'Utrecht goede keus' SSfS Rugby in Nederland zit aan het plafond •oblemen >or ïhön en imsey zes jaar in zicht Tabak en Steevens niet op de fiets x-DWS-er vandaag met Jong Oranje naar Bulgarije 50 (St Truiden). 1 Vier weken eredivisie Jim Ryun weer snel op de mijl Cees van Dongen beste Nederlander Dubbelspel voor Okker en Riessen ROUW/KWARTET DINSDAG 25 APRIL 1972 SPORT TO Kil Oud-international Harry Lamme en coach Van de Klashorst vertrekken -kj onze speciale verslaggever ERPENZEEL Karei Bonsink (21) kan gezien worden als een nent van het soms zo wisselvallige FC Utrecht. Vorige week in het sensationele duel tegen FC Den Bosch manifesteerde ht zich opnieuw ten voeten uit. Na 02 en 23 werd het uit* lelijk tóch 63. Invaller Karei Bonsink (een ontsteking aan een i had hem een week op nonactief gezet) maakte drie doelpunten ceerde de beslissing. Bonsink: 'Utrecht heeft een vreemd elf- Tegen Den Bosch leek het een afgang te worden. Opeens her- iden de jongens zich. Dat is nauwelijks te verklaren'. Feyenoord-Utrecht (0-0) was eerder een boeiende topper, waarin vooral Utrecht erg sterk voetbalde. Hadden Groenendijk en Van Veen koelbloedi- ger met de kansen omgesprongen dan was Utrecht ongetwijfeld met twee punten weggestapt. Na die indrukwek kende prestatie werd verloren van Vitesse (1-0) en Volendam (3-1) en speelde Utrecht gelijk tegen Telstar (1-1). Bonsink: *We hebben zo vijf punten weggegeven. Voor Jacobs (de trainer) is dat hard aangekomen. Hij wilde graag voor de UEFA-beker voet ballen. Dat konden we toen wel ver geten'. - inze sportredactie JRDAM Sir Alf Ramsey, otjger van het Engelse elftal en Hel- ichön, de coach van het West team, kampen bij de samenstel den de elftallen, die zaterdag op -Jjley voor de eerste wedstrijd uit Cl partfinales van het Europees lan- mpioenschap tegen elkaar aan- ÏIH on t grote moeilijkheden. En 1 er vóór zaterdagmiddag nog f|en goede (blessures) kan veran- staat het nu reeds vast, dat teams niet op volle sterkte n de lijnen zullen komen. heeft de zekerheid, dat it over Leeds steraanvaller Alan kan beschikken. Clarke, die ag in het duel tegen West Albion geblesseerd raakte, Tkte gisteren voor de selectie. iy haalde toen in allerijl Rodney i uit het vliegtuig dat hem met ester City naar Griekenland zou Marsch, vorige maand voor miljoen gulden van tweede ïclub Queens Park Rangers ge speelde tot nog toe pas zeven en voor het Engelse elftal. Dat iru "de in november vorig jaar toen CI|>rt voor tijd inviel tegen Zwit- E.ld op Wembley. Hoewel Ramsey hog meer geblesseerden kampt jClemence van Liverpool, de der- Et elman achter toch weer eerste °°rGordon Banks en Peter Shilton, °\d!cFarland, Colin Todd (beiden n erby County) zal hij geen nieu- •elers meer voor zijn selectie uitnodigen. festduitse bondscoach Helmut moest gisteren een streep halen |-as|de naam van 'veteraan-verdedi- .ari Heinz Schnellinger. Schnel- die zijn laatste interland in ri 1971 tegen Albanië speelde, i zijn goede verrichtingen in de finale van het UEFA C-uptoer- ïet AC Milan tegen Tottenham eiir in de 16 spelers grote selec- Tp opgenomen, ook al omdat door de serie omkoopschandalen ^total spelers niet mocht selecte- .a. van koploper Schalke '04. "Ulinger is overigens geblesseerd jrdt vervangen door de 23-jarige Flohe van FC Köln, die al drie nds op zijn naam heeft staan. Westduitse selectie zijn overi- zes spelers opgenomen van l°'i München, dat woensdagavond Hasgow Rangers werd uitgescha- un het toernooi om de Europa H oor bekerwinnaars, estduitse selectie ziet er als uit: doel: Sepp Maier (Bayern) ^lfgang Kleff (Borussia Mönchen- ch); verdedigers: Horst Die- Höttges (Werder), Georg zenbeck, Franz Beckenbauer, Jreitner (allen Bayern), Heinz (FC Köln), Rainer Bonhof (Bo- Mönchengladbach), Michael MSV Duisburg); middenvelders vallers: Jlirgen Grabowski (Ein- Frankfurt) Herbert Wimmer, Netzer, Jupp Heynckes (allen i Mönchengladbach), Uli Gerd Müller (beiden Bayem), J Held (Kiokers Offenbaah.). 1 Belgische selectie die gistera- Ibekend is geworden voor het fe) kwartfinaleduel om de Euro- 0n[eker voor landenploegen zater- ÖU tegen Italië, zijn twee debu- opgenomen: FC Burgge-doel- .uc Sanders en Anderlecht ver- r Gilbert van Binst, ïctie bestaat uit: doel: Christian Standard) en Luc Sanders (FC verdedigers: Leon Dolmans, bissen (beiden Standard), Ge- leylens, Gilbert van Binst (bei- inderlecht), Maurice Martens |g White); middenvelders: Jan Jan Verheyen (beiden Ander- i"" Wilfried van Moer (Standard), Vanden Daele (FC Brugge); Iers: Leon Semmelinig (Stan- |Paul van Himst (Anderlecht), i Lambert (FC Brugge), Jan e (Racing White) Odillon Pol- TELEVISIE De nederlaag tegen Vitesse was het begin van een venijnige inzinking. Tijdens de training werd er veel over gesproken. Niemand kon er de oor zaak van vinden. Nu, na een paar weken, kan Bonsink in zijn pas inge richte woning wel een oorzaak aanwij zen. Op zaterdag, één dag voor de wedstrijd tegen Vitesse, zat FC Utrecht van 's morgens tien tot 's middags vijf uur in de televisiestu dio. Utrecht beloofde mee te werken aan het programma Eenmaal Ander maal. Bonsink: 'In de kantine van Utrecht hadden we met Kitty Knap pert al een keer gerepeteerd. In de studio moest het nog eens drie keer over'. Je kunt nooit precies nagaan in hoeverre die dag in de studio van invloed is geweest.' Wel zeiden een paar jongens de volgende dag dat ze het liever niet hadden gedaan. Het is zeker geen optimale voorbereiding. Ik vind het niet professioneel om een dag voor een wedstrijd uren in een studio te zijn. Ze hadden die opnamen beter op een woensdag kunnen ma ken'. Vóór Eenmaal Andermaal was Bon sink dit seizoen al meer op televisie geweest. Zijn doelpunt tegen Go Ahead (33) werd uitgeroepen tot het; doelpunt van de maand. Bonsink: 'Ik snap niet dat de mensen mijn doel punt gekozen hebben want je kon het slecht zien. De cameraman kon de bal niet volgen. Want het was een hard schot'. Ook het doelpunt in het eerste Karei Bonsink nog in actie voor DWS tegen de NEC-spelers Kornelis en Pijs. 'Bij DWS was ik de enige en dus altijd zeker van mijn plaats,' zegt hij nu na bijna een seizoen FC Utrecht. duel tegen Ajax (2-3) werd uitverko zen om door de kijkers bestudeerd te worden. Bonsink: 'Het doelpunt vaii Daan Schrijvers tegen PSV werd toen nummer één. Teci onrechte, want ik vond mijn doelpunt mooier. Achteraf is dat niet zo belangrijk. Ik was weer in de kijker. Dat telt wel voor mij. Die drie doelpunten tegen Den Bosch zijn op het juiste moment gekomen. Je hoort er ondanks het verlies bij Ajax weer bij. Daarom voetbal ik nu woensdag ook in Jong Oranje. Een bewijs dat Bonsink er is'. NIET CONSTANT Bonsink een van de zestien die vandaag met de Jong Oranje-ploeg naar Pleven vertrekt heeft totnu toe een redelijk seizoen gehad. 'Ik speelde niet constant, maar dat deed het elftal ook niet'. De stap van DWS naar Utrecht heeft Bonsink schijnbaar moeiteloos genomen. Hij miste weinig wedstrijden, hoewel hij een enkele keer uit het veld werd gehaald. Voor Bonsink lijkt Utrecht een goede keuze te zijn geweest. 'Het is niets voor mij om steeds reserve te zijn. Ik heb ook nog onderhandeld met Feyenoord. Maar kijk naar Schoenmaker. Hij heeft pas een paar keer gespeeld. En kijk naar andere aankopen. Hoekema en Seeman bij ons komen haast niet in het stuk voor. Ik heb me gehand haafd in het elftal. Bij DWS was ik altijd zeker van mijn plaats omdat er niemand anders was. Bij Utrecht zit ten Van der Merkt, Blaauw en Van Oudenallen op de reservebank. Dat zijn geroutineerde krachten. Daarbij komt dat ik ook het nodige geluk heb gehad. Theo van Toledo bijvoorbeeld kan moeilijk opvallen in Vitesse. Voor Hoekema geldt hetzelfde, want PSV heeft niet best gedraaid'. Het logische gevolg van een terugslag bij FC Utrecht is een terugslag bij Bonsink. 'Die Inzinking moest een keer komen. Feyenoord heeft hem Italiaanse voetbalbond heeft b de selectie van 18 spelers I gemaakt, waaruit het elftal zal samengesteld dat zaterdag in I moet aantreden tegen België, selectie zijn vijf spelers van ionale opgenomen, sctie bestaat uit de volgende Bedin, Burgnich, Facchetti, en Lido Vieri (allen Interna- Anastasi, Causio, Marchetti losi (allen Juventus) Albertosi, lomenghini en Riva allen Cag- De Sisti (Fiorentina), Benetti, ïn Rosato (Allen A C Milaan) la (Torino). IIGAL de eerste keer in neer dan laar is Benfica-ster Eusebio in buiten de selectie voor het lese elftal gelaten, dat op 10 Nioosia tegen Cyprus speelt in Jrronden van het wereldkampi- iap. Eusebio speelde sinds 1961 f irlands. Britse trainers nodig voor beter spel Van onze speciale verslaggever LEIDEN Rugby-spelers hebben iets van Jehova-getuigen. Zij hebben een bijna onbedwingbare drang hun sport uit te dragen. 'Omdat', en de overeenkomst gaat verder, 'wij alle maal andere sporten hebben gedaan en daarna ontdekt hebben hoe ge weldig fijn rugby is', vertelt Piet Spijk van HRC. Hij wijst op oud- wielrenner Harry Scholten als amateur tweemaal winnaar van de ronde van Zuid-Holland die zijn fiets in eens in de steek liet en zich tot rugby bekeerde. Spijk: 'Zelf was ik rolhockey-intemationaal'. Jaap de Bruijne van LSRG: 'Ik heb geroeid, zoals de meeste spelers'. En Peter de Bruin, aanvoerder van HRC: 'Veze rugbyspelers zijn oud-voetbal lers'. Het groepje rugbyspelers in ons land beleefde zondag een van zijn hoogtijdagen in het seizoen: de be slissende wedstrijd voor het kampi oenschap van Nederland tussen LSRG en HRC (6-17). De rugbybond telt 2500 leden, bij dit treffen waren 2500 toeschouwers. Natuurlijk niet precies alle bondsleden. Maar laten het er duizend zijn, dan nog betekent dat dat 40 pet. van de bond op het veld van het Leidse Studen ten Rugby Gezelschap stond. Een bewijs ook, hoezeer rugbyspelers met de gebeurtenissen binnen hun kring meeleven. Peter de Bruin van HRC zegt dan ook: 'Wij willen allemaal propa ganda maken voor het rugby, omdat we zo gek van deze sport zijn gewor den. Wij weten allemaal wat er in de andere sporten gebeurt en dit is zo iets speciaals, dat wij vinden dat meer mensen dat moeten ontdek ken'. Het ontdekken van de 'waar heid' volgens dit proces heeft tot gevolg, dat de meeste spelers pas op latere leeftijd met rugby beginnen. Peter de Bruin is een uitzondering, maar normaal is dat je begint met negentien k twintig jaar'. Juist door dit verschijnsel en de betrekkelijke onbekendheid met de sport staat het Nederlandse rugby op een laag peil. De topwedstrijd werd geleid door de hiervoor uitgenodigde Engelse scheidsrechter John Johnstone. In zijn land een autoriteit, die een van de referees was in het vijflanden- toernooi. Hij zegt: 'Nederland ver liest nog van een Engelse country club als Gloucestershire. Aan de andere kant heeft de inzet en de hardheid van de ploegen mij ver baasd. Het viel alleszins mee. Maar wil je verder komen dan moet Nederland meer wedstrijden tegen buitenlandse teams spelen. Zo'n Nederlandse competitie speelt zich af met zo'n beperkt gezelschap, dat de spelers elkaar te goed kennen, en spelen op eikaars zwakheden. Dit JUST VAN DOORN werkt een eenzijdigheid in de hand'. Johnstone kent natuurlijk meer essentiële verschillen. 'In Engeland speelt een jongen van twaalf rugby. Hier niet. Daardoor is men tech nisch hier maar matig'. Zegt Robert Willing (LSRG) bijvoorbeeld: 'Wij hebben inderdaad maar weinig tech niek. Daardoor zie je zoveel balver lies. Ook in een topwedstrijd als deze'. De Bruin: 'Er is geen balvast heid'. Willink: 'Maar hoe gaat het hier: met een paar vriendjes ga je rugby spelen. Er is niemand die je het kan leren. Je rommelt zelf maar wat. Je leert natuurlijk wat van de spelers die beter zijn, maar op een gegeven moment zijn die er niet meer'. Zijn clubgenoot Jaap de Brui ne aanvoerder van LSRG: 'Wij zit ten aan het plafond. Er zitten zelfs in ons, die hier vanmiddag speelden, nog grote mogelijkheden, maar er is niemand om het er uit te halen. Wij hebben een paar keer een trainer uit Bristol hier naar toe gehaald. Hij geeft een paar lessen en dan zie je meteen al aanwijsbare verbeterin gen'. Ondanks deze enorme handicaps maakt het rugby een goede tijd door. Zes jaar geleden waren er acht clubs, nu 35. Jaap de Bruine: 'Ik speel vier jaar rugby. In die periode zie je hot competitièpeil snel stij gen. Een paar jaar geleden kon iedere countryclub ons op een been verslaan. Nu niet meer. Het nationa le team taxeer ik zelfs op dezelfde sterkte als een redelijke country club'. Bondscoorzitter en fanatiek speler van HRC, Just van Doorn (37) heeft in de zes jaar dat hij bestuurslid is, waarvan de laatste twee jaar als voorzitter veel aan de verbreiding van het rugby gedaan. Hij stelde o.a. een vijfjarenplan op.- Dat voor zag in de bouw van een eigen rugbycentrum, zoals dat is versche nen aan de Haagse Theo Mann Bouwmeesterlaan. 'Daar houden we de centrale trainingen, kunnen cur sussen voor scheidsrechters en voor al trainers worden gegeven. Die cursussen hebben al heel wat mensen opgeleverd die de groei van de bond kunnen opvangen. En ook als er een versnelling in de leden toename komt hebben we mensen die we op elk moment op alle plaatsen kunnen inzetten. Wat dat betreft zijn wij klaar. Maar een echte doorbraak wordt nog in de weg gestaan door de ingewikkelde spelregels. Die zijn voor een buiten staander moeilijk te begrijpen'. Van Doorn zorgde er ook voor dat er weliswaar tijdelijk een Engelse trai ner Dennis Power naar Neder land kwam, dat er een zelfstandige scheidsrechtersorganisatie ontstond en hij heeft nog op zijn programma een trip naar Zuid Afrika. Dat moet dan in 1973 gebeuren. 'Juist Zuid- Afrika omdat je daar het beste rugby tegenkomt. Bovendien wil de Zuidafrikaanse rugbybond ons gehe le verblijf betalen. Een dergelijke vermindering van de kosten is voor ons erg belangrijk'. Daarbij voor het gemak ten onrechte over dé politie ke consequenties van het geheel heenstappend. Van onze waterpolomedewerker HILVERSUM Heit einde van de heerschappij van HZC/De Robben lijkt in zicht. Zes jaar lang zetelen de Hilversummers nu op de water- polotroon. De aanvallen van Neptunus Amersfoort, De Meeuwen en Neptunus Arnhem op hun leidende positie werden ook dit jaar weer met overtuiging afgeslagen. De zesde achtereenvolgende landstitel werd vorige week zaterdag behaald. Er waren toen nog twee com petitieronden af te werken, maar HZC/De Robben was voor zijn con currenten niet meer in te halen. ook te pakken. Ajax kreeg een terug slag bij Go Ahead. Ajax herstelt zich alleen binnen een week. Wij hebben daar meer tijd voor nodig. Het is een raar punt: vormverlies van een elftal. Alles wat je er over zegt is te veel want je kunt het haast niet beredene ren'. VOORBEELD Bonsink als voorbeeld: Dit seizoen ben ik in november uit militaire dienst gekomen. Dezelfde maand ben ik getrouwd. Een maand geleden ben ik verhuisd en ik ben dit seizoen bij een andere club gekomen. Voor veel voetballers zouden al die dingen vormverlies betekenen. Ik heb er geen last van gehad. Aanpassingsmoei lijkheden heb ik ook niet gekend. Ik ga fijn met de jongens om en er is veel contact. Mijn transfer naar Utrecht is alleen maar een verbete ring geweest. Financieel ben ik er beter van geworden en ik voetbal veel fijner dan bij DWS. Als over twee jaar mijn contract afgelopen is kijk ik weer verder. Misschien komt Feyen oord nog eens langs'. HARRY VERMEEGEN AUTOSPORT Tolne Hezemans heeft ln Rome de 258 km lange race ter nagedachte nis van Ignazlo GlunU gewonnen. HIJ legde de afstand af met een gemiddelde snelheid van 149.353 km-u. DAMMEN Harm Wiersma ls studenten kampioen van Nederland geworden. HIJ be haalde elf punten uit zeven partijen, vol doende om Scholten en Goudt met belden 10 punten voor te blijven. DAMMEN De zesde landenwedstrljd Ne derland-Rusland wordt van 25 tot en met 2S mei ln Rotterdam gehouden. De match om vat vier duels tussen zeventallen, waarbij de mogelijkheid bestaat wisselspelers ln te zetten. De Nederlandse ploeg bestaat uit S1Jbrands, Wiersma. Roozenburg. Drost, De Ruiter, Gordijn, Hennellnk. Bergsma en De Jong. HOCKEY Het Nederlands elftal (heren), dat zaterdag in het Wagener-stadion ln Amstelveen tegen West-Duitsland speelt ls als volgt samengesteld: doel: Buy (EMHC); achter: Nico Spits (Amsterdam) en Van LIth de Jeugde (Schaerweyde): midden Kaanders (HTCC). Weemers (HTOC) en Cranenberg (Laren): voor: Litjens (Kampong) Frans Spits (Amsterdam) Bolhuis Kampong, Leef- ers (HGC) en Thole (Laren). PAARDESPORT Het eerste buitenlandse optreden van Henrl Buitenzorg met Jan Wagenaar Jr. Is in de met 50.000 Mark Sedoteerdo grote prijs van de stad lönchengladbach op een teleurstelling uitge lopen: het werd een zesde plaats. Tijdens do draverijen ln Mönchengladbach ls de 65- Jarlge Jan Wagenaar sr. door een hartaan val getroffen en enkele uren later ln het ziekenhuis overleden. TENNIS De Noorse bond heeft voor het Davis Cup-duel op 5. 6 en 7 mei tegen Nederland ln Scheveningen de volgende spe lers aangewezen: Jon Erik Ross. Frlthjof Prydz Jr. Dag Tollefsen en Finn, Dag Jagge. van FC 48- Jarlge drs. W. J. Arons tot algemeen voorzit ter gekozen. Hij volgt ln deze funktle de 60- Jarige Ir. W. J. C. Kau op. Samen met de heren A Boer (voorzitter sectie amateur voetbal) en H. J. Choufoer (voorzitter secUe betaald voetbal) maakt drs. Arons deel uit van het algemeen bestuur van FC Den Haag- ADO. VOETBAL Oud-lnternatlonal Amcdeo Ama- del (ln de Jaren vijftig dertien keer in het Italiaanse team) is benoemd tot trainer- coach van de Italiaanse damesvoetbalbond. Amadel speelde voor Roma Inter en Napoll. Toch heeft men in het Hilversumse kamp nu zorgen. Routinier en oud international Harry Lamme heeft een punt achter zijn carrière gezet. Ver- der is coach Theo van de Klashorst volgend seizoen niet meer in staat de ploeg te begeleiden. Deze factoren zullen de bedde Neptunus-ploegen en De Meeuwen hoogst waarschijnlijk de volgende competitie in staat stellen de Hilversumers voorbij te streven. CENTRALE FIGUUR Harry Lamme was afgelopen zes suc cesvolle jaren in praktisch alle belang rijke wedstrijden de centrale figuur in de ploeg. Zijn spel was dan niet meer zo spectaculair als in de jaren, dat hij in de nationale ploeg uitkwam (van 1955-1961), maar de nu 35-jarige Lamme was met zijn enorme routine en spelinzicht wed een weldadige rust in het team. Bovendien beschikte hij nog altijd over een door vele doel- verdedigens gevreesd schot Lamme schrijft de opvallende presta ties van HZC/De Robben echter in de eerste plaats aan z'n ploeggenoten toe. 'In Evert Kroon hebben we een uit zonderlijke keeper. Dat maakt mis schien wel 50 pet van ons team uit Verder beschikken we over de goal- getters Wim en André Hermsen, die ook al over een behoorlijke routine beschikken'. Twee jaar geleden onderging de toen nog door voorzitter Hennie Ketelaar gecoachte formatie een verjongings kuur. Alleen Lamme ontsnapte daar aan. Oud-international Kees de Wit en Theo van de Klashorst, de grote steunpilaren van de verdediging, vie len weg. Die ingreep heeft niet de gevolgen gehad, die vriend en vijand hadden verwacht De door vele insi ders voorspelde terugval bleef uit; HZC/De Robben bezat nog altijd een topploeg. De jeugd paste zich bijzon der snel aan. Er werd een nieuwe speelwijze gevonden, die niet alleen ln de vaderlandse competitie, maar ook internationaal tot successen voer de. Als eerste Nederlandse club be reikte HZC/De Robben vorig jaar de eindstrijd van het Europa Cup-toer nooi. DEFINITIEF Het is overigens niet de eersite keer, dat Lamme besluit zich uit het topwa- terpolo terug te trekken. Vorig jaar nog had hij eveneens het plan om aan 'de uittocht der veteranen' deel te nemen. Zijn gezin vier kinderen en zijn druk bezochte dameskappers zaak negen 'vrouw' personeel lieten hem steeds iminder vrije tijd. Onder druk van zijn ploeggenoten en een aantal bestuursleden kwam hij echter terug op zijn beslissing. Ook nu bestaat er nog wel enige hoop, dat hij weer omver te praten is. Maar dit keer lijkt hij de knoop toch wel definitief te hebben doorgehakt 'Ik vind het ontzettend leuk om te spe len, maar dan niet ten koste van alles. Ik heb nu ook weer niet zo veel eergevoel, dat ik mij persé in het eerste wil handhaven. Ik vind het net zo leuk om in het tweede te spelen. Ik ben destijds bij De Robben in het vijfde begonnen en als mijn gezond heid het toelaat, hoop ik op hoge leeftijd ook in het vijfde te eindigen'. Het is duidelijk, dat de spelers van het vijfde nog wel wat jaartjes zullen moeten wachten op de steun van Neerlands meest getructe waterpoloër, zoals Lamme vaak is genoemd. Het lijdt geen twijfel, dat hij direct onder de top in het reserveteam nog lange tijd een hoofdrol kan vertolken. Zijn indrukwekkende staat van dienst staat daar borg voor. JAN STENDER De eerste stap werd in 1948 gezet. Op dertienjarige leeftijd begon hij onder de stevige leiding van trainer Jan Stender bij De Robben met zwemmen. Aanvankelijk boekte hij als zwemmer op de lange afstand verdienstelijke successen. In 1952 werd hij bij de nationale kampioenschappen vijfde op de 1500 meter. Als waterpoloër trok hij echter nog meer de aandacht. Hij speelde op zestienjarige leeftijd nog in het tweede zevental van De Rob ben toen hij werd geselecteerd voor de nationale jeugdploeg. Twee jaar later, in 1955, debuteerde hij in het Nederlands zevental in het duel met Rusland, dat met 2-3 werd verloren. Een jaar later promoveerde hij met Renners voorlopig uitgeschakeld Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Tino Tabak en Harry Steevens zullen voorlopig niet in wieler wedstrijden uitkomen. Beiden zijn door een val een aantal weken uitgeschakeld. Tino Tabak, de enige renner van de Nederlandse profploeg van ploegleider Kees Pellenaars, die in het voor-seizoen voor enkele goede resultaten zorgde, werd gistermiddag tijdens de training in de omgeving van Schagerbrug aan gereden door een vrachtauto. Hij liep vermoedelijk een hersenschudding op. Tabak werd rijdend op het fietspad door de rechtsafslaande vrachtauto ge grepen. De chauffeur zei Tabak niet te hebben gezien. De wielrenner zou van daag naar Spanje vertrekken, waar op 27 april in Fuengirola de Ronde van Spanje begint. Harry Steevens, donderdag gevallen tijdens de klassieker Luik-Bastenaken- Verviers, is voor een aantal weken uitgeschakeld. Onderzoek heeft uitgewezen, dat Steevens niets heeft gebroken, maar dat hij behalve een groot aantal schaaf wonden vermoedelijk een hersenschudding aan zijn val heeft overgehouden. De Robben naar de hoofdklasse. In datzelfde jaar kwam de grote teleur stelling: Nederland ging niet naar de Olympische Spelen in Melbourne. In 1959 besloot Harry Lamme te stoppen met internationaal waterpolo. Na het overlijden van zijn vader kon hij het werk in de zaak niet meer combine ren met zijn verplichtingen als inter national. Op verzoek van de zwem- bond keerde hij in het begin van 1960 echter weer terug en speelde als aan voerder mee op de Olympische Spelen van Rome. Nederland werd achtste. Direct na de Spelen stapte hij weer uit de nationale ploeg. Vier jaar later voor Tokno werd hij opnieuw gepolst Dit keer was zijn antwoord negatief. Hij bleef wel spelen voor De Robben waarmee hij ln 1960 landskampioen werd. In 1964 scoorde hij in de degra datiewedstrijd tegen Het IJ het beslis sende doelpunt, waardoor de Halvee sumers in de hoogste afdeling ble ven. Hoe belangrijk dat was, bleek twee jaar later toen De Robben de nationale titel weer veroverde en die tot nu toe in handen hield. Heren: Hoofdklasse: AZC Alphen-HZPC 3-4, Neptunus Amersfoort-ZIAN 4-2, Ncrous-DJK 8-4, Neptunus Arnhem-UZSC 16-1, De Meeu- wen-Zwcmlust/Den Hommel 4-1, DZC-HZC/de Robben 2-3. Eerste klasse: VZC-AZPC 6-6 (VZC promoveert). HPC-ZCG 4-4, Polar Bears- Esca 7-3 Het Y-SVH 6-4. BZRB-de Z1J1/LGB 5-7, PSV-Kon. AZ/HDZ 5-3. Van onze sportredactie AMSTERDAM Het program ma voor de laatste vier weken voor de kandidaten voor het toernooi om de UEFA-Cup en voor de degradatiekandidaten in de eredivisie, luidt als volgt (resp. 30 april, 7, 14 en 22 mei): Sparta: MW (uit), Feenoord (thuis), FC Utrecht (uit), Tel star (thuis). FC Twente: FC Utrecht (uit), Telstar (thuis), Volendam (uit), FC Den Bosch (thuis). Volendam: FC Den Bosch (thuis), Ajax (uit), FC Twente (thuis), FC Den Haag (uit). FC Den Bosch: Volendam (uit), Vitesse (uit), Ajax (thuis), FC Twente (uit). Excelsior: Go Ahead (uit), MW (thuis), Feenoord (uit), FC Utrecht (thuis). DWS: FC Groningen (thuis), NAC (uit), PSV (thuis), NEC (uit). Vitesse: PSV (uit), FC Den Bosch (thuis), NEC (thuis), Ajax (uit). LAWRENCE (ANP) Wereldrecord houder Jim Ryun heeft voor het eerst na zijn dramatische nederlaag van vo rige maand in Los Angeles tegen Tom van Ruden deelgenomen aan een wed strijd over de mijl. Het gebeurde bij de estafette-kampioenschappen van Kansas in Lawrence. Ryun versloeg daar Tom van Ruden 3.57.1 tegen 3.57.9. Laatstgenoemde liep vorige maand in Los Angeles de beste tijd van het seizoen 3.56.9. De doorgrangs- tijden van Ryun waren 59.5, 61.9, 61.9 en 53.8. Het was de twintigste maal dat Ryun op de mijl beneden de vier mi nuten grens bleef. Mijl: l. Jim Ryun 3.57.0. 2. Tom van Ruden 3.57.9. 3. Larry Rose 3.59.6. Polsstokhoog springen: 1. KJell Isaksson (Zweden) 5.31 m. 2. Hans Lagerquist (Zweden) 5.31 m. 3. Bob Seagren 5.18 m. Verspringen: 1. Danny Brabham 7 80 m. 3 mijl: 1. Larbl Oukada (Mar.) 13.40,6, 2. Frank Shorter 13.42 0. 3000 meter steeple: 1. Don Tlmm 8.46.6. 100 yards: I. Herb Washington 9.2. 2. Ivory CrockcK 9.3. 3. Charlie Green 9.4. Kogelstoten: 1. Al FeuerUach 21.05 m. 2. Randy Mateon 20.81 m. JAMBES (ANP) De Belg Ferdinand Peersman heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van België voor amateurs gewonnen. In de eindsprint van de rit over 115 km van St. Truiden naar Jambes versloeg hij zijn landge noot Michel Pollentier. Cees van Don gen, die negende werd met tien secon den achterstand, was de beste Neder lander. Eerste etappe: 1. Peersman (Belg.) de 115 km in 2 uur 33 min. 15 sec.. 2. Pollentier (Belg.) op 2 sec.. 3. De Brauwero (Belg.) op 10 sec., 4. Rijpens (Belg.). 5. Vandromme (•Belg.), 6. Hermans (Belg.) 7. Loysch (Belg.). 8. Lanoo (Belg.). 9. Van Dongen (Ned.). 10. Vanderstappen (Belg.) ellen op 10 seconden. CHARLOTTE (ANP) Tom Okker heeft met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen de finale herendubbel spel van het internationale tennistoer nooi in Charlotte gewonnen. Het duo versloeg de Australiërs Tony Roche en John Newcombe met 64, 46, 76. De Australiër Ken Rosewall zegevierde in de eindstrijd enkelspel met 26, 62, 62 over de Amerikaan Cliff Richey. Rosewall ontving een prijzen- bedrag van 10.000 dollar, waarmee zijn totaal ln dit seizoen kwam op 52.700 dollar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11