'Thuis en Tuin' in Den Haag Nieuwkoopse plassen worden gereinigd Schulte en Lestraden (25 jaar) naar Majorca Gedeeltelijke aanleg provinciale weg 20 Huurcontract wordt opgezegd) als inkomen te hoog wordt Dominee Prins blijft in Den Haag Santo LIS™ half uw koffie liail. opkleur.... Doopsgezinde zending bestaat 125 jaar Nieuwe bus Den Haag- Voorschoten-Leiderdorp TROUW TCWARTET DINSDAG 11 APRIL 1972 HL 4 Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG In de Houtrusthallen wordt van maandag 10 april tot en met zondag 16 april de eerste Haagse Woonbeurs, opgefleurd door een mi ni-Keukenhof gehouden. Wethouder B. Bol van Financiën en Personeelsza ken, opende maandagmorgen de expo sitie. Organisator van de manifestatie is de heer J. M. Draak uit Vlaardin- gen in samenwerking met Keukenhof uit Lisse. Het woongerief staat op deze tentoon stelling primair met daaraan verbon den de tuin en het wonen 'Su'tcns- huis' in bungalow of caravan. De heer J. M. den Draak stelt zich voor jaar lijks met deze expositie 'Thuis en tuin', die een investering van ƒ70.000 vergde, terug te kunnen komen. Men rekent in deze week op 25.000 bezoe kers maar hoopt dat het er minstens 40.000 zullen zijn. De inzendingen zijn van 47 meest Haagse bedrijven, maar ook beken de kunstenaars hebben meegewerkt om de tentoonstelling aantrekkelijk te maken. Keukenhof De bekende bloemsierkunstenaar en artistiek adviseur van Keukenhof J. F. Berserik heeft in de 'tennishal' ruim 300 vierkante meter gekregen voor de mini-keukenhofshow en ook in de en- tree-hal geurt de mooiste voorjaars pracht. De aardewerkfabriek Groene- veld stelde keramiek beschikbaar. Kleurrijke modern gestyleerde wand kleden van Ellie König uit Wasse naar. versieren de muren. De kunste nares exposeert voor het eerst haar meestal non-figuratieve doeken. n§ Van Corine Franzen-Heslenfeld von- den plastieken en beeldhouwwerken een plaats tussen de bloemen. Zo heeft men mini-Keukenhof tot een ontmoetingsplaats tussen natuur en kunst gemaakt. Belangstellenden kun nen de tentoongestelde wandkleden en beelden kopen. Woonbeurs DEN HAAG In zijn openings woord noemde wethouder B. Bol de Haagse Woonbeurs, die deze week in de Houtrusthallen ge houden wordt een nieuwe scha kel in de rij van koop-centra. Een schakel, die in Den Haag zeker op z'n plaats is. Hij vond het van moed getuigen, dat men zich deze inspanning wilde ge troosten, juist in deze tijd waarin velen strijd moeten leveren om te behouden wat ze hebben. Na zijn openingswoord moest de wet houder zich ook een kleine in spanning getroosten: hij ontving van pottenbakker Rudy Boer een met de hand vervaardigde kera mische fluit waarmee hij de ten toonstelling moest open fluiten. Geïnspireerd door de muzikale kwaliteiten en het blaasvolume van de wethouder zetten de aan wezigen eveneens de hen on dertussen uitgereikte fluitjes aan de lippen om het solo-concert te assisteren. Pottenbakker Rudy Boer heeft met deze fluit een nieuw produkt ontwikkeld. Het zijn wonderlijke fluiten, in bizarre vorm, met een zuiver gestemde toonladder, of gekke één- of twee-tonige fluiten in de vorm van een vis, een muis of een uil. De Woonbeurs geeft de indruk van een open huis. men kan van kamer naar kamer lopen en vloerbedekking, behang, meubels en wat er zoal op het gebied van woninginrichting te koop is, bekijken. Phons van Koert exposeert o.a. Spaanse meubelen. Er is een informatiecentrum voor naslag werken om de boekenkast te vullen, er is een hobbystand voor doe-het- zelvers en men kan zich laten infor meren over schoonheidsbehandelin gen. Men heeft echter wel getracht een eigen beurs te brengen, die totaal verschillend is van de Damesbeurs. In lekkere hapjes, die aan stands bereid worden, valt dan ook niet te happen! Happig zal men echter wel worden bij het zien van de nieuwste caravan van de fa. H. Lelievelt (Lichtenvoorde) De caravan heeft ronde ramen van naar buiten bolstaand glas, waardoor men 'om het bolstaand glas, waardoor raam aan de voorwand heeft een dia meter van 1.76 m. De ronde ramen geven het effect van een erker. De sta-caravan is voorzien van toilet, dou che, kasten, een fornuis en een stalen aanrecht. Acht personen vinden er een geriefelijke slaapplaats. In luxe uitvoering kost de caravan 17.000. Nieuw is ook een toilet met aange bouwde vernietiger, waardoor geen ri olering nodig is. De afvoerbuis kan op een gewone leiding aangesloten worden. Wie een zwembad in z'n tuin wil hebben kan dat in elk gewenst model krijgen van zwembadspecialis ten Spijker en Co. (Amersfoort). Het zwembad op de woonbeurs is 4 x 8 meter, heeft verwarmd water, water verversing etc. en kost 13.000. De Trekvogel uit 's-Gravenzande toont twee typen toercaravans van Franse makelij, de Chollet-caravans met po lyester in sandwich constructie wordt een optimaal gunstig weggedrag be reikt. Midden op de beurs staat een Rapid bungalow, een geprefabriceerde bun galow, die K. van der Hout, 's-Graven zande. op de markt brengt. Op de tentoonstelling werd de bungalow in drie dagen opgebouwd. Normaal kan hij vanaf het moment dat de eerste spade in de grond gaat, in 4 tot zes weken klaar zijn. De dikte van de buitenwanden is 17 cm. Het tweede Rapid-toungalowtype heeft een boven verdieping, die via een vaste trap bereikbaar is. Den Haag Zoetermeer DEN HAAG De provinciale weg 20 tussen Zoetermeer en Den Haag zal slechts over een gedeelte van de oor spronkelijk geplande lengte moeten worden aangelegd. De weg zou vanuit Zoetermeer moeten lopen tot het toe komstige kruispunt met rijksweg 14, de verlengde Landscheidingsweg. Dit zeggen Gedeputeerde Staten in een nota aan de verkeerscommissie van provinciale staten. De voornaamste argumenten, die tot de mening van G.S. hebben bijgedra gen, en waardoor het westelijk deel van de weg (die parallel zou lopen aan de Hofpleinspoorlijn en de Rei gersbergen weg) niet zou worden aan gelegd, zijn: dat de aanleg van het traject de verkeersdruk in het Haagse centrum zou vergroten, de wijk Mari- ahoeve in twee gedeelten zou worden gesplitst en dat in Leidschendam ten oosten van de Vliet honderd goedko pere woningen zouden moeten worden afgebroken. Verder stelt G.S. dat de forenzen uit Zoetermeer, Den Haag via de conurba- tiespoorweg of per auto zouden moe ten bereiken. NIEUWKOOP Het is helaas een realiteit, dat de Nieuwkoopse plassen in steeds toenemende mate aan ver vuiling worden blootgesteld en door zeer velen als een goedkope vuilnis bak worden gebruikt. Men deponeert er constant alles in wat men maar kwijt wil. Het zijn overigens niet alleen de Nieuwkoopse ingezetenen die zich daaraan schuldig maken maar veelal ook de bewoners van woonbo ten e.d. die langs de oevers van de plassen en overal in het plassengebied te vinden zijn. Zeer velen ergeren zich hieraan te recht en dat heeft ertoe geleid dat besloten is een actie te gaan voeren om de plassen schoon te maken. Hieraan werken mee het Kunstgenoot schap 't Regthuys, de VW Nieuw koop, de Vissersvereniging Nieuwkoop en Noorden, de Vereniging tot be houd van Natuurmonumenten, de Pol der Nieuwkoop en Noorden, de Juni or Kamer Nederland, afdeling Gouda, de Stichting Jeugdcentrum 'At Home', de Vredeswerkgroep Nieuwkoop en de speeltuinvereniging 'De Zudde'. Zij hebben aan alle hoofden van de lagere scholen in Nieuwkoop en Noorden een brief doen uitgaan met het verzoek een aantal kinderen van de hoogste klassen, die allen de zwem- actie af te staan.De actie zal gehouden kunst machtig moeten zijn. voor deze worden op zaterdag 22 april. Door de gezamenlijke bootverhuurders zijn gratis 65 roeiboten beschikbaar ge steld die alle bemand zullen worden met een roeier en een 'vuilvisser" die het verzamelde vuil op nog aan te wijzen plaatsen aan de wla zullen deponeren, vanwaar het met de vuil nisauto en vrachtwagens naar de daar voor gebruikelijke stortplaatsen zal worden vervoerd. Er zal om 9 uur worden gestart en de visserij zal om 4 uur worden beëin digd. Een en ander zal zo worden Ook een stand met Pakistaans handwerk vindt men op de Woon beurs. Kunstnijverheid in zilver, prachtig handborduurwerk en hout snijwerk, kleden en lampen toont Faith Trader Pakistan in de show room 'Nashemen'. Tot de demonstratiestands op de beurs behoort ook muziekhandel Ger ritsen, die exposeert en demonstreert met electronische orgels, o.a. Yahama orgels. In de avonduren kan men de bloem sierkunstenaar Berserik bloemschikde monstraties zien geven. De door hem vervaardigde bloemenarrangementen mogen de bezoekers meenemen. De Haagse Woonbeurs 'Thuis en Tuin' is dagelijks geopend van 13 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Op zondag is de tentoonstelling geopend van 13 tot 17 uur. De toegangsprijs is 2,per per soon. Kinderen en 65plus bezoekers betalen 1 gulden. Jonge kinderen mo gen gratis meekomen. Gemeente Den Haag: DEN HAAG Eèn van de facet ten van de woningnood is de om standigheid, dat mensen met hogi inkomens vaak in woningen met een lage huur wonen. Doorstro ming is noodzaak, maar dan moe ten er wel woningen zij a Flats van 325 in Zoetermeer achtte wethouder Nuij, maandagmiddag sprekend ln de gemeenteraad, niei de meest ideale doorstroomwonin gen. Als er niettemin straks geschikts woningen voorhanden komen vooi de doorstroming, moet de gemeen te een middel hebben om die door stroming op gang te brengen. Ii afwachting hiervan wordt nu reedi in niuewe huurcontracten voor ge meentewoningen de passage opge nomen dat, als door een bepaald oorzaak groot verschil ontstaat tui sen huur en inkomen, de gemeent het recht heeft het huurcontrac op te zeggen. Wethouder Nul hoopte, dat de woningcorporatie spoedig dit voorbeeld van de meente zullen volgen. DEN HAAG Ds. A. Prins, pred kant van de Gereformeerde Kerk vi 's-Gravenhage-west heeft bedankt vo< een beroep naar Zwijndrecht. Onlangs heeft ds. Prins bedankt voi een beroep naar Winschoten. ADVERTENTIE en maar half MWP zo vet. georganiseerd, dat elke boot een eigen gebied zal bestrijken. Des avonds zal voor de deelnemende jeugd een film in De Rank worden vertoond. DEN HAAG Het feit dat de Doops gezinde zending 125 jaar bestaat is ook aan de Haagse gemeente niet zonder meer voorbij gegaan. Zij zal een be drag van 7.000,bijeenbrengen voor een sterilisator in het ziekenhuis te Taju. Gistermorgen ging in de Doopsgezin de kerk voor ds Zwartendijk die preekte over 2 Corinthe 5 vers 14. Na de dienst vond in de lokalen der kerk in meer intieme sfeer de herdenking plaats, die gehouden werd in een Indonesische sfeer en waarbij ook een Amerikaanse verkoop van allerlei arti kelen plaats vond. VOORSCHOTEN Met ingang van 30 april heeft de NZHVM de route van lijn 46 (Leiden-Den Haag v.v.) verlegd en een nieuwe buslijn inge legd: Lijn 49 (Leiderdorp - Station Voorschoten - Den Haag v.v.). Langs deze routes komen abri's. Totaalkos- ten 42.280 waarvan de gemeente Voorschoten er 24.000 voor zijn re kening neemt. Het centrum van Voorschoten krijgt 40 parkeerplaatsen voor kortparkeer- ders erbij naast Albert Heyn. De onbewaakte spoorwegovergang ach ter Noord-Hofland (particuliere over gang voor de boerderij) wordt voor verkeer verboden. De overgang is voor openbaar vervoer levensgevaar lijk. N.S. beveiligt hem niet, omdat het een particuliere overgang is; de boer kan niet aldoor de hekken dicht doen die door Jan en alleman worden opengezet en de gemeente Voorscho ten kan er geen politie-agent zetten. Daarom alleen een bord: Verboden Toegang. De Erasmusstraat in Voorschoten krijgt een parkeerverbod aan één kant. Kagerplassen moeten i schoon WARMOND Vorig jaar werd voor de eerste maal een grote schoonmaak- aktie gehouden op de Kagerplassen. Vastgesteld is dat de vervuiling op de Kagerplassen duidelijk is afgenomen. Maar met één keer schoonmaken is men er niet; het meer behoeft ook regelmatig onderhoud. Daarom zal op 15 april wederom een schoonmaakak- tie op de plassen plaats vinden. Deze start om 10.00 uur bij de Gemeenteha ven. In t Kaagdorp vanaf 't Pontje', ln Alkemade en Rijpwetering bij de 'Koppoellaan' en in Nieuwe Wetering nabij de Meerbrug. Verzocht wordt harken, een extra trui en brood mee te nemen. Kleine bootjes en motor bootjes zijn voor deze aktie heel goed bruikbaar. Het is de bedoeling dat de aktie om vier uur een eind neemt. Van een onzer verslaggevers SASSENHEIM Een dikke tweehonderd zonzoekers zaterdagmiddag op Schiphol, een normale zaak, maar als dat ruim tweehonderd per soneelsleden zijn van een jubilerend bedrijf wordt de zaak wel wat exclusiever. Een kwart eeuw geleden ontstond in een klein werk plaatsje in Sassenheim het verwarmingsbedrijf Schulte en Lestraden en om dat feit nu te vieren bood directeur Jaap Lestraden (47) alle werknemers die geholpen hadden dit bedrijf groot te maken een vierdaagse reis naar Palma op Mallorca aan. Inclusief echtgenotes en verloofden was dat een grote groep, zodat Martinair met twee DC 9's het platform op moest komen om hen allemaal goed en wel over te brengen. werd gevierd. De feestvreugde kon niet op want zeven personeelsleden, de mannen van het eerste uur, vier den hun jubileum tegelijkertijd. De aanwezigheid van het Martinair-caba ret met satirische liedjes op het be drijf en zijn directeur verhoogde de feestvreugde, die ook na terugkomst vandaag omstreeks een uur of drie, zal voortduren. Wan bulten bekeken zullen wel enke le mensen zeggen dat wij enorm veel geld hier aan besteden, maar deze reis jes zijn beslist niet zo duur', aldus directeur Lestraden, die gauw even voorrekent dat dit festijn het bedrijf per werknemer nog geen tientje per jubileumjaar kost, afgezien natuurlijk de kosten voor echtgenotes en verloof den. Hij benadrukt dat zo'n reis niet geld-over-de-balk-smijterlj is, want za kenman als hij Is, heeft hij zich vooraf terdege gerealiseerd dat als hij zijn personeel zoals gebruikelijk bij een jubileum een gratificatie zou geven, dat dan de belasting daarvan zoveel zou opslokken dat het perso neel er in feite maar weinig van overhoudt, wat met zo'n reis als deze niet het geval is. Voorts vindt hij het enorm belangrijk met alle mensen Opgewondenheid, enthousiasme en dolle pret Drie sleutelwoorden voor de 1500 kilometer naar Mallorca. Het beetje regen op Schiphol kon beslist de pret niet drukken. Evenmin het kleine beetje remous dat de Karei de Grote en de Europa op zo'n 30.000 voet deed dansen. Beroepsmatig inte resse toen gezagvoerder Oskam van de Karei de Grote boven Parijs meedeel de dat het buiten op die hoogte 45 graden Celsius onder nul was. terwijl de binnentemperatuur behaaglijk ge noemd kon worden. Maar wat wil je anders met verwarmingsexperts aan boord Palma, zaterdagavond bij aankomst een beetje triest. Na een week van werkelijk schitterend weer druilde de regen uit de grijze wolken, maar zo weinig, dat hij het plezier van de Schulte en Lestraden-vakantiegangers niet kon bederven. Twee bussen per vliegtuig dc twee toestellen kwa men met een tussentijd van èèn uur aan Van Heuvelink uit Zutphen, organisator van deze reis, vervoerden de zonzoekers naar het hotel 'Gemi- nis' in El Arenal, waar hen zondaga vond een enorme barbecue-feest wachtte en waar met ware zuiderlijke uitbundigheid het zilveren jubileum tegelijk op stap te gaan. 'Ondcrscf beslist niet de bindende invloed f hiervan uitgaat. Deze reis komt oir twijfcld de teamgeest ten goede'.!' heer Lestraden ziet in deze reif grote mogelijkheden ook voor andj bedrijven die in samenwerking bijv. personeelsverenigingen ook I dergelijks kunnen organiseren. Het Schulte en Lestraden-cond heeft overigens veel meer persoim' dan de vakantiegangers die vier da n op Mallorca doorbrachten. Dat wa f,{ uitsluitend de werknemers van 111 moeder-ondernem'ing die een ks w eeuw oud is. Er zijn voorts nog ze dochters die gezamenlijk met S hoofdvestiging zo'n kleine duizFÏ msn elke dag op de been brengen. lD Het osdste en tevens moeder co nel1'0 heeft eer» rijke historie, want werd opgebouwd door twee mamen Schulte die in 1947 een klein bed in bezat maar geen diploma's en Les, den, destijds 22 jaar, die op het b e van die papieren wel kon bogen. I le samenwerking resulteerde het eefj^ jaar in een omzet van 70.000 m( vorig jaar in een omzet van je miljoen! Een verwarnringsbedrijf Ve gelegen is ln de Bollenstreek lai altijd werk vinden, dat is de laa Lx 25 jaar wel door Schulte en Lestra bewezen. Nu het jubilerende bedrijf begin Pu dit jaar Homij uit Heemstede c'ra nam hoopt de heer Lestraden te I *n nen komen tot een perfectione?n van de bloembollencultuur. Deze 25 jaar zijn een mijlpaal v 0K het bedrijf en zonder onverw» ls tegenslagen zullen daar nog wel r" mijlpalen aan toegevoegd kun worden. Wat directeur Jaap Lestra dan voor zijn personeel in pcn heeft, blijft een vraag, maar ge#"a zijn karakter zal dat wel weer ne bijzonders zijn. br.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4