Nederlands Madrigaalkoor rijk artistiek 'verleden' heeft ,:;k Langzame dames met veel techniek Mevrouw ds. Elders nam afscheid van Nieuwkoop Zeilen in museum Katwijkse jeugd demonstreerde tijdens viering Koninginnedag J. Algera kampioen Trainer Oosterloo nam afscheid Avondscholen supermarkt Afscheid S. Menken Circus Hagenbeek naar Leiden Tienduizendste woningwet woning Deze week begint levering aardgas in Lisserbroek Kunstvorming schooljeugd School geopend in Zoeterwoude Zes gewonden bij botsing Maasdijk Brandkast kon niet open Nieuwe opdrachten Twee ernstig gewonden bij ongeval Leiderdorp Uni huldigde voorzitter Marktberichten Kathie Hage en Steenvoorden wonnen ronde van Oegstgeest K2 TROUW KWARTET DINSDAG 2 MEI 1972 Ileilio UI Dirigent Strategier: mijn eigenlijke ziel ligt in psalm 103 'with clubje ochtei oudi ïtbeed onclj heer ■rteld lelijk* idings di voor i vrij il tei e to cl LEIDEN Het Nederlands Ma drigaalkoor, wijd en zijd tot ver over de sleutelsteedse grensen be kend, bestaat vijfentwintig jaar. Men zou gerust kunnen zeggen: 'schittert in het zilver', want van meet af aan, tot vandaag-de-dag toe, glanst dit kleine koor, veer tig zangers sterk, in het Leidse- en ook Nationale muziekleven. 'Als er ergens wat bijzonders aan de hand is', zegt de heer C. Zand bergen, oprichter en nog altijd voorzitter van het selekte ensem ble, 'vraagt men ons, zélfs nu en dan naar het buitenland'. Willem Mizée werd de eerste dirigent. Na het overlijden van deze hoogge waardeerde koorleider (in 1959) volg de de componist Herman Strategier hem op. Van de oorspronkelijke be zetting zijn nog maar vijf leden over. Maar de gunstige stemmenverhouding nu 24 dames, 16 heren, is gebleven. Is het koor nog voor uitbreiding vat baar? wilden we weten. 'Het is ons ni*t in de eerste plaats om de kwantiteit te doen; de kwaliteit moeten we voor alles handhaven. Niet alle stemmen zijn even hoogwaardig, maar het geheel is toch zeer homo geen'. Het madrigaalkoor kan, hoe jong nog, op een rijk artistiek verleden terug zien. De concerten muntten uit door torgvuldige, vaak originele program makeus. Een keer werden zelfs vijl Stabat Mater's van even zoveel compo nisten uitgevoerd, o.a. van Pergolesi en Poulenc. De naam Poulenc (een moderne Franse componist) prijkte nog vaker op de programma's. Geinspi- reerd door de dirigent, heeft men Poulencs genialiteit leren erkennen. Feestconcert Op 2 mei a.s. zal het koor zijn zilveren jubileum vieren met een feestconcert. onder leiding van Her man Strategier, in de Stadsgehoorzaal. Er zal een zeer veelzijdig programma worden verklankt. Eén van de werken gaat in première, namelijk 'Psalm 103' van dirigent Strategier. Dit is ontstaan ten gevolge van een opdracht door de koninklijke bond van zang en oratoriumverenigingen. Strategier schreef het voor sopraan-solo, koor en orkest en droeg het aan het Neder lands Madrigaalkoor op. Voorafgaande aan deze psalm worden gezongen: 'La demoiselle èlue' van Debussy, voor vrouwenkoor, orkest en twee solisten, en een a-cappella-mis van Poulenc. Handel heeft het laatste woord: eerst zingt Annette de la Bije een concertaria, dan volgen het koor met vijf solisten in de psalm 'Dixit Dominus', een prachtig jeugdwerk, op de tekst van psalm 110. Behalve An nette de la Bije werken mee: Esther Hill inga (sopraan), Wendela Brons geest (sopraan), Vera Verzijden (alt mezzo), Jan Waayer (tenor). Otto Ot- tens (bas). Jan van der Meer (clave- eimbel), Nico Schrama (orgel) en het Utrechts Stedelijk Orkest. 'i l Au uit de Neder landse Omroep Stichting (NOS)een opnam* (voor latere uitzending) ma ken. Een speciale gast, het Trio-Louis van Dijk, zal het klassieke concert onder breken met een optreden van onge veer drie kwartier in de foyer. Van Dijk zal, onder meer, improviseren over Strategiers 'Psalm 103', dat dan zo juist de première heeft beleefd en nog vers in de herinnering ligt. Strategier zegt zelf over zijn werk: 'Mijn eigenlijke ziel ligt in dit 'Psalm 103', het is mijn persoonlijk credo'. Maar Strategier kreeg nóg een op dracht. ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van zijn koor. Die kwam van het ministerie van C.R M. Deze compositie wordt een 'in memo- riam' voor de onlangs overleden Jan Mul, die samen met Herman Strate gier en Albert de Klerk, leerlingen waren van Hendrik Andriessen (de- tres pueri' 'de drie. jongen'). Het Madrigaalkoor zal het werk in studie nemen. elf nk,| ten ier. ten LEIDEN De nieuwe wijken hebben in het Leid se koninginneleest een groot aandeel gehad. Zo trok gistermorgen een kinderoptocht door de Juwelen buurt in de Mors, met medewerking van de drum band en de Harmonie van de NZH en de majorettes van de wijkvereniging De Juwelen. Het was een origineel schouwspel. Ook in de Burgemeesterswijk en Zuid-West was er veel te doen. Een eresaluut aan alle wijkcomité's. LEIDEN In het museum voor vol kenkunde wordt de komende maanden (m.i.v. vrijdag 19 mei) een zomerten- toonstelling gehouden onder het motto 'Fai-La, hijs de zeilen'. De tentoonstelling Fai-La is gewijd aan het zeilen en de zeiltechniek van de volkeren der Stille Zuidzee en geef een overzicht van de ontwikkeling van het meest eenvoudige vervoermid del te water, de boomstamkano, zoalï deze nu nog gebruikt en gemaakt wordt door de Asmat-Papoea's in Zuidwest Nieuw-Guinea, tot de wend bare uitleggers en dubbelboten, waar mee de bewoners van de eilanden van Polynesië en Micronesië zich wa gen op de vaak stormachtige wateren van de Grote Oceaan. Op de expositie zijn échte schepen te zien, met de zeilen gehesen, en een aantal kleine scheepsmodellen uit di verse gebieden van de Stille Zuidzee. Ook is plaats ingeruimd voor de mo derne dubbelboot, de Katamaran, die varend in het kielzog van zijn Polyne sische voorganger een steeds veelvul- diger verschijning wordt op de Neder landse plassen. LEIDEN 27 april. Geslaagd doet. ex. fiscaal recht de heer J. P. M. Helderman (Voorschoten). KATWIJK De jeugd van Katwijk wil meer accommodatie om de vrije tijd door te kunnen brengen. Een van de wensen is ondermeer een discobar. Dit werd duidelijk tijdens een demon stratie-optocht die gisterochtend werd gehouden. Het was de enige dissonant tijdens deze overigens bijzonder geslaagde koninginnedag. Ruim honderd jongens en meisjes, tussen de 15 en 20 jaar, liepen via de Karei Doormanlaan naar het gemeen tehuis. Zij waren voorzien van borden en spandoeken, waarop de wensen stonden te lezen. Doel van de demon stratie-optocht was om het gemeente bestuur te spreken te krijgen, om de wensen mondeling over te brengen. Zover kwam het echter niet. Bij het Afscheid geineentebode OEGSTGEEST De gemeentebode Jac. van der Luit neemt vanmiddag (dinsdag 2 mei) afscheid. Ter gelegen heid hiervan wordt een bijeenkomst gehouden in het gemeentehuis, ge volgd door een receptie. De heer Van der Luit kwam op 11 oktober 1928 in dienst van de gemeente; in 1935 werd hij tot bode genoed. gemeentehuis aangekomen bleek nie mand van de vroede vaderen aanwezig te zijn. Wel werd de politie gewaar schuwd die spoedig ter plaatse kwam. De jongelui gingen daarop uiteen, met achterlating van de borden en spandoeken. De politie zorgde er voor dat de rommel werd opgeruimd en nam de borden en spandoeken mee naar het politebureau. Er werd tegen niemand procesverbaal opgemaakt, hoewel voor de demon stratie geen vergunning was aange vraagd. 'Wij beschouwen het als een grap' aldus een politieman. De aftocht van de 'demonstranten' verliep zonder enige moeilijkheid. 'Wij gaan als een nachtkaars uiteen' aldus één van de demonstranten, die stellig beweerde dat het absoluut geen grap was. maar zuivere ernst. NIEUWKOOP De Remonstrantse predikante ds. T. Elders-Mayer heejt afscheid genomen van de Nieuwkoop- se Gemeente, die zij na ruim 6'/3 jarige dienst gaat verlaten om over te gaan naar de Remonstrantse Ge meente te Sommelsdijk, Zij bepaalde haar gehoor bij de tekst uit Matth. 5 41: 'En zal iemand u voor één mijl pressen, ga er twee met hem'. De scheidende predikante legde de vraag voor wat de taak en de op dracht is, die christenen hebben; zij stelde vast dat bij deze taak geen grenzen bestaan en dat de nood van ieder medemens een christen ter har te moet gaan. Wc moeten hierbij strijden tegen alle defaitisme. Als Je zus er ook zo over zou hebben ge dacht wat zou er dan van ons terecht komen? Er is iets aan te doen. De opdracht van Jezus Christus is beslist niet te hoog voor ons. Hij heeft het voorbeeld gegeven de medemens, die hongert en in verdrukking leeft, te helpen. Velen gaat dit in de huidige maat schappij, die op zich zelf is gericht, te ver maar wij mogen niet onmenselijk 'zijn. Alles dreigt in het honderd tc lopen maar wij moeten tot het besef komen dat we, behorend tot de rijken een stapje terug moeten doen en eigenbelang nu eens eindelijk wegcij feren. Het evangelie wil meer dan eigenbelang en wel onbaatzuchtige liefde voor de medemens. De verbondenheid met God bepaalt tevens onze houding in deze weken ten aanzien van onze naasten. We moeten in de eerste plaats het vertica le vlak ontdekken; dan krijgen we het teken van het kruis waarin de eind overwinning is verzekerd. Na de predikatie richtte ds. Elders- Mayer zich tot de gemeente, waarbij zij sprak over de weemoed van het afscheid. Zij betreurde het, dat het nog niet is gekomen tot een Raad van Kerken van Nieuwkoop waartoe zij het initiatief heeft genomen. Hierna voerden nog het woord pas toor J. Wtlst namens de R.K. parochie en ds. Hanenburg van de Gerefor meerde Kerk die beiden de bijzondere inspirerende werkwijze van de schei dende predikante loofden. Ds. Hanen- burg sprak hierbij de verwachting uit dat de Raad van Kerken volgens hem zeker in de naaste toekomst een feit zal worden. Het streven van ieder zal daarop gericht blijven. LISSE J. Algera (Lisse) is 'kampi oen dammen Bollenstreek 1972' ge worden. De strijd om het kampioen schap is nu beslist doordat J. Algera 16 punten wist te behalen uit 9 wedstrijden. A. H. Balkenende zal hoogstwaarschijnlijk met 15 punten de 2e plaats bezetten. P. Boogerd en S. Lemers, die ook ieder nog een wedstrijd moeten spelen. Om de 3e plaats spelen. De uitslagen van de voorlaatste ronde waren: Groep A: Th. Winkelaar-P. Boogerd 02; C. Imthorn-P. v.d. Stelt 02; J. Algera-G. v.d. Stelt 20; A. v. Rosscn- A. H. Balkenende 11; A. Hove;J. van Horick 20; S. Lemmers-A. Out 20. Groep B: T. Algera-C Lemmers 0—2; M. Onos-M. v.d. Wolf 0—2; C. v.d. Voet-H. Caspers 20; B. Van Dam-J. Lommerse 20; J. Slottje-F. Reitsma 11; .C de Rooij-G. Slottje 02; A. Verker-.J de Vries 11. AARLANDERVEEN Onder grote belangstelling van bestuur en leden van de Sportvereniging Aarlander- veen, nam de heer L. Oosterloo als trainer afscheid, wegens zijn vertrek naar de Sportver. Reeuwijk. Voorzitter M. C. J. Meyer voerde namens de vereniging het woord en memoreerde de grote verdiensten van de scheidende trainer. Gelijk maakte hij bekend, dat met ingang van 29 april tot trainer is benoemd de heer Tuinenburg uit Alphen aan. de Rijn. LEIDEN Zoals wij onlangs uitvoe rig schreven, krijgt Leiden dankzij een voor ons land unieke vorm van samenwerking tussen een aantal schoolbesturen, een 'avondscholen-su permarkt.' Volgende week dinsdag (9 mei) wordt deze samenwerking offi cieel een feit. De handelsavondscholen St. Pieter en Kennis is Macht, alsme de de Leidse Avond-HBS, de openbare avond mavo-Leiden een de Christelij ke avond-mavo Katwijk worden dan overgedragen aan de hiertoe opge richte 'Stichting Avondscholenge meenschap.' LEIDEN De heer S. Menken, die gisteren officieel zijn functie als wet houder neerlegde hoopt woensdag 10 mei tijdens een bijeenkomst in de Burgerzaal, die om kwart over 5 be gint, afscheid te nemen. Demping Trekvliet LEIDEN In antwoord op vragen van bewoners van de Rijn- en Schie- kade hebben b. en w. laten weten dat voortzetting van de demping van de Trekvliet om financiële redenen en uit oogpunt van waterhuishouding, op dit moment niet mogelijk is. Naast de op zichzelf gewenste sloop van de Wouterenbrug zou een kostba re voorlopige walbeschoeiing langs de Jan van Goyenkade moeten worden gemaakt. Ook zouden de sloten rond het pand Jan van Goyenkade 44 moe ten worden gedempt. LEIDEN Op vragen van de raads leden Oosterman en Waail hebben B. en W. geantwoord een verzoek van het circus Gaffioni om in Leiden op te treden te hebben afgewezen. Een vergunning is toegezegd aan het Duit se circus Willy Hagenbeek, een gere nommeerd circus, dat dit jaar een toernee maakt door Nederland, Bel gië, Luxemburg en Frankrijk. HAARLEMMERMEER Onlangs kwam in de Haarlemmermeer de 10.000ste woningwetwoning gereed. De woning werd toegewezen aan het echt paar J. G. Huigsloot. De sleutel werd vrijdagochtend tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis officieel door burgemeester mr. F. Th. Dijk- meester overhandigd. De woning maakt deel uit van een complex woningwetwoningen in Rij- senhout. Wethouder C. van Stam zei in een toespraak, dat de woningbouw in de Haarlemmermeer nu eindelijk op gang komt. HAARLEMMERMEER Tijdens de openbare vergadering van de gascom- missie deelde wethouder G. J. II Jongelie mee, dat dank zij de bemid delende rol die het raadslid P J. Clemens die zelf in Lisserbroek woont heeft gespeeld, het veel voorspoediger gaat met de aardgas voorziening dan eerst werd verwacht. Vooral het verkrijgen van de grond in verband met de aanleg van de pijpleidingen leverde moeilijkheden op. Maar alles is tot een goed eind geko men. De leidingen liggen er en der halve kan deze week met de leve ring van aardgas worden begonnen. De komende weken zullen zo rond de vijftig woningen per week worden aangesloten. Eind juli zullen de hui zen in het dorp van een aardgaslei ding zijn voorzien. Vanuit Lisserbroek wordt gewerkt aan de levering naar Abbenes, via het Turfspoor, waar een ontvangststation van de aardgasvoorziening Bollen streek is De gemeente hoopt dat in 1973 Abbenes aardgas heeft. Gepro beerd wordt nog wel de zaak te bespoedigen. Ook Burgerveen krijgt in 1973 aardgas. Dit dorp zal via Rijsenhout worden voorzien ALPHEN De gemeentelijke Kultu- rele Raad heeft ook interesse voor de kunstzinnige vorming van de school jeugd. Hierbij heeft uiteraard ook het onderwijzend personeel van de scho len een taak Daarom heeft de ge noemde raad ook een bijscholingscur sus in het leven geroepen, die dertig avonden omvat van drie uur. Op een vraag van de heer Van Brenk deelde de voorzitter van de Kulturele Raad, de heer M. Paats, mee. dat bij deze avonden ook nog een portie huiswerk komt. Er zijn ongeveer zestig opgaven binnengekomen, een mooi aantal. Maar men zal ook nadrukkelijk stel len dat men er beter niet aan kan beginnen als men niet vol wenst te houden. De cursus vraagt wat, maar geeft ook veel plezier! ZOETERWOUDE Wethouder Van Hofwegen verrichtte vorige week de laatste officiële daad als wethouder: de opening van de nieuwe zesklassige openbare basisschool aan de Wes- teindseweg. 1-Iij knipte ten overstaan van een aantal genodigden een papie- re deur door De vreugde bij alle betrokkenen was groot en wie de povere oude behuizing van de school kent, zal dat begrijpen. ZOETERWOUDE In het kader van koninginnedag, werd de nationale wielerronde voor nieuwelingen gehou den. Dit leverde een bijzondere uit slag: Als nummer één en twee eindig den namelijk de 17-jarige tweeling Jos en Ab Nederlof uit Maarssen. De tweeling scheidde zich al spoedig van de rest in het veld af. Tijdens de eindsprint won Jos. (ADVERTENTIE) fat'GMe-orziKja CONTESSA,fijn datje d'r bent kMtcm-toaL 'mmm-uis&t RBMajUQ-ptuiiS' kauaw-'üIjMu) LEIDEN Op het terrein voor de Bevrijdingskerk aan de Mont- gomerystraat gaf K. en G. gistermiddag een half-uur-show, die dui zenden mensen trok. Het korps maakte ook nog een rondgang door de wijk. LEIDEN Veel publiek was er gis teren naar het LFC-terrein gekomen om 22 dames te zien spelen met de bal De wedstrijd LeidenHaarlem (dames) werd door de Leidse juffers met 4—1 gewonnen. Mooie doelpun ten waren het. Aan snelheid ontbrak het zo nu en dan, maar het plaatsen was daartegenover niet mis te ver staan. Het eerste doelpunt viel in de vijfde minuut tegen de verhouding in in het voordeel van de Haarlemse dames: mejuffrouw Bertram kwam plots voor het Leidse doel en wist eigenlijk niet wat zij nu doen moest. Door een onverwachte manoeuvre werd doel- vrouwe Buntsma van Woubrugge ech ter verrast en moest de goed leidende arbiter Wim van Duyvenbode naar de middenstip wijzen: 01. Lang hoef- 's-GRAVENZANDE Op de Maas dijk ter hoogte van de Oranjesluis heeft zich gistermiddag eep ketting botsing voorgedaan. Door onoplettend heid botste de automobilist C. J. van V. uit Alphen aan den Rijn op de auto van de heer J. M. uit Rotterdam, welk voertuig weer de achterzijde van de auto van de 24-jarige J. M. K. G. raakte. Door de klappen raakten in totaal zes inzittenden gewond. Vijf van hen konden per taxi naar huis gaan. Een inzittende, de heer A. de K. ulit de wagen van de veroorzaker van het ongeval, moest met verwon dingen naar het streekziekenhuis te Alphen aan den Rijn worden ge bracht SASSENHEIM Gisternacht werd ingebroken bij bloembollenhandel Nieuwenhuyzen aan de Rijksstraat weg. Via een achterdeur die werd geforceerd verschafte men zich toe gang. De bezoekers zagen geen kans de brandkast open te breken, wel werden flinke beschadigingen toegebracht. De schade wordt op enkele duizenden guldens geschat. Enkele jaren geleden werd in hetzelf de kantoor ingebroken, ook toen kon de brandkast niet worden geopend. De krakers namen de brandkast mee naar buiten, om hun werk voort te zetten. Er bleek niets in te zitten. den de Leidse supporters niet op de gelijkmaker te wachten want in de 10e minuut scoorde mejuffrouw Pronk 11. Vlak voor rust moesten de Haarlemse dames al erkennen dat zij de minderen waren. De elegant voortsnellende vrouw Van Beelen brak door en lanceerde van afstand een mooi strak schot op de verraste Haarlemse doelvrouw: 21. Na rust begon de techniek val te krijgen op het spel. Listige ballen, vooral van nummer 11, mejuffrouw De Groot van Randstad Sport, lieten het publiek bewonderend zuchten. Na vijf minuten spelen zette zij de bal voor op een manier die mannen niet zou misstaan, zodat mej. Pronk kon in koppen: 31. Vooral een Haarlemse dame, die al snel vanwege haar vlech ten werd omgedoopt tot Pippi Lang kous, haalde, veelal samen met haar twee spitsen leuke grapjes met de bal uit. Maar het technische vernuft mocht niet baten. Want in de 25ste minuut haalde mej. Zuiddam van Woubrugge de bal op de rand van het strafschop gebied listig om en plaatste deze voor de voeten van mej. De Groot die de Haarlemse doeldiva het nakijken gaf: 41. Het had na veel geharrewar nog 51 kunnen worden, maar toen de bal uit een kluwen tevoorschijn kwam rolde die tegen de paal. LEIDEN Scheepswerf Gebr. Aker boom N.V. te Leiden heeft van de Federale Overheid van Nigeria een opdracht ontvangen voor de bouw van 3 d.s. rivierbetonnings- en patrouille vaartuigen De vaartuigen worden 32.50 m lang, 7 m breed en krijgen in verband met de vaart op de Niger- rivier een diepgang van slechts 91 cm. De accommodatie voor 26 personen wordt mechanisch geventileerd en van air-conditioning voorzien. Reeds in 1961 en 1962 werden drie stuks soortgelijke schepen aan dezelf de opdrachtgevers geleverd. LEIDERDORP Omstreeks half ze ven vloog een sportwagen uit de bocht op provinciale weg 6 onder Hoogmade. De bestuurder wilde vlak voor de bocht inhalen en reed met hoge snel heid. De wagen raakte in een slip en kwam tegen een boom tot stilstand. Zowel de bestuurder, de 36-jarige G.S uit Voorburg als de even oude inzit tende P.M. uit Rijswijk werden levens gevaarlijk gewond naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overge bracht. KATWIJK Groot was de verrassing voor de heer N. Hoek, toen hij gister middag muzikaal werd gehuldigd. Te midden van de Oranjefeestvreugde bracht de muziekvereniging Uni voor zitter Hoek een serenade en een bloe menhulde. Dit ter ere van het feit dat hij een halve eeuw lid van de vereniging was, waarvan 25 jaar voorzitter. Het was een hele drukte voor het huis, Duinstraat 55, waar de jubilaris woont. De heer Hoek stelde de geste van zijn muziek-collcga's vanzelfspre kend bijzonder op prijs. ROELOFARENDSVEEN 29 APRIL BLOE- MENDVEILINC Anjers 18-35; Rozen Gar- nette, Carol, Zorlna. Faberge, Spanish Sun 14-20, Prominent. Belinda 26-36, Sonora. Evergold. Coral Princess, Motrea 18-25. So- nlo 2S-44, Carina. Nordia 20-28, Baccara 52- 56. Alstroemeria 32-70 pst. Campanula 2.75. Frecsia's 60-2.50, Ixia 80-1.15, Irissen 90-1.70. Brodea 3.10, Lathyrus 551.10Chrysanten-Jaar- rond 1.35-2.55. Colvlllels Spitfire 5.50-5.60, Nymph 4.60-5.20. Floriade 3.10. Trosanjers 2.00-2.15, Duizendschoon 95-1.30. Anemonen 50-85. Narcissen 27-51, Tulpen 50-1.20. Idem dubbele tulpen 75-80, idem éénblad gesneden 35-65. p. bos. LISSE Woensdag 3 mei a.s. zal in een extra Ophaaldienst grof huisvuil worden opgehaald in de maandag- en donderdagroute van de Reinigings dienst. OEGSTGEEST Veel zon en weinig wind, het was ideaal weer voor de wielerwedstrijd, georganiseerd door Swift. De start was in de Schilders wijk te Oegstgeest. De dames kwa men met 26 deelnemers aan de start. Kathie Hage, Nederlands kampioene, was de favoriet. De strijd, over 38 ronden, liet tot de 14c ronde geen verrassingen zien. Daarna ontsnapte Kathie Hage, haar zuster Bella, en Anneke Kwantes aan het grote peleton. Een aanval op de kopgroep van Brinkhof en Donker leverde geen resultaat op. Kathie Ha ge liep nog verder uit en won met bijna een ronde voorsprong op haar naaste concurrenten. 1. Kathie Hage, 2. Bella Hage, 3. Willie Kwantes. De gebrukelijke bloemen konden door nalatigheid van de organisatoren niet worden aangeboden. In plaats daarvan werden er uit een tuin een paar bloemen geplukt en alvast als voor schot overhandigd. Bij de heren kwamen 43 renners in het veld. Piet Steenvoorden, oud-kam pioen, oud-kampioen Rusman en Mooyman verschenen ook aan de start. Onder grote belangstelling en met een prijzenbedrag van ruim ƒ1000 vertrokken de renners. Van de prijzen verdween het grootste gedeelte naar Piet Steenvoorden die eerste werd. Tweede werd Cornelissep en derde Wim Rusman.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3