Britse nuchterheid helpt Benfica Internazionale zoekt revanche §58® Coen Zuidema in 'ping-pong-stijl' aan de leiding Skol spreekt uw taal. Proef't maar. Fischer alsnog overstag Jimmy Hagan bezit aanzienlijke dosis kennis van het voetbalvak Harm Wiersma vijf punten voor op 'concurrenten' Den Haag-Wageningen in stadion Utrecht Frans Verbeeck na etappe-winst naast Dierickx TROUW/KWARTET WOENSDAG 5 APRIL 1972 SPORT KI mo Van onze speciale verslaggever PARIJS Of hij nou vertoeft in de bestuurskamer van Go Ahead, op de tribune bij Ajax, op het Parijse vliegveld Le Bourget of in de lounge van het erg drukke en sjieke Hotel Saint Georges: Jimmy Hagan, klein, tenger, in een eenvoudige coltrui en dito combinatie gestoken, maakt allerminst de indruk de trainer van de wereldbe roemde voetbalclub Benfica te zijn. Bescheiden, introvert en stil letjes als hij is, gaat hij ten onder temidden van de drukgebarende, elkaar luidruchtig begroetende en veel pratende Portugezen, die Benfica nu eenmaal overal ter wereld wensen te begeleiden. Terwijl Hagan bijna schuil gaat achter een Engelse zondagskrant, zegt een vooraanstaand Portugees journalist: 'Miester Hagan? Een vreemde man. Niemand in Portugal begrijpt 'm. Behalve de president van Benfica Die voorzitter van Benfica, de ook nu weer als een kloek rond het gezel schap fungerende markies Borges Coutinho, heeft Hagan. nu alweer twee jaar geleden, uit de anonimiteit van het Britse profvoetbal gehaald. Vrijwel niemand op het continent had ooit van Hagan gehoord: bovendien was de voormalige prof van Sheffield United ook als actief voetballer nooit een internationale vedette geworden. Borges Coutinho wide, zo is hij zeer bereid om dat toe te geven, graag wat van het Britse vakmanschap toevoe gen aan de Euro-afrikaanse brillance van Benfica. De eerste maanden wa ren voor Hagan een ware nachtmer rie, zo heftig was de kritiek juist als bij Michels in Barcelona. En als ande ren het wagen de latente kritiek op Hagan eens te verwoorden: als zij wijzen op het gebrek aan communica tie, omdat Hagan vrijwel geen woord Portugees spreekt; als zij vertellen, dat Benfica's spelers het erg verve lend vinden, dat zij nooit met hun problemen bij Hagan terecht kunnen; of als zij te berde brengen, dat de 'Benfiquistas', zoals de spelers van Benfica daar heten, Hagan maar een beul vinden, dan wijst Borges Coutin ho doodeenvoudig naar de resultaten: 'Niemand kan ontkennen, dat Benfica druk bezig is terug te komen aan de wereldtop'. EENZAAM Niettemin: Hagan maakt bij Benfica de indruk een wat eenzame figuur te zijn. Als hij 's zondagsmorgens terug komt van een vermoeiende spionage- APELDOORN (ANP) In de zeven de ronde van het toernooi om het Ne derlands damkampioenschap heeft Harm Wiersma zijn voorsprong weder om vergroot In een moeilijke en combinatierijke partij, die lange tijd gelijk was aan het treffen Wiersma- Toet, maar waarin Wiersma op een bepaald moment afweek, verraste hij zijn tegenstander met een slagzet. Het kampioenschap kan Wiersma nog nau welijks meer ontgaan. De spelers die de tweede plaats met een achterstand van 5 punten op Wiersma delen kwamen niet verder dan remise. Gordijn en Van der Sluis speelden een interessant duel, dat te gen het einde bijzonder spannend werd en dat de Hagenaar nog bijzon der secuur moest afspelen. Schotanus- De Ruiter was een gelijk opgaande, positionele strijd, waarin De Ruiter zijn pogingen om het centrum in bezit te krijgen zag falen door het goede spel van zijn tegenstander. De ontmoe ting De Jong-Bronstring droeg een grillig karakter en vergde veel aan dacht van de- spelers. Beiden wikkel den echter foutloos af: remise. Zevende ronde: WiersmaToet 20. Van der Sluis—Gordijn 1—1. Van Dijk—Van Ttlborg 20, HermelinkBorgsma 20. De Jong— Bronstrlng 1L De RuiterSchotanus 11. Stand na 7 ronden: 1. Wiersma 13 punten: 2 6 HermeUnk. Gordijn, De Jong. De Rultér en Schotanus 8: 7 Van Dijk 7: 6/9 Van der Sluis en Toet 6: 10. Bergsma 5; 11. Brons- Van onze sportredactie DEN HAAG FC Den Haag en Wa- geningen hebben besloten hun wed strijd voor de halve finales van de KNVB-beker in het Utrechtse stadion Galgewaard te spelen. De wedstrijd wordt 12 april gehouden; de aanvang is 20.15 uur. reis naar Deventer is er niemand, die hem in het hotel verwelkomt op dat moment heeft Hagan, een schou dertasje van Alitalia om. meer weg van een verdwaalde toerist dan van de Britse manager met het ijzeren regime. Hoe zeer Hagan regeert blijkt later op de dag, als een verslaggever van de Franse TV vraagt of Arthur Jorge hem een interview wil toestaan en Jorge hem antwoordt: 'Dan zult u eerst naar de manager moeten gaan om toestemming te vragen'. En voor de wedstrijd tegen Bayern München, die duidelijk het karakter draagt van een exhibitie, blijkt de Portugese sportpers allerminst verwonderd, als de opstelling van Benfica tot vlak voor de wedstrijd geheim blijft: 'Dat doet hij altijd. Zelfs voor een wed strijd tegen een fabriekselftal. Wij zijn er aan gewend geraakt'. Het zal best zijn, dat Hagan van de plotselinge populariteit wat geschrok ken is en dat hij zich daarom bij voorkeur afzijdig houdt Hij weet ook, dat er vanaf het begin geen juich stemming is geweest rondom zijn be noeming als sterke man bij Benfica en dat alleen de indrukwekkende re sultaten van Benfica (waarbij de 51 op Feyenoord nog altijd doorwerkt in Portugal) zijn positie intact hebben gehouden. Maar wie eenmaal in wat meer dan een vluchtig contact met Hagan is gekomen, ontdekt een typi sche Britse voetbalkenner. Pratend met de nodige understatements, met veel gevoel voor humor en een aan zienlijke dosis kennis van het vak. Die officieel zegt: 'Ik praat nooit over individuele spelers', maar later toegeeft: 'Die Keizer wat een voetbal ler is dat. Ik vind het niet te geloven hoe technisch briljant een voetballer van zijn postuur is. Dat zou je niet verwachten als je hem zo ziet'. GO AHEAD En die ook zeer scherp voor een 'vreemdeling' in het Nederlandse voetbal zegt: 'Ik zou met Benfica niet graag tegen Go Ahead in Deventer spelen. Wat een inzet, wat een over tuiging. Je kunt de invloed van een Engelse manager duidelijk onderken nen. Go Ahead speelt gedurfd en aanvallend voetbal. Daarom was Go Ahead-Ajax een voor het publiek zo opwindende wedstrijd. Veel beter dan Ajax tegen NEC. Ik geloof, dat NEC kwalitatief zjker niet minder is dan Go Ahead, maar zij speelden te nega tief. Met een aantal van zulke goede spelers moet NEC zeker kunnen doen. wat Go Ahead doet'. Hagan had, zo zei hij, tegen Go Ahead veel meer van Ajax gezien dan tegen NEC. 'En het vreemde is', aldus Ha gan, 'dat Ajax ondanks de nederlaag veel beter speelde dan tegen NEC'. Hagan geeft toe, dat de uitschakeling van Feyenoord Portugal zowat in een staat van delirium heeft gebracht. Hijzelf wenst zich van dat blinde enthousiasme te distanciëren: 'Achter af wordt vergeten dat we tegen Feyenoord zo vreselijk dicht bij uit schakeling zijn geweest. Psychologisch was die nederlaag van 10 in Rotter dam gevaarlijk. Het lijkt namelijk niet veel, maar de dreiging van een goal op eigen terrein tegen maakt de zaak gecompliceerd. Daar moeten we ook tegen Ajax op letten. Toen Nene al na een paar minuten 10 maakte was dat uitermate waardevol. Dat was ons eerste doel, de achterstand weg werken. Toen het ook nog voor rust 20 werd was de zaak beslist. Maar door die 10 van Rotterdam konden we in één klap er weer uit liggen. Dat was het griezelige van die tweede helft Prompt kwam het doelpunt van Van Hanegem. En laat ik er meteen bij zeggen dat was géén buitenspel. De meeste spelers bij ons vonden van wel. maar toen heb ik een paar keer de film laten afdraaien en toen was te zien, dat die goal wel degelijk correct was. Op dat moment lagen we er uit, dat is een feit, dat ik niet heb Benfica trainde gisteren in het Olympisch stadion, waar het vanavond voor de halve finales van de Europa Cup tegen Ajax speelt. Jimmy Hagan vergeten en dat ik de spelers ook steeds voorhoud'. ROES Ook Hagan is het inmiddels wel dui delijk geworden, dat er rond Benfica een overwinningsroes is ontstaan, waardoor de werkelijkheid verdoezeld wordt. Die realiteit gebiedt te zeggen, dat Benfica nog altijd een stel basis spelers mist, dat Ajax dit seizoen sterker is dan Feyenoord en dat de revanche-idee voor de uitschakeling van Feyenoord in het voordeel van Ajax werkt. Juist om de spelers met beide benen op de grond te houden blijft Hagan doorgaan met zijn harde aanpak. Vorige week hebben acht van de elf spelers de interland tegen Cyprus meegemaakt, niettemin is er daarna keihard getraind. Hagan doet niet, als andere Latijns of Zuidame- rikaanse managers dat zo graag met. de gevoelige artiesten van Benfica zouden willen, mee aan het verwen ningsproces, volgens welke gewoonte het noodzakelijk is van elk lif-lafje een paniekerig 'geval' te maken. De Britse nuchterheid werkt in dat op zicht heel góed. Jorge toonde zich boos om het doorgaan van de wed strijd tegen Bayern, maar Hagan stelt daar nuchter tegenover: 'Wij zijn profs, wij worden als profs betaald en wij mogen tegenover de club niet als amateurs denken en praten. Dus wordt er gespeeld'. Het is om die instelling, dat Borges Coutinho zo tevreden is over de in Lissabon als een hoogst merkwaardige man bekeken Jimmy Hagan. De trai ningen worden veelal geleid door ex- international Jose Augusto. Boven dien was Jose Augusto tegen Feyen oord voortdurend aan de rand van het veld te vinden om aanwijzingen te geven. Hagan: 'De taal vormt een groot probleem, ik kan me voorstel len, dat Michels daar bij Barcelona last van gehad heeft en nog heeft. Portugees is moeilijk met al die nasale klanken en vele 'zzjj's'. Daarom zeg ik ook niet veel, vooral niet tegen de Portugese journalisten. Ik wil al leen functioneel praten. Nooit over spelers afzonderlijk. Als ze vragen of Eusebio goed was. dan zeg ik: 'O. Eusebio is een goede voetballer', of zoiets. Ik wil niet, dat er sensatie verhalen in de kranten komen. Daarom probeer ik ook altijd heel duidelijk te weten te komen wat ze van me willen weten en vervolgens wil ik duidelijk constateren of ze me wel begrepen hebben'. MAARTEN DE VOS AJAX Stuy (1) Suurbier (3) Hulshoff (4) Blankenburg (12) Krol (5) Haan (15) Neeskens (7) G. Miihren (9) Swart (8) Cruijff (14) Keizer (11) Adolfo (5) Scheidsrechter: Kroesjtvili (Rusland) Jordao (11) Jorge (9) Nene (7) Toni (8) Eusebio (10) Graca (6) Messias (4) Humberto (3) Henrique (1) Arthur (2) BENFICA Celtic echter optimistisch over kans op plaats in finale Europa Cup MILAAN (Reuter. UPI) Internazi onale. eens dc grootmacht van het Europese voetbal, zal vanavond alles in het werk stellen om Celtic uit te schakelen; de club die vijf jaar gele den een eind aan die macht maakte. Celtic Glasgow versloeg toen in de finale van de Europa Cup de Milanese ploeg, die in 1964 en 1965 reeds de sterkste in Europa was gebleken. Inter bereikte na de nederlaag tegen de Schotten niet meer de successen van de jaren daarvoor en momenteel bezet de ploeg in de Italiaanse competitie slecnts de zevende plaats Inter zoekt revanche en Celtic moet, in navolging van Standard Luik. daar van het slachtoffer worden. In Milaan zal Inter, zo verklaarde coach Gianni Invernizzi, winnen zonder een doel punt tegen te krijgen. Ook Jock Stein, de manager van de Schotten, is echter optimistisch: "Wij hebben hun in 1967 verslagen en toen hadden ze een ster ker team; waarom zouden we dat nu dan niet kunnen herhalen?'. Beide ploegen hebben voor hun eerste ontmoeting in de halve finales in het San Slro-stadion (er worden 84.000 toeschouwers verwacht die voor een record-recette van anderhalf miljoen gulden zullen zorgen) geen grote zor gen. Celtic trainde gisteren zonder Jimmy Quinn, die zaterdag tegen Par- tick Thistle geblesseerd raakte. Ook David Hay is geblesseerd, maar Jim Brogan en Harry Hood waren tijdens de training weer geheel fit. Inter heeft zorgen over middelvelder Giu- bertoni en doelman Lido Vieri die uit vorm is. Mogelijk vervangt Invernizzi hem door Ivano Bordon. Van het elftal van Inter dat in 1967 van Celtic verloor, zijn waarschijnlijk maar vier spelers vanavond van de partij: Mazzo- la, Burgnich, Facchetti, en Bedin. Allan Mullery zal vanavond een ver rassende rentree in het Londense Tot tenham Hotspur maken, dat in de halve finales van de UEFA-Cup tegen AC Milan uitkomt. Mullery, die deel uitmaakte van het Engelse elftal dat in 1966 wereldkampioen werd, werd onlangs uitgeleend aan Fulham, dat in de tweede divisie vecht tegen de gradatie. Het was de bedoeling dat Mullery vrijdag weer naar de Spurs zou terugkeren, maar Tottenham Hot spur. geplaagd door blessures moest gisteren toch een beroep doen op Mullery Een maand geleden 'verhuis de Mullery die toen na lange tijd geblesseerd te zijn geweest in het tweede elftal speelde naar Fulham. Daar speelde hij zes wedstrijden. Volgens de coach van de Italianen, Nereo Rocco, zal Mullery niet mogen spelen. Rocco zei dat vlogens de regle menten van de Europese voetbalunie (UEFA) het uitlenen van Mullery moet worden gezien als de overgang naar een andere club, zodat Mullery niet voor UEFA-Cup mag spelen. Tot tenham heeft echter bericht gekregen van de Engelse voetbalbond dat het Mullery in de wedstrijd tegen AC Milan wel mag opstellen. De Spurs hebben Mullery hard nodig, want het zware programma heeft de club drie spelers gekost: John Pratt Phillip Be- al en Mike England. AC Milan mist twee bekende spelers wegens blessu res: Piero Prati en Giorgio Biasiolo. Wel in Londen is Gianni Rivera, een van de beste spelers bij de strijd om de wereldtitel in Mexico. Waarschijn lijk zal Mullery de taak krijgen hem uit te schakelen. In de andere halve finale van de strijd om de UEFA-Cup speelt Wolverhamp ton Wanderers in Boedapest tegen Fe- rencvaros. De Hongaren missen wegens ziekte hun doelman Geczi, die ook in het nationale team speelt. BAYERN MÜNCHEN In de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars hebben zowel Bayern München als Glasgow Rangers, die el kaar vanavond in München ontmoeten, geen reden tot klagen wat betreft ziekte of blessures. Bayern leverde zes spelers voor het Westduitse elftal dat vorige week in Boedapest van Hon garije won. Zaterdag won Bayern voor de competitie van FC Köln en zondag verloor het in Parijs een 'demonstratie- wedstrijd' tegen Benfica met 21. In de finale zal in ieder geval voor het eerst in de geschiedenis van dit toer nooi een Oosteuropese club zijn verte genwoordigd, want in de andere halve eindstrijd ontmoeten het Oostduitse Dynamo Berlijn en het Russische Dy namo Moskou elkaar. Zijn spel werd door iemand als een pingpong stijl omschreven: als er een zet gedaan wordt, doet hij er gewoon één terug. Een niet erg diepe strate gie dus, maar in zo'n toernooi een efficiënte werkwijze. Het valt me niet moeilijk te verkla ren waarom Hans Ree het niet zo goed doet als anders. Hij zal er wel niet genoeg zin in hebben, het is tenslotte een toernooi dat hij al drie keer gewonnen heeft. De deelnemende hoofdklassers doen het lang niet gek, er wordt zeker niet over hen heen gelopen. Van den Berg is daarbij uitgezonderd: hij valt wat te onstuimig aan. Toch kan zoiets nog minstens een verrassingsoverwinning tegen een kanshebber opleveren. Kuijpers en Scholl zijn als zodanig uitgeschakeld. Beiden hebben het overigens wel op 'n vervelende manier tegen gehad. Van mijn eigen partijen is die tegen Langeweg de beste. Wit: J. Timman Zwart: K. Langeweg I. e2-e4, c7-c5; 2. Pfl-f3, e7-e6; 3. d2- d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pb8-c6; 5. Pbl-c3, a7-a6; 6. g2-g3, d7-d6; 7. Lfl-g2, Lc8-d7; 8. O—O, Ta8-c8; 9. Pd4xc6, Ld7xc6; 10. a2-a4, Pg8-f6; 11. Lcl-f4. Gebruikelijker is in dit soort stellin gen 11. Le3, maar ik had de bedoeling Pf6-d7 nog even te verhinderen. II. Lf8-e7; 12. Ddl-e2, Dd8-c7; 13. Tfl-dl, O—0; 14. Tdl-d2. Een nuttig zetje. Direkt 14. aö maakt 14. -. Pd7 mogelijk omdat na 15. Pd5, Lxd5; 16. exd5, e5 pion c2 in blijft staan. 14 -, h7-h6. Nu was 14. -, Pd7: 15. Pd5, Lxd5: 16 exd5, e5; 17. Le3 voordelig voor wit. 15. a4-a5, b7-b5. Anders komt zwart niet goed los. 16. a5xb6, Dc7xb6; 17. Tal-a2. Het begin van een opmerkelijke to renmanoeuvre. 17. Lc6-b7; 18. Ta2-a3 Db6-c6; 19. Ta3-b3, Lb7-a8; 20. Tb3-a3. Wit herhaalt de zetten, omdat zwart na 20. Le3 door 20. --, Tb8 neutrali seert. 20. Lc8-b7; 21. Lf4-e3. Pf6-d7; 22. Ta3-b3. Lb7-a8; 23. Le3-d4. Le7-f6 Een ernstige positionele fout. Gebo den was 23. -, Tfe8; 24. Ld4xf6, Pd7- xf6; 25. Td2-d4, Tc8-c7; 26. Tb3-b4 Het resultaat van zwart's 23ste zet Van onze sportredactie AMSTERDAM Bobby Fischer heel zijn bezwaren tegen de financiële aai biedingen van Belgrado, een van d steden waar de tweekamp om ht wereldkampioenschap schaken tege titelhouder Boris Spassky zou worde gehouden, ingetrokken. Volgens ee official van de wereldschaakbond (F DE) heeft Fischer gisteren een telt gram gestuurd, waarin hij verklaai alsnog in Belgrado te willen spelen. Nu Fischer alsnog overstag is gegaai lijken de autoriteiten in Belgrad vooralsnog weinig gelukkig met dez laatste zet in het welles-nietes spc letje. In een telegram verklaarden zi namelijk dat zij niet van plan zijn d voorbereidingen voor de tweekam die van 22 juni tot 18 juli in Belgrad zou worden gehouden, weer te beginl nen. Volgens schaakofficials ter plaa se zal de tweekamp echter wel dooi gaan als de organisatoren een garai tie ontvangen dat Fischer niet oj nieuw van gedachten verandert In Belgrado worden dan de eerste partijen van dc tweekamp gehoudei de andere 12 worden in Reykjavi gespeeld. Beide steden bieden ee prijzengeld van 138.500 dollar (bijl een half miljoen gulden), waarvan i winnaar 62.5 procent ontvangt en dj verliezer 37.5 procent. Uitdager Bobb Fischer echter wilde boven het pri] zengeld ook nog de opbrengsten vj de televisie en filmopnamen. Op maart werd Fischer meegedeeld di hij zou worden gediskwalificeerd al hij niet met de regeling akkoord zo gaan. Een complicatie is de afwezij heid van Max Euwe, de voorzitter va de schaakbond, die momenteel in Aus tralië verblijft. Van onze schaakmedewerker LEEUWARDEN Na acht ronden in de strijd om het Nederlands kampioenschap is Coen Zuidema een verrassende koploper. Zuidema startte weliswaar direct al zeer goed, maar pas na zijn overwinning op Ree begonnen de meesten hem als een serieuze kandidaat voor de titel te zien. wordt duidelijk. Wit verovert hoe lan ger hoe meer terrein op de damevleu gel. 26. -, Tf8-c8; 27. De2-d3, Pf6-e8; 28. Lg2-f 1a6-a5; 29. Tb4-b5. Tc7-a7; 30. Dd3-e3, Dc6-d7; 31. Tb5-b6. De konsekwente voortzetting van de torenmanoeuvre. Misschien was 31. Ta4 met pionwdnst eenvoudiger. 31. e6-e5; 32. Td4-d2, Ta7-b7; 33. Lfl-b5, Dd7-c7. Anders gaat d6 zonder meer verloren. 34. Pc3-d5, Dc7-d8; 35. c2-c4, Tc8-c5, 36. Tb6-a6, Tb7-a8; 37. Pd5-c3. Dd8-c7. Verliest snel, maar het alternatief 37. -, Tc8; 38. b3 was niet aanlokkelijk. In de achtste ronde behaalde Jan Timman een overtuigende overwinning op Van Dop. Hij heeft nu nog een half punt achterstand op Zuidema, die zijn partij tegen Kuijpers zag afgebroken. Waarschijnlijk is deze par tij remise. Vandaag speelt Zuidema tegen Timman. Achtste ronde: LangewegRee *AbA, Har- tochBöhm M'i. EnklaarVan der Berg 01. KuypersZuidema afg.. Jan Timman— Van Dop 10. SchollTon Timman li Stand 1. Zuidema 6 en 1 afg.: 2. J. Timman 5ü; 3/8. Ree, Hartoch, Langeweg, T. Tim man 4li: 7. Böhm 4; 8/9. Enklaar en Kuypers 3 en 1 afg.: 10. Scholl 3: 11. Van der Berg 2; 12. Van Dop VA en 1 afg. 38. Lb5xe8, Tb8xe8; 39. Pc3-b5, Tc5xb5; 40. c4xb5, Dc7-clt 41. Kgl-g2, Lb7xe4t 42. f2-f3, Le4-d5; 43. De3-c3. Zwart geeft het op. De partij tussen Zuidema en Ree verliep als volgt: Wit: C. Zuidema Zwart: H. Ree. 1 e4, c5; 2. Pf3. e6; 3. d4, cd4:; 4. Pd4:, Pf6: 5. Pc3, d6; 6. Ld3. Pc6; 7. Pb3. a6; 8. a4, b6; 9. 0—0. Lb7; 10. f4, Le7; 11. Df3, 0—0, 12. Dh3, Te8: 13. Khl, Lf8. 14. Ld2. Pd7; 15. e5. g6; 16. Pe4. f5; 17. ef6: ep. Pf6:; 18. Pg5. Dd7; 19. Lc3. Pdö; 20. Lg6:, Te7; 21. Ph7:, Th7:: 22. Lh7t. Dh7:; 23. De6t, Df7. 24. Dg4t, Lg7; 25. Lg7:. Dg7: 26. De6t, Df7; 27. Dg4t, Dg7; 28. Dg7:t, Kg7:; 29. Tael, Tf8; 30. f5. Lc8; 31. g4, Pe5; 32. h3, Th8; 33. Kg2, Pc4; 34. Kg3, Pb2:; 35. Te4, b5; 36. ab5:, ab5:; 37. Pd4, Ld7; 38. Pe6f. Kf7; 39. Pf4, Pc3; 40. Te3. Pbdl; 41. Teel. Pb2; 42. Pg6. Te8; 43. Te8:. Le8:; 44. Tel, Lc6; 45. Te7f Kf6; 46. Tc7, Pe4t... 47. Kf4, Ldó; 48. h4 en zwart geeft het op. GOSSELIES (Reuter) De Bel), Frans Verbeeck heeft gisteren de derdt etappe van de Ronde van België, eei rit over 205 kilometer van Waregen naar Gosselies, gewonnen. Hij versloei in de eindsprint zijn landgenoot Andri Dierickx, met wie hij in het algemeei klassement de eerste plaats deelt. De renners die hopen vandaag, wan neer de tocht door de Ardennen leidt hun slag te slaan, liepen gisteren ech ter geen grote achterstand op. Hel gehele rennersveld kwam dicht bij el| kaar de eindstreep over en Raymond Poulidor en Herman van Springel zijn nog steeds volop in de strijd. De derde etappe kenmerkte zich voor al door slecht weer: harde wind en zware regenval. De eerste ontsnapping werd ingezet door de Nederlander Jan van Katwijk, die na 59 kilometer weg sprong. Ilij kreeg de Belg Herman Vanderslagmolen. een ploeggenoot van Dierickx, aan zijn wiel. Zij bouwden samen een voorsprong van drieënecn, halve minuut op, maar 60 kilometer, later waren zij alweer opgenomen in het peloton. Daarna probeerde de Deen Leif Mortensen zijn geluk nog. maar ook hij werd snel tot de orde geroepen. De beslissing viel 17 kilometer voor het einde, tijdens de beklimming van de Souvret. De Belg Roger Rosiers sprong weg en hij kreeg Dierickx, Van Springel, Santy, Mortensen, Verbeeck,i De Geest en Poulidor mee. In het) algemeen klassement kwam Verbeeck door zijn overwinning naast Dierickx. Beide renners hebben een tijd van 15 uur 36 minuten 55 seconden. I. Frans Verbeeck (Bel) 5.41.50: 2. Andre' ®»«'ckx 'Belg) 5.41.55: 3. Roger Rosiers 'Belg) 5.42.00: 4. Willv de Geest (Belg): 5 Raymond Poulidor (Fra) 6. Leif Mortensen ;,£ermoan ?;ln sPrineel (Belg) allen liSnc yd'„,8- AIaln Sant>' 'Frankrijk) 9' Die,er Puschel (West-Duitsland) 5.42.08: 10. Willy Telrlinck (Belg) 5.42.19: 11 Jan Janssen (Ned) z.t. 12. Jean-Pierre Berckmans (Belg) 5.42.24 13. Gerben Kar stens (Ned) 5.42.30: 14. Walter Pianckaert (Belg) 5.42.49: 15 Van de Vijver (Belg) z.t. JAN TIMMAN WIELRENNEN Franco Bltossl behaalde In Trevlso zijn vierde achtereenvolgende over- winning. Hij zegevierde In een 105 km lange wedstrijd vóór Eddy Merckx. OETBAL Tostao, de sterspeler van Cruzeiro, is volgens berichten uit Rio de! Janeiro te koop. Tostao. die in het Brazili- aanse elftal dc plaats van Pele heeft ingeno- i men. wil bij zijn vereniging weg zodra op 1 juli zijn contract afloopt. De club heeft zegt I Tostao, geen eerbied voor de spelers be- toond, toen men de harde en weinig populai re coach Ystruck aannam. De prijs van Tostao ligt in de buurt van 900.000 dollar zo n drie miljoen gulden dus. Paulo Cesar is tot op dit ogenblik de duurste Braziliaanse voetballer met een transfersom van 380.000 dollar. IJSHOCKEY De Tsjechoslowaakse sport bond heeft Adric tn West-Dultsland uitkomen- de spelers verzocht naar Tsjechoslowaklje terug te keren. Het zijn: Jozef Golonka, I Rudolf Potsch en Jozef Capla. Voor de 32- jarlge Jozef Golonka wacht er in Tsjechoslo waklje een taak als trainer-coach van d« 1 nationale jeugdselectie. Zoals bekend weigert Prago-Sport, de Tsjechoslowaakse organistle, die de sportmensen toestemming moet geven in het buitenland te werken, de verblijfsver gunningen te verlengen. ZEILEN Fred Imhoff (Flying Dutchman) en Boon (Finjolllen) hebben de intemaUona- le PaaswedstrIJden op Loosdrecht gewonnen. In de FD-klasse eindigde Hellemans als tweede en Schipper als derde, terwijl deze plaatsen bij de Finnen waren weggelegd voor Brandt cn Aafjcs. (ADVERTENTIE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10