efensierapport biedt geen uitweg Aardgasverbruik mag niet omhoog Kruiswegstaties van Albert Servaes )ptimisme mr. Biesheuvel gelogenstraft ariënburgactie rijgt steun etenschapsmensen usland en Japan lan onderhandelen ter vredesverdrag de Jeugd 'niet ij dig' bij ►ces tegen lid Maxwell verhuurt minerale rechten Verwijt Aantjes: PvdA eiste eer op voor zichzelf Turkse president tekent doodvonnissen Met John naar de film Rapport-Mansholt krijgt kritiek van vijf D'66-ers Drie Grieken cel in wegens verzet fcOUW/KWARTET VRIJDAG 24 MAART 1972 R1»KM.AMI m iTHVLAMI 11 oor Ferry Mingelen- - - EN HAAG 'De commissie zal er toe kunnen bijdragen dat de Nederlandse defensie-inspanning dragen wordt, door de overtuiging van ons volk', zei minister-president Biesheuvel in september 171 bij de installatie van de 'defensiedobrlicliting'-commissie Van Rijckevorsel. een onzer verslaggevers [STERDAM De aangekondigde iting van de plantage Mariënburg het Surinaamse Commewijne-dis- :t is voor 28 Nederlandse weten- appelijke onderzoekers aanleiding ireest om steun te geven aan de pep van het zendingsgenootschap de Evangelische Broedergemeente deze zaak. ien brief aan de Nederlandse rege- j heeft de Broedergemeente deze k gevraagd 'in deze uiterst neteli- en tegelijk zeer concrete aangele- heid alle invloed waarover u be kt aan te wenden om te streven een oplossing voor de bewoners Mariënburg die niet slechts de imale zekerheid zal geven dat de itage niet gesloten zal worden, i tevens wellicht door inpas- in een ontwikkelingsplan dat dit district ongetwijfeld zou kun- worden gemaakt een maximale omstmogelijk zal creëren voor de- n hun bestaan bedreigde Surina- 5'. plannen voor de sluiting worden wogen door de directie van de Rubber Cultuur Maatschappij sterdam', de eigenaresse van de tage. oproep is ondertekend door 28 pnschappelijke werkers, die óf in name óf onder Surinamers in Ne- and onderzoek hebben verricht, coördinator van de adressanten dt op drs. G. A. de Bruijne van frije Universiteit van Amsterdam, oproep is o.a. ondertekend door J. J. M. van Amersfoort, dr. ir. t. W. M. van Dusseldorp, dr. P. s, prof. dr. A. J. Kobben, prof. G. J. Kruyer, dr. H. A. Luning, H. C. Renselaar, prof. dr. J. D. :kmann, prof. dr. H. U. E. Thoden Velzen, prof. dr. J. Voorhoeve en dr. L. J. Zimmerman. [O (AFP, AP) Japan en de et-Unie zullen nog dit jaar onder- lelingen beginnen over een vre- L drag. Dit heeft de Japanse mi- van buitenlandse zaken, Takeo la, gisteren verklaard. ;reidende besprekingen zijn al gang en de feitelijke onder ingen zullen tussen het eind zomer en <je herfst beginnen, ee zijn overeengekomen onder- Tingen over een vredesverdrag ginnen toen de Russische minis- an buitenlandse zaken, Andrej iko, in januari van dit jaar een k bracht aan Japan. De Sowjet- heeft het vredesverdrag dat in in San Francisco werd gesloten, ►ndertekend. Wel maakten Japan e Sowjet Unie in 1956 in eer. lenlijke verklaring een einde aan aat van oorlog. en onzer verslaggevers HOVEN De Rode Jeugd in oven heeft aangekondigd zich afzijdig' te zullen houden van oces dat aanstaande maandag in losch zal worden voortgezet te- iet Hein van H., door de recht eerder aangeduid als lid van de itisch-leninistische verzetsorga- Rode Keugd. Jein van H. zou medeplichtig ïweest aan het werpen van een 'ookbom in het huis van de Trits van Griensven, die volgens de Jeugd verantwoordelijk was en hetze in het weekblad Groot wen tegen zoekende gezinnen, er Van H. werd door de recht- chuldig bevonden en kreeg zes en gevangenisstraf. Maandag inde wordt zijn zaak voor het itshof voortgezet. Volgens een rklaring van de Rode Jeugd zou ►ofdverdachte in het proces, Paulussen zijn, maar die werkte Is enige tijd geleden werd ge- als tipgever voor de Ei.ndho- politie en hem zou daarvoor in naast bedragen in geld zijn dat hij niet vervolgd zou ►de Jeugd in Eindhoven heeft ie gang van zaken een onder- 'iist, in het bijzonder naar de de officier van justitie mr. iburg die met Paulussen de ak zou hebben gemaakt dat hij 1 voor inlichtingen niet voor de r behoefde te verschijnen. In ersbericht eist de Rode Jeugd 'Jw een onderzoek naar de akti- n van mr. Peynenburg en diens iding tot de spion en provoca- 'aulussen'. Tevoren had hij gewezen op de kort sluiting tussen de regering en vele burgers over taak en achtergronden van de defensie en blijkbaar veron derstelde hij met enig optimisme dat een unaniem advies van onbevooroor deelde en zelfstandige deskundigen, daar een eind aan zou kunnen maken. Alhoewel het rapport van de commis sie officieel nog geheim is en pas op maandag 27 maart aan de regering wordt aangeboden, is al lang bekend dat het optimisme van mr. Biesheuvel niet gerechtvaardigd was. Over de achtergronden, de taak en de benodigde gelden blijken in de com missie diepgaande meningsverschillen te bestaan, resulterend in een meer derheids- en een minderheidsrapport. De commissie-meerderheid (vijf bur gerleden en alle vijf de militairen deskundigen) acht de dreiging van een massale aanval vanuit het oosten nog steeds reëel, wil daarom de Navo op volle sterkte houden en vindt daarom een verhoging van de Neder landse defensie-inspanning tot 4,25 pet. van het nationaal inkomen ge wenst. De minderheid gaat meer af op het klimaat van ontspanning dat tus sen oost en west bestaat, meent dat er eventueel slechts crises van beperkte omvang kunnen ontstaan en vindt dat de Navo zich daar nu primair op moet gaan richten. Zij beveelt daarom handhaving van het huidige peil van 3,945 pet. aan. ,u Geen steek verder De vraag is welke nieuwe situatie er met de adviezen van de commissië is ontstaan. Al lang is duidelijk dat gezien de moeilijke financieel-econo- mische situatie een verhoging van de defensieuitgaven er niet inzit, en dat handhaving van het huidige niveau zelfs moeilijk zal zijn. KVP, PvdA, D'66 en een gedeelte van AR en CHU lieten .al veel eerder weten tegen verhoging te zijn, terwijl van VVD en DS'70 het tegendeel bekend was. Geen enkele groep zal klcli voor. de bevesti ging van deze aanvankelijke standpun ten al te zeer op het rapport kunnen beroepen, omdat alleen een unaniem advies aan deze standpunten de nodi ge kracht had kunnen bijzetten. Het betekent in feite dat men voor de beantwoording van de belangrijke vraag hoe veel aan de defensie uitge geven moet worden in de toekomst nog geen steek verder is. Uiteraard zijn wel een aantal belang rijke adviezen over de uitrusting van de strijdmacht gegeven, waarin overi gens het verschil in de strategische opvattingen tussen meerderheid en minderheid steeds weer blijkt. Met name geldt dit voor de toekomst van de luchtmacht en de omvang van de landmacht. Zoals bekend moeten de rond 120 Starfighters in 1976 worden vervan gen omdat ze dan verouderd zijn. De commissiemeerderheid wil, uitgaande van de Navo-verplichtingen, de lucht macht handhaven en twee miljard voor de vervanging ter beschikking stellen. De minderheid meent dat er onvoldoende geld is om een zelfstan dige luchtmacht te behouden en be veelt daarom aan zo spoedig mogelijk met andere Navo-partners te gaan pra ten over een gezamenlijke luchtmacht of de afstoting daarvan. De tien com missieleden willen de landmacht ook weer in volle omvang (zes parate brigades) behouden terwijl de min derheid slechts vier parate brigades wil handhaven. Wel is de hele com missie het erover eens dat er een tweede parate brigade naar Duitsland moet en nog eens twee parate briga des dichter bij de grens gelegerd moeten worden. Zij bevelen hiervoor bouw van twee legerplaatsen in het noorden des lands aan nabij het te realiseren oefenterrein Ter Apel. Marine De meeste overeenstemming in de commissie bestaat over het grote be lang van de marine, die vooral voor de bestrijding van onderzeeboten be ter uitgerust moet worden. Zonder twijfel heeft de grote en eendrachtige aandacht voor de marine te maken met snelle uitbreiding van de Russi sche maritieme strijdkrachten. Minis ter De Koster wees er gisteren op dat Rusland momenteel al meer onderzee ërs op de Atlantische oceaan heeft, dan Duitsland op het hoogtepunt in dé t\veede wereldoorlog. De commissie meent dat door geleide lijke vervanging van oudere schepen in de tachtiger jaren onder meer moet worden beschikt over 4 goed u itger uste ond e rzeebootb estri j d i n gs- groepen, waarvan drie (zwaardere) voor de Atlantische oceaan en een voor het kanaal, alsmede zes onderzee boten, 25 maritieme patrouillevliegtui gen en mijnenbestrijdingseenheden. De commissie is er het ook over eens dat er een betere structuur voor de defensietop moet komen en beveelt ter voorkoming van dubbel werk en om een snellere besluitvorming te krijgen, de instelling van een defen sieraad als hoogste beleidsorgaan aan. Voorts meent zij dat door een doelma tiger beleid, de exploitatiekosten met 10 pel. kunnen wurden verminderd. Tenslotte beveelt de commissie una niem invoering van het z.g. 'dienst plicht naar keuze-systeem' aan. De dienstplichtig militair kan kiezen uit een diensttijd variërend van een tot vier jaar, welke tijd samenhangt met functie en beloning. De wedde voor de eerste oefening behoeft niet te worden verhoogd, aldus de commissie. AMSTERDAM Maxwell Petroleum holding heeft haar bezit aan minerale rechten in New Mexico (Verenigde Staten), in totaal ongeveer 60.000 acres, voor een termijn van 10 jaar verhuurd aan C. and K. petroleum in Houston (Texas). De verhuur ge schiedde tegen een eenmalige vergoe ding van 1 dollar per acre plus een royalty van eenachtste van de produk- tie' in olie en gas, aldus een bericht van Maxwell. De vennootschap zal daarom nu 60.000 dollar ontvangen, waarover zij in Amerika 48 pet 'income tax' moet betalen. Over de in Nederland te betalen belasting bestaat nog geen zekerheid. Aangezien de statuten voox-schrijven dat de netto winst uit de verhuur van minerale rechten, na aftrek van de daarover verschuldigde tantièmes, aan de algemene reserve moet worden toegevoegd, zal de trans actie met C and K petroleum niet tot vehoging van het dividend over 1972 leiden. Dit is de eerste keert sedert 1957, aldus Maxwell, dat een opbrengst van betekenis uit de rechten worden ver kregen. Het bestuur waarschuwt tegen een te groot optimisme over verdere mogelijkheden. DEN HAAG Mr. W. Aantjes, voor zitter van de ARP-fractie in de Twee de Kamer, heeft het jammer gevon den, dat het kamerlid H. Wierenga (PvdA) onlangs In een televisie-uit zending de eer van de aangebrachte verbeteringen in het wetsontwerp over de wettelijke bepalingen omtrent de beëindiging van huur en verhuur van woonruimte geheel voor zichzelf opeiste. In een artikel in het weekblad 'Ne derlandse Gedachten' (het partijblad van de ARP) van deze week schrijft mr. Aantjes, dat bij de amendering van het bedoelde wetsontwerp, enkele weken geleden in de Kamer, zeer vruchtbaar werd samengewerkt, tus sen zowel oppositie- als regeringspar tijen. De meeste amendementen droe gen, in wisselende volgorde, de hand tekeningen van woordvoerders van PvdA, KVP, ARP, D'66 en DS'70, waarbij zich als regel bij de stemming de CH-fractie aansloot. 'Vooral de activiteiten van het Kamer lid Wierenga hebben een grote rol gespeeld bij de amenderingen,' aldus de heer Aantjes. 'De meeste regerings partijen hebben daaraan con amore hun medewerking verleend. Het is daarom jammer, dat de heer Wieren ga deze gezamenlijke wetgevende ar- bied in zijn nabeschouwing voor de tv vrijwel geheel negeerde'. ANKARA (Reuter) President Su- nay van Turkije heeft gisteren de doodvonnissen ondertekend van drie leden van het linkse ondergrondse Turkse Bevrijdingsleger, die schuldig zijn bevonden aan het met geweld wil len omverwerpen van het wettig gezag in Turkije. De drie mannen de 24-jarige Gez inds, de 25-jarige Asian en de 22-jarige Inan zijn vorig jaar oktober door een krijgsraad berecht. Zij zouden ook hebben deelgenomen aan de ont voering van vijf in Turkije gelegerde militairen van de Amerikaanse lucht macht en aan twee bankovervallen. John Lennon, die niet deelnam aan het door George Harrison georganiseerde .Concert voor Bangladesj, woonde wel de eerste filmvoorstelling van dit pop- gebeuren bij. Voor het theater poseerde hij graag nog even met zijn vrouw Van onze parlementsredactie DEN HAAG De aardgaskraan mag niet verder open. Een te grote toeneming van het gebruik van deze energie (volgens de huidige prognose zal de voorraad over rond twintig jaar zijn uitgeput), zou ons land in moeilijkheden brengen. Minister Langman (economische zaken) heeft dit gisteren in een vergadering van de vaste Tweede Kamercommissie voor economische zaken gezegd. Om te verhindei-en dat de kraan ver der opengaat zal het gebi*uik van aardgas niet meer worden gestimu leerd. Zo kondigde de minister aan dat de gasunie haar reclamecampagne DEURNE Albert Servaes (1883 - 1966) van wie er tot 24 april getekende Kruiswegstaties te zien zijn in het Museum Dinghuis Deurne was een kunstenaar, die een uitermate persoonlijk oeuvre achterliet. Zo persoonlijk, zo uniek, dat het eigenlijk nergens bij is in te delen, dat niemand er helemaal raad mee weet. In sommige werken over de Vlaamse kunst van deze eeuw, tref je zijn naam totaal niet aan. In andere heet het, dat hij beïnvloed zou zijn door enkele schilders uit de groep van Latem, terwijl ook gesteld wordt, dat Albert Servaes 'de eei-ste Vlaamse ex pressionist' is geweest, de man die zelfs een reus als Permeke (diens werk is tot 17 april in Venlo te zien) beïnvloed zou hebben. De ene kunstgeleerde schrijft dat zijn Danstheater maakt reis om de wereld DEN HAAG Zondag 26 maart als het Nederlands Danstheater 40 per sonen en 6 ton aan requisieten, de cors en costuums in het vliegtuig naar Amerika stapt, begint de gi'oot- ste buitenlandse toernee, die ooit door een Nederlandse kunstinstelling is gemaakt. In 98 dagen reist het gezelschap de wereld rond om in Amerika, Canada. Australië en Indonesië 89 voorstel lingen te geven. De toernee betaalt zichzelf. De omzet zal meer dan een miljoen gulden bedragen, wat neerkomt op ruim 10.000 per dag. Tijdens de voorstellingen woi'den elf verschillende balletten uitgevoerd, met o.a. choreografieën van Hans van Manen, Glen Tetley, Louis Flaco, Charles Czarny en Jaap Flier. Al deze balletten werden de laatste twee jaren speciaal voor het Nederlands Dans Theater gemaakt. Op 2 juli zullen de dansers in Neder land terugkeren. latere werken nog maar zelden het niveau van zijn vorige perioden berei ken (P. Haesaerts) en de andere (W. Vanbeselaere) beklemtoont daarente gen dat zijn belangrijkste werk in de laatste twintig jaar zijn 'Zwitserse' periode tot stand kwam. Servaes had lak aan 'stijl': hij tekende en schilderde op de manier die zoals hij dat aanvoelde op een bepaald moment het beste bij zijn onderwerp paste. Vandaar waarschijnlijk ook de grote verwarring over dit werk. In dezelfde tijd, dat hij soms toch wel wat mo dieus aandoende portretten tekende om aaiv de kost te komen maak te hij ook de vele dreigende bergland schappen en daartussendoor werkte hij ook nog aan zijn kruiswegstaties en Marialevens. Ik geloof, dat je de échte Servaes in deze ongelooflijk indi'ukwekkende se ries het meest intiem ontmoet. Geen primitieve bidprentjessymboliek, geen zo vaak voorkomend in deze sfeer neo--of-k\vasi-gotisch manierisme, geen aanstellerige situeringen-in-ei- gen-tijd, geen aan- of toegepaste reli giositeit, maar directe felle belijdenis sen, een persoonlijk getuigenis. Servaes geeft het lijden met een bijna wanstaltige hevigheid weer; hij appel leert niet aan de publieke (overge voelige instelling, maar stelt nadruk kelijk vast, registreert. Die tekeningen zijn een belevenis. G. K. Theater in april naar Florence ARNHEM Toneelgroep Theater gaat in April naar een internationaal Albert Servaes: Kruisweg 1957, derde statie. toneelfestival in Florence. Het gezelschap, vijftig man sterk, zal daar het stuk 'De brave soldaat Svejk' van de Tsjech Hasek opvoeren. De regie was in handen van de Tsjechi sche regisseur Jan Grosman, die in Florence al eens een prijs won toen hij nog bij een Praags gezelschap werkte. Ook het gezelschap van Ing- mar Bergmaan komt naar het festival, val. Een bijdrage van de stad Florence en subsidies van de provincies Gelder land en Overijssel maken voor Thea ter de trip mogelijk. En dan nog... De tentoostelling 'Ontwerpen in de 19e eeuw' in het Stedelijk Museum te Amsterdam zal verlengd worden tot en met de Paasdagen, einddatum nu dus 3 april in plaats van 26 maart. 'Amsterdam zal op 8 april in het Concertgebouw de première beleve van eeh eerste recitahoptreden in Ne derland van de beroémde Israëlische painist Daniël Barenboim die dan wer ken van Chopin zal spelen. Na 36 uitvoeringen zal Eugen Jo- chum waarschijnlijk voor het laatst het Concertgebouworkest dirigeren in Bach's Mattheus Passion. De bijzoncere avondopenstelling van het Frans Halsmuseum is dit jaar van 1 april tot 15 niei van 20.30-22.30 uur en van 15 juli tot 3 september maar dan alleen op de zaterdagen. Het bestuur van de Vereniging van Letterkundigen heeft de freelance pu blicist Daniel de Lange (53) kandi daat gesteld voor het voorzitterschap der vereniging in de plaats van prof. dr. Garmt Stuiveling, die zich na vijftien jaar voorzitter te zijn geweest zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld. om op aardgas over te schakelen dit- jaar nog zal 'afbouwen'. Verder zal de regering onverkort vasthouden aan haar voornemen de aardgastarieven te verhogen. Minister Langman vestigde er de aandacht op dat in ons land het beginsel wordt gehanteerd van de ge lijkheid in prijzen van het gebruik van olie, elektriciteit en aardgas. 'Nu de olieprijzen omhoog zijn gegaan mag het aardgas beslist niet achter blijven, vooral wanneer gelet wordt op de enorme toeneming van het gebruik van deze energie door met name de kleine gebruikers. De prijs van het aardgas mag daarom geen extra argument vormen om op deze energie over te stappen, want dan komen we in grote moeilijkheden', aldus de minister. Tijdens de commissievergadering hield het Kamerlid Terlouw (D'66) ook een pleidooi om het gebruik van elektriciteit niet meer te stimuleren. Volgens drs. Terlouw wordt bij de opwekking van elektriciteit roofbouw gepleegd. Bovendien leggen de kernenergiecen trales, die in meerdere mate nodig zijn om aan de vraag te voldoen, een zware belasting op het milieu. In de Verenigde Staten zou wegens milieu bezwaren zeker de helft van nieuw te bouwen centrales op last van de rech ter niet door kunnen gaan. Dze ont wikkeling zou ook in Nederland waar schijnlijk zijn. Hij pleitte er daarom voor de elektriciteitstarieven bij gro tere afname voor huishoudelijk ge bruik te verhogen, in plaats van ze te verlagen, zoals nu het geval is. De minister beloofde zijn suggesties voor te zullen leggen aan de elektriciteits producenten. In de commissievergadering kondigde de minister ook aan dat het centraal planbureau dit jaar nog zal komen met een kostenraming van de bestrij ding van de milieuvervuiling. Vol gens recente ramingen zou hiervoor in het jaar 1981 circa 3.3. miljard gulden nodig zijn, n.l. 1,8 miljard voor milieu-investexTngen en 1,5 mil jard voor de lopende kosten van de milieubestrijdinê. 'We moeten de be- betekenis van het rapport van de Club van Rome, waarin Nederland het gidsland wordt genoemd voor de mileiubestrijding. 'We moeten de be tekenis van dit rapport niet overschat ten', aldus de njinister. 'Het is geen blabla maar ook .geen evangelie'. Minister Langman bleek niet al te somber te zijn over de ontwikkeling in Twente, waar met name de textiel industrie zware klappen te verduren krijgt. Volgens de minister is dit gebied dc klappen redelijk goed te boven gekomen. Hij vestigde er nog de aandacht op dat een structuuron derzoek voor dit gebied bcgii: 19"3 gereed zal komen. Bezorgder toonde hij zich over de machinefabriek Stork in Hengelo van het VMF-concern. Binnenkort zal hij over deze proble matiek met het concern van gedachten wisselen. 'Omgekeerde Marx' Van onze parlementsredactie DEN HAAG Vijf leden van D'66 hebben dermate fundamen tele kritiek op het rapport van de commissie-Mansholt, het perma nent overlegorgaan van de PvdA, D'66 en PSP, dat zij een aparte, open werkgroep hebben gevormd. Deze groep heeft inmiddels een rap port aangeboden aan het 'progressie ve' overlegorgaan, waarin wordt voor gesteld dat in het rapport-Mansholt de geestelijke kant van ons bestaan wordt onderschat. Door deze onderschatting is de kans op een verheviging van de sociale conflicten gevaarlijk groter worden, aldus de vijf D'66-ers. Het rapport is ook gestuurd naar het overlegorgaan van de KVP. ARP en CHU. De werk groep in D'66, die ook buiten de partij wil werken, verwacht vooral gunstige reacties uit de confessionele partijen. De vijf democraten geloven, dat de gevolgen van hun actie nog niet zijn te ovei-zien. Zij denken bij voorbeeld onder meer aan wat prof. Goudzwaard heeft gesteld over de toe komst van de samenleving. De kritiek van de groep is ook, dat de problema tiek van vandaag niet moet worden opgelost via de bestaande partijforma ties, die niet vanzelfsprekend zijn. Deze opmerking heeft ook betrekking op de principiële kritiek, dat het rapport-Mansholt een veel te sterke rol aan de overheid toebedeelt. Hier door is er te weinig ruimte voor de medebeslissing aan de voet en komt de democratisering niet tot haar recht. Duidend op de afwijzing van de stel lingen in het rapport-Mansholt heb ben de vijf hun eigen rapport de titel gegeven 'de behoefte aan en omge keerde Marx.' VERGETEN CRISES In het rapport-Mansholt wordt ge schreven over drie crises, die de we reld beroeren: de dreiging van massa le vernietiging door wapens, de kloof noord--zuid en de dreiging van de rampen, zoals voorspeld door de Club van Rome. Maar, stellen de vijf demo craten, de vierde crises van de massa le onmacht om nog tot eenheid van leven te komen en tot persoon te worden voor de mensen, wordt niet gezien. De D'66ers, die zich in de aparte groep opstellen, spreken dan ook van een geestelijke crisis. Ook met de opstellers van het rapport- Mansholt, waartegen zij zich niet wil len afzetten, willen zij een discussie over de geestelijke kant van de zaak en over de geestelijke levensstan daard. Het geestelijk welzijn, zo wordt gesteld, is een stuk voorwaarde of onderbouw van het materieel voortbe staan. PARTICIPATIE De gedachten van de vijf gaan uit naar een maatschappij van participa tie, een samenspel van overheid en burgers. De overheid moet niet boven de burgers gaan staan en het zo der burgers willen doen. Er moet een or- ganisatoi'ische en ruimtelijke orde ning komen gericht op eenheden, die in hoge mate autonoom zijn. In die eenheden (cellen) werken overheid en particulier initiatief samen in een poging om de eenheid van leven door een nieuwe organisatie van de samen leving te herstellen, aldus een ideaal van de vijf democraten. De vijf (G. G. Blokland, N. J. Prinsen, E. H. Schuy- ver, F. W. M. van der Ven en J. Wessel. Adres E. H. Schuyver, Groot Hoefijzerlaan 50, Wassenaar) zijn van plan met hun voorlopig rapport de discussie voort te zetten met de commissie-Mansholt en met de andere partijen. Zij verwachten de brede be langstelling voor hun probleemstel ling, niet in de laatste plaats van jeugdgroepen en kerkelijke groepen. ATHÉNE (Reuter) Een gerechts hof in Athene heeft drie Grieken wegens samenzwering tot omverwer ping van het regime veroordeeld tot gevangenisstraffen van 15 maanden tot twee en een half jaar. Het waren de 53-jarige journalist Louiszos Danos, de 41-jarige George Christodoeloe. afkomstig uit het bouwbedrijf, cn de 41-jarige accoun tant Zarganis. Het drietal behoorde volgens de justi tie tot het door Theodorakis opgerich te 'Patriottische Anti-dictatoriale Front'. Twee journalisten werden vrijgesproken. Drs. Terlouw: elektriciteit aan banden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11