Prettiger werkklimaat voor spelers' erloren seizoen Feyenoord Lof voor Ajax; weinig goeds voor Feyenoord Schoonemeijer boos op bond m Stijn en Venneker n wedstrijd geschorst ax-aanvoerder Piet Keizer tilt zwaar aan primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden jjfraffing door Benfica laat voor Rotterdammers ook zonnige kanten -i Bertie Mee wil medewerking van voetbalbond Poulidor blijft leider in Catalonië Harry Jansen op doping betrapt Joke van Beusekom uitgeschakeld Tennisverlies Sporttoto i«w/kwartet vrijdag 24 maart 1972 SPORT DEN De grotere vrijheid binnen de lijnen, die Ajax dit sei- is gegund, is voor aanvoerder Piet Keizer een logisch uitvloeisel een aantal jaren elf in zijn geval topvoetbal. 'Ajax was voor een grotere persoonlijke vrijheid', vindt de in zijn spel- ^^>nen minst berekenbare speler van Nederland. 'De vermindering Iwingende instructies is echter niet alleen een gevolg van de irswisseling. Het is niet begonnen met de komst van Kovacs. Michels heeft ons geleidelijk wat meer losgelaten. De spelers en er de twee benodigde eigenschappen voor: ervaring en disci- Daardoor werd de noodzaak van een strak regiem minder, was overtuigd geraakt van zijn verplichtingen'. •s benadert ons van een ander Het kan, doordat wij andere zijn geworden. Zeker in de titie is het moeten minder ge- i. De spelers ervaren dat als ■et)tiger werkklimaat. De trainer, ch, of hoe je hem noemt het ii niet in de naam moet niet an zijn die voor de wedstrijd uitstippelt en vastlegt. Hij is een coördinator met talrijke Behalve de directe verantwoor- ïeid voor de ploeg zijn er nog belangrijke zaken, zoals trans iet voorkomen van het ontstaan vakke plekken. Er behoort een afstand te bestaan tussen trai- spelers. En dat zit hem niet in ;it of wij de trainer bij zijn am noemen of met u aanspre- ïaar of hij een persoonlijkheid [DSVOORWA ARDEN •randering van aanpak, waar ich merkbaar en zichtbaar wel elt, heeft zich ook voltrokken het Nederlands elftal. Piet benadert elk voetbal als werk, tilt hij zwaar aan de primaire ïcundaire arbeidsvoorwaarden, ievelijk betaling en sfeer, eer lijkt in zijn gedachten een uit de tijd. "In en om het ands elftal is de laatste tijd ïrbeterd. Wij zijn het moment dat een ploeg, samengesteld irnamelijk Ajax en Feyenoord oet gaan bewijzen. Ook de spe- it de andere clubs, Twente, en PSV, hebben hun ervaring, in mindere mate dan Ajax en ord, opgedaan. Resultaten wa- 5 (hankelijk van de inzet en de heid en daarvoor zijn niet al- e |oor Fadrhonc de omstandighe id ischapen. Bovendien ruikt ieder- l (et volgende wereldkampioen- en dat wordt voor ons zeer i een sportieve zaak'. ERSEN I vat zijn werk zeer ernstig op. s oeilijke jongen uit de eerste s in niets meer te bespeuren. eft serieus en is buiten de f in het geheel niet te vergelij- et bijvoorbeeld George Best. I ift een dergelijke vergelijking X middellijk weg met de simpele opmerking: hoeveel jaar jonger is Best? Ik heb een gezin. Publiciteit zoek ik nooit'. De aanvoerder van Ajax haalt inderdaad zelden de publi citeit door andere dingen dan die op het veld hebben plaatsgevonden. 'Moeilijkheden heb ik ook wel eens gehad, maar ik vind dat anderen daar weinig mee te maken hebben. Als je ermee te koop loopt, kan dat zijn weerslag op de hele ploeg hebben en ik geloof dat de ploeg belangrijker is dan het individu'. 'Zelfs een individualist kan slechts bestaan bij de gratie en de inspannin gen van de ploeg. Erbij komt dat ik mij heb leren schikken in de verhou ding werkgever-werknemer. Moeilijk heden zijn vaak een gevolg van de manier waarop een mens zich uit. Ik probeer het altijd zo min mogelijk emotioneel en zo zakelijk mogelijk te doen. Dit vak kun je natuurlijk niet zonder emoties bedrijven, maar je kunt je wel leren beheersen. Vroeger reageerde ik vaak feller. Het onjuiste daarvan is er bij mij ingehamerd, zelf heb ik ook het een en ander geleerd. Kritiek doet mij weinig, ik sta er boven, maar ik kan nog wel boos worden als er feitelijke onjuistheden over mij worden geschreven of ge zegd. VEELEISENDER Een van de meest opvallende veran deringen, die in de loopbaan van Keizer hebben plaatsgevonden, is zijn nog steeds groeiende werklust in een wedstrijd. Hij beschouwt die grotere inzet als een noodzaak. 'Het voetbal is steeds veeleisender gewor den. Door die ontwikkeling worden spelers gevraagd die voortdurend en overal bezig zijn. Mensen die zich daaraan niet hebben aangepast, zijn vergeten en verdwenen. Voetbal zoals het nu door ons moet worden ge speeld, laat ook geen ruimte voor andere werkzaamheden. In de tijd die voetbal je vrij laat, kun je iets doen. Het is niet op te brengen, topvoetbal te spelen in de vrije uren van een andere baan'. 'Zo'n vijf, zes jaar geleden wilde ik graag naar het buitenland omdat al leen daar toen de mogelijkheid was je voetbalberoep zo uit te oefenen als ik wenselijk vond. Sindsdien is er hier kema een duel voorwaardelijk IAAG (ANP) De tuchtcommissie van de KNVB heeft twee spelers eredivisie geschorst voor één bindende wedstrijd. Het zijn Eddy van FC Utrecht) en Hans Venneker (Sparta). Gerard Hylkema (FC Gro- kreeg een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. spelers kregen geldboetes van resp. 100, 350 en 100. 'an Stijn werd veroordeeld wegens het opzettelijk blokkeren van een ander na reeds eerder te zijn vermaand in de wedstrijd Feyenoord echt van 17 maart. :^ha en Venneker waren betrokken bij ongeregeldheden in de wedstrijd p\ gen-Sparta van 19 maart. Hylkema werd gestraft wegens het bij herha- crtreden van de spelregels. Venneker werd geschorst wegens het onder- n van een tegenstander zonder daarbij de bal te willen spelen. Bij leitte zijn vrijwel blanco strafkaart in zijn voordeel. Piet Keizer in actie op Highbury. enorm veel veranderd. Ajax en Feyenoord zonder twijfel is nu ook tenminste zo ver in zijn organisatie als een buitenlandse topclub een aantal jaren geleden was. De opvang van de profs is goed. Voor de bege leiding, zeker ook op medisch gebied, geldt hetzelfde. Tegen een gebroken been kun je je niet wapenen, maar wel kan alles worden gedaan aan verzorging, voorkoming en behande ling van 'normale' blessures. Het is geen toeval dat wij relatief weinig last van blessures hebben. Het risico van verwondingen is ook de reden dat wij in de buurt van belangrijke mid- weekse wedstrijden proberen, andere ontmoetingen naar voren te schuiven. Het is niet dat wij de kracht niet hebben om drie keer in acht dagen te spelen. Onze spelersraad wil dat in de eerste plaats om mogelijke blessures wat meer tijd te geven te genezen'. VERZADIGING Een club als het woensdagavond door Ajax uitgeschakelde Arsenal speelt zijn (langere en gemiddeld zwaarde re) wedstrijdenreeks zonder haperen. Daar staat tegenover dat behalve Man chester United nog nooit een Engelse club succes heeft behaald in de Euro pa Cup 1. Op die ene uitzondering na zijn de bekerwinnaars steeds gekomen uit landen waar één of twee clubs de dienst uitmaken. Komt het doordat een zwaar seizoen voor bijvoorbeeld Engelse en West- duitse elftallen toch tegen het eind van het voetbaljaar teveel is voor een kansrijke confrontatie met andere Eu ropese topclubs? Piet Keizer: 'Ik heb daar nooit bij stilgestaan. Zeker is wel dat aan het eind van een seizoen ook voor ons de wedstrijden zwaarder gaan wegen. Er komt een vermoeid heid, een verzadiging, die meer geestelijk dan lichamelijk is. Voetbal lers hebben per jaar zeker zes tot zeven weken vakantie nodig. Een win- terpauze desnoods door in het begin van de competitie de wedstrij den korter achter elkaar te spelen zou niet onaantrekkelijk zijn. Dat ech ter zou ook een voordeel voor de topclubs kunnen zijn, en dat kan wrijvingen veroorzaken. In het sa mengaan van nationale en internatio nale belangen botst het wel eens. Aan de ene kant is de representatie belang rijk, aan de andere kant kun je de eigen c\mpetitie niet aan alles onder geschikt maken'. 'Men vraagt zich wel eens af of de top in Nederland te smal is. Ik ben geneigd te zeggen is het niveau van Ajax en Feyenoord niet te hoog? Hoe je het wilt noemen, het komt voort uit de financiële toestand in het be taalde voetbal. Vóór alles is er geld nodig om het spel per club te verbe teren. Met geld kun je meer voor de spelers doen, kan de organisatie bin nen de clubs worden verbeterd'. SHIRTRECLAME 'Een mogelijkheid om dat geld te krijgen is sponsoring of het vormen van stichtingen, maar shirtreclame zou toch een veel gemakkelijker op lossing zijn. In kleinere sporten, als basketbal en volleybal, is aangetoond dat er door een dergelijke financiële injectie beter wordt gespeeld. Het kan bij wielrennen, waarom dan niet bij voetbal? Onze sport is toch ook ziuiver business. Ik geloof niet dat een club zover moet gaan ook zijn naam te veranderen, al is bijvoorbeeld Wil- ton-Feyenoord voor de hand liggend'. 'Ik denk dat het opduiken van andere namen bij kleinere sporten gemakke- - lijker kan omdat minder mensen zich vereenzelvigen met een vereniging die van naam verandert. Dat behoeft ook niet direct bij voetbal. Wanneer de shirtreclame voor de deur staat, zul len er natuurlijk reacties komen, zo als die er bij iedere ingrijpende wijzi ging zijn. Shirtreclame zal de topclubs het meest opleveren, maar ook de anderen zullen ervan profiteren. De kleinere clubs zullen dingen kunnen doen, die nu achterwege blijven. Zij zullen spelers kunnen behouden, die zij nu van de hand moeten doen. Daardoor kunnen zij dichter bij de smalle, of hoge, top blijven of komen |ON/ROTTERDAM Rond de afgang van Feyenoord tegen in het nachtelijke Lissabon zich een reeks vreemde en te verwerpelijke taferelen afge- De 'koude oorlog', die de laat- ;en tussen beide ploegen en geleiders in alle hevigheia bereikte in het matig geoutil- Estadio da Luz een nieuw :ei 'u int'. ituur van Benfica weigerde i kinderlijke hardnekkigheid srdamse gasten ook maar een medewerking te verlenen. ior de wedstrijd bijvoorbeeld eyenoord voor de warming-up betreden. Potige politieman- rhinderden dat, in opdracht Portugese voetballeiders. Het 1 dat uur vóór het sensatione- zelfs tot een handgemeen enkele spelers (Rijsbergen, i Van Hanegem mot name) en ie. Met de gummiknuppel wer- Feyenoorders van het veld reden was een brok intimida- ook tijdens de confrontatie I. Trainer Ernst Happel: 'Ik jeveer vijftig procent van het op het veld niet kunnen ndat er voortdurend politie- voor mijn neus stonden.' heeft echter v/èl duidelijk op merken, dat Feyenoord kei- Kir het getalenteerde Benfica hoger plan is gestoten. Kwali- ras dit Feyenoord onherken- vergelijking met de ploeg, die lizoenen geleden de Europa Milaan veroverde. De Rotter- s bleken zelfs in hun gerepu- defensie plotseling opvallend ar. Zelfs Wim van Hanegem. Ie, slaagde er niet in zijn op het tegenspel van Feyen- drukken. Hij zegt: 'Het optre- i de politie voor het begin van strijd heeft ons parten ge- jk, de 5-1 nederlaag is een Feyenoord keerde gistermiddag uit Lissabon op Zestienhoven terug. Teleurgesteld, zoals aan de gezichten van aanvoerder Rinus Israel (links) en Wim van Hanegem (rechts) is te zien. Bij verzorger Gerard Meijer kon er nog wel een lachje af. onsportieve confrontatie: Laseroms, Boskamp, Van Hanegem, Israel en Eusebio. Zij allen kregen een officiële waarschuwing. De drie schoten, die Treytel in het laatste kwartier moest laten gaan, ga ven een irreëel beeld van het duel. Happel dan ook: 'Dit Benfica is hele maal niet zo goed. Het zou wel erg sterk zijn als deze ploeg de Europa Cup wint. Verdienen doen ze hem in ieder geval niet. Benfica-trainer Jimmy Hagan echter: 'We zijn nu rijp voor de Europa Cup. We hebben tenslotte twee forse te genslagen moeten overwinnende af wezigheid van Antonio Simoës en de regen. Toen we eenmaal op 2-1 ston den en de halve finales voor ons onbereikbaar leken, hebben we de zaak toch op een geweldige manier afgemaakt. Dat laatste kwartier toon stuk groter uitgevallen dan de ver houdingen werkelijk waren. De beide treffers voor rust fungeerden echter al als bewijs van de problematiek, die nu ook in de (te) trage defensie van Feyenoord is geslopen. In het enerverende laatste kwartier moest Feyenoord zijn via een tref fer van Van Hanegem veroverde plaats in de halve eindstrijd prijsge ven. Happel: 'Voor hetzelfde geld zijn we op dat moment een ronde verder. Het afgekeurde doelpunt van Theo Laseroms heeft ons gebroken. Ik vond het een glaszuivere treffer.' De Britse scheidsrechter Cliff Thomas echter: 'Niet Laseroms, maar een van de andere Feyenoorders hinderde doelman Henrique zó hevig, dat ik dat doelpunt nooit goed kon keuren.' Thomas heeft driftig namen geno teerd in de forse, maar zeker niet en dat is in het belang van het hele nationale voetbal'. Piet Keizer denkt uiterst zakelijk over voetbal, wil er iets in blijven doen, maar heeft geen vastomlijnd plan voor een voortzetting van zijn loopbaan als trainer of manager. Hij volgt wel de trainerscursus voor top- spelers. Waarom? Keizer: 'In de eerste plaats ben ik betrokken geweest bij de voorbereiding. Verder is het beha len van het diploma een uitdaging voor mij*. Piet Keizer is op het veld de voorman van een ook op Highbury weer zelf verzekerde ploeg, die in Croydon zijn trainingskamp had voor de tweede wedstrijd tegen Arsenal. Hij gelooft in trainingskampen. 'Je krijgt er', zegt hij, 'een bepaalde band. Maar het belangrijkste is dat je rust hebt. Dat geldt vooral voor thuiswedstrijden. Het is prettig niet steeds door ieder een te worden aangesproken over de wedstrijd die staat te komen, je wordt minder afgeleid van je werk'. GEZICHT Is er verschil tussen dat werk in eigen huis of op een vreemd terrein? 'Ja, maar ik zou niet kunnen zeggen waar dat in zit. De factor publiek is belangrijk, die doet wat aan de instel ling van de spelers, maar ik kan niet aanwijzen waar het begint. Echt voordeel van thuis spelen heb ik niet kunnen ontdekken, maar tocih voetbal ik liever in de Meer of in het Olym pisch Stadion dan ergens anders. Maar het is echt niet zo dat wij met angst naar tegenstanders toegaan. De tijd dat Ajax tegen een andere ploeg opzag is voorbij. Een verloren en een gewonnen finale van de Europa Cup met alles wat daaraan is voorafgegaan en op gevolgd, heeft de ploeg zijn gezicht gegeven. Ieder kent nu zijn taak en zijn verplichtingen zo goed, dat het aanvoerder-zijn op het veld niet zo veel meer heeft te betekenen. Een aanvoerder kan belangrijk zijn voor het contact tussen bestuur en trainer en de spelers, hij kent de stemming, hij weet wat er leeft. Wij hebben een spelersraad die de gedach ten en wensen overbrengt en daarnaast is iedere man van de selec tie bij Ajax zich voor de volle hon derd procent bewust van zijn verant woordelijkheid ten opzichte van de ploeg. Met zulke spelers kun je een elftal meer vrijheid laten. Michels is er voorzichtig mee begonnen. Kovacs zet het door'. de dc klasse van het nieuwe Benfica. Al geef ik toe, dat Feyenoord met die 5-1 wel erg zwaar getroffen is.' Natuurlijk heeft deze zware, hoewel te hoog uitgevallen afstraffing, voor Feyenoord ook zonnige kanten. Een daarvan is de te verwachten reactie van het bestuur. Happel zei zelf: 'Er moet aan het eind van het seizoen heel wat gebeuren.' Want Feyenoord kijkt vanaf gisteren terug op een sportief gezien volkomen verloren sei zoen. Maar. net als dat nu bij Benfica het geval is. is Feyenoord een club, die organisatorisch en traditioneel zo geheid in elkaar steekt, dat er onge twijfeld een herstel zal volgen. Als het de hand in eigen boezem durft steken, geeft het dan ook geen pas, dat Happel de scheidsrechter van al lerlei lelijke zaken ging betichten. Tenslotte was de Oostduitser Kunze in Rotterdam ook niet bepaald tegen Feyenoord, zodat de zaken wat dat betreft in evenwicht zijn. En een uitgesproken homereferee was Tho mas zeker niet. temeer omdat hij het doelpunt van Van Hanegem goedkeur de, terwijl die toch zeker een halve meter buitenspel liep. Bovendien: de scheidsrechter. het publiek. de vreemd springerige bal of wat of wie dan ook de schuld geven zou het verdoezelen zijn van een keiharde waarheid: het grote Feyenoordelftal bestaat niet meer. Het is systematisch ondermijnd door de onvoldoende toe voer van voetballers "an klasse. Ver geleken met Benfica, dat een veel bredere top heeft, viel Feyenoord door de mand, op het moment dat het serieus getest werd. Zelfs de zo sterk geachte kern (Israel-Van Hanegem) is besmet geraakt met het virus van'de kwetsbaarheid. Voor het Nederlandse voetbalimago blij fter de troostrijke gedacht e.dat Ajax straks de kans krijgt het Feyen- oord-drama te wreken. Het zou niet slecht zijn als de kwaadaardige arro gantie van dit Benfica en zijn omge ving eens een kopje kleiner zou wor den gemaakt. LONDEN/LISSABON Unaniem erkent de Britse sportpers dat. de overwinning van Ajax, behaald over de wedstrijden van Amsterdam en Londen samen, verdiend is. 'The Guardian' had als kop: 'Arsenal dui delijk verslagen door de kampioe nen.' Jeff Powell schreef in de 'Daily Mail': Ajax reageerde op het doel punt van Graham als een volwaar dig Europees kampioen. De ploeg heeft bewezen een grote rijpheid te bezitten. Het. sarhenspel van de Ne derlandse ploeg is welhaast vol maakt. Ajax gaat volkomen terecht over naar de halve finales.' Geoffrey Green van 'The Times' heeft geen goed woord over voor de wedstrijd op zich, die hij 'trooste loos, smerig en negatief' noemt, maar ook hij moet toegeven dat Arsenal zijn meester heeft gevon den: 'En de werkelijke meesters wa ren woensdagavond de vier verdedi gers voor doelman Stuy en niet te vergeten de onuitputtelijke Nees- kens op het middenveld.' Bernard Joy (Evening Standard) meent enigszins huilerig: 'Dit was het ongelukkigste doelpunt in de geschiedenis van Arsenal. Het maak te een wreed einde aan de droom, waarin Arsenal de Europa-Cup voor het eerst naar Londen had moeten brengen.' Joy citeert vervolgens Ge orge Graham, die de tragische ver gissing maakte: 'Ik zag dat Haan naar voren kwam op die verre pass van links. Tegelijk keek ik naar de bal en ik had geen idee of hij die zou kunnen bereiken Ik voelde dat ik wat moest doen. Ik kopte en toen zag ik met afschuw dat Bob Wil son)i er al uit was gekomen en dat de doelmond wagemoijd openstond. Ik heb Bob niet horen schreeuwen. Het was verschrikkelijk, want tot dan toe ging alles zo goed. Maar door die bal in eigen doel kregen we een klap en zij (Ajax) juist zelfvertrouwen.' De dagbladen van gisteren in Lissa bon wedijverden met elkaar om de overivinning van Benfica op Feyen oord in zo vet mogeiijke koppen te bejubelen. Algemeen was men van mening dat dit 'nieuwe' Benfica van trainer Jim Hagan de vergelijking met het gouden team uit de jaren 1961-63 met glans kan doorstaan. 'De manier waarop met name Nene en Jordao speelden in het laatste kwar tier, maakte deze avond tot één van de gedenkwaardigste in de voetbal geschiedenis.' was de algemene te neur van de commentaren. Voor het spel van Feyenoord had men niet veel goede woorden over. 'A Bola', de grootste sportkrant van Portugal, vond zelfs dat het klasse- verschil tussen beide ploegen nog niet goed genoeg tot uitdrukking was gekomen in de eindstand van 5- 1. 'Benfica was zoveel beter dan Feyenoord, dat het recht had op een score van 10-1'. De meeste kritiek spuiden de Portu gese journalisten op de Rotterdamse defensie, die ondanks keiharde char ges werd weggespeeld door de aan vallers van Benfica. A Bola: 'De vleugelverdedigers van Feyenoord, Van Duivenbode en Schneider, kwa- men veel te veel tempo te kort om Nene en Jordao af te stoppen? Woorden van gelijke strekking ge bruikte A Bola met betrekking tot Treytel, Israël en Laseroms. 'Door hun zwakke optreden werd Feyen oord overwonnen en verpletterd.' De grootste schuldige aan de desas treuze nederlaag van de ex-Europa Cup-houder vond Aurelio Marcio, columnist van A Bola, echter Ernst Happel. 'De trainer van Feyenoord had zijn concept gebaseerd op het geen wat hij gezien had in de wedstrijd van Benfica tegen Ful- ham, enkele weken geleden. Daaruit trok hij volkomen verkeerde conclu sies. Hij heeft zich loten te leiden tot de gedachte dat Benfica geen opkomende verdediger zou hebben. Dat was er de oorzaak van dat \dolfo in de vijfde minuut verras- end kon oprukken en Benfica (via het hoofd van Nene) zo snel op 1-0 kon komen.' Qeheel aan het einde van zijn arti kel (op een volgende pagina, tussen ander nieuwskwam Marcio overi gens nog wel even terug op het feit dat Feyenoord erin slaagde de ach terstand tot 2-1 terug te brengen. Marcio gaf toe dat Benfica toen even in moeilijkheden was, maar 'Feyenoord was zo dom om toen weer op zijn verdediging te gaan vertrouwen, die toch bewezen had niet in vorm te zijn.' Het wonderlijke feit dat Feyenoord ondanks zijn zwakte heel even kan sen heeft gehad op het bereiken van de halve finales kreeg veel meer aandacht in de 'Diario cle Noticias', de toonaangevende krant in Lissa bon. Maar Jorge Montero gebruikte de stand van 2-1 na 74 minuten als uitgangspunt voor zijn lofzang op Benfica. 'In die laatste bange minu ten toonde. Benfica zich in staat tot een machtige apotheose, die wij ons nog )aren zullen herinneren.' Diario de Noticias volgde wat de prestaties van Feyenoord betreft, niet dezelfde tactiek als A Bola. De weinigeopvallende dingen die de Rotterdammers presteerden, werden niet weggedrukt naar een onopval lend plaatsje. Zo gaf Montero ruiter lijk toe dat Benfica geluk had ge had. 'Bij het (afgekeurde) doelpunt van Laseroms had ik. in tegenstel ling tot de scheidsrechter, geen overtreding geconstateerd. Was deze treffer toegekend, dan zou het Ben fica waarschijnlijk heel wat meer moeite hebben gekost de halve fina les te bereiken.' LONDEN (ANP) Arsenal- manager Bertie Mee heeft na de nederlaag van zijn ploeg tegen Ajax gepleit vcor een andere Britse houding tegenover het voetbal op Europees niveau. Mee, die zei op geen enkele manier de nederlaag van Arse nal te willen goedpraten, haalde als voorbeeld aan dat Ajax in de gelegenheid wordt gesteld zijn competitie- of bekerwed strijden te verschuiven als dat noodzakelijk is. In Engeland is dit niet zo. Ook haalde Mee de in Nederland gevolgde methode aan, volgens welke een speler die een schorsing oploopt slechts niet mag uitkomen voor de competitie of het toernooi waarin hem dit overkwam. 'De Nederlandse voetbalbond werkt in werkelijk alles mee', aldus Mee. 'Daar is in Engeland geen sprake van'. De manager van Arsenal doelde duidelijk op de uitsluiting "an John Rad ford. Arsenal komt in de halve fina les van het toernooi om de FA- Cup overigens uit tegen Stoke City. Stoke versloeg in de re play Manchester United na ver lenging met 21. De stand aan het einde van de normale speel tijd was 11. De wedstrijd tus sen Arsenal en Stoke wordt 15 april gespeeld in Birmingham. Het winnen van de nationale beker is nog de enige kans voor Arsenal om zich het komende seizoen te verzekeren van voet bal op Europees niveau. Uitslagen eerste divisie: Derby CountyIpswich Town 10, Leicester CityLeeds United 0—0. BERGA (ANP) De Spanjaard Mi guel Maria Lasa heeft gisteren de vierde etappe van de wielerronde van Catalonië, over een afstand van 202 kilometer van Seo de Urgel (Andorra) naar Berga, gewonnen in 5 uur 40 mi nuten en 32 seconden. De Fransman Raymond Poulidor (der de op 2 sec) bleef leider in de alge mene rangschikking. In deze zwaarste etappe van de Catalaanse ronde ein digde Wim Pruisen met een achter stand van 9 sec als vierde, gevolgd door Tino Tabak. MILAAN (AP) De Nederlandse wielrenner Harry Jansen is door de Italiaanse wielerbond een maand ge schorst en heeft bovendien een boete van 255 dollars gekregen wegens het gebruik van doping tijdens de Trofeo Aigueglia, waarin hij op de tweede plaats beslag legde. Volgens de regiem menten van de UCI wordt de schor sing van Jansen opgeschort, omdat het zijn eerste overtreding is. LONDEN (ANP) Joke van Beuse kom, de Nederlandse badmintonkam- pioene, die als gedeelde vijfde was geplaatst voor de All England kam pioenschappen in Londen, heeft giste ren de kwartfinales bereikt. Zij ver sloeg de Deense Bente Flindt Soeren- sen met 11-3 11-1. In de kwartfinales zal ze uitkomen tegen de als derde ge plaatste Japanse Hiroe Yuni. Deze won met 11-5 11-8 van de Ierse Bar bara Beckett. Bi de kwartfinales verloor Joke van Beusekom later met 9-12 5-11 van dc Japanse. Alle overige Nederland se deelnemers zijn reeds uitgescha keld. Marjan Liitren verloor in de eerste ronde van de Deense Ulla Strand (4-11, 11-5, 114) en ook Rob Ridder (15-6, 15-11 tegen de Zweed Johansson) en Ruud van Ginneken (15-7, 15-3 tegen de Zweed Lund) over leefden de eerste ronde niet. JOHANNESBURG (ANP) Neder land is in de kwartfinales van het toernooi om de Federation Cup uitge schakeld. De ploeg verloor met 3-C van de Verenigde Staten. Toch gaver in de enkelspelen Marijke Schaar en Trudy Walhof hun tegenstandster.' Valerie Ziegenfuss en Linda Tuero goed partij. Marijke Schaar, die in dc wedstrijden tegen Nieuw Zeeland en Columbia bepaald slecht op dreef was, kreeg zelfs een matchpoint in de derde set maar verloor toch nog: 3-6 7-5 5-7. Trudy Walhof wist tegen Linda Tuero de eerste set te veroveren met 6-3, maar moest toch capituleren in de volgende sets: 1-6 7-9. In het dubbel spel verloren de Nederlandse meisjes met 8-6, 6-3 van het duo Ziegenfuss/ Walsh. Er zijn woenxldg elf van de dertien wed strijden gespeeld voor sporltoto 37. De laats te twee wedstrijden, PEC-De Graafschap en Helmond Sport-De Volewljckers volgen zon dag. De uitslagen zijnCelüc-UJpest Dosza 1—1. Benfica-Feyenoord 51. Arsenat-AJax 01. Standard Lul-Intornazionale 21, Bayern München-Sleaua 00, Dynamo Moskou-Rode Ster 1—1. Glasgow Rangers-Torino 1—0, Dy- namo Oost Beriljn-Atvldabcrg 2—2. Wolvcr- Juventus 21, Zeljeznioar-FerencvaTos 12, Tottenham Hotspur-Arad 11. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse tafeltennisspelers Wim Schoone meijer dreigt een kort geding aan te spannen tegen de Nederlandse Tafel- tennisbond (NTTB) omdat hij be zwaar maakt tegen het gebruik van 'n actiefoto van hem op de affiches voor het toernooi om de Europese kam pioenschappen, die van 15 tot en met 22 april in de Rotterdamse Energie hal worden gehouden. De advocate vqn Schoonemeijer, het kamerlid mr. Anneke Goudsmit. meent dat de NTTB de auteurswet heeft over treden. Men heeft de bond een vorde ring gestuurd en doet het voorstel een bedrag te noemen waardoor Schoone meijer schadeloos zou kunnen worden gesteld. Het dagelijks bestuur van de NTTB ziet echter geen grond voor de vordering daar het copyright berust bij de firma Cor du Buy Sport NV te Baarn. Ook deze firma verwijst echter naar derden. Schoonemeijer zal het kort geding aanspannen, indien bin nen een week geen aanvaardbare voor stellen worden gedaan. 'Het meest be lachelijke van de hele kwestie is', al dus de speler van Tempo Team, 'Dat de bond zomaar buiten iemand om een foto kan gebruiken voor reclamedoel einden. Ze hebben mij nooit om toe stemming gevraagd. De bond kan nu wel 't afschuifsysteem gaan hanteren, voor mijn advocate en mijzelf blijft de NTTB echter aansprakelijk.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19