Jdink: huurharmonisatie al nog wel meevallen Verwaarloosde auto's door hoge kosten Een kunstwerk voor honderd gulden drinkgeld Hoorzitting over NS: meer aandacht voor gehandicapten Hartgangmakers door apparaten gestoord iamerlid wil uitstel van ingangsdatum travans in Ireukelerveen louden stand Alleen in toog biechthoren Bedrij f scommissie ziekenhuiswezen Bij Nove betere afvloeiingsregeling Kappen drug-handel is maar half werk aag om maatregelen b| gen stinkende Donge Controle onder motto: 'Laat u niet bij de (k)neus nemen' ^Jodelijkeval van 15 meter REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN %>UW/KWARTET WOENSDAG 22 M AART 1972 IIIWIMA.M» 5 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Geef me maar een gulden entreegeld, dan haal ik er nog een paar voor jidlie', riep maandagmiddag de 57-jarige kunstschilder Sjoerd de J. in het tegenover het Rijks museum gelegen café Hans en Grietje, toen zijn mededeling dat het doek dat hij bij zich had uit het museum afkomstig iva.s, alleen maar hoongelach verwek- De J., die café Hans en Grietje aan de Spiegelsgracht wel meer bezoekt, kwam om een uur of half vier binnenzetten. Naar een van de bar keepers vertelt, had hij 'een flinke slok op'. Met het oog daarop werd zijn verzoek om een pils niet geho noreerd. De J. sloeg toen zijn zwarte jas open en toonde het 48, bij 22 centimeter metende schilderij dat hij daaronder verborgen had. Het gezelschap vaste klanten van het café waarbij de schilder was gaan zitten, toonde zich niet ongeïn teresseerd, toen De J. het schilderij ten verkoop aanbood teneinde zich daarmee enig drinkgeld te verwer ven. Aanvankelijk vroeg de schilder C00 gulden voor het schilderij van de vijftiende eeuwse Italiaan Domenico di Michelinowaarvan de waarde op 40.000 gulden wordt geschat. Toen niemand die_ prijs bleek te willen betalen, was 'De J. bereid met 100 gulden genoegen te nemen. De dienstdoende barkeeper, die op het punt stond dat bedrag neer te tel len, was net iets te laat: de 35-jarige Amsterdammer Raymond W. was hem voor. W. overhandigde de schil der tien briefjes van tien gulden en iverd daarmee de eigenaar van het kunstwerk. Dat het van diefstal afkomstig was, vermoedde W. volgens een collega van de barkeeper die maandagmid- Het omstreden doek dat nu weer in het Rijksmuseum is te bezichtigen. dag achter de tap stond, evenmin als een van de andere stamgasten. Wel zou W. niet helemaal een leek zijn, omdat hij in allerlei roerend goed, waaronder kunst, handelt. Na de transactie nam Sjoerd de J., een volgens de barkeeper van de hand in de tand levende artiest, nog wal pilsen tot zich en liet hij zich aan het eind van de middag per taxi afvoeren. Raymond W. luisterde diezelfde avond in zijn woning aan de konin ginneweg om elf uur nog even naar de radio en hoorde tot zijn schrik dat het 's middags door hem ge kochte schilderij 'Sint Anthonius redt een gehangeneuit het Rijks museum gestolen was. Hij belde de politie, die hem na een kart verhoor weer liet gaan. Dat het om een gestolen schilderij ging, zou W. ook volgens de politie niet geweten heb ben. 'Het was', zegt een rechercheur, 'gewoon een caféhandeltje. Het schilderij is voor een appel en een ei van de hand gedaan. Als W. iets zou hebben geweten, zou hij 's avonds de politie niet hebben gebeld'. Raymond W. was gistermiddag weer in Hans en Grietje te vinden, nog wat bleek om de neus. Hij was er nog niet helemaal gerust op dat zijn aativankelijk zo fortuinlijk lijkende aankoop voor hem geen vervelende gevolgen zou hebben. De andere stamgasten sudderden nog wat na van de pret. Volgens de barkeeper van het café heeft Sjoerd de J. in een dronken bui gewoon weer eens een van zijn gekke streken uitge haald, niet om er wijzer, maar al leen wat dronkener van te worden. in onze parlementsredactie EN HAAG De huurder wordt per 1 april, de datum waarop de huurharmonisatie van start gaat, pt geconfronteerd met spectaculaire huurverhoging. Zoals de kaarten nu liggen zal de hele operatie ör woningen die voor harmonisatie in aanmerking komen een huurverhoging betekenen van maxi- aal vijf gulden per maand. Meestal zal de verhoging lager uitpakken. en,- on2e correspondente "KELERVEEN Rijkspolitie- ien iniet volle bewapening inclu- rieten schilden hebben de dins- chtend met kuieren op de Heren- te Breukelerveen doorgebracht F tenslotte tegen twee uur gister- :g van jhr. De Beaufort dis- tommandant het bevel 'inruk te krijgen, kwam geen actie en de vijftien vans op het terrein var. Gijs Bak- waar het allemaal op last van Plassenschap Loosdrecht en Om- :en om begonnen was bleven ig staan. Geparkeerde voertuigen en rondom de toegangsbrug plus legertje belangstellenden en be- fhebbenden maakten dat de kraan- ;nbestuurder van de voor het piepen gecharterde firma Van de pertinent en resoluut weigerde werkzaamheden te beginnen hoe heer Van Rhenen van het Plasscn- ap Loosdrecht mr. Roelse burge- Hl lester Bijleveld van Breukelen en Hk,heer Van Rhenen van hetPlassen- SPRap ook hun best deden de kraan- ■■genchauffeur tot andere gedachten ■■brengen. Om 2 uur werd besloten ^■pleepactie die maandagavond tij- |ws een persconferentie door het ^■ssenschapsbestuur met overtuiging aangekondigd af te gelasten. niddels had de actiegroep De Vrije ravanner de op de vier andere reinen in Breukelerveen illegaal laatste caravans (een zestigtal) nen de honderd meter-zone laten ingen zulks mede naar aanleiding een suggestie van de Utrechtse icier van justitie mr. Overbeek dat binnen deze grens de verorde- ïgen van de gemeente Breukelen kracht zijn en men alleen in ijd is met de kampeervoorschriften het Plassenschap. 5 tein 31 lleyl n Minister Udink (volkshuisvesting) heeft dit gisteren in antwoord op een interpellatie van het CPN-kamerlid Van het Schip meegedeeld, Naast deze huurverhoging geldt per 1 april ook de normale, al dan niet verplichte jaarlijkse huui-verhoging van zes pro cent. De harmonisatie komt dus bo venop de normale huurverhoging.. De minister maakte tevens bekend dat per 1 april huurders, die voor een aanvullende individuele huursubsidie in aanmerking komen, kunnen reke nen op een grotere bijdrage. Het maximum zal dan worden opgetrok ken van 900 gulden tot 1200 gulden per jaar, zodat mensen met een laag inkomen gemakkelijker een duurdere of duurder geworden woning kunnen huren. De linkse oppositiepartijen be streden overigens dat deze' subsidie voldoende soelaas zal bieden. De CPN- er Van het Schip merkte op dat het ook dan altijd nog mogelijk zal zijn dat mensen met een laag inkomen aanzienlijk meer dan tien procent van hun inkomen zullen moeten gaan ver wonen. De heer Van het Schip en met hem de linkse oppositiepartijen spitsten hun kritiek toe op de wijze waarop de huurharmonisatie er thans wordt doorgedreven. In een groot aantal ge- DEN HAAG (KNP) Priesters in Zuid-Italië moeten voortaan uitslui tend in toog biechthoren. Doen zij dit niet, dan wordt hun de machtiging tot biechthoren ontnomen, aldus heeft de bisschoppen-conferentie van Zuid- Italië beslist. De Zuiditaliaanse bis schoppen geven als motivering voor hun beslissing, dat veel gelovigen als wens te kennen hebben gegeven, dat zij een duidelijk verschil kunnen zien tussen priesters en niet-priesters. vallen zijn de leden van de woning bouwverenigingen niet of nauwelijks over de harmonisatieplannen ge hoord.. De huurders zouden helemaal in het ongewisse zijn gelaten. Van daar dat de heer Van het Schip een motie indiende, waarin gevraagd wordt de ingangsdatum van de harmo nisatie op te schorten zolang dat wen selijk is. In een tweede motie vroeg de heer Van het Schip de qua woongenot laag gewaardeerde duplexwoningen buiten de harmonisatie te laten vallen. De huurharmonisatie als zodanig werd evenals destijds tijdens het kamerde bat door de oppositiepartijen scherp gekritiseerd. De heer Schaefer (PvdA) noemde de harmonisatie een 'politieke miskleun van de eerste or de.' De wet zou bureaucratisch zijn en bovendien 'n te grote macht delegeren aan de minister. Deze beslist namelijk in laatste instantie welke huurverho ging wel en welke niet billijk is. Tegen zijn beslissing zal geen enkel beroep mogelijk zijn. DEN HAAG In Den Haag is giste ren de bearijfscommissie voor liet ziekenhuiswezen geïnstalleerd door prof. mr. N. E. H. van Esveld, voor zitter van de ondernemingsraden van de Sociaal-Economische Raad. De commissie, bestaande uit vertegen woordigers van werknemers en werk gevers in de ziekenhuiswereld, gaat het toezicht uitoefenen op de onder nemingsraden die in de ziekenhuizen zijn of er zullen komen. Tot nog toe berustte dit toezicht bijhde algemene bedrijfscommissie van de SER. Minister Udink Van onze correspndent HOOGEZAND In de gisteren afge sloten besprekingen tussen de direktie van Nove Board te Hoogezand. de vakorganisaties en het bureau van ir. Bloemendal, heeft men een verbetrr- de afvloeiingsregeling voor de ontsla gen werknemers kunnen bereiken. Hierin is vooral daanacht besteed aan de pensioensregeling voor oudere werknemers, die nu op verbeterde voorwaarden is gewaarborgd. Degenen die moeilijk weer aan de slag kunnen komen door hun leeftijd of anderzins, zullen een toelage ontvangen van het bedrijf op hun werkloosheidsuitke ring. Er moet voor 45 employé's, die reeds zijn ontslagen, nog werk wor den gevonden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De treinen voor de toekomst moeten ook zoveel mo gelijk door de gehandicapten gebruikt kunnen worden. Dat wil zeg gen, dat niet alleen de treinstellen en stations moeten worden aan gepast, maar dat ook gelet dient te worden op de overbruggingen van de afstandsverschillen. Allegri kwartet in kleine zaal Doelen door P. VEENSTRA ROTTERDAM Het Londense Alle gri Kwartet, bestaande uit Hugh Ma- guire en David Roth violen. Patrick Ireland alt, en Bruno Schrecker cello, heeft dinsdagavond de leden van de Kamermuziek Vereeniging ten zeerste aan zich verplicht met een voortreffe lijke musiceerkunst. De Kleine Doe- lénzaal was vrijwel geheel gevuld met een intens aandachtig publiek. De in terpretatie van het openingsnummer, het tweede van de zogeheten Pruisi sche Kwartetten in Bes-gr. K.V. 589 was meteen een schot in de roos. Met opvallend helder en evenwichtig spel en bovendien met veel zorg voor dc cantabiliteit werd dit sierlijke werk vrijwel ideaal vertoikt. Bijzondere lof verdient vooral cellist Schrecker voor zijn uitnemende spel. Het eerste van de drie rijpere kwartetten van Schu bert. in a-kl. naar het thema van het andante ook wel Rosamunde-kwar- tet genoemd waarmee het eerste deel werd besloten, kreeg precies dat licht-weemoedige en lyrische mee, waar het werk om vraagt. Met hun technisch onberispelijke klankvolle en temperamentvolle spel oogstten de Al- legri's terecht een ovationeel succes. Het concert werd besloten met liet 'eerste concert' van Benjamin Britten. Dat het werk wat ongelijk van niveau is, was nauwelijks meer te merken, omdat de musici met schitterend ho mogeen spel de tegenstellingen in dit werk zo duidelijk mogelijk naar vo ren wisten te brengen. Op het warme slotapplaus volgde nog een levendig en gescandeerd gespeel de finale uit Mozarts 'kwartet in G-gr.' KV 387. STRAATSBURG. NEW YORK (AP. Reuter) Het tegenhouden van de stroom heroïne op weg naar de ge bruikers 'is maar het halve werk, omdat we om te beginnen niet weten waarom mensen verdovende middelen gebruiken', zei dr. Roger Egeberg, speciaal adviseur voor gezondheisza- ken van president Nixon. gisteren in Straatsburg. Een half miljoen Ameri kanen zijn verslaafd aan heroïne, maar als dat niet meer komt zouden de meesten overgaan op andere mid delen. Het zou bijvoorbeeld heel belangrijk zijn, zei Egeberg, er achter te komen waarom sommige mensen maanden van heroïne of wat dan ook zomaar af kunnen blijven, en dan ineens weer door de knieën gaan. De Nederlandse vereniging voor reva lidatie (de overkoepelende vereniging met 135 aangesloten organisaties) heeft met deze wens nadrukkelijk ge formuleerd voor de leden van de Tweede Kamercommissie voor verkeer en waterstaat. Tijdens de openbare hoorzitting over het spoorwegbeleid kwam gisteren duidelijk naar voren dat het vervoer van gehandicapten niet alleen voor de recreatie belang rijk is, maar dat het gebruik maken van vervoer de gehandicapte het weer mogelijk maakt een beroep uit te oefenen. Overigens waren de organisa ties, belast met de zorg voor de gehandicapten zeker tevreden over de bereidwilligheid en de medewerking door de spoorwegen. Dit blijkt uit het kosteloos vervoer van de noodzakelij ke begeleiders van de gehandicapten, het gratis vervoer van rolstoelen en de hulp bij het overstappen aan al leen reizende gehandicapten. De wens blijft echter bestaan in de wereld van de gehandicapten, dat er duidelijke beleidslijnen komen en stu dieopdrachten worden verleend. Juist door het ontbreken van de studies en richtlijnen gaan er belangrijke kansen voorbij om verbeteringen aan te bren gen voor de gehandicapten zonder noemenswaardige extra kosten. Ge pleit werd nog voor het aanleggen van speciale parkeerplaatsen voor de gehandicapten en het toegankelijk en bruikbaar maken van de stationsres taurants. GOEDERENVERVOER Een belangrijk probleem tijdens deze hoorzitting bleek verder het sluiten door de Nederlandse Spoorwegen van onrendabele laad- en losplaatsen te zijn. Van gedeputeerde staten van Noord- Holland is de vraag afkomstig of dit voornemen niet in strijd is met het regionaal-economisch beleid de werk gelegenheid zo gelijkmatig mogelijk over de bevolking te verspreiden. De overheid neemt allerlei maatregelen in bepaalde gebieden om de vestiging van bedrijven te bevorderen. Maar als men de laad- en losplaatsen sluit, worden meteen al de bedrijven ge weerd, die voor het transport van hun produkten op het spoor zijn aangewe zen. Het Noordhollandse college be twijfelt of er wel sprake is van een coördinatie tussen de ministeries van economische zaken en van verkeer en waterstaat. Een ander bezwaar van het sluiten van de laad- en losplaatsen is dat de wegen weer zwaarder wor den belast met het goederenvervoer terwijl het streven juist weer is het wegverkeer te ontlasten door het ver voer per trein. Noord-Holland is dan ook fel tegen de opheffing van de exploitatieplicht voor het goederenvervoer per spoor. Het gaat om een stuk openbaar ver voer van de gemeenschap voor de gemeenschap. De provinciale planolo gische dienst Zuid-Holland stelt het zo: een vermindering van het aantal los- en laadplaatsen voor het rail/ver voer heeft een vermeerdering van het aantal vrachtauto's op de doorgaande wegen tot gevolg. De voorgestelde sluiting van twaalf goederenstations in Zuid-Holland betekent een ernstige aantasting van het aantal mogelijkhe den. Het toenemen van het aantal vrachtauto's brengt naar verhouding een grotere geluidshinder met zich mee. Door de gemeentebesturen van Emmen en Hoogeveen werd gepleit voor de aanleg van de spoorlijn Em- men-Hoogeveen om een verdere ont wikkeling van het noorden te bevor deren. Ook de spoorverbinding Emmen- Eemshaven via ter Apel kwam ter sprake. De bestuurscommissie noor den des lands zou vandaag hierop inhaken en eveneens een protest laten horen tegen het sluiten van de laad- en losplaatsen. Een belangrijke wens van het noorden is de aanleg van de Zuiderzee-spoorlijn en het mogelijk maken van snelle busverbindingen met plaatsen, die niet aan de spoor lijn liggen. Gisteravond laat kwam nog de actiegroep 'De lastige Amster dammer' aan het woord. Particulier autoverkeer moet van de weg af. Dan krijgt het openbaar vervoer meer vrij heid. Kosteloos kan dan de capaciteit met 50 pet worden verhoogd. Naast het grote spoorwegvervoer, aldus Mar ten Bierman, Henk Bakker, en Klaas Bakker van 'De lastige Amsterdam mer' moeten er op kleine schaal syste men komen van rail-taxi. Uitgangspunt voor het beleid moet volgens 'De Lastige Amsterdammer* de veiligheid zijn. Het autoverkeer kost meer dan drieduizend doden per jaar. Daarom alleen al moet de keus vallen op het openbaar vervoer. Het gem'eentebf stuur van Gouda drong aan op een sr.elle beslissing over de nieuwe spoorbrug over de Gouwe. De situatie bij de oude brug met een druk treinverkeer en te water veel transport van kerosine naar Schiphol, is name lijk gevaarlijk. Zoals bekend is reeds beslist, dat het wegverkeer langs Gouda in de toe komst de Gouwe door middel van een tunnel zal passeren. AMSTERDAM Hartgangmakers kunnen toch in de dagelijkse ge bruikssituatie elektrisch gestoord worden. Het kleine apparaatje dat sommige hartpatiënten nodig hebben om met kleine stroomstootjes een regelmatige hartwerking in stand te houden, kan van slag af raken door dichtbij draai ende elektromotoren in bijvoorbeeld koffiemolens, haardrogers en boorma chines. Het euvel kan worden voor komen door op minstens een meter af stand van dit stoort storingsbronnen te blijven. OP^AFSTAND BLIJVEN Dit is gebleken uit onderzoek aan de TH Delft naaf mogelijke storingen van hartgangmakers. Toen de betref fende medewerkers van het Laborato rium voor elektronische meettechniek vorig jaar op een medisch congres voor het eerst over hun onderzoek rap porteerden, was deze mogelijkheid nog niet opgemerkt. De heren De Bakker. Hoekstra en Van Wijk van Brievingh 2,50 n een verslaggever tEDA De dagelijkse besturen het waterschap West-Brabaflt en regio Breda hebben linsdag in grammen aan minister Drees van keer en waterstaat aangedrongen betere maatregelen om de veront- iniging van de rivier de Dnge in est-Brabant te verhlpen. Sinds afge- ten zondag stinkt de Dongewweer t zo erg als vorig jaar. or het bestuur van de regio PI er'eg met rijkswaterstaat over ade- ICI ate maatregelen onmogelijk geble- n. "De ddagelijkse besturen herinne aJn aan brieven van 3 en 9 februari, irin een onderhoud met de minis- werd verzocht. Daarop is nog iffic^eds geen antwoord binnengekomen, t bestuur van de regio dringt erop i dit gesprek zeer snel te Laten latsvinden. Het bestuur van het ïn 1 terschap verwerpt het tijdelijk plan ver( n rijkswaterstaat om het vuile wa- net r van de Dongsmond af te voeren prol j de rivier de Mark. ions 3alt< 1NHEM Bij een verkeersongeval de 46-jarige M. G. T. Krekelberg Eindhoven omgekomen. De man oog met zijn auto uit de bocht en im op een 15 meter lager gelegen j terecht. In het Arnhemse ge- titel|eenteziekenhuis overleed hij na kor- edst tijd. ■hal ki espe Van een onzer verslaggevers BUNNIK Onder het motto 'Laat u niet bij de (k)neus nemen' is de politie in sa menwerking met Veilig Verkeer Nederland een actie begonnen die tot doel heeft technisch in slechte staat verkerende auto's en brommers uit liet verkeer te halen. De campagne wordt nu gehouden omdat, met de vakanties in zicht, weer een enor me toename wordt verwacht van het aantal onvolwaardige tweedehands auto's. Officieel loopt de actie, die zowel landelijk als regionaal en plaatselijk wordt gevoerd, tot en met mei, daarna zal zij incidenteel in de zomer wor den voortgezet. De bedoeling Is ook op de dagen van de grote vakantie-uittochten con troles uit te oefenen. Speciaal zal worden gekeken naar de toestand van banden, remmen en stuurinrichting. Controle wordt uitgevoerd door politie en door parkeercontroleurs op geparkeerde auto's. Met name zal bij parkeercontrole worden gelet op de banden. Wie één of meer slechte banden onder zijn wagen heeft krijgt een folder op zijn ruit, waarin wordt geadviseerd deze te la ten vernieuwen. De politie be schouwt dit dan nog als een waarschuwing: bij latere con troles zal ook verbaliserend worden opgetreden. Aanleiding tot de actie is de volgens de politie snel ver slechterende toestand van de auto's. Voor een deel is dit te wijten aan de stijging van het aantal tweedehands auto's (in 1970 werden er 866.0000 ver kocht, vorig jaar al 900.000),^ maar ook aan het feit dat de* gemiddelde automobilist min der geld blijkt uit te trekken voor het periodieke onder houd van zijn wagen. Dit laat ste blijkt o.m. uit cijfers van de BOVAG, die laten zien dal de garages sinds begin van dit jaar een vermindering van de werkplaatsbezetting van 10 tot 15 pet noteren. DREES Veilig Verkeer Nederland ziet hierin een duidelijk verband met de politiek van minister Drees het autorijden duurder en dus onaantrekkelijker te maken. Verbondsvoorlichter F. S. J. van Paasschen over dat laatste: 'De minister mag dan verwachten met deze maat regelen het autoverkeer te beperken, wij zijn eerder ge neigd aan te nemen dat de gemiddelde automobilist gaat bezuinigen op zijn onder houdsbeurten'. Hoe groot de stijging is van het aantal auto's dat techni sche mankementen vertoont, wordt behalve dior gemeente lijke politiecontroles ook geïl lustreerd door ééndaagse lan delijke acties. Bij zo'n actie vorig jaar, toen bijna 82.000 auto's werden aangehouden, bleken ruim 1600 daarvan op ondeugdelijke banden te rij den (in 1970 waren dit er op de 54.000 nog 885). Bij diezelf de controle vorig jaar werden bij 962 auto's slechte remmen geconstateerd en bij 138 voer tuigen gebreken aan de stuur inrichting. Ruim 50 auto's moesten regelrecht naar de sloop worden verwezen. Wat dit laatste betreft: ook de in 1971 door BOVAG-garages uitgevoerde vrijwillige keurin gen leverde een opzienbarend percentage van afgekeurde au to's op. Op een totaal van 450.000 auto's bleken 45.000 auto's technisch niet geschikt om verder aan het verkeer deel te nemen. Volgens de politie geven deze keuringen nog een zeer geflatteerd beeld omdat het hier gemotiveerde automobilisten betrof. Bij een verplichte keuring (die bin nen afzienbare tijd zal worden ingevoerd) zouden de verhou dingen veel ongunstiger ko men te liggen. hadden namelijk in eerste instantie gekeken naar de invloed van appara ten die de bedoeling hebben om elek- tro-magnetische velden op te wekken: radio-, televisie- en radarzenders. Zij concludeerden toen dat dragers van een hartgangmaker er goed aan deden, niet binnen dertig meter van een zendende antenne te komen (in on ze krant van 23 april 1971). De ver bindingskabel van de eigenlijke gang maker naar het hart toe kan namelijk als ontvangstantenne werken, en daar door wordt de elektronica van het ap paraatje gestoord. Maar sindsdien is in het Delftse on derzoek het belang duidelijk gewor den van storende apparaten die niet als radio- of tv-zender bedoeld zijn maar wel een beetje als zodanig wer ken. (en dus bijvoorbeeld ook de tele visieontvangst storen). AUTOMOTOREN Behalve elektromotoren kunnen dit ook lopende benzinemotoren zijn; de vonken van de bougies kunnen name lijk ook storende elektromagnetische velden opwekken. Hierbij geldt voor wat betreft de hartgangmakers weer een zelfde opmerking over de afstand: de storingen treden op binnen onge veer dertig centimeter van de vonk- brug. Een drager van een gangmaker zal dus achter het stuur nergens last van hebben, maar loopt gevaar als hij zich voor een reparatie over de draai ende motor buigt. In een commentaar op deze bevindin gen in het Nederlands tijdschrift voor geneeskunde meent de Amsterdamse cardioloog prof. dr. D. Durrer dat fa brikanten van hartgangmakers ('pace makers') de gevoeligheid van hun ap paraatjes voor storing zouden moeten vermelden. (ADVERTENTIE) Onmiddellijke verlichting von Doorstraalt" verlichtend weefsels e» spieren tot in dc gewrichten sche gebreken is op de onge- neumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, vallenstatistieken, kan de verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer Schrikbarend veel mensen springen achteloos met hun banden om: zij rijden met onverantwoord versleten loopvlakken, of over laden (vooral in de vakanties) hun auto's. Welke de invloed van techni sche gebreken is vallenstatistieken, politie moeilijk berekenen om- mVU 0 dat de oorzaak van verkeers- verlichting van pijn dan Algesal-balsem. ongelukken vaak wordt "e- YPmd.delllJk 'n dc huid doordringend, werkt j Algesal diep op de weefsels in tot aan de VOrmd door een complex van haard van de pijn (zonder oppervlakkige factoren. Geschat wordt ech- wanntesensatie of irritatie van de huid te ter, dat zeker ruim 5 pet van veroorzaken) en drfbrstraaitverlichtend de ongelukken OP de buiten- *cefscls cn spieren tot in de gewrichten. wee te wiiten is aan een on- Reur™»tische pijnen en stijfheid maken weg te wijten is aan een on spoedia plaats voor een durend gevoel van deugdelijke toestand van de verlichting en welbehagen, auto. In het stadsverkeer Wacht niet tot dc pijn uitbreekt! Zorgt wordt ongeveer een procent dat U thuis altijd een tube Algesal bij de ^an de ongelukken daaraan hand hebt om zodra het nodig is de pijn u geweten. verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5