Rust op weg: Duitse vloedgolf bleef uit Vf9 I NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Zeeuwen willen Oosterschelde niet afsluiten Marokko stelt verkiezingen uit NVSH taboe voor onder de achttien uw probleem Lijk gevonden van gewurgd meisje (12) Vragen over straffen betogende scholieren Bij Vredestein 3 miljoen verlies Heinemann feliciteert koningin Juliana BRAND BIJ BACKER CO LEIDEN BACKER CO N.V. DE HOND en zijn verzorging I KÜUW/kV, ARTET MAANDAG 1 MEI 1972 Binnenland Builenland LU Dirk Brouwer op de leeftijd van 61 jaar. De rouwdienst zal gehouden worden op woensdag 3 mei a.s. om 14.00 uur In de aula van de Nieuwe Algemene Be graafplaats Hoofdweg, hoek Vijfhuizerweg te Hoofddorp, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden Vertrek vanaf het woonhuis 13.30 uur. op Gods ge nade is van ons heengegaan onze lieve Broer. Zwager en Dirk Brouwer op de leeftijd van 61 jaar. Amsterdam: H. Brouwer J. Brouwer-van der Wulp C. Brouwer Hoek van Holland: K. G. Kloywegt-Brouwer D. Kleywegt Amsterdam: H. M. Brouwer neven en nichten Amsterdam, 28 april 1972. God nam tol Zich Zijn moe gestreden kind. onze lieve Schoonzuster en Tante Grietje Mulder oud 52 jaar. Alphen aan den Rijn. 23 april 1972. Aalsmeer: J. Rozendal F. Rozendal-Boiten Glimmen: A. Rozendal-de Boer Winsum fGr.) E. Schipper-Rozendal K. Schipper Rotterdam: G. Rozendal-Zwart Groningen: T. G. Boelema-Rozendal P. Boeloma Marum: L. G. Rozendal J. Rozendal-Gunntnk neven en nichten ..Mijn genade is U genoeg" God heeft onverwacht uit onze familiekring tot Zich genomen onze lieve Broeder en Zwager Harm Hulst op de leeftijd van 74 jaar. Rotterdam. 29 april 1972. N. S. Hulst E. Hulst-Jansen H. Hulst M. J. Hulst van Renswoude Dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben heeft Hij die de wens vervult van allen die Hem vrezen in Zijn heerlijkheid opgenomen onze lieve Vader, Groot-, Overgroot vader en huisgenoot Gerrit den Heijer sedert 22 oktober 1952 weduwnaar van Maria Adriana Bol in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Rijnsburg: A. den Heijer A. den Heijer-Parlevliet A. M. van der Gugten- den Heijer W. L. van der Gugten G. Hoge woning-den Heijer G. Hogewoning Wassenaar: C. Nell-den Heijer Rijnsburg: M. A. de Mooij-den Heijer Ph. de Mooij Mej. G. Steenhof Rijnsburg, 29 april 1972. Oegstgeesterweg 178. Gelegenheid tot condoleren des avonds van 7.30 9 uur. De begrafenis zal plaatshebbén op donderdag 4 mei a.s. des namiddags om 3.15 uur op de be graafplaats van de Ned. Herv. Kerk te Rijnsburg, voorafgegaan door een rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk, welke aanvangt om 2 uur. Na afloop der begrafenis nog gelegenheid tot condoleren in de Jeugdhaven, Vliet N.Z. 35^ Plotseling nam de Here uit ons midden weg onze geliefde Broeder, Zwager en Oom Adriaan de Geus op de leeftijd van 68 jaar. 's-Gravenzande: "s-Gravenzande: 's-Gravenzande: 's-Gravenzande: Monster: 's-Gravenzande: L. de Geus-Louwerse A. P. Vermeer-de Geus M. van Oosten-de Geus P. van Oosten A. J. Lankester-de Geus J. A. Verhoog-de Geus PI. Verhoog E. J. Heemskerk-de Geus T. Heemskerk J. A. C. de Geus M. de Geus-van der Noll Loosduinen: Jac. A. de Geus B. de Geus-Kool neven en nichten 's-Gravenzande, 29 april 1972. Zuidwicd 24. Gelegenheid tot condoleantie dinsdag 2 mei van 35 en van 79 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 3 mei a.s. des namiddags 3.30 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats te 's-Gravenzande, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Onze oprechte gevoelens van medeleven gaan uit naar de Ouders. Broers en Zusjes van Gert Jan Laban Nelleke Kaashoek Nu deze kinderen zo plotseling uit het leven zijn weggenomen. Moge God de beide families Zijn troost schenken. Bestuur, leidsters en kleuters van de Christelijke Kleuterschool „de woelige stal" Benthuizen, 28 april 1972. Heden ging van ons heen na een geduldig gedra gen lijden in vast vertrouwen op haar Heer onze innig geliefde Vrouw, Moeder en Oma, Zuster, Behuwdzuster en Tante Willemina Maartje Holtmark van Dijkerhof-van Tilburg op de leeftijd van 54 jaar. 's-Gravenzande: 's-Gravenzande: Zeist: 's-Gravenzande: „Mijn genade is U genoeg" J. Holtmark van Dijkerhof B. N. van Geest- Holtmarkt van Dijkerhof J. van Geest Elma N. J. Holtmark van Dijkerhof J. F. P. Holtmark van Dijkerhof en verdere familie 's-Gravenzande, 29 april 1972. Naaldwijkerweg 30. Gelegenheid tot condoleantie van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur n.m. en na de begrafenisplechtigheid in de aula van de Algemene Begraafplaats. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 3 mei a.s. des namiddags 2 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats te 's-Gravenzande, waar na de teraardebestelling zal plaatsvinden. Heden nam de Here van ons weg onze lieve Man, Vader, Schoonvader en Grootvader Hermanus Willem van Soest die na een langdurige moedig gedragen ziekte op de leeftijd van 72 jaar ontsliep. Zijn lievelingsvers was Psalm 751 „U alleen, U loven wij" Wij zijn bedoerfd, maar niet als mensen die geen hoop hebben. 1. Thess. 4 13. Uit aller naam: H. J. van Soest-van Stempvoort Soesterberg, 29 april 1972. Luit. Koppenlaan 17. De overledene ligt opgebaard in het Ziekenhuis aan de Meeuwenlaan te Woerden. De begrafenis zal woensdag 3 mei 1972 te 2.15 uur n.m. plaatsvinden dn het familiegraf op de Ned. Herv. Begraafplaats te Wilnis, na een rouw dienst te 1.30 uur n.m. in de Hervormde Kerk aldaar, te leiden door de Weleerwaarde Heer Ds. P. J. Droogers. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Herv. Wijkgebouw. „Neem mijn hand in Uwe handen en geleid mij als een kind" Geheel onverwacht nam onze Hemelse Vader tot Zich, in Zijn heerlijkheid, mijn innig geliefde Man en onze zorgzame Vader en Grootvader, Broeder, Zwager en Oom Harm Hulst in de leeftijd van 74 jaar. Namens allen: J. Hulst-den Ouden Rotterdam, 29 april 1972. Weimansweg 25. Geen bloemen - Geen toespraken Gelegenheid tot condoleren in de Breeplernkerk op woensdag 3 mei a.s., ingang Van Malsenstraat, van 12.45 uur tot 13.45 uur. De rouwdienst, welke zal worden geleid door de weleerwaarde heer Ds. P. Sijtsma, is vastgesteld op woensdag 3 mei a.s. in de Breepleinkerk, aanvang 14 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Zuider Begraafplaats, Slinge 50, Rotterdam-Zuid, plm. 15 uur. Na een moedig gedragen lijden heeft de Heer tot Zich genomen onze geliefde Moeder en Oma Gerritdina Margaretha van Dorth sinds 1946 weduwe van H. Gierveld op de leeftijd van 72 jaar. „Ik ben van dood en zonden vrij" Vriezenveen: J. B. Schutten-Gierveld J. H. Schutten Vleuten: A. J. Gierveld A. M. P. Gierveld-Hallink en kleinkinderen Vriezenveen, 29 april 1972. Kruysstraat 5. De teraardebestelling zal plaatsvinden woensdag 3 mei om 12 uur op de Algemene Begraafplaats te Wierden na afloop van een rouwdienst die om 11 uur begint in het Christ Verenigingsgebouw „Het Anker", Wilhelminastraat 28 te Wierden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 2 mei van 19.3020.00 uur in de aula van het Prinses Irene Ziekenhuis te Almelo. Geen bloemen Enige kennisgeving Heden overleed in haar Heer en Heiland na een langdurig geduldig gedragen lijden mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en Grootmoeder Lena Slappendel-Meijer op de leeftijd van 79 jaar. D. Slappendel Sr. D. Slappendel Jr. J. E. W. Slappendel- Andriessen Bettie Lenie Rotterdam, 29 april 1972. Zaagmolenstraat 41a. Geen bloemen De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 3 mei om 12 uur op de Algemene Begraafplaats „Crooswijk". Vertrek vanaf het woonhuis om 11.45 uur. Van een verslaggever UTRECHT Slechts 22 procent van de Zeeuwse bevolking wil dat de Oos terschelde afgesloten wordt. Dit is het eerste resultaat van een opinie-onder zoek dat het aan de Utrechtse univer siteit verbonden Politiek Centrum in de maand april heeft gehouden. Ruim zeventig procent van de onder vraagden wil de Oosterschelde open houden. Verreweg de meesten van hen vinden, dat de bestaande dijken wel verzwaard en verhoogd moeten worden. Maar zes procent meent dat het veilig genoeg is achter de bestaan de zeewering en wil alles bij het oude laten. Bijna acht procent van de Zeeu wen had zich helemaal geen mening gevormd over deze kwestie. De Oosterschelde is de laatste zeearm die in het kader van de Deltawerken wordt afgesloten. Tegen de afsluiting van de Oosterschelde is zeer veel protest gerezen. De Studiegroep Oosterschelde heeft vorige week nog aan minister Drees gevraagd, de aanbesteding van het aanleggen van het eerste damvak in de Oosterschelde uit te stellen. De aanbesteding vindt in mei plaats. Het begin van het werk is in juni gepland. RABAT (AFP) In Marokko zullen de verkiezingen worden uitgesteld en het nieuwe parlement zal derhalve niet in oktober bijeenkomen zoals in de nieuwe grondwet was bepaald. Dit heeft koning Hassan in een rede via radio en televisie ter gelegenheid van de eerste mei bekendgemaakt. De koning zei, dat circa twee miljoen Marokkanen niet zijn ingeschreven op de kiezerslijsten. Hij kondigde aan, dat deze lijsten binnenkort worden herzien, opdat degenen die daarop niet voorkomen, zich kunnen laten inschrijven. DEN HAAG Jongeren onder de 18 jaar mogen geen lid worden van de NVSH. De Kroon is het ermee eens. dat geen goedkeuring wordt verleend aan een statuutswijziging van de vere niging, die ten doel had het lidmaat schap voor alle leeftijden open te stellen. De NVSH was tegen deze eerdere afwijzing in beroep gegaan. De hernieuwde afwijzing betekent voorlopig het eind van deze al drie jaar slepende kwestie, want de NVSH heeft geen nieuwe beroepsmogelijkhe den. Op het ogenblik hebben minderjari gen van 18 jaar af de mogelijkheid lid te worden wanneer zij een schrifte lijke toestemming hebben van hun ouders of voogden. DRIEBERGEN De verkeersdienst van de rijkspolitie verwacht voor van daag geen uitzonderlijke drukte op de wegen in ons land. Ondanks de ver wachte stroom toeristen uit België, Duitsland en Frankrijk, waar 1 mei een vrije dag is, bleef het het hele weekeinde vrij rustig op de wegen. In de grote steden van de Randstad waren alle hotels volgeboekt. Het Na tionaal Bureau voor Toerisme noemde het bezoek van buitenlanders 'gezien de weersomstandigheden alleszins be vredigend'. In de Amsterdamse bin nenstad deden zich gisteravond ernsti ge opstoppingen voor. In de hoofdstad werd gisteren koninginnedag ge vierd en Ajax maakte een feesttocht door de stad wegens het behaalde landskampioenschap. Ongelukken In de Belgische Ardennen is vrijdag de zestienjarige Nederlander Gabriël Noordan om het leven gekomen. De jongen, die een wandeling maakte langs de spoorlijn Luik-Jemelle. werd door een goederentrein gegrepen. Op de nieuwe rijksweg Tilburg-Eind- hoven is zaterdagmiddag onder de gemeente Tilburg een personenauto van de weg geraakt en in de sloot terecht gekomen. De 52-jarige J. van Rooy is verdronken. Zijn vrouw en twee kinderen bleven ongedeerd. De 22-jarige Rotterdammer M. Maas is zaterdag aan de verwondingen van een verkeersongeluk overleden. Het slachtoffer zat in een personenauto, die donderdagmiddag op de Parkkade frontaal op een autobus botste. AMSTERDAM Supporters van de voetbalvereniging FC Den Bosch hebben gistermiddag rond twaalf uur aan de voet van de Uithammerdijk bij Amsterdam het stoffelijk overschot van de twaalfjarige Jolly Zonnenberg gevonden. Het meisje bleek te zijn gewurgd. Volgens de politie is er sprake van een zedenmisdrijf. Jolly werd sinds vrijdagavond ver mist. De ouders van het Amsterdamse meisje hadden aangifte gedaan bij de kinderpolitie. De Amsterdamse politie heeft zaterdagmorgen in verband met de vermissing de 43-jarige G. A. I. op het Rembrandtsplein aangehouden. Verdachte heeft vannacht bekend De man stond gesignaleerd bij de politie wegens beroving en ontucht. Hij heelt bekend vrijdagavond het meisje mee genomen te hebben. Toen hij sexueel contact met het meisje wenste, wei gerde zij. I. heeft haar toen gewurgd. I. was sinds februari op proefverlof. Eerdere berichten, dat hij uit het Groningse Mesdagasiel ontsnapt zou zijn, blijken niet juist. De supporters, die het stoffelijk over schot van het meisje vonden, waren met een bus onderweg naar Volen- dam, waar hun club moest spelen. Toen zij op de Uithammerdijk even een luchtje schepten, vonden zij het lijk van het meisje. De zestienjarige W. Th. Vorselen uit Wijchen is zondagmorgen bij een ver- keersongeluk in Druten om het leven gekomen. De man reed mee in een ook net onze auto, die door onbekende oorzaak te gen een boom reed. De 29-jarige G. J. van Oort uit Mid- delbeers is in de nacht van zaterdag op zondag in de gemeente Diessen bij een verkeersongeval om het leven ge komen. De auto, die door de heer Van Oort bestuurd werd, vloog uit de bocht en reed tegen een boom. In de nacht van vrijdag op zaterdag is de zeventienjarige Jan Willem van Veen uit Barneveld om het leven gekomen. De auto van het slachtoffer kwam op onverklaarbare wijze op de linkerhelft van de Voorthuizerstraat in Putten terecht en reed tegen een boom. De jongen overleed ter plaatse. UTRECHT Berichten, dat voor inspraak demonstrerende scholieren van school waren gestuurd, zijn voor het Utrechtse gemeenteraadslid J. M. Theunis reden geweest vragen aan B en W te stellen. Hij wil onder meer weten of hij uit die bestraffing moet concluderen dat het hebben van een bepaalde politieke overtuiging van de 'leerlingen negatief wordt gewaar deerd. Het gaat hier om een betoging, afge lopen donderdag, van leerlingen aan enkele Utrechtse scholen voor voort gezet onderwijs tegenen een ontwerp verordening die de raad die dag be handelde over enige medezeggenschap aan de leerlingen. De betogers ging die inspraak niet ver genoeg omdat volgens hen de schooldirectie de uit eindelijke beslissingsbevoegdheid houdt. De raad heeft de verordening overigens inmiddels aanvaard. Op de Thorbeckescholengemeenschap zouden enkele leerlingen wegens die betoging voor drie dagen van school zijn gestuurd, en een leerling zou zelfs voorgoed zijn verwijderd. DEN HAAG De Rubberfabriek Vredestein heeft in 1971 een verlies geleden van ruim 3 miljoen gulden. Van grote invloed op dit negatieve resultaat was de afwikkeling van de fusiekwestie met Goodrich, die tot een eenmalige last van 2.2 miljoen leidde. De omzet van Vredestein steeg in 1971 tot 325 miljoen gulden. In 1970 werd een omzet behaald van bijna 304 miljoen, waaruit toen een winst resul teerde van 2.1 miljoen gulden. Aangezien buitengewone lasten van een dergelijke omvang als vorig jaar dit jaar niet zullen voorkomen en tevens de samenwerking met Good rich nader gestalte zal krijgen, kan het resultaat van 1972 met 'vertrou wen tegemoet worden gezien', aldus Vredestein. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten in afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 948. Rotterdam. Vraag: Kunt u mij informeren over de Peer Gynt suites? Antwoord: Peer Gynt (uitspraak: Gunt) is een werk van de bekende Noorse schrijver Hendrik Ibsen, die van 1828 tot 1906 leefde. Zijn bekend ste werken zijn Peer Gynt en Brand. Brand is een idealist die van geen compromis wil weten tot hij zich aan het einde wanhopig afvraagt of er nu nooit aan het menselijk willen een 'het is genoeg' wordt toegevoegd, waarna een stem uit de donder zegt: Hij (God) is Deus caritatis (God der liefde). Tegenover Brand is Peer Gynt de echte Noor, die alleen zich zelf belangrijk vindt maar in fantasie en dromen tot rijkere beschouwing komt. De muziek bij Peer Gynt werd geschreven door de grote Noorse com ponist Edward Hagerup Grieg (1843- 1907), een liefhebber van folklore, die de grondlegger is geweest van de Noor se nationale romantische muziek. Vraag; Hoe moet ik konijnenhuideni prepareren? Antwoord: Kook twee liter water, waarin 120 gram zout en 120 gram! aluin worden opgelost Als het water koud is moet u voorzichtig een beetje verdund zwavelzuur toevoegen. Laat hierin twee vellen 24 uur lang weken. Span ze vervolgens op een houten raam en haal als ze goed gespannen zijn alle vet- en vleesdelen eraf door flink te wrijven. Laat de huiden dro gen, maar niet in de zon. Om de huiden soepel te maken moet men ze met talkpoeder bestrooien en met de achterkant over de ronde kant van een stoel of aanrecht halen. Op dezelf de wijze kan men ook huiden van rendieren behandelen, zij het met an dere hoeveelheden. Vraag: Tussen twee terreinen zijn de kadastrale grensstenen verdwenen. Welke maatregelen moeten worden genomen om te voorkomen dat de! buurman aanspraak maakt op het naastgelegen terrein? Antwoord: Men kan bij het kadaster- kantoor een nieuwe meting aanvragen om te voorkomen dat een van de buren door inbezitneming en verja ring zijn gebied uitbreidt. De kosten zijn voor de aanvrager. Wellicht kunt u samen met uw buurman een nieuwe meting aanvragen. BONN (AFP) President Gustav Heinemann van Westdulitsland heeft koningin Juliana gisteren gelukge wenst bij gelegenheid van haar 63 jarige verjaardag. KATINKA HENDRICHS BLOEMEN SCHIKKEN VAN WEEK TOT WEEK Ideale handleiding met schitterende kleurenfoto's f 12,50 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN Slechts enkele weken vóór de verplaatsing van ons bedrijf naar de 3e Binnenvestgracht 22 te Leiden, werd onze oude fabriek door een felle brand getroffen. Hoewel veel goederen verloren gingen, is gelukkig ons machine park volledig behouden gebleven, zodat wij binnen 2 weken in ons nieuwe bedrijf de produktie van bakkerijgrondstoffen weer hopen te hervatten. Onze bijzondere dank aan brandweer, gemeente en allen, die zich ingezet hebben voor het behoud van ons bedrijf. door Manfred Koch 400 waardevolle adviezen aan Ideaal boek 280 instructieve tekeningen voor bandeovriendoo 100 fraaie hondenfoto's Lw OVWkMd VKI 6 e raadgevingen m boeiende vorm. Het handige boek ov n goede verzorging en opvoeding te geven. M vm> de meert bekende honderaasecv him kenmerken e Verkrijgbaar in de boekhandel gebonden 110,50 EEN BOEK VAN ZOMER KEUNING - WAGENINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8