Krijgt Scheveningen nu écht 'n nieuw gezicht? De wethouder: Er ligt goud! Eymert Teekens: Seinpost is me wel twee miljoen waard Schoorwijck; tien jaar B. en W. vragen taxibedrijf meer service te geven Poppenboetiek en rommelmarkt op Pieterskerkgracht Installatie drs. Langemeijer op 17 april Norfolk brengt de Britten aan, de jachthaven watersporters Kurhaus Casino EMS-pion Eymert Teekens Alles-onder-één-dak Evenementen Gymlokaal verbeterd ee Mars in Honselersdijk TROUW/KWARTET VRIJDAG Rijsivijks Vrouwen koor in Oude Kerk RIJSWIJK In de Oude Kerk in de Herenstraat zal op vrijdag 21 april het Rijswijks Vrouwenkoor o.l.v. Ria Bergmeijer zijn jaarlijks concert ge ven. Diligente Ria Bergmeijer paste haar programmakeuze aan, aan de sfeer van de 'Grote Dorpskerk', waarvan het Koor uit 1500 stamt, het Koorhek uit 1650 en de fraaie preekstoel i het begin van de 17e eeuw. In de stijlvolle ruimte zal het Rijs wijks Vrouwenkoor werken ten geho re brengen van oude meesters der polyphonie zoals de Kerle, da Vittaria en da Palestrina e.a., alsook recenter werk van Caplet, Kodaly en Distier. Het concert wordt opgeluisterd door de medewerking van George Stam, organist van de kerk en Everhard Spelberg, le hoboïst van het Residen tie-orkest Zij spelen, zowel als solist als gezamenlijk, werken van Matthes, Hendrik Andriessen en Van den Sigh- tenhorst Meijer. De aanvang van het concert is 20.15 uur. Kaarten zijn a 3.50 verkrijgbaar bij Mevrouw G. Goedhart-de Jager, Frans Halskade 135, Rijswijk Z.H.. tel. 986487, secretaresse van het Rijswijks Vrouwenkoor en aan de Kerk vóór de aanvang van het concert DEN HAAG Een verbetering van de dienstverlening aan het publiek kan tot een grotere vervoersvraag en tot een gunstiger rentabiliteit van het taxibedrijf leiden. Dit schrijven b. en w. aan het taribedrijf Köhler. De directie had ondermeer om subsidië ring van het taxivervoer gevraagd. B. en w. voelen hier niets voor. Laten de ondernemers eerst zelf maar eens onderzoeken op welke wijze de exploi tatielasten verlaagd kunnen worden, bijvoorbeeld door meer samen te wer ken bij gezamenlijke inkoop, etc Deze zaken moeten eerst bekeken worden, voordat van subsidiëring of tariefsver hoging sprake kan zijn, aldus de brief van b. en w. Ernest Verkest exposeert van 17 t.e.m. 26 april in het Benei uxhuis, Nassauplein 38: werkd. 10-16 uur. Prestatielopen in het Van Tuijlsportpark ZOETERMEER Van de speelweide achter het hockeyveld in het Van Tuyl-sportpark wordt morgenmiddag om twee uur gestart voor een presta tieloop door het park over 4.4 km. Een uur later begint een loop over 6,6 km. Het inschrijfgeld bedraagt resp. 2 en 2,50. Wie binnen de gestelde tijdslimieten binnenkomt krijgt een medaille. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan ver voersmiddelen voor ontwikkelingsme- dewerkers in Puna (Peru). Inlichtin gen bij P. Romein, Willemstraat 35, tel. 5280 of Anneke Bolleboom, K. Doormanlaan 46, teL 7661. LEIDEN Ook dit Jaar zullen wel pen, verkenners, kabouters, padvin ders, gidsen en padvindsters, kortom heel 'Scoutend Nederland' erop uit trekken om hun diensten vrijwillig beschikbaar te stellen. Want op 7 en 8 april ls het 'Heitje voor een karweitje': een aktie met een bekende naam bij velen van ons. De aktle 'Heitje voor een karweitje' In de nieuwe opzet spreekt men liever van 'Een knaak voor een taak' is een landelijke aktle opgezet door de vier verenigingen (NPV; KV; NPG en NG) waarbij de jongens en meis jesleden hun diensten vrijwillig aanbieden aan ieder die daarvan ge bruik wil maken, uiteraard tegen een (geldelijke) vergoeding. Op zaterdag 8 april is er in verband met de aktie weer een 'poppenboetiek* en 'rommelmarkt' op de Pieterkerkgracht, waar kinderen voor hun poppen allerlei kleertjes kunnen kopen, en men tussen de rommeltjes ook iets voor zichzelf kan vinden. De boetiek en markt zijn de gehele dag geopend. Van een onzer verslaggevers WATERINGEN De installatie van drs. F. K. Langemeyer tot burgemees ter van Wateringen heeft plaats op maandag 17 april om 15.00 uur in een buitengewone vergadering van de ge meenteraad. In verband hiermee is de maandelijk se gemeenteraadsvergadering van dinsdag 18 april verschoven naar 25 april. Eerste paal geslagen voor veilinghal DELFT-DEN HOORN In Den Hoorn is dinsdagmiddag in alle stilte de eerste paal geslagen voor een ver pakkingshal van 5000 vierkante meter, die 320 meter lang en 40 meter breed zal worden voor de Delftse groeneten- veiling. Het is de bedoeling de hal volgend jaar ter beschikking te heb ben. Bij het gebeuren waren aanwezig en kele direkteuren van de firma die de hal in pacht krijgt en de heer H. van Dijk één der grondleggers van de groentenveiling. In de hal wordt een vierhonderd vierkante meter grote koelruimte aangelegd. Tegen de hal bouwt het aannnemersbedrijf Fa. Her mes en Roepman NV uit Berkel en Rodenrijs nog een kantoor De architect van de hal en de nog te bouwen loods is de heer C. B. Bo gaard s uit Numansdorp. De eerste bouwrfase vergt aan kostén een inves tering van drie en half miljoen gul den SCHE\ ENINGETS olgens mij ligt er goud in Scheveningen. Er is brood voor iedereen. Onze steun hebben ze. Ik ben geen verpleger die de zieken laat lopen,"1 dit zegt wethouder mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, die plotseling de portefeuille-Dankelmau moest overnemen, waar onder ook de gemeentelijke bemoeienis met Scheveningen, de badplaats, de liaven, het woongebied; Zo langzamerhand begint het voor belanghebbenden een uitzichtloze zaak te worden. Er is zolang gedokterd aan Scheveningen en er gebeurt maar niets. De EMS beeft nu al zijn bezittingen te koop aangeboden en zo is er voor ieder met initiatief een kans gekomen om werkelijk aan de opbouw van Scheveningen mee te helpen. De wethouder is optimist. Hij heeft verschillende ideeën in hetlioofd. Nummer één is wel. dat zal moeten worden afgestapt van liet grootscheepse reconstructieplan, dat in oktober 1968 werd ontvouwd. Dat plan kosten 200 miljoen was namelijk gebaseerd op een broederlijke relatie met de EMS. Nu dat wel een bekeken zaak is, kan men de afgelopen drie jaar beschouwen als verloren tijd. 'Scheveningen is van het grootste economische belang voor onze stad', is het eerste wat de wet houder kwijt wil. 'Maar laten we de badplaats vooralsnog nemen zoals hij is. Niet mooier en niet lelijker'. Andere concrete gedachten zijn: Appartementenhotel tussen Zwarte Pad en strand, Scheveningen heeft in 1973 een speelbank, Op het nettenboetveld tussen wa tertoren en Zwolsestraat een echte golfbaan voor iedereen, Verlengen van de Promenade, Kurhaus moet cultuurmonument worden, Een camping voor de trekker nabij het Zwarte Pad, Slagvaardiger en agressiever ver koopapparaat voor Scheveningen, Dit jaar nog beginnen met golfs- lagbad enhi j lzchtweer-acco mmodati e, Op het Gevers Deynootplein een parkeerverbod voor auto's. Het meest actuele onderwerp is wel een casino. 'Het Kurhaus is daarvoor de ideale plaats. Het Congresgebouw niet. Dat ligt te ver weg. Desnoods bouwen we er een', denkt de heer van Ommen Kloeke hardop. "Wij moeten van Scheveningen geen luxe badplaats maken. Dan slaan we de plank mis. Knokke en Blackpool spreken we wel aan. Over de hele lengte van Scheveningen moet straks wat te doen zijn. Zowel bij het Zrwar- te Pad als ln de haven, waar we in het begin van de zomer de jachthaven al hebben. Als de gemeente Den Haag de handen meer vrij zou hebben, is er op korte termijn genoeg te doen. Dat blijkt wel uit de toeristische ontwikkeling in het havengebied'. Norfolk kan veel gaan betekenen voor de toeristen uit Engeland. Wethouder mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke: Er ligt goud! Tk zie dek westie met de EMS als een schaakbord. Steeds als wij willen zet ten, wordt de weg geblokkeerd door een warte pion. Onze macht wordt bij het publiek jammergenoeg wel eens overschat. Dan ontstaat er wre vel en een matte stemming bij de ondernemers. Daar kan ik goed inko men. Maar wij kunnen op dit ogen blik niet alles doen. Dat wordt niet altijd begrepen. Dan is men in ons teleurgesteld. Laten we gezamenlijk nog eventjes geduld hebben. Dan gaan we Scheveningen meer en beter uitbuiten. Dit jaar hoeven we, uitgezonderd de haven, nergens op te rekenen. Sche veningen moet je zien als een kind dat geboren moet worden, maar niet wil komen. Is het eenmaal zover, dan zal het publiek zich hier op tal van fronten kunnen vermaken. Ik reken mezelf ook onder Jan-publiek. Het badplaatselijke bedrijfsleven moet eveneens geholpen worden. In princi pe zijn er voor ons geen grenzen in de welwillendheid ten aanzien van die ondernemers. Deze groep mensen, zou eigenlijk veel vaker de weg naar het stadhuis moeten weten te vinden. Laat ze maar bij me aankloppen, laat ze maar praten. Het lijkt me sterk dat daar dan niets uitkomt. Een bedrag van 20 miljoen dat in 1968 al voor het reconstructieplan gebruikt had kunnen worden zou de gemeente wellicht wel kunnen uit trekken. Het Rijk is daar, geloof ik, ook voor te vinden. Vergeet niet dat Schevenin gen ook een Nederlandse badplaats is en niet alleen locaal gebonden is. Maar er zullen wat jaren in gaan zitten voordat die ellendige overgang een feit is. Ondertussen moeten wij gericht naar een nieuw gezicht zoeken. De heer Teekens is slager van 'ge boorte'. Hij nam in 1958 van zijn vader de twee aan de Lange Mare te Leiden naast elkaar opgezette slagers winkels over en nam zich voor elk jaar een nieuwe zaak te openen. Dat zijn er nu 26 met de slogan; 'Tast toe, t is van Teekens!' Ook Kips Leverworstfabrieken nam hij over en een grote slachterij in Enschede. En nu is dan Seinpost erbij gekomen. 'Horeca is de vierde poot aan mijn bedrijf en dat is niet zo gek, want horeca past goed bij een slagersbe- drijf!' Hij heeft er twee miljoen tegenaan gegooid. Tan Seinpost gaan we iets goeds maken. We zullen heus wel hier en daar een blauw plekje oplopen, maar ik geloof er gewoon in'. Onder supervisie van de in horeca- kringen bekende Haagse architect R. Romke de Vries wordt de buitenkant van het uit 1886 daterende Seinpost complex opgeknapt en gerestaureerd. Voor de herinrichting van het ge bouw is een tien-wensenplan opge steld dat voorziet in de inrichting van: een sfeervol restaurant voor 200 gasten. De gevel aan de zijde van de boulevard krijgt een zaagrandvorm zo dat alle gasten over zee kunnen uit kijken. een originele bistro onder het the ater; een eigentijdse bar-discotheek; een wijnkelder, waar wijn ge proefd, gekocht en in een eigen afge sloten ruimte bewaard kan worden; een film-annex toneelzaal voor 600 personen; een apart zaaltje waar zo'n 250 gasten de talenten van jonge artiesten kunnen beoordelen; twee zalen, in totaal 300 m2, voor vergaderingen, recepties, partijen enz.; een buitenterras (met bar, barbe cue en foütein), waar 400 mensen kunnen zitten; een bierpub, waar sportief en sfeerzoekend Den Haag zich zeker zal weten te vermaken; en tenslotte wat gezellige winkeltjes langs het buitenterras. In de keuken van het restaurant zal chef-kok H. M. G. Soree uit Voorscho ten de scepter zwaaien, een waarborg voor met grote kennis, zorg en liefde klaargemaakte gerechten. Het is de bedoeling dat restaurant en buitenterras op 10 mei opengaan. Over een jaar zal de hele restauratie en wederinrichting gereed moeten zijn. Het laatste onderdeel zal een exclusieve bar met barbecue-mogelijk heid zijn. Deze 'alles-onder-één-dak'-opzet, uniek voor Scheveningen, moet te exploite ren zijn. 'Als je de mensen iets goeds kunt bieden komen ze vanzelf wel', meent de heer Teekens. Van Scheveningen, dat nu al meer zuurstof toegediend krijgt dan tot voor kort het geval was, moet met vereende krachten weer een goede badplaats te maken zijn. Daarom zal Seinpost ook een succes worden. Voor de exploitatie van de bar-disco theek 'Niets voor mij, maar het hoort er nu eenmaal bij in deze tijd' heeft de heer Teekens al contact met de gebroeders Barends, die in Scheveningen in het voormalige Pala ce-complex een nachtclub, bar, dan cing en discotheek exploiteren en daarmee het nachtleven in de badplaats nog enigszins op gang (pro beren) te houden. Kleinkunstenaars als Paul van Vliet, Herman van Veen, LieSbeth List, Con nie Vink en anderen zullen door de heer Teekens worden uilgenodigd in Seinpost te komen optreden. Alle activiteiten zijn gericht op het op kwalitatief hoog niveau ontspan- Inmiddels is een particuliere initia tiefnemer al druk in de weer gegaan. Het is de heer Eymert Teekens (38) uit Voorschoten, die zich over het failliete Seinpost heeft ontfermd en er wat groots van maken wil. r>.\ Seinpost wordt van binnen en van buiten aangepakt. ning bieden aan stad- en landgenoten en buitenlandse toeristen. Vaststaat, dat de volgende artiesten dit seizoen naar Scheveningen komen: De Hongaarse pianist Sandor Vidak is na vijf jaar weer in de Kurhausbar te vinden. Paul van Vliet komt met zijn pro gramma van 13 juli tot en met 20 augustus in de Kurzaal, elke donder dag tot en met zondagavond.o&h Wim Kan brengt zijn zomerprogram- ma van 26 juli tot en met 2 septem ber, elke woensdag tot en met zater dag in het Paviljoentheater. Gerard Cox, Conny Stuart e.a. komen met twee verschillende shows in het Circustheater. Op het Gevers Deynootplein komen vanaf half mei 15 handwerklieden hun ambacht uitoefenen. Hun produk- ten mogen verkocht worden. In juli komt het draaiorgelconcours van tien orgels op de Promenade. In het standwerkersconcours komen de besten van heel het land naar Scheveningen. Een groots opgezet bloemencorso zal op de Boulevard een eindpunt krij gen. Twee finales van wielerrondjes zijn er als voorproefje van de Tour de Fran ce te bewonderen. De *avond-zesdaagse wordt met veel show op de Promenade afgesloten. In juni en juli komen er buitenlandse volksdansgroepen naar het Kurhaus. Drumbands en majorettes zullen re gelmatig op de Promenade optreden evenals veel muziek- en Sportuitvoe ringen van 1 mei tot 17 september. Zes maai zal er weer een groots vuurwerk gegeven worden. Bovendien heeft de Pier een nieuwe directie en wat die allemaal opzet is een hoofdstuk apart. Scheveningen is werkelijk op weg een nieuw gezicht te krijgen. Eymert Teekens: Seinpost is me wel twee miljoen waard. BAZAR SJALOMKERK BAZAR In de Sjalomkerk aan de Am'baohtsgaarde, hoek Beresteinlaan, wordt 7 en 8 april een bazar gehou den met talloze attracties. De ope ningstijden zijn vrijdag van 2 tot 10 uur en zaterdag van 10 tot 9 uur. LEIDSCHENDAM Woensdagmiéiig. dag hebben 130 leden van de bejaag densociëteit Schoorwijck in de recrea tiezaal van het christelijke bejaarden* centrum Schoorwijck het 10-jarig bf staan van de sociëteit op feestelijm wijze gevierd onder leiding van presidente, mevrouw F. van RijnswoJ Dijkerhuis in tegenwoordigheid val de echtgenote van de burgemeester mevrouw C. E. M. Kolfschoten-Bloeiil Het bejaardenkoor had enkele mooi< liederen ingestudeerd onder leidini. van mevrouw Scheepmaker-Bunder ei] enkele bejaarden hebben sketocher voorgedragen waarna de bekend] goochelaar De Vries het gezelschap aangenaam bezig heeft gehouden. De presidente en de medewerl ontvingen allen een attentie. HONSELERSDIJK De verbouwing aan het gymlokaal aan de Molenlaan on te Honselersdijk heeft langer geduurd ÜV dan gepland was. Voor de s.v. Citohe betekende dit drie maanden stopzet-; 0Ü tinig van de lessen en een finandëld strop, omdat verschillende leden voor-16' deze periode geen contributie wilden av betalen. Hiervoor is inmiddels een fou regeling getroffen. Door de verbouwing zijn er verschil] lende verbeteringen aangebracht Men beschikt nu over twee kleedkamers en aa een gezamenlijk waslokaal. Maandag 10 april worden-de lessen op de de normale uren hervat. lo fo Het Kurhaus: cultuurmonument en casino. HONSELERSDIJK De jaarlijkse! C-ito-mars wordt op zaterdag 6 mei gehouden. Men kan lopen op de af-; standen 5, 10. 15 en 25 km. De start! heeft plaats bij gebouw Hofwijck aan de Dijkstraat. Het inschrijfgeld voor' 25 april is 1,40 p.p., daarna 1,50.; 65-plussers behoeven slechts 75 cent! te betalen. Per vereniging wordt een groepsprijs uitgereikt. Inschrijving om. bij mevrouw H. v. d. Voort-| Duijndam, Haagkamp 3 te Honselers dijk. LINKS AF EN BOTSING 's-GRAVENZANDE De 55-jarige A. van S. uit Monster moest met een gebroken sleutelbeen en vermoedelijk een hersenschudding naar het zieken huis Leyenburg in Den Haag worden -gebracht. Hij werd betrokken bij een aanrijding op de Monsterseweg. S. was in de veronderstelling dat hij zijn linkerrichtingaanwijzer uit had staan en sloeg links af. Uit tegenover gestelde richting kwam de 53-jarige J. A. v. d. H. uit Den Haag die bij de botsing met de schrik vrij kwam. WASSENAAR Nico van den Hoo- J ven geeft zaterdag 8 april 20.15 uur j een concert op het Van Vulpen-orgel in de Geref. Kerk aan de Boemcamp- i laan. Het programma vermeldt werken van Italiaanse meesters; Capriccio Pastora le en sopra Ia Battaglia van Fresco- baldi; Andante en Sonate en Fuga van Scarlatti, Vcrsi en Aria di Chiesa van Anoninmo 18e eeuw; Sonata van Pes- cetti. Voorts van J. S. Bach Herzlich tut mich verlangen, Vater Unser im Him- melreich; Sonata IV, Praeludium et Fuga C Dur. 7 APRIL 1972 H/L 10 ROL St. Jeroenschool won y|g Paasvoetbaltoernooi NOORD WIJK Tien lagere schol deden mee met het paasvoetbalt nooi. Er wenden 42 wedstrijden speeld. Kampioen werd de St. Jeroé school uit Noordwij k. Het team kwam als laatste uit tege de winnaar van het paastoernooi if Katwijk, met als inzet de legpenni# van de gemeente Noordwijk. I ,ij :V

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10