Actie voor speelruimte in Leidse binnenstad Agenda W. Buurman 40 jaar organist Samenwerking brengt verruiming y r f >v r van de sociale dienstverlening Woord van dank... CONTESSA,fijn datje d'r bent Spreekuur in Leiden voor pensioengerechtigden MEUBELSHOWROOM Symposium over rapport van de Club van Rome W. J. ZIRKZEE N.V. Ex-gedetineerde ging meteen weer op pad Nieuwe buslijn is nog geen succes Dodenherdenking TROUW/KWARTET DONDERDAG 4 MEI 1972 llegio U StichtingMidden-Rijnlandopgericht 'T LEIDEN Onlangs werd de Stich ting voor Maatschappelijke Dienstver lening "Midden-Rijnland' opgericht. Deze Stichting verzorgt het maat schappelijk werk en de gezinsverzor ging in de gemeenten Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn, Leiderdorp en Zoeterwoude. De nieuwe Stichting heeft het werk van vier bestaande stichtingen, te weten: de Stichting voor Maatschappelijk Werk en voor gezinsverzorging en Gezinshulp in de gemeenten Hazerswoude en Koude kerk aan den Rijn, de Protestants- Interkerkelijke Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzorging te Leiderdorp, de Stichting Katholie ke Gezinszorg en Gezinshulp ln de Gemeenten Zoeterwoude, Leiderdorp, Hazerswoude, en de Stichting voor Maatschappelijk werk te Zoeterwoude, in dit werkgebied over genomen. ■Het doel luidt volgens de statuten: 'De Stichting heeft ten doel te voor zien in de behoefte aan algemeen maatschappelijk werk en andere vor men van maatschappelijke dienstverle ning, welke zijn gericht op het sociaal functioneren van het individu, gezin of groep dn de samenleving, waarbij ieders levensinstelling ernstig wordt genomen'. Deze nieuwe stichting is in het leven ADVERTENTIE iwvrty.-rt- toWflÜZ'UMB- kamueacuyi LEIDEN Het Algemeen burgerlijk Pensioenfonds te Heerlen heeft beslo ten wekelijks in het Leidse stadhuis spreekuur voor pensioengerechtigden te houden. Dat zal zijn elke maandag vanaf 8 mei a.s. van half drie tot half vijf in kamer 503 van het stadhuis. Vooral bij veranderingen in uitkerin gen van AOW en pensioenen, waarvan de meeste via het ABP lopen, zitten tal van gepensioneerden in Leiden en •omgeving met vraagtekens. Voor wat gepensioneerde rijks-, provincie- en gemeente-ambtenaren betreft loste de afdeling personeelszaken in het stad huis vele vragen op. Anderen waren aangewezen op de spreekuren van het ABP in Den Haag als dichtstbij gele gen plaats. De afdeling Voorlichting en Controle van het Pensioenfonds heeft nu beslo ten elke maandagmiddag in Leiden zitting te houden. Elke gepensioneer de die zijn inkomen via het ABP verkrijgt, kan daar terecht voor alle inlichtingen. (ADVERTENTIE) geroepen door de plaatselijke kerkge nootschappen in de vier gemeenten. Het bestuur wordt gevormd door een Stichtingsraad. In deze raad zit een afgevaardigde van elke participant én een afgevaardigde van elk van de vier gemeenten. Deze Stichtingsraad be noemt al of niet uit zijn midden een bestuurscollege, dat belast zal worden met de dagelijkse leiding. Daar de samenstelling van de Stich tingsraad in voorbereiding is, werkt de Stichting nog met een voorlopig bestuur, dat in hoofdzaak bestaat uit de werkgroep, die geruime tijd werk te aan de totstandkoming van de nieuwe stichting. De samenstelling van het voorlopige bestuur is als volgt: H. M. G. Wishaupt, voorzitter (Ha zerswoude) J. v. d. Tang, penning meester (Leiderdorp); E. R. F. van de Laar, secretaris (Hazerswoude); dr. M. P. Hennink, lid (Leiderdorp); mr. Th. O. Vreugdenhil, lid (Koudekerk aan den Rijn); W. de Vries, lid (Hazers woude); D. M. Borger, lid (Leider dorp); T. Pieters-Cnossen, lid (Leider dorp), mr. J. T. Duynstee, lid (Zoe terwoude); mr. J. W. B. Westerbur gen, lid (Leiderdorp). SUBSIDIE Deze vorm van schaalvergroting, gere aliseerd in de nieuwe stichting, is mede een gevolg van het overheidsbe leid met name de subsidieregeling van het ministerie van C.R.M. Inmiddels heeft de Stichting bij het ministerie een verzoek tot verhoging van de subsidie ingediend. Wanneer het ministerie dit verzoek inwilligt, zal het niet alleen mogelijk zijn het personeelsbestand uit te breiden, maar bovendien zal men dan een directeur en staf kunnen aanstellen, waardoor de stichting optimaal kan functioneren. Het Bureau van de Stichting is voor- LEIDN De Leidse studentenvere niging 'Minerva' organiseert op don derdag 18 mei in de sociëteit 'Miner va', Breestraat 48-50, een voor alle belangstellenden toegankelijk sympo sium over het rapport van de Club van Rome en de hieruit voortvloeien de consequenties voor de politiek van morgen. Aan het forum zullen deelne men prof. dr. C. J. F. Böttcher, Nederlands lid van de Club van Ro me, drs. Hans Gruijters, Bram van der Lek, bioloog en oud-lid van de Tweede Kamer voor de PSP, en prof. dr. W. Brand, hoogleraar in de staat huishoudkunde der niet-westese be schavingsgebieden. De bijeenkomst begint om half negen. lopig gevestigd aan de Hoge Rijndijk 249 in Leiden (Post Leiderdorp). Het bestuur streeft ernaar in de ver schillende plaatsen in de regio spreek uur gelegenheid te bieden. De Stichting 'Miden-Rijnland' be spreekt nu een mogelijke vorm van samenwerking met de Stichting 'Cen trum voor Maatschappelijke Dienst verlening' in Alphen aan den Rijn. Verondersteld mag worden dat de nieuwe Stichting t.a.v. het maatschap pelijk werk en de gezinsverzorging verbetering en verruiming van de dienstverlening zal brengen. In dienst van de Stichting zijn voor Maatschappelijk Werk mej. G. Bei- mers en Chr. van Eerden; als leid sters gezinsverzorging enof bejaarden hulp mevrouw M. Doorn-Blok, mej. E. Kauffmann, mej. P. van Mil en me vrouw C. C. Mank-van Zeist. De administratie wordt geleid door de heer W. Marinus Autodiefstallen in Leiden en omgeving LEIDEN 'Jan wilde een andere auto 'hebben, dus haalden we er een', zo ongeveer luidde de motivering voor de talrijke diefstallen waaraan o.a. een 22-jarige tegelzetter uit Lei den medewerking had verleend. Er was sprake van in totaal negen auto's, niet alleen in Leiden, maar ook in de wijde omgeving. De benzine leverde evenmin problemen op, die werd ge stolen. waarmee in het bijzonder een 24-jarige loswerkman uit Leiden zich bemoeide. Volgens pijn bekentenis, had hij wel honderdmaal uit gepar keerde auto's benzine gestolen. Met de gestolen auto's werd wel heel gemakkelijk omgesprongen, een keer werd een auto in een sloot gedepo neerd, een andere auto werd zo maar in brand gestoken. Sommige auto's werden van een andere kleur en van andere kentekens voorzien. Wanneer een auto niet meer zo best was, werd die ergens achtergelaten. Werken was er voor de verdachten niet bij, hoe wel de tegelzetter bij de rechtbank betoogde, dat hij altijd had gewerkt, waartegenover de president moest constateren, dat blijkens de rapporten het met dat werken wel los liep. 'Ik heb nooit met plezier gewerkt', wilde de man dan wel erkennen. De officier van justitie stelde vast, dat de tegelzetter de hand heeft ge had in zeven autodiefstallen en gezien ■het strafblad luidde de eis 9 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en aftrek van voorarrest. Tegen de loswerkman, die het nog wat erger had gemaakt, vorderde de officier een jaar gevangenisstraf waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en aftrek van voorarrest. Vonnissen over 14 dagen. LEIDEN Gistermiddag konden de bewoners van de Leidse binnenstad getuige zijn van een vrolijke stoet die van het Pieterskerkplein naar het ter rein van het voormalige Diaconessen- huis trok. De stoet, voorafgegaan door een draaiorgel, bestond hoofdzakelijk uil kleuters. Zij protesteerden onder het motto 'Operatie Hobbelpaard' te gen het gebrek aan speelruimte in de stad. De actiegroep onder leiding van ex- kabouter Bert Gerkema heeft besloten gebrek aan veilige speelruimte aan te pakken. Zij willen dit doen door mid del van priloactJies. De situatie is vol gens de actiegroep onhoudbaar; bij de huizen zijn geen tuinen en op straat razen de auto's en dreigen de grach ten De kinderen vormen de meest gediscrimineerde groep bewoners in onze binnenstad, vindt men. De eerste actie die werd voorbereid was het houden van een kinderfeest in de voormalige manége van de Rijks universiteit. Een ideale speelplaats voor kinderen. Goed afgeschermd en besloten, met maar één ingang. Een terrein dat zich prachtig leent voor het bouwen van hutten, verstop pertje spelen etc. Maar volgens de actiegroep blijkt nu eens te meer dat de universiteit enkel profiteert van de binnenstad en weigert er iets voor terug te doen. Het plan was namelijk uitgelekt en onmiddellijk werd vol gens de actiegroep door de curatoren gedreigd hel hek van de manége dicht te lassen. Hiervan zouden de bewo ners die de ingang van hun huis fin de manége hebben de dupe worden. Volgens Hobbelpaard pure chantage. Nu moest het actieterrein worden ver plaatst naar een plek buiten de Sin gels. De verdere plannen van de actie groep zijn: A: Het van der Werfpark geschikt maken als kinderspeelterrein (hel park is nu te gevaarlijk i.v.m. het water, de kinderen mogen er niet voetballen, boompje klimmen e.d.). B: Het zoeken van een speelzaal met tuin waarin moeders met kleine kin deren die thuis geen tu'Ln hébben, de hele dag gratis kunnen vertoeven. C: Het geschikt maken van parkeer terreinen tot speelplaatsen. De actiegroep zal net zolang actie voeren totdat deze punten zijn gerea liseerd. Tijdens de actie van gisteren is een 'brief ten huize van de burgemeester overhandigd met daarin de eisen van de binnenstadhewoners. Ook worden daarin de verdere aoties aangekondigd andien er niet snel iets gebeurd. De bewoners van de binnenstad hopen, dat nog meer mensen zich bij hun Hobbelpaard aan zullen sluiten. Het adres is: mevrouw Mulder, Pieters kerkhof 4. Leiden. Maandag 8 mei is er een raadsverga- DONDERDAG 4 MEI LEIDERDORP: aula mavo-school Van Geer straat, 7.30 u.: dodenherdenking, schrijfster Marffo Minco leest voor uit „Het bittere ZEEMANLAAN 22 LEIDEN TELEFOON 42627 spreekuur sociale raads- kruld". Stadhuis, G-8 uu vrouw. Marckerk. 7.30 u.: Dodenherdenking. Na afloop stille tocht naar monument tegenover De Valk. Herdenkingswoord in Marekerk door ds. A. Klamer. radiopastor. VRIJDAG 5 MEI Vcstestraat 40. 8.30 uur: Imperium met „Een draad in het donker". Rapenburg 24. Jazz-zolder Hot House. 10-3 u. naar. Oranjebal met Greenriber jazzband. ZATERDAG 6 MEI Levcndaai 150. 8.15 uur: Rob van Reijn en Nellie de Wekker, pantomime-voorstelling, met o.a. „De dagdromer" cn „De pianist". TENTOONSTELLINGEN Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys: goua ches en tekeningen van Jan Kok. van 5 26 mei. di. tot en met zond. van 2-8 uur. BIOSCOPEN Camera: 'Flesh' dag. 7, 9.15 en do, vr, ma, di 2.30 uur. Jeugdmatinee 'Lach- festival' za, wo 2.30 uur, en zo. 2 en 4.15 uur. Nachtvoorstelling vr en za 11.30 uur 'Cincinnati-Kid' 18 jaar. Lux or: 'De vier vuisten van dc duivel' dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en ma 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: 'La maison sous les arbres, Jill' 14 jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo en ma 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 'Een woord van liefde' 18 jaar. Dag. 2.-30, 7.00 en 9.15 uur, zo en ma 2 30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: 'De vier trage gouddieven' 14 jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo en ma 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: 'De amoureuze avonturen van Siegfried' 18 jaar. Nachtv.: 'Sex and life' 18 jaar. Vr. en za 11.30 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot De poliklinische behandeling na ongevallen woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis iHooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis Doktersdienst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlanings- en informatiedienst voor Lei voor hulpverlening telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Academisch Ziekenhuis: Dagelijks, behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 15 3o"*uurzaterdaK en 20ndag van 14.30- Bczoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10 - 12.30 en van 15-20 u. Voor kraamvrouwen- van 10-11.30, 15-17.30 en van 18.30-20 u. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ou ders); dinsdag niet. Ma., wo.. do., en vrij., van 18.30-18.45 uur; za. en zon. van 15-15.15 uur. Diaconessenhuis: lste klasse dagelijks: 11-12 u 13.15-14 u; 18.45-19.30 u. 2de en 3de klasse: dagelijks 13.15-14 u: 18.45-19.30 u. Kinderafdeling, dagelijks 14.45-15.30 u en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19 Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14-15 u en van 18.45-19.30 u: -de klas: alle dagen van 11.30-12 u van 14-15 u en van 18.45-19.30 u. lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15-16 u en van 18.45-19.30; 2do klas: van 11.30-12 u (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30 u. LEIDEN Een 20-jarige gasfitter uit Leiden had zich een ruim werkterrein verkozen voor plegen van de vele inbraken en diefstallen niet alleen in zijn woonplaats, doch ook in Alkema de, Hazerswoude en andere plaatsen in de Rijnstreek. Zo had de officier tenlaste gelegd inbraak en diefstal van gereedschap pen in een werkkeet bij het zieken huis te Leiden, voor een waarde van 500 aan sanitair uit een vrachtauto te Hazerswoude, inbaak in een wo ning te Voorschoten waar een radio en 315 werd gestolen, in Alkemade een inbraak in een winkel en diefstal van elektrische apparaten. Zelfs werd het vloerkleed uit een woning gesto len. Toen verdachte voor andere feiten uit voorlopige hechtenis werd ontsla gen, ging hij meteen weer op pad. 'Het was een beetje bravour', zei hij, doch de president van de rechtbank antwoordde: 'Daar denk ik anders over'. In de gevangenis was verdachte in kennis gekomen met iemand, die eveneens zijn sporen op het terrein van de inbraak had verdiend. De officier van justitie merkte op, dat de man reeds vijf maanden in voorar rest heeft doorgebracht Hij eiste nu tien maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest. Vonnis over 14 dagen. Avondopenstelling PTT vervalt deze week LEIDEN De avondopenstelling van het postkantoor Leiden, Gerestraat 8 zal op donderdag 4 mei a.s. i.v.m. de dodenherdenking vervallen. Negentien promoties in mei LEIDEN Aan de Leidse Universi teit zullen in mei negentien promo ties plaatsvinden, te weten drie in de faculteit der geneeskunde en zestien in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen. LISSE Vrijdag 5 mei om half acht zal in het kerkgebouw van de Oud- Geref. Gemeente nabij de Steenfa briek een dienst woren gehouden waarin ds. J. van Prooijen, van Sta- venisse zal voorgaan. LEIDEN Willem Buurman (23-12- E- 1906, Leiden) leeft van jongs af aan in bloemen en muziek. Deze week is het veertig jaar geleden, dat hij officieel, als opvolger van G. Overduyn, tot organist van dc chr. gereformeerde kerk aan het Steen- schuur werd benoemd. Van huis uit liep zijn pad toen al lang door de bloemen. Vader was bloemist en had een bloe menhandel aan het Utrechtse Jaag pad'. Bestaat die nog? 'Jammer genoeg niet; kort voor het honderdjarig bestaan moest hij voor een nieuw objekt wijken. Ik ben in dat huis geboren, als één van de acht, en in deze kerk, waar we nu zitten, gedoopt. Maar dat was lang voor de restauratie'. U had hier in Leiden een bloemen- zaak? 'Ik had er één in Oegstgeest; nu niet meer. Acht jaar lang was ik leraar in bloemsierkunst aan een vakschool in Den Haag. Nu, gepensioneerd, ver vang ik nog een leraar in Utrecht'. j We zitten samen op zijn orgelbank, j Dan blijf je niet alleen over bloemen praten. De muziek is Buurman's grote liefhebberij. Op zijn vele zakenreizen, demonstraties hier, versieringen daar, gaat die levensbeheersende hobby mee. 'Overal in het buitenland waar iki kom, probeer ik achter het orgel te komen'. JONG BLIJVEN U hebt het zeker erg druk? 'Ja, ontzettend; maar dat is niet erg.' Het houdt je jong, ook de omgang met de jeugd'. 'Ik hield als jongen eigenlijk meer van muziek. Maar u weet hoe dat vroeger ging. Van een opleiding tot beroepsmusicus was geen sprake. Dan verdien je nog geen droog brood, zeiden ze. Ik weet nog goed hoe erg mijn leermeester H. J. van Leeuwen (van de Oosterkerk) het vond, dat ik niet doorging. Hij was fantastisch, vooral in theorie. Jaren lang heb ik les van hem gehad en daarna nog een jaartje van Feike Asm-a. De rest is zelfstudie. Ja, dat orgel heeft me altijd sterk geboeid. Als kleine jongen zat ik er in de kerk al naar te kijken, werd op m'n tiende jaar orgeltrapper. Dat was een heerlijke ervaring, er zo dicht bij te zijn.' Ik hoorde, dat u het congresgebouw in Den Haag versiert? 'Ja; ook werk ik voor Huis ter Duin. Verder demonstraties voor vaklieden, bijvoorbeeld in Antwerpen, Gent, Hamburg, Zürich, Freiburg, Parijs. Ik was vijf weken ln de Ver. Staten. In het kader van een lerarenuilwisscling. Daar had ik het geluk, het grootste orgel van New York te kunnen bespe len. In Parijs zat ik op de orgelbank naast Marcel Dupré, stelde een con certprogramma samen. Dat zijn wel hoogtepunten in je leven, hè?' Ziet u verband tussen bloemen en muziek? BLOEMEN 'Zeker, er is een duidelijke parallel. Net als muziek kun je met bloemen componeren, werken met lijnen, vor men, kleuren'. Dus u bent eigenlijk een artiest, in alle twee? 'Ons werk in de bloemen is creatief. Ook als organist probeer ik creatief bezig te zijn'. Bent u tevreden met wat u hebt bereikt? 'Nee, ik ben nog steeds in opbouw. Wie meent, dat hij zijn doel heeft bereikt, roest vast. Je moet, als het goed is, jong blijven, je verder ont wikkelen'. Hoe denkt u over de nieuwe muziek? 'Van nature ben ik een romanticus: Mendelssohn, Franck vind ik prachtig. Maar toch ook de moderne muziek, van Messiaen, Alain, Durufle. Wat is die toccata groots, hè? Ja, ik houd veel van Franse muziek, de moderne inbegrepen'. VEEL TE DRUK Hebt u nog bepaalde invloeden onder gaan? 'Ja, van Jan Zwart en Feike Asma. Die heeft het eigenlijk veel te druk. Je kunt niet altijd maar. het hele jaar door, op hetzelfde hoge niveau leven. Maar hij is wel één bonk muziek'. Het orgelspelen heeft u altijd bevre digd? 'Ja, héél erg, vooral nadat het oude orgel, een jaar of negen geleden, Is gerestaureerd. Het was uit Boclioll afkomstig, werd aan het eind van de vorige eeuw gebouwd, juist nog vóór de slechte tijd. Dat herstel was hard nodig, want het deugde voor geen cent meer. Het is nu een fijn instru ment en de akoestiek van de kerk werkt ook goed mee. Moet u 's het volle werk horen'. Hij slaat enkele akkoorden aan; ze klinken door in de lege ruimte. Het psalmgezang is hier ritmisch? 'Ja; de mensen zingen opgewekt en reageren vlot op het orgel. Het is héél prettig, hier te kunnen spelen'. ROEPING 'Ik voel het organist zijn ais een roeping. Dat is geen holle frase; ik heb een taak in Gods huis, maak muziek, naturlijk ook voor mij zelf. maar niet minder en méér nog voor anderen, die je door het spel kunt optillen. Meestal begin ik met iets van Bach of van een andere grote orgelcomponist, hij het uitgaan ook een geestelijk lied. Het orgelspelen maakt me blij, het orgel is voor mij het instrument, dan het orkest. Ook een goed koor vind ik wel mooi'. 'Ik fantaseer veel en graag, speel ook bestaande voorspelen, zoals die van Cornelis de Wolff. Wat een geweldige kunstenaar was dat, hè? Het fantase ren gaat net als met de bloemen, vind dering waar leden van het actiecomité aanwezig zullen zijn met spandoeken etc. Ook is er een brief naar het (gemeentebestuur gezonden. VOORSCHOTEN De nieuwe NZH- •buslijn 49 (Leiden-Leiderdorp-Leiden Zuid-West-Voorschoten - Wassenaar - Den I-Iaag v.v.) is nog geen succes. Met uitzondering van de vaste klanten rijdt de bus vrijwel de gehele dag onderbezet met een of twee passa giers. De NZH heeft vorige week huis-aan-huis de dienstregeling ver strekt. maar de autobezitter wil het blijkbaar nog even aanzien. In Voor schoten is er ernstige kritiek op deze sneldienst. De eerste halte vanuit Lei den is het centrum en de tweede en laatste station Voorschoten. Ook in de gemeenteraad is er ge vraagd de sneldienst tenminste bij de 'Zilverfabriek te laten stoppen, waar door de wijk Noord-Hofland eeri bete re aansluiting krijgt. De bewoners uit de wijk Noord-Hofland moeten nu eerst met de half uur-dienst van lijn 45 naar het centrum en daar overstap pen op lijn 49. Dit vergt veel tijd. Na het station Voorschoten stopt de bus eerst bij het Dierenpark in Was senaar; een halte aan het eind van de Papelaan zou veel mogelijkheden bie den o.a. overstappen op de KLM- huslijn en de NS-buslijn. VOORSCHOTEN In Voorschoten wordt de Dodenherdenking op 4 mei gehouden bij het monument aan de Koningin Julianalaan. Het programma van deze herdenking is als volgt: 18 uur: Halfstok hijsen van de vlag; 19.40 uur luiden van de kerkklok van de Dorpstoren; 19.45 uur bijeenkomst bij het monument; 19.50 uur einde van hot klokgelui en muziek door Benvenuto tot 20 uur. Daarna twee minuten stilte en ten slotte kransleg- ging bij het monument met als einde het zingen van het Wilhelmus. LEIDEN Gisterochtend brak brand uit bij drukkerij 'Luctor et Emergo'. Het bedrijf in de Nieuwsteeg ging grotendeels verloren. De vlammen richtten voor ongeveer een kwart mil joen schade aan. Oorzaak van de brand moet worden gezocht in brand bare vloeistof die naast een kachel stond en vlam vatte. WARMOND Op Hemelvaartsdag. 11 mei, zal de Jeugdraad een sportdag houden voor de bevolking vanaf zeven jaar op het gemeentelijke sportpark 'Het Overbos'. Ingezonden ik. Je kunt met zo'n thema iets doen, het speels naar voren brengen, maar dat wel goed gewust, niet zo maar op je gevoel in 't wilde weg spelen'. U bent zeker nog goed gezond? 'Ja. ik hen lichamelijk zo gezegend, kan gelukkig nog alles doen. Met m'n vele hobby's is er, zo gezegd, te weinig tijd om te leven'. Inderdaad heeft de jubilaris er heel wat. Maar al die liefhebberijen hou den min of meer met de kunst ver band. 'Ik houd veel van fotograferen, wand kleden maken, van de natuur, reizen naar streken met veel bloemen en planten, Tenerife bijvoorbeeld'. Welke gebeurtenissen ziet u als de hoogtepunten in uw leven? 'Ik vertelde u al over de ontmoeting met Marcel Dupré. Verder was het ook een geweldige gebeurtenis, toen ik in Merano op het prachtige orgel van de Evangelische Waldenzen kerk achthonderd Nederlanders mocht be geleiden. Ik heb zelden in een kerk zo mooi horen zingen'. De jubilaris leeft in bloemen en or gelmuziek, heeft vijfentwintig lang- speelbanden vol. 'Nee, kinderen heb ik niet, kan me daarom goed aan mijn werk wijden'. Aanstaande zondag in de kerkdienst zal hij zeker horen hoe hoog men zijn werk als organist waardeert. JOHAN VAN WOLFSWINKEL De vele weken van voorbereiding m.b.t. ons nonstopprograma op Ko ninginnedag zijn niet voor niets ge weest Duizenden hebben onze wijk bezocht en blijkens binnenkomende reacties zijn we dachten we geslaagd met de opzet van ons pro gramma. Het ls ons een behoefte in het open baar een woord van dank te uiten ten opzichte van de wijkagenten en ande re leden van het Leidse politie korps, het gemeentebestuur van Leiden, de Vereniging van Leidse Marktkooplie den, het bestuur van Swift, de direc tie van de NZH. de KNWU, het personeel van de afd. wegbebakening van de Dienst Gemeentewerken, de afd. Leiden van de EHBO, de dames en heren van de studentenvereniging St. Augustinus, de Leidse brandweer en de muzikanten van Werkmans Wilskracht en K en G. Hun medewer king was geweldig. Niet te vergeten ook een woord van dank voor de diverse jury's, de vrij willigers in de stands en een aantal wijkbewoners die de gehele dag in touw zijn geweest. Al die hulp sterkt ons om met goede moed te gaan werken aan de voorbereidingen voor een spectaculair programma voor 1973. Bestuur wijkvereniging Aktief

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3