Vr r I onvoorzichtig zijn De rotsen van Zervos £JQDn uw probleem Uitspraak Ozinga zou Uitlevering verdachte Gulfaanslag uitgesteld ook het onze Met auto te water G A O Zoon Jan Smith veroordeeld wegens drugbezit personalia TROUW/KWARTET VRIJDAG 24 MAART 1972 IIIWEM.WII ItADIO-TV TR1 MARY PERKINS MOMMA MR, IK VIND DATJE DE 1AATSTE TIJD SLECHT NAAR JME LUISTERT. DAAR MOET VERBETERING 'êOED MAMS, OKÉ. UBENTENJ BLIJFT DE BAAS. J INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HUIST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 85 Hansje de kaasvrouw, met het zilveren oorijzer die met haar karretje kaas elk jaar de markt be zoekt en nu medicijnen voor haar ezel komt kopen, raakt aan 't vertellen. 'Mense, mense 'n mirakel was 't. Die apen van jongens. Er zat daar achter op de markt, bij de hoek, een aap in de boom. Ha-ha-ha! En toen moesten zij ook apen zijn natuurlijk, en toen.Arme juffer Ursel! 'Een aap je in de boom, hoorde ze zeggen, en een griezel liep over haar rpg. O, en met haar éne oor maar luisterde en ze nog naar de voorname sinjeur met haar éne oor maar luisterde luisteren naar 't vrolijke vrouwtje en haar verhaal.Zou 't de aap zijn van gisteren, van vannacht? Dezelfde? Maar als dat wéér is, o, dan is hij gelukkig toch niet meer hier. ergens in een verscholen hoekje van 't huis.'En toen klommen ze, zeker om de onderste takken van de boom te kunnen grijpen, op de groenteuit stalling van Dikke Griet, op het rand je. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-107 'Hoeraaaü' riep Kareltje. 'Me neer Lothar heeft het geheim opge lost! Nu gaan we de schat zoeken, jongens!" - "Vergeef mij', interrum peerde Lothar toen met een ernstig gezicht. 'Gij kunt de schat gaan zoe ken als ge wilt Maar zo niet ik..ik moet mij terugtrekken, want het werk is gedaan. Ik ben een oud man. Het was tveel en het troebelde mijn zien. Ook benauwde het mijn geest, en daarom wil ik weg. Weg van het kermisvertier en weg van het wilde Zoutkapelle, waar geen plaats is voor een denker en een ziener. Ach ja, zo jaagt het noodlot mij altijd op en altijd weer moet ik voort naar andere vreemde oorden, waar ook geen rust gl zijn, want nimmer nog strekte •thar zijn moede lichaam uit op eigen grond.. 'Begrijp ik het goed, meneer Lothar?' vroeg smidje Verho len verbaasd. 'Gaat u ons dus verla ten? Wilt ge werkelijk weg van hier?' 'Ik moet wel', antwoordde Lothar met holle stem. 'Ik word willoos gedreven door Lot en Fatum, als een stofje in het heelal, als een steekje in het breiwerk der schikgodinnen. Eilaas, nooit weet ik wat mij wacht of waar de reis eindigt. Gaat dus heen van mij goede vrienden en bedenk: 'Wel licht ziet ge Lothar nimmer terug!" Beklemd namen smidje Verholen en Kareltje afscheid van de helderziende, die hun zo goed had geholpen. Reeds vroeg in de morgen verdween de helderziende achter een heuveltje met zijn tentje om hiermede zijn zwerf- Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres Runnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband slaan moeten In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan posl- zegels te worden ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartct, postbus 859. Amsterdam. VRAAG: Als iemand overlijdt heeft dan de weduwnaar van een overleden dochter, die inmiddels hertrouwd is, recht op een deel van de erfenis? Antwoord: Als de dochter vóór haar vader (of moeder) overlijdt, heeft de schoonzoon geen recht meer op een deel van de nalatenschap van de over ledene. Of hij al dan niet hertrouwd is. maakt in dit opzicht geen verschil. Zijn er uit het huwelijk van de dochter kinderen geboren, dan treden de kinderen in de rechten van hun overleden moeder op een deel van de nalatenschap. Als de dochter na de vader (of moeder) overleden is. heeft de schoonzoon (tenzij het uitdrukke lijk onterfd is) recht op de nalaten schap van zijn vrouw en indirect op de nalatenschap van zijn overleden schoonvader! moeder). VRAAG: Wa is het carnaval en wat is de betekenis er van? Antwoord: Er zijn verschillende ver klaringen voor het woord carnaval. De eerste stamt uit het oude Rome waar tijdens de Saturnaliën (een vruchtbaarheidsfeest) optochten wer den gehouden met versierde wagens. Deze wagens werden meestal in de vorm van een schip gebouwd (currus wagen of kar, navalis=scheeps-). Wat de feesten betreft: de oude Ger manen hadden hun Julfeest dat uit bundig werd gevierd en in het 'oude' Engeland was de tijd voor en na Kerstmis ook een tijd van vermaak, dat culmineerde in de Twelfth Night ide twaalfde avond), Driekoningena vond. Een tweede verklaring voor het woord carnaval is 'Carne (vlees) Vale (vaarwel). Tijdens de vasten werd vroeger geen vlees gegeten. Vóór die tijd ging men zich flink te buiten aan eten, sterke drank en andere ge neugten. Op het verwekken van kin deren in de vastentijd stonden im mers zware penitenties. Dat op Aswoensdag heilige boeken werden verbrand, kon onze deskundi ge niet bevestigen. Wel werden tot voor kort op die dag de oude kaart spelen verbrand omdat speelkaarten in de lij denstij d taboe waren. In re formatorische kringen was het vroe ger gebruik niet uit te gaan in de lijdenstijd, het bezoeken van de uit voering van de Mattheuspassie e.d. uitgezonderd. De as vinden we reeds in het Oude Testament als teken van rouw en boete. Over het vasten kan nog het volgende worden meegedeeld: er is verschil tus sen vasten (ascese) waarbij men slechts het nodige voedsel tot zich neemt en onthouding, waarbij men zich onthoudt van bepaalde spijzen (zoals vroeger op vrijdqg van vlees.) In vele r.k. gezinnen werd inderdaad het geld dat niet uitgegeven werd aan snoep e.d. in een pot gedaan voor een goed doel. De zogenaamde bisschoppe lijke vastenacties zijn hiervan een uitvloeisel. Ascese en onthouding zijn zelfs in strenge rooms-katholieke ge zinnen uit de tijd, behalve op twee dagen: Aswoensdag en Goede Vrijdag. Interessant is nog te vermelden dat in reformatorische kringen de overtui ging veld wint in de weken vóór Pasen geld opzij te leggen. Ook dit wordt een vastenactie genoemd, in de zin van zich iets ontzeggen (ouder wets: versterven). 10928 v"*vyvj door Colin Forbes De vierde granaat versnelde <iet pro ces van het breken en de drie voertui gen verdwenen bijna gelijktijdig on der de oppervlakte. Het ene ogenblik waren ze er nog en het volgende waren ze verdwenen in het ijskoude water. Water van meer dan vijftig meter diep, zoals Grapos Macomber had medegedeeld. 'Vuur!' Ford had weer een geringe verandering aange bracht. voor hij terugrende naar de borstwering. Zijn hoofd stak naar bui ten terwijl hij het hele meer in ogenschouw nam. In dit stadium had zelfs Macomber, die kon zien wat er gebeurde, nog niet de omvang van het plan begrepen dat Ford ontworpen had om alle Duitse troepen op het meer te vernietigen. De vijfde granaat vloog over de borst wering, bijna sneller dan het oog hem kon volgen, daalde naar beneden en raakte het meer te midden van de drie halfrupstrekkers die het dichtst bij Zervos waren. Weer spatte een fontein van sneeuw omhoog en op nieuw bereikte het geluid van de ontploffing de toren, waarna een groot gedeelte van het ijsoppervlak scheurde. Macomber zag met verba zing hoe een plaat ijs tijdelijk veran derde in een eiland, dat werd afge scheiden van de rest van het bevroren meer, een plaat die de drie trekkers en een groep Alpenkorps soldaten erachter ondersteunde. Het eiland was maar een kort leven beschoren. De plaat scheurde naar alle richtingen, brak in stukken en zonk. Door zijn kijker zag Macomber een voertuig aan de rand van het ijs naar beneden zakken, de wielen eerst, terwijl de rijpsbanden naar boven gingen, waar na het hele voertuig uit het gezicht gleed onder het inkszwarte water. De kans dat er ook maar een enkele man in dat ijskoude water zou overleven was nihil. 'Vuur'! De volgende gra naat landde meer naar rechts, aan de gekartelde rand van het nog intacte ijs en ontplofte boven de waterlijn. Soldaten liepen verward door elkaar, sommigen vielen en een aantal rende de andere kant uit op zoek naar een veilig heenkomen. De hele, tot dan toe goed georganiseerde strijdmacht op het meer begon te veranderen, te wankelen, uiteen te vallen in een grote chaos, terwijl Ford voortging met de aanval, regelmatig de richting of de hoek veranderend, of beide. 'Vuur'! Deze granaat vloog veel ver der, het zenit van zijn paraboolbaan lag veel hoger boven het meer en het punt van de val veel verder weg. Mét de vergeten sigaar nog tussen zijn lippen, ramde Macomber de Monoku- lar voor zijn oog en richtte hem op de Kübelwagen. Hij hoorde de bons en bijna op hetzelfde ogenblik zag hij de sneeuw opspatten, direct achter Burckhardts voertuig. De witte vlek om de wagen loste zich op en veran derde in pikzwart water. Toen het. voertuig regelrecht in de diepte ver dween zag Macomber dat er nog vier passagiers in zaten. Burckhardt ver dronk. omgeven door zijn eigen troe pen. De nieuwe strook zinkend ijs strekte zich uit tot aan de weg naar het klooster en helde over toen de soldaten in alle richtingen renden in hun pogingen te ontsnappen. Macom ber zag hoe een soldaat vanaf de rand regelrecht in het water liep. Toen hij Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM In een hoofdar tikel in het programmablad Visie verwijt de EO dr. Ozinga, voor zitter van de NCRV, onvoorzich tigheid. Uit krantenverslagen heeft het EO- bestuur vernomen, dat dr. Ozinga op enkele provinciale vergaderingen van de NCRV heeft gezegd, dat er 'geen mogelijkheid is. dat de EO na 1 april a.s. in de ether blijft', aangezien het vereiste aantal van 100.000 betalende en voor de wet geldende leden niet aanwezig zou zijn. 'Meer voorzichtig heid was raadzaam geweest', aldus de EO. De EO heeft nog geen brief van het ministerie van CRM entvangen. Die brief wordt tegen het einde van de maand verwacht en daarin zal de uitslag van de steekproef staan. De aspirant-zendgemachtigde verwacht, gezien de werving van de laatste we ken een gunstige beslissing. Intussen laat het bestuur ook weten, dat het niet voornemens is. na een eventuele afwijzing door het niniste- rie van erm opnieuw een aanvraag in te dienen als aspirant-omroep te mo gen herverschijnen maar direct daar op een verzoek te doen als C-omroep te mogen terugkeren. Er staat ner gens in de wet, dat een omroep via het aspirantschap C-omroep dient te worden. Als de EO na de herhaalde steekproef niet voldoet aan het wette lijk benodigde aantal van 100.000 gel dende leden zal zij direct het ministe rie vragen, in de status van C-omroep in de ether te mogen komen. De EO kan in feite rustig afwachten tot de 31ste maart en zelfs op die dag nog een steekproef aanvragen bij CRM. Zou de minister dat weigeren dan bestaat voor de EO hetzelfde beroep als waarvan de NVSH heeft gebruik gemaakt, namelijk om han gende het onderzoek te mogen doorr gaan met uitzenden. Dr. J. Ozinga deelde ons naar aanlei ding van het artikel in Visie mede, dat hij zich op de provinciale verga deringen van de NCRV zeker niet in deze geest heeft uitgelaten. De formu lering van zijn woorden in kranten moet hij aan de verslaggever overla ten. 'Ik heb alleen gezegd', aldus ir. Ozinga, 'dat het te betreuren is voor de EO dat zij het wellicht niet zal klaarspelen om via computerkaarten zo vroeg in het jaar al aan te tonen hoeveel leden hun contributie werke lijk hebben betaald. Mensen die bij voorbeeld in oktober hebben betaald voor bet jaar 1971 kan men niet in januari 1972 alweer verplichten op nieuw de gelden voor lidmaatschap of begunstiging te voldoen. Ik heb beslist niet met vreugde ge sproken over de mogelijkheid dat de EO het vóór 1 april niet zou halen. Ik had dat zelfs nooit kunnen doen, omdat er zeker NCRV-leden die te vens de EO begunstigen in de zaal zaten en die hadden van mij bepaald geen onaardigheid jegens de EO geno- AMSTERDAM De 26-jarige kelner W. H. Onzen uit Amsterdam is gister nacht in zijn woonplaats met zijn auto te water geraakt en verdronken. de kijker voor zijn oog weghaalde zonk de plaat ijs onder de oppervlak te. Een reusachtig kanaal van water, misschien wel honderd meter breed, scheidde het bevroren gedeelte van het meer van de weg op de westkust, die naar het klooster voerde. 'Vuur!' Ford had opnieuw de stand van de stelsschroef veranderd en Ma comber zag dat de mortier nu onder een zeer scherpe hoek stond. De gra naat vloog over het meer, stak als een kleine, donkere stip af tegen de wit heid beneden en landde dicht bij de oostkust aan de verre kant van de troepen. De klap was minder luid. Een nieuw kanaal van water opende zich. te beginnen bij de kustlijn en zich naar binnen uitstrekkend in de rich ting van het centrum, waarna nog eens drie granaten vielen en zwarte stippen krioelden op het zinkende witte oppervlak. Twee stukken berg- geschuit waren verdwenen. Een halfrupstrekker, die zich naar achteren bewoog om aan de beschie ting te ontsnappen, reed dwars over de rand. Meer dan een derde gedeelte van de aanvallende troepenmacht op het bevroren meer was nu verdwe nen en voor het eerst snapte Macom ber iets van de handige opzet van Fords plan. (Wordt vervolgd) Dr. Ozinga men. Ik wilde alleen duidelijk maken dat de EO in het bezit van voldoende geldige leden, toch over het compu- terwerk zou kunnen struikelen. Maar ik heb geen enkele reden dat ook te wensen'. O STOCKHOLM (REUTER) Ned land heeft Zweden verzocht nog te wachten met de uitlevering van 29-jarige Algerijn Abdel Malik Kad die in dat land wordt vastgehouden verband met de aanslag op de Gi raffinaderij bij Rotterdam een ji geleden. Kadn, dc zoon van een at ché van de Algerijnse ambassade Parijs, is op 13 januari gearrestee al|e( in de universiteitsstad Uppsala, w hij studeerde. Nederland had eerder om zijn uitle ring gevraagd en verklaard, dat t naam was genoemd door de in Dm land geboren Evelyn Barge, die vorige herfst in Israël tot gevangen Sen straf is veroordeeld nadat ze n explosieven het land was bmnengei men. Ze bekende ook medeplicht heid aan de aanslag. Woensdag deelde de Zweedse minis flet van justitie mee, dat de Nederland coöi regering gevraagd had de uitlevert we( uit te stellen, daar Barge haar verk ring had gewijzigd en een «lies onderzoek moest worden ingeste tf0 Kadri werd oorspronkelijk verdai ordt van actieve medewerking aan de sal ^et tage, maar die beschuldiging is la! gewijzigd in medeplichtigheid aan beramen van de aanslag, nadat docenten aan de universiteit van V cennes in Parijs hadden getuigd, t is), hij ten tijde van de aanslag bij k port vertoefde.- Het Zweedse gerechtshof gelastte vo ge week donderdag uitwijzing, sindsdien zijn Kadri en zijn twintigjtiek rige Zweedse vrouw in hongerst-ak geweest. Oprechte McGovern Eén van de weinige tv-programma's waarvan je donderdag iets kon opste ken, was de reportage van Hans Keiler en Joop van Tijn: 'Vijf routebeschrij vingen naar het Witte Huis'. Wel werd er minder geboden dan was beloofd want de route van Eugene McCarthy ontbrak maar wat toe van de andere vier presidentskandidaten te zien en te horen kregen, bleek interessante stof tot nakaarten op te leveren. De sympathiekste en meest betrouwba re indruk maakte op ons George McGo vern. Je proeft oprechtheid in zijn toe spraken; deze senator zal bovendien vele realistische en vooruitstrevende Amerikanen aanspreken, omdat'hij on verbloemd durft te zeggen, waar de problemen liggen. Voor het meest controversiële deel van de reportage zorgde goeverneur George Wallace, die duidelijk liet blijken ge ïrriteerd te zijn door het beeld, dat Westeuropese nieuwsmedia van hem geven. Hij zou in werkelijkheid heel anders, dus beter, zijn dan hij wordt afgeschilderd. Wallace vond het zelfs belangrijk genoeg, zijn gehoor te ver tellen, dat een Nederlands televisie team aanwezig was en hieruit wat po litieke munt te slaan. De VPRO mag ons vaker trader en op een halfuurtje 'Swing and Blues' van kanten die meesterlijk improviseren, het trio Milton Buckner. Drie ras-muzi- En zij doen dat zo ontspannen, dat het In i bet dige bet geei De werl dan ont\ dat Dirigent Erdélyi en violist Perlman in concert RPhO door P. VEENSTRA ROTTERDAM Het donderdaga vondconcert van het Philharmonisch Orkest in de Grote Doelenzaal werd geleid dor de Hongaarse gastdirigent Miklós Erdélyi. Solistische medewer king werd verleend door de Israëli sche violist Itzhak Perlman. In een zelden gespeelde symfonie van Haydn (nr 89 in F grt.) toonde Erdélyi zich een vakbekwaam orkest leider die zijn intenties goed op het ensemble wist over te dragen, on danks zijn wat hoekige en van weinig souplesse getuigende gebaren. De spirituele partituur werd met veel zorg voor een doorzichtig klankbeeld door het orkest tot klinken gebracht. Hetzelfde kan gezegd worden van de weergave van het vioolconcert van Mendelssohn, waarin solist Perlman zijn onvergetelijke prestatie van twee seizoenen terug (Brahms) evenaarde. Met zijn wondermooie toon en door leefde voordracht, een en ander ge steund door een perfecte technische beheersing, zorgde hij voor een ideale vertolking van dit alom geliefde werk. Na de pauze vielen goed voorbereide uitvoeringen te beluisteren van Géza Frid's op. 69 getiteld 'Zeven pauken' (er waren er in werkelijkheid acht!) en een koperorkest' en de suite 'De wonderbaarlijke mandarijn van Bartók. Frid's diverterende werkstuk werd fraai van kleur en met ritmi sche accuratesse verklankt, terwijl Bartóks suite met het vereiste klank- geweld, maar ook met de nodige con trastwerking met een soms wat overheersende koperseetiewerd ge speeld. SALISBURY (Reuter) De 22-jarige zoon van premier Ian Smith van Rho- desië, Alexander Douglas, is in Salis bury veroordeeld tot een half jaar ge vangenisstraf voorwaardelijk en een boete van ongeveer duizend gulden wegens het bezit van marihuana. Alex heeft 220 gram marihuana ingevoerd uit Malawi. Radio vandaag HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensmeble met zangsolisten. P.P.: 18.19 Uitz. van de P.S.P. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Act. 18.50 Verkenning. 18.58 Marktbcr. 19.00 (S) AU-dltle: muz. talenten jacht. 19.40 Meditatie. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekpl. progr. 22.00 (S) Cursief!: cabaretprogr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Radio morgen HILVERSUM I TROS 7 00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): lichte gramm.muz., rep en ber. (7.30 .Nws; 7.41-8.00 Act.; 8.30 Nws: 8.41-8.50 Act.) 10.00 Luister uit en thuis verzoek- progr. v.d. militairen (10.30-10.32 Nws.) 11.55 Med. 1200 Route - A: amusementstou- risme. (12.J6 Overheidsvoorl.Werk en wel zijn, Een uilz v.h. ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.) 14.00 <S) Steiger - B: Radio-Show. (14.03 Sportkompas; 14.33- 15.00 (S) Tross-Country; 15.30 Nws; 15.38- 16.00 (S) Jazz-cocktail: 17.30 Nws; 17.32-17.50 Akt.) HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Z.O.: gevarieerd progr. met om 7.33 V.d. voorpag.; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nws; TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Concert rond de Soulartiest Curtis Mayfield 20.00 Journaal 20.21 Interview 20.30 De Viersierders 21.20 Televizier- Supplement 21.40 Voor de Vuist weg NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Speelwijze - les 3 (Herh.) NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor een briefkaart op de eerste rang 20.00 Journaal 20.21 Brandpunt 21.15 Zachtjes met de deuren, blijspel TV morgen Onderscheiding De heer M. J. H. Vliegen, pastoor te Kerkrade-Terwin- selen, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. NEDERLAND I TELEAC 10.00 Wat is je vak man? - les 10 (herh.) 10.30 Beton - les 9 voor hen een 'fluitje van een cent' li te zijn. Maar iedere beroepsdrumi Ui zat 'U' zeggen tegen die fenomer, M slagwerker Joe Jones en tegen baa w Slam Stewart, wiens geraffineerd n &te0 neuriën doet denken aan de klanljde 1 van een Indische sitar. Buckner als pianist een bezienswaardige entir tainer. In 'Berichten uit de samenleving' de VPRO alle aandacht aan het disch Comité NederlandVietnam' meer geld vraagt voor de verzorti, van slachtoffers in Noord-Vietn Schokkende opnamen van gewon voet dan een ;abi kreg inee daat demonstreerden opnieuw in alle heid, hoe beestachtig een oorlog wé Kn En diezelfde vrijzinnige omroep, sociaal voelend is, durft een 1 Haché-show uit te zenden, uiaaruanl011^ ongein zo erg is, dat derderangs ferenciers van voor de oorlog zich jem; voor zouden schamen. Harry Tour IJf Blokker laten hun carrière doe jongens met de 'fijne' ideeën jttJ£0ig kapot maken. Het heet dat Harry e wen van 'baalt'. Maar waarom blijft hij dan als een mafketel gedragen? regel over het ivulps gekronkel een blote namaakbuikdanseres: een lediging voor de danseressen van waii. voor wie erotiek niet synonie met platvloersheid. lang gaar ijn Ibi an| tanj (S) Goal!, een (sport) progr. met veel i 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II (18.00 Nws. 20.00 Nws.) NOS: 20.30 Muz. uit de Barok. VARA: 21.00 (S) E Filh. Ork. met solist: klass. en mod. i T li 22.30 (S) Licht trio met solisten. 22.55 1 23.00 Nws. 23.10 Act. 23.20 Muz. van V nwe kamermuz. 23.55-24.00 Nws. BELGIË 324 (Nederlands) 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.30 1 keerstips. 18.45 Sportmag. 18.55 Taalwenl ever 18.57 Amusementsmuz. 19.00 Nws en act, muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Boekbesj 20.00 Conc. 22.00 Nws en De Zeven Kunsl 22.20 Casinomuz. 23.00 Magie en mysli 23.40-23.45 Nws. 8.11 Act.; 9.35 Waterst. en om 10.05 Voor gen en later. 10.30 (S) Zaterdag InformaUe: n en informaüeshow. (11.00-11.02 Nws.) 1 Nws. 13.11 Act. 13.23 VARA-Varia. 13.25 Dit is het begin Jongerenprogr. 1 Plus: HIRO-Radio Magazine. NOS: 15.05 komende week in het Ned. muz.leven. 1 Frans - Duits - Engels: een luisterpr 16.15 (S) NOS-Jazz. 16.45 Inzet: een pr over amateuristische muz.beoefening. 1 Onderwijs en vormingswerk: disc. 17.55 Med. HILVERSUM III NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Popstation, i Nws.) 9.00 Nws. 9.02 Pers Vers. 10.00 1 10.03 Muz. bij de koffie. (11.0 Nws.) 1 Nws. 12.03 Elpee Pop. 13.00 Nws. 13.03 1 we hoemen geen namen. (14.00 en Nws.) 16.00 Nws. 16.03-18.00 Sportshow: i en muz. (17.00 Nws.) BELGIË 324 m NED. 12.00 Nws. 12.03 Weekend-actueel. 11 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber. toneelagenda. 13.20 Gevarieerd progr. (U gevE en 15 00 Nws.) 16.00 Hoorspel. 16.24 Li^ muz. 17.00 Nws. 17.10 Nieuwe grammoft platen. 17.55 Weegschaal. kerk NOS 22.10 Uit de Kunst 22.40 Journaal 22.45 Den Haag vandaag DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 SportjourcJ 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 li Verl schau-Mag. 19.26 Die Melchiors. 19.59 Pr overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 WUJ< Melchiors. 18.40 Hier und Heute. 19.15 kleuters. 19.25 Belphegor, 13.) 20.00 JouH en weeroverz. 20.15 Cultureel mag. il geg( Report, uit Bonn. 21.25 Der 7. Sinn. Hawaii Fünf-Null. 22.15 Journaal en verz. 22.30 Perlenkomodie, TV-film. fl dat Journaal. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.35 Spelprogr. U Report, van buitenl. corr. 19.45 Nws, act weerber. 20.15 Der Kommissar, politiest ggp, Aansl.kort nws. 21.15 Fllmreport. S Dagboek uit de Kath. kerk. 22.30 Nws weerber. 22.45 Weerber. v.d. winters? 22.50 - 23.40 Mittellungen über eine Schi "u TV-spel. DUITSLAND III NDR 19.00 Geografische zwerftochten, serie t fle I 19.30 Die neue Schule, serie uitz. I ,:„l Journaal met weerber. 20.15 Filmrep 21.00-21.45 Die Konfllkte des Pfarrers L., film DUITSLAND III WDR 18.30 Ich bekomme ein Kind, serie v 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor goslavisch# arbeiders. 19.15 Landsfon 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Jourt onl( cn weerber. 20.15 Lernziel Demokratie, p tiek vormende serie. 21.00 Sympathy for 1 devil. BELGIË (Frans) 18.05 Nws. 18.10 V.d. kleuters. Gesprk. met kunstenaars. 18.55 V.d. kleut 19.00 Cecilia, medecin de campagne 19.30 Waalse act. 19 40 Weerber. 19.45 J« naai. 20.10 Contacts: tips voor wegge# 1 kers. 20.10 Intern, act. 22.05 Paul Tem! m pollUe serie. 22.50 Filmfragm. 23.50 Nws. 11.00 Esperanto - les 12 (herh.) 11.30 Spaanse les-les 13 (herh.) NOS 16.00 Journaal NCRV 16.02 Gev. kinderprogr. TELEAC 17.35 Graven naar het verleden - les 9 |en prak te b: ven 'Al In b Rus: nitsi orth beo< ion schi ope is 1 gen

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6