Spoedig voorstel: meldingsplicht bij bedrijfssluitingen Breda overlegt met de DAF over vestiging Oekrainse dansers op toernee door ons land Muntenschat uit in 1743 vergaan Hollands schip onder de hamer Bruins Slot, Weiter en Albering in de Tweede Kamer herdacht Bruidegom belandde in de cel Enka-Ede werft geen niet-Spaanse arbeiders Amsterdams Philharmonisch Orkest naar Sowjet-Unie French Connection grote Oscarwinnaar personalia 'Gast-vrijheid in het museum' Internationaal vocalistenconcours LH ROUW/KWARTET WOENSDAG 12 .APRIL 1972 III»K>LAM» RI >ST T9 Kil Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/ARNHEM De regering hoopt nog dit jaar te komen met een wetsontwerp, waarin tijdige meldingsplicht voor bedrijfssluitingen wordt geregeld. Momenteel wordt door het ministerie van Sociale Zaken intensief overleg gevoerd met het directoraat-generaal van de irbeidsvoorziening, waarbij met name de vragen 'wat is tijdig' en 'wat geldt als massa-ontslag' centraal staan. Er wordt hard op gestudeerd', aldus een woordvoerder van het ministerie van sociale zaken. 'Maar wanneer mi nister Boersma met zijn ontwerp in de Tweede Kamer zal komen is nog niet precies te zeggen,' zo voegde hij hieraan toe. De mededelingen van de directeur van het districtsbureau voor Van onze sociaal-economische redactie BREDA De burgemeester van Breda, ir. W. Merkx heeft met de directie van DAF in Eindhoven gesproken over een eventuele vesti ging van een DAF-fabriek in Breda. DAF zoekt in verhand met de onlangs tot stand gekomen samenwerking met het Amerikaanse vrachtwagenconcern International Harvester naar uitbreidingsmoge lijkheden. 'Ik heb met de president-directeur van de DAF een eerste telefonisch contact gehad over een eventuele ves tiging van DAF in Breda. Uiteraard was het een eerste oppervlakkige ken nismaking. Het is duidelijk dat er niet op slag beslissingen kunnen val len. In de komende maanden zullen de contacten tussen het stadsbestuur en de DAF-directie worden voortge zet. Ik ben van plan persoonlijk naar Eindhoven te gaan', aldus de burge meester na zijn overleg met de heer M. van Doorne, directeur van DAF. Volgens de heer Merkx zijn alle eer der gedane publikaties over deze zaak buiten medeweten van DAF omge gaan. 'Ze zijn bovendien prematuur', ildus de burgemeester. Ten woordvoerder van de DAF deelde esgevraagd mee, dat men in verband net de nauwe samenwerking met In- ernational Harvester in de komende aren in Nederland zal moeten uit- ireiden. 'We békijken dan ook alle mogelijkheden, die voor ons gunstig zijn. Op het ogenblik valt er nog niets te zeggen, maar na Tilburg zou nu ook Breda bij een mogelijke slui ting van de Enka-fabriek onderwerp van studie voor een DAF-vestiging kunnen gaan vormen', aldus de woordvoerder. plaatst kunnen worden. De Enka-di- rectie is daar blij mee, maar kan niets toezeggen zolang de onderne mingsraad van En-ka geen standpunt heeft bepaald. Ook het Gewestelijk Arbeidsbureau zal zich onthouden van bemiddelingen totdat duidelijk is of het overleg tussen de bonden en het de arbeidsvoorziening in Gelderland, De heer Spiegelenberg deelde gister- wilde hij voor diens rekening laten. De her Spiegelenberg deelde gister morgen in Arnhem mee, dat de rege ring aan een meldingsplicht voor be drijfssluitingen werkt en dat minister Boersma (sociale zaken) op korte ter mijn advies aan de arbeidsbureaus zou vragen. 'Het werd tijd dat er iets ging gebeu ren', aldus dr. Spiegelenberg. Bij een vroegtijdige melding van voorgeno men massa-ontslagen kan de regering er op toe zien dat niet de werknemers het voornaamste kind van de reke ning zijn: krediethulp via de Nationale Investeringsbank voor nieu we vestigingen en bemiddelen bij her plaatsingen ziet dr. Spiegelenberg als mogelijkheden. In de nieuwe maatregelen moet naar het oordeel van de heer Spiegelenberg een behoorlijke strafsanctie worden ingebouwd. 'In het geval van de Enika is er met de wet op de ondernemings raden een loopje genomen. Als er geen straffen zijn helpt het nog niets.' Het late inschakelen van de vakbon den bij de Enka-affaire noemde hij een ernstige zaak. 'Het is een onder schatting van de kwaliteiten binnen de vakbeweging te denken, dat ze niet dn een vroegtijdig stadium kunnen meepraten.' Het idee van het Gelderse statenlid Baltus (KVP), de situatie bij de Enka enigszins recht te trekken door een gentlemans-*agreement aan te gaan, ziet het arbeidsbureau als een lacher tje: 'Als de vrijheid van onderneming op het spel staat kent het bedrijfsle ven geen gentleman-agreements.' Ongenoegen Bij de werknemers van Enka Breda heerst ongenoegen over het feit dat prins Bernhard volgende week in Schotland een nieuwe Akzo-vestiging zal gaan openen. De prins zal bij deze gelegenheid een boom planten. Een woordvoerder van Akzo in Arn hem verklaarde desgevraagd dat de prins al geruime tijd voordat de ont slagen bekend waren, was uitgenodigd om ter gelegenheid van de officiële opening een boom te planten. 'Wij kunnen ons de kritiek voorstellen, maar de vestiging in Schotland lijkt in geen enkel opzicht op de Enka- vestiging in Breda. Het is een bedrijf met ongeveer 80 werknemers, dat ka- bel-apparatuur voor computers produ ceert', aldus de woordvoerder. De kaderleden van de gezamenlijke vakbonden die bij Enka-Breda wer ken, hebben zich inmiddels gedistan tieerd van de resolutie van de afde ling Breda van het NKV, waarin staat dat nagegaan moet worden of Enka Breda door de werknemers moet wor den overgenomen. Daarnaast wijzen de kaderleden inmenging van het Ge westelijk Arbeidsbureau, zoals dat nu gebeurt, af. Een zeer onwelkome verrassing wachtte in Rome de 23-jarige Maro Ciarambino en zijn 19-jarige bruid Anna Piva. Nadat zij de kerk hadden verlaten, waar zojuist hun/ huwelijk was ingezegend, liet een politieman in burger Maro een bevel tot inhechtenisneming zien: wegens desertie uit het leger en het plegen van een roofoverval. Ciarambino werd direct overgebracht naar een gevangenis. Uiteraard zonder bruid. Mogelijkheid De directeur van het arbeidsbureau ziet voor veruit de meeste werkne mers van Enka goede plaatsingsmoge lijkheden in West-Brabant De vak bonden bij Enka willen zover nog niet denken, omdat de Akzo volgens hen moet zorgen voor vervangende werkgelegenheid voor alle werkne mers, die ontslagen worden. De glasgarenindustrie Gevetex in Et- ten-Leur heeft 60 plaatsen aangebo den voor glasgarenspinners en glasga- renspoelers van Enka-Breda. In het arbeidsrayon Etten Leur zouden voorts nog vijftien Enka-werknemers ge- Van een verslaggever DEN HAAG Het is niet gebleken dat Enka-Ede, waar onlangs moeilijk heden waren met Spaanse werkne mers, van plan is arbeidskrachten van niet-Spaanse nationaliteit te werven. Dit heeft minister Boersma (sociale zaken) geantwoord op vragen van het kamerlid Van den Doel (PvdA). De directie van Enka-Ede heeft onlangs 194 Spaanse werknemers van wie een aantal al geruime tijd in dienst was, ontslagen wegens werkweigering. De helft van het aantal ontslagenen is in middels op eigen verzoek weer in dienst genomen, zegt minister Boers ma. DEN HAAG Op 18 april zullen in Londen (bij Sothcby and Co) ongeveer 6000 munten en diverse goederen afkomstig uit het schip 'Hollandia' van de Vereenlgde Oost- Indische Compagnie worden ge veild. Dit schip is in 1743 bij de Scilly- cilanden vergaan. Op 16 september 1971 Is een Engelsman, de heer Cowan, er In geslaagd de ligging van het scheepswrak vast te stel len. Van die tijd af is een team van duikers begonnen met de ber ging van de inhoud van het schip. Tot nu toe zijn ongeveer 14.000 munten en een grote hoeveelheid voorwerpen geborgen, zo deelt het ministerie van financiën mede. De in Londen te veilen hoeveel heid munten bestaat voor het grootste deel uit zilveren Holland se dukaten en ook uit zilveren Spaanse realen. Van de andere goe deren worden onder meer geveild twee kanonnen, die de initialen VOC dragen. De staat der Nederlanden (dienst der domeinen van het ministerie van financiën) heeft als rechtsop volger van de Vereenlgde Oost- Indische Compagnie zijn rechten op het schip en de inhoud daarvan bij overeenkomst overgedragen aan de heer Cowan en diens compag non, de heer AL H. Kavanogh. Volgens deze overeenkomst zal Ne derland een aandeel in de waarde van de geborgen goederen ontvan gen. In juni zal in New York een tweede veiling van munten en goe deren uit de 'Hollandia' worden gehouden. De Hollandia werd in 1742 voor de kamer Amsterdam van de VOC gebouwd. Op 3 juli 1743 vertrok liet 150 last (300 ton) grote en 150 voet lange schip van de rede van Texel voor zijn eerste reis naar Oost-Indic. Tien dagen later liep het schip op Gunner Rock bij het eiland St. Agnes behorende tot de Sciily-eilanden) en verging. Charlie Chaplin is n at wintig jaar weer terug in Amerik om een Oscar in ontvangst te nemen. Hier probeert hij de bolhoed op te zetten, waarmee hij wereldberoemd werd. Boekje met etsen van Goya bracht 16 mille op AMSTERDAM Een zeldzaam boek je uit 1863, getiteld 'Los desastres de la guerra' met 8 Oetsen en tekeningen van De Goya heeft op een veiling bij Paul Brandt in Amsterdam 16.000 gul den opgebracht Het werd gekocht door een buitenlander. Een Neder landse verzamelaar kocht voor 6000 gulden een prent van Canaletto 'Le porte del Dolo'. Een complete set van zes gravures voorstellend het leven van Maria van Hendridk Goltzius werd door een Nederlandse particu lier gekocht voor 4800 gulden. Op de veiling was de Nederlandse grafiek erg in trek, vooral bij de Engelsen. AMSTERDAM 'Dankzij de bijzondere medewerking van de Rus sische Ambassadeur in Den Haag, de heer Lawrow, zal het Amster dams Philharmonisch Orkest van 17 september tot en met 1 oktober een concerttournee maken door de Sowjet-Unie', aldus de directeur van het orkest, de heer Jan Huckriede, die net enkele dagen terug is van een reis naar Moskou, waar hij bij het Russische staatsim- pressariaat een contract had afgesloten voor een achttal concerten in resp. Moskou, Leningrad, Riga, Wilna, Kiew en Odessa als voorlopig genoemde plaatsen. Daarmee is dit orkest het eerste dat na de oor log Rusland zal bezoeken. De Russen willen perse een of meer Nederlandse solisten horen, en op elk van de twee programma's die zij kiezen uit vier voorgelegde program ma's een recent Nederlands werk. Een en ander onder leiding van diri gent Anton Kersjes. Wie de Nederlandse solisten zullen zijn, is nog niet vastgesteld; het is vrij kort dag om zulk een toernee ineen te zetten, en daarom kon de heer Huckriede ons gisteren nog niets naders en definitiefs meedelen. Deze toernee valt geheel buiten het Nederlands-Russisch cultureel akkoord en is voornamelijk te danken aan de doortastendheid waarmee de Russi sche ambassadeur zijn medewerking heeft verleend. Intussen is het geen eenvoudige puzzle waarvoor de direc tie van het orkest zich geplaatst ziet, gezien bovendien het feit, dat men in Russische concerten graag herhalin gen en toegiften laat horen. Praktisch alles van deze concerten wordt over radio en TV uitgezonden. Mr. Biesheuvel, die als lid van de Tweede Kamer in de jaren 1956-1963 de drie parlementariërs heeft meege maakt, sprak over dr. Bruins Slot: 'Opnieuw is met hem een parlementa riër heengegaan van de generatie die, gerijpt in de oorlogsjaren en voortge komen uit het verzet, vorm heeft gegeven aan het na-oorlogse politieke leven en haar stempel heeft gezet op de ontwikkeling van onze samenle ving. Van die generatie was Bruins Slot een boeiend vertegenwoordiger. Boeiend als mens en als politicus. Als AR-fractieleider ontwikkelde hij een geheel eigen stijl en eigen bena dering van de problemen. Hij was een persoonlijkheid die moeilijk te eti- quetteren viel. Enerzijds een stoer calvinist, gevormd in de wereld van Groen van Prinsterer en Kuyper wier geschriften hij door en door kende, en zich hecht verbonden voelend met de gereformeerde bevolkingsgroep, had hij anderzijds zijn twijfels en onzekerheden en hij had nooit behoef te om daar een geheim van te maken. Op en top Nederlander, evenals zijn geestverwanten zeer gehecht aan het behoud van een nationale identiteit, behoorde hij niettemin tot de Europe anen van het eerste uur en was hij ook in wijder verband een pionier op het gebied van een nauwere internati onale samenwerking. Hij kon dogma tisch en streng zijn in zijn oordeel over personen en zaken, maar was anderzijds vol zachtmoedigheid en menselijke warmte. Achter een mas ker van wat soms op autoritaire hard heid leek, ging een uiterst gevoelig mens schuil, die zijn emoties niet zelden de vrije loop liet. Ik herinner mij nog hoe bewogen hij was toen in deze Kamer de nagedachtenis van drs. Hazenbosch werd geëerd. Moed Bruins Slot bezat een eigenschap die een politicus tot een staatsman kan maken, namelijk moed. Dezelfde moed die hem in de oorlogsjaren tot het verzet bracht, deed hem in het begin van de jaren '60 besluiten tot een koerswijziging, waarvan hij op dat moment wist dat ze in eigen kring op grote tegenstand zou stuiten. Het was een koerswijziging, die tevens een keerpunt in zijn leven betekende. Na zijn vertrek uit de Kamer heeft hij zich met grote energie gewijd aan het opnieuw doordenken van tal van za ken die hij eens zelf als vanzelfspre kend had aanvaard. Begaafd journalist die hij was, trok hij in zijn hoofdarti kelen voor Trouw' en in nadere poli tieke geschriften de contouren van een evangelische politiek, niet meer defensief gericht op behoud van het eigen erf, maar openstaand voor ande ren ik noem zijn grote vriendschap met mannen als Fedde Schürer en ds. Buskes en uitgaande van de ge dachte van wereldwijde solidariteit met de zwakken, verdrukten en hon- gerigen. Daarmee heeft Bruins Slot baanbrekend werk verricht en als ou dere inspirerend en bezielend gewerkt op vele jongeren in eigen kring en daarbuiten.' Eenzaam Premier Biesheuvel noemde het over leden kamerlid Weiter een eenzaam strijder voor wat hij goed en recht vaardig achtte. Over dr. Albering sprak de premier als een gezagheb bend kamerlid en als een politicus, die zijn partij in tal van politieke en organisatorische functies met grote trouw en toewijding heeft gediend. Tevoren had voorzitter mr. Van Thiel De heer Huckriede deelde ook nog mede, dat de plannen voor de nieuwe repetitie-ruimte voor het orkest vaste re vormen hebben aangenomen: Op het terrein van de Jaap Eden-baan komt een overdekte gelegenheid, die als het moet zeer snel in een concert ruimte veranderd kan worden. Daar bij komen dan meerdere repetitie ruimten, directiekamer, bibliotheek. De grote zaal wordt een variabele ruimte die met enkele handgrepen verkleind of vergroot kan worden. Een en ander zou gereed zijn in voorjaar 1973. En daarmee is dan het orkest van dfe huidige bekrompen ac commodatie verlost Over de Beethoven-cyclus van dit jaar werd nog meegedeeld, dat deze gege ven zal worden op resp. 30 mei en 3, 9 en 13 juni. Door de grote aanvraag om abonnementen kan het laatste concert met de 8e en de 9e Symfonie niet in het Concertgebouw gegeven worden en zal daarom verplaatst wor den naar Carré. Van onze kunstredactie HOLLYWOOD Op de jaarlijkse, vierenveertigste uitreiking van de on derscheidingen van de Academie voor kunsten en Cinematografische Weten schappen (de Oscars), in Hollywood, was de film The French Connection de grote winnaar. Met Oscars voor William Friedkin, de regisseur, Er- nest Tidy man, de scenarioschrijver, Gene Hackman, de hoofdrolspeler, de uitgever van de film, en de Oscar voor de beste film zelf. Vittorio de Sica kreeg de Oscar voor de beste niet-engelstalige film De Tuin van de FJni-Continis. Jane Fon da werd tot beste actrice uitgeroepen voor haar rol dn Klute. Oscars voor de beste bijrollen waren voor Ben John son in The Last Picture Show, en Cloris Leachman ln dezelfde film. Charlie Chaplin, binnenkort 83, bewo gen en huilend, was weergekeerd naar Hollywood waar hij nooit meer wilde komen, omdat hij er indertijd uit verdreven was om de speciale Oscar in ontvangst te nemen voor de 'niet te berekenen invloed die hij had in het maken van films tot de kunst vorm van deze eeuw.' Wal on Green maakte, met Helstrom Chronicle, de winnende dokumentai- re, Arango en Amram werden onder scheiden voor de beste korte film. Verder waren er Oscars voor Michel Legrand, voor de muziek van Summer of '42, Isaac Hayes voor het muzikale thema in Shaft, de ontwerpers van Nicholas en Alexandra, de geluids weergave van Fiddler on the Roof. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Aan het begin van de vergadering van de Tweede Kamer gisteren, hebben voorzitter mr. F. J. F. M. van Tbiel en namens het kabinet minister-president mr. B. W. Biesheuvel, de overleden oud-Kamerleden Bruins Slot, Weiter en Albering her dacht. In woorden van gelijke strekking, waarin ook hij stilstond bij de politie ke moed van dr. Bruins Slot. die drie oud-kamerleden herdacht. In de A.R.-fractie sprak voorzitter mr. W. Aantjes eerder op de dag naar aanleiding van het overlijden van de vroegere fractievoorzitter. 'Als Bruins Slot het onrecht had onderkend', aldus mr. Aantjes 'ging hij het met al zijn emotionaliteit te lijf met de haast en de rusteloosheid van de man, die reeds teveel ver zuimd heeft en nog zoveel heeft te halen.' "Zijn heengaan uit het parlement hield, behalve met zijn gezondheid ook verband met het (te) harde oor deel van de partij. Toen Bruins Slot mede door die erva ringen definitief voor 'Trouw' koos, sprak hij in een hoofdartikel als zijn overtuiging uit, dat ook na zijn uit treden uit de actieve politiek het werk in dezelfde geest door zijn geest verwanten zou worden voortgezet. 'Dat heb ik mij voor ogen gehouden', zei mr. Aantjes, 'ook toen de fractie mij met de functie belastte, die hij zeven jaar lang had vervuld. Secretarissen Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond heeft drs. C. C. M. Geerkens en drs. A. J. van der Meer, belden plaatsvervan gend algemeen secretaris, benoemd tot algemeen secretarissen van het verbond. Zij volgen in deze functies op mr. drs. L. M. A. van Rooij, die is overleden, en mr. G. C. van Dam, die lid van de Tweede Kamer is gewor den. De heer Van der Meer is 4 jaar geleden geboren in Ter Apel. Hij studeerde economie aan de Vrije Uni versiteit en kwam, nadat hij twee jaar werkzaam was geweest bij het Cen traal Planbureau op 1 april 1959 in dienst van het Verbond van Protes tants-Christelijke Werkgevers in Ne derland. De heer Geerkens is 38 jaar geleden in Schijndel geboren. Hij stu deerde economie aan de Economische Hogeschool in Tilburg en kwam op 16 augustus 1960 in dienst van het Ne derlands Katholiek Werkgevers ver bond. Het Verbond van Protestants-Christe lijke Werkgevers in Nederland en het Nederlands Katholiek Werkgeversver bond zijn samengegaan in het Neder lands Christelijk Werkgeversverbond. De heer Van der Meer is belast met organisatorische vraagstukken, de heer Geerkens met sociaal-economi sche. Zendingscentrum De heer H. A. van Apeldoorn te Heerde is benoemd tot adjunct-directeur van het gerefor meerd zendingscentrum te Baarn. De heer Van Apeldoorn (55) is adjunct directeur van de zeepfabriek De Klok. Kamerlid Aan het begin van de kamervergadering van dinsdag is me vrouw ir. N. C. de Ruiter te Voor schoten geïnstalleerd tot lid van de Tweede Kamer. Mevrouw De Ruiter volgt als lid van de CH-fractie de heer J. T. Mellema op, die voorzitter van 't produktschap voor pluimvee en eieren is geworden. Het Oekrains Volksdans Ensemble Dnjepro gaat vanaf 21 april een toer- née door ons land maken. In de loop van dit jaar komen er dan nog vier Russische gezelschappen hier optre den. Zo zal het 'Kinderensemble van Moskou' voorstellingen geven tijdens het Holland Festival; in oktober komt een veertig man sterke dansgroep uit Siberië met een voor het westen to taal nieuw programma en als klap op de vuurpijl zal dan aan het eind van het jaar het beroemde Moiseyev ballet na 12 jaar weer hier optreden. Dnjepro, één van de beste groepen van de Oekraine brengt een zeer geva- riëerd programma van zang, dans en muziek. De typische Oekrainse dansen hebben fraaie choreografische orna menten. een sterk emotionele uitdruk kingskracht en een milde humor, die nogal eens naar lichte ironie wil nei gen. In de Slavische dansen, waartoe zowel de Russische als Oekrainse dansen behoren, is dc meest toegepaste bewe gingsvorm de z.g. Veryovochka, die overigens niet één Slavisch volk op dezelfde wijze uitvoert. De Russen dansen hem langzaam, gestyleerd en rustig; de Oekraincrs doen het stacca to en met veel hoge sprongen. Wat die sprongen betreft; daarvan zullen de mannen bij de Gopak een van de hoogtepunten van deze voorstellingen verbluffende staaltjes laten zien. Dnjepro komt pl april naar het ILA.I. Congrescentrum ln Amsterdam; 22 april in de Jaarbeurs te Utrecht; 23 ROTTERDAM Onder het motto 'Gast-vrijheid ln het museum' wil het Museum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam zijn zomertentoonstel- ling, in samenwerking met gasten, uit eigen bezit gaan samenstellen. Daarbij wordt eigenlijk niet eens zo zeer gedacht aan een wetenschappelijk verantwoorde samenstelling, maar veel meer aan een speelse keuze uit de grote collectie van kunst- en ge bruiksvoorwerpen van niet-westerse culturen. Deze expositie is vooral be dacht om tegemoet te komen aan vele wensen uit het publiek bepaalde voor werpen weer eens uit de schatkamers van het museum tevoorschijn te ha len. De expositie wordt 18 mei geo pend. Iedereen, die verlangens of wensen heeft op dit gebied kan zich, maar wel zo spoedig mogelijk, melden onder het motto 'Gast-vrijheid' met naam, adres, telefoonnummer, beroep en een korte omschrijving waarom hij zich als deelnemer opgeeft. Dus rich ten aan: Museum voor Land- en Vol kenkunde,' 'Gast-vrijheid', Willemska de 25 te Rotterdam. april ('s middags) weer in de R.A.I.; 23 april ('s avonds) in De Doelen, Rotterdam: 24 april in de Stadsge hoorzaal Leiden; 25 april In het Ned. Congresgebouw, Den Haag; 26 april ln de Speeldoos, Zaandam; 27 april in de Nieuwe Doelen, Gorinchem; 28 april in de Casimirhal, Amstelveen en ten slotte op 29 april in de Twentse Schouwburg te Enschede. 'S HERTOGENBOSCH Voor de ne gentiende maal organiseert de Stich ting "s Hertogenbosch Muziekstad' dit jaar het internationaal vocalistencon cours in de Bossche Stadsschouwburg- Casino. Deelneming staat open voor zangers en zangeressen van alle natio naliteiten, geboren na 31 december 1938. Voorzitter van de jury is Johan nes den Hertog. Verder hebben zit ting Kim Borg (Finland), Cora Canne Meijer (Nederland). Hanlinka Lu- komska (Polen), Jeanine Michcau (Frankrijk), Frits Ollenborg (Duits land), Herman Reutter (Duitsland) en John S'haw (Engeland). Het con cours wordt op 7, 8 en 9 september gehouden. Vragen in Kamer over Concertgebouworkest DEN HAAG Naar aanleiding van het voornemen van B. en W. van Amsterdam om met ingang van het volgend seizoen aan het Concertge bouw Orkest een miljoen gulden min der subsidie te geven, heeft het Twee de Kamerlid, mevr. Padt-Jansen (PvdA) de minister van CRM ge vraagd te bevorderen, dat vooruit lopend op een toekomstige organisatie van het orkestwezen het Concertge bouworkest niet in moeilijkheden komt En dan nog... Violisten tot 35 jaar, die deel willen nemen aan een Internationale Interpretatiecursus voor violisten on der leiding van Arthur Grumiaux (van 22 juni tot 4 juli te Namen, België) kunnen zich voor 31 mei aanmelden bij het Ministère de la Culture francaise, Direction des Arts musical et lyrique, 3e étage, Avenue de Cortenbergh 158, 1040 Brussel. En dan nog Op donderdag 20 april geeft het ensemble 'Felix Meritis' (leden van het Amsterd. Phllharm. Ork. een ka mermuziekuitvoering in de Willen de Zwijgerkerk (Olympiaweg) met wer ken van Handel, J. S. Bach, Torelli, Teleraann en Mozart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11