Linder zoekt het avontuur Ik ben aangesteld om resultaten te behalen. Hoe, dat interesseert me minder brands nu wel in uikerdamtoernooi SCHMWFN WNCÏR WÜRDIN Koningin Juüanaschool twee onderwijzers(essen) DOCENTEN voor Plaats een pijltje Schaakstrijd toch in Reykjavik Albanië wil Russen niet accepteren Nassen winnaar in massasprint na saaie etappe AZ'67 blijft in betaald voetbal Jan Kodes weinig gelukkig in Rome ROUW/KWARTET WOENSDAG 3 MEI 1972 Sport Tll/Kll Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Uiteindelijk verkoos Kurt Linder (39) het avontuur bij Olympique Marseille boven de zekerheid van het trainersbestaan bij FC Den Haag, dat hem gaarne had gecontracteerd. Deze zomer begint Linder, nu nog de trainer van PSV, bij de Franse kampioens- cJub een job, die reeksen van internationaal bekende trainers, zo als de Joegoslaaf Branko Stankovic en de Fransman Albert Batteux, hebben geambieerd. In de als zeer rumoerig gekwalificeerde Franse I havenstad, waar de hartstochten vooral ten aanzien van de voetballe rij huizenhoog plegen op te laaien moet Linder zich proberen staan de te houden. En hij zegt: 'Ik ben nooit iemand geweest, die de moeilijkheden uit de weg gegaan is. Integendeel, over het algemeen voel ik me tot zaken aangetrokken,, die veel anderen juist afschrik ken. Net zo iets als Pippi Langkous. Al heeft dié het voordeel, dat zij op het eind altijd wint. Dat moet ik nog maar afwachten.' Vandaar Linders contract voor één jaar, afgesloten met in het achter hoofd de idee volgend jaar eventueel naar -Nederland terug te -komen moge- j lijk bij Feyenoord. Hoewel FC Den Haag akkoord was met zijn contractu ele eisen, besloot Linder afgelopen weekeinde, na een bezoek aan de competitie-wedstrijd Olympique Mar- seille-Reims (00) aan Frankrijk de I voorkeur te geven. Hij heeft daarvan Herman Choufoer, de voorzitter be- taaid voetbal van FC Den Haag, op de hoogte .gesteld om hem een reis te besparen naar Eindhoven, die maan dag gepland was. De aarzeling, die bepaalde stromingen in de Haagse club ervan weerhield Linder spon- taan-weg een contract aan te rieden, is voor de op dat punt gevoelige Linder een -belangrijke reden geweest niet noa-r FC Den Haag te gaan. Linder: 'Het idee, diat er met zoveel anderen is gepraat, vóór uiteindelijk met veel moeite werd beslist dat ik het óók wel zou kunnen worden, trok me niet zo aan. Niets ten nadele van FC Den Haag, maar ik kreeg het gevoel alsof ik maar een tweede keus was. Dat lijkt me niet zo'n goede basis om te beginnen.' Kurt Linder heeft zes jaar in Neder land als tra'iner gewerkt, 'kwee jaar bij het inmiddels uit het betaalde voetfbal verdwenen Xerxes, daarna bij PSV, met welke olub hij grote succes sen behaalde. Linder heeft als prof. in veel Europese landen gespeeld. Ook iin Frankrijk Is hij geen onbeken de, omdat hij da-ar in Olymp-ique Lyon speelde. De 'transfer' van Lin der is tot stand gekomen mede door de bemiddeling van Friedrich Do-nen- 'felid. In dit gesprek kijkt Linder terug op zes ja-ar 'Nederland.' PROBLEEM Had hij niet eerder kifnnen stoppen bij PSV, toen eenmaal besloten was jdat zijn contract voortijdig zou wor- den verbroken? Linder: 'Dat was inderdaad een pro bleem. Ik heb het ovërwógen, éérlijk jgezegd. Maar het leek me de makke lijkste oplossing te verdwijnen op het pioment dat Ik het niet meer zag pitten. Ik zou het gevoel hebben, dat jik me op minder elegante manier 'gedrukt' zou hebben en zo iets strookt niet met m'n karakter. Maar pet was een tijdlang wel moeilijk. Ik ton me niet meer identificeren met het werk, met de spelers. Ek wist niet neer of ze in de wedstrijd wel zouden lunnen opbrengen, wat ik verwacht- e. Ik liep iri het donker maar wat te oeken. c had eenvoudigweg kunnen zeggen: rat de -assistent-trainer mijn werk laar doen, dan komt er misschien reer wat plezier terug voor het ko- ïend seizoen. Maar dat mocht ik niet igenover de spelers en de club. We jn gewoon hard gaan werken, ik heb elfs de jongens rondjes laten lopen, t ik nooit gedaan heb. En uiteinde- jk ds het gekomen. Uit de laatste jf wedstrijden hebben we 9 punten ehaaild. Hoe? Op basis van het we- volgd kan worden door een herstel, zoals PSV volgend seizoen zal bewij zen. Ajax heeft na de Europese beker finale .van '69 tegen AC Milan ook even eeen stapje terug gedaan om nu weer sterker te zijn teruggekomen. Ik ben met name ten opzichte van mijn gezin veranderd. Ik heb meer tij-d voor ze. Tot nu toe zat ik thuis bij de telefoon te wachten tot er wat gebeurde. Ik wilde in a-Lles de eerste zijn. Ik wilde als er wat was. bet eerste gewaarschuwd worden, het eer ste er bij zijn en het eerste er iets aan doen. Mijn leven was te veel op voetbal ingesteld. De laatste maanden gaat het wat meer ontspannen en dat bevalt me. Ik ben te geconcentreerd, ik moet even wat gas terug kunnen nemen. Dat -betekent niet, dat ik voor de spelers gemakkelijk Bal zijn. Ik ben proftrainer en word aangesteld om resultaten te behalen en publiek te trekken. Hoe dat gaat interesseert me minder. Als een speler een grote smoel -tegen mij in het veld heeft, maar elke week goed loo.pt te voetbal len. dan léét ik dat. Als de resultaten komen via inspraak, dan komt er inspraak. Maar. ik zoek geen slappe excuses. Ik kijk, als we verloren heb ben, niet naar de tegenstander die zo defensief voetbalt. Ik roep niet eó gaat ons voetbal kapot. Ik zeg, dat mijn eigen spelers niet de oplossing voor deze tegenstand hebben gevon den. Ik praat niet over peah. de scheidsrechter of het harde voetbal van de tegenpartij. Ik stel vast. d-at wij kennelijk te weinig hebben ge daan om te winnen. Dat komt wel 'ns hard aan. Maar een coach moet de :enen, dat hij alle eerdere trlchten ren spijt zijn verblijf ln Den aag verlengt Het bestuur van de FC Den aag heeft gisteren uit Tsjechoslowaklje de evestlglng gekregen, dat er alsnog een kans estaat. dat Jezek toestemming krijgt voor n nog niet bekende periode bij te tekenen Innen tien dagen kunnen de nu lopende sprekingen afgerond worden', aldus FC tn Haag-voorzitter Chofoer. Trainer Jezek if verblijft momenteel met manager Han- ann in Scandinavië, waar enkele spelere irden 'bekeken'. izijds respect tussen de spelers en ij zijn we bikkelhard doorgegaan, is wat gebeurd, daar ben ik zeker De spelers hebben over hun uatie nagedacht. We hebben er veel ter gepraat, de spelers zijn zich gaan diseren, wét er aan de hand was. irwij! het normaal is, dat de animo, op de training, minder wordt als trainer weggaat, ontstond er iets Er is iets positiefs overgeble- De spelers zijn gerijpt. Volgend -en is ftet dit PSV veel te doen. voorspel, dat PSV voor elke club een heel moeilijke tegenstander blijken.' it teleurstellende laatste seizoen, wat -kende dat voor Linder persoon- ider: 'Ik ben gaan relativeren, dat d trouwens hoog tijd. Door het ilijven van de successen bij PSV [seizoen ontstonden er moeilijkhe- n. Persoonlijk vind ik, dat zo'n gelijke teruggang gemakkelijk ge- [STERDAM (ANP) Het organi- iecomité van het Suikerdamtoer- >i is tot volledige overeenstemming comen met Ton Sijbrands over het espelen in de grootmeestergroep het vierde suikerdamtoernooi. dat 18 tot en met 29 december in 'sterdam wordt gehouden. Voor de estergroep heeft oud-wereldkam- en drs. Piet Roozenburg een uit- liging definitief aanvaard. Ook de itserse Andreas Kuyken heeft voor e groep de invitatie voorlopig aan- lomer. Kurt Linder, hier nog temidden van de PSV-ers. Lazar Radovic hard aangepakt moed hebben zich impopulair te ma ken. Ik heb nooit de kleintjes gepakt Bij Xerxes pakte ik W-im van Hane- gem en Lazar Radovic de vedetten. Maar wel zó eerlijk, dat ik ook nu nog goed met ze kan opschieten, on danks alle conflicten.' Hoe vond hij het, zes Jaar Nederland? Linder: 'Als de volgende zes jaar van mijn leven net zo fijn verlopen als de zes jaar in Nederland voel ik me een ongelooflijk .gelukkig mens. Ik denk wel dat ik snel weer hier terugkom. Dat komt niet, omdat ik als trainer goed heb gewerkt, dat komt omdat ik hier veel vrienden heb gemaakt. Men sen van wie je weet dat ze jou waarderen en voor wie jij respect voelt Dan vind ik, dat je als mens een beertje geslaagd ben. En uat is belangrijker dan een kampioenschap. Als er wel ns beweerd is, dat ik tegenover spelers onmenselijk ben, dan moet worden ingecalculeerd, dat er een groot verschil is tussen Kurt Linder privé en Kurt Linder als coach van topvoetballers. HIJ was ooit bang voor discriminatie voor zijn Duitse nationaliteit Linder: (lacht)' Ik weet, dat de mof fen hier over het algemeen niet met open armen worden ontvangen. En tenslotte was ik de eerste Duitse trai ner in Nederland. Ik moet zeggen, dat ik nooit gediscrimineerd ben. Beslist niet, nee.' In 1966 kwam hij hier. Wat is er ln 6 jaar gebeurd? Linder:' Toen ik hiier kwam, had vrijwel niemand nog van het Neder landse voetbal gehoord. Dat was vlak na het wereldtoernooi in Engeland. Sindsdien is er verschrikkelijk veel ten goede veranderd. Vlak nadat ik hier kwam haalde Ajax de stunt uit Liverpool met 51 te kloppen. Dat leverde een reactie op van Feyenoord en vanuit die realiteit is er veel goeds tot stand gekomen. Talenten als Cruijff en Keizer, bleken daarna van wereldklasse te zijn. Maar ik herinner me, dat ook Van Hanegem bij Xerxes al van Europese klasse was. als hij niet bij Xerxes maar toen al bij Feyenoord of Ajax had gespeeld. En ook een speler als Lazar Radovic, in Joegoslavië bestempeld als een 'eeuwig talent' groeide uit tot een persoonlijk heid op het veld. Ik had bij Xerxes met Van Hanegem en Radovic naast .Ajax hot beste middenveld in Neder land. Van Hanegem was toen een heel grote, beter dan nu. Hij knokte mee achterin, organiseerde op het midden veld en schoot er ook nog even 26 in. Als die aap niet drie strafschoppen had gemist was ie topscorer van Ne derland geworden. Stel je voor: een middenvelder in een middelmatige ploeg. Dat X-erxes was ook een club. die de vooruitgang van het Nederlands voet bal typeerde. De meeste promoveren de clubs zakken na een of twee seizoe nen weer terug. Met Xerxes werden we twee keer zevende. We hadden een concept, dat na Ajax het meest specta culaire voetbal opleverde. We speel den aanvallend, beweeglijk en intelli gent. Met spelers als Jonjic, Dorjee. Treytel. Favië. Kleinjan, Van Hanegem en Radovic. Nu is er het probleem van de ongelijke verhoudingen in Ne derland. Maar de subtop komt er aan. Let m-aar op Sparta, FC Twente, FC Den Haag en FC Utrecht. Ajax kan niet eeuwig zo sterk blijven. Als die terugval komt ontstaat er misschien ook in Nederland het begin van de ideale situatie.' CRUYFF Wat heeft hem het meest geïmpo neerd, in Nederland? Linder: 'Johan Cruijff. Niet zijn ma nier van voetballen, dat weet ieder een. Maar een speler, die zo veel verdient en die een zekerheid van het 7-jarig contract achter zich heeft staan, en dan Ln elke wedstrijd zó hard werkt, daar heb ik bewondering voor. Onze Lieve Heer heeft hem. net als Keizer, een groot talent meegege ven. Maar wal hij er elke week mee dóét. Hij werkt vaa-k meer dan min der getalenteerde spelers. Hij is een voorbeeld, zo beweeglijk als ie is. Niet af te stoppen. Hij ontwikkelt zich tot een Di Stefamo. Die vond ook nog op zijn 34ste, dat voetballen fijn was om te doen. Het lijkt me dat Cruijff dat ook heeft. Maar als er steeds maar over het Ajax van Cruijff en Keizer gesproken wordt dan moet me van het hart, dat er één speler sterk ondergewaardeerd wordt Dat is Sjakie Swart. Dat is een opvallende fiiguur. door de intelligente manier, waarop, hij altijd op de juiste momen ten aanwezig is Noem mij een bui tenspeler, die zo levensgevaarlijk is en zo veel goals maakt Die is er toch niet?' Zijn Nederlands elftal? Linder: 'Doel: Van Beveren. Achter Suurbier, Israël, Hulshoff en Krol. Midden: Neeskens, Jansen en Van Har negem. Voor: Swart, Cruijff en Kei zer. Het hangt dan van het type wedstrijd af of je bijvoorbeeld Haan inzet, of Suurbier, of Wery.' Heeft hij het gevoel, dat hij bij PSV grote fouten gemaakt heeft? Linden 'Ik vlei me niet met de ge dachte, dat ik foutloos ben. Verre van dat. Maar grote fouten? Ik weet 't niet. Als iemand ze me aanwrijft ben ik graag bereid met hem ln discussie te treden. Er wordt wel 'ns gezegd: Linder had Bjerre nooit weg mogen laten gaan. Laten we dat voorbeeld 'ns nemen. Toen het contract van Bjerre afliep vroeg hij aan PSV een salarise dat vijf andere spelers samen nog niet verdienen. Ik wist niet of dat überhaupt te betalen was, of het paste in de huishouding, of het ver antwoord was. Maar toen Bjerre me kwam vertellen, wat hij in België kon verdienen heb ik gezegd: 'Ga maar.' Trouwens: als een speler mij vertelt dat ie weg wil, dan mag ie weg, ook al is hij de beste speler. Dan doe ik een stapje terug. Bewust. Ik he"b het zelfde met Nol Heyerman meegemaakt bij Xerxes. Dt had hem graag gehou den, maar toen ik hoorde wat ie bij Sparta kon verdienen en wist dat Xerxes dan niet kon betalen heb ik gezegd: 'Ga maar.' KONSEKWENT Marseille? Linder: 'Avontuur. Ik weet wat me te wachten kan staan. Hoe de mensen daar te keer kunnen gaan. Niets zou me kunnen verrassen. Ik heb me er op ingesteld. De olu-b heeft perspec tief. De voorzitter, Leclerc, ds een rijk man, die internationale aspiraties heeft. Hij is bereid iets aan de organi satie te doen, op dat gebied lopen de Fransen achter Ik heb met PSV in drie seizoenen 18 Europese bekerwed strijden gespeeld, dat heeft natuurlijk een rol gespeeld. Het is mogelijk, dat ik na drie maanden op de wip kom te zitten, zoals Michels in Barcelona. Maar ik heb dezelfde ideeën als Mi chels Konsckwent, dan komt uitein delijk het succes toch. Maar je hebt dan wel een voorzitter nodig, die je steunt.' Rancuneus ten opzichte van PSV? Linder: 'Allerminst. PSV Is een prima olub. Er zijn mensen in de leiding, die de capaciteiten heb-ben de club snel terug aan de top te brengen. De voorzitter. Groeneveldt, héb ik leren waarderen ais een integere gentleman, met wie het goed werken is. En een man als Van Riemsdijk, president- directeur van de raad van bestuur van Philips, die denkt helemaal in PSV-termen. Een sportieve en positie ve kerel, d-ie (mij vaak uit de put haalde als er teleurstellingen waren. Nu ook de organisatie bij PSV gaat veranderen en de spelers beter gemo tiveerd zijn na de teleurstellingen staat de club er goed voor. Ook al, omdat er een publiek voor PSV is. Ik heb gewerkt met een gemiddelde van 16.000 mensen. Die geconstateerd heb ben, dat ook al liepen de zaken niet altijd naar wens, er geknokt is. Ge werkt d-oor spelers, die vroeger als lui en hautain gekwalificeerd waren. Het publiek heeft dat gewaardeerd, die mentaliteit. Tenslotte hebben we ook schitterende wedstrijden in het Euro pees bekervoetbaltoernooi gespeeld. Let op: PSV komt terug. En snel. MAARTEN DE VOS Ds. J. van den Blink AIS DE Medrtatieboek voot ouderen He oetsoumljk verkeer mei God ,n de stilte ven de tevens- evond. Bijbelgedeelten, over denkingen en gebeden. eanrorekend. Een Demoedigend boek Een gewaardeerd geschenk Verkrijgbaar m da boekhandel gebonden f 11.60 ZOMER KEUNINQ WAGENINGEN Rectificatie AMSTERDAM-WEST (g.l.o.) Joh. Hilverdinkstraat 26 Het bestuur van de Ver. De Vrije Christelijke School vraagt voor haar bovengenoemde school per 1 aug. a.s. Inlichtingen bij en sollicitaties aan het Wnd. Hoofd der School de heer P. G. J. v. d. Breg- gen, Elpermeer 229, Amsterdam-N. Tel. privé 020-262837, tel. school 020-137234 of aan het Bureau der Vereniging, Reguliersgracht 18, Amsterdam. CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEEN SCHAP AMSTERDAM-OOST Atheneum en HAVO Gevraagd m.i.v. 1 augustus 1972 Nederlands Engels Duits Aardrijkskunde Wis- en natuurkunde Scheikunde Biologie Handvaardigheid Bij voorkeur le graads 1520 uur 510 uur 8—12 uur 17—21 uur 59 uur 12—16 uur 17—21 uur 2024 uur bevoegdheden. Sollicitanten moeten van Christelijke levens overtuiging zijn. Uw sollicitatie, gericht aan het Bestuur der Vereniging voor Christelijk M.V.H.O. te Amster dam, gaarne zo spoedig mogelijk zenden naar de school, Nobelweg 6 te Amsterdam-Oost. Daar kunt U ook eventueed gewenste inlichtingen vragen; persoonlijk of telefonisch (020-354730). É- BROERE HOTELS N.V. vraagt voor direkt voor haar hotels in Oostenrijk en Zwitserland en voor haar Rijn-passagiersboot SERVEERSTERS/ KAMERMEISJES en HULP-KOK van circa 20 jaar. Sollicitaties: telefonisch: 010-136530 of schriftelijk: Hoogstraat 140 Rotterdam. "NIEUW PROTESTANTS BEJAARDENCENTRUM TE HUIZEN roept sollicitanten op voor de funkties van 1. HOOFD HUISHOUDING per 1 augustus. Veredsten: diploma huishoudkundige voor inrichtingen; administratief inzicht; leidinggevende kapariteiten. 2. KOK per 1 juli. Veredsten: diploma kok voor instellingen; ervaring in het bereiden van diëten; inzicht in magazijnbeheer; leidinggevende kapaciteiten. 3. GEDIPL. ZIEKEN VERZOKGSTER per 15 augustus. I. GEDIPL. BEJAARDEN VERZORGSTER per 15 augustus. In dit nieuwe tehuis, dat 95 bewoners zal opne men, staat voorop: een goede geest. Zowel onder de bewoners als onder het personeel. Het tehuis is gesitueerd in een nieuwe wijk, naast een ontworpen kultureel centrum en een spoedig in aanbouw te nemen sporthal met zwem- bal. In de toekomst ligt het tehuis centraal in een nieuwe stadswijk, grenzend aan het Gooimeer. Salaris volgens de regeling van de Stichting Lan delijke Samenwerking Bejaardentchuizenorgani- satios. Eigenhandig geschreven sollicitaties gaarne bin nen 14 dagen richten aan de sekretaris van het bestuur, A. C. Snaterse, Morsestraat 5, Huizen (N.-II.). REYKJAVIK (UPI) De IJs landse schaakbond gaat akkoord met een voorstel van dr. Max Euwe, voorzitter van de FIDE, orn de tweekamp tussen Boris Spasski en Bobby Fischer om het wereldkampioenschap, ge heel in Reykjavik af te werken. Gudmunder Thorarinsson, voor zitter van de IJslandse bond. heeft dat gisteren telefonisch aan dr. Euwe laten weten. Thorarinsson verklaarde dat de organisatoren de spelers ieder 125.000 dollar zullen betalen. De tweekamp zou op 2 juli moeten beginnen. ZANDVOORT De Albanese ploeg voor het pré-Olympisch basketbaltoe r- nooi weigert te spelen onder Russi sche leiding. De Albanezen, die hun intrek hebben genomen in het Zand- voortse Hotel Bouwes hebben een mandaat gesteld. In dat mandaat vra gen zij de organisatoren geen Russi sche scheidsrechters aan te wijzen voor wedstrijden, waarbij Albanië ls betrokken. Albanië is in dezelfde pou le Ingedeeld als Nederland. De internationale basketbalbond (FI- BA) zal nog vanmorgen deze nieuwe ontwikkeling bespreken. Het zijn lou ter politieke redenen die aan deze eis ten grondslag liggen. Zoals bekend 2ijn de betrekkingen tussen de Sow- jet-Unie en Albanië zeer slecht. GANDIA (Reuter) De Belg Pierre Nassen heeft de vijfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Nassen won de eindsprint van een grote groep, waarin gele trui-drager Perure- na de tweede plaats veroverde, voor de Italiaan Dinu Zandegu en de Ne derlander Ger Harings. De rit naar Gandia had een tamelijk eentonig ver loop. In de slotfase brak het veld in tweeën. In de eindsprint kwam een twaalftal renners ten val, waarbij de Spanjaard Saez en de Belg Opdebeeck sleutelbeenbreuken opliepen. Rene Pijnen, die h et mini-tijdritje won. waarmee deze Ronde van Spanje be gon, werd uit de strijd genomen, omdat hij te laat aan de fnish arri veerde. Vijfde etappe: 1. Pierre Nassen (Bel) 4.58.44; 2. Dlmlngo Perurena (Spa); 3. Dlno Zandegu (It); 4. Ger Harings (Ned); 5. Willy Planckaert (Bel): 9. Scheys (Bel), al len z.t. Eindklassement: 1. Perurena (Spa) 26.30,05; 2. Gonzales Linares (Spa) 26.30,37; 3. La- bourdette (Fr) 26.30,43; 4, Galdos (Spa) 26.30,44; 5. Manzanequs (Spa) 26.30,46; 6. Pesarrodona (Spa) 26.30,48; 7. Mortonsen (Den) 20.30,50; 8. AJa (Spa) 26.30,50; 9. Lasa (Spa) 26.30,51; 10. Letort (Fra) 26.30,5. ALKMAAR (ANP) AZ'67 blijft betaald voetbal spelen. De beoorde- llngscommisie, bestaande uit de heren Klaas en Kees Molenaar, mr. Bouvy van Vloten en mr. A. V. M. Leesberg, heeft dit besluit genomen nadat de gemeente Alkmaar te kennen had ge geven de profclub ook in de toekomst financiële steun te verlenen. Daarmee is de basis gelegd voor de voortzetting van het betaalde voetbal in Alkmaar. Er zijn reeds verschillende acties ge start om te pogen de financiële positie van AZ'67 gezond te maken. Men houdt er rekening mee dat van de zijde van het bedrijfsleven steun zal worden verstrekt. ROME (Reuter) De Spanjaard Ma nuel Orantes heeft zijn eerste grote overwinning binnen. Gisteren ver sloeg hij in Rome de Tsjech Jan Kodes in de finale van het open tenniskampioenschap van Italië. De setstanden waren: 4-6, 6-1, 7-5, 6-2. Voor Kodes betekende dat de derde achtereenvolgende keer dat hij m de finale werd uitgeschakeld. In 1970 verloor hij van de Roemeen Ilie Nastase, die hij gisteren versloeg in de halve finales en vorig jaar maakte de Australiër Rod Laver een einde aan Kodes' illusies. Orantes ver diende met deze overwinning 10.000 dollar. De Roemenen Ilie Nastase en Ion Ti- riac wonnen het hcrendubbelspel op een heel gemakkelijke manier. Hun tegenstanders, de Australiër Lew Load en de Zuid-Afrikaan Frew McMillan, weigerden te spelen, omdat zij de verlichting onvoldoende achtten. TENNIS Australië heeft de finale van de Aziatische zone groep a van het Davis Cup toernooi. waarin Japan tegenstander was. met 41 gewonnen. De AustraUërs Mal Anderson en Colln Debley triomfeerden gis teren In de laatste enkelspelen van deze wedstrijd, die ln Tokio li gespeeld. VOETBAL Negen mensen zijn ln het zie kenhuis opgenomen als gevolg van verwon dingen. die zij opliepen bij de wedstrijd tussen Derby County en Liverpool. De onge vallen waren een govolg van do chaotische situatie aan de in- en uitgangen bij hot stadion. WIELRENNEN llennie Kuiper heeft In de BOKSEN Casslus Clay heeft In een twaalf ronden durend gevecht een overwinning op punten behaald op de Canadees Chuvalo

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11