Feyenoord grossiert in kansen Sluimerend Ajax wil niets cadeau geven aan Volendam Ajax volledig in de finale tegen Den Haa Basis van Sparta-nederlaag werd al in Maastricht gelegd Eredivisie Independiente finalist in Zuid-Amerika Johan Pelk: 'Als Volendammer zeg je: gauw degraderen Amateurvoetbal Topscores Sporttoto TROUW/KW ARTET MVVNDAG 8 MEI 1972 SPORT T!> Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Eigenlijk werd de basis van Feyenoords onver wacht groot uitgevallen overwinning op Sparta (3-5) vorige week in Maastricht gelegd. De kansloze nederlaag waarop MVV Sparta toen tracteerde (3-0) betekende, dat de formatie van Steegman alleen via drie overwinningen in de laatste wedstrijden concurrent FC Twente kon voorblijven in de jacht op de voor UEFA-Cupdeelname belang rijke derde plaats. Dót gegeven bood Feyenoord een riante uitgangs positie. De ploeg mag dit seizoen dan regelmatig gefaald hebben, in ontmoetingen waarbij de tegenstander risico dient te nemen wordt er via een gesloten verdediging en snel uitbrekende middenvelders suc cessen vergaard. Zo liep het gistermiddag op Spangen óók. Sparta had het initiatief, maar Feyenoord grossierde in kansen en scoorde zelfs vijfmaal. De nederlaag kwam bij Sparta hard aan. Een logisch verschijnsel, want de Rotterdammers verdwijnen na twee jaar udt het internationale voetbal. Een mogelijkheid rest nog: de UEFA zal tussen clubs uit zes verschillende landen loten voor een vrijgekomen plaats in dit toernooi. Maar daar re kent niemand op. Trainer Steegman: 'We kunnen het verder wel vergeten. Twente heeft een vrij eenvoudig pro gramma Ik meen tenminste niet, dal de ploeg tegen Volendam en Den Bosch nog een steek laat vallen. En wij moeten zelf nog naar Utrecht Nee, we hebben tegen MW onze kansen vergokt Met de twee punten, die we daar hebben laten liggen, waren we niet gedwongen geweest van Feyenoord te winnen. Wat tevens had ingehouden, dat we niet zo veel risico hadden moeten nemen.' VERKOPEN Hoe belangrijk dat internationale con- AMSTERDAM De Argentijn se club Independiente heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Zuida- merikaanse beker, de 'Coppa Li- bertadores' door een overwin ning van 20 op Sao Paulo uit Brazilië. Babuana en Mircoli wa ren de doelpuntmakers. Inepen- dlente treft in de eindstrijd (bestaande uit twee duels) Uni- versitario uit Peru. De winnaar van de Zuidamerikaan se beker mag tegen de houder van de Europese leker voor landskam pioenen (Internazionale Milan of Ajax) uitkomen om de we reldbeker. kandidaat Wanneer de Belgen erin slagen om via een overwinning op de Italianen de halve finales te bereiken van het Europees kam pioenschap voor landenploegen, zullen de halve finales en de finale van dit toernooi in België worden gehouden. Engeland, de oorspronkelijke kandidaat heeft zich na de ontluisterende 31 nederlaag tegen West-Duitsland, teruggetrokken voor de organi satie. kaartjes Meer dan 15.000 Italianen zul len met Internazionale Milan naar Rotterdam komen voor de ontmoeting van de Italiaanse ploeg met Ajax op 31 mei. De 15.000 kaartjes die Inter zijn toegewezen voor de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen zijn al lemaal verkocht. Inter is al met de voorbereiding op dit duel begonnen. De beste spelers van de club uit Milaan worden in de Italiaanse competitie zoveel mogelijk gespaard. Steeds mo gen er enkelen op de reserve bank blijven zitten. Inter heeft geen kans meer op het lands kampioenschap en kan zich daarom de luxe permitteren re serves op te steller in de com petitie. vervroegd De competitiewedstrijd PSV Go Ahead Eagles, die was vast gesteld voor 22 mei (Tweede Pinksterdag) is op verzoek van de Deventer club vervroegd en wordt gespeeld op vrijdag 19 mei om 20.00 uur. oneens Afgevaardigden van Europese en Zuidamerikaanse voetbalbon den zijn het in Londen niet eens kunnen worden over het aantal landen dat zal deelnemen aan de finale van het toernooi om de wereldbeker dat in 1978 in Argentinië zal worden gehou den. De Zuidamerikaanse af gevaardigden willen dat de fina lepoule wordt uitgebreid van 16 tot 24 ploegen. Het meerendeel van de Europese voetballanden vreest echter dat door deze uit breiding het toernooi te lang zal duren. Inmiddels hebben de Westduit sers hun plannen voor de voor bereiding van het toernooi om de wereldbeker van 1974 be kend gemaakt. Negen steden zijn door de FIFA definitief aangewezen, waar de eindron den van het wereldkampioen schap worden afgewerkt. Dat zijn West-Berlijn, Dortmund, Dilsseldorf, Frankfurt, Gelsen- kirchen, Hamburg, Hannover, Stuttgart en Milnchen. De halve finales en de finale zullen in Milnchen worden gehouden. paraplu De voetbalclub Atlanta uit het Italiaanse Bergamo moet een boete betalen van 600.000 lire (3600 gulden) omdat iemand uit het publiek tijdens een wed strijd tegen Roma een paraplu naar een grensrechter had ge gooid. Had de paraplu de man getroffen dan zou de boete nog hoger zijn geweest. De tuchtcommissie van de Ita liaanse voetbalbond heeft nog enige straffen uitgedeeld. Zo kreeg Cagliari uit Sardinië een boete van 700.000 lire (4200 gul den) omdat er op de tribunes vuurwerk was afgestoken. Mila- no kreeg wegens eenzelfde ver grijp een boete van 375.000 lire (2550 gulden). tact voor Sparta is, werd geïllustreerd door de matig bezette tribunes niet meer dan 20.000 toeschouwers bevolk ten Spangen. Alleen via successen in een der Europa Cuptoernooien kan Sparta z'n begroting rond krijgen. Dat is dit jaar niet het geval, en het zal het komende seizoen niet anders zijn. Dat betekent, dat de club zich in de transferperiode niet kan versterken, ergo dat er waarschijnlijk spelers ver kocht moeten worden. Een trieste ontwikkeling, vooral nu Sparta zich ontwikkeld heeft tot één van de meest attractieve ploegen, Kristensen, Klijnjan, Bosveld en Kowalik vormen een kwartet, dat in aanvallend opzicht na Ajax voor de aantrekke lijkste spelmomenten zorgt. In de ver dediging schiet de ploeg echter tekort déér lag ook de oorzaak van de nederlaag tegen Feyenoord. Steegman: Wim van Hanegem laat doelman Pim Doesburg kansloos, hetgeen Feyenoords derde doelpunt betekende. 'Uiteraard hadden we kunnen verhin deren dat Feyenoord er vijf zou in- schoppen. Maar dan had ik Bosveld, Klijnjan en Walbeek moeten opdra gen zich behoudend op te stellen. Dat wilde ik niet, want daar win je geen wedstrijd mee. Trouwens we hebben toch mogelijkheden gehad. Nadat Heyerman de 10 achterstand had genivelleerd, was Feyenoord te pak ken. We hadden greep op het midden veld, vooral nadat Walbeek met Bos veld wisselde van tegenstander.' Steegman liet Van Hanegem aanvan kelijk volgen door Bosveld, terwijl Hasil door Walbeek afgestopt moest worden. Daar kwam hij van terug, nadat Schoenmaker de score had ge opend (Kristensen speelde de bal laco niek terug op Doesburg, Ladinsky accelereerde, omspeelde Doesburg, passte op Van Hanegem, die Schoen maker in stelling bracht). Steegman: 'Het had geen zin Bosveld aan te houden als schaduw van Va n Hane gem. Want wat deed de Kromme: hij hleef in de voorhoedo hangen, daar mee tevens bereikend, dat Bosveld nauwelijks aan de bal verscheen. Ha sil daarentegen verschool zich achter het middenveld, mét Walbeek dus. Toen kregen we het vreemde ver schijnsel dat de van origine aanvaller Bosveld in de defensie liep terwijl de verdediger Walbeek de aanval steun de.' NIVEAU De wissel had succes. Naarmate Bos veld ach meer met de aanval bezig hield (Hasil schonk hem overigens de vrijheid) steeg hetniveau van de Spartaanse combinaties, die uitmond den in kansen voor Heyerman, Bos veld en Klijnjan, én een doelpunt van Heyerman. Intussen bleef de dreiging van een Feyenoord-counter. Door het stuwen de werk van de vleugelverdedigers Venneker en Visser was er regelmatig ruimte voor Schoenmaker, Wery en de aggressieve Ladinsky (Ter Horst: 'Ik had eigenlijk niet verwacht, dat Ladinsky nog zo gevaarlijk was. Hij heeft weliswaar weinig passeertech- niek, hij is wel snel en heeft een goed schot'). Teneinde een antwoord te vinden op snel uitgevoerde contra attaques hanteerde Sparta de buiten- spelval. Een afdoend middel, mits de verdediging gedisciplineerd optreedt. Dat mankeerde met name Eijken- broek, die bovendien de snelheid mis- AMSTERDAM In Westduitse voet balkringen wordt men nog dagelijks geconfronteerd met de gevolgen van wat aldaar het 'Bundesliga-schandaal' genoemd wordt. Aan het eind van het vorige seizoen (en insiders beweren hardnekkig, dat de intriges al van veel vroeger dateren) hebben invloe drijke en vermogende bestuursleden via aanzienlijke bedragen clubs en spelers omgekocht in de periode, dat er van dreitende degradatie sprake was. Horst Gregorio, Canellas, toenmalig voorzitter van het later gedegradeerde Kickers Offenbach, bracht destijds een proces aan het rollen dat zó veel marigheid aan het licht bracht en dat zó veel mensen de kop heeft gekost, dat hij van een 'rancuneuze kwaad spreker" uiteindelijk tot de 'grote red der van de Duitse voetballerij' gewor den is. Zelfs het nog op de landstitel loerende Schalke '04 zal, zo wil de overtuiging, de komende weken op sensationele manier gestraft worden. Waarom dit Duitse intro, als het om een eenvoudige competitie-wedstrijd tussen kampioen Ajax, de Europese kampioen ook, en het al tot degrada tie gedoemde Volendam gaat? Omdat zo wisten veel voetballers en leiders van Bijvoorbeeld Excelsior, FC Den Bosch en DWS, Ajax best in staat zou zijn Volendam aan een of twee kost bare punten te helpen. Volendam im mers mag dan praktisch gesproken al gedegradeerd zijn, theoretische zeker heid is, er met nog drie wedstrijden te spelen, allerminst En hoewel Ajax op eigen veld nauwelijks te kloppen is, ook niet door de allersterksten, was er twijfel aan de bedoelingen van Ajax, waarbij veelvuldig de 'Bundesli- ga-toestanden' ter sprake kwamen. Vreemd? Natuurlijk niet. Volendam is een sympatieke satelliet van Am sterdam; andersom genieten de ajacie- den grote populariteit in Volendam. Ajax heeft twee van Volendams beste spelers (Gerrit en Arnold Mühren aangetrokken; beide Mtlhrens wonen nog op het dorp en speelden mee in het duel tegen de oude club (Arnold Mtlsren viel namelijk na rust in) Stefan Kovacs, Ajax* trainer, had het nuttig geoordeeld twee van zijn beste spelers, Piet Keizer, en Barry Huls- hoff, een wedstrijdje rust te gunnen. Bovendien stond niet Heinz Stuy, maar Sies Wever in het doel. En, tenslotte had niet in de finale van het toernooi om de Nederlandse beker Volendam het zowat op een akkoordje gegooid met Ajax door eerst toe te stemmen in het spelen van een 'uit wedstrijd' en vervolgens het Ajax he lemaal niet moeilijk te maken.? Wie Ajax-Volendam goed heeft beke ken zal niet aan de indruk ontkomen zijn, dat Ajax niet ongenegen was Volendam aan een kostbaar punt te 'helpen.' Niet dat de Ajacieden daar voor geld in de zak gestoken zouden hebben of dat zij met opzet DWS.F C Den Bosch of Excelsior wilden dupe ren, integendeel, maar behalve boven- geooemde factoren speelde alles in het voordeel van Volendam. Zoals Ruud Krol, op eigen verzoek door Arnold Mühren vervangen, het zei: 'Al maanden lang speel ik twee belan grijke wedstrijden per week. Er is geen dag tijd voor wat rust, voor wat ontspanning. Dat kost te veel. Op een gegeven moment zat ik dood en ik kwam er niet over heen. Elk sprintje kostte me vreselijk veel kracht. Het ging gewoon niet langer.' Opzet? Welnee. Maar Ajax was rijp voor een ontspannen partijtje tikken. Zonder de druk van persoonlijke op drachten. zonder de noodzaak geen enkel risico te nemen. Ajax speelde als betrof het een onderling training spartijtje, waarbij niet eens het win nen van een gevulde koek op het spel stond. Als Ajax aanviel, dan viel het met acht, negen man aan. En als de bal werd verloren, dan kon Volendam niet zelden een numerieke meerder heid verkrijgen. Vier Volendammers tegen twe of dri Ajacieden het was geen zeldzaamheid. Bovendien was het ingrijpen van Ajax' wat nonchalante vedetten beduidend minder dan nor maal en ontbrak voorin de absolute wil om te scoren, hoe spectaculair die aanvallen ook werden opgezet. Johan Cruijff, aanvoerder bij ontstentenis van de moeilijk te vervangen Piet Keizer, speelde vooral in de eerste helft een fabelachtige wedstrijd (Ko vacs: 'Omdat hij rond de wedstrijden tegen Benfica weinig heeft knnen trainen door die blessure hebben we afgesproken dat hij in de trainingen wat meer afstand aflegt als een soort extra trining. Dat heeft hij tegen Telstar en Volendam uitstekend ge daan'); nieuweling Heinz Schilcher wilde zich koste wat kost manifeste ren en Johnny Rep bewees in die eerste helft tot zeer explosieve soil in staat te zijn. Dat bewees dat Ajax niks cadeau wilde geven. Arie Haan, na rust vervangen door Johan Nees- kens zag dat zo: 'Kom je in die eerste periode met 20 of 30 voor, en dat had gekund dan had Volendam niet eens de kans meer gehad iets terug te doen. Toen dat niet lukte verslapte de concentratie.' Het bleef bij een treffer van Johan Cruijff, die de uit een vrije trap terugspringende bal via een Volen dammer inschoot. Daarna verslapte Ajax wat, ook al omdat over vier dagen de bekerfinale tegen FC Den Haag wacht. Volendam kreeg vrijheid, ruimte en kansen (Zwarthoed, Bond), maar weigerde iets terug te doen. En in die tweede helft, toen vrijwel elke Ajacied een klasse minder speelde, kreeg Volendam in dit voor het pu bliek wisselende en dus aantrekkelij ke duel, nóg meer vrijheid. Nóg meer ruimte en nóg meer kansen, ook al Ajax op een gegeven moment Gerrit Een redding van doelman Leo van Straaten. Het schot was afkomstig van Johan Neeskens Mühren als een soort gelegenheids- libero had staan. Merkte een Volen dammer op: 'Aan Gerrit Mühren heeft het niet gelegen, dat Volendam niet heeft gewonnen. Hij kan ze er toch moeilijk zelf inschieten?' De goed spe lende Mühren zelf was niet zo geluk kig met zo'n opmerking, al gaf hij toe, dat de schijn licht tegen hem is: 'Geen Bundesliga-toestanden astu- blieft Dat wij minder speelden dan anders, is voor iedereen te verklaren. En als Volendam de kans gekregen heeft iets te doen, dan klopt dat in zoverre, dat Volendam die kans niet heeft gepakt 'En jongere broer Ar nold: 'Volendam is niet nu afgegaan, maar in de afgelopen weken. Tegen FC Den Bosch en Vitesse. Dat ze het tegen ons niet gered hebben, komt omdat ze geen lef hebben. Zelden zal de zwakte van Volendam zo duidelijk zijn geworden in het duel tegen het bereidwillige Ajax. Hoewel Sies Wever enige knappe reddingen verrichtte, was het onvolstelbaar te zien, hoe Volendam vergeten is wat de essentie van het voetbalspel is: namelijk doelpunten te maken. Zon der enige zakelijkheid in het spel, zonder zelfvertrouwen, zonder durf en zonder intelligentie was het als een kleuter die een leevnsgrote pop ca deau heeft gekregen en niet weet hoe met die pop moet spelen. Volendam, onmachtig, weigerde gebruik te ma ken van de gelegenheid en miste alle kansen. Jan 'Pitjes' Smit, op onbegrij pelijke manier aanvankelijk buiten de ploeg gelaten ten faveure van de (nog) te lichte Jaap Jonk, zei het zo: 'In de laatste drie wedstrijden hebben we 20 kansen gekregen. Er is niet één doelpunt gemaakt.' Volendam, dat (tweede vraagteken) plotseling weer de defensief ingestel de Klaas Plat had opgesteld, miste bovendien eenheid. Met name een voor het publiek ogende voetballer als Jan Mühren speelt te veel voor zich zelf, betrekt te weinig opkomende mensen in het spel, zoals dat bij Aj konsekwent gebeurt. Omdat ook de vaak te geistlerde Billy Bond de individuele acttie verkozen heeft, gaat Volendam aanvallend mank (zeker, nadat ook Walter Ferreira was inge vallen) aan een wat schizofrene ma nier van voetbsllen. Enerzijds komen mensen uit tweede en derde lijn op; anderzijds worden die niet of nauwe lijks aangespeeld. Het gevolg daarvan is, dat de opkomende spelers het tenslotte vertikken en de zaak voor de aanvallers hopeloos wordt. En zelfs dat Volendam had gemakkelijk twee of meer goals kunnen maken tegen het 'sluimerende* Ajax. Zo groot was de afgang dat Johan Pelk eerlijk zei: 'Dit heeft er niets meer mee te ma ken. Volendam is in de afgelopen weken al gedegradeerd. En als je dan zo'n wedstrijd als vandaag ziet, dan zeg je, ook als Volendammer: 'Gauw degraderen'. Terwijl Stefan Kovacs ter verdediging van Ajax nog stel:V éMisschi heb- men, omdat zij voelden, dat Volendam er toch geen gebruik van kon maken', en Ajax uiteindelijk spelenderwijs het vonnis voltrok (Van Dijk hoefde al leen het hoofd te zetten onder een perfecte voorzet-bij de tweede-paal van Sjaak Swart) herinnerde zich Vo lendams uitblinker eo van Straaten: 'Midden in 't seizoen werd er gezegd: 'Wij degraderen? Met zo'n ploeg? Niet mogelijk', en dat geloofde ik ook. Maar het kerepunt kwam, toen we naar Go Ahead' reisden. In de trein, vóór de wedstrijden zeiden som mige spelers tegen elkaar; 'Hoe laat kunnen we terug met de trein? Hoe laat zijn we dan thuis?'. Toen ik dat hoorde, dacht ik: dat kén niet. En daarom zeg ik nu, als we degraderen: 'Het is niet zó vreemd.' AjaxVolendam 20 (10) 8. Cruijff 1 0, 70. Van Dijk 20. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 12.000. Ajax: Wever; Suurbier. Blankenburg, Schil cher. Krol (Arnold Mühren); Haan (Nees kens). Gerrle Mühren, Rep; Swart, Van Dijk, Cruijff. Volendam: Van Straaten; De Boer, Hans Jonk. Jac. Jonk, Jan Jonk; Zwarthoed, Pelk (Bitjes Smit), Jan Jonk Suiker (Ferreira): Bond. Plat, Jan Mühren. MAARTEN DE VOS Vitesse-FC Den Bosch Ajax-Volendam FC Twente-Telstar FC Den Haag FC Utrecht Sparta-Feyenoord Excelsior-MW FC Groningen-Go Ahead Ajax 32 28 3 1 59 Feyenoord 32 25 2 5 52 fl FC Twente 32 16 13 3 45 4 Sparta 32 17 9 6 43 a FC Den Haag 32 15 10 7 40 9 FC Utrecht 32 14 9 9 37 9 NEC 32 13 8 11 34 a PSV 32 12 9 11 33 4 Go Ahead 32 12 8 12 32 4 Telstar 32 9 11 12 29 3 MVV 32 10 9 13 29 3' FC Groningen 32 8 11 13 27 a NAC 32 8 9 15 25 a FC Den Bosch 32 6 8 18 20 i DWS 32 7 5 20 19 a Excelsior 32 4 11 17 19 1 Vitesse 32 5 7 20 17 i Volendam 32 5 6 21 16 1 Zondag: FC Den Bosch-Ajax. VnlendaJ Twente. Telstar-FC Den Haag. FC UtM Sparta. Feyenoord-Excelsior. MVV-FC ningen, Go Ahead-NAC, DWS-PSV, ViM NEC. Blauw Wit-De Graafschap DFC-De Volewijckers HVC-Heerenveen Haarlem-Roda JC AZ '67-Wageningen FC VW-SVV SC Cambuur-Heracles Fortuna SC-Willem II Eindhoven-Veendam Fortuna Vl.-PEC te, om, indien nodig, corrigerend te handelen. Schneider maakte daar ge bruik van toen hij plotseling werd gelanceerd en Doesburg kansloos liet. Dorpmans keurde het doelpunt af, omdat hij ten onrechte buiten spel had geconstateerd. Happel daar over: 'Er was niets aan de hand. De grensrechter ging af op de situatie, nadat Schneider aangespeeld was. Maar op het moment, dat de bél gespeeld werd was er geen sprake van buitenspel.' Op grond van de ontwikkelingen in de eerste helft mocht er verwacht worden, dat Sparta toch nog dicht bij het beoogde doel zou komen. Steeg man: 'Ik zag toen nog voldoende mo gelijkheden. We hadden het initiatief, er vielen kansen.' Binnen een kwar tier was elke illusie verdwenen. Fou ten van Ter Horst (speelde te zacht op Doesiburg, waardoor Ladinsky kon scoren) en Visser (Schoenmaker straf te een black-out van Visser via een gloeiende schuiver af) en een diepte pass van Jansen (door van Hanegem gehonoreerd) lagen daaraan ten grondslag. De oorzaak van die plotse linge explosie van Feyenoord? Does burg: 'De verdediging werd steeds geconfronteerd met een numerieke meerderheid van de tegenstander. De tweede lijn verleende te weinig steun, terwijl Venneker en Visser meer voor dan achter te vinden waren. In zulke situaties ga je natuurlijk fouten ma ken.' En Steegman: "Massaal aanvallen kén, maar je moet er wel voor zorgen, dat je op beslissende momenten de bal niet verliest. Dat gebeurde wel. waarna Feyenoord via Hasil en Van Hanegem steeds kon uitbreken.' Wat daarna nog gebeurde was van weinig betekenis. Het doelpunt waar mee Kowalik de marge terugbracht tot 42 inspireerde niet tot een Spar taans slotoffensief. Eigenlijk heerste ook in die periode Feyenoord. Van Hanegem werd vervangen door Bos kamp ('enkelblessure', mompelde Happel later) de zelden gevaarlijke Kristensen door Koudijzer, Laseroms (knieblessure) door Vos. Van invloed op het spelbeeld was-het echter niet. Boskamp schoot Feyenoord nog naar 52, en Klijnjan verkleinde kort voor tijd via een fraai genomen vrije trap het verschil tot 53. Van een serieu ze krachtmeting was toen geen sprake meer. Happel: 'Voor ons is het sei zoen afgelopen. Dit was een vriend schappelijke wedstrijd. En voor het publiek, nog aantrekkelijk ook.' Sparta - Feyenoord 3-5 (1-i) 11. Schoen maker 0-1, 29. Heyerman 1-, 49. Ladinsky - 2, 53. Van Hanegem -3, 59. Schoenmaker 4, 65. Kowalik 2-4, 74. Boskamp 2-5, 84. Klijnjan 3-5. Scheidsrechter Dorpmans. Toe schouwers 20.000. Sparta: Doesburg: Venneker, Eykenbroek, Ter Horst, Visser: Walbeek, Klijnjan, Bos veld: Heijerman, Kowalik, Kristensen (Kou dijzer). Feljenoord: Treytel; Rijsbergen, Israël, Lase roms (Vos), Schneider; Hasil, Van Hanegem (Boskamp), Jansen; Schoenmaker, Ladinsky. Wery. JOHN LINSE Haarlem 34 24 7 3 55 Heerenveen 34 18 11 5 47 4 AZ '67 34 17 10 7 44 Roda JC 35 18 7 10 43 i Eindhoven 35 15 12 8 42 4 Wageningen 34 14 9 11 37 Veendam 34 13 11 10 37 HVC 34 13 10 11 36 PEC 34 14 7 13 35 4 Blauw Wit 35 13 9 13 35 De Graafschap 34 11 10 13 32 Cambuur 34 11 10 13 32 Fortuna SC 34 10 10 14 30 Willem II 35 10 10 15 30 SVV 35 11 8 16 30 3 Volewyckers 33 8 13 12 29 Heracles 34 11 7 16 29 J FC VVV 34 9 9 16 27 Fortuna VI 35 8 10 17 26 Helmond Sport 33 7 9 17 23 DFC 34 5 9 20 19 L Donderdag: SW-De Graafschap, Wagenir De Volewijckers, Roda JC-Heerenveen, WV-Heracles, AZ'67-Wlllem II. Haat Veendam, HVC-PEC, DFC-Helmond S Blauw Wit-Fortuna VI.. SC Cambuur-Eit ven. Zondag: De Graafschap-DFC, De Vole kers-HVC. Heerenveen-Haarlem. Rode J "67, Wageningen-FC VW, Heracles-B Wit. Willem II-SC Cambuur, Veendam-F na SC. PEC-Eindhoven. Helmond Sport-F na VI. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Elinkwijk-Sparta '25 Caesar-Xerxes Ede-Leeuwarden Sparta 25 2 2 Xerxes Caesar Leeuwarden Ede Elinkwijk 1 en 2 Cruijff (Ajax) en Kowalik (Sp 20 3. Geels (Go Ahead) 18; 4. Schoenn (Feyenoord) 15. 5 en 6. Groenendijk Utrecht) en Keizer (Ajax) 14: 6 en 8 Dijk (Ajax) en Van Veen (FC Utrecht) 1 Roggeveen (FC Den Haag) 12, 10 en Bosveld (Sparta) en De Vrindt (PSV) 11 17 Wery (Feyenoord) Couperus (FC Haag), Brokamp (MW) Swart (Ajax) 1 jan en Heyerman (Sparta) 10, 18-22; (NAC Berg (FC Den Haag), Janssens Mitic FC Den Bosch) en Mansveld (FC Haag) 9; 23-27. Coenen (Excelsior), Ko zer (Sparta)., Posthumus (Feyenoord) Gerry Mühren (Ajax) 8. Een juist ingevulde kolom van Sportto1 ziet er als volgt uit: 1 1 3 2 2 1—1 2 3 1 1 1 De cijfers van sporttoto 44 zijn verder: tal deelnemers 573.694. Bruto inleg 1.231 Prijzenbedrag 523 456. Eerste( tweedi I derde prijs elk 130.864. Er waren gi avond vijf meldingen voor de eerste prlj De trekking voor de bijzondere prijzen toto 45 heeft het volgende resultaat op; verd: Eerste bijzondere prijs (auto) voor de der.van formulier no. j 3S66293 te (Gr); Troostprijs van 250,— voor de t niging 'Peize'. Tweede bijzondere prijs: kleuren tv vooi1 houder van formulier no. g 3612971) Gouda; troostprijs van 150, vereniging 'Vires et Celeritas". Derde bijzondere prijs: wasautomaat voo houder van formulier no. c 3312341 Ammerzoden; troostprijs 100.voor "V te Well. vereniging WSV te Well. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Westduitse zijn: 2. 15. 17. 21. 43 45. Reservegetal: 27. Olymplanummer: 9229 Blessure Johan Neeskens genezen AMSTERDAM (ANP) Landskampioen Ajax zal donderdag voor de fii voor de KNVB-beker tegen Den Haag, die in het Feyenoordstadion wordt speeld, op volle oorlogssterkte aantreden. Het betekent de 'normale' ops ling met Stuy in het doel, Suurbier, Blankenburg, Hulshoff en Krol ach Haan, Neeskens en Gerrie Mühren op het middenveld en Swart, Cruijff Keizer in de aanval. Met de blessures, die enkele spelers de laatste weken hebben opgelopen, is erg meegevallen. Vooral de peesverwonding van Johan Neeskens, die hem VI tien dagen geleden in de thuiswedstrijd tegen Utrecht noopte het veld te i laten, is minder ernstig dan zij zich aanvankelijk liet aanzien. Het pessimii van dokter John Roliiik, dat Neeskens wel eens voor de rest van het seiz buitenspel zou kunnen slaan, werd niet bewaarheid. Gistermiddag in de c petitiewedstrijd tegen Volendam speelde Neeskens de tweede helft op v< kracht mee. Alleen Piet Keizer bleef tijdens deze ontmoeting in burger, n ook zijn blessure is van weinig ernstige aard. Ajax zal voor die bekerfinale niet langdurig in retraite gaan. 'Donderdagn gen komen we bij elkaar en gaan dan naar een motel tussen Den Haag J Rotterdam om te lunchen en wat te rusten', aldus voorzitter Jaap van Pfl

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10