De Legumier DEI Delftse politie gaat meer preventief surveilleren Ronde penden en vrij-benenspel bij Vinfce Douwe van der Krap legt functie bij BB neer Niet piekeren maar puzzelen Oplossing opgave nr. 535 Betaalbare huurwoningen in De Lier Belangengemeenschap Straatevangelisatie Installatie van burgemeester Kingma VpijafMeïVtate RECEPTIONIST een medewerkster MET ALLEEN Eerste prijs Commissie onderwijs WONINGINRICHTING van KLARENBOSCH administratieve medewerker LISSER AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. nette chauffeur-besteller Lit TROUW/KWARTET DONDERDAG 4 MEI 1972 door mr. G. van Vorden Ondanks de rectificatie van deze fraaie opgave van de heer L. M. van der Vlist (42) te Ouderkerk a/d LJssel is er in die rectificatie nög wat vergeten, zodat het probleem verschillende oplossingen telt. Hetgeen ik voor de auteur zeer betreur en ik bied hem dan ook van harte mijn verontschuldigingen aan. Voor de oplossers was dit ge lukkig geen bezwaar. Er waren zeven fruitmanden en zeven soorten vruchten (meloenen k ƒ1, sinaasappels k ƒ0,33, mandarijnen k 0,20, bananen a 0,14, peren a ƒ0,11, appels k 0.09 en perziken k f 0,08). In elke mand verschillende aantallen en ook over de manden verdeeld verschillende aantallen. waarbij de duurste mand ƒ0,24 meer kostte dan de op één na duurste en in de goedkoopste 7 bananen zaten (weg gevallen gegeven). Ziehier de vulling dier manden; het eerste getal geeft het aantal vruchten, het tweede de prijs aan: X B C D E T c meloenen t 100 3 300 5 500 7 700 9 900 11 1100 13 1300 sinaasappels 5 165 15 429 11 363 9 297 3 99 7 231 1 33 nruidaxijnen 11 220 1 20 7 140 3 60 13 260 9 180 5 100 bananen 7 98 5 70 9 126 13 182 1 14 3 42 11 154 peren 9 99 11 121 3 35 1 11 5 55 13 145 7 77 appels 3 27 7 6j 13 117 5 45 11 99 1 9 9 81 perziken 13 104 9 72 1 8 11 88 7 56 5 40 3 24 ~8Ï3 1Ö75 12S7 1583 1485 1745 17^9 Nu kwam de ramp: verscheidene vruchten moeten worden weggegooid: een sinaasappel uit de goedkoopste mand en verder vele uit de andere manden. Het resultaat was, dat hij er van elke soort nog 28 over had en dat alle manden even duur waren geworden. Nog een aantal andere ge gevens werd verstrekt en het resul taat was: X B C B E r meloenen 1 100 2 200 3 300 4 400 5 500 6 600 7 700 sinaasappels 4 132 12 396 7 251 5 165 0 0 0 mandarijnen 11 220 0 4 80 2 40 10 200 0 1 20 bananen 7 98 1 14 5 70 9 126 1 14 2 28 3 42 poren 9 99 4 44 0 0 2 22 12 145 0 appels 3 27 6 54 11 99 1 9 4 36 1 9 2 18 perziken 15 104 9 72 0 5 40 1 8 0 0 7» 78Ö 780 780 780 780 780 Alle bevoegden (dus de oplossers) waren het er over eens, dat de auteur wel een enorm werk aan het pro bleem heeft gehad ten einde uit de vele mogelijkheden er slechts één over te houden. Ondanks het feit, dat er helaas verschillende oplossin gen waren, slaagden toch velen er niet in, een oplossing te vinden die aan de overgebleven eisen vol deed. Sommigen werden er nijdig over, anderen spraken hun bewonde ring uit. En enkelen stuurden meer dan één oplossing. Tandenknarsend maar vol waardering bekent de heer J. G. Trommel (106) te Zoetermeer: Ondanks gepuzzel en nög meer gepieker bleek van der Vlist met zijn vruchten veel kwieker! Bewondering heeft ook ir. P. G. Sinia (41) te Voorhout: 'Eerst dacht ik dat er maar iets in elkaar geflanst was. Tijdens het puzzelen werd het echter steeds duidelijker, dat dit niet het geval was en dat de cijfers een spe ciale betekenis hadden! Het is een geweldige prestatie van de auteur!' Mevrouw W. Metz-Scheepstra (74) te Voorschoten is een verwante ziel want ik voel het net zo als zij het zegt: 'Ik kwam er niet helemaal uit, maar dat is niet erg; dan blijf je ermee bezig!' Alle grote ontdekkers en uitvinders, speurders en research- mensen bezitten deze eigenschap, er. ondanks voortdurend falen, 'mee be zig te blijven'. Het waarderingscijfer voor deze opga ve fluctueert wel zeer. Het gemiddel de bedraagt 7,9; verkregen uit: 4 (6,0 pet.), 5 (0.6 pet.), 6 (9,5 pet), 7 (12,6 pet.), 8 (38,8 pet.), 9 (13,2 pet.), 10 (19,3 pet Eerst moet nog als nagekomen prijs winnaar van puzzel 534 worden ver meld: de heer L. A. Rang, Berkenweg 7, Doorn (voor de derde maal). Voor deze puzzel 535 staat de ladder boven 145 punten, met als prijswin naars: mevr. M. Besselaar-van Amstel, Gomarushof 23, Hilversum (voor de eerste maal); de heer en mevrouw de Braai-Duits, Nijcnheim 2407, Zeist (voor de derde maal); de heer K. Kooiker, G. K. van Hogendorplaan 26, Huizen NH (voor de zeventiende maal!). NAALDWIJK John A. F. H Dou we van der Krap, bijna iedereen in het Westland kent hem als hoofd van het district Zuid-Holland-Zuid van de dienst Luchtbescherming gevestigd te Naaldwijk. Zijn 'werkterrein' strekt zich evenwel uit tot Delft en Pijnacker, waar hij leiding geeft aan ongeveer driedui zend man. Til daar niet te zwaar aan, want al is de heer Van der Krap dan de leider, hij voelt zich veel liever een 'vriend'. Hij spreekt telkens op nieuw over, 'zijn vrienden', vooral die uit zijn eerste B.B.-jaren. Je kunt ook best zeggen, dat de B.B. in het algemeen niet zo geliefd is bij de burgerij, hij is bereid dat te accepteren en kan er begrip voor op brengen. Met dit verschil, dat hij 'zijn' B.B. meer ziet als een vredes- dan een oorlogsinstituut wat de hulp verlening betreft. En dat maakt het allemaal meteen aantrekkelijker. De heer Van der Krap gaat nu zijn taak neerleggen. Eigenlijk doet hij dat voor de tweede keer in zijn leven. Eerst deed hij dit als marine-officier toen hij de vroege pensione ringsleeftijd had bereikt, waardoor hij op 1 februari 1958 naar Naaldwijk kwam als plaatsvervangend hoofd van de B.B. Hij heeft een enerverend leven achter de rug. Na zijn marine-opleiding in Den Helder, volgde later zijn benoe ming tot hoofd van de Marine-Inlich tingendienst in Soerabaja, waaraan echter vooraf was gegaan zijn ont snapping uit Indonesië tijdens de be zetting door de Jappen. In Melbourne hielp hij de Nederlandse inlichtingen dienst oprichten. Repatrieerde in 1946, keerde in 1947 naar Soerabaja terug, zwaaide in 1958 voor goed als DE LIER De woningbouwvereni ging 'Volkshuisvesting' stelt zich ten doel woningen tegen betaalbare huren ter beschikking te stellen aan de bewoners van De Lier. Deze woning wetwoningen wil men zodanig bou wen dat de huren op te brengen zijn, maar met medewerking van alle mo gelijke instanties, ook van de bewo ners. Bewoners van De Lier, die een huur woning hebben, kunnen zich opgeven bij de secretaris de heer A. Loof, Prinses Beatrixstraat 14, De Lier. Men wil over enige tijd een vragen lijst voorleggen over het gewenste woningtype, de grootte, huur e.d. om aan de hand van de antwoorden plan nen te kunnen ontwikkelen. marine-officier af en kwam zoals ge zegd naar Naaldwijk. Er is sindsdien heel wat veranderd vanwege de invoering van de wet op de Noodwachtplicht. 'Heus, ik vind het soms ook erg vervelend wanneer iemand die daar voor is opgeroepen niet komt en na righeid krijgt. Maar wat doe je er aan? De wet schrijft het nu eenmaal voor'. Bepaald gelukkig is de heer Douwe van der Krap nu geleidelijk aan de B.B. steeds meer vredesinstel- ling wordt. Bij enkele grote gebeurte nissen, zoals bij de brand bij Delta- Chemie, heeft ook de Westlandse B.B uitstekend werk kunnen doen en o.a. de brandweer en het Rode Kruis kunnen assisteren. 'Eigenlijk zal ik mijn manschappen wel missen, vooral mijn oude vrien den'. zegt de heer Douwe van der Krap. ZOETERMEER De winkeliers aan de Dorpsstraat zijn geïnteresseerd in een oprichting van een belangenge meenschap, waarbinnen verschuivin gen. verbouwingen cn pandenruil ge realiseerd zou moeten worden Hiero ver is een enquête gehouden door het koninklijk verbond van ondernemers De helft van de ondervraagden zou wel willen toetreden, terwijl er negen zijn die 10000 er in willen steken Ook de anderen zijn hiertoe bereid zij het in bescheidener mate Bij een reconstructie van de Dorpsstraat zijn ongeveer de helft van dc winkeliers bereid hun winkel naar een andere plaats in dc Dorpsstraat te verplaat sen De Samizo vindt de resultaten van de enquête voldoende om te ko men tot een belangengemeenschap ROTTERDAM De Raad voor Inter kerkelijke Straatevangelisatie houdt zaterdag 6 mei in Zuidwijk een bij eenkomst die start in de Morgenster- kerk, SLingeplein. Sprekers zijn de heer W. de Bone en de heer P. Stehouwer. Medewerking verleent de zang- en muziekgroep Ecclesia. De aanvang is 19 uur. GOUDERAK - Op zaterdag 6 mei zal de nieuwe burgemeester van Goude rak. de heer J. Kingma, worden geïn stalleerd. Dat zal gebeuren tijdens een buitengewone vergadering van de ge meenteraad, die des middags om twee uur begint in het dorpshuis. Wij zoeken een of iemand die daarvoor opgeleid wil worden. Voor deze funktie is echter een basiskennis van de automobieltechniek alsmede een commerciële instelling wel een vereiste, terwijl wij de leeftijd boven de 21 jaar zouden willen stellen. Schriftelijke sollicitaties gaarne richten aan Kamsteeg's Automobielbedrijf, afd. Personeelszaken, Geversstraat 30, Oegstgeest. Telefoon 01710-51940. Olga MalriiNKen 1LTIT1 \.V. Hansenstraat 71-77, Leiden. Op onze orderadministratie is plaats voor Leeftijd ca. 1820 jaar. Mavo-opleiding en type-ervaring gewenst. Kom eens langs of maak een telefonische afspraak (toestel 26) 01710 - 42341. AB DE BROUWER Werken met SCHUIM- PLASTIC V», tassend* mogelijkheden ven schuimplastic als materiaal voor de moderne handenarbeid. Aanwij/ingén en suggesties voor interessante werk stukken. surprises en versieringen Met lotos en tekeningen Verkrijgbeer m de boekhandel Geef haar 'n GOLD of ZILVER GESCHENK Unieke DAMESHORLOGES Haarl.straat 181 Leiden V. cl. WATER uw juwelier DEN HAAG —De heer G. J. M. van der Meer (20 jaar) heeft de eerste prijs ontvangen in het vak elektroni- ka. naar aanleiding van de 10e natio nale beroepenmanifestatie, die van 10 t.m. 14 april in Utrecht werd gehou den. De deelnemers aan de manifesta tie werden verkozen op grond van goede resultaten in opleiding en exa mens. De heer Van der Meer, meet- en regel technicus bij Siemens Nederland, behoorde reeds in 1971 tot de best geslaagden van de landelijke VEV-exa- mens. De uitgereikte prijs bestond uit een legpenning en een oorkonde. De secretaris-generaal van het minis terie van onderwijs, mr. M. D. van Wolferen, reikte de prijs uit. DELFT Het gemeentelijk kampeer terrein De Hertenkamp krijgt een uit breiding van 35 vaste standplaatsen voor tenten op het gemeentelijk kam peerterrein De Hertenkamp. In een nota voor B. en W. wordt uiteengezet dat het aan te bevelen is om een sei zoenplaats voor een tent voor drie maanden uit te geven en hiervoor een tarief van ƒ217,50 te hanteren. Eén is ervan teruggekomen een tarief van ƒ435 te berekenen, dat voor caravans geldt. Mensen met een gemiddeld laa^ inkomen die op De Hertenkampp aan gewezen zijn, kan niet zoveel in reke ning worden gebracht. Bureau planningopgericht DELFT Langzaam komt in Delft de plannin; bij de politie op gang. Ongeveer een jaar geleden, mede gedreven door een krappe personeelssterk e. groeide de behoefte naar een bedrijfsmatiger aanpak van surveilleren. Het voor de vuist \ve« rondrijden moest verdwijnen en plaatsmaken voor "gericht' surveilleren. In navolging van Nijmegei eii Vlissingen kwam er een bureau 'planning', dat via verkregen informatie aanwijzingen moest go en aan de patrouilles waar op een bepaald tijdstip polshoogte te gaan nemen. De eerste werkzaamheden van het bureau omvatte het rangschikken van cijfermateriaal en statistische gege vens, doelloos opgeborgen, maar sinds het moment dat de informatie in het begin van 1970 verzameld werd nu toch van aanzienlijke waarde. De bei de 'planners', brigadier K. J. de Haan en adjudant C. J. Heinsbroek, hebben hun handen vol met het op poten zetten van een doelmatig surveillance- apparaat. Motorlijnen Het eerste resultaat is het inzetten van zogenaamde motorlijnen. Politie te motor wordt op bepaalde tijden naar verkeersintnsieve en gevaarlijke wegen uitgezondn. Het doel is, niet meer achter de fciten, i.e. de ongeluk ken aan te lopei maar preventief op te treden, zodal louter door de wat dreigende aanweigheid van de motor agenten het gedag van de automobi listen wordt gecntroleerd. In Nijme gen, waar de planing al enkele jaren wordt toegepast.zijn duidelijke dalin gen in verkeersngevallen te bespeu ren. Het traject.dat door de Delftse politie als eerstt wordt aangepakt is de zeer druk beuden route Vrijeban- selaan-Nieuwe Pintage-Phoenixstraat. De planning strut zich ook uit tot het criminele terein Enig effect is hier moeilijker t constateren. Inbra ken bijvoorbeeld blijven niet beperkt tot een bepaald gebied, maar worden door de gehele stad gepleegd. Ook hier geldt weer het motto wees de dader voor Door juiste planning behoeft de politie in vele gevallen minder handelend op te treden en slechts even demonstratief en goed in het oog lopend te patrouilleren. Tot voor kort was de jeugd in hoge mate actief in de binnenstad vanwege de vele afbraakpanden. De politie was daarom in dat gebied extra attent. Nu zijn de meeste panden afgebroken en verplaatst het bureau planning de manschappen naar andere onrustige terreinen. 75 Agenten zijn in geüniformeerde DELFT De commissie voor onder wijs komt dinsdagavond 2 mei om acht uur bijeen in het stadhuis. Op de agenda staan enkele voorstellen tot de aanschaf van leermethodes en ma- teriaalaanvragen voor scholen. dienst. Zij zijn het, die geregeld, dan weer per auto een andere maal met de fiets of lopend surveilleren. Via de mobilofoon geven zij informatie door aan de wachtcommandant, die hande lend optreedt en eventueel brandweer en ambulance waarschuwt. Dit ver schijnsel moet evenwel naar de ach tergrond teruggedrongen worden. Meer moet het voorkomen, dat situa ties ontdekt worden, die aanleiding kunnen geven of zelfs al het begin zijn van 'onregelmatigheden'. De poli tie hoeft zich dan slechts even le laten zien, een vermanende of waar schuwende vinger te heffen en weer te vertrekken. Met Nijmegen en Vlissingen heeft de Delftse politie contact gezocht, vooral uit het oogpunt van de wens tot automatiseren. De verwerking van sta tistisch cijfermateriaal moet in de toekomst d.m.v. een computer geschie den. waar alle drie de gemeentes gebruik van kunnen maken. De lande lijke overheid heeft reeds een stuur groep opgericht, die zich speciaal met vraagstukken van planning en auto matisering moet gaan bezighouden. Het is de eerste aanzet tot een opti maal functioneren van de Gewestpoli- tie. HAARLEMMERSTRAAT 51-53 - TEL. 24958 Voor OVERGORDIJNEN en TERLENKA VITRAGE vindt U DE GROOTSTE KEUS en DE LAAGSTE PRIJS bij Op ons hoofdkantoor is een plaats vakant voor een jeugdige Onze gedachten gaan uit naar een jongeman, niet ouder dan 25 jaar, die naast een goede vooropleiding in 't bezit is van het P.D.B. en M.B.A.-diploma, of hiervoor studeert. Voor een enthousiaste medewerker zijn er beslist uitstekende vooruitzichten. HEEREWEG 130-136. TELEFOON 3143 02521). De OPEL-dealer voor de Bollenstreek. Textielreinigingsbedrij'ven SPRONK TRI-EXPRESS vraagt met spoed In bezit van groot rijbewijs. Kan eventueel onmiddellijk indiensttreden. Aanmelden elke werkdag tussen 19.30 - 20.30 u.. Witte Singel 14, Leiden. Tel. 0171043341, na 6 uur 0171046360. DAGBOEK VOOR PERSOONLIJKE MEDITATIE Schriftwoorden, overden kingen en gebeden: een voste lijk boek voor he> e»gen geloofsleven. Vwwa^gbto' O to lOKtonto f 13.50 ZOMER KEUNING WAGENINGEN Kiopreacties. Uw zaak heeft ze nodig. Zoals een motor brandstof' behoeft om te draaien. Reacties. Veel reacties. Snelle reacties. Uw reclame in dagbladen lokt snelle reacties uit. Want dagbladen zijn etn snel medium. En een vitaal medium. En een doordringend me- dum. Maak er actief gebruik van. Opdat u reacties krijgt. Koop reacties. Vele goede. Dagbladen, adverteer er in. Voor maximale reacties. R-E-A-C-T-l-E-S. wit, lila en marine. Maten 34-40. f 34,75. 2. T-shirt met afgeronde pandjes en lange wijde mouwen o.a. zwart, rood en geel. f 13,75. Pantalon in scrubbed denim o.a. marine, bleu, bruin en geel. Maten 34-42. f 29,75. Nonchalante jasjes tn herenoverhemdstijl en pretentieloze T-shirts vestigen geraffineerd de aandacht op de broek, een hedendaags begrip dat u vindt bij Vinke. 1. Jasje in overhemdstijl met afgeronde zijpanden. Imitatie-suède in o.a. petrol en beige. Maten 36-42. f 89,75. Pantalon, wijd gepijpt met brede omslag o.a.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8