Dokter Mary Verghese Concertgebouworkest ondanks onzekerheden klaar voor seizoen lavona Plannen R'dams Toneel DoT kleurloos haar? Nederlandse agenten naar de Antillen Personalia TROUW /KWARTET WOENSDAG 3 MEI 1972 MARY PERKINS Btnnenland/Radio-tv T4/K6 MOMMA MMR WAAROM I IK HE8 GA JE GEEN yziUOMmo- f „„WKS-li AMM5, AISJEBMEFT! HOO ROHTEM <CMTTt WORDEN. JXfh £?!?!-_, OP, WANT U HEEFT STUDEREN?/ ïéÖR"T/T' E" W ÖNSE"JftJ WAAROFNIEf WAAR WH JIJ JE A GROTE MOND WEE EENS HOUDEN, BETWETERIGE SNOTAAP! AMSTERDAM Ondanks diverse onzekerheden heeft het Concert gebouworkest in vol vertrouwen op de goede afloop van alles zijn programma voor het aanstaande seizoen gepland en aan de open baarheid prijsgegeven. INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 118. De vriendelijke dikker bakker wachtte op zijn dienblad. Juffer Ursel verdween in het achterhuis. En in dat ogenblik? Vliegensvlug tasten zijn handen langs het ene raam terzijde van de deur, ah ja 't lukte een kleine grendel terugtrekken een schuifje openen hier aan de binnenzijde, zette het venster los; en niemand zou 't merken; van openwaaien in de windstille avond was geen sprake. ."Mijn beleefde dank madame!'... Met veel strijkages verdween de bakker met zijn blad. Juffer Ursel volgde hem, sloot langzaam weer de deur achter zich. Ze glom van stil genoe gen. O wee; 'Diediedie! Daar danste nu toch die dikke Anne Marie zomaar mee in de kring van die dansende blagen.'n Schandaal! 'n letterlijk schandaal was 't! Hoe hoehoe kon nu die deern, die losbol hun beider fatsoenlijke deftig heid zó te grabbel gooien?.Juffer Ursel vergat de koek, de beleefde bakker, én haar eigen keurigheid ook. Ze schoot vinnig toe op de kring, sleurde haar vrolijke zuster los. 'Voor uit, schandaal! Vooruit!' De kring schaterde: Dinge's liedje brak. Om met die (betrekkelijke) onzeker heden te beginnen: hoe de verhouding in de subsidiëring van het orkest tus sen Rijk en gemeente Amsterdam zal zijn is nog volkomen onbekend. Am sterdam wil dat het Rijk een aanzien lijk groter deel van de subsidie voor zijn rekening neemt gezien het 'natio nale' karakter van het orkest, met als directe aanleiding de te zware financië le last die het Concertgebouworkest op de gemeente legt Met name de extra hoge salariëring die de orkestleden als gevolg van hun zitting in het 'Nationale' orkest genie ten, is in het geding. Maar het be stuur kan zich niet voorstellen dat de thans gaande onderhandelingen tussen Amsterdam en Den Haag tot onher stelbare schade voor deze extra salarië ring zouden leiden. Een andere onzekerheid is die over de komst van drie belangrijke Russi sche gasten in het volgend seizoen: de violist Oistrakh, de cellist Rostropo- witsj en de dirigent Kondrasjin. De overeenkomsten zijn al gesloten, maar zoals bij elke Russische musicus is ook hier maar de vraag of zij op het laatste ogenblik niet 'ziek' zullen wor den, of gewoon het land niet uit mogen. Wellicht om het nationale karakter van het Amsterdamse orkest nog wat te benadrukken, maar het kan ook toevallig zijn, wordt er het volgend seizoen meer dan ooit buiten Amster dam in Nederland gespeeld: naast de gebruikelijke serie in Den Haag (nu op vrijdagavonden) komt het orkest driemaal in Rotterdam, tweemaal in Nijmegen, eenmaal in Den Bosch, een maal in Delft, tweemaal in Apel- KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-140. De kunstschilder Govert Klodder lag te kijken naar het versle ten kleed, dat de ruwe vloerplanken bedekte. Hij hoorde ook iets ritselen onder die planken en kreunde: 'O wat bonkt Govert zijn koppie toch En nou óók nog ratten in huis'. Maar benevelde Govertje had het helemaal bij het verkeerde eind: het was name lijk de geheimzinnige magiër en hel derziende, genaamd Lothar, die daar ritselde onder de vloer. Op een gege ven ogenblik was hij namelijk wakker geworden uit zijn slaap des gewelds en alhoewel hij nog een beetje hoofd pijn had, toch was hij voldoende bij zijn positieven om ln te zien, dat hij nog steeds gevangen zat in het naar geestige hol onder de vloer van Go- verts woning. Eerst had hij een luci fertje aangestoken en bij het flakke rende licht van dat kortstondige vlam metje had hij vastgesteld, dat er niet veel kans was om uit deze muffe kelder te onrsnappen. Het luik in de zoldering zat ïiamelijk onwrikbaar op de knip. 'Gillen en bonken heeft geen zin mompelde hij toen. 'Het beeld, dat ik doorkrijg, toont mij immers een zatte artiest, die hierboven ligt te kreunen in de lauwe bedstee. Schrikachtig als hij is, zal hij mij zeker niet te hulp snellen. O, in welk eenzaam oord waart thans mijn vlees of de geest? De Indische magie leert mij, dat wel willende geest verheven is boven zwas vlees, zodat het vlees al krim pend tonen kan, dat het klein is als niets 'Dat waren zonder twijfel héél geheimzinnige woorden, doch de betekenis ervan zou gauw duidelijk worden. Plotseling vervulde namelijk vreemd groen licht de donkere kel derruimte. Middenin dat licht stond Lothar met uitgespreide armen en hij kromp en kromp en krompDoch voor hij begon te krimpen trok hij eerst nog een lange draad uit de voering van zijn pandjesjas en die draad stak hij door een kier in het zolderluik. David Oistrakh hij komt niet, hij komt wel door D. C. Wilson Waar begon haar levensgeschiedenis eigenlijk? Met haar besluit arts te worden? Met haar geboorte, op 27 mei 1925 in Cochin, Zuid-India, nu deel uitmakend van de staat Kerala? Als dit Mary zelf gevraagd was, zou ze waarschijnlijk hebben geantwoord, dat het op z'n minst zestienhonderd, mis schien wel tweeduizend jaar voor haar geboorte was begonnen. Er be staat immers een oude overlevering, dat Thomas, een van de twaalf aposte len, het christendom aan haar voorou ders heeft gebracht, kort na het mid den van de eerste eeuw. En of dat nu wel of niet geheel met de feiten overeenkomt, het staat vast dat er in elk geval sedert de vierde eeuw van de christelijke jaartelling aan de Ma- labar-kust een georganiseerde christe lijke gemeente heeft bestaan, die van wege haar oude banen met de kerk van Antiochië de eeuwen door bekend heeft gestaan als de Syrische Christe lijke Kerk. Voor Mary betekende als kind. even als voor alle Syrische christenen ln India, het bezoek van de apostel Tho mas meer dan een overlevering al leen. Het was een feit. een even onomstotelijke werkelijkheid als de geweldige kokospalmen, als de Indi sche Oceaan met zijn blauwe lagunen en slaperige inhammen, als het stof, de hitte en de vochtige moessons, de overdadige rijkdom van groene blade ren, de vlekkeloze witte sari's en dhoti's die de mensen in haar omge ving droegen, en de grote zwarte paraplu's. Zij leerde de smaak en de geur van de oer-oude verhalen vrijwel even vroeg kennen als die van garna len. mango's, kokosnoten en kerriege- rechten. Gewoonlijk was het Amma, haar moe der, die haar de geschiedenissen ver telde. Want als was Appan, haar va der, de meest godsdienstige, hij kon veel beter boekhouden en de kokos- aanplantingen controleren dan een verhaal vertellen. Toen Mary nog klein was, was het vaak haar twee jaar oudere broertje Joseph, die Babi werd genoemd, die vroeg: Vertel ons nog eens een verhaal, Amma! Vertel ons nog eens iets over Thomas'. Dat liet Amma zich geen tweemaal vragen. John. de oudste en ondeu gendste van haar drie zoons, had al lang ontdekt dat haar belangstelling voor de belevenissen van Thomas in staat waren om zelfs haar aandacht af te leiden van de irkili, de nerf van een kokospalmblad die werd gebruikt als tuchtrietje. Babij had minder re den om die tactiek toe te passen, omdat Amma met de Jaren geduldiger en toegeeflijker was geworden. 'Sint Thomas'. Ze hertiaalde de naam met overgave en eerbied. En dan kwamen de verhalen over de heilige, over wie zo talrijke sagen en legen den de ronde deden, in melodieus Malayalam over haar lippen. 'Eens, negentienhonderd jaar geleden, leefde er een grote koning in India, Gondophares. Hij wilde een geweldig paleis voor zich laten bouwen, het grootste en schoonste van de hele wereld. Hij dToeg daartoe een koop man, Abbaneese genaamd, op om hem een architect te brengen uit het land Palestina. Abbaneese ging op weg en ontmoette in de straten van Jeruza lem Thomas. 'Ik heb gehoord, dat u architect bent', zei hij tot de apostel. In zoverre: mijn Meester was timmer man', was het antwoord. "Kunt u een paleis bouwen, het schoonste van de gehele wereld?' 'Ik kan huizen bouwen die goed ge noeg zijn voor God om in te wonen', zei de apostel. "Wat voor paleis kan er mooier zijn?' Abbaneese was buiten zichzelf van vreugde. 'Fantastisch!' riep hij uit. 'U moet dadelijk met mij meegaan!' En zo bracht hij Thomas naar koning Gondophares in India'. Ofschoon zij er niet zoveel om gaf verhalen te horen vertellen als haar broer Babi. nam Mary toch elk detail in zich op van de legende die daarop volgde: 'de koning zette aan Thomas de details uiteen van het paleis dat hij wilde bouwen en stelde hem een grote som geld daarvoor ter beschik king. Maar de apostel gaf al het geld aan de armen, en hij besteedde al zijn tijd aan het verkondigen van het evangelie van Jezus. En toe de ko ning hoorde dat zijn geld verspild was, was hij wild van woede en liet Thomas voor hem brengen. "Waar is mijn paleis?' vroeg hij. "Ik heb u een paleis gebouwd', ant* woorde Sint Thomas, 'het schoonste dat er bestaat'. "Waar dan wel? Ik wil het zien'. "Nu kunt u het niet bekijken', legde de heilige hem uit. 'uw paleis is in de hemel'. De koning liet de apostel ln de gevan genis werpen en besloot hem voor straf op te hangen. Maar op een nacht had de koning een droom. In die droom zag hij een wonderschoon pa leis, dat voor hem in de hemel gereed stond. De volgende morgen liet hij Thomas vrij, en later werden de ko ning en zijn gehele familie christenen. 'Daarna*, zo vervolgde Amma, 'kwam de apostel naar Malabar, en maakte daar vele bekeerlingen. Hij bouwde er zeven kerken, waarvan een ln Parur. tegenover de haven van hun eigen dorpje, Cherai. Vervolgens reisde hij naar de streek van Madras, aan de oostkust, waar de Brahmanen zo ont stemd raakten over zijn successen, dat zij het besluit namen hem te dode'. 'Ahoy, Kashtam! Wat verschrikkelijk!' Hier werd de geschiedenis zo span nend, dat zelfs de oudere kinderen. (Wordt vervolgd) doorn, eenmaal in Eindhoven en mis schien ook in Groningen; maar dat behoort weer bij de onzekerheden. Om publiek in Den Haag te trekken (het afgelopen seizoen was er een zaalbezetting van maar 70 pet) krijgt Iedere intekenaar op de Haagse con certserie een langspeelplaat van het Concertgebouworkest met geliefde werken uit het repertoire. GRATIS CONCERT Minder geliefde werken worden zoals gebruikelijk weer gespeeld op de O serie op zondagmiddagen ln Amster dam. Het laatste concert in die serie van dit lopende seizoen ls op 14 mei. Ook als publiekswerving (voor het volgende seizoen) zal dat concert he lemaal gratis toegankelijk zijn; aan de kassa kan iedereen die middag gratis twee plaatsen krijgen. Dat vult lek ker, en wie weet krijgen velen daar door de smaak voor het volgend jaar te pakken. Het seizoenprogramma biedt zo onge veer het gewone beeld; dat wil tegen woordig bij het Concertgebouworkest zeggen dat er aardig wat hedendaags in de programma's wordt gedaan, ter wijl daarbij toch redelijk veel aan dacht aan het grote klassieke repertoi re wordt besteed. Maar in de normale woensdag- en donderdagseries zijn werken van componisten als Hinde- mith, Lutoslawski, Schat, Dallapiccola, Strawinsky, Honegger en Kox (een greep, zoals u begrijpt) in de meer derheid tegenover die van Mozart, Beethoven en Brahms. Er is echt wel wat veranderd in het programmabe leid van dit orkest De C-serie is weer grotendeels gewijd aan nieuwe muziek, die voor de con trastwerking (of soms om de parallel lie) wordt gemengd met klassieken en pre-klassieken. Zelfs de Mattheus-tra- ditie is niet overeind gebleven; al eerder werd bericht dat men die vol gend seizoen met een (betrekkelijk) klein koor, van toch altijd nog zo'n 80 zangers, en klein bezet orkest gaat doen. Onder leiding van Ferdinand Leitner, één van de gastdirigenten naast Bernard Haitink, van wie nog vermeldenswaard zijn Carlo Maria Giulini, Roberto Benzi en Eugen Jo- ROTTERDAM Het Rotterdams To neel komt in september met Een Oogje op Amelie, het dolste blijspel van Georges Feydeau, met Jasperine de Jong als Amelie. Voor 2 maanden maar, want op 1 december begint zij met haar eigen nieuwe show. Een andere gaste is Willeke Alberti, die met Lex Goudsmit, Gerard Cox, ook als gast, Georgette Hagedoorn en anderen in Schnitzlers Leibelei gaat spelen onder regie van Karl Guttman. Ronnie Bierman, eveneens als gaste gaat met Lies Franken en Luc Luta de Babysitter doen, een blijspel van René d'Obaldia. Op 18 november wordt de première verwacht van een nieuw Nederlands stuk, over gastarbeiders en politieke vluchtelingen in Rotterdam, geschre ven door Merijn Trip. Er komt nog een blijspel op het repertoire: Le Contrat van Francis Veber, en Johnny Kraaykamp gaat tragi-komisch De Neef van Rameau van Diderot doen. Verhoor HAAGS GEHAKT Halve groene paprika, 4 sjalotjes (kleine uitjes) 3 beschuiten. 4 gr gehakt (half runder, half varkensge hakt) 1 ei. 2 theelepels zout, peper. 80 gr. margarine. Snijd de paprika en de uitjes ln piepkleine blokjes. Maak de beschui ten fijn en meng ze met het gehakt, het zout, de peper, het ei, de paprika en de uitjes. Meng alles goed door elkaar en maak vier even grote bal len. Door het paneermeel wentelen en branden in de margarine (boter maakt de ballen misschien te vet). Niet langer dan zes minuten braden. Daarna het vuur lager en het vlees gaar laten worden. Giet twee keer een beetje water in de pan en maak die jus tenslotte af met water. Bind de jus met wat aardappelmeel. Menutip: Toast met kaas, Haags- gehakt, gemengde sla, gebakken aard appelen, yoghurt met vruchten op zware siroop. ADVERTENTIE haarklein-versteviger Hier en Nu heeft met succes de mogelijkheid van dramatiseren ge bruikt om een actualiteit suggestiever te laten overkomen. Met het gespeel de verhoor van de Rus Boekowski is in elk geval bereikt, dat deze strijder voor meer vrijheid in de Sowjet-Unie in ons land op slag de sympathie van zeer velen zal hebben verworven. Zelf heeft hij daar voorlopig niets aan, want Boekowski is pas begonnen aan zeven jaar gevangenisstraf, waarna hem nog vijf jaren dwangarbeid wach ten. De middenmoot van de actualiteiten rubriek van de NCRV zal een hartver- overend effect hebben gehad. We lo pen allemaal wel eens warm voor een of ander ideaal, dat niet zelden be hoorlijk ver van ons bed ligt. Maar hoe moet je nu een bescheiden moe der en vader van twee dochters noe men, die dertien pleegkinderen ver zorgen en in totaal al meer dan honderd kinderen van anderen heb ben grootgebracht? En in plaats van aan iets materialistisch te denken, heeft mevrouw Van Duyn in Waterin gen als eerste en liefste wens, dat al die kinderen gezond mogen blijven. Laat ik nou al jaren gedacht hebben dat dergelijke mensen niet meer be stonden. Met veel waardering heb ik bij de AVRO gekeken naar de reportage van Jaap van Meeleren en Romano Stinga over Suriname. Veelzijdige informs tie, interessante interviews met uit eenlopende figuren en goede aan dacht voor het vangen van typische Icaraktertrekjes. En zo tussen vriende lijke regels door ook kritiek die wij Nederlanders in de zak kunnen ste ken. Hebt u gemerkt hoe correct vele Surinamers onze taal spreken en daar in hun gedachten heel wat vlotter tot uitdrukking brengen dan menige Ne derlander voor de eigen beeldbuis? AVRO's Televizier had weinig opval- Inde actuele voorvallen. Ik ben be nieuwd of die gymnasiasten in Breda hun bezettingsactiviteit uit liefde voor hun school met succes bekroond zullen zien of dat ze in de loop van de dag met harde hand worden ge dwongen hun biezen te pakken. SCHIPHOL Gisteren zijn van Schiphol 45 'Nederlandse politie-ag en ten met hun gezinnen naar de Antil len vertrokken waar zij gedurende drie jaar de politiekorpsen zullen ver sterken. De Nederlandse agenten zijn via advertenties in Nederlandse bla den in samenwerking met Nederlandse overheidsinstanties aangezocht. Van de 45 agenten zullen er 11 op Aruba en 34 op Curacao worden geplaatst. Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): lichte gramm.muz., rep en ber. (7.30 Nws: 7.41-8.00 Akt.: 8.30 Nws: 8.41-8.50 Akt.). 10.00 V.d. vrouw. (10.30-10.32 Nws). 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd progr (12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo; 13.00- 13.05 Raden maar 14.00 Huisbezoek: partoraal gesprek van mens tot mens. NOS: 14.10 Van Ta-ta tot totale taal: een rubriek over het leven ln de taal. 14.20 (S) Aspekten v.d.kamermuz.: klass. muz. 14.50 Meer over minder: De stem v.d. sprekende minderheid. (15.30-15.32 Nws.) NCRV: 16.45 (S) Kom met Je boek: literaire Jeugduitz. 17.00 (S) NCRV- Vocaal Ensemble: oude liederen. Overhelds- voorl.: 17.20 Tekst en uitleg, een drieweke lijkse rubr.- v.h. min. van O en W. Een gesprek van Cees van Maasdam met mr. J.P.M. Weusten over de verlening van de partiele leerplicht. NCRV: 17.30 Nws. 17.82 Hier en Nu. 18.00 (S) Aperitief: licht muz.progr. 18.30 Nws. 18.41 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 19.00 De kerk vandaag - nws en comm. NOS: 19.10 Progr. voor blinden en slechtzienden. 19.20 Openbaar Kunstbezit. 19.30 (S) Woens dagavond - muz.magazine. 22.00 Sport: voet bal en basketball. Bond zonder Naam: 22.25 Ouderliefde is niet ouderwets, lezing. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Zintuig no. 72: kunstkroniek bulten het Nederl. taalgebied. 23.20 (S) Signaal muz. van eigen tijd. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag!: muz. en inf. (7.33-7.38 Van de voorpagina. 7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.35 Van alle markten thuis.) NOS: 9.00 Rep. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Muz. uit de Middeleeuwen en de Renaissance. 10.20 (S) Repertorium: Radio Kamerork.. klein Omroepkoor en so list: klass. en hedendaagse muz. 11.00 Nws. 11.03 Spiegel van Belgle: muz. en nws van onze zuiderburen. 1130 Intern, spectrum: mod. en hedendaagse muz. VPRO-Maandag: ernstige en lichte muz. en lnf. over muz. (13.00-13.10 Nws.) 14.30 Schoolradio. AVRO: 14.50 Radiojournaal. 15.00 "t Is historisch: een progr. over geschiedenis. 15.25 (S) Lichte gramm.platen. 15.35 Biels en Co.: wekelijkse strip. 10.00 Nws. 16.03 Mlkadoo: kindermagazine. 17.00 (S) O: Jongerenprogr. Overheldsvoorl.: 17.40 Den Haag aan de lijn. AVRO: 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18 20 Ultz. v.d. PvdA. AVRO: 18.30 (S) Hoogtepun ten uit de operette Eln Walzertraufn. NVSH: 19.10 Sekstant: radiomagazine. RVU: 19.20 Plan Europa 2000 v.d. Fondatlon Europeenne de la Culture. Dl. 1: Urbanlsatieproblemen. Sprekers: B. van Steenbergen. Jan van Schuiten en A. van Huiten. VARA: 20.00 Nws. 20.05 (S) Op Karwei: gevarieerd progr. 21.00 (S) Popsmuk. 21.45 (S) Koloriet: een veelkleurig muz.progr. 22.30 (S) Schubert Ensemble: oude kamermuz. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Act. 23.20 (S) Radio Jazz Magazi ne. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7 00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nws. 8.02-8.05 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 9.03 De negen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsvi taminen: populair verzoekpl.progr. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Radiojournaal. 12 06 Zet 'm op. (13.00 Nws.) 14.00 Nws. 14.03 Superclean Dreammachlne. 15.00 Nws. 15.03 Licht platenprogr. (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06-18.00 Postbus 700: verzoekpl.progr. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Licht muz.progr. 12.50 Bultenl. persoverz. 13 00 Nws en toneelagenda. 13.20 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Balletmuz. 14.30 Waarom wij niet. 14.30 Koorzang. (15.00 Nws). 15.15 Kinder- progr. 16.00 Nws. en beursber. 16.10 Opera fragmenten. 17.00 Nws. en med. 17.10 Lichte muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.15 Lekenmoraal en -filosofie. 18.45 Sportmagazl- ne. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.platen. 19.00 Nws en act. Daarna: Melodie Radio, gevarieerd muz.progr. (19.40 Keurig Engels). 20.00 Prom.concert. 22.00 Nws en De zeven kunsten. 22.20 Klass. mui. 23.00 Beroemde zang cycli. 23.40-23.45 Nws. h"* f in 21 light-proof tinten flakon voor 2 3 behan delingen TV vandaag BETER DAN BEST! NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie KRO 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. v.d. PSP 20.30 Uitz. Stichting Socutera 20.35 Life at the Top speelfilm 22.25 Studio Sport 22.50 Journaal 22.55 Den Haag vandaag 23.00 Einde. Benoeming: Drs. J. J. van Raven- zwaaij, wetenschappelijk hoofdmede werker aan de universiteit van Am sterdam, as benoemd tot voorzitter van de intereuropese commissie voor kerk en school. Hij volgt drs. O. V. Henkei, oud-secretaris van de her vormde raad voor kerk en school op, die vanaf de oprichting in 1958 voor zitter van deze organisatie geweest is. Bovenstaand NOS-progr. vervalt wanneer VARA vr. jl. 28-4 zendtijd afstond aan rep. Apollo 16 aan NOS. In ditgeval: VARA 20.35 2 voor 12, quiz 21.15 Hadimassa, sati risch programma 21.55 Een klein Uur: U NOS 22.35 Studio Sport 23.00 Journaal 23.05 Den Haag vandaa; NEDERLAND E NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 MIK: muzikaal amusementsprogr. 20.00 Journaal 20.21 De Obers 20.50 Vonnis over Ber lijn, dokumentaire IKOR CVK RKK 22.05 Kenmerk NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Filosofie - les 8 (herh.) DUITSLAND I O.OO-WO.OO Rep. Oostverdragen. 20.00 Journaal en weerber. 20.20 Amusements progr. DUITSLAND II 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Rep. behandeling Oostverdragen. Aansl.: nws ln het kort. 21.15 Fettaugen. 22.40 Nws, weer ber. en comm. DUITSLAND III NDR 19.00 Segeln mussle man kdnnen (5) 19.15 Der Studienführer. 19.45 Weekjournaal ln het engels. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Welt unserer Kinder, serie ultz. 31.00-21.45 Elektronik, eine Einfuhrung ln die Halblel- tertechnlk, studleprogr. DUITSLAND III WDR 8.20, 10.05, 12.00 Schooltelevisie 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Der Studlenfuh- rer. lnf. sorie. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor spaanse gastarbeiders. 19 15 Handel en verkeer. 19.45 Nws uit Noordrljn-Westfalen. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weorber. 20.15 HolUJwood (4), doe. serie. 21.00 Act. 21.30 Fllmportret. BELGIE FRANS 14.00-14.20-30, 15.45 en 16.15 Schooltelevi sie. 16.40 Nws. 16.45 Jeugdprogr. 18.25 Zo Juist verschenen. 18.55 V.d. kleu ters. 19 00 Les dernleres volontes de Ri chard Lagrange. 19.30 Sport. 19.R5 Journaal. Daarna actuele rep., de serie Beroepsmusici en Journaal. BELGIE NEDERLANDS 17.30 V.d. kinderen. 19.14 De Fabeltjeskrant. 19.19 Keurig Frans en Zoeklicht. 19.25 Filmmuseum v.d schaterlach. 19.40 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Dubbeldekkers. 20.35 Een bijzonder portret van Salvador Dall, film van Jean-Chrlstophe AvertlJ. 21.25 Debat. 22.10 Horen en zien: nws uit de wereld van toneel, baüet en mux. 22.30 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6