Dokter Mary Verghese A 0^ 7. Gp safari door Kroondomeinen: ook zonder wild een ervaring Kapitein bekent moord Ouder-protest tegen verhoging van schoolgelden TROUW/KWARTET MAANDAG 1 MEI 1972 MARY PERKINS MOMMA INDE GOUDE GAPER d„or «V. tl. VAN DE HULST; plaatje, van W. G VAN DE HULST Jr. p- 116. Juffer Ursel en juffer Anne- Marie zijn ook aan de wandel. De Goude Gaper is gesloten; de luiken zijn dicht; zelfs het raam van juffer Ursels kamer boven, dat vanwege de frissigheid, anders altijd open staat, moest ook eerst verzekerd vóór de wandeling over de avondmarkt be gon. Ja, want die aap! die griezel! Huuli! Ze zijn keurig gekleed. Juffer Ursel heeft juffer Anne-Marie eerst van alle kanten bekeken of ze er wel netjes uitzag. 'Jij stoethaspel, jij zou, als ik er niet voor waakte op je sloffen misschien uit wandelen gaan. We moeten echte dames zijn. versta je wel? En nu ook maar niet met iede reen aan de babbel raken hoor! Dat staat helemaal niet keurig, niet fat soenlijk En als Hansje de kaas vrouw met het zilveren oorijzer voor bijkomt en haar hand zomaar op An ne Marie's arm legt en lacht en praat, tippelt juffer Ursel nukkig door. ste vent recht op de koekkraam van de dikke bakkers toe, roept geërgerd. 'Anne Marie Kom! Kom dadelijk! De dikke bakkers buigen voor de deftige juffer', glimlachen allerbe leefdst. Ah! Dat doet haar hart weer goed. Twee documentaires over Suriname op tv Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Jaap van Meekren en Romano Stlnga hebben voor de Avro-teldvisie twee documentaires ge maakt over Suriname, waarin de vraag wordt gesteld: betekent vrijheid ook blijheid voor dit land? Uit een zelf gehouden onderzoek bleek de Avro dat 61 procent van de onder vraagden niet wist dat Suriname in Zuid-Amerika ligt en dat 97 procent er geen idee van heeft hoeveel inwo ners dit 'konlnkrijksdeel overzee' telt. Niettemin wordt er in Nederland al tijd druk gepraat en geoordeeld over "de Surinamers' die men meestal al leen kent van de gastarbeid ook zijn er dikwijls discussies over de vraag waarom 'wij dit restant kolonialisme niet snel opgeven.' Daarom wilde Avro voorlichting ge ven in de documentaires, wcarvan de eerste op dinsdag 2 mei en de tweede op maandag 8 mei, beide keren via Nederland I. op het scherm komt. Begonnen wordt met de historie van Suriname, zoals het geschiedenisboek je ons die leert. Maar later volgen ook gesprekken over economische, po litieke en sociale situaties van het land, te houden met regerings-functio- narissen en oppositieleiders zowel als met 'de gewone man.' Conclusie zal zijn, dat de roep om vrijheid in Nederland wellicht luider klinkt dan deze in Suriname wordt geuit, zulks in verband met onzeker heden omtrent een toekomst in onaf hankelijkheid. Documentaire over ruimtesuccessen Russen Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het Russische ruim tecentrum heeft twee vertegenwoordi gers van de NOS-televisie, namelijk drs. Chr. Titulaer en regisseur Rudolf Spoor, toegestaan in Moskou een do cumentaire te maken over de Sowjet- prestaties in de ruimte. Rusland heeft zich onderscheiden door onbemande vluchten naar de- maan en naar de planeten Venus en Mars. Opvallend was vooral bij het maanonderzoek, dat men erin slaagde van de aarde af een karretje dat bodemmonsters van de maan haalde, succesvol te besturenen terug te bren gen. Een Russische cameraploeg maakte films voor dit programma en ruimtedeskundigen uit Moskou vertel len over doel en reeds bereikte resul taten van hun Loena-project. De documentaire is te zien op zondag 7 mei '5 middags van 17.00 tot 17.30 uur op Nederland I. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL Waardevol 12-138. 'Het klopt niet', zei smidje Verholen en hij keek zijn makkers bezorgd aan. 'We hebben nou precies de richting bepaald en als we die vol gen. waar komen we dan uitZ' 'n 't water van de Dodemansbaai natuur lijk'. antwoordde kleine Kareltje. 'Op dat water moeten we precies tweehon derd el afleggen. Zo staat het tenmin ste in de geheime boodschap van Simon Duynkerck'. 'En dat is het hem nou juist', zuchtte de smid. 'Als we tweehonderd el weg zijn. moeten we in het water duiken om het topje op te zoeken van die rotspunt, die het verzonken Suikerbrood heet 'Steek de blubberd!' liet Foppe zich toen spontaan ontvallen. 'Je hebt ge lijk' Verholen. Dat kón niet! Het verzonken Suikerbrood ligt niet in de Dodemansbaai, maar ln de Suiker broodbaai, waar die Ouwe Murk woontEven was het stil, doch toen klaarde het gezicht van de ge troffen herbergier weer op. 'Gelukkig maar. dat ik de situatie hier goed ken', lachte hij. 'Ik dacht eerst al: jongens, daar góót mijn goud!' Hij greep een dorre tak en begon een tekening te krassen in het natte zand van het strand. 'De Suikerbroodbaai ligt aan de andere kant van het rif', legde hij uit. 'Kijk maar. Deze steen hier is de rotspartij, waarop de resten van het oude koerhuis gelegen zijn. Daar hebben we natuurlijk helemaal niet aan gedacht, maar als je bovenop dat oude koerhuis had gestaan, dan had je natuurlijk twéé kanten op kunnen kijken! Kijk, deze kromme lijn is de kustlijn en waar ik die D inschrijf, dat is de Dodemansbaai. De S is de Suikerbroodbaai. Van het koerhuis af kon je dus in twee baaien kijken!' 'Ach ja, natuurlijk!' riep de smid opgelucht uit. 'Geef mij dat stokje eens, dan zet ik een pijl door jouw tekening heen'. Hij kraste een duidelijke pijl door het plattegrondje van Fokke Helmstock en vervolgde: 'Wat stom van ons hè? Toen we de juiste lijn van de schaduw eenmaal hadden gevonden, hebben we hard nekkig de éne kant op gezocht, want een lijn heeft immers twéé richtin gen! Je kunt langs een lijn net zo goed naar links als naar rechts! 'Ja', riep Kareltje opgewonden uit. 'En als je de andere kant opgaat, dan kom je wèl in het water van de Suikerbroodbaai!' door D. C. Wilson Dorothy Clarke Wilson is clc vrouw van een methodistisch predikant uit Orono m de Amerikaanse staat Mai ne. Haar literaire loopbaan ving aan met een gedicht dat zij schreef op tienja rige leeftijd cn dat verscheen in de kinderhoek van een plaatselijke krant Sedertdien publiceerde zij zes romans, waarvan vtjf met een bijbelse achtergrond, veel religieuze spelen en talloze korte verhalen en artikelen, die zijn verschenen in kerkelijke peri odieken Dit is haar vierde boek dat speelt in India. In 1949 zond de zendingsraad van de Amerikacnse Methodistische Kerk Dorothy Wilson naar India met de opdracht materiaal te verzamelen voor een boek over het zendingswerk daar van de kerk Het resultaat was het boek House of Earth, een verslag van het dorpsleven, en voorts een dagboek van haar zes maanden duren de verblijf in India. Haar belangstelling voo het land was gewerkt en men icist haar te bewegen een biografie tc schijven over dr. Ida Scuddcr, stichtster van de christelijke medische hogeschool en het zieken huis te Vel lore, en in 1957 bracht Dotothy Wilson opnieuw een bezoek oaii India, dat zij met Vellore als basis wijd en zijd bereisde om uit de eerste hand materiaal bijeen te garen voor haar boek Dokter Ida. Op een dag in oktober 1958 deed dr. Hugh Johnson, een Amerikaans plas tisch chirurg, in het ziekenhuis van het Christian Medical College van Vellore. in Zuid-India, vol verwach ting zijn operatiemaskertje voor. Hij stond op het punt een bijzondere operatie bij te wonen van een buiten gewoon bekwame jonge arts. 'U moet eens zien hoe dokter Mary opereert', was hem door een enthousi aste collega gezegd. 'Zij is meer dan een goed chirurg, zij is een artieste.' Terwijl hij de operatiekamer betrad keek dokter Johnson, die op een Ful- bright-toelage naar Vellore was geko men om daar een tijdje te werken, vol belangsteUing naar de tengere gestalte die daar aan de lage tafel onder het licht van de operatielampen zat te werken. Het was in het geheel niets onge woons, dat de chirurg een vrouw was. Want in dit ziekenhuis, een halve eeuw tevoren gesticht door dr. Ida Scudder, was de helft van de studen ten en een nog groter deel van de afgestudeerde artsen vrouwen. En het was evenmin vreemd, dat de chirurg zat bij het werk, aangezien handopera ties de uiterste nauwkeurigheid verei sen. 'Dit is dokter Johnson, van wie wij zoveel hebben gehoord', stelde een verpleegster de bezoeker voor. 'Dokter Johnson, dit is dokter Mary Verghe se.' Terwijl de Amerikaan naderbij trad, keken een paar vriendelijke donkere ogen hem even ter verwelkoming aan, verradend dat achter het operatiemas ker een aantrekkelijk jong gezicht schuil moest gaan. Dan richtte de blik zich weer met hernieuwde concentra tie omlaag. Dokter Johnson bestudeer de de vingers, die verder gingen met hun zo nauw luisterende taak pezen te transplanteren, met het doel een door lepra misvormde hand weer bruikbaar te maken. Deze operatie was pas enkele jaren geleden voor het eerst verricht. Een jonge Engelse arts, dr. Paul Brand, had hier in het ziekenhuis van Vello re deze operatie uitgedacht en uitge voerd. 'Ik heb een heleboel over u gehoord, Van een onzer verslaggevers APELDOORN Weet zo'n Sardijns bergschaap veel. Wie kan het zo'n beest kwalijk nemen géén rekening te houden met het schema van de Ve- luwse Autobusdienst en nét als er weer zo'n toerwagen vol met verrekij kers en camera's gewapende toeristen het zandpad opstuift, met zijn kornui ten de benen neemt en zich niet meer laat zien? Zoiets moet je als natuur liefhebber-op-safari in Westeuropa's grootste wildreservaat, de Kroondo meinen bij Apeldoorn, kunnen begrij pen. Die beesten leven er nu eenmaal hun eigen leventje, op een terrein dat de mens zélf hen als absoluut stiltegebied heeft geschonken en waar hij zélf niet meer dan gast is. Dat hun privilege komende maanden wordt ontnomen, Is het werk van de Spoorwegen, die samen met de Konink lijke Houtvesterijen Het Loo per bus dagjesmensen voorzichtig door een van Nederlands fraaiste en meest on geschonden natuurgebieden gaat lood sen. In casu door zo'n slordige 10.000 hectare bos en hei, waarvan 2000 hectare wildbaan per traditie nimmer door mensen worden bezocht: het do mein waar edelherten, wilde zwijnen, dam- en reewild en de uit Sardinië afkomstige Moeflon vanouds heer en meester zijnf temidden van de eeuwen oude Douglas-bomen in een land schap, dat vraagt om een penseel. Een initiatief, dat onder de naam wildspeurtocht, de stedeling in twee- en-een-half uur even wil laten proe ven van wat hij elders ln overbevolkt Nederland moet missen. Alleeen: 't is wél een tocht met beperkingen, want in die stille wildbaan mag Je geen stap buiten die bus doen. Niet alleen omdat Flora en fauna daaronder zou den lijden, vooral ook omdat het wild daarvan niet gediend is. Opperhoutvester E. Reinders: 'een bus in hun territoir accepteren de dieren nog wel, maar de mens? Dat is hun ergste vijand; ze lopen er hard voor weg. Te voet zou je zelden of nooit enig wild te zien krijgen'. Of dat vanuit de bus wél het geval is, blijft overigens óók een vraag. Wie daar zeker van wil zijn, doet er daarom het beste aan na 16 mei (wanneer de excursies beginnen) de tocht in de schemering te kiezen: dan komt het wild doorgaans de bossen uit en loont zich in het vrije veld. Maar zelfs wanneer het ook dón ver stek laten gaan, is zo'n speurtocht voor de natuurliefhebber de moeite waard. Alleen al het landschap met zijn flora en grafheuvels vap 2000 jaar terug heeft zoveel tc bieden, dat men die zes gulden bij de bus voor Het Loo niet voor niets neertelt. Overigens kan men dat betalen ook doen bij de spoorwegen: op elk station zijn ge combineerde trein-voetgang-biljetten te koop. Men reist dan naar Apel doorn, waar voor het station een bus klaar staat voor de safari. Ook Henk Mochels vierde programma over euthanasie was uitermate waarde vol en dwong tot mee-denken over de herkomst en zin van het leven en onze verantwoordelijkheid ten aanzien daar van. Jammer dat dergelijke op hoog niveau staande en diep in ons mens zijn doordringende discussies zo schaars zijn in de bonte staalkaart die de televisie wekelijks biedt. Uiteraard bestaat het gevaar, dat me ningen en stellingen van deskundigen bij luisteraars, en vooral bij ernstig zieken, niet slechts verkeerd overko men, maar ook de onzekerheid of zelfs de gewetensnood kunnen vergroten. Echter, hoe moeilijk en riskant ook. hel komt mij als noodzakelijk voor dat we ons meer met deze en dergelijke pro blemen gaan bezig houden. Het is de consequentie van iets wat in de refor matie begonnen is, toen protestanter. zich beivust werden van eigen verant woordelijkheden en zich onttrokken aan het gezag van de rooms-katholieke kerk, die op alle levensvragen slechts het antwoord van Rome als enig juiste voorschreef. En een van de allermoei lijkste vragen is: wat is eigenlijk Gods wil? Daarover had ik in die belang wekkende uitzending van de NCRV collega Verghese', zei dokter Johnson vriendelijk. Opnieuw keken haar don kere ogen naar hem. 'Wat hebt u gehoord?' 'Dat u expert bent in dit soort opera ties!' 'Mooi!' zei ze. Haar blik kreeg een warme glans. 'Ik hoop dat het zo is. Klopt het, dan hebt u alles van me gehoord dat de moeite waard is'. En haar vingers gingen weer voort het wonder te verrichten aan de ge kromde en onbruikbaar geworden hand. Ze maakte de pees van een polsspier los van de plaats van de inplanting, hechtte er een stuk pees aan dat uit de bovenarm van de patiënt was genomen en splitste het uiteinde in vieren. Deze uiteinden bracht ze door de peesscheden van de hand en bevestigde ze aan de pezen aan de rugzijde van de vingers. Na de genezing en na de benodigde therapie zou de patiënt weer bij machte zijn zijn hand te bewegen, hij zou er weer dingen mee kunnen beetpakken, ja zelfs weer in staat zijn werktuigen te hanteren. Zo nu en dan spak dokter Mary enkele kalmerende woorden tot de patiënt, die bij vol bewustzijn was. De Amerikaan bekeek de man met meer dan beroepsinteresse, want op het ter rein van de plastische chirurgie wa ren psychologische factoren vaak van nog meer belang dan fysieke bij het bepalen van de behandelwijze. Wat voor gevoelens lagen er achter dat onbewogen gezicht verborgen? Hoop? (Wordt vervolgd) graag meer tvillen horen Panoramiek bleef met het filmpje over een in België werkende Portugees die naar zijn arme dorpje terugkeert, aan de oppervlakkige kant. Interessanter was Zienswijze waarin opnieuw aan dacht werd besteed aan het probleem van de ufo's. Natuurlijk bracht ook dit programma niet de zekerheid, dat die vliegende schotels echt bestaan, noch over hun mogelijke herkomst. Maar het is boeiend, daarover menin gen te horen die te vergelijken met eigen gedachten. Bij de muzikale quiz Herkent u deze melodie? verving componist Juriaan Andriessen de buitenlands vertoevende Kick Stokhuyzen. Jurriaan had een aanloopje nodig, maar eenmaal ont spannen, ontpopte hij zich als een enthousiaste quizmaster met een aan trekkelijk gevoel voor humor op mo menten dat je het niet verwacht. Het zaterdagavondprogramma was aan beide kanten nogal mat. De Mounties kwamen niet zo best van de grond, veel grapjes waren een beetje oubollig het ballet amateuristisch en de gast medewerkers hadden geen hoogtepun ten te bieden. Ook De Versierders sukkelden voort op de routinetoer en Nico Hiltrops programma Wat maak je me nou? ronom Ida Bons en Carri Tesen was me te naïef. ROTTERDAM De Rotterdamse re cherche heeft gisteren met de arresta tie van de kapitein van een Spaans vrachtschip de geweldadige dood van de 35-jarige Zuidslaviër Nicola Rosan- dic opgehelderd. De Zuidslaviër werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in een bar aan de Rotterdamse Nieuwe Binnenweg met een pistool doodgeschoten. De kapitein, de 36-jarige P. E., die zondagmiddag aan boord van zijn schip werd aange houden, heeft in de loop van de avond bekend het fatale schot te hebben ge lost. DEN HAAG 'De regering zit volle dig op het verkeerde spoor als zij door de verhoging van de schoolgel den bij het voortgezet onderwijs ook daar het profijtbeginsel meent te moeten introduceren. Dit betekent een stap terug op de weg naar algehe le democratisering van het onderwijs. Met dit telegram aan minister Van Veen heeft de vereniging voor open baar onderwijs, waarbij 145.000 ouders en 3000 oudercommissies zijn aange sloten, geprotesteerd tegen de minis teriële plannen om het volgen van voortgezet onderwijs duurder te ma ken. 'Het is een teken aan de wand', aldus de vereniging, 'dat men voor een bedrag van 80 miljoen gulden bereid is de kansen van talloze leerlingen nadelig te beïnvloeden of te beperken. Dit kan remmend werken op de ont wikkeling van een deel van de jeugd'. Het landelijk overleg van grondraden (LOG) heeft bij minister De Brauw geprotesteerd tegen diens wetsvoorstel de college- en inschrijfgelden te ver hogen. De grondraden eisen van de Kamercommissies voor onderwijs, dat zij hoorzittingen wijden aan de kwes tie van de verhoogde heffingen. Radio vandaag HILVERSUM I n 2v00i 7,02 Het Ievent,e woord. 08 (S) Preludium: klass.- en seml-klass.- muz. (7.30 Nws; 7.11 Hier enNu.) 8.10 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.30 Nws. 8 41 Podium v.d. vrouw. 9.00 (S) Mod. ork.muz. 9.45 Seml-klass. ork.muz. 9.55 Theo logische Etherleergang. 0.30 Nws. 10.33 (S) Samen leven - een hoogtezonprogr. li.30 Hier en Nu. 11.32 <TS) Berlijns Symfonie Ork.: amusem.muz. 11.55 Med. 12.00 Los- Vast: gevar.progr. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.28 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41 Hier en Nu; 13.00 De tafel van drie.) 13.30 (S) Hoogtepunten uit de opera Norma, van Bellini. 14.30 (S) Planore cital: seml-klass.muz. 15.00 Geref. mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 16.30 V.d. kleuters 16.45 Radiostrip v.d. kinderen. 17.00 (S) Licht ensemble met zang. Overheidsvoorl 17.20 In de rubriek Suriname en de Ned. Antillen spreekt Freek van Wel over de ontmoeting tussen de blanke kolonist en de Indiaan. NCRV: 17 30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 19.00 IS) Hot club 69. P P 18.19 Uitz. v.d V V.D. NCRV: 18.30 Nws 18 41 Toelichting bij het nws. 18.47 (S) De Johan Frlso Kapel. EÓ: 19.00 WIJ hebben een woord voor de wereld: muz.. Inf. en ber met om: 19.04 Reformatie en Reveil; 19 20 Klankbord; 19.40 Bijbelstudie. NCRV: 20,00 Zonder vijven en zessen- lnf. progr. over mod. onderwijsvor men. 20.20 (S) Oude wijn, muz. van grijze meester: muzikaal klankbeeld. 21.45 (S) De Gigant, hoorspel. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22 40 Literama kron. over boe ken. schrijvers en teneel. 23 00 (S) Koor zang: gewijde muz. 23.30 (S) Vers in het gehoor: Verzetpoezie uit Portugal. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7 11 Socialistisch strijd lied. 7.14 (S) Spitsuur A dam. (7.33 Van de voorpagina. 7.54 VPRO Deze dag. 8 00 Nws. 8 li Act.) 9.00 (S) Radioweekblad: gevar - progr met om 9.15 Koning Klant; 9.35 Waterst.: 11.00 Nws; 11.03 Op de koffie. 12.00 (S) De vrijheid gaat in het rood gekleed; progr rond de aktie t.b.v. de vrijheidsstrijd in Zuid Afrika. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.30 (S) Licht ensemble met zangsol. 13.45 Ge sproken portret. 14 00 (S) Het oproer kraait; rebelse liedjes. 14 25 (S) Radio Filharmo nisch Ork met solist: semi-klass. en mod.- muz. 15 15 Zingende revolitie: muz. klank beeld. 16.00 Nws. 16.03 (S) Licht ork. met zangsol. 16.30 (S) Koorzang en lichte orgel- muz. 17.00 (S) Dansork. met sol. 17.25 Zin en tegenzin: gesprek. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 De vrijheid gaat in het rood gekleed rep van de aktle t b v. de vriheidsstrijd in Zuidelijk Afrika. NOS: 20.00 Nws. 20.05 (S) Het Radio Blazers ensemble mei sol.: oude muz. 20.30 Konin gin van een schoon land: gevar.progr. op het thema milieuvervuiling. 22.30 Lichte gramm.muz. 22.55 Med. 23.00 Nws. AVRO: 23.10 Radiojournaal NOS: 23.20 Lichte gramm.muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7 00 Nws 7 03 KRO-op-drle: discjoc- keyshow. (8.00 9.00. 10.00 en 11.00 Nws.) 12 0 Nws 12.3 Van twaalf tot twee: pauze- procr. (13 0 Nws. 13 03 Raden maar.) TROS: 14 00 Nws 14.03 Jam on radio. (15.00 Nws.) 16 00 Nws. 16 03-18.00 De Hugo van Gelderen Show, met de nat. tlp-vijftlen. (17 00 Nws.) BELGIE 324 m (Nederlands) 12 00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Land- bouwkron. 12.15 Licht gevar. muz.progr. 13 00 Nws, weerber. en toneelagenda, 13.20 Gltaarmuz. 13 30 Poezieprogr. 13 50 Gitaar .■erkeer. 15.45 Volksliedjes uit Groot-Brlttan- nie. 16.00 Koorzang 16.30 Jeugdprogr. 17 00 Nws en med. 17.05 Lichte muz. uit de 40er jaren. 18.00 Nws. 18.05 Uitz v.d. soldaten. 18 30 Prot, godsdienstige uitz 18.45 Licht muz - progr. 19.00 Nws en act. 19.20 Filmmuz 19.45 Openbaar Kunstbezit 20 00 Gevar. muz progr.. en verkeersinf. (22 00 Nws 23.40 Nws. 23.45-0.15 Uitz. v.d. zeelleden. TV vandaag NEDERLAND I NOS 10.30 Reportage van het defile te Soestdijk NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.05 De Smokkelaars van Moonfleet, avonturenfilm voor de jeugd 19.30 Tik Tak Tor: een vraag- en antwoord spelletje 20.00 Journaal 20.20 Tegenvoeters (III) 20.50 Portret van Melina Mercouri 21.20 Euro-show: amuse mentsprogramma voor 1 mei van een aantal Europese TV-organisaties 22.05 Simon Carmiggelt leest uit eigen werk 22.10 Achter het Nieuws 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Spaanse les - les 18 NEDERLAND H NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.05 Samenvatting van het defile te Soestdijk KRO 19.30 Het is fijn als je kunt zeilen!!! instructief progr. 20.00 Journaal 20.21 Rest van Europa Hamburg SV: samenv. verslag van de benefietwedstrijd voor Uwe Seeler 21.20 Neurenberger Droom: muzikale show rond Liesbeth List 21.55 De trein stopt niet in Vilsteren. film 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Futurologie - les 1 (herh.) DUITSLAND I 10 00 Nws. 10.05 Rep van buitenl. corr. 10 30 Rep. 1-mel-vlering 12 00 Doc. film. 12 50-13.20 Rep. van buitenl. corr. 14.15 V.d. kinderen. 14.45 Operaconc. 16.00 Rep. 18.00 Filmportret. 18.45 Doc. film. 19.30 Sport. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 1- mcl-toespraak. 20.20 Eln Toter stoppt den 8 Uhr 10. TV-film. 21.50 Showprogr. 22.35 Filmportret. 23.05 Journaal en weerber. DUITSLAND II 13.15 Muz. en act. 13.50 Seereise nach Afrika, TV-film. 14.50 Nws cn weerber. 14.55 Die Batterpool Affare, toneelstuk. 16.10 Der Opernfuhrer: Zar und Zlmmermann. 16.40 Natuurfilm. 17.25 Nws en weerber. 17.30 Weh' dem. der erbt. TV-film. - 19 00 Filmrep. 19.45 Nws. act. en weerber 20.15 Die Peitsche lm Genlck. speelfilm. 22.20 Nws en weerber. 22.25-23 20 Aus der Welt der Arbeit, korte film DUITSLAND III NDR 19.00 Hablamos Espanol, spaanse les. 19.30 Elnfuhrung ln die elektronische Datenverar- beitung (18). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 1 mei-toespraak. 20.20-22.50 Berliner Werkstatt: -lltteralr-politick progr. DUITSLAND III WDR 18 00 Schooltelevisie. 18.30 Dogs made in Britain, afl. uit de serie Talking of Britain, 19 00 Zandmannetje. 19.05 Voor Italiaanse arbeiders. 19.15 Prisma van het westen. 19.45 Nieuws uit Noordrijn-Westfalen, 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Die Mutter, toneelstuk. BELGIE (Frans) 15.45 Nws. 15.50 La patrouille perdue, avonturenfilm. 17.00 Mod. wiskunde in het lager onderwijs. 18.15 V.d. kinderen. 18.25 V.d. vrouw. 18.55 V.d. kleuters. 19.00 Uitz. van Filosofie en Lekenmoraal. 19.30 Sport. 19.45 Journaal 20.15 La journaliste. 21.00 Adalen 31, speel film. 22.50 Jouraal. BELGIE (Nederlands) 16 00 Ik spring weer over de plassen, gezinsfilm. 17.30 Het Saarknappenchor: volksliederen en klass. liederen. kinoerenzegY wij niet mams, maar) joist, je zier ^ik adviseerandere jongewsA EENS EERUJK. I WE BEGRIJPEN WAT J HET*0VERAU. AUDIO HET I a juaiENÊTVsw£iT' -A. «RH.' W00IJTE ij» '«OK! AtS veu ANDERE - ïSL r" nn"' jongeren tegen- woordig4ik&6doeu/ rare dingen t gek toch. ni e- mand doet het; maar iedereen weet we0eenpaaa mensen die het wee doen. Binnenland Badin-tv T4/K4

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4