Thieu stuurt twee top-generaals weg Arme landen zakelijk en verenigd op UNCTAD iyÉi IÉ X Brandt en Barzel praten vergeefs H Egypte stelt nu weer 4geen oorlogsdatum Hochhuth beboet wegens belediging van Churchill unctad III Gemeente Rotterdam Rusland leverde Hanoi gevreesd wapen Fidel Castro in Guinee gearriveerd Ook Jackson staakt strijd Labour verstevigde positie aanzienlijk Opnieuw bomaanslag op fabriek in Ulster Mintoff: VS bieden veel voor basis leraar of lerares TKOUW/KWAIM'ET DONDERDAG 4 MEI 1972 W Hui Ion land T7/K9 SAIGON (Reuter, UPI, AP) De Zuidvietnamezen zijn teruggevallen op een nieuwe verdedigings linie ten noorden van de bedreigde keizersstad Hoeé, terwijl president Ngoejen Van Thieu twee generaals ontslagen heeft naar aanleiding van de val van de stad Quang Tri. In Saigon hebben militaire woord- i voerders onthuld, dat de Noordvietna- mezen thans gevaarlijke Russische ra ketten gebruiken, die vanaf de schou der kunnen worden afgeschoten naar vliegtuigen. Deze 'Strella'-raketten werden voor het eerst gebruikt tegen Amerikaanse vliegtuigen en helikop- I ters, die de aftocht van de Zuidvietna- i mese troepen uit Quang Tri begeleid- 1 den. De raketten zoeken de warmte van een vliegtuig op. Enkele Ameri kaanse officieren zeiden, dat het een belangrijke stap van de Sowjet-Unie was de Noordvietnamezen met dit wa- pen uit te rusten. De twee generaals, die door Thieu ontslagen zijn, zijn Huang Xuan Lam, de opperbevelhebber van het militaire I district waarin Quang Tri ligt, en Vu Van Giai, bevelhebber van de divisie, die de noordelijke landsgrens moest verdedigen. Naar het gedrag van Giai zal een onderzoek worden ingesteld. De ontslagen werden bekend gemaakt, nadat de Zuidvietnamese president had overlegd met de Amerikaanse ambassadeur, Ellsworth Bunker, en de Amerikaanse opperbevelhebber, Creighton Abrams. Gevlucht De derde divisie van generaal Giai leed aanzienlijke verliezen, toen ze begin april werd verdreven uit een keten van bases beneden de gedemili tariseerde zone. De divisie vormt nog steeds een chaotische troepenmacht, nadat ze maandag werd verdreven uit Quang Tri. Het besluit van de gene raal om samen met de Amerikaanse adviseurs per helikopter uit de stad te vluchten, terwijl zijn soldaten te voet moesten vluchten en zich vaak een weg naar het zuidelijker gelegen Hoee moesten vechten, heeft veel kri tiek uitgelokt. Inmiddels zijn honderdduizenden Vietnamezen in het noordelijk gedeel te van Zuid-Vietnam op de vlucht geslagen, weg uit de bedreigde steden. Een Reuter-correspondent berichtte uit Danang, dat ongeveer 300.000 men- LONDEN (DPA) De Westduitse auteur Rolf Hochhuth is door een Londense rechtbank veroordeeld tot een boete van 50.000 pond ster ling (430.000 gulden) wegens belastering van de voormalige Britse premier, wijlen Winston Churchill. Als laster beschouwt de rechtbank de door Hochhuth in zijn toneelstuk en boek 'De Soldaten', alsook in een kranteartikel gehuldigde stelling, dat de in 1943 om het leven gekomen Poolse minister-president Wladyslaw Sikorski het slachtoffer was van een komplot, waarin Churchill een zeer belangrijke rol gespeeld zou hebben. Hochhut is niet bij zijn proces aanwe zig geweest en heeft zich evenmin door een advocaat laten vertegenwoor digen. Het proces tegen Hoghhuth is gevoerd naar aanleiding van een aanklacht van de in Tsjechoslowakije geboren RAF-vlieger Edward Prchal, die het neergestorte vliegtuig waarin Sikorski zich bevond, vloog. Volgens Hochhuth, die in Zwitserland woont, heeft Prchal op instructie van Churchill en diens wetenschappelijke adviseur Lord Cherwell het toestel met opzet laten verongelukken Naar de door de Londense rechtbank als volkomen ongegrond bevonden stelling van Hocfihuth, wilde Chur chill Sikorski uit de weg ruimen om Stalin en de Russen een plezier te doen. De 61-jarige, thans in Californië wo nende Prchal, is de enige overlevende van het vliegtuigongeluk, waarbij be halve Sikorski ook diens dochter en twee Britse parlementariërs het leven verloren. VERONTWAARDIGING Hochhuts toneelstuk en zijn in 1967 verschenen boek hebben in Engeland veel verontwaardiging gewekt, temeer omdat Churchill niet meer leefde en zich tegen de aantijging van Hoch huth niet verweren kon De eiser en Hochhuts Britse uitgever, Andre Deutsch, zouden het onderling eens moeten worden over de betaling van een schadevergoeding. Het staat te bezien of de Britse justitie de betaling van de Hochhuth opgelegde boete kan afdwingen. sen van Hoee naar de relatieve veilig heid van Danang, met zijn grote Ame rikaanse basis, trekken. Amerikaanse functionarissen deed de exodus uit het noorden denken aan de massale migraties bij de deling van Vietnam in 1954 en bij het Tet-offensief van 1968. De vluchtelingenstroom verstopt de aanvoerroute naar Hoee en bezorgt de verdedigers van Hoee een ernstig pro bleem. aangezien zij vrezen dat belang rijke bevoorradingen de stad met de grootste vertragingen zullen bereiken. De ruim 100 km tussen Hoee en Danang over een winderige vlakte vergt normaal twee uur rijden met een auto. Maar gisteren nam de reis negen uur in beslag, met bumper-aan- bumper-verkeer over de gehele af stand. Een aanval op Hoee wordt tegen het komende weekeinde ver wacht. Inmiddels hebben de Zuidvietnamezen eveneens landingszone English moeten ontruimen. De zone was het laatste bolwerk van de regeringstroepen in de noordelijke provincie Bin Dinh. De militairen trokken naar de kust. waar zij opgepikt werden door lan dingsvaartuigen. Ongeveer 120 km westelijker, in het centrale hoogland, verhoogden de Noordvietnamezen hun druk op de basiskampen Ben Het en Polei Kleng, ten westen en noord westen van Kontum. In het militaire district Saigon heb ben alle ambtenaren opdracht gekre gen gewapende bewakingsdienst te verrichten bij regeringsgebouwen. In Parijs is door de Amerikanen een bericht ontkend, dat de VS Hanoi heeft voorgesteld een bestand van ze ven dagen in acht te nemen en dat Hanoi daarin toegestemd had. Het akkoord zou bereikt zijn tijdens ge heime onderhandelingen, zo meldde de 'goede bron' van het dagblad Fran- ce-Soir. Maar de Amerikaanse delega tie in Parijs ontkende met kraoht dit bericht. DAKAR (AP) De Cubaanse pre mier Fidel Castro is gisteren in de Guinese hoofdstad aangekomen, zo heeft radio-Conakry bekendgemaakt. Bij zijn aankomst voor dit eerste bezoek in het kader van zijn reis lan-gs een aantal Afrikaanse en Oost- europese landen, werd Castro begroet door president Sekou TJouré en Amil- car Cabral, de leider van de beweging voor de onafhankelijkhèid van Portu gees Guinee. CAIRO (Reuter, UPI, AP) Egypte heeft geen limiet gesteld voor de herovering van het door Israël bezette egbied. Het is nog steeds geïnteresseerd in het zoeken van een vreedzame oplossing al zijn tot nu toe alle voorgaande pogingen mislukt. Dit heeft de Egyptische minister van voorlichting, Zajjat, gisteren tijdens een persconferen tie in Cairo bekendgemaakt. door H. Biersteker SANTIAGO DE CHILE, begin I mei In een land. dat door zijn I mineralen, zijn bossen en zijn lig- I ging een soort Zweden zou kun nen worden, wordt UNCTAD-3 gehouden. Profiterend van de voordelen, die een land met een lage levensstandaard biedt, lopen de westerse gedelegeerden hier rond. Ondertussen horen ze aan de polarise rende radioprogramma's van rege- I rings- en oppositiepartijen, hoe spaans het toegaat in een land, dat serieus probeert de lasten van een brede sociale ontwikkeling te verdelen. Een veelzeggende omgeving voor een con ferentie als deze we willen toch, dat de hulp niet teveel in de rijke bovenlagen blijft hangen? Welnu, in Chili kan men meemaken wat er allemaal voor machten overeind ko men, wanneer een regering probeert daar wat aan te doen. Allende tracht op het ogenblik de tussenhandel te beteugelen, die stelselmatig schaarste kweekt om de harde prijscontrole te saboteren. De ontevredenheid, die daarmee gezaaid wordt, geeft de oppo sitie de wind in de zeilen. Naast de politieke smaakverandering, die Allen de moet zien to bewerkstelligen, gaat het ook nog om een andere smaakver andering: die van vlees op vis, het proteinerijke voedsel, dat het rund vleestekort volop zou kunnen compen seren. Maar zelfs de oprechte Chileen se marxist is een uitbreiding van het visdieet even moeilijk aan te praten als een Fransman melk. Meeleven De Chileense regering zal het interna tionaal meeleven, dat zij, door de UNCTAD binnen te halen, opriep, ook en vooral na afloop ervan hard nodig hebben. En dankbaar zal zij kennis hebben genomen van wat er in een ontwerpresolutie van de 'Groep van 77' wordt gezegd: 'Dat ieder land recht heeft op de beschikking over zijn eigen bodemschatten en dat iede re repressieve actie daartegen van buiten in flagrante strijd is met het volkenrecht en met het beginsel van niet-inmenging.' Daarmee zijn we dan van de straat terug in het geroeze moes van een in commissies en werk groepen opgedeelde UNCTAD. De ont wikkelingslanden (nog altijd 'de 77' genoemd, ofschoon zij inmiddels met zijn 95en zijn) hebben de vorige week op wonderbaarlijke wijze hun eenheid hervonden over de kwestie van de 25 minst- ontwikkelde landen, waarvan de lijst werd opgesteld door de VN-com- missie voor ontwikkelingsplanning. Zij zeuren niet langer over wie zich deze negatieve status allemaal mogen aanmeten, omdat ze genoeg ervaren hebben, hoezeer het hek van de dam «laat, wanneer je daar opnieuw aan gaat sleutelen. De Latijns-amerikaanse landen (hier kortweg de Latino's ge noemd) vonden de Afrikanen hierin teveel bevoorrecht. Niet minder dan zestien Afrikaanse landen maken na melijk deel uit van de 25. Daarbij zijn verscheidene landen, die toch al via de associatieverdragen een open deur hebben naar de eetkamer van de Eu ropese Zes. Misschien zijn de Latino's echter van hun irritatie daarover af gekomen, toen ze de vertegenwoordi ger: van Boerondi en Tsjaad reikhal zend zagen rondkijken in de bruisen de activiteit van deze trotse Latijnsa- merikaanse staat. In ieder geval zijn alle ontwikkelingslanden, waaronder ook landen als India die jarenlang volgens objectieve maatstaven zwaar zijn onderbedeeld, verenigd om de 25-minst-ontwikkelden heen gaan staan en hebben ze daarvoor een heel scala van begunstigende maatregelen gevraagd, waarover vorige week al werd bericht. Uitgedaagden Tot zolang konden de rijke landen rustig achterover zitten, omdat het de verdeeldheid onder 'de 77' was die de zaak dreigde te gaan ophouden, maar in een paar dagen veranderde dat en nu behoren zij weer tot de uitgedaag den. Want de maatregelen die ten behoeve van die armsten worden ge vraagd, zijn veelzijdigeir en verder strekkend dan extra technische hulp en schenkingen, waar men in het Westen kennelijk aan had gedacht De 'b-landen' daarmee zijn dan de 'industriële markt-economielanden' be doeld. zoals het Westen in UNCTAL- termen heet hebben hierop wel iets bedacht en sommige van deze landen dachten over de kwestie een tegenresolutie in te dienen. De Neder landse delegatie is daar echter tegen en wenst op basis van 'de ontwerpre solutie van 'de 77' te spreken. Nu dit struikelblok uit de weg is geruimd, hebben ook andere ontwerp resoluties van 'de 77' elkaar in snel tempo opgevolgd. Het is niet meer de vlammende poëzie, die de eerste UNC TAD in 1964 vervulde. Het is een nogal zakelijk proza, maar het staat met beide benen op de ontwikkelings strategie van de VN voor dit decenni um. Hulpverlening Over de hulpverlening bijvoorbeeld constateeren 'de 77', dat wat er in 1969 aan kapitaal in het gemiddelde ontwikkelingsland binnenkwam er voor zestig percent weer uitstroomde aan rente en aflossing op schulden en aan winsten. Betalingsbalansmoeilijk heden worden als reden voor de ver minderende hulpverlening dan ook niet gepruimd. Men verwacht van ons aller "b-groep' nog in 1972 per jaar minimaal een percent van het bruto- nationaal produkt, en zeventig per cent van dat totaal moet bestaan uit overheidshulp een doel dat ook het progressief geachte Nederland niet haalt. En het terugstromend bedrag aan renten moet er dan afgetrokken zijn. Het lijkt een belachelijk hoge eis, wanneer men de praktijk ziet, die als alles zo blijft In 1975 zelfs nog niet meer dan 0.35 pereent van het bruto nationaal produkt aan over heidshulp zal opleveren. Maar de bela chelijkheid zit meer in de tegenstel ling tussen leer en leven van de rijke landen, dan het internationaal dubbel en dwars gewettigde verlangen der arme landen- Een Znidvietnamese soldaat draagt een jong oorlogsslachtoffertje, nadat de wagen, waarmee hij uit Quang Tri gevlucht was op een land mijn was gereden. BONN (Reuter, AP) De leiders van de Westduitse politieke par- partijen hebben gisteren weer besprekingen gevoerd om te pogen de een week oude regeringscrisis te overwinnen, maar er was na afloop weinig vooruitgang te bespeuren. De crisis wordt, zoals bekend, veroor zaakt door de nog steeds moeilijk te beantwoorden vraag of de Bondsdag akkoord zal gaan met de ratificatie van de door Brandt gesloten verdra gen met de Sowjet-Unie en Polen. De christen-democratische oppositie on der aanvoering van Rainer Barzel ver werpt de beide verdragen in hun huidige vorm. Na een gesprek van twee-en een-half uur verlieten Brandt en Bar zel eencommissiezaal in het Bondsdag gebouw om hun achterban verslag uit te brengen. Zij weigerden toen elk commentaar over het verlopo van de besprekingen en een regeringswoord voerder wilde slechts kwijt dat Brandt en Barzel hun overleg later zullen voortzetten. Maar later zei Bar zel tegen journalisten: u zou mij verkeerd begrijpen, als u zou denken, dat de standpunten dicht bij elkaar zijn gekomen'. Het overleg van gisteren werd gehou den op initiatief van kanselier Brant, die poogt te komen tot een gemeen schappelijke verklaring over de bui tenlandse politiek van regeringscoalitie en christen-democratische oppositie ten opzichte van Oost-Europa om zo aan de bezwaren van de oppositie tegen de genoemde verdragen tege moet te komen. Intussen wordt het beraad in de Bondsdag over ratificatie al opgehou den sinds vorige week vrijdag, omdat een meerderheid voor de in 1970 door Brant gesloten verdragen met Poien en Rusland tot op heden niet zeker is. Een stem kan beslissen over het lot Vervolg van pagina 1. Senator Henry Jackson heeft zich uit de voorverkiezingen teruggetrokken, toen gebleken was dat hij in Ohio niet meer dan 10 procent van de stemmen had gekregen Daarmee voegde hij zich in het gezelschap van Edmund Muskie, Vance Hartke en John Lindsay, die al eerder deze strijd opgaven. Volgens de niet volle dige uitslagen kreeg Jackson 8 pro cent en Muskie. die zich reeds had teruggetrokken, maar wiens naam nog op de stembiljetten stond, ontving 9 procent. Oudsenator Eugene McCarthy, die zich niet in Ohio ver toonde, scoorde 3 procent. In het aangrenzende Indiana behaalde Humphrey met 46 procent van de stemmen de overwinning op George Wallace, die een verrassende 42 pro cent scoorde. De racistische gouver? neur van Alabama onthield zodoende Humphrey van een klinkende over winning, die hij nodig zou hebben om zich tot Democratisch koploper te kunnen uitroepen. Wallace kreeg ook de staatsconventie in zijn thuisstaat achter zich en is favoriet bij twee voorverkiezingen, die deze week zul len plaats vinden: Tennessee en North Carolina. Verder voorspelt Wallace overwinningen in Michigan en Mary land op 16 mei. Het is echter niet waarschijnlijk dat Wallace de presi dentsnominatie van de Democraten zal krijgen. In het fel betwiste Ohio stonden de gunsten van 153 gedelegeerden naar de partijconventie op het spel, dat is ruim een tiende van de hoeveelheid stemmen die nodig is voor de nomina tie: 1.509. Voor de voo**erkiezingen van deze week leidde McGovern in de strijd om gedelegeerden met 258 stem men. Muskie was tweede met 132,5. Humphrey derde met 78 stemmen. Wallace had 77 stemmen. Jackson 30,5, Chisholm 7 en Wilbur Mills 1. GLASGOW (Reuter. AFP) De Britse Labourpartij heeft bij tussen tijdse gemeenteraadsverkiezingen in de vier voornaamste steden en in ruim driehonderdzestig kleinere plaat sen in Schotland haar toch al sterke positie verder verbeterd. In zeventien van de vijfentwintig be langrijke gemeenten bezitten zij nu een meerderheid, zoals b.v. in Glas gow, waar zij dertien zetels vooruit gingen. In Edinburgh kregen de soci- alsisten er vijf zetels bij, waardoor zij dc locale coalitie van conservatieven en Progressieven ten val brachten. van de verdragen. Want in de huidige samenstelling van het parlement kan de socialistisch-liberale regeringscoali tie slechts rekenen op 248 stemmen tegen de oppositie 247. Daar komt bij, dat de liberaal von Kiihlmann-Stumm eveneens bezwaren tegen de verdra gen heeft. Een staken van de stem men is dus zeer we mogeijk en dat zou het einde van de verdragen bete kenen. De oppositie eist van de regering- Brantd, dat aan de verdragstekst een gemeenschappelijke verklaring moet worden toegevoegd, waarin wordt ge steld dat de door Brandt gesloten ver- vredes-verdrag. Barzel eist voorts, dat dragen geen substituut zijn voor een deze verklaring ook in een wettig bin dende vorm door de Rusische en Pool se regeringen moet worden erkend. Zajjat reageerde hiermee op een re cente uitspraak van president Anwar Sadat, die met name in Israël enige onrust teweegbracht. Sadat zei vorige week in een toespraak tot het land: 'Ik beloof u, dat wij de volgende verjaardag (van de geboortedag van de profeet Mohammed) zullen vieren met de bevrijding van ons land. Mi nister Zajjat ontkende nu, dat dit was bedoeld als het stellen van een limiet voor het begin van de gewapende strijd met Israël. 'Dit was een uit drukking van hoop. De mensen zeg gen veel aardige dingen bij dergelijke gelegenheden. Wij willen geen streef datum vaststellen. Wij zullen vechten op het moment, waarop wij gereed ?ijn en geen minuut later', zo zei Zajjat Rusland heeft Egypte laten weten, dat het gekant is tegen een grootscheepse oorlog in het Midden-Oosten, maar als president Sadat toch wil vechten, mot hij de verantwoordelijkheid daarvoor zelf aanvaarden en zal Moskou afzij dig blijven, zo werd gisteren uit di plomatieke bronnen in Londen verno men. Dit standpunt is het resultaat van het Egyptisch-Russische spoedo verleg van vorige week, toen Sadat Moskou bezocht. Volgens de Londense bronnen hebben de Russen gepoogd Sadat die thuis onder toenemende druk staat van militante kringen tevreden te stellen zonder zich tot deelname aan een eventuele strijd te verplichten. Verkiezingen Uit de resultaten van de tweed en laatste ronde van de gemeenteraads verkiezingen op de bezette westelijke oever van de Jordaan blijkt, dat de kiezers de oude garde hebben 'gewipt' en een jongere groep leiders heeft gekozen, die noch Israël nochJorda- nië vijandig gezind zijn. Vierenzeventig gemeenteraadsleden zijn nieuwelingen, terwijl 36 leden hun zetels behouden na de verkiezin gen, die dinsdag in Bethlehem en elf andere plaatsen zijn gehouden. In He- bron behoefde niet te worden ge stemd, omdat er slechts tien kandida ten voor de tien zetels waren. Een recordaantal van 87.7 procent ging naar de stembus. Bij de vorige verkiezingen, in 1963, nam 75.7 pro cent aan de verkiezingen deel. Het Arabische dagblad 'Al Goeds' schrijft dat het 'resultaat toont, dat de inwoners nieuwe gezichten willen, zij willen actievere mensen met een betere opleiding. Er is geen anti- Israëlische of anti-Jordaanse boven toon. De nieuw gekozen jonge ge meenteraadsleden zijn gekozen om hun bekwaamheden op bestuursge bied. maar zij hebben tijdens de ver kiezingscampagne ook de nadruk ge legd op hun Palestijnse identiteit'. In de eerste verkiezingsronde in tien plaatsen in Samaria werden over het algemeen de oude leiders herkozen. BZELFAST (UPI) Door een bom aanslag is gisteren de voorgevel ge slagen uit een meelfabriek in het centrum van Belfast, dichtbij het ge meentehuis. Tot ver in de omgeving werden ruiten verbrijzeld, maar per soonlijke ongelukken zijn niet ge beurd. Volgens een politiewoordvoer der explodeerde de bom in de laadbak van een vrachtauto die door drie voortvluchtige jongelui voor de fa briek was neergezet. De politie had de buurt geëvacueerd, nadat ze de vrachtwagen had gesignaleerd. De bom ontplofte twee uur later. Een leider van het Ierse Republikeinse Leger zei gisteren in Belfast, dat een wapenstilstand in Ulster mogelijk zou zijn, als Engeland plechtig beloofde, dat het niet van de gelegenheid ge- buik zou maken om leden van het Ierse Republikeinse Leger te grijpen. VALETTA (UPI) Premier Dom Mintoff van Malta heeft het parlement gisteren versékerd, dat Amerika zijn eiland onbeperkt hulp aanbiedt in ruil voor het recht Malta te gebruiken als marinebasis. Maar Mintoff liet weten, dat de schepen van de Amerikaanse Zesde Vloot onwelkom zullen blijven. Bü het gemeentelijk voortgezet ©nderwfjs zijn per 1 augustus 1972 de betrekkingen te vervullen van: aan de openbare scholengemeenschap voor v.w.o., h.a.v.o. en m.a.v.o. "Caland", Argonautenweg 55. lel. 010-227655, rector: W.N.'Rehorst aan de openbare scholengemeenschap voor v.w.o., h.a.v.o., m.a.v.o., I.e.a.o. en l.h.n.o. "Prins Alexanderpolder", Romanohof 11, tel. 010-205160, rector: ir. A. Beverloo aan de Gemeentelijke Pedagogische Academie (scholengemeenschap tot opleiding van kleuterleidsters en onderwüzers(esscn)), Hofstedestraat 36, tel. 010-234727, directeur: B. Voskuyl aan de openbare scholengemeenschap voor v.w.o., h.a.v.o. en m.a.v.o. "Van Oldenbarnevclt", Afrikaandcrplein 40b, tel. 010-272312, rector: M. Frcnk aan de openbare scholengemeenschap voor v.w.o., h.a.v.o. en m.a.v.o., "Libanon", Ramlehweg 6, tel. 010-134775, rector: dr. J.A. Verschoor a. natuurkunde b. Nederlandse taal en letterkunde c. biologie d. muziek Duitse taal en letterkunde a. aardrijkskunde b. geschiedenis 8 k 10 lesuren op le en 2e 8 12 lesuren op 1# graads niveau graads niveau 8 A 12 lesuren op le graads niveau 30 lesuren op le, 2e en 3e graads niveau 18 lesuren op le en 2e graads niveau 26 lesuren 26 lesuren a. Duitse taal en 10 lesuren op le graads nlveao letterkunde b. Engelse taal en 26 lesuren op le graads niveau letterkunde e. natuurkunde ±15 lesuren op le graads niveau 16 lesuren op 2e grmads niveau 17 lesuren op 3e graads niveau d. scheikunde 12 lesuren op 2e graad* niveau 8 lesuren op 3* graads niveau e. biologie 30 lesuren op Ie graads niveau ±18 lesuren op 2e en 3e graads niveau a. Nederlandse taal 14 17 lesuren op 3e graads niveau en letterkunde b. Engelse taal en 34 lesuren op le graads niveau letterkunde c. Duitse taal en 28 lesuren op le. 2e en 3e graads niveau letterkunde d. geschiedenis 29 losuren op le, 2e en 3e graads niveau e. aardrijkskunde 13 17 lesuren op le, 2e en 3e graads niveau f. scheikunde 9 k 12 lesuren op le graads niveau economische 15 lesuren op le graads niveau wetenschappen h. natuurkunde 33 i 38 lesuren op le graads niveau i. biologie 5 lesuren op le graads niveau j- muziek 17 lesuren op le graads niveau a. natuurkunde 26 lesuren op le graads niveau*) b. tekenen 28 lesuren op le graads niveau c. muziek 31 6 lesuren op 2e en 3e graads niveau d. Engelse taal en 26 lesuren op le graads nheau*) letterkunde e. aardrijkskunde 24 lesuren op le graads niveau 12 lesuren op 2e graads niveau f. Griekse en LatQnse 42 lesuren op le graads niveau*) aan de openbare acholengemeenschap voor v.w.o., h.a.v.o. en m.a.v.o.. tel. 010-297033, rector: dr. P.F, Hovingh taal m letterkunde voor één docent is aanstelling In een v.b. mogelijk. Inlichtingen worden verstrekt door de betreffende rectoren c.q. directeur. Voor hel verkrijgen van een woning kan in de daarvoor in aanmerking komende gevallen medewerking worden verleend. Verplaatsingskostenvergoeding volgens de desbetreffende regeling. Sollicitatie! - voorlopig zonder overlegging van stukken - binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan burgemeester en wethouders (p/a afdeling Onderwijs, Jeugdzaken en Vormingswerk, kamer 405. Westblaak 87, Rotterdam-3002); zij dienen vergezeld te zijn van een volledig ingevulde staat van inlichtingen. Blanco formulieren worden door genoemde afdeling toegezonden op telefonisch of schriftelijk verzoek (tel.nr. 010-148422, toestel 294).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9