Werkgevers tegen rem op investeringen in Westen Abrikozen confiture 1.54 Ruilverkavelingen maken minder kans Kort geding over zeldzaam viooltje Skol spreekt uw taal. Proeft maar. Ministerraad buigt zich over economische groei !e kiss huwende leerkracht De Koster bekijkt mirage F-l gevechtsvliegtuig Directeur Shell dreigt vestiging op te heffen Protest voor 'zittende' kampeerboer Drees tegen gratis openbaar vervoer dom Helder Camara De minister zei dit gisteren in Delf zijl, waaraan hij een bezoek bracht Het weer Meer weerstand tegen plannen verwacht door wetswijzigingen Textiel Unie ontslaat 240 man HL HOUW/KWARTET DONDERDAG 6 APRIL 1972 BINNENLAND K.» (ADVERTENTIE) fan onze parlementaredactie •EN HAAG Dc ministerraad spreekt morgen over voorstellen de economische groei in het wes- ;n van het land af te remmen door middel van een investeringsheffing op bedrijfsgebouwen en iet hanteren van een vergunningenstelsel voor vestigingen in Rijnmond en de Haagse agglomeratie. >e centrale werkgeversverbonden hebben zich echter inmiddels krachtig uitgesproken^tegen deze Jannen van de ministers Langman (Economische Zaken) en Udink (Volkshuisvesting en ^Ruimte- n'ke Ordening. werkgevers zijn namelijk bang, dat maatregelen de groei van de natio- e economie in het gehele land ierder zullen vertragen. Uit een on- rzoek naar de effecten van een tectief investeringsbeleid (zoals «erigens is vastgelegd in het regeer- ikkoord) zou zijn gebleken, dat de afremming van de investeringen geen oplossing biedt voor de problemen van een overspannen arbeidsmarkt, de congesties in het westen, de milieu vervuiling in het westen en de ont- gelijke eaiwikkeling van de regio. Minister Langman heeft onlangs nog de toeri^ui de Tweede Kamer beloofd dat zijn jaar weer voorstellen over de investeringshef- ste maal g fing nog voor het zomerreces zouden in de zon worden ingediend. Voor de wetsont- anders zu werpen de Kamer bereiken, moet de hen SER over deze zaak advies uitbren- ositiezaal jgen. Gezien het plotselinge verzet van werkstuij werkgeverszijde kan het uitbrengen van het advies nog een moeilijke zaak worden. Na het advies volgt de ge- adviesaanvrage aan de SER. d Voor de investeringsheffing op be- Jdrijfsgebouwen (waartoe ook kantoor- Va II gebouwen behoren) wordt gedacht, aan maximaal enkele tientallen pro centen. Sr'd Vergunningenstelsel ii half nej Verder zouden de ministers de groei Morgens! van het westen willen afremmen door Vereld-Ka een strak vergunningenstelsel in Rijn en vier mond en de Haagse agglomeratie, nader o) Door deze maatregelen zou voorko- met men worden dat de ruimte, die in de Comnj Haagse agglomeratie ontstaat door het kerlj verplaatsen van de rijksdienst, weer wordt ingenomen door het bedrijfsle ven. di Met zijn plannen, die minister Lang- I man heeft geformuleerd in voorlopige wetsontwerpen wil hij in de eerste plaats bereiken dat het milieu in het westen van het land niet verder wordt belast. Een belangrijk argu ment voor spreiding van de investe- ïreld manen. Ze menen hiervoor al over voldoende argumenten te beschikken. De werkgevers verwachten niet, dat de spanningen op de arbeidsmarkt zich in de komende tijd zullen herha len, gezien de laatste ramingen van het Centraal Planbureau. Een investeringsheffing zal averechts werken. Verhoging van investerings kosten gaat het toepassen van arbeids besparende produktiemethoden tegen, aldus de werkgeversverbonden. Het resultaat op den duur is weer een toenemende vraag naar arbeidskrach ten. Ook het terugdringen van de milieu verontreiniging wordt door een inves teringsheffing bemoeilijkt. De hogere kosten maken het inhalen van de achterstand op dit gebied moeilijker en eveneens het handhaven van een schone produktie, aldus werkgevers. De oplossing moet worden gezocht in het uitbreiden van de voorschriften tegen de milieuvervuiling. \bl puur fruit. Tijdelijk van h68 voor Niet eenzijdig Minister H. Langman ringen is ook de inflatiehaard, die bet westen van het land is, te temperen. De spreiding van de investeringen betekent tot slot -een stimulering van de economische groei elders in het land. De werkgeversverbonden willen ech ter, hoewel hun studie nog niet is afgerond, regeding en parlement over deze zaak tot grote voorzichtigheid ebouw v| ichter" j Verlies subsidie mi wordl ,n Reise DEN HAAG Schoolbesturen kun- yflgen nen straks niet meer een leerkracht ontslaan wegens huwelijk zonder in strijd te komen met de subsidievoor waarden. Dat is ook het geval, wan neer in de arbeidsovereenkomst het huwelijk als ontslaggrond is opgeno men. Een dergelijke clausule biedt wel een mogelijkheid tot ontslag. Maar van deze mogelijkheid zal geen gebruik meer kunnen worden gemaakt op straffe van subsidieverlies, schrijft minister Van Veen in zijn memorie van antwoord op het wetsvoorstel het huwelijk als ontslaggrond uit te slui ten bij het onderwijs. Over het ontslag wegens zwanger schap en moederschap wil minister van Veen zich niet uitlaten. Het wet- ontwerp stelt hierover geen enkele regeling voor. Het wachten is op een principiële regeling in het burger lijk wetboek. Zoals bekend stelt de meerderheid van de SER voor ontslag wegens of gedu rende zwangerschap onmogelijk te maken op een wijze analoog aan het ontslagverbod op grond van ziekte. Een grote minderheid van de SER geeft er daarentegen de voorkeur aan de burgerlijke rechter te laten beoor delen of er sprake is van een onrede lijk ontslag. Defensie blokkeert inrichting van Lauwerszee niet Van een verslaggever DEN HAAG Minister De Koster heeft in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Walburg (ARP) ontkend dat het departement van de fensie de inrichting van de voormali ge Lauwerszee tegenhoudt. Hij beves tigt wel, dat defensie het tracé van de weg tussen Lauwersoog en het vaste land van Groningen buiten het ge plande militaire terrein om wil leg gen in plaats van er dwars doorheen, maar hij verwacht niet, dat dit in vloed zal hebben op de hoofdindeling van het Fries-Groningse streekplan. Hij wees hierbij op de uitspraak van de rijksplanologische commissie in 1970, dat omlegging van de weg niet bezwaarlijk zou zijn voor het streek plan. De al gedane investering van 1,1 mil joen gulden het al aangelegde weggedeelte, dat een functie vervult ten behoeve van de verbinding met de westpolder, zullen voor rekening van het ministerie van defensie ko men. De congestie in het westen kan alleen met een complex van maatregelen worden aangepakt Afremming van bedrijfsinvesteringen alleen is eenzij dig en willekeurig. Er wordt immers niet gekeken naar de aard van de investeringen en er worden niet te vens maatregelen op het terrein van vervoer en de ruimtelijke ordening genomen. Het is een illusie, aldus de verbon den, dat de investeringen, die in het westen onmogelijk worden gemaakt op de meest wenselijke plaatsen te recht zullen komen. Als voorbeeld noemden de bonden het mislukte af- remmingsbeleid in Parijs en omge ving. De bedrijven verhuisden alleen naar de grenzen van het gebied waar voor de beperkende maatregelen gol den. Een aantal Investeringen zal naar het buitenland gaan. Andere investerin gen blijven geheel achterwege. Bij verplaatsing binnen Nederland neemt de produktie minder toe, omdat een geïnvesteerde gulden in het westen Minister B. J. Udink meer oplevert dan elders in het land. Omgekeerd zullen de produktiekosten elders weer hoger zijn dan in de randstad. Bovendien zal een vermin dering van de economische groei de budgettaire problemen van de over heid vergroten ,aldus de werkgevers verbonden. VLAARDINGEN De directeur van Shell heeft tijdens een informeel ge- T7- A sprek met Vlaardingse raadsleden ge- jVOIUllfiflll OtltVftllfift dreiigd de vestigiwg in Pernis stil te a leggen als de overheid steeds strènge- Van een verslaggever UTRECHT In een kort geding voor de Utrechtse rechtbank heeft de Duitse kwekerij Hermann Holtkamp uit Emmerich gisteren geprobeerd het de Mijdrechtse kweker M. M. A. van der Voort onmogelijk te maken door te gaan met het vermenigvuldigen van een zeldzame variant van het Kaaps viooltje, dat door het Duitse bedrijf is ontwikkeld. Het gaat hier om een viooltje, dat opvalt door houdbaarheid, lange duur van de bloei en opmerkelijke kleuren. In Duitsland staat het bekend als de Rhapsodie. Volgens mr. R. Troost, pleiter voor Holtkamp, kost de ontwikkeling van de variant het bedrijf jaarlijks 150.000 tot 200.000 gulden omdat uit 260.000 plantjes maar tien tot twintig exem plaren kunnen worden geselecteerd, waarmee verder kan worden ge kweekt. Hij noemde 't onbetamelijk, dat de Mijdrechtse kweker daarmee zijn voordeel doet door de exclusieve varianten zelf te stekken, zonder eni ge vergoeding voor het researchwerk te betalen. Mr. C. A. J. Crul, die optrad namens kweker Van der Voort, wees erop, dat zijn cliënt het teelgoed niet van de firma Holtkamp had betrokken, maar van een bedrijf in Aalsmeer. Probleem is, zo bleek ter zitting, dat het kweken van varianten van pot planten niet is beschermd zoals vin dingen op technisch gebied of het auteursrecht Weliswaar had de Duit se firma de merknaam Rhapsodie la ten inschrijven, maar de Mijdrechtse kweker heeft steeds zorgvuldig verme den die te gebruiken. Uitspraak 14 april. Van onze verslaggever UTRECHT Het bestuur van de Stichting Vrije Recreatie (SRV), die het kamperen bij de boer propageert, heeft bij de Alkmaarse officier van Justitie geprotesteerd tegen de ge vangenhouding van haar lid, de heer H. Slagter uit het Noordhollandse Burgerbrus. Deze zit sinds dinsdag een hechtenisstraf van tien dagen uit wegens overtreding van de gemeente lijke kampeerverordening: ondanks een verbod van de gemeente Zijpe had hij de zes weekendhuisjes en vier stacaravans op zijn terrein laten staan. De SVR meent, dat de heer Slagter slachtoffer is geworden van een bu reaucratisch overheidsbeleid, dat on voldoende rekening houdt met het welzijn van de recreatie zoekende bur gers. Bovendien vindt de stichting, dat de tenuitvoerlegging van de straf qp een bijzonder ontactisch tijdstip wordt opgelegd 'omdat het kampeerseizoen juist is begonnen en de SVR nog steeds ijvert voor een realistische op lossing van het vraagstuk.' De vrees wordt uitgesproken, dat hiermee 'olie op het vuur* wordt ge gooid. De stichting stelt o.m., dat de justitie geen bijdrage mag verlenen aan polarisering van een vraagstuk, dat volop in discussie staat en dat al- lerwege veel begrip ontmoet, ook van de volksvertegenwoordiging. De SVR heeft haar leden en kampeer ders opgewekt tijdens de detentie van de heer Slagter dagelijks een demon stratie voor het Alkmaarse huis van bewaring te houden. Dinsdagavond werd de eerste demonstratie gehou den, waarbij ook mevrouw Slagter en haar kinderen aanwezig waren. (ADVERTENTIE) re eisen gaat stellen aan de bescher ming van het milieu. Dit schrijft het centraal actiecomité Rijnmond (CAR) in een open brief aan B. ea W. van Vflaardingen en aan de raad. Het CAR concludeert dit uit aanteke ningen van een van de Vlaardingse raadsleden, die dit gesprek heeft bij gewoond. De actiegroep heeft deze aantekeningen in handen Van een onzer verslaggevers DELFZIJL Minister Drees (ver keer en waterstaat) voelt er niets voor extra overheidsgeld te geven voor gratis openbaar vervoer. (Het Kamerlid Cornelissen (KVP) heeft onlangs gevraagd of de minister in een Nederlandse stad daarmee een proef wil nemen om onder meer de invloed van het prijsmechanisme op het gebruik van openbaar vervoer na Veranderlijk DEN HAAG Koningin Juliana heeft gistermiddag mgr. Dom Helder Camara op paleis Soestdijk ontvangen. In aan sluiting daarop ontving de Koningin de beide mede-leden van het presi dium van de internationale conferen tie over geweldloze verandering van de maatschappij 'De macht van de machtelozen', die van 4 tot en met 8 april in Driebergen wordt gehouden. (ADVERTENTIE) Hij meent dat dit een grote derving aan inkomten zal betekenen zonder dat het verlichting voor het verkeer meebrengt Zinvoller acht hij zaken als het maken van vrije banen voor openbaar vervoer en dergelijke. Gevraagd naar zijn gedachten over de vestiging van regeringsinstanties in Groningen (daarover heeft het Ka merlid Wierenga van de PvdA vragen gesteld) zei de heer Drees, dat het niet zo hoeft te zijn dat spreiding van rijksdiensten zich tot één centrum behoeft te beperken: grotere spreiding over het gehele land is ook een van de mogelijkheden. Een nota Geertse- ma-Udink zal over deze zaak meer licht laten schijnen (medio dit jaar te verwachten). Wat de bevolkingsspreiding betreft, deze moet, zowel in het belang van het noorden als het westen doorgaan. De min ister deelde tenslotte mee, over de vervuiling vanuit Duitsland van de Eems-Dollart door de vestiging van een nieuwe fabriek (Monsanto, in Lingen), dat deze zaak nauwlettend in de gaten wordt gehouden. In Duits land werden daarover al vragen ge steld. Hij verwacht, dat Duitsland bin nen de normen zal blijven. Er zijn mogelijkheden tot controle. Van onze weerkundige medewerker De Bilt had in maart 1972 een etmaal* temperatuur van 6.2 graden Celsius tegenover 5 graden normaal Een zelf de waarde werd ook in maart 1968 vastgesteld, in het jaar ervoor 6.8 graden Celsius. Het is mogelijk de mate ran uitzonderlijkheid in een percentage uit te drukken: de zoge naamde onderschrijdings- of over- schrijdingsfrekwentie in procenten aan de hand van cijfers over het tijdvak 1721 tot 1970. Dan blijkt dat 83 procent van alle maartmaanden van de laatste 250 jaar gemiddeld kouder zijn geweest en maar 17 pro cent gemiddeld warmer dan maart 1972. Gerekend van laag naar hoog heeft maart 1972 een rangnummer met 83 procent van 250 207 gekregen, een mooie plaats dus, en van hoog naar laag het rangnummer 43. Voor maart liggen de grenzen van het waarschijnlijkheidsgebied bi) een ge middelde temperatuur van 0.8 graad en 8.1 graad Celsius. Een maartiemperatuur die hoger is dan 8.1 graad Celsius is dus uitzonderlijk hoog en die beneden 0.8 graad uitzon derlijk laag. De gemiddelde dagelijkse gang van maart 1972 is in De BlU zeer groot geweest. Wij vonden een waarde van 11.8 graad Celsius 1.2 graad Celsius 10.6 graad Celsius tegenover 8.5 normaal Maar t'n maart 1933 vertoonde de natuur een nog sterker staaltje (toen 10.8) en in maart 1929 (zelfs 11.3 graad Celsius), De zonneschijn is uiteindelijk 178 uren geworden tegen 127 normaal, het op twee na grootste maart-totaal van deze eeuw. Een klein stijggebied van de lucht* druk uit Ierland deed de buiigheid tijdelijk wat afnemen, maar vandaag volgt nog weer een nieuwe oceanische regenstoring. Het weer blijft dan ook de eerstkomende dagen veranderlijk en koel. :rwijk. A.1 Sloot- Jong; deni e-den sach. M J1 T, d: geb. M L L II tweg gew ndt, H Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Plannen voor ruilverkavelingen lopen straks meer kans te sneu velen dan voorheen. De weerstand tegen deze plannen zal waarschijnlijk nog toe nemen en de kans, dat ze worden afgestemd wordt aanzienlijk groter. Dat zijn dè gevolgen van de wijzigingen, die de regering wil aanbrengen in de wet op de ruilverkavelingen. zoveel mis gaan. PARIJS (RTR) Minister De Koster (defensie) heeft gisteren in Zuid- Frankrijk een demonstratie bijge woond van rankrijks nieuwste ge vechtsvliegtuig, de mirage -1. Minister De Koster is twee dagen in Frankrijk, op uitnodiging van zijn ranse ambtgenoot Michel Debré, met wie hij ondermeer zal spreken over de modernisering van de Nederlandse luchtmacht. Volgens Franse luchtvaartkringen heet Nederland belangstelling voor de F- als vervanger van de Ameri kaanse Lockheed F-104 en de Horthop -5 straalvliegtuigen, waarover de Ne derlandse luchtmacht nu beschikt. ENSCHEDE De Bamshoeve-groep van de Kon. Ned. Textielunie zal het totale personeelsbestand van 2400 man met circa 240 verminderen. Als gevolg van de sterk gestegen lonen en en de sterke verhoging van katoenprij- zen is besloten een verouderd deel van het machinepark versneld af te bou wen. In totaal zijn hierbij 240 man betrokken die na verloop van tijd moeten afvloeien. Voor het merendeel van de af te vloeien personeelsleden zal door na tuurlijk verloop overplaatsing en het niet-verlengen van contracten met buitenlanders een oplossing kunnen worden gevonden. Met de vakbonden en andere instan ties is overleg gaande. Het lijkt er op, dat de rege ring met die wijzigingen er in slaagt het programma voor ruilverkavelingen op een lager pitje te krijgen zonder dat de georganiseerde landbouw in rep en roer wordt gebracht. Dat de landbouworganisaties niet zonder slag of stoot be snoeiingen op ruilverkavelin gen zullen toestaan bleek vo rig jaar wel. Ze hebben toen niet zonder succes weerstand geboden aan de mensen, die beweerden, dat er op die ver kavelingen wel kon worden bezuinigd. Het bedrag wat hiervoor op de begroting staat, ging in elk geval niet omlaag. Wel werd bij de indiening van de begroting gezegd, dat het ruilverkavelingsbeleid kri tisch zou worden bekeken. Bo vendien werd er een nieuwe wet op de landinrichting in het vooruitzicht gesteld. De wet op de ruilverkavelingen uit 1954 zou daarmee overbo dig worden. Maar die wet liet nog wel enkele jaren op zich wachten zo bleek spoedig. Zo lang konden de verkavelaars hun gang dus gaan; als dat kritisch onderzoek tenminste niet al te verstrekkende gevol gen zou hebben. Daar was men in landbouwkringen eerst niet zo erg gerust op, maar langzamerhand herwon men toch het vertrouwen. Met krachtige pleitbezorgers als Lardinois en Biesheuvel in het kabinet kon er toch niet Twee punten Zo op het eerste gezicht lijkt dat vertrouwen niet misplaatst te zijn geweest. De nota over de ruilverkavelingen, waarmee het kabinet vorige week dan eindelijk kwam, zet de zaak beslist niet op de kop. De voorgestelde wijzigingen be perken zich tot twee punten, waarvan iedereen eigenlijk al lang vond, dat het wel anders mocht. De veel gewraakte stemmingsprocedure wordt an ders. De niet-stemmers zullen straks niet meer bij de voor stemmers worden geteld. Een andere oude grief van de kant van de landbouw wordt ook uit de wereld geholpen. Voortaan zal de grond, die wordt gebruikt voor aanleg en verbetering van wegen, water lopen en dat soort zaken wor den verrekend. Totnutoe werd ze 'om niet' aan de agrarische bestemming onttrokken. Voor de betrokken boeren betekent dat 'n meevaller. Daar staat te genover dat ze meer rente moeten betalen over 't bedrag, dat zij in de ruilverkaveling investeren. Het was vier pro cent, het wordt vijf. Boven dien moeten ze het bedrag in 26 jaar in plaats van in 30 jaar aflossen. Dat houdt in, dat de boeren per jaar iets meer aan de uitgevoerde ruil verkaveling zullen moeten afstaan. Meer weerstand Bij de landbouworganisaties vreest men, dat de weerstand tegen de ruilverkavelingen hierdoor toch wel zal toene men. In elk geval hebben de uitgesproken tegenstanders er een zeer bruikbaar argument bijgekregen. *Wat gaat ons dat kosten', is een zeer zwaar we gende vraag bij de beslissing over verkaveling en op dat punt staan de tegenstanders nu weer iets sterker. Dat is niet zonder betekenis, want bij de vernieuwde stem mingsprocedure moet er har der om de stemmen worden geknokt dan voorheen. Totnu toe konden de voorstanders al tijd rekenen op de mensen, die niet gingen stemmen. Soms omdat ze geen beslissing voor of tegen konden nemen, meestal omdat ze niet zo geïn teresseerd waren. Die zwijgen de minderheid kan nu niet meer beslissend zijn. De ver kavelaars moeten nu proberen gewoon een voldoende aantal echte voorstanders te krijgen. En dat komt nu bepaald onge legen, want de kostenfactor is niet het enige argument dat de tegenstanders met toene mende kans op succes kunnen hanteren. De niet-agrarisohe belangen krijgen steeds meer aandacht in niilverkavelingsplannen en dat gaat in heel veel gevallen uiteraard ten koste van de landbouwers. Als er veel Verzet tegen een ruilverkaveling in het recente verleden. (Foto uit Tubbergen, de cember '71). grond voor recreatie wordt ge reserveerd, schiet er minder over voor vergroting van de landbouwbedrijven. Onder druk van weer andere krachten zullen natuurgebie den en mooie stukken land schap steeds meer door de verkavelaars ontzien worden en ook dat rijmt bijna nooit met de belangen van de boe ren. De stemming wordt voor de voorstanders dus steeds hache lijker en dat zal ook wel In vloed hebben op het maken van plannen. De voorbereiding van zo'n plan kan miljoenen kosten. De Cultuurtechnische Dienst (ministerie van land bouw) zal er niet voor voelen daaraan te beginnen als er geen redelijke kans op uitvoe ring is. Landinrichting Over dit alles hangt de scha duw van de nieuwe wet op de landinrichting. Wat die pre cies zal inhouden is nog niet te zeggen. Wel staat vast, dat de agrarische belangen daarin niet meer het zwaarst zullen wegen. Dat houdt in, dat het met de stemmingen van de grondeigenaren afgelopen zal zijn. Hoewel nu ook al zeer veel niet-agrarische belangen op het spel staan bij ruilver kavelingen, zijn de stemmen van de grondeigenaren toch beslissend. Daaraan heeft het kabinet nu niets willen veran deren. Trouwens, ook de mis stand, dat niet de gebruikers maar de grondeigenaren (en die hebben soms heel andere belangen) over de verkaveling mogen stemmen, blijft voorlo pig voortbestaan. In afwachting van de nieuwe wet heeft de regering kenne lijk niet teveel overhoop wil len halen. Toch kunnen de nu voorgestelde wijzigingen wel eens een rem op het ruilver kavelingsprogramma blijken te zijn. De landbouworganisaties kunnen er in elk geval uit leren, dat oe ruilverkavelin gen niet onaantastbaar zijn. ■in. Te Me. WINORICHTIMQ Weersgesteldheid van gisteravond 19.00 uur, maximum-temperaturen van gisteren en neerslag van 7-19.00 uur. Amsterdam zwaar bew 19. 1. De Bilt zwaar bew 11. 5. Deelcn regenbul 11, 2. Eelde re genbui 12, 0.1. Eindhoven zwaar bew 12. 2. Den Helder zwaar bew 10. 0. Luchth R'dam half bew 11, 0.2. Twente half bew 10. 2. Vlls- slngen zwaar bew 10. 0.3. Zuid-Limburg zwaar bew 11. 2. Aberdeen licht bew 13. 0. Athene half bew 18, 0.. Barcelona onbewolkt Frankfort regenbui 14, 1. Gcnive licht bew 13. 0.3. Helsinki geheel bew 3. 0. Innsbrtlck regenbui 10, 14. Kopenhagen licht bew 11, 1. Lissabon zwaar bew 18. 0 Locarno onbewolkt 20. 4. Londen zwaar bew 13, 0. Luxemburg regenbul 10. 4. Madrid half bew 18. 0. Malaga geheel bew 23, 0. Majorca zwaar bew 18. 0. MUnchen regenbul 13. 2. Nice licht bew 23. 0. Oslo regen 3. 12. Parijs half bew is. 1. Rome regen 17, 1. Split zwaar bew 19. 0. Stockholm geheel bew 3, 5. Wenen regen 13. 2. Zürlch zwaar bew 13. 0.2. Cast Blanca licht bew is, 0. Istanboel onbewolkt 21. 0. HOOG WATER 7 april: Vllsslngen le getij 7.31, 2e getij 20.03. Haringvliet aan de zee. zijde 8.51-21.29. Rotterdam 10.01-22.25 Sche. venlngen 8.19- 21.00, Umulden 9.08-21.49, Den Helder 12.04, Harllngen 2.21-14.43, Delfzl* 4.47-17.08.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5