- Heidi kent heel Corry's repertoire dichtbij Geschakeerdheid van pers is onontbeerlijk uon 98 uoor voor de slanke lijn Commentaar Pas inhouden j Sluikreclame Rekels opgetogen over nieuwe zangeres iroep artsen wil ibortus-standpunt KNMG veranderen Vrouwtjesratten smaken beter Toekomst kranten op symposium VU Dertig mille voor jeugdorp Casa Materna witte raaf afgeknapt ademloos Bejaarde verdronken mevrouw •ROUW/KWARTET VRIJDAG 21 APRIL 1972 RIWEM.AM» T5/K7 Jarenlang hebben de lonen in Neder- lüid beneden Westeuropees peil gele- jen, maar geleidelijk aan hebben we oos, wat het nominale loonniveau be treft, onder de koplopers van Europa «ten te scharen. De gevolgen daarvan 51 lijn, op korte termijn, bijzonder ver- pikkend, zeker in gezinnen voor wie g» iet omkeren van dubbeltjes en kwart jes nu een minder noodzakelijke beag le beid is dan vroeger. Om misverstand te fq toorkomen: dat zij hun van harte jegund. 19 Maar zo langzamerhand begint deze ïtwikkeling van ons loonpeil te bete rt tenen, dat we ons internationaal uit de xï markt prijzen. En de consequenties f| Jaarvan zijn allesbehalve plezierig, niet de laatste plaats voor de gemiddelde werknemer. Ze uiten zich in een eco- il Domisohe teruggang, die hier en daar, jowel bij grote als kleine ondernemin- pn, angstwekkende vormen aanneemt g» n die zich sinds het begin van dit jaar iïi b versneld tempo blijkt te voltrekken. In menig bedrijf is een gerechtvaardig- j je afkeer van nieuwe investeringen uitstaan (waardoor onze werkgelegen- ieid onvoldoende groeit) en een soms jerk afnemend rendement van reeds plavesteerd kapitaal (waardoor in di- Brse gevallen de produktie moet wor- jen beperkt of gestaakt) is al evenmin zeldzaam verschijnsel. Het zijn niet alleen ondernemers die linden, dat Nederland op deze manier re jezig is, de fundamenten van zijn •elvaart te ondergraven. Ook elders Ig lijvoorbeeld onder prominenten die in m Je vakbeweging een rol van formaat lebben gespeeld bestaat deze in- jj Iruk, zo is ons gebleken. Onder hen lin leeft de bezorgdheid, dat, als de lonen :o» tn dus de mogelijkheden tot particulie- ;e consumptie in het zo langzamerhand rertrouwde tempo blijven groeien, Nc- Ml Ierland genoodzaakt zal zijn, zijn col on lectieve voorzieningen buitengewoon irastisch te verminderen. En dan zwij- jtn we nog maar over de noodzaak om middelen te vinden voor een van onze n« Llervoornaamste buitenlandse ver- I* (lichtingen: het verschaffen van hulp e.a un landen waar miljoenen het met een Ij, iongerloon of minder moeten stellen. <!ii Het is een klemmende vraag, welke 'ijl onclusies de Nederlanderse werkne- .jj ners en hun leidslieden uit deze ont ikkeling zullen trekken. Zullen ze ereid zijn, zo nodig afstand tc doen an het tradioneel geworden denk- eld, dat hun inkomenspeil elk'jaar hoort te stijgen? Zullen ze bereid ai n, hun looneisen niet meer te base- ',1 ti op wat de 'buurman' (de naastbij- jjj legen bedrijfstak) betaalt, maar ge- oegen te nemen met wat de eigen l0(j edrijfstak betalen kan? nri. i een vraaggesprek stelde minister Ju ioersma dezer dagen vast: 'De winst- ositie -van onze ondernemingen is ihrikbarend gedaald. Dat dit verve- fld is voor de aandeelhouders, is tot «ai varaan toe, maar het is fnuikend voor oze werkgelegenheid. We moeten |2 laarom) voor 1973 komen tot een tn untal harde afspraken over de pro- ijrammering van loon- en prijsmaatre- |elenIngrijpen zei de minister ver- Ier, is altijd mogelijk, maar het moet j* 'el 'het allerlaatste station' zijn. ida. Vrijwillig de pas in te houden door looneisen tc matigen (maar dan ook nerkbaar te matigen), is in het belang iuL in alle Nederlandse werknemers. Het de enige manier om de huidige u> moeilijkheden te overwinnen en zowel ,JJ «ze werkgelegenheid als onze collec- we verplichtingen (nationaal en inter- i|ti aiionaal) veilig te stellen. HM Rf- 't* NOS heeft haar dreigement 'sluik- tel am e in het stadion weg of wij J tilden niet uit' woensdagavond o[* lieuw niet waar gemaakt. En wedstrijd A sluikreclame werden uitgezonden. h=- Vij zijn benieuwd wanneer de NOS (it, «ar dreigement wèl zal uitvoeren. Nu tolkt immers elk van de betrokkenen het even of hij politiek wil bedrij- *n of meer scheerzeep verkopen) aan blaffende honden die toch niet Wjten. Van een onzer verslaggevers WEERT Iedereen was er wel even stil van, toen Corry Konings, de hoogblonde vedette uit het Noordbrabantse Chaam, onlangs aan kondigde dat ze per 1 juli de zo vruchtbaar gebleken samenwerking met de Rekels zou verbreken. Menigeen brak zich, het glanzende repertoire van de groep indachtig, het hoofd over de vraag of er wel een tweede Corry te vinden zou zijn. Was het een wonder dat Rekel-voorman André de Jong, door blijdschap bevlogen, z'n mond voorbij praatte, toen de speld in de hooiberg gevonden was?. JTRECHT In een petitie hebben 264 ondertekenaars van het protest *gen de richtlijnen van de Koninklij- w Nederlandsche Maatschappij tot be- 'ordering der Geneeskunst (KNMG) «zake abortus-provocatus, om een wijziging van de richtlijnen gevraagd, "e petitie komt zaterdag aan de orde 'P de besloten algemene leden- D,( £rgadering van de KNMG in Utrecht. Je ondertekenaars, van wie verreweg ■e meeste lid zijn van de maatschap- ij. verzoeken de algemene vergade- ""ig adhesie te betuigen met de uit braak 'een ieder moet er zeker van annen zijn dat geen enkele arts in '«Ierland het recht wordt toegekend, fenselijk leven te beëindigen' en op tsis daarvan de richtlijnen nader te wmuleren. artsen stellen, dat abortus provo- ftus het vernietigen van menselijk oven is en daarom nooit een normale «enselijke handeling kan zijn. Ze me- In het via Hilversum 3 te beluisteren radioprogramma 'Zet 'm op' onthulde André dat de plaats van Corry zal worden ingenomen door, naar hij zei, 'Heidi uit Limburg'. De platenmaat schappij Dureco en Jan Vis, eigenaar van het muziek- en showbureau in Den Bosch waarbij Corry en de Re kels onder contract staan, deden wat geschrokken, maar konden niet meer voorkomen dat de Brabantse en Lim burgse kranten de identiteit van Hei di snel op het spoor waren. Afspraak Heidi zelf wil best weten dat zij de nieuwe Corry is. Een afspraak met haar is gauw gemaakt, ook al zegt Jan Vis dan terughoudend dat de zaak officieel nog niet rond is. Het heeft, zegt ze met gevoel voor logica, hier nu toch al in de kranten gestaan. De nieuwe partner van de Rekels ontvangt het bezoek in de ouderlijke, gezellig-rommelige huiskamer, waar van een van de muren wordt opgevro lijkt door een kleurige afbeelding van een halfontklede jonge vrouw. Elders in de kamer prijkt een groot portret van het kennelijk niet veronachtzaam de zangeresje zelf. De woning van Heidi's ouders ligt achter een door hen geëxploiteerd café in Weert, dat uitzicht biedt op de spoorlijn. Heidi vertoeft er nooit, vertelt ze, hoewel het etablissement toch haar naam draagt. De jukebox strooit over het handjevol gasten dat zich in de pils of het biljart vermeit, populaire klanken uit. Plankenkoorts Heidi, 20 jaar, klein van stuk, kort donkerblond haar en donkere ogen, kijkt wat stuurs bij de begroeting, alsof zij er alweer spijt van heeft in een gesprekje te hebben toegestemd. Al gauw blijkt dat die veronderstel ling onjuist is; er moet alleen eveD wat ijs gebroken worden. Heidi, hoewel niet op haar mondje gevallen, is aanvankelijk altijd een beetje verlegen als ze in onbekend gezelschap verzeild raakt. Ze kampt ook steeds met plankenkoorts als ze ergens moet optreden, en pas na de eerste nummers gieren de zenuwen weer uit haar keel. Die ervaring heeft ze dan met de grootste artiesten ge meen. Een paar weken geleden, vertelt Hei di. werd ze opgebeld door Jan Vis (van dat muziekbureau), die haar vroeg of ze er iets voor voelde de plaatsbekleedster van Corry Konings te worden. Heidi antwoordde dat haar dat wel moeilijk leek, maar dat ze het wilde proberen. Vis had haar wel eens horen zingen en moet toen even gedacht hebben dat hij zijn bloedei gen Corry hoorde. Ook anderen had den al geconstateerd dat de overeen komst in stemgeluid tussen Gorry en Heidi frappant is. Op eerste paasdag beluisterde de Bos sche impressario zijn ontdekking op nieuw, wat hem geenszins op zijn verzoek deed terugkomen. Heidi trad bij die gelegenheid op met de Maton- do's, een vierkoppige formatie uit Best, waarover ze uitstekend te spre ken is. 'Ik heb veel aan ze te danken', zegt ze, 'ze hebben mij er echt boven op geholpen. Door hen heb ik veel fans gekregen.' Met minder waardering laat de jonge vocaliste zich uit over de combinatie die als Arona-stars optreedt en waar aan zij vóór die tijd zo'n half jaar verbonden was. Met deze stars maakte zij ook een plaatje, haar enige tot nog toe: op teksten van Johnny Hoes en een zekere Koeman bracht zij de song 'Ga jij maar door!' en 'Zag jij m'n tranen niet?' ten gehore. Heidi was en is er zelf niet verrukt van. Ze kijkt een beetje gegeneerd, als ze op ons verzoek in café Heidi de tranen uit de jukebox laat rollen. 'Ga jij maar door!' gaat er nog mee door, vindt ze, maar de achterkant van de single kwalificeert ze als een smart lap, waar ze al bij de opname niet achter stond. Inderdaad doet de met veel leed doorschoten klaagzang meer denken aan de Zangeres zonder naam, het paradepaardje van Hoés, dan aan Corry van de Rekels. Jodelen Dat juist Heidi is uitverkoren de soliste van de Rekels te gaan opvol gen, is niet zo vreemd: de primadonna uit Chaam is altijd haar grote idool geweest. Donkere Heidi (kortgeleden, ADVERTENTIE Heidi: 'vollere sound'. met lang blondgeverfd haar, ook uiter lijk nog sprekend op haar voorgang ster lijkend) heeft alle singles en bijna alle langspeelplaten van Corry in haar bezit. Haar eigen repertoire bestond ook grotendeels uit de succes nummers van de op eenzame hoogten verkerende ster. Dat 'Huilen is voor jou te laat' (42 weken in de Nederlandse top-veertig) en ander werk van de Rekels toch ook wel wat smartlapperigs hebben, is Heidi niet met ons eens. De creaties van Corry kenschetst ze, integendeel, als 'een beetje vlot', waarnaar ook haar voorkeur uitgaat. Die liefde voor het vlotte heeft ze ongetwijfeld overgehouden uit de da gen dat ze nog jodelde. In dat genre toonde Heidi zich op jonge leeftijd al zeer bedreven en ze legde er de grondslag voor haar carrière mee. Zo'n vier jaar geleden begon ze al jodelend in het openbaar op te tre den, na een geslaagd debuut in het Helmondse café van de in lichte muziekkringen niet onbekende Dikke Leo. Aan dat jodelen heeft ze ook de goed in het gehoor liggende naam Heidi te danken. Het zijn, zoals bekend, voor namelijk bergbewoners die zich op deze specifieke wijze uiten en nadat Clara Lammers. zoals Heidi in werke lijkheid heet, het boek Heidi uit de bergen' onder ogen had gekregen, was het met Clara ('Zus' voor de intimi, vertelt ze giechelend) gedaan. Wie naar Clara Lammers informeert, stuit nu nog slechts op vragende gezichten. Kermissen Behalve van het podium en de plaat is Heidi ook bekend van de kermissen die ze 's zemers afreist met een zogenaamde 'kinderzaak', op de jonge re bezoekers afgestemd vermaak. Daarmee is ze, evenals haar enige broer (ze heeft nog twee jongere schoolgaande zusjes), in het voetspoor van haar ouders getreden. Sinds twee jaar heeft Heidi een eigen zaak, waarmee ze zelfstandig de ker missen, voornamelijk ten zuiden van de grote rivieren, afgaat Daarnaast assisteert ze haar ouders als vrachtwa genchauffeur, waartoe ze al op 18- Y an een onzer verslaggevers KRUISWOORDPUZZEL Horizontaal: 1. jong schaap, 4. plech tige gelofte, 7. lang en smal, 8. oude lengtemaat, 10. lusthof. 13. welaan. 14. boom, 16. spinneweb, 17. geweldig, 19. paard, 20. familielid, 21. voorvoegsel, 22. oprolbaar zonnescherm, 24. land bouwwerktuig, 26. boerderij, 27. vier handig dier, 28. onderricht. Verticaal: 2. vlaktemaat, 3. lange nek haren van dieren, 4. maanstand, 5. lid woord, 6. noodvoorraad, 9. kamperen, 11. kindergroet, 12. behoeftig, 15. zeep water, 17. Europeaan, 18. pookijzer, 21. water in Friesland. 23. buitenhaven, 25. bevel, 26. secretaris penningmees ter (afk.). AMSTERDAM Over de toekomst van de pers heeft een VU-hoogleraar in liet staatsrecht, J. Boukema een aantal stellingen ontwikkeld. Wie vandaag of morgen in het restau rant van het Haagse Congresgebouw komt, kan er gratis een bisamrat- tenschnitzeltje proeven. Zolang de voorraad strekt tenminste, want giste ren hebben zo'n dertig persmensen er al een aardige bres in geslagen. Daar werd eerst uitvoerig voorgelicht over het gevaar van de muskus- of bisam rat en daarna kon dat gevaar gegeten worden. Uit België had men honderd diepgevroren ratten laten aanrukken, ivaarvan de chef-kok smakelijk uit- ziende, met een geurig sausje overgo ten, hapjes gemaakt had. Congresgebouw-voorlichtster mevrouw Haslinger heeft ook meegesmuld. 'Erg lekker', oordeelt ze. 'Het lijkt op konijn, maar ruikt een ietsje sterker. We kregen de dijbeentjes met een stukje rug er aan, zoiets als een schnitzeltje met uitsteekseltjes, onge veer acht centimeter lang. Het toas heel zacht, net aangebraden vlees, dat er goed bruin uitzag'. Aan niets, zegt ze, was meer te zien dat het smakelij ke hapje van een rat afkomstig was, of uaar de staart gezeten had en niemand van de aanwezigen heeft z'n rat dan ook onaangeroerd gelaten, niemand is walgend van tafel gelopen en niemand is er misselijk van gewor den, ook al is er wel even argwanend tegenaan gekeken. De bisamrat draagt niet ten onrechte jarige leeftijd de bevoegdheid behaal de. De contracten voor het nieuwe ker- misseizoen, dat tot 1 oktober loopt, zijn al afgesloten. Na 1 juli zullen de ouders van Heidi haar zaak moeten waarnemen, maar het kermisleven zal de zangeres niet helemaal vaarwel kunnen zeggen: haar moeder, een struise blonde Brabantse, mengt zich even in de conversatie met de mede deling dat de diensten van de chauf feur niet gemist kunnen worden. Hei di tilt er niet te zwaar aan: tussen het zingen door zal het wel lukken, denkt ze. Intussen heeft de nieuwe Corry haar eerste repetitie met de Rekels al ach ter de rug. Wederzijds is de kennis making uitstekend bevallen. Het is heel goed gegaan, meldt Heidi; de Rekels, die ze nooit eerder had ont moet, vond ze 'vriendelijke jongens'. Op zijn beurt liet Rekel-leider André de Jong een Brabantse krant weten opgetogen te zijn over de aanwinst; haar 'sound', zei hij, vond hij zelfs nog 'voller' dan die van Corry. Daarnaast heeft Heidi nog het voor deel dat zij een vriendje (haar derde) heeft dat ook in het vak zit, als discjockey. Geruchten willen dat de verwijdering tussen haar voorgangster en de Rekels voornamelijk te wijten is aan Corry's verloofde Piet. werk zaam bij de marechaussee. Van ie mand die beroepshalve weet dat pla ten goud (en zelfs platina) waard kunnen zijn, mag je verwachten dat hij wijzer is. AMSTERDAM Het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels heeft een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar gesteld voor het protestantse jeugd dorp 'Casa Materna', van de gebroe ders Santi in Napels. Het bedrag zal mede dienen om een centrale verwarming in dit kinderbe schermingscentrum te realiseren. Het dagblad Trouw heeft in 1970, dank zij de jaarlijkse Sinterklaasactie, een nieuwe autoschoolbus aan dit centrum geschonken. F. Voor een vrije en verantwoorde meningsvorming is het nodig dat de belangrijke feiten en de gedachten daarover bekend zijn en daarvoor is een geschakeerde pers onontbeerlijk. Het is mogelijk de geschakeerdheid van nieuws, analyse en commentaar binnen een persorgaan te brengen, maar het bestaan van onafhankelijke OndGfZOSk persorganen naast elkaar verdient ver re de voorkeur. boden aan het symposium over de pers dat volgende week donderdag in de Vrije Universiteit te Amsterdam wordt gehouden ter gelegenheid van het feit dat honderd jaar geleden Abraham Kuyper het dagblad 'De Stan daard' oprichtte. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. harem, 2. armee, 3. adder, 4. resem, 5. lente, 6. einde, 7. moker. HAAR LEMMERMEER. Er dient een strikte scheiding te blijven tussen pers en omroep. Daar om mogen geen regionale zendmachti gingen aan persondernemingen wor den gegeven. De overheid heeft de plicht te voorkomen dat de geschakeerdheid van de pers zo vermindert, dat de vrije en verantwoorde meningsvor ming wordt aangetast. Deze maatregelen mogen niet in strijd zijn met het beginsel van de gelijkheid, dienen gebaseerd te zijn op verifieerbare en objectieve criteria en niet gebaseerd op de waardering van de overheid zelf voor de inhoud of richting van de verschillende pers organen. Verhoging van de tarieven van de ether-reclame om met de meerop brengst de kranten te helpen, is een ondeugdelijk middel. De abonnementsprijzen van kran ten dienen te worden verhoogd. Prof. Boukema heeft zijn stellingen (het zijn er in totaal twintig) aange- Dr. Joan Hemels, wetenschappelijk medewerker aan de Katholieke Uni versiteit in Nijmegen ontwikkelt de stelling dat niet een bedrijfsfonds (zo als het uitgangspunt is van de door de regering ingestelde commissie- Rooij), maar de persraad een onder zoek dient in te stellen naar de gewenst geoordeelde diversiteit van de pers. De heer G. Jens, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Grafische Bond, legt een duidelijk verband tus sen de huidige financiële moeilijkhe den van de kranten en de invoering van de etherreclame. Hij meent dat de overheid terug moet komen op haar beslising dit soort reclame in te voeren en zo niet, dan daaruit de verplichting te trekken om de pers een blijvende financiële bescherming te bieden. Trouwens: de overheid zelf is mis schien wel de meest belanghebbende partij bij een goed functionerende verscheidenheid van dagbladen, aldus de heer Jens die in dit verband de conclusie trekt dat een blijvende fi nanciële hulp aan de pers in het verlengde ligt van de vergoeding aan parlementariërs. Daartegenover ziet de krante-directeur drs. W. van Norden vooral de onder linge strijd van de kranten om de monopolies op de advertentiemarkten (de nationale, de regionale en locale) als de eerste oorzaak van de moeilijk heden. De invoering van de tv-recla- me en het teruglopen van de dagblad advertenties als gevolg van de on gunstige conjunctuur hebben de posi tie van de sterke kranten in deze strijd relatief gesteund. Omdat het een maatschappelijk be lang is dat er in het land meer dan één krant bestaat (er i§ dan een onderlinge correctie-noodzaak) moet de overheid corrigerend optreden te gen het onbelemmerd doorwerken van de economisch-commerciële ontwikke ling. De monopolie-tendens heeft zich overi gens regionaal al grotendeels voltrok ken. Nu moet worden gecorrigeerd ora de diversiteit van de landelijke pers niet verloren te doen gaan. Als mogelijkheid voor de overheid om corrigerend op te treden, noemt de heer Van Norden o.a. 'generieke' maatregelen als vrijstelling van BTW en andere belastingen, lage post- en spoorwegtarieven en subsidie op de papierprijs. Acteur Ivo van Dijk (vijf jaar geleden naar Den Haag verhuisd, na vijftig jaar in Amsterdam gewoond tc heb ben) in KRO's omroepgids Studio over zijn geboortestad: 'Ik ben volkomen afgeknapt op Am sterdam. Ik vind het zo'n schunnige stad geworden, daar wil ik liever niets meer mee te maken hebben'. En verder: 'Ik vind het vies. een vieze stad. En ik ben geen minnaar van Damslapers en al dat soort volk. Daar wil ik niet mee in aanraking komen. Ik vind de mentaliteit van Amster dam ook niet leuk meer". zijn tweede naam 'waterkonijn'. Het dier eet vrijwel alleen planten en gras en watervervuiling heeft geen invloed op z'n smaak, als hij gebraden is; wordt het water hem te luil, dan zoekt het waterkonijn zijn voedsel op het vasteland. Het gevaar zit bij deze soort dan ook niet in het overbrengen van ziektes, maar in het ondergraven van dijken en dammen; het dier brengt de hele waterhuishouding in gevaar. Omdat er veel te veel van deze ratten komen, is er nu een premieregeling. Wie in Nederland een muskusrat vangt, krijgt er bij inleve ring vijf gulden voor. Het ministerie van landbouw en visserij raadt het eten van zelfgevangen ratten af: als het vlees niet vers genoeg is, kan het moeilijkheden opleveren. Wie rat wil eten, moet er trouwens nog meer ixm weten: in de paartijd van voorjaar tot en met het najaar smaken de mannetjes niet. Het Congresgebouw had dan ook wijselijk voor vrouwen vlees gezorgd. Het is niet de bedoeling permanent rat op het menu van het Congresres taurant te zetten. Op is op. Wie het daarna toch wil proberen kan daar schreven we al eerder over eens per week in het Groningse plaatsje Sellingen terecht. 'Waterkonijn' op de spijskaart betekent daar echte, onver valste bisamrat. zo smakelijk als het een rat betaamt. Gebouwen, waarbij rekening is gehou den met invaliden zijn nog altijd te beschouwen als witte raven temidden van het uitgebreide gezelschap der zwarte kraaien. Op het gebied van de scholenbouw helemé&l. Deventer gaat in dit opzicht een goe de beurt maken. In deze stad begint dezer dagen de bouw van een nieuw onderkomen voor de Alexander Hugi- us Scholengemeenschap (architecten bureau G. A. Hellendoorn N V. te Leeuwarden). Bij de opzet is rekening gehouden met een aantal voorzienin gen voor gehandicapte leerlingen, zo dat ze zich met rolstoelen kunnen voortbewegen en gebruik maken van aangepaste toiletten. Een primeurtje voor Nederland is voorts dat de school behalve enkele gymnastiekloka len een spelzaal krijgt met een tribu ne voor 300 mensen. Overigens is hier wel weer sprake van een schoolfabriek. Enkele cijfers: 57 lokalen voor 1333 leerlingen; ruimte voor 800 fietsen. 540 brommers en 70 auto's; kosten ruim 10 miljoen gul den. De school komt in het seizoen '74-'75 klaar. Droef Oud-politieman A. J. de Looze is bedroefd, omdat hij ten on- Blijdorp-Geluiden het Amerikaanse onderzoek over zieke kinderen en be jaarden beschreef (zie Trouw van woensdag, 'alarmerend'). De naam van deze meneer, die van tijd tot tijd over tropische visjes schrijft, stond er alleen maar vlakbij. Vandaar. Ver broedering Twee broers ontmoet ten elkaar op de hearing in de tweede kamer over de ontwikkeling van Zuid- West-Nederland: burgemeester Aan- tjes van Oud-Beijerland die kwam om gehoord te worden met zijn over legorgaan Hoeksewaard en AR- fractievoorzitter Aantjes, die hem hoorde. Zulk broederlijk overleg kan haast niet mis gaan Boerenvesting De Boerenleenbank heeft van zijn hoofdkantoor in Den Bosch een schier onneembare vesting gemaakt: de kas siers zitten nu in een loge met dik kogelvrij glas en ook de klanten met belangrijke stortingen krijgen een vei lig bord voor het hoofd. Mocht deson danks toch een overvaller proberen een graantje mee te pikken, dan heeft de receptioniste nog altijd onzichtbaar een electrisch slot achter de hand Stormachtig Stormachtig noemt de PTT de ontwikkeling van het Neder landse telexverkeer. Dertig jaar duur de het. voordat de eerste vijfduizend aansluitingen er waren, in 1969 drie jaar later was dat aantal al verdubbeld en de laatste drie jaar zijn er nog eens vijfduizend bijgeko men. Almelo herbergt de vijftiendui zendste aansluiting Wasemkappen- dief Mensen diie in Zuid-Limburg een bungalow laten bouwen, hoeven voorlopig niet meer bang te zijn hun wasemkappen voortijdig kwijt te ra ken. De man. die ze nog tijdens de bouw uit de huizen gapte, is nu voor tien maanden achter de tralies gezet door de Maastrichtse rechter, die hem als 'de grootste wasemkappendief van Limburg^ betitelde. De minder grote re lopen waarschijnlijk nog vrij rond Blocmenrally Vandaag beginnen negentig mensen met auto's en cara vans aan de vierde internationale bloemenrally. De deelnemers uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en ons eigen land bezoeken op hun tocht o.a. de Floriade, de Keukenhof, de bloeiende Betuwe, Madurodam, de tweede kamer en op de laatste dag. 1 mei de tuin van Soestdijk om de koningin te feliciteren. DEN HAAG Uit het water van het Om en Bij in Den Haag is gisteren het stoffelijk overschot opgehaald van de 83-jarige D. H. Kusters. De man. die in een bejaardentehuis in Rijswijk woonde, was de dag tevoren gaan wandelen en moet daarbij te water zijn geraakt. Deze Spaanse bikini, gemaakt van elastisch lycra-tricot door een firma in Barcelona, lijkt uitsluitend bedacht te zijn voor dames die hun adem lang achter elkaar kunnen inhouden. Be halve dat hot gevalletje blauw-wit ge streept is en op strategische plaatsen met rose hybiscus bestrooid, wordt het kennelijk niet voorgevormde bo venstuk alleen door gestrikte vetertjes op de juiste plaats gehouden. Ademt de draagster diep in, dan zal het b.h.- tje wel houden, maar o wee als ze uitademt. Tenminste in één stukje van de we reld zijn alle meerderjarige juffrou wen definitief opgeruimd: in het Zwitserse kanton St. Gallen. Iedere meerderjarige van het vrouwelijke ge slacht is daar voortaan 'mevrouw', of ze wil of niet. Of iedereen zich er aan houdt, is een tweede, maar in elk geval zullen alle overheids- en andere officiële instanties alle mondige in woonsters met mevrouw aanspreken LOWIETJE

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7