FE YENOORD VERNEDERD ui Feyenoord zal dreun Benfica volgend seizoen pas voelen Blessure van Sala helpt Glasgow in halve finales Bals breekt schouder tijdens de training to Treffer van Wint van Hanegem (2-1) leidt sensationele slotfase in Europa Cup 1 Feijenoord "Vessel naar eyenoord e Vroet kiest 2 amateurs oor selectie Fiat Stars bij Punch ten onrechte winnaar? ROUW/KWARTET DONDERDAG 23 MAART 1972 SPOItT 11 Van onze speciale verslaggever LISSABON Feyenoord heeft het toch niet gered. De Rotterdammers, die tegen het op wraak be luste Benfica de 10 voorsprong uit de Kuip volledig verloren zagen gaan (20), leken in de slot fase toch nog het Cup-leven te redden. Dertien minuten voor het einde scoorde Wim van Hanegem het 'dubbel tellende' doelpunt voor Feyenoord, dat voldoende zou zijn voor een plaats in de halve finales van het Europa Cup-toernooi. Maar vier minuten later bracht Nene de 70.000 toeschouwers het Stadion van het Licht tot uitzinnige vreugde door Benfica's beslissende derde doelpunt te sco ren. Dat in de laatste minuten Jordao en tenslott e Mene de eindstand op 51 bepaalden, was alleen nog maar een belangrijkheid voor de statistiek. Iheo Laseroms bleek voor de massa p de tribunes naast het incident met orge in het thuisduel uiteraard de rootste boosdoener. In de eerste elft liep de Rotterdammer van cheidsrechter Thomas uit Wales dan ok al een waarschuwing op. Boskamp later ook de gele kaart getoond en. Laseroms werd met een oorver- ovend, hatelijk kabaal ontvangen, aseroms is wat de tegenstand van et publiek betreft wel wat gewend, laar dit grensde zelfs dn zijn oren an het ongelofelijke, ingelooflijk voor Feyenoord was ook vernietigende achterstand, die in eerste helft al een feit werd. enfica was nog maar nauwelijks »ed losgebarsten of de verdediging an de Rottersammens had al volledig an positie verspeeld. Beroerder kon et niet. En Jimmy Hagan kreeg wat JSSABON Twee Feyenoorders zijn gister- Vond door scheidsrechter Thomes uit Wales igeschTeven. Halverwege de eerste helft eeg Theo Laseroms de beruchte gele kaart etoond na een forse 'blokkade' vSn Eusebio. ort voor rust werd Jan Boskamp officieel waarschuwd 'wegens het maken van een appende beweging naar een tegenstander, rwijl het spel reeds dood was'. j de laatste dagen zo vurig gewenst ad: een snelle openingstreffer. De lige Jordao zwenkte behendig in de chting van de hoekvlag, speelde hneider volledig uit en trok de bal herp voor. De gave voorzet zwiepte de plotseling ontstane ruimte voor lelman Treijtel en de toegestormde ene profiteerde koelbloedig. Het nge talent kopte de bal feilloos chter de dartelende Treijitel. lijenoord had zijn taktisdhe instel- bg nog niet eens kunnen demonstre- Happeü had, zoals verwacht, voor ïlfde opstelling als tijdens de eer cupwedstrijd van het seizoen, te- Dynamo in Boekarest (0-3 zege na formidabele partij) gekozen. En it betekende een extra man op het 'Idenveld: Johan Boskamp, de all- inder. Mattias Maiwald en Henk [ery (op de door hem weinig gellef- Ünker vleugel) waren de laatste :en voor de tegenstoten. De spit- bleven lang, erg lang onbereik- Want Benfica heerste op het Idenveld. Nog overtuigender dan Rotterdam toen het tandem Euse- o Simoës opvallend uit de loopgra- in kwam. Dit keer had de parel van bzambique andere secondanten. Gra- en aanvoerder Toni volgden de rerige meester voortdurend in zijn rcies. Feyenoord had er tevoren nauwelijks aan gedacht dat het zich al in de eer ste helft moest overgeven. Twee doel punten van respectievelijk Nene en Jordao maakten de Rotterdammers al sensationeel snel tot een geslagen ploeg. Twee fouten in de verdediging leidden het debacle in. Antonio Simoës. Hoewel Jimmy Hagan, Benfica's trainer, trots kan bogen op een selectie van zeventien naar zijn zeggen gelijkwaardige spelers, leek er bijvoorbaat al een lacune in de Portugese formatie te zijn ontstaan. De kleine, geroutineerde middenvel der vormt dit seizoen met Eusebio de soepel draaiende as op het midden, veld. Mede door de indrukwekkende klasse van dit duo heeft Benfica in de competitie een weelderige voorsprong op de concurrentie genomen en tij dens het eerste duel tegen Feyenoord in Rotterdam al ronduit geïmponeerd. Het Benfica zonder Simoës moest wel lichter wegen. Dat dacht iedereen. Behalve Hagan. Vooral omdat de po pulaire schakelaar als aanvaller goud waard is gebleken. Simoës en Eusebio werden door de Brit vanuit de spits naar het middenveld gedirigeerd, maar hun aanvallersinstinct bleef. Si moës moest, zo had Hagan na de 10- nederlaag in Rotterdam al geprogram meerd, Benfica's stormloop op het bol werk van Feyenoord vanuit de tweede lijn een extra dimensie geven. Hagan: 'Het is pure pech", dat juist Simoës, toch één van mijn belangrijkste spe lers, maandag zijn arm heeft gebro ken. Natuurlijk is het wegvallen van vooral zijn ervaring en rust een grote handicap voor ons geweest'. Stormlopen, ze waren door Hagan zorgvuldig uitgestippeld. En, uiter aard, Ernst Happel heeft gestudeerd, hoe hij het Portugese geweld af kon 6toppen. Het plan leek zo fraai. Maar er kwam bitter weinig van terecht. Maar door de verbazend snelle voor sprong van de Zuid-Europeanen wer den ze tegelijkertijd gedwongen hun aanvallen met wat minder onstuimig heid te larderen. Feijenoord kon daar door aarzelend wat plaagstoten terug geven. Dat gebeurde vooral uit de tweede lijn. Boskamp en Hasil pakten plotseling iedere gelegenheid gretig om in de diepte te kunnen sprinten. Verder dan enkele onbeduidende af standsschoten kwamen ze in de eerste helft niet. Belangrijker voor Feije noord was toen echter, dat het zich daardoor uit de zo gevreesde wurgen de greep kon losmaken. Het leek zo mooi. Via een scherpe mandekking in de verdediging (Laseroms bij Jorge, door Gerril den Ambtman van Duivenbode bij Nene en Schnei der bij Jordao) en de buitenspelval kregen de Rotterdammers toch nog enige bewegingsvrijheid. Maar Benfi ca's middenveld bleef de veste van Feijenoord van verre bestoken. Rustig wachtte bijvoorbeeld Eusebio op zijn kans om in de diepte te gaan. Na 31 minuten slaagde hij. En toen bleek tot grote verbijstering van de Neder landers dat de zo vaak hevig geprezen defensie van Feijenoord kwetsbaar was. Jordao sprintte achter een lange pass van Eusebio aan. In de vrije ruimte vond hij plotseling nog maar één opponent tegenover zich. Briljant glipte de jonge vedette langs libero Rinus Israel, die hij het leek zo simpel volledig op het verkeerde been zette. Israel kreeg van hem niet eens de tijd om de wervelende Jordao onderuit te halen. Toen schoof de Portugees vanaf 15 meter de bal langs Treijtel (2-0). GEKLOPT Feyenoord is vooral op zekerheid ge klopt. Het hoge tempo dat de Portu gezen tot de rust aanhielden, leverde de grootste moeilijkheden op voor de voormalige Europa Cuphouders. Wel iswaar ontstonden daaruit geen doel punten maar dat was meer te wijten aan het slordige schieten van de Por tugezen dan aan de gedegenheid van de Feyenoord-defensie. Spoedig na de hervatting voerde Happel twee wijzi gingen door. Posthumus en Schoen maker, de twee verguisden in de Rot terdamse ploeg, werden het veld in gestuurd ter vervanging van respectie velijk Maiwald en Hasil, die opnieuw in moeilijkheden kwam op het mid denveld. Happel gokte alles of niets. Een tref fer zou voldoende zijn om alsnog de halve finales te bereiken. De gedach ten van Happel moeten daarbij zonder twijfel teruggegaan zijn naar de wed strijd tegen Estudiantes, toen Feyen oord in dat duel om de wereldbeker de Ate, ER Feyenoord heeft Peter Res- gecontracteerd, de ex-Go Ahead en iV-speler, die op het ogenblik uit breid mt voor het Belgische Lierse SK. ssel heeft voorlopig een contract or één jaar gekregen. De nieuwe yenoord-aanwinst, die de Duitse na- naliteit bezit, heeft een verzoek tot turalisatie ingediend. Feyenoord taalt een bedrag van ongeveer ze ihonderdduizend gulden aan Lierse. Belgische club probeert het verlies i Ressel te compenseren door het ntrekken van de Feyenoord-speler Boskamp. Lierse is nog in onder- Ddeling met de wisselspeler van de tterdamse club. id, ~~rs^ Juv 1ST Arie de Vroet, bondscoach verantwoordelijk voor de selectie het Nederlands amateur-elftal en or het B-team, heeft zijn 'definitie- keuze gemaakt. Na het zien van de enwedstrijd tussen de districten ld I-Zuid II (2-3), Oost-Noord (2-1) West H-West I (2-0) èn talrijke npetitieduels heeft De Vroet 32 Iers uitgenodigd voor de laatste sctiewedstrijd in Zeist, de voorlopige kandidatenlijst Vroet heeft de vrijheid om opval- de spelers aan de selectie toe te fgen ontbreekt de naam van Ger tsma. De doelman van Zwart Wit het Nederlands amateurteam en nmaal) Jong Oranje, wordt begrij- ijk als een vaste keus beschouwd. Vroet: 'Het is voor mij veel belang- ker om eens andere talentvolle ipers aan het werk te zien. Stel dat tsma volgend seizoen opnieuw prof rdt hij stond 2 jaar bij Feyen- d als jeugdspeler onder contract heb ik niets achter de hand.' uitgenodigde spelers zijn: Iverdedigers: Geradu (Caesar) Bezem Jda) en Warringa (Eilermark). litervleugelverdcdlgers: Van Dulleman 'O). Onclin (ZFC) en De Jong (Xerxes), kervlcugelvcrdedlgcrs: Van Kesteren lordwljk)Heerland OOWO) en Dikstaal erm vogels). itrale verdedigers: Vam dei Oever (RCV), rijt (Noordwljk), Zwamborn (Alblasser- j), Horsels (Caesar) en Muller (Ede), denvelders: Meertens (Emmen). Stroke* Lagendijk oUVS), Vreeburg (DOS'01). oormans Laura). Mljnster (Xerxes) en moer (VUC). leospelers: Jansen (Caesar). Verver Meijerink iEmmen). Spaanderman dwijk). Ensink (Heer) en Wessels (WHC) tpeler: Gritter (ACV), Veeken (Uit- i). Van der Broek (Veerse Boys) en ARNHEM (ANP) Gert Bals, de doelman van de Arnhemse eredivisieclub Vitesse, zal hoogstwaarschijnlijk de rest van het seizoen niet meer kunnen spelen. De oud-Ajacied, die zich nog altijd tot een van de beste doelverdedigers in ons land mag rekenen, kwam tijdens de training zo ongelukkig in aanraking met zijn koppende clubgenoot Bram van Kerkhof, dat hij een schouderblad brak. Na onderzoek in de medische afdeling van het sportcentrum Papendal, werd Bals naar een Arnhems ziekenhuis vervoerd, waar foto's de breuk be vestigden. Bals zal zeker zes weken arm en schouder in een drukverband moe ten houden. Zijn plaats onder de lat zal voorlopig worden ingenomen door reserve-doelman Dick Beukhof. De eerste 'dreun', die Feyenoord in Lissabon moest incasseren: ningstreffer langs doelman Treytel. Nene kopt hoogopspringend de ope- ook achter kwam te staan. Toen moest er echter twee keer gescoord worden. Nu was één doelpunt vol doende voor het bereiken van de halve finales. Feyenoord werkte aan een hevig of fensief, maar het zich heftig verdedi gende Benfica gaf geen krimp. De ploeg uit Lissabon liet opnieuw zien dat het in het Europese topvoetbal met deze nieuwe formatie recht heeft op een hoofdrol. Vooral het midden veld en de aanval imponeren. In de verdediging klopt 't ondanks de erva ring van een man als Humberto nog niet allemaal voor honderd procent Maar Benfica leeft weer bij het Por tugese publiek. De tijd van de aanval lers Eusebio en Torres is vergeten, maar in Jordao, die het Dick Schnei der weer lastig maakte, Nene de oppo nent van Van Duivenbode en Jorge de tegenstander van Theo Laseroms heeft Benfica nieuwe sterren, die de club op weg kunjien helpen naar nieuwe successen. Dertien minuten voor het einde leek Feyenoord toch nog het stuk te zullen redden: hij een van de weinige aan vallende acties van Theo van Duiven bode werd Willem van Hanegem knap de diepte in gestuurd en Feyenoords 'kromme' gréép die kans: Benfica's doelman Henrique had geen verweer tegen zijn uitgekookte schot (21). WANHOOP Vier minuten later sloeg de Feyenoord hoop echter weer om in een ontgoo chelende wanhoop: een fout van Theo van Duivenbode na een vrije schop van Graca stelde Nene in staat om de bal voor de derde en nu beslissen de maal langs Eddie Treytel te kop pen. De sensatie was daarmee echter nog niet compleet. Daarna scoorde Theo Laseroms (match-winnaar in de Kuip) nog een tweede treffer voor de Rot- Feyenoord werd in de laatste minuten door scheidsrechter Thomas afge keurd wegens duwen. Het aangeslagen Feyenoord werd in de laatste minuut vervolgens door Jordao en Nene naar een vernederende 51 nederlaag ge schoten. Bcnflca-Fcyenoord 51 (20> 6 Nene 10, 31: Jordao 20. 77: Van Hanegem 21, 81: Nene 31, 87: Jordao 41. 90: Ne- Scheidsrechter: Thomas (Wales). Toeschou wers: 70.000. Benfica: Henrique: Artur, Huberto, Messias, Adolfo; Eusebio. Toni, Graca: Jordao. Jorge. Nene. Feyenoord: Treytel: Schneider. Israël. La seroms, Van Duivenbode: Hasil. Jansen, Van Hanegem. Boskamp: Maiwald. Wery. Bayern kan niet scoren Van onze sportredactie AMSTERDAM Glasgow Rangers heeft dan uiteindelijk toch zijn doel bereikt. Na een zenuwslopende strijd in Turijn, waar de Schot ten met 11 gelijkspeelden, bereikten zij via een 10 overwinning in de thuiswedstrijd de halve finales. Alex MacDonald wees de Ran gers de weg naar de overwinning door in de tweede minuut van de tweede helft te scoren. De Ihalianen hadden een geduchte aderlating moeten ondergaan omdat Claudio Sala, een van de steunpilaren van het team, afgelopen zondag in de bekercompetitie tegen Fiorentina een ernstige blessure had opgelopen. Tori no was nog verder verzwakt door het niet-meespelen van middenvelder Al- do Agrippi. Sand Jardine, de interna tional-verdediger van 't Schotse team: 'Het niet-meespelen van Sala is van beslissende invloed geweest. Hij is een van de meest briljante aanvallers, waar ik ooit tegenover heb gestaan.' Bij AC Milan, dat zich via een 11 gelijkspel twee weken geleden al plaatste voor de hialve finales van de UEFA-Cup hebben zich gevoegd Tot tenham Hotspur, Wolverhampton en Ferencvaros. Vooral de plaatsing van de Hongaarse club Ferencvaros is in dit verband een regelrechte verrassing. De Hongaren leden veertien dagen te rug een smadelijke nederlaag in eigen huis tegen hun Joegoslavische 'erf vijanden' Zleznicar Serajevo. Na de tweede negentig minuten was de stand echter gelijk: 33. Ferencvaros scoor de in dit tweede duel eenmaal meer dan de thuiisclujr 12. Ook in de ze nuwslopende verlenging bleef de stand gelijk, zodat strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Bij het nemen van strafschoppen was Ferencvaros de Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM De competi tiewedstrijd PunchFiat Stars, gespeeld op 10 maart 1972 gaf na een verlenging (103103) tenslotte de einduitslag 109— 111. Een overwinning dus voor Fiat Stars. Nadere bestudering van het officiële scoreformulier brengt echter een onregelmatig heid aan het licht. In de der tiende minuut van de tweede helft staat er een score ge noteerd aan de Fiat Starskant van speler nummer veertien (14). Bij de Amsterdammers oopt echter niemand rond met lit nummer. Wel bij Punch, n.l. Pieter van Tuyll. Er zijn nu twee mogelijkheden: of de scorer (aangewezen door Punch) heeft een pertinente fout gemaakt en daardoor zijn eigen club benadeeld, 6f hij heeft per ongeluk een verkeerd nummer opgeschreven. Is het zo dat hij gewoon verkeerd ge schreven heeft dan betekent dat in feite een nederlaag (105 101) voor Fiat Stars. De gevol gen zijn dan verder dat Fiat Stars twee punten achter Levi's in de competitie is geëindigd Gevraagd naar een reactie bij Punch-mensen: "Wat, alweer, in de wedstrijd tegen Lions werd er ook verkeerd geschreven. Toen liepen we in de score ineens van 57 naar 56 punten'. Protest van welke kant lijkt niet mogelijk daar er voor zul ke protesten een termijn van 2x24 uur na afloop van de wedstrijd voorgeschreven is. Zaak is echter wel dat de officië le jury betrouwbaar moet zijn. Het zou best eens kunnen dat Fiat Stars dit seizoen reglemen tair onreglementair kampioen wordt! De noodzakelijke beslissings wedstrijd tussen Fiat Stars en Levi's Flamingo's zal overigens woensdagavond 29 maart in Ahoy' sportpaleis in Rotterdam worden gespeeld. De bekerfinale PunchLions wordt vrijdagavond 24 maart in de Kennemersporthal in Haarlem (aanvang 9 uur) ge houden. moeite gehad dan Glasgow Rangers om de halve finales te bereiken. De Westduitsers slaagden er slechts met de grootste moeite in om kn eigen huis Steaua Boekarest onder de duim te houden: 0-0. Dankzij de regel dat doelpunten gescoord in uit-wedstrij- den dubbel tellen, wanneer de stand na twee wedstrijden nog gelijk is, promoveert ook Bayrn naar de halve finales. In die halve finales zitten verder nog Dynamo Oost Berlijn en Dynamo Moskou. De Oostduitsers be reikten de laatste vier door het Zweedse Aatvidaberg uit te schakelen. Dynamo Moskou schoot de beker-illu sie van Rode Ster Belgrado aan digge len. Europa Cup II beste. De Hongaren schoten zeven keer raaik, Zlezrticar slechts zes keer. Tottenham Hotspur had dinsdag op vallend veel moeite met Ut Arad. De Roemenen, die vorig jaar nog Feye noord uitschakelden, namen gedeelte lijk wraak voor de 20 nederlaag, die zij in eigen huis hadden geleden. In de eerste helft hielden zij prachtig stand. Toen Domide in de 51ste mi nuut de score voor Ut Arad opende, was er volop perspectief. Maar luttele minuten later vaagde Gilzean alle Roe meense hoop definitief weg. Juventius was gisteren in de confron tatie met Wolverhampton Wanderers de meest geplaagde ploeg. De Italianen moesten aantreden met niet minder dan vijf invallers. Pietro Anastasi. Italië's duurste voetballer, France Causio, Fabio Capello, Francesco Mo- rini en Giuseppe Furino waren allen geblesseerd Bovendien werd er nog een wijziging aangebracht omdat doel man Piloni een groter kenner is van het Britse voetbal dan de 'normale' keus van Juventus onder de lat: Car- mignawi. Maar ook hij kon het verlies van de Italiaanse ster-voetbal Iers niet doen vergeten. Met 21 plaatste Wol verhampton zich, de ploeg, die eerder deze competitie de weg naar succes voor FC Den Haag versperde. Bayern Mtlnchen heeft nog meer Dynamo Oost Berlijn (O-Dl)-Aatvidaberg (Zwe) 2-2 (2-2. Eerste wedstrijd 2-0. Dyna mo over naar halve finales. 8 Schulenberg 1-0, 12 Walblnder 1-1, 38 Sandberg 1-2, 43 Netz 2-2. Toeschouwers: 30.000. Dynamo Moskou (Rusl)-Rode Ster Belgrado (Joeg) 1-1 (0-0). Eerste wedstrijd 2-1. Dyna mo over naar halve finales. 58 fcozhemeyalt hln 1-0, 73 Krlvokuca 1-1. Toeschouwers: 60.000. Bayern Muchen (Wdl)-Steaua Boekarest (Roam) 0-0 (0-0). Eerste wedstrijd 1-1. Bayern Munchen over naar halve finales. Toeschouwers: 40.000. Scheidsrechter KrnV vek (Tsjech.). Glasgow Rangers (Schotl)-FC Turijn 1-0 (0-0). Eerste wedstrijd 1-1. Glasgow Rangers over naar halve finales. 5 (McDonald 1-0. Toe schouwers: 65.000. UEFA Cup Lierse SK—AC Milan (It) 1—1 '0—0) 48 Villa 0—1. 84 Vermeyen (strafschop) 11. Toeschouwers 18.000. (Wedstrijd werd twee weken geleden al gespeeld). Eerste wed strijd: 0—2. AC Milan over naar halve li- Tottenham Hotspur—Ut Aradl-L (00). Eer ste wedstrijd 2—0. Tottenham over naar hal ve finales. 51 Domide 01. 59 Gilzean 11. Toeschouwers: 30.000. Wolverhampton Wanderers (Eng)Juventus 21 (10). Eerste wedstrijd 11. Wolver hampton over naar halve finales. Zeleznicar Serajevo (Joeg)—Ferencvaros 12 (11). Eerste wedstrijd 21. Na verlenging strafschoppen. Ferencvaros wint: 75. Feren cvaros over naar halve finales. 23 Spreco 1 0. 38 Kue 11. 65 Branikovlcs 12. Toe schouwers: 18 000. Van onze speciale verslaggever LISSABON In het hysterische Estadio da Luz drong Feyenoords vernietigende uitschakeling in hot toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen vannacht nogal moeizaam tot de verantwoorde lijke leiders door. Straks, volgend seizoen vooral, zal Benfica's dreun pas echt hevig nagloeien. Dan moet eindelijk toch het besef rijzen, hoe angstig en behoudend het beleid is geweest, dat de laat ste jaren door de Kuip-bestuur- deren gevoerd is. Ruim vier seizoenen geleden kocht Feyenoord van wijlen het Utrechtse DOS buitenspeler Henk Wery. Sinds die tijd stapten nauwelijks aanvallers van enige faam naar de stadion-club over. Terwijl de evenveel verguisde als bejubelde Ove Kindvall met rijk gevulde zakken naar Zweden terug reisde, kwamen Mattias Maiwald, Hans Posthumus, Lex Schoenmaker en At- tila Ladinsky naar Rotterdam. Stuk voor stuk spelers die in andere regio nen via hun capaciteiten als doelpun tenmakers een naam hadden opge bouwd. Maar tussen DOS, Wageningen ADO, Rot-Weiss Essen en Feyenoord toch gelouterd wereldkampioen ligt een opzienbarend niveauverschil. Want wie in het ondanks alles nog steeds gereputeerde Feyenoord méér dan alleen mee wil komen moet Euro pese, zo niet wereldklasse bezitten. Daarom had de transfer-commissie van Feyenoord onder leiding van manager Gus Brox simpelweg hoger moeten grijpen, naar de topklasse. De potentiële kandidaten zijn vorig jaar breedvoerig in de publiciteit ge duwd. De Westduitsers Jürgen Gra- bowski on Erwin Kostedde, de Zweed Magne Magnussen en niet in de laatste plaats de buitenlandse Nederlandse Willy Lippens en Jan Mulder. Zij al len bleken echter te duur. Althans: het steenrijke Feyenoord vond dat zo cn negeerde de onwrikbare stelregel, dat het kapitaal van een profclub op het veld moet lopen. Inmiddels vliegen de Feyenoord-scouts alweer driftig uit voor de jacht op nieuwe talenten. Met steeds duidelijker een zware tors ge- de Westduitse topscorer Gerd Müller zijn al enkele voorlopige onderhande lingen gevoerd. Alleen: 'Der Bomber' wil geld zien. Erg veel zelfs. En niet ten onrechte ook. Want, zo redeneert Müller volledig begrijpelijk, als ik bij Feyenoord kan voetballen, zal mijn op treden publiek trekken. Er zullen wel licht duizenden mensen meer naar de thuiswedstrijden komen: kassa voor de penningmeester dus. Het wordt tijd dat het Feyenoord-be- stuur alle registers open trekt. Zonder aarzelen. Deelneming aan een nog on volwassen toernooi als dat om de UEFA-beker betekent zonder meer een forse aderlating voor het Nederlandse èn het Rotterdamse voetbal in het bij zonder. Aan de andere kant mag de uitschake ling van Feyenoord nauwelijks rampza lig genoemd worden. LANDENTEAM Sterker zelfs: de weelde die de laatste jaren het clubvoetbal in ons land op internationaal vlak noest dragen bleken. De hausse lijkt voorbij. De beide benen van de supporters, de trainers, de scheidsrechters en de be stuurders kunnen weer op de grond plaats nemen. Immers: ondanks de clubsuccessen in de bekertoernooi en heeft het Nederlandse voetbal de plaats, waar het inmiddels zicht op heeft, nog steeds niet veroverd. De kwalificatie in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voor landenteams, schijnt daarvoor een bittere noodzaak. Nederland krijgt hiervoor in de komende twee seizoenen een unieke kans. Laat i^cei- een onder die klus eens fors de schouders zetten. Feynoords uitscha keling betekent voor de club en de supporters uiteraard een fikse slag. In het zonnige Portugal heeft Benfica tenslotte genadeloos afgerekend met de dagdromerijen over een Cup-finale tussen de beide Nederlandse veretgen- woordigers. Een dergelijke happening, op 31 maart in het Feyenoord-stadion, gaat niet door. En ook dat is natuurlijk erg jammer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11