fan Rooy geeft hockey les Eddy Merckx gevangene van de hoofdmacht Aanwezigheid van Paul Lit j ens bij Kampong beslissend ?chaatstraining heren |lijft gecentraliseerd Ierland vergist zich in inset van vechtlustige Belgen bemest cht bij ildtitel Enith Brighita weer onder minuut Eindelijk zege voor Balk Zweden houdt Rusland op 3-3 Den Hertc?. passeert Likhachev niet BW/KWARTET MAANDAG 24 APRIL 1972 SPORT Til u» 30 31 32 28 onze hockeymedewerker O 33 JSSEL Frank van Rooij, de Nederlandse coach van liet Bel- 25 ie hockeyteam had bijzonder veel moeite zijn emoties de baas 8 17 lijven. Logisch, want enkele minuten voor tijd stafte de Belgi- midvoor Dupont (in zijn club ausputzer spelend) de apatische lling van Jeroen Zweerts bij een plotselinge uitval genadeloos e<ieS hipont, die d eliele wedstrijd al op iedere bal was doorgegaan een toemeloze energie, haalde uit en de bal sloeg onhoudbaar de uitlopende Sikking tegen de onderkant van de deklat. Dat Tg kende op de valreep een 1O-overwinning voor België uit een tterend doelpunt en dat was wel het laatste wat Yan Rooij had racht. 18, 42 44- t,' zo verklaarde Van Rooij achter- ipk had eigenlijk niet zoveel fidu- 27 i onze defensie. Dit was tenslotte 2c eerste interland en bovendien 26ik pas een paar maanden met het bezig. Ik had de Belgen dan ook •t hart gedrukt de eerste twintig ten te spelen vanuit een gesloten 'diging. Aanvallen zou gelijk heb- jestaan met zelfmoord'. Het moet Nederlands elftal onaangenaam en verrast dat de Belgen in te- elling tot vroeger twee jaar len werden de Belgen op dezelfde 25TJ J® onze korfbalmedewerker 22' FERDAM Het wordt lijstaan- ler Ons Eibernest in de veldkorf- ipetitie steeds gemakkelijker ge- De Hagenaars zelf wonnen met [an een niet al te sterk tegenstrib- id Amsterdams Archipel, dat schijn van kans kreeg om wraak imen voor de nederlaag geleden strijd om de micro-titel. Eibers laamste belager Rohda verzuim- 34.tovendien tegen stadgenoot Blauw 40-] gebruik te maken van de vele 30-flijkheden en bleef in de Amster- 25-fe derby op 6-6 steken. Het gevolg 19_jat Ons Eibernest uit de drie voor 19-3 nog resterende wedstrijden nog 17_Jits drie punten nodig hebben om 16-]t de micro-titel ook het veldkorf- te behalen. 19-Je onderste regionen is het lot van "Utrechtse Samos bezegeld. De itse debutanten verloren zaterdag mede-debutant PKC met 74 en aderen weer naar de overgangs- ie. Veel soulaas bood de zege de indrechters echter niet. In de oys de hoofdstedelijke derby tussen terkwartier en Luto faalde de tgenoemde ploeg duidelijk met 43-£evolg dat het met 6-3 winnende :erkwartier met één wedstrijd 57-2ler gespeeld één punt meer heeft 15-i de CKB-ploeg. '7-Je belangrijke wedstrijd voor de ging van Ons Eibernest liet het '7-3de tweede plaats staande Rohda 10-2n Blauw Wit, dat nog steeds der- 8-3taat, een groot aantal steken val- Vooral daarom opvallend omdat Amsterdammers steeds punt voorsprong konden nemen. van Lunteren zorgde al snel 0-1. Tot ieders onsteltenis speel- even later Rik Koper volkomen bodig een bal verkeerd uit. De iw Wit-dames maakten daar gretig uik van en stelden Arnold Krull in -elegenheid de eerste gelijkmaker ïaken. Dit zou zich nog twee keer trijpalen. Eerst na de 1-2 treffer van de Vries. Piet van Beijghel Bl%>oide zich toen en opnieuw via ken Blauw Wit-dame kon nu Wil van 'deleen voor de tweede gelijkmaker Vafcen. Even later herhaalde zich dit rg« en andere vorm. Rik Koper maak- Va.erst zijn fout uit het begin goed ve*. Rohda voor de derde keer de ig te geven (2-3), maar kort «^na konden een aantal Rohda-ver- rs bij een aanval van de blauw- niet van de korf afblijven. olg een strafworp die Peter ten 1de geen moeite kostte. Dat de meerbewoners toch nog met een rsprong de rust in konden gaan kten zij aan de scoringsdriften van van Beughen en Wim de Vries, uw Wit stelde er slechts één tref- tegenover (4-5). in de tweede helft speelde Rohda ist niet gelukkig. Vooral in de dediging werden onnodige risico's omen. In de dertiende minuut pro- erde Margo Langendijk daarvan Rohda kwam nog goed weg toen e' i Wolde een strafworp misten en Koper vlak daarna voor de zesde Geir Rohda de leiding gaf (5-6). Op- ,n(ljuw een verdedigingsfout gaf Peter Wolde de kans zich voor zijn 44»ge fout te revancheren (6-6). Roh- rojvas het toen duidelijk moe. Blauw in de wetenschap dat het na de 'ende week weer de beschikking ft over Cort van Dijk, hield de zaak '5 d dicht. Eibernest 15 26 De Danaïden 15 14 da 16 24 Luto lö 13 iw Wit 14 23 Westerkwartier 15 10 *HQghe 16 17 PKC 16 B H"n16 Samos 15 3 Ganzenvijver nog met 3-0 verslagen zo gedisciplineerd speelden. De regie van de vakman Van Rooy was duidelijk merkbaar in het spel van de Belgen, die zeer direct spelend een fraaie uitvoering gaven aan het 4- 3-3 systeem. Beweeglijk, atletisch en met een enorme inzet spelend konden de Belgen zich volledig meten met Nederland. eEn goede les met nog zo vier maanden tot München, want een aantal gebreken in het Nederlandse spel werd onbarmharig blootgelegd. Techniek hebben de meeste spelers in overvloed, maar er wordt nog te sta tisch gespeeld. Het opkomen uit de tweede lijn gebeurde bij de Belgen veel overtuigender en dus verrassen der. Maar wat belangrijker is: Neder land heeft bijzonder veel moeite met teams die met de volledige inzet wil len knokken voor hun resultaat. Vori ge maand verslikte Nederland zich in de vechtmachine van Groot-Brittan- nië. En nu ging het tegen de Belgen die voor Van Rooy door het vuur wensten te gaan, ook al mis. Nu is het met in het achterhoofd het idee van 'we winnen met 3-0 van de Belgen, dat staat vast' natuurüjk moeilijk om te schakelen. "Maar', zo kondigde aanvoerder Nico Spits aan, 'zaterdag tegen West-Duitsland zal de inzet er wel zijn. Dan zullen we ouderwets vlammen'. Echt gefaald heeft Nederland niet tegen de gretige Belgen, die in München zeker serieus zijn te nemen. Kiek Thole (goed ge steund door Coen Kranenberg) en in Iets mindere mate Ties Kruize speel den een goede wedstrijd. Vooral Tho le is weer op weg de gevaarlijke spitspeler te worden, die in München voor vuurwerk kan zorgen. Maar op rechts is de 'vaste' plaats van Frans Spits na Brussel zeker aan discussie onderhevig. Zelfs de desperate pogin gen van de voortreffelijke spelende Nico Spits om zijn broer uit de impasse te halen, hielpen vanmiddag niets. Frans Spits gaf geen thuis en omdat Edo Blom op de rechthalf- plaats ook maar geen greep kon krij gen op de razendsnelle linksbuiten Gilles was het rechterblik bij Neder land akelig zwak. Wouter Leefers deed wat hij kon, maar in zijn eentje kon ook hij de reohterwing geen le ven inblazen. De achterhoede van Nederland met Nico Spits en Bart Taminiau voldeed goed, terwijl Pieter Weemers ip he* centrum een klasse beter speelde dan hij de laatste weken bij HTCC deed. Jeroen Zweerts speelde veel te aanval lend veel te omslachtig waardoor vooral de voorhoede te weinig speel ballen kreeg. Nederland mocht uitein delijk nog in de handen knijpen met de 1-0 nederlaag. Want na een spijt pass vanuit het middenveld kreeg de snelle rechtsbuiten Collin (die in de eerste helft nog een genadeloze kogel uit een strafcorner zag afgekeurd) plotseling een volledig vrij veld voor zich. Maarten Sikking snelde uit zijn doel en schopte Collin buiten de cir kel finaal onderuit. De Engelse scheidsrechter White die eerder tot zijn schade voor een incident had gezorgd door met zijn hoofd te interveniëren bij het spel, nam de enige juiste beslissing. Strafcorner en Maarten Sikking voor vijf minuten aan de kant. Frans Spits mocht 'vlie gende keeper* spelen en Nederland probeerde zich paniekerig aan te pas sen aan deze typische ijshockeysitua- tie. Het lukte allemaal maar net. Maar, stelde Maarten Sikking: 'Als ik nog eens in zo een situatie kom, dan doe ik precies hetzelfde. Uiteindelijk win ik geen doelpunt. En wat moest ik anders doen? Niemand nam mijn plaats in het doel in toen ik uitliep'. BREDA (ANP) Enith Brighita kwam gisteren in het sportfondsenbad Breda tijdens de traditionele zwem- tienkamp van Surae opnieuw onder de minuut op de 100 meter vrije Slag. Zij maakte een tijd van 59,7 seconden. Anke Rijnders won de 100 meter vlinderslag in 1.08,5 en Hennie Pen- termann de 200 m wisselslag in 2.33,1. Bij de meisjes zegevierde Veronica Stel op de 100 m vrije slag in 1.04,9. Een goede prestatie verrichtte Frits- Jan Edelijn van VZC door de 100 meter rugslag bij de jongens onder 16 af te leggen in 1.06,3. Ties Kruize, op de voorgrond, is gestrand op Kampongdoelman Hermens. HHYC met 2-1 verslagen UTRECHT 'Die overwinning van 21 op HHYC is een exponent van onze mentale kracht als team,' zo bracht een dolgelukkige Heiko van Staveren de vreugde bij Kampong na afloop van de topper tegen HHYC onder woorden. 'Het rijpingsproces tot een sterke eenheid, bleek in deze wedstrijd voltooid. Want ga maar na: Binnen een mi nuut stonden we met 10 achter door een doelpunt van Hans Krui ze uit een lange corner. Maar we gingen niet gejaagd spelen, zoals vroeger. We waren er zeker van dat we nog een paar doelpunten zou den maken.' Een zekerheid, die vooral in de wed strijden om het landskampioenschap is opgebouwd. Want Kampong was daarin veruit de produktiefste ploeg en wilde dat ook tegen HHYC aanto nen. De gelijkmaker van Paul Litjens uit een strafcorner na een kwartier spelen betekende een solide basis voor de zege, die niet kon uitblijven. Het meespelen van international Lit jens was ook in andere opzichten van doorslaggevende betekenis. Litjens worstelt met een hardnekkige spier blessure, die heel langzaam geneest. Van die blessure ondervond hij toch nog wel last. ('Vooral bij het aantrek ken van een sprint had ik moeilijkhe den'), maar juist in statische situaties bleek Litjens van enorme waarde voor zijn team. De gelijkmaker uit een strafcorner was er één van. Maar ook bij de vrije slagen in de buurt, van de cirkel van HHYC oefende Litjens een ware terreur uit. Litjens was ook de grondlegger van het win nende doelpunt, dat halverwege de (ADVERTENTIE) og geen beslissing over dames RSFOORT (ANP) Het systeem van de gecentraliseerde herenkern- j blijft gehanhaafd. De leden van de technische jaarvergadering hardrijden te en lange baan hebben zaterdag in Amersfoort het voorstel van de Lande- re Technische commissie om tot decentralisatie over te gaan, afgewezen. De e^rga dering wil evenals dit het af geslopen seizoen het geval is geweest, een imbineerde centrale training van hardrijders en sprinters onder leiding Leen Pfrommer en Henk Gemser. i is het nog niet eens geworden over de vraag hoe de training van de dames dienen te geschieden. Hierover zal vrijdagavond 28 april in Amersfoort in- beraad van de landelijke technische commissie plaatsvinden. •bij zullen ook de twee nieuw-benoemde leden, W. Zeekant en R. van Marle iwezig zijn. Zij vervangen in de LTC de afgetreden leden W. E. Mulder en ic. de Koning. De landelijke technische commissie bestaat nu uit: Wierd Wy- voorzitter); Van Marle (secretaris); Zeekant, Olsthoom en Jansen (leden). Onderscheiding Wilson Glenny weefden varianten op de GlenFeshie, een originele district check, waarmee de jagers q ÏJ zich onderscheidden van de herders, ft Wilson Glenny, Schots kamgaren kostuums, ook nu een „onderscheiding" voor de gekleed sportieve man. n 180.- ;33K cksklusief bij herenkledingspccialistea tweede helft viel. U't een sort gene men lange corner kwam de bal via enkele andere spelers bij Litjens te recht, die naast het doel vrijwel tegen de doellijn aanstond. Met een paar handige tikjes werd linkshalf Coen Sandberg uitgespeeld en toen trok Litjens de bal terug op Rob Westdijk, die met een backhandslag de bal heel simpel langs de verbouwereerde Derk Doyer schoof: 2-1. Litjens: 'Eigenlijk geniet je van zo'n doelpunt veel meer dan van een zuiger onder de lat, hoewel dat voor het publiek leuker is. Maar hier moest het koppetje ge bruikt worden.' Litjens onderscheidde zich ook in des- structleve zin. Hij werd bij een stand van 1-1 voor 5 minuten uit het veld gestuurd toen hij zonder een direkte aanleiding Coen Sandberg een stevige klap met de stick verkocht. Sandberg: 'Ik wist niet wat me overkwam. Ik had helemaal geen moeilijkheden ge had met Litjens. Ik was helemaal van de kaart.' Maar ook Dirk Jan Bender van HHYC, die even later ook uit het veld werd gestuurd, was vanaf dat moment volledig van slag af. En dat was iets teveel van het goede voor HHYC, dat tot dan toe goed tegenspel had geboden. Want voor stopper Edo Buma en ausputzer Rolf Horst moesten het toen in de defensie vrijwel alleen opknappen tegen een Kampong-ploeg, die gemakkelijk bewe gend prachtige patronen trok op het moeilijk bespeelbare veld. Klinisch werd ook de zwakte van HHYC bloot gelegd, dat het te veel moet hebben van de as Buma-Ties Kruize. Kam pong had het al lang van tevoren aangekondigd: Buma wordt uitgescha keld, want die geeft alles passes op Ties Kruize. André Bolhuis, duidelijk niet uit op persoonlijke roem, belastte zich persoonlijk met die taak. Het pleit voor Buma, dat hij zich toch nog kon onderscheiden, maar Ties Kruize was door het initiatiefloze spel van zijn medevoorwaartsen volledig op zichzelf aangewezen. Kruize: 'Ik werd er wat moedeloos van steeds tussen 4 Kampong-spelers te staan.' In feite stond Rolf Horst nog een grote re overwinning van Kampong in de weg, want vooral Rob Westdijk di' steeds op de juiste plaats stond wilde best nog enkele keren fors uithalen. Horts ('Waarom heeft onze ploeg vandaag niet meer geknokt. Het leek wel alsof iedereen dacht dat we er na het doelpunt van Hans Ent'ze waren') verhinderde dat. STRAFCORNERS Landskampioen HTCC speelde gelijk tegen EMHC in een duel, waarin de strafcorners de boventoon voerden. Pieter Weemers knalde in de eerst helft raak en Irving van Nes benutte en rebound van Sikking op een hard schot van Jaap Henk van de Graaf 1- 1. Tot grote woede van de HTCC'ers keurde scheidsrechter Piet Roef 5 minuten voor tijd een strafcorner van Mike Vredegoor af wegens snij den. Een discutabele beslissing, want 'ieder hoog ingeslagen bal is per defi nitie gesneden', aldus Pieter Wee mers. 'Toen ik zelf inschoot zette ik mijn stick ook niet exact recht tegen de bal aan..' HTCC is dus uitgescha keld voor prolongatie van de titel en kan alleen HHYC nog 'n plezier doen PAUL LITJES als HHYC win* van EMHC door Kampong te verslaan. Hattem vol stond tegen Nijmegen met een doel treffende strafcorner van Patty Mundt en won dus met 1-G Kampong JIHYC EMHC HTCC 6-11 Hatiem 6-9 NHmegen 6-7 GSHC 6-7 GCHC Ondanks drie grote everwinningen Van onze speciale verslaggever MARCINELLE Eddy Merckx geloofde er zelf niet meer in. Op die laatste lastige omloop in Marcinelle demarreerde hij uit de groep ja gers. Een demarrage uit doffe wanhoop geboren. Want voor hem reed het groepje van vijf koplopers, ten teken dat Merokx zo leek het althan na zijn overwinning in LuikBastenakenVer- viers toch weer een nederlaag tegemoet ging. Het ritme voorin stok te echter. De vijf zochten beschutting achter eikaars ruggen. Dat werd hen noodlottig. Want Merckx trok de hoofdmacht op de vluch ters, zette al 250 meter voor de streep aan en won zijn derde klas sieker in dit seizoen. 6-2 DAMES De dames van Arnhem behaalden ten koste van Oranje Zwart de eerste overwinning. De goed spelende Jos van Hutten scoorde na tien minuten in de tweede helft de winnende tref fer na een uitstekende solo en een verdedigingsfoutje van de Oranje Zwart-verdediging. De Arnhemse doel- vrouwe Blanche Gerritsen speelde een schitterende partij. Amsterdam won op het nippertje bij de Groningse stu dentes: 23. Daniele Mares en inter nationaal Toos Bax zorgden nog voor rust voor 02. In de tweede helft kwam GSHC sterk terug. Door Stans Snuif en Elsbeth Meijer werd het ge lijk: 22. Even voor het einde greep Amsterdam opnieuw door Toos Bax de overwinning. Zw 4-2 Ook in deze Waalse Pijl is Merckx lang de gevangene van het peloton geweest. Het aureool van de onover winnelijke is Merckx definitief kwijt. Ondanks zijn zege in Milaan-San Re- mo, ondanks de triomf in Luik-Baste- naken-Verviers en ondanks de winst in de Waalse Pijl. Iedere beweging van Merckx wordt geobserveerd. Merckx: 'Ik weet dat de mensen op mijn vviel zitten te loeren. In het begin van de carrière ergerde ik mij eraan. Nu doet het mij weinig meer'. Vorig seizoen kon Merckx, dankzij de invloed van zijn toenmalige ploeglei der Driessens, die tegenstand vrij een voudig van zich afschudden. Nu moet hij echter lijden. Merckx: 'Ik weet dat er veel kritiek op mij is geweest. Maar als ik steeds win, wordt er van mij gezegd dat ik niets voor de ande ren over laat, verlies ik, dan heet het dat mijn grote tijd voorbij is. In het begin van liet seizoen heeft Driessens Willy de Geest op mijn wiel gezet. Hij kon mij houden, louter en alleen omdat ik nog niet in vorm was. Ik ben dit jaar veel later dan in het verleden met de training begonnen. Dat paste allemaal in de gewijzigde aanpak van het seizoen'. GELEERD Merckx heeft geleerd van het vorig jaar. Toen liep hij in de Tour de France tegen een geweldige inzinking aan. De Belg heeft dat risico dit jaar willen beperken. Vandaar dat hij la ter dan anders met de training is begonnen. 'In tegenstelling tot vorig seizoen ben ik niet aan de Ronde van Sardinië begonnen om te winnen. Ik wilde mij slechts in vorm rijden. Dat is niemand van mij gewoon. Vandaar dat de kritiek losbarstte. Het heeft lang geduurd voordat ik weer de vorm voelde terugkomen. In Luik- Bastenaken-Verviers heb ik voor het eerst gedemonstreerd dat ik nog wel degelijk in een solovlucht kan win nen'. De wat trage seizoenstart van Merckx is zonder twijfel ook te wijten geweest aan de rugblessure, die hij opliep in de etappewedstrijd Parijs- Nice. 'Er werden foto's genomen van mijn rug. Er was op het eerste ge zicht niets aan de hand. Maar toen de pijn bleef aanhouden, zijn er opnieuw foto's gem ar,kt Toen bleek dat er 'r barstje zat in de wervelkolom. Dat veroorzaakte pijn. Als ik dat meteen geweten had, zou ik veertien dagen ru'3t genomen hebben. Maar ilk kwam er gewoon veel te 'laat achter. Het ir eigenlijk pas de afgelopen week he lemaal goed genezen'. VOORZICHTIGER Eddy Merckx is na <tit voorseizoen nog wat voorzichtiger geworden. Hij spaart zich nu zoveel mogelijk voor de Ronde van Italië en de Tour de France. 'Daarom zal ik niet deelne men aan de Ronde van Romandië en aan het kampioenschap van Zurich. Het wordt te veel als ik al die wedstrijden betwist'. In de Waalse Pijl heeft de concurren tie, waaronder ook Luis Ocana, het Merckx uiterst moeilijk gemaakt Het parkoers, dat dit jaar liefst negentien hellingen telde, was zonder twijfel zwaarder dan dat van Luik-Bastena- ken-Verviers. Merckx: 'De heuvels wa ren moeilijker. Dat er tenslotte nog zo veel renners over de streep kwa men, lag aan het feit dat wij de wind in de rug hadden. Anders was de ravage aanzienlijk groter geweest'. De eigenlijke slag viel 45 kilometer voor het einde, toen een groep waarin alle favorieten met uitzondering van Ocana zich afscheidde. Zeventien ren ners speelden mee in de finale. Tien kilometer voor de streep demarreer den Van Springel, Mortensen, Vanne te, Rosiers en Swerts. Merckx probeerde mee te gaan, maar de reac tie was zo hevig, dat de Belg leek te berusten. 'Ik geloofde er zelf niet meer in'. Vier kilometer voor de finish sloeg Merckx toch een gat. 'Ik reed voor de zesde plaats. Maar toen ik die anderen opeens voor mij zag, was het gebeurd. De rest reed mee in mijn spoor. Ik durfde er geen norma le eindsprint van te maken. Daarom trok ik door en lag ik 250 meter voor de finish al op snelheid. Het redde mijn derde overwünn'ing in detze klas sieker, die ik in 1967 en in 1970 ook al heb gewonnen'. 1 Merckx (Bel) 249.5 km In 6.25.00; 2 Poulidor (Fra) 3 Vanneste (Bel; 4 Bellone (Fra); 5 Plntens (Bel): 8 Alaln Santy Fra): 7 Van Roesbroeck (Bel); 8 Schepers (Ned; 9 Mortensen (Den); 10 Swerts Bel): 11 Zoete melk Ned): 12 Rosiers (Bel): 13 Van Springel (Bel): 14 Dellsle (Fra allen zt.; 15 Spruvt (Bel) op 31 sec., 18. Cael (Bel) zt: 17 C-oquery (Fna) op 55 sec.; 18 Terlinkc Bel) zt) 19 Gulmard (Fra zt; op 60 sec. 20 Van Schil (Bel) Van onze sportredactie BREDA De Ronde van Zuidwest Nederland verdient een sterker bezet ting. Deze nieuwe loot aan de KNWU- stain die het afgelopen weekeinde werd verreden, heeft alle eigenschap pen van een grote amateurklassieker. In Klaas Balk heeft deze ronde in ieder geval een uitstekende winnaar gekregen. Balk die vooral veel steun ondervond van zijn ploegmakker Aad van der Hoek, zag daarmee eindelijk zijn reeks tweede plaatsen in belang rijke wedstrijden verbroken. Klaas Balk was na de eerste dag al leider in het klassement. Hij werd gisteren bedreigd door Jans Vlot, die in de finale ontanapt was uit een kopgroep van acht renners. Anderhal ve kilometer voor de streep achter haalde een groepje onder aanvoering van Balk de vluchters. Een groot deel van de toprenners was niet in deze ronde aanwezig. Kees Priem de grote troef van Piet Liebregts, won in Frankrijk een wedstrijd, terwijl een ander deel van de amateurtop in Marokko reed of zich voorbereidde op de Ronde van België. Eindklassement: 1. Balk 6.40.33, 2. Van de Hoek zt, 3. Stander 6.41.03. 4. Koster 6.41.37. 5. Van der Spiegel 6.41 40, 6 Van den Bunder 6.42.31, 7. Cornellsse 6.42.43. 8. Vlot 6.43.18, 9. Raas 6.44.35, 10. Van Gerwen z t. PRAAG (ANP) Tsjechoslowakije heeft zijn derde wereldkampioenschap ijshockey sinds de tweede wereldoor log extra schittering gegeven door in de laatste wedstrijd Finland met 8-2 te verslaan. De Russische ploeg, na negen jaar als titelhouder onttroond, besloot het toernooi in Praag met een gelijkspel (3-3) tegen Zweden. De 15.000. niet geheel van chauvinis me verstoken toeschouwers, zagen de Tsjechen tegen Finland uitlopen tot 5-0 eer Murto en Maryamapcki de Finse doelpunten maakten. Voor Tsje choslowakije scoorden Kochta, Klapac en Tajcnar (ieder twee), Jirzi Hol ik en Farda EINDSTAND Tsj. Slowakije Rusland Zwedc-n Finland West-Duitsland Zwitserland Zwitserland degradeert i 1 0 19 72-16 2 1 16 78-15 1 4 11 49-23 0 6 8 47-48 0 8 4 21-76 0 9 2 19-96 de B-grocp, de i de A-groep wordt Ingenomen door Eddy Merckx gaat als winnaar van de Waalse Pijl over de eindstreep De lijst van topscorers ziet er als volgt uit 1. Aleksand r Mallsjev (Rusl) 10 doelpunten gescoord. 12 assist. 22 punten, 2. Vladimir Vlkoelov i Rusl 1 il2-4) 16. 3. Jaroslav Holik iTsj» iV-S) 16, 4. Laurl Mononen (FlnK (9-6) 15, 5. Aleksander JakoesJev (Rusl) 11-415, 6. Vaclav Ncdomansky (Tsj) (9-8) 15, 7. .Ian Klapak (Tsj) (9-6) 15. 8. Valerl Tsjarlamov (Rusl) (8-6) 14. CASABLANCA (Reuter) De Rus Va'Jery Lichatsjew heeft de Ronde van Marokko gewonnen. Fedor den Hertog die in de voorlaatste etappe was opge rukt tot de tweede plaats, zag in de slotetappe geen kans om de Rus nog van dc eerste plaats te verdrijven. De Rus won de vijfde de negende en de tiende etappe. Het team van de Sow- jet Unie domineerde de koers. De Russen wonnen in totaal zes etappes. De laatste etappe werd gewonnen door Wil Luppers uit Purmerend. Louis Westrus werd in de voorlaatste etappe in de eindsprint verslagen door de Belg Verhoeven. 1. Llkhatsjev (Rus) 43.30.43, 2. Den Hertog (Ned) 43.30.56, 3. Starkhov (Rut) 43.31.42, 4. Labocha (Pol) 43.31.47, 5. Guiard (Fr) 43.32.35, 6. Woznlk (Pol( 43.37.28, 7. Goeen- nadi (Rus) 43.37.33, 8. Corbeaux (Fr) 43.38.46 9. Esclatsan (Fr) 43.39.00, 10. Knockny (Tsj) 43.40.26.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9