uóch vergunning 3xirane Chemie Federatie Europese landen waarborgt individuele rechten ieuwe verdachte voor oord op Marokkaan in trecht gearresteerd Dolf Aarse vertrekt bij Sparta itten zien Deltaplan Meetinstrumenten in satelliet werken uitstekend Wijziging in onteigening door Kamer aangenomen Ook in Rome warm Klacht tegen re: '.cor van Brabants Dagblad Pyromaan ontkent brandstichting in twee gevallen Schrootplastieken expositie Niermeyer Plastieken van paarden en zon Tentoonstelling over kunstnijverheid Dienstweigeraars sluiten personeel van ministerie in Fabrieksexplosie kost man het leven DUW/KWARTET WOENSDAG 22 MAART 1972 ,bpw/i mdanks onbekendheid met produktie i een onzer verslaggevers EN VLIET/ROTTERDAM De chemische fabriek Oxirane in de Europoort heeft van b. en w. Rotterdam een tijdelijke hinderwetvergunning gekregen. 'Omdat het hier om een nieuwe fabriek fc, waarmee weinig praktische ervaring is opgedaan, hebben wij de hinderwetvergunning beperkt een jaar', schrijven b. en w. in een begeleidend schrijven. BINNENLAND/KUNST 11 mei zal prins Bernhard de iek officieel openen. Het Centraal iecomité Rijnmond heeft al aange- digd in de komende weken protest- es te ondernemen tegen deze 'ko- ilijke opening'. rane Chemie ligt op nauwelijks kilometer afstand van de dorpen nvliet en Geervliet, die samen vijfduizend inwoners tellen, r de honderden nieuw-ingekome- die de afgelopen jaren de smog- tsen Vlaardingen en Rozenburg ieten om in het landelijke Heen- en Geervliet een huisje te ko- is de komst van Oxirane. nu zes nden geleden, een ware nachtmer- geworden. zijn doodmoe', zegt mevrouw An ton van het Centraal Aksiecomité mond. 's Avonds, om een uur of n, gaat de fabriek opstarten. Het dan wel, of je hier op een tbaan woont, en elk uur een lljager opstijgt. Het lawaai, dat de nacht niet afneemt, gaat gepaard het felle licht van de fakkel. Als 5 nachts in bed ligt, je hoort dat elijke gebrul en het felle licht de fakkel schiet aan, dan vlieg je ►ed uit Hoop op verbetering heb- we niet. De overheid strooit maar hinderwetvergunningen alsof het ss papier zijn. Wij gaan daarom dezer weken verhuizen. Wij heb- het geluk in een huurhuis te zitten. Maar de mensen, die van hun laatste spaarcenten een huis hier heb ben gekocht, zitten in het schip.1 'Huisje kopen' Toen een buurvrouw van Anke Ton, wonend in een koophuis, tegen de personeelschef van Oxirane klaagde over de waardevermindering van haar woning, antwoordde hij 'dat Oxirane nog wel een paar huisjes wilde kopen in Geervliet en Heenvliet'. Deze han delwijze van het bedrijf, gepaard gaand met een grote geheimzinnigdoe nerij van het gemeentebestuur van Rotterdam en Heenvliet, hebben de bewoners tot razernij gebracht. De geruchten rond Oxirane begonnen in de zomer van 1970. Het dorpje Nieuwesluis was met de grond gelijk gemaakt, en het verhaal ging, dat een gevaarlijke industrie neer zou strijken op het inmiddels door de gemeente Rotterdam opgespoten terrein. Een groepje bezorgde dorpsbewoners vroeg aan het Heenvliets gemeentebe stuur om meer informatie, maar zij kregen nul op het rekest. Brieven aan de gemeente Rotterdam bleven on beantwoord. In het geheel niet gerust gesteld, richtte het groepje een actie comité op, dat zich een jaar later zou aansluiten bij het CAR. Een paar weken na de brievenschrijverij moest het kersverse comité bij het dorpsbe- Britse minister van onderwijs mevrouw Margaret Thatcher (in e jurk) kijkt met anderen naar de maquêtte van het Nederlandse taplan bij haar bezoek aan de internationale oceaankundige ten- istelling 1972 in Brighton. i vrijspraak van rech tbank: een onzer verslaggevers lECHT De recherche heeft een nieuwe verdachte aangehou- voor de moord op de 44-jarige Marokkaan B. Rachid, die vorig oktober gedood werd, naar wordt aangenomen op het Vaalt-ter bij de vroegere Utrechtse gasfabriek. Het is de 19-jarige echtse sloper A. van der B., een oude bekende van de politie, die ds vele veroordelingen achter de rug heeft wegens inbraken, stal en geweldsdelicten. nan heeft toegegeven dat hij in acht van 22 op 23 oktober 1971 de ikkaan bewusteloos of doodgesla- heeft tijdens een ruzie. Toen hij »a met de Marokkaan te hebben chten, vandoor ging lag deze op grond. De verdachte zegt zich er van te hebben overtuigd dat 't btoffer was overleden. Het is mo lk dat de man nog in leven was. vier dagen later, op woensdag 27 Iber, werd zijn lichaam gevonden spelende kinderen, politie hield kort na de moord een achte aan, de 18-jarige Dirk M. G. Utrecht. Deze bekende in eerste itie homofiel contact met het itoffer te hebben gehad. Daarbij hij de Marokkaan per ongeluk de keel hebben gegrepen. Later iep hij deze verklaring, sn deze verdachte eiste de officier justitie een gevangenisstraf van jnaainden met aftrek en ter be- Üung stelling van de regering fns 'mishandeling met dodelijk 'lg.' In afwachting van de uit- ak werd G. op verzoek van zijn •caat in vrijheid gesteld. Gister- 5nd kwam de rechtbank in de 'raak tot de conclusie dat er on- oende bewijzen waren om G. te ordelen; hij werd vrijgesproken. Jraak rechtbank deed deze uitspraak in Wetenschap dat sinds zondagmid- een andere verdachte zit ingeslo- op het Utrechtse hoofdbureau van 'ie. Deze verdachte werd, naar mr. hoofdofficier van justitie in stuur op visite komen. Burgemeester Derksen en zijn twee wethouders kon den nauwelijks meer zeggen dan 'dat zij van geen gevaarlijke industrie af wisten, maar dat ze wel eens naar Rotterdam zouden schrijven'. Rotter dam stuurde de directeur van het havenbedrijf, Posthuma, naar Heen vliet, die mededeelde 'dat er wel iets zou komen, en natuurlijk geen voet balvelden, maar dat van een gevaarlij ke industrie geen sprake was'. Een jaar later, in mei 1970, kreeg het CAR er lucht van, dat ICI een fos- geenfabriek ging bouwen, en dat voor dit bedrijf een propyleenoxide-lever- ancier werd gezocht. Een Rotterdamse krant completeerde het verhaal: de fabriek heette Oxirane. Utrecht gisteren vertelde, de dag na dat de vermoorde Marokkaan werd gevonden aangehouden wegens een in braak. Hij werd daarvoor tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld en eind september vrijgelaten. Sindsdien doken er echter geruchten op dat deze Van der B. iets met de zaak Rachid had te maken. De sloper drinkt nogal veel en onder invloed deed hij verhalen, die sommige men sen aan het denken zetten. Toen hij zondag werd aangehouden om hem aan de tand te voelen over nieuwe inbraken die de laatste tijd in Utrecht zijn gepleegd gaf Van der B. vijf inbraken toe. Hij kwam toen ook met zijn bekentenis over de zaak Rachid. Getuige Inmiddels is er ook een getuige die de sloper op de avond van de 22e oktober met de Marokkaan van het café, waar Rachid voor het laatst levend is gezien, in de richting van het Vaaltterrein heeft zien lopen. Het onderzoek wordt voortgezet. De re cherche is uiterst voorzichtig na de ervaringen met G., die vrijwel zeker ten onrechte voor de dader is aange zien. Men snijdt zich liever geen tweede keer in de vingers. Het is de bedoeling dat Van der B. donderdag voor de rechtercommissaris wordt geleid. Over de aanleiding tot de vechtpartij heeft de politie alleen nog maar vermoedens. Vooralsnog denkt men niet aan een homofiele relatie tussen de nieuwe verdachte en de vermoorde Marokkaan. Giftig Pas na deze krantenpublicatie stuurde het Rotterdamse gemeentebestuur een brief naar b en w van Heenvliet. In deze (geheime) brief stelt Rotterdam, 'dat er op twee hoofdpunten gevaar kan optreden voor de directe omge ving van de fabriek: er wordt een explosief mengsel gemaakt (bestaande uit isobutaan en zuurstof), dat in een reactor-vat zal worden opgeborgen'. In dit vat vonden 'n paar weken geleden drie personeelsleden de dood. En Oxi rane 'zou grote hoeveelheden propy- leenoxide opslaan, een zeer giftige stof. Na de hinderwetaanvrage, van Oxira ne vorig jaar oktober, toog het comité naar een hoorzitting, waar een tech nisch ambtenaar van de gemeente Rotterdam de bezwaarden voorschotel de, 'dat de fakkel nooit te zien zou zijn. Mocht de noodfakkel in^werking treden, dan kunt u beter uw biezen pakken'. De noodfakkel heeft inmid dels drie keer gebrand: een vlam van ruim veertig meter hoog, die gepaard gaat met veel roetneerslag. Onbetrouwbaar Twee ongelukken in de afgelopen we ken. waarbij de naam Oxirane weer werd genoemd, onderstrepen nog eens 'hoe slecht dit bedrijf georganiseerd is, en hoe onbetrouwbaar Oxirane is.' Anke Ton doelt op het bedrijfsonge val, waar dan wel geen sprake mag zijn van giftige stoffen die vrijkwa men, maar wel 'van een graad van onvoorzichtigheid, die ons, omwonen den, bang maakt'. Het tweede ongeval was minder, spectaculair. In Spijkenis- se ontsnapte drie weken, geleden che misch afval, afkomstig van, Oxirane. uit een tankauto van het cleaningbe- drijf Van Hamburg. De directeur van dit bedrijf bezwoer de leden van het actiecomité 'nooit meer zaken te doen met Oxirane. omdat aan de chauffeur van de tankwagen een monster mei een veel minder gevaarlijke stof was gegeven, dan in werkelijkheid in de wagen was gepompt'. (Bij transport van gevaarlijke stoffen moet een mon ster aan de chauffeur worden over handigd). Deze en andere incidenten doen het actiecomité niet begrijpen, dat Rotter dam een hinderwetvergunning aan dit bedrijf durft te geven en dat Prins Bernhard mee wil werken 'om deze stinkende, roet puffende en bulderen de fabriek' op een gunstige wijze in de publiciteit te brengen. Van een verslaggever UTRECHT De twee Nederlandse meetinstrumenten in de Europese we tenschappelijke satelliet TD-1A wer ken uitstekend. Dit deelde prof. dr. C. de Jager van de Utrechtse universiteit mee, nadat de beide instrumenten dit weekeinde door het vluchtleidingscen- trum ESOG in Darmstadt waren inge schakeld. Het betreft een instrument dat harde röntgenstraling uit de zon meet, ge bouwd in het Utrechtse Laboratorium voor ruimteonderzoek, en een appa raat dat het ultraviolette licht van een aantal uitgezochte sterren in de tail onderzoekt. Dit tweede instru ment werd hoofdzakelijk ontwikkeld en gebouwd door de Technisch-fysi- sche dienst TNO-TH in Delft. Aan beide is acht jaar gewerkt. De TD-1A werd op 12 maart door de NASA gelanceerd van de Western Test Ran ge in Californien moet een half jaar metingen blijven verrichten. Van een verslaggever DEN HAAG De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag zonder hoofdelij ke stemming de voorstellen tot wijzi ging van de onteigeningsprocedure in tweede lezing aangenomen. Nadat vo rige week de Kamer reeds haar in stemming met' die voorstellen had getoond, moest nog worden nagegaan, gezien dc grote aantllcn aangenomen amendementen, of de tekst van de desbetreffende artikelen aanpassing behoefde. Als ook de Eerste Kamer de desbe treffende voorstellen aanneemt, zal de onteingeningsprocedure versneld wor den. Bovendien zal het mogelijk zijn dc schadeloosstellingen bij wijze van voorschot uit te betalen. De lente is ook in Rome zonnig en warm begonnen. Toeristen, Ro meinen en hippies koesteren zich in de zon op deze trap. DEN BOSCH De heer J. Asberg heeft de officier van justitie in Den Bosch verzocht een strafvervolging in te stellen tegen redacteur Ton Oost veen van de Brabantpers en tegen de directie van h©t Brabants Dagblad. De heer Asberg iacht zich beledigd als eindredacteur van het maandblad 'Confrontatie' (een publicatie van een conservatieve groepering katholieken) door een artikel van dc hand van de heer Oostveen. waarin onder meer ge zegd wordt dat Confrontatie 'een ui terst onzindelijke, hetzerige, de inte griteit van personen stelselmatig in twijfel trekkende propaganda bedrijft'. Van onze correspondent FINSTERWOLDE De 19-jarige las ser G. J. K. uit Finsterwolde, die maandag in Winschoten door de poli tie als de 'pyromaan van Oost-Gronin- gen' werd ontmaskerd, bleef gisteren nog steeds ontkennen ook de branden in Bellingwolde en Oude Pekela te hebben ontstoken. Vrijdag zal de jon geman voor de officier van justitie in Groningen worden voorgeleid. Groot-Limburgs Toneel wil nevenactiviteiten MAASTRICHT In het komende seizoen wil het Groot-Limburgs To neel met vaste 'doublures' (dubbele voorstellingen op een avond gaan wer ken om op die manier een paar mensen vrij te maken die zich dan kunnen gaan bezighouden met neven activiteiten. De directie verwacht het gezelschap met een paar man te kun nen uitbreiden. Nu vermeldt het tableau de la troupe negentien acteurs en actrices, waarvan er tien de Belgische en negen de Nederlandse nationaliteit hebben. De nevenwerkzaamheden zullen ge richt zijn op groepen van hét publiek, die weinig met toneel in contact komen, 't Groot-Limburgs Toneel zal zelf nagaan waar de moeilijkheden liggen en hoe die met programma's kunnen worden opgelost. Daarbij denkt men vooral aan experimenten om ook buiten de schouwburg toneel De schrootplastiek beleefde zijn bloei tijd omstreeks 1960 en was toen ei genlijk wel de meest directe uiting van het na-oorlogs expressionisme in de beeldhouwkunst. Hoewel er in de loop der Jaren met andere opvattin gen ook andere materialen kwamen kunststoffen vooral blijft de Am sterdamse beeldhouwer Theo Nier meyer, die ifi het begin der zestiger jaren debuteerde, de schroothoop nog nadrukkelijk frequenteren. Hij gebruikt dat materiaal, schroot en ijzerafval, overigens wel heel anders dan de expressionisten van voorheen. Niermeyer verandert maar weinig aan brokstukken, die hij vindt en laat stuurwielen, carburators, bumpers, be tonijzer en balken zoveel mogelijk voor zichzelf spreken. Hoe is tot 23 april op een levendige en afwisselen de expositie in het Stedelijk Museum 'De Lakenhal' in Leiden te zien. Daar na van 6 mei tot 19 juni in 'De Moriaan' op de Markt in Den Bosch Beginsel van Nederlandse afdeling: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het vormen van een federatie van Europese landen moet niet gezien worden als een doel op zichzelf, maar als een mid del om een rechtvaardiger samenleving te krijgen. Dat is de kern uit het ontwerp voor een nieuw beginselprogram voor de Europese beweging in Nederland. In het door het hoofdbestuur opgestelde ontwerp staat dat er een nieuwe samenleving moet komen om de men sen beter in staat te stellen hun eigen leven te bepalen. De federale opbouw van de maatschappij biedt de kans op zo'n nieuwe samenleving. 'Het indivi duele recht (van de mens) op bepa ling van zijn leefwijze en eigen toe komst is gewaarborgd in het federalis me', aldus het hoofdbestuur. Het fe deralisme, dat de Europese beweging aanbeveelt, moet wel democratisch zijn en mag niet leiden tot concentra tie van de machit in één punt. In het ontwerp staat, dat nationale grenzen de mogelijkheden van weten schap en techniek beperken. Boven dien belemmeren ze een doelmatige controle op de economische macht. Daarom is federale samenwerking noodzakelijk. De mens is daardoor beter in staat te profiteren van de technische ontwikkeling en kan bo vendien de negatieve neveneffecten van de toenemende welvaart beter opvangen. Een verenigd Europa kan daarnaast een grote bijdrage leveren aan de ontwikkeling van de arme landen. OOST-EUROPA Over de verhouding tussen Oost- en West-Europa zegt het conceptprogram: 'Ondanks de politieke scheidslijnen is een samenwerking tussen Oost en West wenselijk en noodzakelijk, wen selijk. omdat daarmee het verder uit elkaar groeien van beide delen van Europa kan worden voorkomen en noodzakelijk omdat er gemeenschappe lijke belangen zijn, zoals milieubeheer en veiligheid.' De Europese beweging erkent de noodzaak van het Atlanti sche bondgenootschap, maar vindt dat er gestreefd moet worden naar een veiligheidsverdrag, dat heel Europa omvat. Er moet voor gezorgd worden, dat alle landen binnen de NAVO democratisch bestuurd worden. Een eigen Europese kernmacht vindt de Eu ropese beweging niet gewenst. Over Kleine en grote plastieken van de beeldhouwer Arthur Spronken, vooral geïnspireerd op het paard en de zon zijn nu te zien in de Galerie Krikhaar in Amsterdam. DELFT De tentoonstelling 'Ont wikkeling' van 25 maart tot 23 april in de expositiezaal van COSA, Oude Delft 183 b, Delft besteedt aandacht aan de ontwikkelingen, die zich in de afgqlopen jaren hebben voorgedaan bij de conceptie van hand- vervaardigde werkstukken in glas, hout, keramiek, metaal en textiel. Veel mensen, die gebruiksvoorwerpen maken hebben zich gerealiseerd, dat bepaalde uitdrukkingsmogelijkheden van bepaalde materialen, of een tech niek in hun werk niet toegepast kun nen worden. Gebruiksvoorwerpen im mers stellen strikte eisen aan functio naliteit, vervaardigingswijze en prijs. Daarom zijn er, die hun vroegere werkterrein helemaal of gedeeltelijk verlaten hebben om andere mogelijk heden te kunnen benutten. Op die manier zijn ze soms direct, soms ge leidelijk in de sfeer van de vrije objecten gekomen. De tentoonstelling geeft een indruk van dit gebeuren, met werken van Adriana Baarspul, Francoise van de Bosch, Pieter Geraedts Jr, Jan Haans, Willem Heesen, Maria van Kesteren, Floris Meydam, Noor Prins, Jan Tem pelman, Jan van der Vaart en Jehan- ne van Woerkom. Instructie dirigenten KAATSHEUVEL De Stichting Cen traal Beraad Amateuristische Muziek beoefening organiseert op 6 mei een instructiedag voor dirigenten met het doel hen vertrouwd te maken met hedendaagse stromingen in de mu ziek. Deze dag zal gehouden worden in de hal van het ministerie van C.R.M. te Rijswijk. Het Zeeuws orkest van Jeugd en Mu ziek o.Lv. Peter E. Jense zal vier sonates van de Nederlandse componist Daan Manneke uitvoeren, waarna de deelnemende dirigenten de gelegen heid krijgen het werk te dirigeren. Inlichtingen bij het bureau van de C.B.A.M., Mozartstraat 4 te Kaatsheu vel. En dan nog In Arti et Amicitiae te Amsterdam wordt vrijdagavond 24 maart de jaar lijkse Voorjaarssalon geopend en de Arti-medaille 1972 uitgereikt. Van 30 maart tot 23 mei is er in het Stedelijk Museum te Amsterdam een grote overzichtstentoonstelling van het werk van de Amerikaanse kunstenaar Barnett Newman. Diverse ensembles uit het Rotter dams Philharmonisch Orkest olv. Hans Vonk zullen op 29 maart in de Doelen te Rotterdam werken uitvoe ren van Amerikaanse wegbereiders voor de muziek van deze eeuw: Char les Ives, Earle Brown, Edgar Varese en John Cage. De Johan Wagenaarstichting heeft het Reger-trio uit Tilburg onderscheiden met een prijs van 1.250 gulden voor de uitvoering van trio nr 5 van Henk Badings. Het trio wordt gevormd door Lucius Voorhorst, fluit, Dusan Karpi- sek. viool, en John Sekreve, alt-viool de bestaande Europese gemeenschap pen staat in 't ontwerp-program, dat ze zijn verworpen tot instellingen die met de eigenlijke Europese gedachte in te genspraak zijn. Ze kunnen weer uit gangspunt voor 'n Europese federatie worden als het Europese parlement en de Europese commissie grotere bevoegdheden krijgen en die op de mocratische wijze kunnen uitoefenen. Het nieuwe beginselprogram wordt vastgesteld op het congres van 22 april. De Europese beweging in Ne derland is 25 jaar geleden opgericht. Het jubileum wordt onder meer ge vierd met een groot congres in Utrecht, dat in het najaar wordt ge houden. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Een al geruimte tijd sluimerend conflict in het bestuur van de Rotterdamse Eredivisieclub Sparta is tot uitbarsting gekomen en heeft geleid tot het uittreden van penningmeester Dolf Aarse. De heer Aarse, 30 jaar lid van Sparta waarvan 7 jaar als bestuurslid kan zich niet meer verenigen met het gevoerde be leid. Al eerder dit jaar dreigde de heer Aarse zijn functie neer te leggen toen drs. H. Aarsen in het bestuur werd gekozen. Op aandrang van enke le spelers kwam de heer Aarse toen op zijn voornemen terug. Penningmeester Aarse genoot het ver trouwen van vrijwel alle contractspe- les bij Spata. Aenvoeder Hans Ei- kenboek. 'Toen hij me gisteren over zijn beslissing vertelde was het alsof ik een klap in mijn gezicht kreeg. Aarse is een keiharde zakenman maar je weet altijd wat je aan hem hebt Hij deed zo'n beetje alles bij Sparta sloot de contracten af voerde de on derhandelingen met nieuwe spelers en trainer en zorgde ervoor dat de paa- den die de haver verdienden die ook werkelijk kregen. Wij als spelersraad zullen ons vandaag beraden wat ons te doen staat. We zullen in elk geval proberen dat de heer Aarse op zijn besluit terug komt. Het is buitenge woon vervelend dat dit nu gebeurt. Van 17 spelers moeten de contracten opnieuw worden bekeken. Sparta's voorzitter drs. C. van Rijn wenste geen enkel commentaar op het. aftreden van rijn medebestuurslid te geven. 'Ik moest eerst met de overige bestuursleden over deze zaak praten'. De heer van Rijn erkende wel dat hij er van op de hoogte was dat de heer Aarse niet gelukkig was met alle bestuursbeslissingen. 'Ik had alleen niet verwacht dat hij tussentijds zou aftreden'. DEN HAAG Een groep dienstwei geraars heeft dinsdagmiddag in Den Haag het personeel van de afdeling dienstplichtzaken van het ministerie van defensie achter slot en grendel gezet. Vlak voordat het personeel haar huis zou gaan, maakten ze met kettingen en sloten de hekken voor en achter het bureau dicht. In pamfletten deelden zij het voor de hekken samenstromende personeel mee, dat hun actie was bedoeld als een protest tegen het feit, dat de dienstweigeraars ressorteren onder het ministerie van defensie. 'Wij voe len ons ook opgesloten, binnen het defensieapparaat', aldus de dienstwei geraars. Zij willen, dat een ander ministerie met de uitvoering van de wet gewetensbezwaren wordt belast. Een van hun bezwaren is verder, dat het geld, dat ze bij hun tewerkstelling verdienen naar de kas van defensie gaat. 'En wie garandeert ons, dat defensie daar geen wapentuig van koopt', aldus het pamflet. Nadat een paar personeelsleden een klimpartij hadden ondernomen en over de hekken op straat waren be land, gelukte het na een kwartier door hevig aan de hekken te wrikken de kettingen te verbreken. ZWIJNDRECHT Eén man werd gedood en vier gewond, van wie één levensgevaarlijk, bij een explosie in de fractioneringsafdeling van het Uni- leverbedrijf 'Verenigde Oliefabrieken Zwijndrecht'. De ontploffing heeft zich gistermor gen voorgedaan tijdens werkzaamhe den aan filters. In de afdeling, waar palmolie met behulp van aceton wordt gescheiden in verschillende be standdelen, ontstond een kleine brand. De kleren van de slachtoffers vatten vlam. De 47-jarige D. A. Boshamer uit Zwijndrecht werd zo zwaar gewond dat hij later in het ziekenhuis is overleden. De 22-jarige P. J. Helmink. eveneens uit Zwijndrecht, verkeerde gisteravond nog in levensgevaar. De materiële schade aan de fabrieks- installatie wordt geraamd op f 10.000.—

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11