"Leiden krijgt 'supermarkt' voor het avond-onderwijs Agenda Leiden Moedig maar riskant pogen van Imperium Weer 244 flats in Merenwijk Kennismaking gevraagd Kunstmestverwerkend bedrijf past niet in open gebied Steeds meer wildwest Puntsgewijs Kok exposeert in N.H. Kapel jiOUW/KWARTET DINSDAG 11 APRIL 1972 L 3 LEIDEN Ingaande 1 augustus 1972 zal voor Leiden en het gehele verzorgingsgebied daaromheen één 'avondonderwijs-supermarkt' be schikbaar zijn. Dat is een gevolg van een volledige samenwerking van alle bestaande 'detaillisten' op het gebied van het algemeen voortgezet avondonderwijs. Naam van de supermarkt: Stichting Avondscholengemeenschap voor Voortgezet onderwijs voor Leiden en Omstreken. Schoolgebouwen: Kagerstraat (Louise de Coligny-scholengemeen- schap) en Eijmerspoelstraat (Scholengemeenschap 'Sint Agnes'), beide naast elkaar gelegen in het Boerhaavekwartier vlak bij trein en busstations. Rector: de heer D. J. van Kooten, nog conrector aan de Louise de Coligny-scholengemeenschap. Venvacht leerlingenbe stand: ca. 800. De treffendste overeenkomst met een supermarkt is wel, dat de'cliënt' zo veel als mogelijk is naar eigen be kwaamheden en omstandigheden in de vorm van deel- en keuzepakketten zijn geestelijke bagage kan aanvullen. Bovendien kan nu 'aan de kassa' de hoogst mogelijke korting worden ver strekt in de vorm van een maximale rijkssubsidie. De administratieve en technische samenvoeging maakt het avondonderwijs bovendien veel duide lijker bereikbaar voor zoekenden. Partners De stichting wordt gevormd door On willekeurige volgorde): IENSDAG 12 APRIL iet dsgchoorzaal: 12 45 u: pauze-orgelconcert t o Beusekom. Stadhuis: 4-6 u; spreekuur n_ :lale raadsvrouw. "S. NDERDAG 13 APRIL eil dsgchoorzaal: 8.45 U: Seth Gaaikema. lien jseveltstr 20: 8 uur: De Natuurvriend. IJDAG 14 APRIL ■J Ine Burcht: 8 u: Friese Vereniging. Rijn- J 7 idflat: 8 u: Smalfilmliga. Vcsterstraat 40: e W 0 u: Imperium met 'Een draad in het- nker' (Hella Haasse). Boshuis: achter Hof- n 76, 7-9.30 u: ruilbeurs voor verzame lt I rs. IDAG 15 APRIL •K.straat: 8.30 u Imperium met 'Een ud jn het donker (Hella Haasse). Turk: uur: receptie t.g.v. 50-jarig bestaan ■Ok(t>Etlaarsbond ■^'li-era: 7 en 9 30 u Joe Cocker: Mad dogs Englismen'. a l., iedere middag 2 30 en de paasdagen 2 en 4.15 uur. Mijn hond een dief' (een Walt Dlsneyfilm). nacht- rst. vrij en z. 24 u "El Dorado'. IS jr. »r: "De 4 vuisten van de duivel'. 2.30 en n 9.15 u. beide paasdagen extra voorstel- f 4.45 u. 14 jr. Llda: 'Anatevka. a.I 2.30 8 uur. Studio: Erottlessimo', 14 jr. 2.30 7 9.15 uur. beide paasdagen extra 4.45 uur. ion: 'The Aristocats', a l. 2.30 7 en 9.15 zo extra voorstelling om 4.30 uur tevens paasdag. OTHEKEN Itheek Centraal: Breestraat 74, tel. 20552. apotheken Voorschoten en Oegstgeest •n ook dienst. 'ERSDIENST zaterdag 10 uur de eigen dokter raad- daarna 5 maal 2 bellen. KANTOOR ANWB naandag en donderdag van 10 tot 16 ke* °P do Lammermarkt. „pi HANDELING NA ONGEVALLEN poliklinische behandeling na ongevallen dt van dinsdag 12 uur ('s middags) tot ensdag 12 uur waargenomen door liet it iconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag uur door het St. Elizabeth ziekenhuis ooigracht). Op andere werkdagen en op P idagen door het Academisch Ziekenhuis. 1 [tersdienst: 5 maal 2. (Zat. 10. uur rmiddag tot zondag 24 uur). Brandweer: amI laai 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. WW BEENSCHAP ZUID-WEST Ipverlenings- en informatiedienst voor Lei- i Zuid-West, secretariaat Jacques Urlus- ntsoen 83, voor hulpverlening telefoon 60: voor informatie telefoon 33921. lier ZOEKUREN ZIEKENHUIS demlsch Ziekenhuis: Dagelijks, behalve dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 10-14 u; zaterdag en. zondag van 14.30- JO uur. e JJèoektiJden Kliniek Verloskunde en Gynae- oglc: Voor patiënten van de afdeling naecologie en voor zwangeren: van 10 - van 15-20 u. voor kraamvrouwen: orn 10-11.30, 15-17.30 en van 18.30-20 isdag is er de gehele dag geen bezoek, oek Praematurenafdeling (alleen voor ou rs); dinsdag niet. Ma., wo.. do., en vrij.. 18.30-18.45 uur; za. en zon. van 15-15.15 conesscnhuis: 1ste klasse dagelijks: 11-12 13.15-14 u; 18.45-19.30 u. 2de en 3de ise: dagelijks '13.15-14 u: 18.45-19.30 u. iderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u en andag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19 tabelh Ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas dagen van 14-15 u en van 18.45-19.30 u: klas: alle dagen van 11.30-12 u van 14-15 n van 18.45-19.30 u. 1ste klas: alle dagen laf half twaalf. tamafdellng: 3de klas: van 15-16 u en van 15-19.30; 2de klas: van 11.30-12 u (alleen Ajiers) van 15-16 en van 18.45-19.30 u ideren vanaf 4 Jaar; alle dagen van 15-16 thfïdi cn do van 18-18.30 u. nakllniek: 3de klas: 13.30-14.30 en 18-19 u: klas: 13.30-15.30 en 19-20 u; 1ste klas: 11- 13.30-15.30 en 19-20 U. H chlatrlsch Ziekenhuis Endegcest: Dinsdag L'em vrijdag 13 tot 14.30 u; zondag 11 tot 12 ii 2 tot 3 u. [itgeest: Bezoekenuren Jeigersmakllniek: aari te.m.Vrij 16.45-17.45 u: zaterdag 13 u-15 eds londag 11-11.45 u en 13-15 u. _r, ben: Bezoekuren ziekenhuis 'Rijnoord: da- ijks (ook in het weekend): 1ste en 2de ^oJ f: van 10.30-11 u: van 14 -14.45 u: van 18- tet u kraamafdeling: van 16-17 u. van 19-19.30 Cphciralleen voor echtgenoten: kinderafdeling; 15-15.30 u. van 18-18.30 u alleen voor Iers. Kinderen beneden de 16 Jaar, géén -.Zang op de kinderafdeling, nrfordwijk: Sole Mlo klassepatiënten dagelijks i 3 tot half 5 en 's avonds van half 7 tot eSW (TOONSTELLINGEN penburg 73 foto's Gerard Petrus Fleret. 12 april. LAK-tentoonstelllng. a lenhal: werk van Theo Niermeyer. beel- graaln en schilderijen, dag. 10-16 u., zon en flisc "dagen 13-16 u, vanaf 1 april dag. 10-17 •nlai en lon en feestdagen 13-17 u, duur tot 23 uiai rll 1 vol lermarkt 3: Galerie v.d. Vlist: schilderijen lei "aan van Esveld, grafiek Peter Gente- I Oar, wandkleden. Els Allan, potterie: Hans L, i Rlessen en poppen van Arnaud Muller LaD Isls. Tot 13 mei. du andag 10 april ]j Schouwburg: 20.15 uur 'n Blok aan t iedt jdag li april Schouwburg: 20.15 uur N.R.T. met half om half 20.15 orgel. april Schouwburg, 20 15 uur. A'daras Toneel Interieur. 14 uur Mlchlel de Fluiter ipentheater Frank Kooman. 14.30 uur 'honijnus 't wijze konijn ■derdag 13 april >- Schouwburg 20.15 uur 'n Blok aan 't Itentla. 20 uur Beethoven planokwartet is Idag 14 april i- Schouwburg 20.15 uur Maak mevrouw ;edl t wakker T. 20.30 uur Geen Bacchanalen fentkerk. Hengelolaan. 20.30 uur Teun ip bi [«n orgel en Cantorlj van Adventkerk 'tentla 20.30 uur Ned. Studenten Kamo- SlO kest '•gebouw, Ln. v Meerdervoort 15, 20.15 Zlngendo Zolder met Amatl-kwartet Kon. Schouwburg 20.15 uur 't Is Voorbij IIOT, 20.30 uur geen Bacchanalen DIHgentia 20.15 uur Narciso Vypes, gitaar Congresgebouw 20.15 uur Opera van Keulen met Otello v Verdl Circustheater Guido v Dcth, 14.30 uur De gouden hand; 20.30 uur Suuske cn het verloren schaap. Poppentheater Frank Kooman, 14.30 uur Sophonijnus 't wijze konijn Op Gouden Wieken. Schev. weg. 19.30 uur Kinderkoor Harpe Davids met musical De Wilde Zwanen o.l.v. Niek Scheps DELFT. Stadsdoelen 20 uur CMV Prins Hendrik met Die Stadtkapclle Meinerzhagen. Zondag 16 april Kon. Schouwburg 14 uur Nachtasiel; 20.15 uur Schakels. HOT. 20.30 uur Geen Bacchanalen Dlligentla, 14.30 uur Michael Roll, plano Poppentheater Guido van Deth 14.30 uur Do Gouden Hand DELFT. Stadsdoelen 20 uur NRT met Liefde half om half. ALPHEN Bij de reeks inbraken die vrijwel alle zeer weinig buit ople verden. werd nu het Eltonicbedrijf aan de Industrieweg in West betrok ken. Men wist binnen te komen door het vernielen van een raam. De buit bestond uit een paar pakjes sigaret ten. Leidse Onderwijsinstellingen iL.O.I.); stichting katholiek onderwijs; ver. voor chr. voortgezet onderwijs; ge meenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs; prot chr. school- ver. voor mavo; genootschap 'Kennis is Macht' (handelsavondonderwijs); stichting r.k. handelsavondschool 'St. Pieter'; stichting chr. avond-ulo te Katwijk aan Zee; stichting Leidse avond HBS (havo en atheneum); ge meentebestuur van Leiden. Voorzitter van het breed samengesteld stichtingsbestuur is drs. H. W. Engel hart. Er zijn uiteenlopende redenen voor de nieuwe samenwerkingsvorm: avondscholen kunnen alleen, in dien zij in een groter geheel zijn opgenomen hun leerlingen voldoende gedifferentieerd onderwijs bieden; voor de gehele scholengemeen schap (dus niet alleen voor het mavo dat al gesubsidieerd werd) maar ook voor het havo/atheneum kon op deze wijze rijkssubsidie worden verkregen (dus lager lesgeld voor leerlingen); door de inwerkingtreding van de Mammoetwet mag het handelsavond onderwijs niet langer dan tot 1 au gustus 1975 blijven bestaan. Zijn plaats wordt overgenomen door het economisch en administratief onder wijs en het mavo. door samengaan in de stichting (vooral met de mavo-afdeling) zal het handelsavondonderwijs het best aan de Mammoet-ontwikkeling kunnen worden aangepast Verder hebben uiteraard onderwijs kundige en onderwijstechnische over wegingen een belangrijke rol ge speeld. Voor de leerlingen zijn hier van wel de belangrijkste resultaten: goede en goed bereikbare huisvesting van de school, een grotere keuzemoge lijkheid uit examenpakketten en bete re doorstromingsmogelijkheden. Ook M.E.A.O. Alle avondopleidingen van de part ners worden aan de nieuwe stichting overgedragen en blijven zo veel moge lijk binnen de stichting hun bestaan de opleidingen afmaken. Nieuwe leerlingen krijgen gelegen- Ook in Leiden een trimivandeling LEIDEN Op zaterdag 22 april a.s. vindt in ons land een nationale trim- wandeldag plaats. Ook in Leiden zal dit wandelgebeuren de aandacht vra gen. Op 22 april kan men individueel of in groepsverband op ieder willekeu rig tijdstip tussen 10.00 en 14.00 uur starten vanaf én der drie volgende plaatsen: Sportpark 'Leidsche Hout', Voetbalkantine 'Rodenburg' Leiden- Noord, en Zwembad 'De Vliet'. De af te leggen afstand bedraagt 10 km. Bejaarden en gezinnen of groepen met kleine kinderen kunnen volstaan met een wandeling van 5 km. De kos ten van deelneming bedragen ƒ1,— per persoon. Na het voltooien van de tocht ontvangt iedere deelnemer een trim-herinneringsspeldje. t-cuj n Dl 'WeBgebouw, 20.15 uur Jub. concert Resi- Kerkkoor o.l.v. John Verheijen met ["en en symfonie-orkest prdag 15 april LEIDEN In een voor Leidse be grippen zeldzaam korte vergadering ging de gemeenteraad gisteravond on der meer akkoord met de bouw van 244 galerijflatwoningen aan de IJsel- meerlaan in de Merenwijk. 4Het plan omvat 32 tweekamerwoningen, 164 vierkamerwoningen en 48 vijfkamer woningen. De gemiddelde bruto-huur- prijs wordt ongeveer 313,per maand. De bouw kan direct beginnen: in de eerste helft van 1973 worden de flats opgeleverd. B. en W. deelden nog mee, dat op zeer korte termijn de vergunning voor de bouw van 365 maisonnettes kan worden ver wacht: zo dra de ze bin nen ls, kan ook met de bouw hiervan worden begonnen. Deze maisonnettes komen eveneens ln de Merenwijk. Dc reorganisatie van de commissies werd gisteravond afgerond met het benoemen van de leden der elf nieuw gevormde commissies. De commissie vergaderingen zullen voortaan open baar zijn. De 'commissie voor algeme ne en bestuurlijke aangelegenheden' bijt vanavond het spits af met een VOORSCHOTEN De politie heeft zaterdagnacht een auto met twee in zittenden proberen aan te houden die hadden ingebroken in een sigarenma gazijn, waar zij werden gestoord. De ene inzittende is later zonder auto aangetroffen langs de Kostverloren- weg in Leidschendam. Dit bleek P. de W. te zijn. Later bleek dat zijn auto met twee kogelgaten op het parkeer terrein op de Kostverlorenweg was achtergelaten. Die twee kogelgaten waren door de politie in de auto geschoten. In Voor schoten was inmiddels L. S. (Lange Leo) gearresteerd die ook in die auto zat maar er uit was gesprongen. Er schijnt nog een onbekende derde in de auto te hebben heid op grond van hun vooropleiding een keus te maken uit het uitgebreide studiepakket van de nieuwe stichting waarin 'oude' opleidingen geheel of gedeeltelijk zijn verweven. Zo zullen de beide bestaande handels avondscholen 'Kennis is Macht' en 'St. Pieter' ogenschijnlijk geheel ver dwijnen. De overdracht van deze eer biedwaardige onderwijsinstituten zal met een speciale gelegenheid apart onder de algemene aandacht worden gebracht. Nieuwe leerlingen voor het handelsa- vondonderwis krijgen echter de gele genheid in de mavo-afdeling op hun eigen wijze hun onderwijskennis te verrijken. Bovendien hoopt de stich ting in 1973 of 1974 te kunnen starten met een aparte afdeling voor middel baar economisch en administratief on derwijs. De mavo-leerlingep krijgen door de schaalvergroting niet slechts een gro tere keuzemogelijkheid voor de exa menpakketten maar worden ook nog in de gelegenheid gesteld het mavo diploma in gedeelten 'bijeen te spa ren'. Zowel voor de driejarige als voor de vierjarige mavo kan men in uiterlijk vijf of zes jaar tijd in enkele deelpaJtketten het diploma behalen. Hieraan blijkt namelijk steeds meer behoefte te bestaan en wel door: de steeds meer toenemende specia lisatie; de wens om niet elke avond door studie bezet te zijn; het opvullen van tekorten van vroeger dagonderwijs (bijv. wiskunde of een bepaalde taal); de afwezigheid van de noodzaak om een geheel pakket voor een be paald diploma te volgen Toelating De minimum-leeftijden in het jaar van toelating zijn: voor het mavo: le klas 16 jaar; 2e en 3e klas 17 jaar. Voor het havo/atheneum: le klas 18 jaar; 2e klas 19 jaar; 3e en volgende klassen 20 jaar. De voorlopige aanmelding voor studie bij de Stichting Avondscholengemeen schap kan uitsluitend schriftelijk ge schieden bij de voorzitter van de Stichting p.a. Stationsweg 26, Leiden. Het bestuur zal de aanmelding in de tweede helft van mei beantwoorden. Men kan zich voorlopig ook nog schriftelijk opgeven bij de oude adressen. In dit gebouwencomplex wordt al het Leidse avond onderwijs geconcentreerd LEIDEN In het Microtheater aan de Vestestraat bracht de toneelgroep Imperium ('een flexibel theater waar het toneel alle kanten op kan') de première van Hella S. Haasse's spel 'Een draad in het donker' onder regie van Bert Dronkers. De schrijfster schreef dit stuk rond de mytjhe van koning Minos van Kreta en het stiermonster Minotaurus. Zij heeft daarbij echter de lijn doorgetrokken tot onze dagen. Het werd aldus een spel van de waarheid; Theseus n.l. beweert de stier te hebben gedood, hoe-wel cr naar de verklaring van Minos tegen zijn dochter Ariadne geen stier in het labyrinth was Volgens het bekende mythologische verhaal ontsnapte Theseus uit het labyrinth door het volgen van de draad, die Ariadne voor hem had gespannen. openbare vergadering in kamer 234 van het stadhuis: aanvang 8 uur. Aan de orde komt onder meer het verle nen van een extra subsidie aan het Lelds Politlemuziekgezelschap. De heer H. Amptmeyer keert weer terug ln de raad voor de PSP: zijn geloofsbrieven werden gisteravond in orde bevonden. LEIDEN Een te Voorschoten woonachtige ongehuwde dame re flecteerde op een huwelijksadver tentie. Volgens de advertentie zocht een 57-jarige academicus, ge fortuneerd en eigenaar van een flo rerend bedrijf kennismaking. Op haar brief ontving zij een uitnodi ging voor een bespreking. In plaats dat zij een academicus ont moette zag zij zich gesteld voor een Haagse huwelijksmakelaar. De ze deelde de dame mee, dat hij enkele heren naar haar toe zou sturen, mits zij hem een paar honderd gulden zou betalen. Toen zij dit weigerde en ook weigerde een kontrakt te tekenen, ontstak de huwelijksmakelaar in woede en kwam dreigend op haar af. Dit speelde zich af in een kamer van de huwelijksmakelaar, die was volgehangen met allerlei wapen tuig. Uit angst heeft de bezoekster een kontrakt getekend, zonder zich van de inhoud daarvan te verge wissen. Op grond van dat kontrakt eiste de huwelijksmakelaar beta ling van 218,50 met rente en proceskosten voor het kantonge recht te Leiden. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, nam in zijn vonnis, mede op grond van het feit, dat het betoog van de dame door de huwelijksma kelaar niet behoorlijk werd be twist, de juistheid daarvan aan. In zijn vonnis overwoog hij. dat de huwelijksmakelaar zijn cliënte een dusdanige vrees heeft ingeboe zemd, dat niet meer van een geoor loofd karakter daarvan kan worden gesproken. Het optreden van de huwelijksmakelaar, aldus de rech ter, kan geacht worden op een redelijk mens zodanige indruk te maken, dat deze uit vrees, dat eiser hem of haar anders iets zal aandoen, ccn stuk. dat hij of zij normaliter niet zou hebben onder tekend, desondanks ondertekent. De kantonrechter wijst er in zijn uitspraak nog op, dat de huwelijks makelaar ten onrechte de veron derstelling opwekte, dat de dame een haar sympathiek aandoende academicus zou ontmoeten en on verwachts met de huwelijksmake laar werd geconfronteerd, terwijl de in de advertentie bedoelde aca demicus niet beschikbaar bleek. Op deze gronden vernietigde de rechter het contrakt en veroordeel de de huwelijksmakelaar tot beta ling van 415,proceskosten. Dit is, naar wij vernemen, niet het enige geval, waarin de nu te Den Haag en voorheen te Warmond gevestigde huwelijksmakelaar de grens van het toelaatbare heeft overschreden. Hij heeft, naar wij aan het onder redaktie van Th. J. van der Heijden (Leiden) staande rechtskundig maandblad 'De Prak tijkgids' ontlenen, in den lande verschillende vorderingen bij kan tonrechters aanhangig gemaakt. Zijn vorderingen worden in de regel van de hand gewezen, vaak op grond van gepleegd bedrog en misleiding. Het staat wel vast. dat de betrok ken makelaar gefingeerde adver tenties (lok-annonces) plaatst, waarin een heer of dame kennis making vraagt. Op deze wijze be- deikt hij huwelijkskandidaten, die dan door hem of een acquisiteur worden bewerkt om van zijn dien sten en een psychotechnisch ad viesbureau gebruik te maken. Burgerveen in beroep bij Kroon BURGERVEEN Het Dorpshuis werk Burgerveen (500 inwoners) heeft een brief gezonden naar de Koningin. Men gaat in beroep bij de Kroon tegen de plannen van de Agra rische Unie n.v., om een kunstmest verwerkend bedrijf te stichten aan de Ringvaart, tegenover de Westeinder- plas. Tegen het afgeven van de verklaring van Gedeputeerde Staten, ls destijds door èèn van de dorpsbewoners een bezwaarschrift ingediend. Uit een advies van de dlrekteur van de provinciale planologische dienst van Noord-Holland, blijkt, dat tegen de vestiging overwegend bezwaren be staan van landschappelijke aard. Hoe wel Gedeputeerde Staten ook, volgens een brief van 22 februari, van mening zijn dat de grond is gelegen ln een nog open gebied met een grote land schappelijke waarde dat zij gaarne gaaf zouden willen houden, hebben zij de particuliere belangen van de betrokken onderneming laten prevale ren, aldus de dorpsraad. Aan de Kroon wordt nu gevraagd een onderzoek te laten instellen, om na te gaan of het besluit van G.S. in aan merking komt voor vernietiging, als mede om hangende dit onderzoek het besluit te willen schorsen, om zo te voorkomen dat onherstelbare schade aan het gave open gebied tussen Bur gerveen en Rijsenhout zal worden aangericht HAZERSWOUDE Donderdagavond, 13 april om half acht, geven de jeugd koren van Zang en Vriendschap hun uitvoering in de gereformeerde kerk waaraan alle jeugdleden van het koor, 150 in getal, zullen medewerken, on der leiding van dirigent Peter Bontje. HAZERSWOUDE De gymnastiek vereniging Hou-Vast houdt op zater dag 15 april een bazaar in het Herv. Verenigingsgebouw. Voor oud en jong zullen er ook spelen zijn. Door het star volhouden tegen de waarheid is ontstaan dan in Hella Haasse's verhaal dc breuk tussen Theseus en Ariadne. Het is een zeer moedige poging van Imperium dit stuk te brengen. Dat men daarin niet ten volle geslaagd is, kan het gezelschap moeilijk verweten worden, in dien zin, dat de moeilijkheden zelfs voor doorgewinterde acteurs al zwaar genoeg zijn. Het is dus geen verwijt aan het adres van Imperium, maar wel een waarschuwing dat, als men te hoog wil grijpen men ook de consequenties van een geheel of gedeeltelijke mislukking dient te aanvaarden. Dat klemt nog temeer omdat enkele spelers (speelkers) te zwak van dictie waren om boven de overigens expressieve muziek uit te komen en dus tekstgedeelten onverstaanbaar bleven. Anderen spraken hun teksten te schools uit, waardoor de overtuigende kracht van het woord verloren ging. Wat de beweging betreft zou men er ra.i. goed aan hebben gedaan de assistentie van een balletkunstenaar in te roepen. Het ging nog te veel op de houterige toer; het was te weinig sierlijk, hetgeen weer afbreuk deed aan het visuele aspect van het gebeuren. Nu zal men mij willen tegenwerpen, dat het 'slechts' amateurs zijn, die het spel opvoeren. Maar dat neemt toch LISSE Dinsdagavond 8 uur wordt in het kerkgebouw der Geref. Ge meente een zanguitvoering gegeven door de Zangver. 'De Lofstem' en het Kinderkoor. ALPHEN Op de hoek van de Delftzichtweg en de Herenweg had een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's, een uit Schermerhorn, de ander uit Voorschoten. De bestuurder van laatstgenoemde wagen verzuimde voorrang te geven. De man uit Scher merhorn kreeg een gebroken knie schijf en werd overgebracht naar een ziekenhuis in Alkmaar. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. BENTHUIZEN De heer M. P. Ou- desluys heeft zijn benoeming als raadslid aangenomen. Hij volgt de in december afgetreden wethouder Gom- merse (SGP) op. Het ligt in de lijn der verwachting dat de heer Oude- sluys pas in juni wordt beëdigd. HAZERSWOUDE Dinsdag 11 april om acht uur, wordt in het Michels- huis te Hazerswoude-dorp een bijeen komst belegd door de gezamenlijke niet weg dat.wanneer men in het openbaar optreedt, de toeschouwers er toch iets van mogen verwachten Nogmaals: wij prijzen Imperium graag voor het moedig pogen. Dat men niet helemaal is geslaagd is jammer. Wellicht is de keuze van dit stuk een te overmoedige greep geweest. De opvoeringen worden herhaald tot en met 13 mei elke vrijdag- en zaterdagavond. WILLEM PRINS rTroef' doel beroep op 1 an .4gt LET DEN Het vormingscentrum 'Troef' heeft minister Van Agt van justitie een brief geschreven. De werkgroep kinderbescherming heeft op het ogenblik kontakt met een stichting die geld bij elkaar pro beert te krijgen om kindertehuizen die in financiële nood verkeren enigs zins te helpen.'Het lijkt ons een beet je vreemd dat daar een stichting voor nodig is. Er is toch ook zoiets als het ministerie van justitie, dat financieel zou kunnen helpen?' De reden dat fiet ministerie geen geld geeft is Troef niet helemaal duidelijk, maar er zijn wel meer dingen in uw beleid t.a.v. de kinderbescherming die ons niet helemaal duidelijk zijn.'Vol gens ons wilt u op centrale plaatsen in Nederland onder rijkstoezicht staande tehuizen vestigen. Op het mo ment zou men dan in een overgangs fase zitten. Maar deze overgangsfase komt neer op een systematisch laten ondergaan van allerlei tehuizen, ter wijl er nog niets voor in de plaats is. Vindt u dit ook niet vreselijk bela chelijk? Misschien kunt u ervoor zor gen dat de partikuliere huizen kun nen blijven bestaan totdat er vervan gende tehuizen zijn. bijvoorbeeld door ze financieel te steunen.' vrouwenbewegingen in samenwerking met de Vredeswerkgroep Hazerswou- de. Novib-mcdewerker Han Sleven zal het thema 'Naar een betere wereld- huishouding' inleiden. WOUBRUGGE De uitgestelde zang uitvoering van 'De Lofstem' wordt nu gegeven op dinsdag 11 april om 7.30 uur in de Hervormde kerk. HILLEGOM Dinsdag 11 april om 8.15 uur komt de wijkraad Meer en Dorp bijeen in de bedrijfskantine van De Ringvaart, Meerlaan 222. De speel- gelegenheid in de wijk, is het onder werp van gesprek. NOORDWIJK Karei Kok exposeert zijn werken van 14 april tot 2 mei in de N.H. Kapel aan de Hoofdstraat. Enkele leerlingen (Rijnlands Lyceum) zullen ook werk tentoonstel len. De officiële opening is vrijdag 14 april om 8.15 uur. De heer N. Schmal zal samen met de heer Kok een serie kristallen door draaiende polarisatie filters projecteren. De tentoonstelling wil voor een ge deelte laten zien, dat het afval van de mens, dat de wereld dreigt te verstik ken en te vervuilen, op zichzelf weer een nieuwe schoonheid kan bezitten. Maar tevens wil het getoonde een protest zijn tegen vervuilers. Vooralen van het H. Sacrament der Zieken is geheel on verwacht van ons heengegaan mijn lieve Man, onze zorg zame Vlader cn Schoonvader Johannes Jozeph Zandbergen echtgenoot van Margaretha Cornelia ZWETSLOOT op de leeftijd van 66 jaar. Lelden: M. C. ZANDBERGEN'-Zwotsloot Katwijk: Tnuus en Theo AANHAANE Lelden: Jan en Bets ZANDBERGEN Bodegraven; Joop en Joann ZANDBERGEN Oegstgeest: Clska en Joop SASSEN Leiden: Margreet ZANDBERGEN IJmuiden: Erik en Thoa ZANDBERGEN Beverwijk: Cor en Truus ZANDBERGEN Wormerveer: Thea en Bert VAN NORDEN Leiden' Jacques ZANDBERGEN Do Ztlk: Simon en Joke ZANDBERGEN Leiderdorp: Yvonne en Piet VAN LEEUWEN Leiden: Ton en Annemteke ZANDBERGEN Lelden, 8 april 1972. Haagweg 11-4. De overledene is opgebaard ln de aula van Begrafenis- associatie ,,Ad Sanctos". Lange Mare 69. Gebedsdienst aldaar maandag te 20 00 uur. waarna ge legenheid tot condoleren tot 20.30 uur. Dinsdag ls er te 20.30 uur een avondmis ln de Parochie kerk van dc H. Leonardus aan de Haagweg. WIJ vieren dc H. Eucharistie voor zijn zieierust woensdag 12 april te 11.00 uur, waarna de crematie plaatsvindt in het Crematorium ..Ockenburgh" te 's-Gravenhage (Loos duinen). te ca. 13.00 uur. Vandaag ls onze lieve Opa Zandbergen plotseling van ons heengegaan. Wij zullen onze lieve op-a héél erg missen. Zijn kleinkinderen: Jan Yvonne - Margrethe - Paola - Ferdinand - Peter Paul - Ewoud Eric Alice - Kim - Godfried Nancy - Joop Sandy Erik - Robert - Edward Désirée Patrick - Basoale - Yvette I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3