, o.a. in het imposante slot- allegro van Mendelssohns eerste Sona te (f - klein) zetten de enorm zware twee en dertig-voeters de bovenstem men te veel in de schaduw, al redde Asma's virtuoze spel toch het aspekt- als-geheel. Uit Bachs niet zovaak gespeelde Con certo in Es -groot (BWV 597) trof de Gigue door verrukkelijke speelsheid Overigens was een fanfare van de 18- de-eeuwse Spanjaard Antonio Soler met zijn sterke contrasten interessant; het adagio uit Louis Vieme's derde Symfonie was mooi, maar somber, 'Fte Dieu' van Hendrik Andriessen wrang- feestelijk. Het stuk iverd namelijk gecomponeerd tijdens de Sacraments dag van 1918, toen de eerste wereld oorlog noq in volle gang was. Met al deze muziek (ook die van Franck voelt Asma zich kennelijk zeer ver want: de interpretaties waren tref fend. Johan van Wolfswinkel. (ADVERTENTIE) LEIDEN. Zoeterwoudseweg 23. lel. 33711. LEIDERDORP v. d. Valk/Boumanwcg 180. lel. 31290. WASSENAAR, t. Zuylen v. NIJeveltslt. 372, lel. 1441. SCHEVINCEN 13 mei Visserljberichten Besommingen trawlers: Sch 7 6625. Sch 9 9330. Sch 55 13640. Besommingen kustvlsser: Sch 28 2630. Sch 32 1925, Sch 48 9930. Sch 66 6060, Sch 132 2900. KW 36 5410, KW 126 11800,KW1378330 Besommingen spanvissers: KW 33 EN KW 134 780 NOTERINGEN: Per kg. tong 5.29-571: tong gm 6.20-6.44: tong km 5.79.6.08; tong I 5.51- 6.03: tong II 5.28-5.95: tarbot I 8.10-8.50 tarbor II 6.80-7.00; tarbot III 4.20-4.50; tarbot IV 3.50-3.70: griet I 3.40-3.65; griet II 1.75- 2.20 per 40 kg: schol gm 51-62.50: schol m 45-58: schol kl 24-44: wijting gestr. 40-52; rode poon I 60-75: rode poon II 25-40; schar 5.80-11; kabeljouw m 60.65: kabeljouw I 38- 52; kabeljouw II 32 50-44 kabeljouw III 33-46; per 100 kg. kabeljouw gr 140-180; per 40 kg. verse makreel 16.80-22: AANVOER: 6800 kg tong cn tarbot. 680 kisten kabeljouw. 235 kisten makreel. 110 kisten wijting. 165 kisten schol. 40 kisten schar 20 kisten poon. 60 kisten horsmakreel KATWIJK AAN DEN RIJN. 13 mei Groenteveiling: Waspeen Al 650-960, A2 290- 700. Bl 990-1130. C2 510-760, Rabarber 20-22, Uien 100.190, Selderij 25-44. Sla-ulon 17. Prei 38-67, Radijs 12. Spinazie 35, aanvoer was peen 110.000 kg. ROELOFARENDSVEEN. 9 mei Bloemenvei ling: Anjers Sim Rose 37- 9. Sim Rood 35-52, Sim Wit 33-45, Sim Keefer 41-50. Sim Allee 42. Le Rêve 48. Lena 40-44, Charmeur 43-55. Rozen Garnette. Faberge. Rosalandia 16-29. Carol 15-24, Zorina. Precella. Evergold, So- nora. Spanish Sun 25.33, Sonia 42-54. Motrea. Belinda. Prominent. Peer Gynt 32-47. Caral Princess. Nordia, Carina 32-36. Baccara 71- 86. Esther Ofarlm 49-52. Carla 58-67, Alstroe- merla 55-85. Gerbera 43-48. Anthurlumbloe- men 1.45-1.90. Violieren 18-24 p st. Tulpen 85- 1.50, idem eenblad gesneden 47-85, Narcissen 28-31. Irissen 1,35-2.70, Trosanjere 1.70.2.35. chrysanten-Jaarrond 2.30-3.35, Colvilleis 3.05- 5.30. Ixia 1.70-2.10, Brodea 2.50-2.70. Anemo nen 42-95. Pyrethrum 1,80.2.10. Lathyrus 70- 1.65. Freesia's 70-3,75, Duizendschoon 90-1.65 per bos. Er is een nieuwe manier om goedkoper, sneller en zekerder uw rijbewijs te halen. Alles wat u erover weten wilt staat in onze gratis brochure. Vraag'maan. Stuur mij snel uw boekje over de nieuwe manier van slagen. Naam Adres_ Plaats Opzenden in envelop, zonder postzegel, aan DAF, antwoordnummer 2000, Eindhoven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3