Feyenoord met winst nog niet uit de malaise AZ geeft hoop nog niet op Linder naar Olympique Excelsior verspeelt voor de vierde keer een punt in slotfase Sparta op middenveld verslagen Happel heeft Moulijn definitiefafgesehreven TROUW/KWARTET MAANDAG 1 MEI 1972 Sport TB KIO Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Voor het ontgoochelde Feyenoord kent het lopende voetbalseizoen geen enkel aantrekkelijk aspect meer. Het is in dit stadium van de competitie ook weinig relevant meer of de Rotterdammers met hun huidig potentieel een streep kunnen zetten onder de zich nog altijd voortwoekerende malaise. Een malaise die zich tegen FC Den Haag (21) andermaal op bij vlagen verbijsterende wijze manifesteerde, ook al bleef Feyenoord dit keer gespaard voor een afgang, zoals die veertien dagen geleden tegen Ajax in het Rotterdamse stadion (15) plaatsvond. Feyenoord hunkert naar rust; niet alleen de ontluisterde vedetten, maar ook de leiding die naarstig op zoek is naar nieuwe oogst, want de les van Ajax is ontstellend hard aangekomen. Feyenoord graast intensief de trans fermarkt af. Op zoek naar nieuwe impulsen. Het heeft de bijstand inge roepen van de in Brussel woonachtige internationale voetbalmakelaar Bekef- fi, die ook een bemiddelende rol speelde bij de transfer van Peter Ressel en Ladinsky. Het zou naar verluid Feyenoord niet ongelegen ko men als de Hongaar in gezelschap van Posthumus, Schoenmaker en Maiwald de kuip verliet Ook een eventueel vertrek van Wim van Hanegem met wie vorige week een wapenstilstand werd gesloten, zou de leiding niet onwelkom zijn. De vraagprijs van 'de Kromme' ligt rond het astronomische bedrag van rond anderhalf miljoen gulden wat voor de bij herhaling genoemde gegadigden als Ajax, Olym- MAASTRICHT Leo Steegman nam de nederlaag die zijn ploeg gisteren middag in Maastricht leed, zonder morren. Het was de eerste keer dat Sparta tijdens zijn 'bewind' naar ver lies werd gespeeld. 'Och', het moest er toch eens van komen, maar met nog slechts drie wedstrijden voor de •boeg komt deze nederlaag wel erg ongelegen. Een gelukje hadden we nog, dat Twente een punt bij Utrecht liet liggen. En misschien zal de klap •van 30 - deze middag mijn jongens nog wel inspireren voor de wedstrijd van zondag als Feijenoord op Spngen moet aantreden'.Steegman was overi gens wel een beetje aan het expiri- men teren geslagen. Hij vond dat Gerry ter Horst beter in staat zou zijn Willy Brokamp uit te schakelen, dan Hans Venneker. Maar di eopvat- ting was niet zo'n gelukkige greep. Brokamp namelijk maakte voor een belangrijk deel de wedstrijd tegen Sparta, terwijl Venneker nu als een totale vreemdeling op een zwak bezet middenveld het voor Sparta moest maken. Nol Heijermans opereerde nu bovendien op de rechterverdedigings- flank, kwam wel eens mee naar vo ren, maar bleek lang niet zo nuttig i die taak als Hans Venneker in de regel Er was weinig inspirerend voetbal. Zo af en toe moest Pom Doesburg er ■eens uit om Brokamp van een doel punt af tehouden. Dat was meestal het gevolg van een gebrek aan het vnie in de Spartaverdediging. De buitenspel val, die Hans Eikenbroek en zijn secondanten veel en meestal met succes hanteerden, sloot in de niuwe combinatie niet altijd perfect. Maar Pim Doesburg knapte het daar door ontstane gevaar bijzonder des kundig op en toen hij op een door braak van Brokamp wel moest mistas ten, dook Walbeek nog op om de bal van doellijn te keren. Opvallend was dat Sparta al voor de rust het initia tief aan MW liet. Het eerste kwar tier na de rust hadden de Rotterdam mers moeten toe slaan. MW speelde zeer duidelijk op de aanval, zonder ook maar enige indruk te maken. En toen hadden voor Sparta middels flit sende uitvallen kansen gelegen. Maar ook daartoe waren de nu trage en matig combinerende mannen van Steegman niet in staat het Körver moeilijk te maken. Alleen een verre loei van Hans Venneker leverde de Maastrichtse doelman last op. De se rie van hoekscoppen bleven ook al zonder succes.En toen ineens gebeur de het. Maar dan aan de andere kant. Snelle combinaties doorkliefden de Spartaverdediging. Pim Doesburg wist aanvankelijk wel raad mee, maar in de 26ste minuut bleek de combina tie Brokamp, Jedel, Dijkstra goed voor een Maastrichts doelpunt: 10. MW werd ongelooflijk sterk. Ik wist dat mijn jongens deze kwaliteit had den. Het moest er eens uitkomen,' vond Knobel. En het kwam. In de 38ste minuut weer zo'n watersnelle combinatie die door Dijkerstra werd ingezet. Door Bonfrere en Brokamp werd overgenoemn en door Redel af gerond: 20. Meteen zette Sigman Koudijzr voor Bosveld in. Eén aanvaller meer dus, terwijl de verdediging er toch al zo moeilijk had. Dat strafte zichzelf. Drie minuten voor tijd werd Bonfrere door Brokamp gelanceerd. Deze MVV'er zal alleen maar een flits van Hans Eikenbroek en schoot 30. MW-Sparta J—0 (0—0) 70. Dijkstra 1—0. 84 Rodel 2—0. 87. Bonfrere 30. Scheids rechter Beek. Toeschouwers 5.000. MW: Koerver; Colombain, Lacrolx. Pleumee- kers. Den Rooyen; Kerstges. Hoenen, Dijk stra. Brokamp. Redel. Bonfrere. Sparta: Doesburg: Venneker. Eljkenbroek, Ter Horst, Visser: Bosveld (Koudljier). Klljnjan. Walbeek (Van de Munnlk) Heljer- man. Kowallk. Krlstensen. pique Marseille en Anderlecht wel eens te veel van het goede zou kun nen zijn. In de loop van de afgelopen maanden zijn de namen van vele internationale vedetten genoemd met die Feyenoord contacten zou hebben gelegd: Keite, Gabrowski, Mulder, Mtlller, Held, Köppel en Lefèvre. maar vooralsnog is Feyenoords leiding van een koude kermis thuisgekomen. 'Tommy* Kri- vicz, de Hongaarse centrale verdediger van Lierse SK is de volgende naam in de reeks van begeerden die opdoemt als vervanger voor de 32-jarige Theo Laseroms voot wie enkele Belgische clubs belangstelling aan de dag leg gen. Laseroms was tegen FC Den Haag niet van de partij, evenmin als Coen Moulijn. Feyenoord-trainer Ernst Happel: 'Ik heb Coen volledig afgeschreven. Wat moet ik met hem beginnen. Hij is 35 jaar. Wellicht stel ik hem nog een keer in een vriend schappelijke wedstrijd op. Van belang is nu dat we aan de toekomst gaan werken'. Dat dat verschrikkelijk hard nodig is werd in de confrontatie met FC den Haag in overvloedige mate aangetoond. Weer ontbrak het de Feyenoorders aan inspiratie, inzet en zelfvertrouwen. Ladinsky in de spits opererend, was weliswaar bijzonder bewegelijk, op de kardinale momen ten faalde de Hongaar, zoals ook Lex Schoenmaker faalde. De voormalige ADO-vedette registreerde slechts enke le spaarzame positieve daden, toen hij kort na de aanvang de bal op het hoofd van de in het hart van de Ladinsky maakt h?t eerste doelpunt van Feyenoord. Ton Thie kan de Zoete) toekijken. Haagse verdediging vrijstaande La dinsky lepelde: 10. Het was Feyen oords antwoord op 'n scherpe inzet van Van Eeden, die via de rug van Israel tegen de lat caramboleerde. Daarna leek FeyenoordFC den Haag meer op een vertraagde film, zonder opwin dende beelden. De gezapigheid vierde aan beide kanten hoogtij. Trainer Je- zek van FC den Haag: 'Ik had na alles v;at zich de laatste weken bij Feyen oord heeft afgespeeld een geïnspireer- der verzet verwacht. Ook bij ons ont brak er nogal wat aan het tempo. Ik vermoed dat dit de invloed is van de bekerfinale. Dat Feyenoord het tempo Hoewel FC Den Haag in principe akkoord was EINDHOVEN- DEN HAAG Hoe wel FC Den Haag in principe ak koord is, gegaan met de voorwaarden die Kurt Linder als eventuele trai ner had gesteld, zal niet FC Den Haag, maar de Franse kampioen Olympique Marseille komend seizoen kunnen profiteren van Lin- ders vakmanschap. Nog deze week zal Linder een contract voor een jaar ondertekenen bij Olympique Marseille, dat op het punt staat het landskampioenschap te prolongeren en bovendien is doorgedrongen tot de halve finales van het bekertoer nooi in Frankrijk. Linder is enkele maanden gleden met zijn huidige club PSV tot over eenstemming gekomen de club te verlaten na een periode van vier jaar. Hoewel PSV de afgelopen we ken aan een duidelijk herstel bezig is, waren de tegenvallende resulta- en van PSV er de oorzaak van dat Linder als 'niet langer aanvaard baar' werd beschouwd. Inmiddels is bij PSV Kees Rijvers als Linders opvolger aangesteld. Al enkele weken geleden nam de voorzitter betaald voetbal van FC Den Haag, Herman Choufoer, con tact op met Linder. In het positieve gesprek liet Choufoer duidelijk we ten Linder graag naar Den Haag te halen. Omdat er intern niettemin bezwaren waren gerezen tegen Lin der werden ook andere trainers ge test, zoals de in de Duitse Bundesli- ga werkzame Guylia Lorant (MSV Duisburg) en Helmut Johansson (dit seizoen ontslagen bij Hannover '96). Daardoor werden de onderhan delingen met Linder getraineerd en raakte Linder intussen in gesprek met Leclerc. de rijke voorzitter van Olympique. In een gesprek te Parijs kwamen Linder en Leclerc overeen, wat de financiële condities waren, maar Linder wenste nog geen beslis sing te nemen. Afgelopen week had Linder ook een gesprek met Eddy Hartmann, de manager van FC Den Haag, bijge staan door een bestuurslid. Linder maakte toen duidelijk, dat hij in middels ook met andere clubs bezig was. Terwijl FC Den Haag afgelopen donderdagavond tot een principieel akkoord over de vacature van de vertrekkende trainer Jezek kwam 'Linder bleef over, ook al omdat Johansson en Lorant te duur wa ren). vertrok Linder een dag later naar Marseille, om er de competitie wedstrijd Olympique-Reims (0-0) te zien en k ennis te maken met de directeur-technique, Mario Zatelli, die sinds het ontslag van trainer Lucien Leduc, enige weken geleden, de scepter zwaait. Na terugkomst uit Frankrijk besloot Linder Olympique (dat in dit seizoen eerder m twee bekerwedstrijden door Ajax is ver slagen: 4-1 en 2-1) te kiezen. Hij heeft daarvan Choufoer, die vandaag naar Eindhoven zou komen voor afgeronde besprekingen, op de hoog te gesteld. FC Den Haag heeft nu de Roemeense trainer van UT Arad, Dunistrescu, op het oog. zo laag hield kwam ons In aanvallend opzicht slecht van pas'. Toch gelukte het de Hagenaars de achterstand weg te werken. Een ragfijne actie van Paul Roodnat werd door de jeugdige Rijsbergen te laat onderschept waarna de opkomende Dick Advocaat via een wanhopig reagerende Treytel de bal met het hoofd in het net duwde: 11. Een voortreffelijke actie van de Hage naar. die zich bovendien uitstekend van zijn verdedigende taak kweet. Hij beet zich vrijwel de gehele wedstrijd vast aan de lakoniek spelende Van Hanegem, die weinig moeite deed zich van zijn cipier los te rukken. Dat Feyenoord nog in de eerste helft een 21 score bereikte, dankt het aan Mansveld die een voorzet van de hard werkende Wery precies voor de voe ten van Hasil deponeerde: 21. Feyenoord bouwde in de tweede helft aan een licht veldoverwicht. dat ech ter door gebrek aan intellect niet het minste rendement opleverde. Kore- vaar, De Zoete, Mansveld en De Calu- we hadden niet de minste moeite met de doorzichtige, onsamenhangende ac ties van Schoenmaker, Ladinsky, Hasil en Jansen. 'Praat me niet over zelf vertrouwen'. legde Happel na afloop veelbetekenend uit. 'Wij zijn aan va kantie toe. Ik ben wel tevreden over de aanvallende kwaliteiten van Rijs bergen (vervanger voor Laseroms). al is er in verdedigend opzicht nogal wat aan hem te schaven. Speciaal bij het tweegevecht in de lucht moet hij nog sterker worden'. FeyenoordFC den Haag, een ont moeting die in het verleden garant stond voor een perfecte voetbalshow, miste dit keer alle allure. Aanvallend (Roggeveen, Hestad en Berg) waren de Hagenaars te zwak om de niet eens zo hecht opererende laatste linie van de Rotterdammers voor een tweede maal open te breken. En wat Feyen oord betreft: voor de Rotterdammers is het doek al gevallen. Rinus Israël: 'Nog een puntje en we zijn zeker van de tweede plaats'. Een opmerking die de crisis bij de stadion-équipe nog het best typeert. Feycnoord-FC Den Haag 2-1 (2-1) 4. Ladinsky 1-0, 20 Advocaat 1-1, 3S. Hasil 2-1. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschouwers 32.000. Feyenoord: Treytel: Schneider, Israël. Rijs bergen. Vos: Hasil, Jansen, Van Hanegem; Wery. Schoenmaker. Ladinsky. FC Den Haag: Thie; Mansveld, De Caluwe. De Zoete. Korevaar; Advocaat, Berg. Rogge veen; Van Eede (Welmar), Hestad, Roodnat (Pas) RICHARD MATTHIJSSE SOHEEDAM AZ mag in ieder geval blijven hopen op een reis naar de eredivisie. In Schiedam werd de SW-klip bekwaam om zeild (1-2) en dat geeft hoop voor de toekomst. Nog vier punten scheiden AZ van Heerenveen, een kloof die volgens Van der Hart wel eens wat smaller zou kunnen zijn na de twee thuiswedstrijden die zijn ploeg nu wacht. In de eerste speelperiode zag het er niet naar uit dat de Alkmaarders in het voordeel zouden komen. Nadat AZ al na vijf minuten een voorsprong had genomen - een doeltreffende kop bal van Vredeburg na een fout van SVV-doelman Zoeter - verloor de ploeg gaandeweg de greep op het midenveld. SVV bewees in die zelfde spelfase het elftal te zijn dat trainer Van der Hart vreesde. De gelijkma ker. even voor rust verzorgd, was het logisch gevolg. Dutina schoof de bal naar SVVs rechtsbuiten Van der Spek die doelman Vooys kansloos klop- teé 11 en AZ in grote meoilijkhe- den. De rust-gong redde Alkmaar. STERK MIDDENVELD Trainer Van der Hart had het gevaar echter gezien en organiseerde in de rust een sterker bezet middenveld. Het effect van deze ingreep kwam snel. Schmidt rukte, even na de wis sel, op uit de druk bevolkte tweede lijn en rondde een pass van Vreden- burg op gepaste wijze af. Overigens ging doelwachter Zoeter weer niet geheel vrijuit. De schorsing van eer ste (kundige) keeper Jan van der Velden brak SW duidelijk op. Maar al met al had SW nog 40 monuten om wat aan deze negatieve 12 score te sleutelen. De ploeg wil de ook wel naar voren, maar struikel de al op het middenveld. Daar werden Bakkes en Dutina, beter dan voor de theestop, goed afgeremd. Waardoor spits Van Meeteren een 'eilandbewo ner' werd, bekwaam bewaakt door AZ's beste verdediger Jan van Veen. De kansen kwamen juist aan de ande re kant, waar SW de defensie dom verwaarloosde. Vooral Van der Kor- put speelde slordig en moest De Jager vaak laten voorgaan. Twee keer kwam deze invaller nog in een uitstekende Gerrie de Goede in duel met Ooms en Wellerdieck. schietpositie, twee keer ook was doel man Zoeter hem te snel af. SVV trainer Könemann: 'Na het tweede doelpunt van AZ zagen mijn spelers het niet meer zitten. We hebben in die fase gewoon slecht gespeeld'. Twee wissels (RijkuiterVan Duppen en DutinaPoot) konden SW niet de broodnodige inspiratie schenken. SW—AZ467 1—2 (1—1 Vredeburg 1—0.43: Van der Spek 1—1. 50: Schmidt 1—2. Scheidsrechter Van Gastel. Toeschouwers: 3000 SVV: Zoeter: Van Beek. Osterholt. Steenbergen, van Meeteren, Rijkuiter (Van DUPPEN(. AZ '67: Vooys; Mol, Van Veen, Man, Vonk. Stapper, Schmidt, Van der Ban, Schaafstra, Vuil (De Jager). Vredenburg. ziekenhuis gebracht. De Volewljckers had de pech in de eerste helft drie keer binnen vijf minuten tegen de rechter paal te schieten. In de tweede helft, die werd ontsierd door hard spel en zeer veel overtredingen (F. Kramer ging In het boekje) kreeg De Volewijckers meer vat op het spel. maar de voorhoede profiteerde echter onvoldoende van het overwicht en zag zelfs kans om tien minuten voor het einde een door ManuputU veroorzaakte strafschop te missen. Men kwam zelfs nog best weg. want een keihard schot van F. Kramer had Franz de bal voor het koppen Meijer slaagde er echter nog In de bal achterwaarts uit het doel te trappen. Heraclcs-Fortuna SC 0-0 Scheidsrechter: Klopper. Toeschouwers: 1000. De meest op vallende figuur in de matige wedstrijd tussen Heracles en Fortuna was nog de 18- jarige middenvelder Van Duiven, die bij de Almeloërs uitstekend debuteerde. Ook hij kon echter niet voorkomen dat zijn ploeg ondanks een groot overwicht slechts gelijk speelde In het tempoloze duel kwamen de Limburgers met Invallers voor Jeugdlnterna- lem had de Wageningse berg beklommen met de bedoeling een gelijk spel te behalen. Daarin zijn de Haarlemmers uitstekend ge slaagd Wageningen was driekwart van de wedstrijd in de meerderheid en ondernam felle aanvallen doch de thuisclub was niet bij machte de solide Haarlem defensie te overmeesteren. In de slotfase kroop Haarlem door het oog van de naald toen schutter Hazelhekke het houtwerk trof. PEC-Helmond Sport 4-1 (3-0) 6: Liotart 1- 0, 14- Liotart 2-0, 38: Stoffels 3-0, 55: Rorije 4-0, 85: Manders 4-1. Scheidsrechter- Geu- rens. Toeschouwers: 2500. Een technisch knap spelend PEC nam van meet af aan het initiatief. De grote uitblinker bij PEC was aanvoerder Henk Liotart. Jammer was het dat bij Helmond Sport doelman Schepers een slechte dag had. De drie eerste doelpunten waren kapitale blunders van hem. De Hel mond Sport-speler Van Bommel kwam in het boekje van arbiter Geurens wegens handtas telijkheden. Willem li-Eindhoven 31 (0-1) 7: Senders 0-1. 58: Leushuis 1-1, 60: Havermans 2-1, 62: Leushuls 3-1. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 3000. Verrassende uitslag van het doorgaans zwakke Willem II dat door deze overwinning Eindhoven z'n allerlaatste promotiekans ontnam. Hccrcnveen-DFC 3-0 (1-0) 15: Wiert 1-0. 72: Prinsen 2-0. 41: Prinsen 3-0. Scheidsrech ter: Ram. Toeschouwers: 4000. Een verdiende zege van Heerenvecn tegen een zich verddi- gend opstellend DFC. VEENDAM—FORTUNA VL 2—1 (0—0) - 50: Edens 1—0, 61: Van der Weide 2—0, 78: Don 21. Scheidsrechter: Elsinga. Toeschouwers: 2500. Fortuna VL dankt het aan het voortref felijke optreden van doelman Eikelenboom dat hot in Veendam zo goed is weggekomen. In dit matige duel stopte de Vlaardingse doelman op vaak miraculeuze wijze vlam mende schoten van De Blaauw, Pascal en Bont. Vijf minuten na de onderbreking moest Eikelenboom eindelijk zwichten voor een kopbal van Edens, nadat Pascal de bal uit een hoekschop voor het doel had getrokken. Tien minuten later zat Veendam op rozen. Middenvelder Beuvink ramde de paal en de terugspringende bal plofte voor de voeten van Van der Weide die even daarvoor een unieke kans had laten liggen. De Veendam- mer kan deze keer echter onmogelijk missen en zo leidde de thuisclub met 20. Voor Fortuna wads dat het sein wat meer in do aanval te gaan, maar veel had dat niet te betekenen. De Ijverige Bouwman en Van der Bol probeerde het wel maar de Veendammer defensie kwam er niet door In moeilijkheden. Door Don werd het nog 21. HIJ liet een afstandsschot los waarop doelman Do Vries zich duidelijk verkeek. De voor Bentvelzen ingevallen scheidsrechter Elsinga gaf Jansen Dc Voiewijckers-Blauw Wit 0-0 Scheids rechter. Hoppenbrouwer. Toeschouwers: 2000. In een rommelige wedstrijd bleken zowel De Volewijckers als Blauw Wit nauwe lijks In staat gegroepeerd voetbal te spelen. In de eerste helft had Blauw Wit meer tempo, maar de lijn ln do aanval ontbrak. Blauw Wit moest reeds In het eerste kwartier twee spelers missen: Bosdijk (met een gebroken knieschijf) en Schoone- wllle (met een gebroken been) werden gezamenlijk ln de ziekenwagen naar het Dc Graafschap-Cambuur 0-0 Scheidsrech ter: Berrevoets. Toeschouwers: 4500. Hoewel De Graafschap vaak flinke druk uitoefende kregen de Friezen, die goalgetter Gerrie de Jonge sterk misten, de beste scoringskansen. De verdedigers bleven de aanvallers echter aan weerszijden de baas, hetgeen betekende dat sportclub Cambuur voro de tiende achter eenvolgende maal ongeslagen bleef. Roda JC-HVC 1—1 (1—0) 39. Van Rooy (strafschop) 10; 85. Van Loon 11. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers 4500. Roda JC heeft ln een rommelige wedstrijd een punt af moeten staan aan HVC. De Limburgers vechtend voor hun laatste pro motiekans kwamen ln de eerste vla een strafschop op 10. Vijf minuten voor het einde bracht Van Loon echter de balans weer In evenwicht. bai niet bereikïn, terwijl drie Hagenaars (De Caluwé, Mansfeld, De Rotterdammers blijven in de zorgen Van onze speciale verslaggever DEVENTER Voor de vierde keer dit seizoen herhaalde het drama zich; voor de vierde keer verspeelde Excelsior in de laatste minuut van een duel een punt. En juist met dat ene punt had Excelsior zich vrijwel veilig kunnen stellen. Maar in de laatste minuut van het saaie duel met Go Ahead, was het Gerrie de Winkel die een redelijke come-back bekroonde met een koelbloedige treffer: 10. Excelsior blijft daardoor voorlopig nog in de zorgen. Toch had Excelsior tegen Go Ahead weer iets van de ploeg die in de eerste helft van het seizoen zo verras send veel punten verzamelde. Rustig ving de defensie, met de in de lucht heersende Dick van Nierop en Wim Tetteroo in een hoofdrol, de fantasie loze Go Ahead-aanvallen op. Boven dien bleek Excelsior wel degelijk be reid te counteren. Maar zoals zo vaak dit seizoen miste de ploeg een afma ker. POSITIE-DEKKING Dit keer had trainer Joop Castenmil- ler gegokt op Jan Coenen en Hans Bassant, beiden aan de zijkanten ope rerend. Een centrale spits ontbrak. Legde Castenmiller uit: 'Go Ahead is levensgevaarlijk wanneer je de vleu gelverdedigers de kans geeft er steeds uit te komen. Die twee moes ten opgevangen worden, terwijl er vanuit het middenveld door het cen trum gepenetreerd moest worden'. In verdedigend opzicht slaagde die opzet; er werd uitstekend overgenomen Excelsior speelde positiedekking in plaats van de gebruikelijke mandek king waardoor Go Ahead in de eerste helft niet één kans kreeg. En ook in de tweede helft bleef Excelsior bijna freewheelend over eind. Pas in de laatste kwartier rea liseerde Go Ahead zich plotseling dat er vierhonderd gulden te verdienen waren. Nadat de uitstekende doelman Eddy van der Roer knallende schoten van Ruud Geestman en Jan Smid had verwerkt, stond hij machteloos tegen het schot van Gerrie de Winkel, terug na een meniscus-operatie. De Winkel: 'Vreselijk zielig voor Excelsior. Ten slotte heb ik nog met de helft van die makkers gespeeld. Maar wat moest ik dan? De bal er overheen schieten?'. En trainer Barry Hughes: Tas in het laatste kwartier gebeurde er wat ik al veel eerder had willen zien. Toen pas werd er aangedrongen, toen pas werd er op elke bal gejaagd. In de eerste helft is er bijna geen arbeid verricht, Excelsior kon doen wat het wilde'. Ondanks die nederlaag hield Casten miller voldoende lichtpunten aan liet duel over. Thijs Libregts bijvoorbeid was tegen Go Ahead weer eens een echte spelmaker die bovendien bereid bleek te knokken. Tetteroo: 'Thijs is een jongen die er qua technische capaciteiten bij ons uitspringt. Maar op een gegeven moment moet je als technisch begaafde speler ook armoe dig kunnen spelen, moet je je in dienst van het elftal kunnen stellen. En dét heeft Libregts vandaag gedaan'. En Libregts zelf: 'Soms kan ik het niet opbrengen te blijven gaan als je ziet dat er geen pass goed behandeld wordt. Pas als ik merk dat ik het spel echt kan maken, dén is de inzet er bij mij'. Ook Van Nierop, de laatste maanden ieen zorgenkind van Castenmiller, ma nifesteerde zich eindelijk weer eens als de koelbloedige voorstopper die hij in het begin van het seizoen was. Castenmiller: 'Dat is allemaal wel zo, maar ik heb de jongens na afloop gadegeslagen, dit is een verschrikke lijke teleurstelling voor ze. Het is maar de vraag of ze daar volgende week, tegen MW, weer overheen zul len zijn'. Ook de geste van het be stuur om tóch de premie voor een gelijkspel uit te keren, kon die teleur stelling niet wegnemen. Van der Roer: 'Bc had liever dat punt en geen premie. Het vervelende bij ons is dat je weet dat je gaat verliezen wanneer je achter komt. Want er is bij ons niemand die een doelpunt kan ma ken'. Toch lijkt Ercelsior vrijwel veilig na het verlies van Volendam. Tetteroo echter, waarschuwend: "Volgende week moet Volendam tegen Ajax. En daar hou ik eerlijk gezegd m'n hart voor vast Je moet maar afwachten of Ajax niet vijf of zes man naast het elftal zal laten. Dan kan Volendam best eens wat geks gaan doen'. Wissel speler Freek Mül.renbruch stelde het nog scherper: 'Er lopen bij Ajax ten slotte twee Volendammers rond die ze voor een prikkie over hebben geno men. Je hebt best kans dat Ajax Volendam zal madsen voor de twee Mührens'. Go Ahcad-Exceislor 1-0 (0-0) 87. De Winkel 10. Scheidsrechter Brouwer. Toe schouwers 5000. Go Ahead: Van Zoghei: Kolkman. Geestman, Somer, Hoenders; Smit, Ter Mors (Haar), Arnlz (Doleszar); De Winkel, Bleyenberg, Van Marwijk. Excelsior: Van der Roer. G. den Butter, Tetteroo. Van Nierop, Van der Heijden; A. den Bulter, Van der Vaart, Libregts; Bassant, Bakker (Kleingeld), Coenen (Bron). BERT NEDERLOF Amateurvoetbal KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Sparta '25-Ede 2-1. Xerxes-Elinkwijk 2-1. Vandaag: Leeuwarden - Caesar. EERSTE KLASSE C Alcides-CEC 0 1 (Alcides degr). Leeuwarden 23 13 5 5 31 32-18 Oosterparkers 23 11 7 5 29 31-21 Germanicus 22 11 6 5 28 31-15 Velocitas 22 8 9 5 25 32-23 Drachten 22 12 0 10 24 28-20 Sneek 22 8 7 7 23 31-26 Emmen 22 9 5 8 23 31-27 Muntendam 22 9 2 11 20 33-39 Harkema O. 22 7 5 10 19 25-31 CEC 23 8 4 11 20 18-22 Alcides 23 6 6 11 18 17-29 MOW 22 2 4 16 8 16-54 EERSTE KLASSE E Veerse Boys-SC Gastel 4-3. Sparta '25 24 15 8 1 38 42-15 BW 24 11 7 6 29 44-29 TOP 24 8 12 4 28 26-20 Veerse B. 24 11 6 7 28 40-33 DESK 24 9 9 6 27 36-28 TSC 24 10 5 9 25 27-24 Helmond 24 7 8 9 22 26-32 SC Gastel 23 6 9 8 21 29-32 Geldrop 24 5 11 8 21 35-35 Schijndel 24 5 9 10 19 30-42 VSW 24 6 6 12 18 19-28 RKC 23 5 7 11 17 14-27 Middelburg 24 2 13 9 17 18-31 EERSTE KLASSE F Mlnor-SVN 0-0, Roermond-MKC l-l Caesar 22 15 6 1 36 38-14 Heer 22 12 5 5 29 41-23 Almania 22 19 7 5 27 36-28 Roermond 22 9 5 8 23 38-29 MKC 22 10 3 9 23 30-23 SVN 22 10 3 9 23 30-25 Voerendaal 22 9 4 9 22 26-24 SVM 22 9 4 9 22 29-32 SC Irene 22 8 5 9 21 26-29 Minor 22 5 8 9 18 25-28 RIOS '31 22 5 2 15 12 1644 Sanderbout 22 2 4 16 8 22-60 Zaterdagvoetbal EERSTE KLASSE A 's-Gravfnzandse SV-Ainstelvcen 1-2, DOTO- SVZW 1-0 (SVZW degr.). Zwart Wit '28 20 14 6 0 34 34—12 WHC 20 12 4 4 28 40—20 Amstelveen 20 9 5 6 23 27—20 DOVO 20 9 5 6 23 30—25 's-Gravenz. SV 20 7 7 6 21 20—21 Kozakken B. 20 5 9 6 19 19—20 Spakenburg 20 5 8 7 18 17—24 Heerjansdara 20 5 5 10 15 1621 Ter Leede 20 6 3 11 15 21—31 DOTO 21 5 4 12 14 20—35 SVZW 21 2 8 11 12 11—26 Topscores 1. en 2. Cruljlf (Ajax) en Kowallk (Sparta) 19. 3. Geels (Go Ahead) 18, 4. en 5. Groenendijk (TC Utrecht) en Keizer (Ajax) 14, 6. en 7. Schoenmaker (Feyenoord) en Van Veen (FC Utrecht) 13, 8. en 9. Rogge veen (FC Den Haag) en Van Dijk (Ajax) 12. 10. en 11, Bosveld (Sparta) en Devrlndt (PSV) 11, 12-15. Wery (Feyenoord), Couperus (FC Den Haag), Brokamp (MW) en Swiart (Ajax) 10, 16.-21 Bish NAC, Berg FC Den Haag), Klijnja» (Sparta), Heyerman (Sparta), Janssess (NEC) en MlUc (FC Den Bosch 9, 21-26. Coenen (Excelsior). Koudljzer (Sparta) Posthumus (Feyenoord). Mansveld (FC De» Haag) en G. MQhren (Ajax) 8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10