Bloemen in zijde, bloemen in katoen, bloemen in lak,bloemen in leer, bloemen in de voorjaarsmode bij Maison de Bonneterie. Tien jaar Comedia MarinaKatwijk verlaat Valkenburg Bloemen in de natuur volgende week op de Horiade Hoorzitting over kruispunt Geen kleuterschool voor Burgerveen Maison de Bonneterie Ouwersloot Boinv kleuterschool in Valkenburg begonnen VALKENBURG Voorzitter dr. G. van Delft kon tüdens de jaar vergadering van de stichting Christe lijke Kleuterschool met vreugde mee delen. dat de bouw van de nieuwe school is begonnen. Binnenkort wordt de eerste paal geslagen, maar daar is heel wat overleg aan voorafgegaan. Bouw en inrichting vergen een half miljoen gulden. De bouw zal on- veer negen maanden duren. Vil de ItOL LE VS TREEK LISSERDIJK-ABBENES De afd. Lisserbroek-Abbenes van de Staatk. Geref. Partij houdt op dinsdag 28 maart een openbare vergadering in Salvatori aan de Wagenstraat te Lis- se. waarin als spreker zal optreden ds Van Kooten. van Emmeloord met een tijdrede. Iedereen is welkom, 7.45 uur. LISSE Donderdag 23 maart wordt een ontspanningsmiddag ge houden voor de afd. Lisse van de Chr. Ouderenbond in de zaal van de Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinses- sestraat, 3 uur. VALKENBURG Een bekend in- Itzetene, de heer N. Ouwersloot, foot eind deze mand Valkenburg terlaten en zich «iet zijn vrouw restigen in de nu vg in aanbouw 2jnde woning van -m zoon in Wijk. Üj Duurstede. Op zichzelf niet zo nbegrijpelijk: de »on bleef na zijn huwelijk in de ouderlijke woning m de Hoofdstraat wonen en er groei- ie zo'n hechte familieband tussen fade gezinnen, dat de band met Valkenburg het daartegen moest aƒ- hggen. De heer Ouwersloot sr. (67) werk- tot aan zijn pensionering bij de PTT en als zodanig was hij een he iende figuur in Valkenburg. Maar daar bleef het niet bij, want ook op lemeentelijk en kerkelijk terrein tStond" hij „zijn mannetje". Zo werd Mj in 1948 voor de AR in de gemeen teraad gekozen. Hij werd toen gelijk '1 tot wethouder benoemd Tot 1963 Weef hij de gemeenteraad trouw. In ie periode zag hij het aantal inwo ners groeien van 800 tot een kleine #00. De Geref. Kerk diende hij als dia ken en voorts was de heer Ouwer- aloot nog een achttal jaren lid van de Valkenburgse Harmonie. Tijdens z'jn wethouderschap voltrok hij als ambtenaar van de burgerlijke stand meer dan honderd huwelijken. TROUW/KWARTET WOENSDAG 22 MAART 1972 De speelgroep Comedia Marina: Piet v. d. Bos. Nelleke Kwakemaak, An neke van Styn, Leni Boomstra, Jaap de Mol, en Jan de Graaf. Die hebben we acht avonden gege ven. We worden ook door allerlei bedrijven uitgekocht, voor perso- neelsvoorstellingen. Ook al door de gereformeerde culturele vereni ging. Dan hebben we geen beslom meringen met reclame en kaarten- verkoop. Maar één avond geven we op eigen risico". Ondervindt u nog tegenwerking? „Die proberen we te ondervangen door een zeer bewuste keuze. We werken toch immers ook nog een beetje aan de toneelontwikkeling van het publiek. Maar we zouden wel eens graag van de benaming „reciteerclub" af willen. Die is echt al lang uit de tijd". Nadat de heer Verplancke ons verla ten had, zijn we een beetje aan het sukkelen geraakt. Maar Jan de Graaff heeft onze club weer hele maal opgehaald. Hij is bekwaam en geestdriftig en zijn enthousias me slaat op de spelers over. We zijn nu met twaalf werkende le den; de onderlinge harmonie is uit stekend en de sfeer prettig. Wel zouden we gebaat zijn met nog een Mr. Pieter van Vollenhove zal op maandag 25 maart a.s. om 13.30 uur op het stadhuis te Nijmegen aangifte doen van de geboorte van zijn zoon. Als ambtenaar van de burgerlijke stand zal de burgemeester van Nijmegen, mr. Th. M. J. de Graaf, optreden. Als getuigen bij de aan gifte zijn door de heer Van Vollen hove aangezocht: de vice-president van de raad van state, dr. L. J. M. Beel en de minister-president B. W. Biesheuvel. Volgens traditie zal de heer Van Vollenhove zijn zoon tonen aan de ambtenaar van de burgerlijke stand, in aanwezigheid van de beide ge tuigen. Dit zal plaatsvinden in het Rarboudziekenhuis, voorafgaande aan de geboorteaangifte op het Stadhuis. Pieter van Vollenhoven, die an derhalf uur na de geboorte stralend van geluk naar buiten kwam om de pers te woord te staan, zei dat hij bijzonder gelukkig was met de geboorte van zijn zoon. De baby, zo zei hij, ziet er gezond uit en heeft een lengte van 52 centimeter. Hij weegt iets zwaarder dan zyn broer tje Bernhard by zyn geboorte, na melijk ruim 3,5 kilo. HAZERSWOUDE Burgemeester J. ten Heuvelhof wees de belang stellenden tijdens de hoorzitting van de gemeente in verband met de ver betering van het kruispunt Dorps- straat/provineialeweg erop, dal al veel besprekingen zijn gevoerd om tot een oplossing te komen en dat nu de hurgery haar mening kenbaar kon maken. Er zijn vier mogelijkheden tot verbetering. De beste is het ver leggen van het kruispunt 150 meter naar het zuiden. Dit zal echter be tekenen, dat ingrijpende maatregelen moeten worden genomen wat betreft het plan Zuid. De Zuidsingel en de Frans Halsstraat zullen moeten wor den verbreed. Ook zal het een aan tasting zijn van de groenpartijen. die zich daar bevinden. Er ontspon zich een uitgebreide discussie, waaruit bleek, dat de Par tij van de Arbeid meer voor een ander plan voerde, namelijk een T- aansluiting met verdiepte aanleg van de provinciale weg. De burge meester deed de toezegging t.z.t. de raad een voorstel te zullen doen. (Van één onzer verslaggevers) BURGERVEEN Wethouder C. van Stam liet weten tydens de bij eenkomst in het dorpshuis „Ma- ryke", dat er géén woningen meer zullen worden gebouwd. Een enkele woning misschien, maar geen zestig, zoals de Burgerveners dat graag zouden willen. Ook een kleuterschool is voor de buurtschap geen haalbare kaart. Wel beloofde de heer Van Stam te zul len bezien of er een trapveld voor de grotere jeugd is te realiseren. Ook fiets- en voetpaden kwamen ter sprake. Gezegd werd dat de ge meente hieraan weinig kan doen, omdat de wegen in Burgerveen in beheer zijn van het waterschap Ha arlemmermeerpolder. Na de pauze werd gesproken over de slechte verwarming van de wo ningen in de zgn. „Ruige Hoek". Toe gezegd werd dat dit wordt verbeterd en dat er centrale verwarming komt, gestookt op aardgas. Wethouder Van Stam maakte de afspraak dat in het vervolgd de dorpsraad zal worden gekend in eventuele plannen dié betrekking hebben -op de buurtschap. %wirmmucniu*x^ valkenburg Bcjaarden- "liddag. Het comité Bejaardenzorg Meld een bijeenkomst voor de be iaarden in het Dorpshuis. De middag stond geheel in het teken van het naderende Paasfeest. KATWIJK Machinefabriek Zwitser heeft een groot aantal op dachten voor de visserij, zowel Mcuwbouw als verbouw met moto- tot 1100 pk. Dezer dagen zal de ®°torviskotter TX 5 „Janna Wil- 'empje" gereed komen. Eigenaar is ,!*derij A. Ellen, te Oosterend l'cxel). De boot is 30,40 meter lang 01 ®-93 meter breed, j* TX 5 zal na de gehele afbouw "ft Katwijk vertrekken en eind ™art aan de visserij gaan meedoen. tijzonder origineel voorteeld is deze ruime kalfsleren tandtas met heksluiting. De beugel is goud eri zilverkleurig. 295.—. G.De initialen van Christian Dior vormen de gesp van deze smalle ceintuur. In zomerse kleuren.Vanaf 125.—. H. Bloemetjes op'n smalle ceintuur. Heel klein en bescheiden. Gemaakt van wit lakleer met rood. blauw en wit. 45.Modieuze, smalle ceintuurs al vanaf 25. I.Bloemen op uw blouse. Gemaakt van katoen of batist. In alle mogelijke maten en m een breed scala van prijzen. Fleurig is ook bet T-shirt m Ientetint. In uni 32. Gedessineerd44. J. Bloemen prijken op bet donkere fond van deze zuiver zijden sjaal. Christian Dior tekende ervoor. 85. K. Tussen bloemenmand en damestas. Gemaakt van stro. Doet een beetje denken aan de botaniseertrommel. In zonnige kleuren: wit, geel, rood en marine. 129..Andere shotassen vanaf 25. L.De meest fantastische paraplu's zijn heel groot en hebben een dikke houten handgreep. De baleinen hebben stevige houten punten. De kleur mag best wat brutaal zijn. 45. Maison de Bonneterie brengt als eerste in Nederland eau de toilette en parfum van André Courrèges luisterend naar de naam Empreinte. Bloemen in het voorjaar, de zomer en de herfst. U vindt ze van kiem tot volle wasdom op de Floriade Amsterdam. Van 30 maart tot 1 oktober. Amsterdam Kalvershaat/Rokin Den Flaag Gravenstraat/Buitenhof paar heren. Wim Hoppezak uit Leiden is onze zeer kundige gri meur. Hij kan aan alle spelers het passende uiterlijk natuurgetrouw geven. Natuurlijk moeten ze dat dan zélf trachten wéér te maken". Wat doen uw mensen overdag „We hebben onderwijzers, leerlingen van de pedagogische academie, ook enkele mensen uit vrije beroepen. Het is een hele ontwikkeling ge weest eer we in staat waren, een voorstelling als die van aanstaande zaterdag 25 maart te geven. Dan brengen we het blijspel van Annie M. G. Schmidt: „En ik dan" op het toneel van Musica. We hebben er twee keer in de week voor gerepe teerd en ik weet, dat we heel wat hooi op onze vork hebben geno men. Maar, gezien de goede regie en de algemene geestdrift, heb ik vertrouwen in de goede afloop". Ik wenste de beide heren veel succes en geef hierbij hun grote wens door: een geschikte toneelzaal, met ten hoogste vijfhonderd plaatsen. Want die heeft Katwijk nog steeds niet. JOHAN VAN WOLFSWINKEL A. Bloemen in zijde. Dit is het zomerse gegeven voor bijzondere hoeden. Een voorbeeld daarvan: deze turban. Vanaf 145. B. Bloemen op uw hoed. Leuke, verrassende en een tikkeltje extra vagante hoeden zijn dit voorjaar grote mode. 20. C. Zomaar een modebloem. Gemaakt van lak. Fleurig op uw japon of op uw hoed. Zoals deze margriet in wit-citroengeel, rood-marine of in zwart. 18.75. D. Juweeltjes van bloemen. Zoals deze byouxhanger met witte, gele. rode, blauwe of oranje bloemen met wit hart. 79.Bijpassende oorknoppen 37.50. E. Fruit siert deze sjaal van zeer groot formaat. De prijs van deze zeer bijzondere sjaal van Fiorio is 89.Er zijn zomerse sjaals vanaf 12.75. F.De tassencoüectie van Maison de Bonneterie begint bij 98.—'.Een „Van de twee en veertig maar vijf tien; de meesten trokken zich al tijdens de elementaire oefeningen terug; ze zagen zélf wel, dat het niet ging". Wie had toen de leiding? „De heer J. Verplancke, een neef van de VVV-directeur; een bekwaam regisseur. We hebben nu een kern van twaalf goede leden, die regel matig optreden". Wanneer bent u voor de eerste keer voor het publiek verschenen? „We zijn begonnen in Musica; dat was in het najaar van 1962. Sinds dien hadden we ieder jaar een nieuw stuk op het repertoire". Kunt u op een groot publiek reke nen? „We hebben nu ongeveer tachtig do nateurs; verder krijgen we bij een voorstelling ook familieleden en vrienden. Maar we zouden heel graag, behalve de sympathisanten, ook veel andere, gewone echte lief hebbers zien. Toch verandert het publiek de laatste jaren wel. En wat de belangstelling betreft: Mu sica heeft een tweehonderd vijftig zitplaatsen, driekwart ervan zijn altijd zeker bezet". Welke stukken speelt u? „Aanvankelijk alleen van die gemak kelijke niemandalletjes, later ook meer spannende werken; één keer drie één-akters per voorstelling. Zilveren-molentoemooi LEIDEN Voor de 23e maal houdt de voetbalvereniging LFC haar Zilveren-molcntoernooi. De wed strijden worden gespeeld by kunst licht. De eerste wedstrijd op dins dag 28 of woensdag 29 maart. Bij Europacupwedstrijden wordt op dinsdagavond gespeeld. Anders op woensdag. In de eerste ronde speelt op 29 maart Roodenburg tegen Zwart Wit '28. Op 12 april Volendam (amateurs)UVS, 18 april Quick BoysLugdunum en op 26 april LFC tegen de amateurs van Ajax. VOORHOUT In de nacht van 20 op 21 maart hebben ongenode „gasten" zich toegang verschaft tot de showroom van de Fa. IJsselmui- den aan de Herenstraat. Zij haalden 2 kleuren t.v.'s weg. Erelidmaatschap voor J. v. d. Linden ALPHEN Tydens de gister avond in het clubgebouw van ARC gehouden jaarvergadering is de heer J. van der Linden, by zyn aftreden als bestuurslid na 33 jaar pen ningmeester te zyn geweest tot erelid benoemd. Het was de heer C. Donker, voorzitter van ARC, die de scheidende penningmeester dank bracht voor alles wat hy voor de vereniging heeft gedaan. Vele jaren speler-aanvoerder van het eerste elftal, lid van de elftalcommissie en penningmeester. De heer Donker (op de foto) bood ook een geschenk onder couvert aan voor het aan schaffen van een visuitrusting. De heren C. P. Mulder en D. van der Neut spraken namens de afde ling Leiden van de KNVB. Namens het gemeentebestuur en de sport raad sprak wethouder Goedhart. Hy bood een speciaal vervaardigd wand bord met het wapen der gemeente aan. Het was een bont gezelschap, in al lerlei graden van ontwikkeling. Maar wat moet je met zo'n schare beginnen? Verreweg de meesten blijven doorlopend aan de kant, omdat zè eigenlijk in geen enkele rol passen. En dan moet je wel gaan selecteren. Voor hen, die zich al in een glansrol hadden gedroomd en toch na enkele repetitie's onge schikt worden bevonden, betekent dat een erge teleurstelling. Ande ren, de meer bescheidenen, gaan het vaak zélf al begrijpen en trek ken zich terug. Hebt u in uw gezelschap non men- sein, die vroeger al in „De derde slag" speelden? .Maar één, de heer A. Hensen, die is nu onze penningmeester; hij speelt al vijf en twintig jaar". Hoeveel zijn er na het uitkammen overgebleven? KATWIJK AAN ZEE Het gezel schap (met de Spaanse naam) „Co media Marina", letterlijk „blijspel van de zee-(kust)", dat met veel ijver en ambitie de toneelspelkunst beoefent, bestaat deze maand tien jaar. Het werd begin maart 1962 in café-restaurant „Marina" (merk waardig samentreffen!) opgericht. Ik had het genoegen, met voorzit ter Pieter C. van den Bos en regis seur Jan Chr de Graaff een praatje over verleden, heden en gehoopte toekomst van hun groep te hebben. Er bestond destijds in Katwijk-Rijn een(rk) toneelvereniging, „De der de slag" genaamd. Maar die kon het, door allerlei tekorten, op de duur niet bolwerken. Men besloot daarom tot liquidatie. In de Kat- wijksche Post verscheen een grote advertentie, die dames en heren voor een nieuw te vormen gezel schap opriep. Het resultaat was onverwacht groot: 42 liefhebbers meldden zich aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15