Overspannen vader recht voor zijn zoon EREPLAATS VOOR AMATEURTONEEL Te goedkoop wonen is soms diefstal impionoptocht voor veren advendo aar zaterdag wandelen? irgemeester opent akelaarscongres im 6 min voor bouw 7 bejaardenwoningen Finale keurturnen in 'Overbosch' Poeldijkers geven Concert in Rome Bomen we? voor parkeerhavens ingdienst Delfgauw Peutersneelzaai NWH-L'dam Spektakel in de kerk Samsom-team won beker Vrouw viel in pan met heet vet Oranjefeest in Naaldwijk Meer inspraak bij de goede woning Jeugdleider od de kansel Vertraging tijdens het corso Intocht van burgemeester M. van Prooijen Braasemermeer waterkalender Werkgroep brengt advies over vrijetijdscentrum Uitstapje van eenzame Hillegomse bejaarden Tavenu rekent cq volle zaal ASC recipieert Nieuw-Vennep won Opbrengst bazar jeugdwerk ƒ2.630,- Valto weer op dreef Werk aan tramrails Reineveldbrug Promotie Kunst in het kort •J ItlVMM.AM» K 17 vrijstelling dienstplicht HAAG Een 41-jarige bedrijfs- jer uit Zoetermeer trok binnen de ren van het ministerie van defen- aan het Plein ten strijde. Hij nde een stoel, een tafel en sloeg ruit in elkaar teneinde zijn zoon, in militaire dienst moest, daar vrijgesteld te krijgen, et direct de geëigende manier om ets te bewerkstelligen', opperde de icier van Justitie bij de Haagse jtlerechter, voor wie de vechtjas nu had te verantwoorden, ar mijn zoon is vrij gekomen' be dde verdachte diens overwinning. HAAG Een lange stoet van raderd kinderen met vaders en Ieders trok maandagavond tijdens lampionoptocht door het Zuider- c, voorafgegaan door het tamboer-, opetter- en pijperkorps van de gymnastiekvereniging Advendo. ter gelegenheid van het 25-jarig aan van dit korps, dat is verrijkt een bedrag van 250 gulden en temd zal worden voor de aanschaf- l van nieuwe truien, afloop van de tocht volgde op het elplein van de kleuterschool aan Escamplaan een taptoe onder lei- g van de instructeurs W. C. van Leeden, C. H. van Es en tamboer itre F. Boa. N HAAG Op de nationale trim- zaterdag 22 april, kan getrimd en andeld worden in en vanaf de rthallen aan de Steenwijklaan, ïoduin en Overbosch, voorts de nol aan de Atjehstraat en het wijk- ouw aan de Ketelstraat N' HAAG Burgemeester i. M. Marijnen zal op woensdag april in het Nederlands Congresge- iw een openingstoespraak houden r een driedaags congres van de ierlandse Bond van Makelaars in de opening door de burgemeester het congres verder worden inge- door de NBM-voorzitter R. J. ink en door de minister van tuisvesting en ruimtelijke orde- drs. B. J. Udink. congres wordt verder gedeeltelijk Noordwijk gehouden. De bijeen ten in Noordwijk zullen worden ïleid door de burgemeester van plaats, mr. J. M. Bonnike. N HAAG Voor een efficiëntere rijfsvoering wil het gemeentelijk rgiebedrijf bij levering van gas een blok èèn meter plaatsen en kosten voor het kookgas hoofdelijk slaan. De tarieven ondergaan enige ligingen. Dit wordt nu: vast be- g van ƒ12,per woning en 25 ct verbruikte m3; voor centrale blok- wijkverwarming een vast bedrag woning van 12,en 8 ct per voor gas voor centrale warmwa- voorziening een vast bedrag van 4,— per woning en 8 ct per m3. voorstel zal de gemeenteraad 24 il behandelen. regenten jhr. mr. W. M. de Brauw dr. ir. J. G. Schlingemann van het iligc Geesthofje beëindigen hun rkzaamheden. De gemeenteraad et twee nieuwe regenten benoe- n, waarvoor kandidaat zijn gesteld: r. mr. J. A. Stoop, mr. P. J. W. nen, jhr. mr. W. A. Baud en P. R. Mol van Otterloo. or de bouw van 137 bejaardenwo- tgen aan de Escamplaan-Heilostraat 6160.000. De stichting Evange- ch Luthers Tehuis voor Ouderen ligt aan de gemeente een garantie or deze te sluiten lening. Voor de breiding van de infiltratie- en win- igsmiddelen voor duinwater in het lied ten zuid-oosten van Meijendel et de gemeenteraad 4.000.000 be- tikbaar stellen. Toen kon het wèl' voegde hij er aan toe want middels verzoekschriften en zo was dat niet mogelijk geweest. En de man kon zijn zoon in het bedrijf niet missen. Of verdachte de schade al heeft ver goed? 'Ik heb er n:ks van gehoord' gaf de verdachte te kennen d e moge lijk op een schrijven van de Verenig de Naties of ?o zat te wachten. 'U had zelf ook weieens kunnen infor meren', hield de politierechter Mevr. Balkensteijn-Augustijn de zaak simpel. De rekening: f273 50 De Officier wil de over de gebeurtenissen maar niet te lang praten, verdachte had in over spannen toestand gehandeld, was er zelfs ziek van geweest en de eis luidde nu ƒ300 boete Het bleek net of de verdachte nog meer dienstplich tige zonen heeft, maar de rechter veroordeelde hem tot 500 boete, waarvan evenwel ƒ300 voorwaardelijk met proeftijd van 1 jaar, in welke tijd ook de schade vergoed moet zijn. Aldus hielp het ministerie van justi tie het ministerie van defensie en dat van financiën DEN HAAG Ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum organiseert de 's-Gravenhaagse Gymnastiek vereni ging 'Willen Is Kunnen', de finale van de kampioenschappen keurturnen voor jeugdturnsters en turnsters. De wedstrijden vinden plaats op 23 april in de sporthal-'Overbosch' aan de Vlaskamp (wijk Mariahoeve). Op deze wedstrijden kunt u de dames en meis jes zien die t.z.t. worden uitgezonden naar de Olympische Spelen in Miinchen, zoals Ans van Gerwen. De jeugdturnsters beginnen 's-mor- gens om 10.30 uur en de turnsters om 14.30 uur. van een onzer verslaggevers POELDYK De zangkoren 'Deo Sa crum' die ook buiten het Westland een bekende klank hebben gekregen verblijven van 27 juni tot en met 4 juli in Italië. Twee vliegtuigen zullen het gezelschap naar dit land vervoe ren. Ongeveer zestig volwassenen en zeventig kinderen zullen de reis mee maken. Op woensdag 28 juni wordt gezongen tijdens de pauselijke audiëntie. In de Sint Pieter of de Sint Paulus wordt een hoogmis gezongen. Tevens zullen de Poeldijkers optreden in de ont vangstzaal van het stadhuis te Rome (Campidoglio), de grote concertzaal van het Anthonianum en in de grote basilieken Sint Jan van Lateranen en Maria Maggiore. Tevens wordt een opname gemaakt voor Radio Vaticana. De reis naar Rome wordt uiteraard aangegrepen om verschillende toeristische ob.iekten te bezoeken, zoals het Forum Roma- num, Colosseum, Trevifonteinen, Pan theon, de Spaanse Trappen en de Villa Borghese. De heer Jos Vranken jr. is dirigent tijdens de reis. RIJSWIJK De riolering in de Oranjelaan, tussen de Leeuwendaal- laan en de Koninginnelaan is aan vervanging toe, evenals die in de Koninginnelaan tussen de Oranjelaan en de Nassaukade. Tijdens de werk zaamheden zullen tevens in de Konin ginnelaan halfdiepe parkeerhavens worden aangelegd. Hiervoor moeten enkele bomen sneuvelen. B. en W. zijn van mening, dat er hierdoor aan het aanzien van de straat geen af breuk gedaan wordt omdat in de voortuinen vrij veel beplantingen en bomen zijn. De kosten worden ge raamd op 127.000,Dit voorstel zal de commissie openbare werken maan dagavond bespreken. JNACKER De eerstvolgende ngdienst hoopt het comité te houden zondag 23 april in het kerkelijk ntrum van de Hervormde kerk te Ifgauw. liturgie zal o.m. liederen en bij lgedeelten bevatten waaruit vreugde reekt over de opstanding, tdkale medewerking wordt ver- ind door het gemengd koo „Halle- lah' o.l.v. dirigent C. Poot. invang 19.00 uur. Het comité ver- icht ook nu flinke belangstelling or deze dienst. oteert u even? Her Cox exposeert van 22 april t/m mei in PANORAMA Mesdag. Zee nat 56b, Den Haag, dag. 10-16 uur; 12-16 uur. VB-Bohemen houdt donderdagavond april jaarvergadering in Betehlkerk o de Handellaan; mej. A. Vlietstra [gt voor feestelijk gedeelte. IVB-Loosduinen donderdagavond 20 fil in Ontmoetingskerk, Aaltje ordewierstr. Ir. A. O. Schuil over [en en wonen in Rusland. -VB-Berg en Dal en Eyckenduinen landagavond 24 april in Bethlehem- r*. Laan v. Meerdervoort: Commis- fis W. M. van Andel over contact conflict tussen jongeren en oude- 9a-Cijclus. Voor geïnteresseerden ""den onder auspiciën van de Divi- Life Society drie lezingen gegeven. •21 april in gebouw Fjord te orburg, 22 april in het Theater In Steeg in Den Haag en 30 april in YMCA-centrum te Scheveningen. nvang steeds om kwart over acht. *gang 2,50. LEIDSCHENDAM De plaatselijke Nederlandse vereniging van huisvrou wen zal per 5 mei over een eigen peuterspeelplaats beschikken, ge naamd „De Bengeldam" naast de r.k. kerk Prinsenhof 4. Al enige tijd werd door deze vereniging gezocht naar een eigen peuterspeelzaal. Dit kwam ir. K. Joustra, directeur van de N.V. Fugro ter ore, waarna hij zijn overbodig geworden directiekeet aanbood. Het verplaatsen en neerzetten was hierbij inbegrepen. Met medewerking van het gemeentebestuur werd snel een plaats gevonden, zodat op 5 mei om 2 uur de officiële opening kan plaats heb ben. NAALDWIJK Het tachtig jaar ou de gereformeerde kerkgebouw aan de Dijkweg is verkocht en zal afgebro ken worden. De nieuwe eigenaar is bouwmaatschappij Lantink in 's-Gra- venzande, die in september met de afbraak van het gebouw zal beginnen en daarna op het terrein zeven koop huizen met garages zal bouwen. De koopprijs van het kerkgebouw was 155.000,—. Air-conditioning voor gemeentemuseum DEN HAAG De huidige verwar- mings- en vochtigheidsinstallatie in het gemeentemuseum voldoet niet ge heel meer aan de eisen die worden gesteld -bij optimale zorg over kunst voorwerpen. Met name is dit het geval in de schilderijenzalen. Daarom wil de gemeente een air-conditione ring aanbrengen in verschillende fa sen naar gelang de urgentie. De kos ten van de eerste fase worden ge raamd op 120.000. De raad zal er binnenkort uitspraak over doen. DEN HAAG Op zondag 23 april wordt om 10.00 uur 's morgens in de Gereformeerde Noorderkerk aan de Schuytstraat een speciale kerkdienst gehouden. Medewerkenden zijn: ds. S. van Bekkum en Kabaret Spektakel. De thema's van de dienst zijn: 'Waar blijft God met z'n wonderen?' en 'Is God echt dood?' De behandeling van de thema's zal geschieden in de vorm van een vraag en antwoord. De bedoeling van deze dienst is, de gemeente meer te betrek ken bij wat er zich in een kerkdienst afspeelt. Na de kerkdienst is er gelegenheid om nog na te praten. Iedereen is van harte welkom. ALPHEN Op een in het gebouw Nabij gehouden typotest-wedstrijd voor werknemers in de grafische bedrijven heeft het team van Samson groep 1 een wisselbeker gewonnen. Tweede werd Van Wieringen en derde de groep M van Samson. De groepen zullen in rnei te Utrecht aan de landelijke finale deelnemen. een onzer verslaggevers) DEN HAAG Door oververhitting raakte gistermiddag in de keuken van de woning van mevrouw L. Ebers aan de Vlierboomstraat een pan vet in brand. De bewoonster trachtte de pan op de grond te zetten maar verloor daarbij het evenwicht en viel in het vet. Ze liep tweedegraads brandwon den op aan rechterhand en been. Een ziekenwagen bracht de bewoonster naar het Rode Kruisziekenhuis. DEN HAAG Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de amateur toneelvereniging ADO-DVS is vanaf zaterdag 29 april tot en met zaterdag 6 mei een tetoonstelling te zien in Gebouw De Schak aan de Raamstraat. De Federatie Amateurtoneel heeft dit gebeuren, dat hoe anders het amateurtoneel als thema heeft mede georganiseerd. De opening heeft zater dagmiddag 29 april om drie uur plaats. Aanleiding tot de expositie is het feit dat in Den Haag het amateurtoneel in zo grote mate wordt beoefend. Er zijn meer dan honderd toneelverenigingen in de residentie, waarvan er velen opmerkelijke prestaties leveren. Een belangrijk onderdeel van de ten^pon- stelling is een fotoreportage van theaters uit Den Haag, zowel uit het verleden als heden, zulks onder het motto 'Wat Den Haag Verloor' en 'Wat Den Haag Won'. Voor het expo seren van oude affiches, programma's, e.d. in de medewerking van vele to neelverenigingen gevraagd en verkre- gan. De toegang tot de tentoonstelling Is gratis. „De Schak" is immers een open huis voor iedereen. De jubilaris zelf ADO-DVS geeft zaterdagavond 6 mei in het Congresgebouw de premiè re van „Noach" geschreven door An ton Koolhaas, criticus en direkteur van da Ned. Filmacademie te Amster dam. De regie heeft Dolly Boode. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Con gresgebouw, de Schak en de kantoren van de VW bij het Station HS en in Scheveningen. NAALDWIJK Het Oranjecomité heeft voor de Koninginnedag, te vie ren op maandag 1 mei, een elk wat wils programma. De schoolgaande jeugd van de lagere scholen zal geheel gratis van 9.30 tot 10.00 uur in de morgenuren in de hal van de voormalige groenten- en fruit veiling Naaldwijk getuige kunnen zijn van een vloeiende rolschaatsenshow van de Flamingo's uit Naaldwijk in samenwerking met de Haagse vereni ging The Rollingshow. In de middaguren zal op het sport park de Hoge Bomen het traditionele schoolvoetbal- en handbaltoernooi worden georganiseerd om de wisselbe kers. Helaas moest door gebrek aan medewerking van de korfbalvereni ging S.V.N. het korfbal-scholentoer- nooi ditmaal komen te vervallen, zo dat de propagandistische gelegenheid voor deze tak van sport onbenut wordt gelaten Na inschrijving van 2.00 tot 2.30 uur wordt tot 5.30 uur in het Pleincen trum aan het Wilhelminaplein voor alle belangstellenden een grote kla ver jasdrive georganiseerd, waarbij om geldprijzen zal worden gekaart en het inleggeld inclusief een kop koffie 2,50 per deelnemer bedraagt. Drive in show: Speciaal voor de jeugd vanaf 13 jaar zal in de veilinghal aan de 's-Gravenzandseweg een grote drive in show worden georganiseerd. Deze show staat onder leiding van Vincent van Engelen en Ben Vreeburg en is in het kader van de Top Road 30. Punten uit het programma: Go-Go- Girls, een lichtshow, een miss-verkie- zing, slapsticks, dia-projectie, film. een win een Kodak-instamaticspel etc. De produktie is in handen van Loek Zagwijn en Ben Vreeburg. De kaarten voor deze show die van 8.00 tot 12.00 uur zal plaatsvinden zullen ongeveer twee gulden kosten. Momenteel zijn onderhandelingen gaande om de muziekvereniging Fusi- ca een muzikale wandeling door Naaldwijks dreven te laten maken tussen 7 en 8 uur. Centrum (4 t/m 12 j.) in Palenstein ZOETERMEER Op zaterdag 29 april 14 uur zullen de deuren open gaan van het nieuwe jeugdcentrum in Palenstein. De Stichting voor sociaal cultureel werk 'De Meerhaven' is nu zover dat zij naast het jeugdcentrum 'Kom op' aan de Stationsstraat hoek Karei Doormanlaan voor de 13- tot en met 15-jarigen haar derde jeugdcen trum kan openen voor de jongeren van 4 t.m. 12 jaar. Dit centrum, leuk ingericht, ligt aan de voet van de eerste torenflat aan de Ambachtherenlaan in Palenstein. Op 29 april kan men meteen genieten van een tentoonstelling van tekenin gen door de kinderen. Alle kinderen kunnen hieraan mee werken en nu alvast een mooie teke ning maken en inleveren tussen 4 en 6 uur iedere dag. in het nieuwe clubhuis uiterlijk tot 22 april Bij deze tekening kunnen de kinderen ook inleveren een naam voor dit nieu we centrum waaraan een wedstrijd is verbonden. Wie de leukste naam heeft bedacht mag hem zelf bekend maken tijdens de opening. Vergeet niet je naam. leeftijd en adres te vermelden op de ingeleverde tekening. Verder is iedereen, jong en oud, welkom op 29 april tijdens de opening. DEN HAAG Bestuur en aktiegroep van de Prot. Chr. Woningbouwver. De Goede Woning gaan overleggen om te komen tot een goede inspraak van de bewoners van deze woningbouwvereni ging. De bewoners in het Laakkwartier heb ben nogal wat klachten en het be stuur wil in gezamenlijk overleg tot een goede regeling komen. ALPHEN Op een Anti-Revolutionai re vergadering in Alphen aan de Rijn merkte het Kamerlid mej. J van Leeuwen bij de behandeling van een aantal actuele vraagstukken op. dat elke christen ten aanzien van de be volkingsproblematiek en het abortus vraagstuk een eigen verantwoordelijk heid heeft, maar dat de overheid het recht van beslissen over het al of niet toepassen van abortus dient te behou den Er zijn in ons land veel midde len om te voorkomen dat men in een dergelijke toestand geraakt, zo zei mej. Van Leeuwen. Ten aanzien van de gezinsgrootte meende de inleidster, dat de ouders hierin de beslissing hebben. Het Kamerlid sprak ook over lonen en prijzen. Ingrijpen van de overheid wilde zij lot het uiterste beperken. De laagstbetaalden hebben altijd het meest te lijden van loon maatregelen. Op en opmerking uit de vergadering betwijfelde mej. Van Leeuwen of er op grote schaal mis bruik wordt gemaakt van de sociale wetgeving. Zij kritiseerde de mensen met een hoog salaris die met geen stok uit hun te goedkope woning zijn te krijgen In wezen plegen zij dief stal jegens de gemeenschap. VOORBURG Zondagmorgen 23 april wordt om 10 uur in de Opstan- dingskerk (Rembrandtlaan 92) een kerkdienst voor jong en oud gehou den, naast de oudere kerkgangers doen ook de kinderen van de kinder- kerk en jongeren van jeugdkerk en jongerendienst mee. Voorganger is de jeugdwerkleider M. Hooijmeyer, die zal preken over 'samen door de we reld gaan' naar aanleiding van Marcus 6:7-13. Er zullen oude en nieuwe lie deren worden gezongen. 'S GRAVEZANDE Op za terdag 22 april zal burgemeester M. van Prooijen zijn intrede doen in 's- Gravenzande. Om 13.15 uur zullen de burgemeester, zijn echtgenote en dochter op de Waalbrug worden ver welkomd door de wethouders. Van daar begeeft het gezelschap zich naar de Heenweg, voorafgegaan door de drumband „De Glazen Stad". Van hier gaat het naar 's-Gravenzande. Op het kruispunt Koningin Julianaweg- Naaldwijkseweg-Woutersweg wordt opnieuw een stoet geformeerd met een groep ruiters van de rijvereniging „Noordland" en de muziekvereniging „Animato" die via de Naaldwijkseweg en Zuidwindlangstraat naar „de Spaanse Vloot" gaat. Om 14.30 uur zal in een buitengewone raadsvergadering de installatie plaatsvinden. Ne de bui tengewone raadsvergadering is er voor een ieder gelegenheid met bur gemeester en mevrouw Van Prooijen kennis te maken tijdens een receptie in „De Spaanse Vloot". BRAASEMMERMEER Watersport kalender zomer 1972. Nationale wed strijden: 27 en 28 mei 3 en 4 ju"i, Voor-Braasem WZW, 24 en 25 juni- 1 en 2 juli Braassem en de N-Braasem 23 en 24 september. Onderlinge wedstrijden: 6 en 7 mei- 20 en 21 mei, 17 en 18 junii, 12 en 13 augustus, 26 en 27 augustus, 16 en 17 september. Klasse evenementen: 10 tot en met 13 juli kampioenschappen jeugdklasse en 9 tot en met 12 augustus FJ-klasse. DELFT De „werkgroep voor een culturele gemeenschap" heeft zich verdiept in het hoofdstuk over een vrijetijdscentrum, dat in de beleidsno ta cultuur bij de begroting voor het jaar 1972 in november 1971 aan de orde kwam. Met burgemeester en we thouders, die de beleidsnota cultuur aan de gemeenteraad uitbrachten, is de werkgroep culturele gemeenschap van mening, dat een dergelijk vrije tijdscentrum een aantal functies dient te krijgen dat op de verschillende vormen van vrijetijdsbesteding be trekking heeft zoals met name cultuur, recreatie en sport. „Een cultureel animateur zal het cen trum moeten leiden", aldus de werk groep, die voorts de mening is toege daan dat het gebouw voor alle Hoven Voorhof, Buitenhof en Tanthof bereikbaar moet zijn zonder barreères in de vormen van weg en/of water. In het slot van het advies wordt de suggestie gedaan, dat voor een konse- kwente bow van een vrije tijdscen- trum wellicht de belangstelling van het minlsterit van CRM kan worden gewekt, zodat aan dit departement een bijdrage in de kosten van investe ring zou kunnen worden gevraagd. God HILLEGOM Op een vergadering van de federatieve raad voor het bejaar- denwerk in Hillegom werd meege deeld, dat op 3 mei weer een culture le middag in Treslong wordt gehou den. Een nieuwe uitgave van het boekje „Wat en waar?" een weg wijzer voor de Hillegomse bejaarden zal binnenkort aan alle bejaarden worden toegezonden. Een toenemend aantal mensen maakt gebruik van de voetverzorging en van de bejaar- dengymnastiek. In overleg met het comité „Autotocht Hillegomse Be jaarden" wordt getracht een uitstapje te organiseren voor eenzamen. DEN HAAG De financiële actie van de stichting Zuidhollands Schaats- centrum is stopgezet, omrat de opzet van de actie in strijd bleek met de wet op de kansspelen. Dit heeft mi nister Van Agt meegedeeld op schrif telijke vragen van het Tweede Kamer lid H. Koekoek. De stichting wilde aan goede gevers seizoenabonnementen voor het schaatscentrum verloten. Dit mag vo - gens de wet niet. De stichting ls bereid eventueel gestorte bedragen te rug te geven. De minister zal niet tot strfvervolging overgaan, omdat naar zijn mening te goeder trouw ls gehan deld. LEIDEN In verband met het bloemencorso zal zaterdag de dienst van de NZHVM anders worden geregeld. Tot 9 uur wordt tot Haarlem gereden, tot 10 45 uur tot Bennebroek. tot half 2 tot Hillegom, tot half 3 tot Lisse, tot kwart voor 4 tot Sassenheim en tot 5 uur tot Warmond. Na kwart voor 5 is de dienst naar Haarlem weer normaal. Van Haarlem uit wordt tot 10.20 uur tot Leiden gereden, tot 15.20 uur tot Bennebroek. tot 15.35 uur. tot Hille gom en tot 16.05 uur tot Lisse. Vanaf 16 20 uur gaan de bussen weer naar Leiden. Naar en van de Keuken hof zullen zo nodig extra diensten worden ingelast. In het algemeen moet rekening worden gehouden met vertraging. NAALDWYK De ogen niet geslo ten voor de realiteit die verminde rend interesse voor het amateurtoneel te constateren geeft, heeft de toneel vereniging Tavenu beloten in haar 77e levensjaar weer eens een beroep te doen op de velen, dié ongetwijfeld het amateurtoneel een goed hart toe dragen. Voor de op donderdag 20 en vrijdag 21 april te houden jaarlijkse uitvoe ring heeft regisseur B. van Duren, lid van het bestuur Ned. Centrum voor Amateurtoneel, een prachtig stuk ge kozen 'Op blote voeten in het park'. De naam van de regisseur en de ervaring van Tavenu staan er borg voor, dat het de moeite waard wordt een avondje uit te gaan naar 'Hulp en Voorzorg', waar Tavenu beide avon den rekent op een volle zaal Er is reden voor die verwachting, want in een maandagavond gehouden be spreking met verslaggevers merkte de heer W. Westbroek op dat er een verheugende belangstelling blijkt te bestaan. Zelfs is er een predikant die met alle catechisanten komt. 'Dat kan', merkte de heer Westbroek op.' want we hebben sterk gewaakt tegen een stuk met gooi- en smijtwerk, maar ook ons afgezet tegen een stuk met een 'dubbele bodem' Geen dubieuze opmerkingen: geen dubbelzinnigheden, maar gewoon een blij en opgewekt stuk met achter de acteurs een schare medewerkenden. OEGSTGEEST De voetbalvereniging ASC houdt op za terdag 29 april in haar clubgebouw aan de De Kempenaerstraat een recep tie van half 5 tot 6 uur ter gelegen heid van het behalen van het kampi oenschap in de vierde klasse b. Nieuw-VennepKOUDEKERK Het in de derde klas van de zaterdagcoin- petitie uitkomende team van de ten nisvereniging „Artesia" is er niet in geslaagd de eerste competitiewedstrijd tegen Nieuw-Vennep in winst om te zetten. De tegenstanders pasten zich beter aan tegen de stormachtige wind en wonnen verdiend met 4-2. LEIDSCHENDAM De interkerke lijke stichting voor maatschappelijke dienstverlening zal vrijdagmiddag 21 april met een receptie van 5 tot half zeven het nieuwe kantoor aan de Voorburgseweg 25 in gebruik nemen. Theater In de Steeg presenteert dins dagavond 18 april om half negen het Residentie-Orkest- Pianotrio, dat wer ken speelt van Dvorak. Turine en Brahms. Kaarten: 3,50. Streepber. Den Haag PIJNACKER-NOOTDORP De bazar die ten bate van het jeugdwerk van de gereformeerde en hervormde kerk is gehouden heeft ƒ2.630 netto op bracht. Dit mooie resultaat is ook aan de huis-aan-huis-actie te danken. De opbrengst wordt o.m. besteed aan het tekort van ca., 1.000. de soos en de jeugdweek. DE LIER Tegen het sterke Baren- drechtse Vitesse wist Valto de volle winst te b'ehalen. Het was niet gemak kelijk spelen door de harde dwarse wind, welke op het veld stond, maar toch werden er nog acht doelpunten gescoord. Na acht minuten scoorde Vitesse het eerst, maar spoedig maak te Bram Hanemaayer uit een straf- worp gelijk. Vitesse wist in het middenvak steeds te zegevieren, maar het aanvalsvak kon het voor de rust niet verder brengen dan het ene doelpunt, dank zij de sterke Lierse verdediging. Piet van Staalduinen verraste vriend en vijand door met een zeer ver afstandsschot 2-1 te scoren voor Valto, maar uit een vrije bal werd meteen door de Vitesse-aanval doorgelopen en gelijk gemaakt, echter spoedig afge straft door een bal van onder de korf door Marry Doorduin (3-2). Uit een straf worp werd het weer gelijk, waarna het eerste aanvalsvak weer in de aanval kwam en Marry Gardien 4-3 kon scoren. Co de Rijcke had geen geluk met zijn afstands schot, dat net op de rand terecht kwam. maar Bram Hanemaayer die deze bal opving scoorde toch'hieruit 5-3 GEM. DELFT/DEN HAAG In de avond en nacht van 20 op 21 april worden werkzaamheden uitgevoerd aan de tramsporen nabij de Reine veldbrug te Delft. In verband daar mee zal over genoemde brug geen tramverkeer kunnen plaatsvinden van af 20.00 uur op 20 april. Daarom zullen de diensten vanaf 19.24 uur uit Den Haag Centrum worden onderhouden tot de voormalige remi se 's-Gravenmade. Tussen de vormali- ge remise 's-Gravenmade en Delft- Westvest v.v. zal de HTM met bussen een pendeldienst onderhouden. AMVJ/RLVC schrok van 2-0 voorsprong VOORBURG AMVJRVC schrok ervan toen het in Voorburg ineens een ruime 20 voorsprong had. Zou het dan toch gaan winnen. Neen, toen het zo dacht, won het juist niet meer. Want hoewel het die eerste sets spel van eredivisie-niveau net zien, zakte het toen terug. En dat was niet nodig, want Corbulo heeft het altijd moeilijk tegen AMVJ en zo ook deze keer. Het vertrouwen dat AMVJ aan vankelijk had kenmerkte zich in de doorbrekende Helja Thijsen, die in deze periode, hoewel ze te weinig gelanceerd werd, toch regelmatig tot scoren kon komen. Maar de gedachte aan winst verlamde AMVJ en zorgde er daarbij voor dat Corbulo volledig in zijn ritme kon komen. En toen bleek het toch duidelijk boven het terugvallende AMVJ uit te groeien dat daarna niet meer de kracht had een ommekeer te bewerkstelligen. (10—15. 8—15, 15—84. 15-1M). ZOETERMEER Het eerste tiental van 'Promotie', dat nmlddels Is gedegradeerd, heeft tot slot van de competitie thuis van TPSV verloren met 3/6V4 J. Indien de bezoekers deze wedstrijd hadden verloren, zouden zij ook degraderen naar de 2e klasse van de Haagse Schaakbond. De gedetailleerde ultalagen waren als volgt: C. Toonen—W. Bergsma 01; JM Kakwijk— F Bergsm V4 smlt 01; H. BreugcmH. SchatrIJ O—l; W. MetJUnkB. Minnen b. Leopold—V. v d Broek ViVi\ J. BlonkP, Tranman VjVi\ J. VossepoelW. Broersen 10: P. de Jong— Fokkens 01; L. van Aalst— mevr. Fokkens >6>i. In de onderlinge competitie zijn de volgende partijen gespeeld: C. ToonenJ. Bannlnk HG v d HarstG. IJtsm* afgebr.; A. NuhnJ. Roos Vibbi G. SwertH. Breljer afgebr R. VAN Dijk—Ph. Buitendijk 1—0: L. BreugemG. Schnek 01: E. WahabK. Andringa 01: W. van MullemH. Ruiter afgebr Th. van GalenG. de Vree 01. Toneelgroep Centrum geeft met 'Vroe ger' (Old Times) van Harold Pinter van 24 t.e.m. 26 april de laatste serie voorstellingen van dit seizoen in de Kon. Schouwburg, aanvang 8.15 uur. Filmcentrum Haags Museum vertoont dinsdagavond 25 april om 20.15 uur in Studio 2000 Benjamin Christensens film 'Haxan' (1922). De laatste voor stelling van het seizoen '71-'72 heeft dinsdagavond 2 mei, zelfde tijd en zelfde bioscoop, plaats met Buster Keatons 'The Navigator' (1924). In het voorprogramma "Een stukje tijd' van Boud Smit. Het Contact Haagse Personeelsvereni gingen bestaat 25 jaar, ter gelegen heid waarvan vrijdagmiddag 5 mei van 17 00-1830 uur in het Johan de Witt-Huis aan de Kneuterdijk een receptie wordt gegeven. Kunstzaal Edison exposeert van 25 april tot en met 14 mei olieverfschil derijen van A. R. Ibrahim, (geopend wo. t.e.m. zat. van 11-18 uur.'s zondags van 13-18 uur). Theatergroep Pasquino, die uit leer lingen van de Kon. Academie van Beeldende Kunsten cn de HTS aan de Prlnsessegracht bestaat, geeft donder dagavond 20 april om 20.15 'uur de première In de aula van de HTS van het programma 'Ik. of de wonderlijke wereld van CX 119'. In de Oude Kerk te Voorburg wordt zondagavond 23 april om 19.00 uur een cantatedienst gehouden. Uitge voerd wordt de cantate 'Ewige Quelle, milder Strom' van Telemann en Can tate 12 van J. S. Bach voor sopraan 'Kreuz und Krone'. In de Oude Kerk te Voorburg geven Jan Schmitz en Wim van der Panne zaterdagavond 22 april om 20.15 uur een concert voor twee rrgels. Het programma vermeldt o.m. werken van Purcell, J. S. Bach, Pasquini en Scar latti. Toegang: 2.50. CJP-ers 1.50. In Gouda wordt van 17 tot en met 24 augustus een internationale orgel week en oen orgelconcours gehouden ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van deze stad In de jury voor het concours heeft o.m. de Voorburgse organist Wim van der Panne zitting. Opgaven bij: Gouds Orgelcomité. Burg. Martenssingel 139, Gouda. Tel. 01820-14124. 'Entre Nous', de 's-Gravenhaagse Poli tie Mannenzangvereniging. geeft zon dagavond 30 april om acht uur een Koninginneconeert ln de Nieuwe Zuiderkerk. waarbij Ben van Oosten het orgel bespeelt. De Kon. Zangver. Exelslor concerteert donderdagavond 27 april om acht uur in de Petrakerk aan de Albardastraat o.l.v. Rocus van Yperen. Medewerken den: Marry Stegenga. Frieda van En gelenburg. Harry Davies, Erik van Rees Vellinga, Hans Wijnberg. Andre as Sontora en René Rakier, Program ma: Monteverdi, Charpentier, Schütz, Buxtehude, Reger en Britten. Toe gangsprijs 5,-, CJP 2.50. In de Sjalomkerk aan de Ambachts- gaarde verleent het 'Sjalomkerkkoor'. dat tien jaar bestaat, medewerking aan een feestelijke zangdienst op zon dagavond 23 april om 19.00 uur. Voor ganger is ds. A. H. Lentz, organist de heer R. Barnard. Tevens zingt het Amsterdamse koor The friends of the Lord'. Nieuwe leden van het Sjalom kerkkoor kunnen zich melden bij de heer D. Haagsma, tel. 663312 en mevr J A. Wisman, tel. 672368. 'Mens en masker' is de titel van de tentoonstelling die van 28 april tot 13 mei bij Galerie Al-Veka aan de Den- neweg 56 gehouden wordt Wethouder drs. H. J. Wilzen van kunstzaken ver richt de opening.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17