Omzet op veilingen steeg met f 60 min Rijswijks Chr. Mannenkoor al 40 jaar op de grondslag: Brief naar minister over bouw 360 flats in Steenvoorde Onderdak voor de Blauwband, dankzij saamhorigheid Den Haag in mei stad vol muziek 'tVoelt anders dan gister. En dat doet't De bijbel Gods woord; de muziek Gods gave BELEIDSNOR Wind rukte cabine van'rt vrachtauto Rondvaarten Kleindierenteelt op hoger peil Veiling voor restauratie in Sassenheim Politie Katwijk vangt jeugdbende Ds. G. Toornvliet in de Duitse kerlt' hoelang slaapt u al zo slecht? neem'n PULLMAN W TROUW/KWARTET WOENSDAG 12 APRIL 1972 REGIO (ADVERTENTIE) RIJSWIJK Het jaar 1932 was voor Cultureel Rijswijk een bijzon der jaar, immers, op 8 maart van dat jaar hebben acht mannen de moed en het initiatief gehad om een begin te maken met de oprich ting van een mannenkoor. Ondanks sombere profetiën dat het niets kon worden omdat het te dicht bij een grote stad was, is het toch ge bleven. En nu is een belangrijke mijlpaal bereikt, het 40-jarig be staan. Mede door zijn gezonde kern is het Rijswijks Christelijk Man nen koor gebleven. Uiteraard heeft het koor ook zijn ups en downs gekend. Er was zelfs een tijd, dat het koor 100 leden telde. Onder alle ontwikkelingen van onze huidige tijd heeft ook R.C.M. moeten lijden, en heeft het veel leden, zowel door overlijden als om persoon lijke redenen, zien verdwijnen. Maar toch mag men op een mooie tijd terugzien. Je moet 'm voelen. De nieuwe Philishave*9Q Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder). In het hijzonder gedenkt men het eerste bestuur: de heren Sobuilenburg (voorzitter)Van der Does (secreta ris), Van Luijk, Witte en Koetsier, alten overleden. Verder moge vermeld worden de aan vaarding van het Beschermheerschap door wijlen mr. L. A. Kesper, Com missaris van de Koningin, op 23 maart 1949, die steeds zijn warme belangstelling toonde voor R.C.M. door altijd aanwezig te zijn op concer ten en vergaderingen. In de 40 jaar van zijn bestaan kende R.C.M. vier dirigenten: 1932-1933 W. F. Selier, 1933-1942 Mar. Egberts, 1942-1949 W. F. Kools Sr. Daarna de tegenwoordige dirigent Herman de Wolff, die door geheel R.C.M. bijzon der gewaardeerd wordt. Chr. geref. Den Haag beroept ds. Quist DEN HAAG-RIJSWIJK De kerke- raad van de Chr. Geref. Kerk (Moria- kerit) heeft in de vakature ontstaan aoor het vertrek van ds Joh. Prins, thans te Opperdoes, een beroep uitge bracht op ds W. J. Quist te Opper does. Ds Quist, die in 1944 te Hilversum werd geboren, aanvaardde voor het eerst zijn ambt in mei 1966 in Opper does. RIJSWIJK Negen raadsleden heb ben zich in een brief tot minister Udink van volkshuisvesting en ruim telijke ordening gewend met het ver zoek te bewerken dat er geen 'bouw vergunning zal worden verleend voor de bouw van 360 flatwoningen (van de Rijkspostspaarbank) aan de Ham- merskjöldlaan in Steenvoorde II. Te vens wordt de bewindsman gevraagd de verklaring van gedeputeerde staten van Zuid-Holland van „geen bezwaar" te vernietigen die het mogelijk maak te om afwijkend van het door de ge meenteraad vastgesteld bestemmings plan flatwoningen op deze plaats te bouwen, waar volgens het bestem mingsplan o.a. eengezinshuizen zou den komen. Vrijdag jJ. werd reeds in de raadscommissie ernstige bezwaren tegen deze plannen geuit. De belofte van het college van B. en W. deze bezwaren ernstig te overwegen was echter voor negen raadsleden niet voldoende. De heren Krijnen, Hoog- Hnub Bergmans met vermaarde paarden naar Haags CHI DEN HAAG Dc Brabantse milita ry- en springruiter Huub Bergmans zal volgend weekeinde, tijdens het tweede internationale concours-hip- pique in de Haagse Houtrusthallen, twee vermaarde paarden berijden. Want in de afgelopen weken zijn zo wel Just Jim als Johnny Walker, waarmee de veelbesproken Britse rui ter Harvey Smith triomfen vierde, Nederlands bezit geworden. Van Op stal uit Oirschot heeft beide paarden gekocht Huub Bergmans zal er vol gende week voor het eerst mee in ac tie komen. Just Jim en Johnny Walker (dit laat ste paard is geruime tijd gesponsord door een whiskey-producerend be drijf) zijn door handelaar-ruiter Smith afgeschreven voor de Olympische Spelen. Desondanks zijn beide vier voeters nog van internationaal niveau. Het Haags CHI, dat vorig jaar als première een forse mislukking is ge worden, krijgt dit keer een reeks ge renommeerde ruiters aan de start. Zowel Engeland als West-Duitsland komen van 20 tot en met 23 april met hun Olympische selectie naar Den Haag. De organisatie streeft ernaar, zoals vice-voorzitter Pieter Bogaardt het uitdrukte, 'het concours wat min der élitair te maken en door een ver laging van de toegangsprijzen ook de underdog in de gelegenheid te stellen dit evenement te bezoeken'. SAUNA IN DE KAAG DE KAAG Het komende seizoen heeft De Kaag de toerist nog meer te bieden. Er is namelijk een sauna bij gekomen. Het pand van de heer Worps, achterin de Julianalaan, werd verkocht De nieuwe eigenaar maakt er een bar, terras en sauna van. Het kreeg de naam 'De Twee Willen'. slag, Hillenaar en Leyten van de WD, Brandsen (PSP), Van Eijk (CHU), Zomervlucht en Hokke (PvdA) en Broer (D'66) waren van mening dat ongeacht de beslissing die het college zal nemen toch de minister ingescha keld moest worden om zo in elk geval al het mogelijke gedaan te hebben om te voorkomen dat deze flats er zullen komen. Tevens zijn binnenkort in de provinciale staten van Zuid-Holland vragen hierover te verwachten van de heer Brandsen (PSP) en mevrouw De Ruyter (CHU). terwijl er ook binnen de fractie van D'66 in de Tweede Kamer plannen bestaan over deze zaak bij de minister opheldering te vragen. Twee van de mede-oprichtende leden mogen dit jubileum nog meevieren, t.w. de heren P. ter Wee en J. van Vairk, en zijn reeds meer dan 25 jaar aan het koor verbonden. Behalve op een groot aantal zangwed strijden, liet het koor zich ook yele malen buiten de gemeente van zijn vestiging horen, onder meer op ge westelijke concerten. In de loop der jaren werden er van R.C.M. vele grammofoonplaten ge maakt, die hun weg vonden over de gehele wereld. In Amerika, Australië, Nw. Zeeland. Indonesië, en ook in nabuurlanden, heeft R.C.M. zijn stem laten horen, en wel op zodanige wijze, dat een muziek recensent in Zweden de zangers van R.C.M. als de ambassadeurs van de mannenzang betitelde. Ook voor de N.C.R.V.-microfoon mocht R.C.M. optreden, waarvoor een speciale opname werd gemaakt. Te vens werd veel. en wordt nog steeds, medewerking verleend aan interkerke lijke zangdiensten. Gedurende het tijdvak 1933-1956 werd aan zestien concoursen deelgenomen, waarvan 6 maal in de hoogste, de Superieure afdeling. Bovendien werd de laatste 4-maal telkens een 1ste ereprijs gewonnen, alsmede 2 medail les van H. M. de Koningin, een me daille van het ministerie van OK. en W.. en één van het gemeentebestuur van Utrecht. Voor R.C.M. geldt nog steeds de grondslag: ..DE BIJBEL ALS GODS WOORD, EN ZANG EN MUZIEK EEN GAVE GODS" Op zaterdag 22 april, van 14-17 uur, zal R.CAL recipiëren in één der zalen van de Licht der Wereldkerk aan de Steenvoordelaan te Rijswijk, waarna dezelfde avond het jubileumconcert zal worden gegeven in deze kerk. Aanvang 20 uur. Uitgevoerd worden o.a. werken van Palestrina, Clemens non Papa, Mozart, Schubert, Wagner, verschillende volksliederen, en als hoofdschotel de Missa in Hcmorem Ma ria Magdalena van Philip Loots. Pro gramma's k f 2 verkrijgbaar bij de leden van het koor, bij de Nieuwe Haagsche Courant, en indien nog voorradig, 's avonds aan de kerk. Minister opent nieuw arbeidsbureau in Alphen a. d. Rijn ALPHEN De minister van sociale zaken hteft toegezegd, op 15 mei de opening van het nieuwe kantoorge bouw van het gewestelijk arbeidsbu reau te Alphen te zullen verrichten. WESTLAND Volgens het i voor behandeling van de belei met betrekking tot de toeko ontwikkeling van het Westland len in de periode van 15 april in de zeven Westlandse gemeen verschillende data, hoorzittingeiJ den gehouden voor de burgerij. |j Dan volgt in de periode van 1 j september het verwerken van die zittingen verkregen uitkom Van 1 september - 1 december I een ontwerpbesluit voorbereid. periode 1 december - 1 februi wordt het advies van het Orgaan Westland aan de gemee sturen vastgesteld. Na 1 fel vindt dan de voorbereiding tf gemeenteraden plaats voor de toj; stige bestuursvorm. KATWIJK Twee Katwijkse ten kregen maandagmiddag de i van hun leven tijdens een sum ce door de gemeente. Op de V burgerweg reden zij met een sn^"aa van 40 kilometer per uur, ongevf meter achter een vrachtauto Door een rukwind werd de cabirf^jé de vrachtauto van de truck geb Het geval kwam toen met een ei yj, klap op de politieauto terecht aIK d gev dak werd zwaar beschadigd, i mand liep letsel op. Op de foto het koor in zijn huidige samenstelling; op de eerste rij v.l.n.r. G. Buitelaar, 2e secr., A. Scliollaart, ALG. ADJ., Herman de Wolff, dir., G. Heemskerk, voorz.. J. van Westen- brugge, 2e voorz., C. L. Sijthoff, bibli othecaris en B. J. Meter, le secr. Showmars C.J.V .door Zuiderparkwijk e.o. DEN HAAG Aanstaande zaterdag 15 april zullen de C.J.V. en de Jong Federatieband C.J.V. het seizoen ope nen met een showmars door de Zui derparkwijk. Vertrek om 3 uur vanuit de Naarderstraat, met als route: Escamlaan. Soestdijksekade, Drieber genstraat, Werkhovenstraat, Leersum- straat, Bunnikstraat, Driebergenstraat, Zegveldstraat. Jaarveldstraat. Werkho venstraat. Lopikplein, Nieuwersluis- straat. Baambruggestraat, Maarsber- genstraat, Meppelerweg, Almeloplein. Op het Almeloplein zal de senioren band een show geven. De route is verder als volgt: Loevesteinlaan, Vreeswijkstraat. Bunnikstraat. -Rhe- nenstraat. Soesterbergstraat, Leersum- straat, Werkhovenstraat. Driebergen- straat, Soestdijksekade, Loosdrechtse- straat. Naarderstraat DE KAAG met ingang van 5 juni zal de rederij Avifauna dagelijks twee rondvaarten maken over de Kagerplas- sen. Alle schepen zullen ongeveer een half uur de Kaagsociëteit aandoen. Ook de gemeentelijke sociale dienst van Amsterdam zal deze zomer een geregelde bezoeker van de Kaagsocië teit worden. Met het hospitaalschip 'Alex van Wayenburg' zullen honder den zieken en bejaarden een dagtocht maken. LEIDERDORP Zondagavond kwam bij de politie de melding binnen dat er een auto tegen een lantaarnpaal op de kruising 'Zijldijk/Nieuweweg was gereden. De paal was omgeklapt: de wagen was spoorloos. Gisteren ontdekte men de auto in de Rijn, ter hoogte van Koudekerk. De dader, een 25-jarige Leidenaar, bleek de auto van een kennis te hebben geleend. SASSENHEIM Dat saamhorigheid en gemeenschapszin altijd nog iets groots tot stand kunnen brengen is wel bewezen met 'de bouw van het fraaie nieuwe clubgebouw van 'de Blaauwband' aan de Vijf Meilaan. dat feestelijk werd geopend. Niet alleen dat alle leden, op enkelen na, meer of minder direct bij de bouw waren betrokken, maar het enthousiasme sloeg ook over op anderen, in en buiten de gemeente. Gemeentebe stuur, bedrijven en particulieren, tot ln Leiden. Voordat een rij van sprekers het woord voerde, was er buiten een kor te openingsceremonie, waarbij behal ve burgemeester Van Knoibelsdorff twee kleuters (beiden 5 jaar) een rol speelden. Het waren Henk Slootweg en Margriet Spaargaren, die respectie velijk de sleutel aan de burgemeester en bloemen aan mevrouw Van Kno- belsdorff aanboden. Terwijl de burge meester de deur opende schalden de bazuinen van 'Adest Musica', wat het geheel een extra feestelijk cachet gaf. De burgemeester zei als eerste in het gebouw, dat er alle reden voor was dat het voltallige dagelijks bestuur van de gemeente aanwezig was. Het probleem voor de vereniging is ge weest de juiste tijd en plaats te vinden. Toen op het voormalige brandweergebouw een bod werd ge daan, moest dit stevig ontraden wor den. Kort daarna werd de gedachte gelanceerd op deze plaats een gebouw te stichten, dank zij de echtgenoot \-an de enige dame die de vereniging rijk is. n.l. de heer Slootweg. Met eigen handen en middelen is er ge bouwd en aan de activiteiten werd met vreugde medewerking verleend. Voorzitter P. Krom sprak dankwoor den voor het grootse werk dat was verricht. Sedert de oprichting in no vember '47 moest vijfmaal van inkorf- lokaliteit worden verwisseld, maar al le waren het noodoplossingen. Hij noemde het nieuwe gebouw een paleis en zag het als een vroeg jubileumge schenk. De prestaties van de heer Slootweg, de promotor-organisator, noemde hij geweldig en onbetaalbaar. Zijn dankwoorden aan diens adres gingen vergezeld van een wandbord. Ere-voorzitter L. J. Drost zwaaide lof toe aan de bouwcommissie, waarbij de voorzitter van de Concours-Commissie Leiden. K. W. van Dokkum zich aan sloot. Snel en goed was gewerkt, pre cies op tijd. Bondsbestuurder G. de Pee uit Krim pen a. d. LJssel zei dat wat is neerge zet uniek is. Nergens verrees in korte tijd zo'n mooi gebouw. Laatste spreker was 'promotor-organi sator' Slootweg, die een schets gaf van alle activiteiten die waren ver richt. Contacten met B. en W. hadden succes. Door de leden werd in korte tijd voor 9000,aan aandelen bij eengebracht. Van alle zijden werd medewerking ondervonden. Van be drijven door kortingen en gratis ma terialen. Door leden en niet-leden werd hard gewerkt. Van de leden noemde hij in het bijzonder Henk Spaargaren en z'n staf, van de niet- leden de gebroeders Van Leeuwen voor metselwerk en de firma Ouwer- kerk uit Leiden voor stucadoorswerk. Mevrouw Drbst kreeg een pluim voor het bedrag dat bijeengebracht werd voor gordijnen, serviesgoed enz. Tot slot dankte hij z'n medewerkers van de bouwcommissie, de heren Ammer- laan, v. d. Krogt en Spaargaren en alle anderen die hun schouders onder het werk hadden gezet HONSELERSDUK Er waren minder bloemen dan voor Pasen, maar het was op de meeste vei- Jingdagen nauwelijks merkbaar. Vanaf de week voor Pasen tot de week voor Pinksteren is één van de drukste periode van het jaar. De vele bloemen van de afgelo pen weken wekten dan ook hele maal geen verwondering. Het opvallendste in deze week was misschien het duidelijke teruggaan in prijs van het snij groen. De stabiliteit was ineens zoek. Vooral de beide laatste dagen van de week lieten het er een beetje bij ritten. Vrijwel alle DEN HAAG Na drie jaar fusiebe sprekingen heeft de landelijke Raad van Beheer voor toezichthoudlng op de pluimvee- en pelsdierenteelt opge houden te bestaan. In de plaats daar van is opgericht de Federatie Klein dierenteelt, die is ontstaan uit de Ned. Konijnenfokkers Bond, de Ne derlandse Sierduivenbond en de Ned. Hoender en Dwerghoenderbond. Op de vergadering van 'Het Raskonijn' deelde secretaris B. Faay mede dat de Federatie met frisse moed gaat begin nen de kleindierenteelt op een hoger peil te brengen. De jongdierendag wordt dit jaar gehouden van 8 tot en met 10 september in het Kleindieren- centrum Zuiderpark. Er worden daar 600 konijnen en cavia's verwacht. SASSENHEIM De hervormde ge meente van Sassenheim moet in de komende jaren een ton bijeenbrengen voor de restauratie van de kerk in het centrum van Sassenheim. De totale restauratie kost meer dan een half miljoen gulden, waarvan een groot gedeelte door subsidie wordt gedekt. Voor de hervormde gemeente blijft er echter nog een aanzienlijk bedrag over. In de afgelopen jaren is reeds een bedrag van 85.000,in het restauratiefonds gestort. Nu moet er nog een groot bedrag op tafel komen, wel niet helemaal dit jaar, maar toch liefst zo snel mogelijk. Om een flinke sprong vooruit te maken wordt op vrijdag 14 april a.s. in het hervormd gemeentecentrum Ontmoeting een kerkeveiling gehouden. sorteringen moesten met minder ge noegen nemen, maar het meest gold het voor de korte veren en het getop te. Het aanbod lag op een gemiddelde van 30.000 bos per dag. De anjers konden zich handhaven, maar dat wil beslist niet zeggen, dat de prijs goed was. Een gemiddelde van 20 ct of iets meer is voor de tijd van het jaar te weinig. Met de trosan- jers gaat het iets beter, maar er komt te weinig goede kwaliteit. Rozen komen er meer dan anjers. Ze brachten aanmerkelijk-minder op dan vorige week. De kleine rozen, die vele weken meer opbrachten dan de an jers, moesten nu met minder genoe gen nemen. Met de fresia's ging het niet minder dan vorige week. De laatste dagen was het zelfs beter. Het aanbod bleef boven het gemidelde van 100.000 bos per dag. Ook de troschrysanten konden zich zeer redelijk handhaven. Die handha ving wordt mede bewerkstelligd door verbetering van de gemiddelde kwali teit. De beste gaan tot ruim 4, per bos, het gemiddelde lag een paar dagen boven 3,Er komen wat meer geplozen chrysanten, maar men moet daar nog een beetje aan wen nen. Zaterdag was dat duidelijk merk baar. De prijs liep toen vrij onrustba rend terug. De gerbera's bewogen zich deze week ongeveer op het prijspeil van de an jers. Per dag waren er gemiddeld 60.000. Met de tulpen bleef het de meeste dagen een zeer matig tot slecht geval. De bollen mogen wel heel weinig gekost hebben. Er zijn er dit jaar echter heel wat meer. Als voorbeeld: in maart 1971 kwamen 375.000 bossen, in dit jaar 825.000. De prijs van de irissen kon ook beter rijn. Er gaat dan nog wel eens een partij Ideaal boven 2,per bos en af en toe is er ook wat meer dan gewone interesse voor Prof Blauw, maar het totaal is uitgesproken aan de matige kant. Bij de 'kleinere' produkten komen nu ook wat partijtjes violieren, colvillis en duizendschonen voor. Over het algemeen kocht men potplanten vrij graag. Er waseX belangstelling voor. Minder gro# was die belangstelling voor de planten. Het weer verhinderde Het bleef te koud en er was dilll teveel wind. Toch nam het a toe, terwijl ook het sortiment uitbreidde. (1 F f) F KATWIJK In het afgelopen einde heeft de politie vier jo J; van 14 tot 16 jaar aangehoude knapen werden op heterdaad b op een haringdam toen zij f sterke drank, die zij daar hj verstopt, wilden weghalen. Na verhoor op het politiebureau dat de politie een goede vangs gedaan, zo dat men nóg twee jon kon aan houden. De bende had zich al vanaf vori schuldig gemaakt aan diverse' di len en vernielingen. De buit b< o.a. uit verrekijkers, kompasse Z( bels, bakboord- en stuurboori lichten, transistorradio's, plat i; Iers, sigaretten, shag, flessen jei kratten bier en snoepgoed uit ai gi ten. Ook hebben ze verschi n> snoep- en sigarettenautomaten v anurep gerukt en vernield. DEN HAAG Zondag 16 spreekt ds. G. Toornvliet uit mendaal in de Duitse kerk, Bik burg 3b. Aanvang om half acl n vanaf kwart over zeven is er a i zang. Medewerking wordt vein door het meisjeskoor Heldria-BP' de heer Max Punt, aan het orgu heer Slagter. Voor de zieken e s jaarden is er de bandrecorderd Mevr. Koppers, 2e Pieterburgstt- tel. 643420. (ADVERTENTIE) de betere matras DEN HAAG Voor de derde achter eenvolgende maal organiseert het Re sidentie Orkest een meicyclus. Men ziet deze cyclus als een poginig een nieuwe plaats te zoeken in de ge meenschap en men doet dat door middel van niet minder dan achten dertig concerten in de agglomeratie Den Haag, waaronder Wassenaar, Voorburg en Rijswijk. Het orkest, dat in twee gedeelten wordt gesplitst, speelt in deze meimaand onder andere in acht scholen, vijf kerken, twee ministeries, zeven theaters, twee sport hallen en de gevangenis. De serie zal worden geopend met een Houtrust-concert op 1 mei in een Beethoven-programma. Dit optreden zal staan onder leiding van Willem van Otterloo, de overige dirigenten zijn Richard Duf allo, Hans Vonk en Hubert Soedant. Hoezeer men ernaar streeft, de muziek naar publiek te brengen, blijkt uit concerten in het restaurant van de Bijenkorf, in het Zeehospitium, in de fabrieken van Philips, in het Zuiderparktheater en in de cantine van de centrale werk plaats der PTT. Belangrijke concerten rijn verder on der andere op 13 mei in het Congres gebouw met een programma dat in het teken zal staan van Amerika en op 25 mei met medewerking van het Heidelberger ballet. Bijzondere ver melding verdient het kinderconcert getiteld 'Picoolo en het RO.' Op de middag van 6 mei zal het programma, met medewerking van het kinderthea ter Psssstt en het groot orkest <1 leiding van Hans Vonk, driemaalF den uitgevoerd. Plaatsen voor ditr eert waaraan een recensiewedstrf verbonden, zijn k ƒ1,— uitslirj verkrijgbaar bij de kleuter- en I scholen. De helft van de 38 conct is openbaar. Van dat aantal zijnp aantal evenementen gratis. Het if gelijk voor alle openbare concl een passé partout te kopen 25,de enige manier om vo| kaarten te bestellen. Als geheel] ambitieuze en veelbelovende waarbij men het slechts kan i ren dat men zich heeft beperkt een zuiver Instrumentaal geheel dat in een stad vol vocale enseni

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4