weedse consument estrijdt duurte Renteverschil giro- banken niet juist Geldschieters voelen zich gediscrimineerd Morgan Guaranty vergroot belang in Mees en Hope Deskundig onderzoek in proces Mulder-Vogem ANWB is gCITlcltigd Vandaag wordt bij de NDSM (lid van de Rijn-Schelde-Verolme groep) de 225.000 ton dwt mammoet- tanker 'Texaco Amsterdam' gedoopt. De tanker is bestemd voor Texaco Norway en is de eerste van een tevreden met ndvies serie van twee schepen voor Texaco, die door de NDSM worden gebouwd. van kampeerraad L Philips herziet istcijfer 1971 Extraatje voor Duitse belastingbetalers 'Industrievestiging verloopt in eneba neemt [rvo over E Eng.-Holl. Beleggingstrust verlaagt dividend fondsen in New York P. van Reeuwijk weer 26 Tumult in Siemens vergadering Proost en Brandt geeft minder NACO zal medio '72 opgaan in NZH Akzo Zout verwerft belang Hoogovens in Ned. Benzol Mij Beurssluiting Econosto weer 3 DOW JONES INDEX Van Nievelt-Goudriaan ontslaat 21 man Wall Street vast gestemd MJW/KWARTET ZATERDAG 18 MAART 1972 ECONOMIE/FDfAIVO»' 21 uisvrouwen boycotten levensmiddelen nor ICKHOLM (RTR) Directe aktie door een groep verontwaar- er' Ie huisvrouwen uit de buitenwijken van Stockholm heeft in ge- l Zweden een campagne tegen de stijgende levensmiddelenprijzen [ang gebracht. De aktie, die de vorm heeft aangenomen van een ie(s cot van bepaalde produkten bij de buurtwinkels, kan een bedrei- betekenen van de Zweedse politiek van inkomensnivellering, die ntworpen om de lonen van de boeren op het zelfde niveau te agen als die van de industrie-arbeiders. et ogenblik zijn, volgens schattin fan de Zweedse landbouwraad, de Ismiddelenprijzen in Zweden de ia hoogste ter wereld en worden leen door die in IJsland overtrof- Een liter melk bijv. kost één en, een pond rundvlees een tien- een pond varkensvlees 7 en een ''"tomaten 6,70. de buisvrouwen in februari bun it begonnen, verklaarden zij, dat el tot een protest gedwongen i, omdat hun gezinnen alleen het 'lelijkste konden eten en geen vlees konden veroorlo- boyoot sloeg aan: binnen twee waren er grote protestmarsen, mden er tenminste 120 aktieco- was de detailhandel in levens- den ernstig ontwricht en was opgewonden debat in het Ise parlement aan de gang over ndbouwpolitiek van de sociaal- cratische regering. RE BTW jgende prijzen 17 pet in 13 len vinden hun oorzaak in «neming van de BTW (momen teel 16 pet) en in een beslissing van de regering de inkomens van de boe ren te verhogen. Het gemiddeld uur loon van de landbouwers ligt tussen 4 en 5,50 per uur, terwijl een industrie-arbeider per uur 8,70 ver dient. Volgens de regering zal de minimumeis van de huisvrouwen een prijsverlaging van 15 pet de kansen voor gelijktrebking van de boerenlonen volledig de grond inbo ren. Minister van financiën Gunnar Straeng, die het regeringsstandpunt in de Riksdag verdedigde, zei dat hij verhoging van de kinderbijslag en de pensioenen overwoog, maar voor de huisvrouwen was dat niet acceptabel. 'We hebben al zoveel subsidies' meen de woordvoerdster mevrouw Gull- Britt Unnermark. 'Kijk liever naar het grote verschil tussen wat de boe ren betaald krijgen en wat je als consument in de winkel moet betalen. Daartussen zitten enorme winsten. En intussen moeten de mensen terug naar een oorlogsdieet van koolsoep, aardappelen en jus. De regering moet iets doen'. De huisvrouwen, die de boycot begon nen in de Stockholmse buitenwijk Skerholmen, kozen twee zeer gevoeli ge zaken voor hun aktie: melk en rundvlees. Binnen tien dagen liep de melkverkoop in Skerholmen 35 pet terug en in heel Stockholm 6 pet. Enkele winkels verlaagden him prij zen. Een woordvoerder van de vereni ging van vleeshandelaren gaf toe, dat de vleesafzet in de hoofdstad eveneens was verminderd, al weigerde hij te zeggen met hoeveel. De boycot bereikte zijn hoogtepunt met grote demonstraties door het hele land, waarbij in Stockholm 6.000 men sen, voornamelijk huisvrouwen zich voor de parlementsgebouwen ver zamelden. Sindsdien heeft de minis ter van landbouw, Ingemund Bengts- son, een onderzoek gelast naar de mogelijkheid van een verhoging van de subsidies aan boeren, terwijl men ook bekijkt of de op handen zijnde melkprijsverhoginig op 1 juli niet door hoeft te gaan. De groep uit Skerholmen, die inmid dels beschikt over een full-time coör dinatiecentrum, heeft aangekondigd dat de volgende aktie zich tegen var kensvlees zal richten. Daarbij houdt men vol, dat zolang door zal worden gegaan tot de nodige maatregelen zijn genomen. Door aÜe akties zijn de levensmiddelenprijzen op het ogenblik het grote onderwerp in de Zweedse binnenlandse politiek. Politieke par tijen, kranten en consumentenorgani saties leggen aan de lopende band eisen, voorstellen en veroordelende verklaringen op tafel. DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft een deskundigenonderzoek gelast in het civiele proces van Ku wait Foreign Trading Co. tegen de accountants, de directie en de com missarissen van het drie jaar geleden failliet verklaarde koeltechnisch be drijf Mulder-Vogem. De Koewaitse maatschappij stelt de gedaagden aan sprakelijk voor een schade van rond 5.5 miljoen, die zij geleden zou hebben door een lening aan en een deelname in het bedrijf, kort voor dit moest worden gesloten. Volgens de eiseres hadden directie en commissarissen van Mulder-Vogem een onjuiste voorstelling van de fi nanciële positie van het bedrijf gege ven en zou het accountantskantoor Kiynveld, Kraayenhof en Co ten on rechte een goedkeurende verklaring hebben afgegeven. In december zijn de pleidooien in dit proces gehouden. Er zal nu een deskundigenonderzoek moeten worden ingesteld naar de juisitheid van de balansen en naar de vraag of de accountant de stukken had mogen goedkeuren. Het achterschip van de 'Texaco Amsterdam' liep op 30 oktober 1971 van stapel, het voorschip negen weken later. Beide scheepshelften werden daarna in het kade water aan elkaar gekoppeld. De 'Texaco Amsterdam', met 330 meter lengte langer dan drie voetbalvelden achter elkaar, zal op één enkele reis voldoende ruwe aardolie kunnen vervoeren om de Texaco-raffinaderij in Gent (capaciteit 120.000 vaten per dag) te voorzien van een produktie van meer dan twee weken. DEN HAAG De ANWB is van mening dat het advies van de Neder landse kampeerraad aan de staatsse cretaris van CRM weliswaar een ver ruiming van het kampeerbeleid bete kent, maar dat het uitgangspunt voor r\ T» 1 A t»tvt 7 i een nieuwe kampeerwet, namelijk dat UT. nateT\OUr<* AHN OVeT SClUiriSrekenilïQen: kamperen verboden is, behalve daar O O waar het wordt toegestaan, moet wor den veranderd in: kamperen is toe gestaan, behalve op die plaatsen, waar dit om welke reden dan ook, zal moeten worden verboden. Dat het hanteren van het ene, zo wel als van het andere standpunt waarschijnlijk tot een vrijwel gelijkluidend resultaat zal leiden, wordt overigens door de ANWB wel erkend. YORK North American Phi- irft de berekening van de netto over 1971 herzien. Dit in ver net de voorgestelde verkoop van ia-communicatie divisie van Di es, een belang van North Ame- 'hilips, aan Iomec Inc. De voor overeenkomst tot de verkoop ze divisie werd getekend na de ing van de opstelling van de fers. Als de verkoop van de een feit is, zal North Ameri- ?hilips een belang van 68 pet. i behouden in Digitronics. ittowinst komt nu uit op 8 tegen 11,4 min. dollar, zoals werd bekendgemaakt. Dit komt n met 90 dollarcent per aandeel 1970 1). De af te stoten data- was verliesgevend en beïn- e ook de resultaten van North can Philips nadelig. De vooruit voor Digitronics en de Ame- Philips zijn derhalve gunstig smen. BONN De Westduitse regering heeft de belastingbetalers een extraat je in het uitzicht gesteld. Op 15 juni a.s. zal nl. de heffing van 10 pet, waar aan alle belastingbetalers in 1970 wer den onderworpen in 'n poging de infla tie te bestrijden, worden terugbetaald. Hierdoor zal een bedrag van DM 5.9 miljard in circulatie komen. Minister Schiller van economische za ken en financiën, die dit in de Bun destag meedeelde, verklaarde optimis tisch te zijn met betrekking tot de toekomst van de Westduitse econo mie. Een recessie zal er niet komen', zo zei hij. De terugbetaling geschiedt negen België SOepeler maanden eerder dan nnrcnrnnlroliilr eerder dan oorspronkelijk toegezegd. Aan de terugbetaling zijn geen voorwaarden verbonden. Een koopgolf 'wordt niet verwacht. Ca. 20 pet van het geld, zo wordt aangenomen, zal nl. in de spaarsector terechtkomen. Schiller ontkende, dat de maatregel bedoeld was om de kie zers gunstig te stemmen. rbL 5RDAM De Meelfabrieken [ederlandse Bakkerij (Meneba) firma Tarvo Meelfabriek M. J. ebben overeenstemming bereikt e overneming per 1 april van ,va, het merk en de activiteiten 'arvo. De activiteiten van de Meelfabriek, waar 15 perso den werkzaam zijn, zullen op dige voet worden voortgezet. der eel, dat Tarvo aan de Neder- T Bakkerij levert voor de berei- van Tarvo-brood, werd sedert 13 jaar door de meelfabrieken eneba, te weten De Maas in im en De Sleutels in Leiden, voor Tarvo gemalen. Tarvo- ►d kent geen exclusiviteit in i, dat elke bakker, die zich aan orgeschreven receptuur houdt, jheid heeft het Tarvo-merk te Deze vrijheid blijft behouden. p 11 Wet geldt slechts 9 pet consumptief krediet AMSTERDAM 'Het etiket, waaronder de fles wordt aangeboden, is vals. De wet op het consumptief krediet regelt niet het consump- tief krediet, maar slechts 9% daarvan. De discriminatie tussen ver- Wessanen neemt strekkers van consumptief krediet is, volgens het wetsontwerp op dit gebied, ongekend in de Nederlandse wetgeving. Verwerping of bedrijf over aanhouding van het wetsontwerp is de enige weg'. UTRECHT Nederland kan iets op steken van de vitaliteit, de vinding rijkheid en de fantasie, waarmee België gegadigende voor industrieves tiging tegemoet komt. Aldus de In dustriebond NKV, die in zijn blad 'Industrierevue' stelt, dat er van de Nederlandse overheid een heel wat minder stimulerende werking uitgaat ten aanzien van de industrialisate in de eigen grensprovincies, dan van de Belgische. Als voorbeeld noemt het blad Belgisch Limburg, waar sinds 1950 voor meer dan 600 miljoen is geïnvesteerd, tegen nauwelijks 100 miljoen in Zuid-Limburg. De bond schrijft het verschil in ontwikkeling niet alleen toe aan de grotere beschikbaarheid van werknemers iri Bélgië, maar voor al aan het feit dat de faciliteiten die België biedt beter zijn en bovendien op provinciaal en lokaal niveau zeer 'soepel' worden gehanteerd. Dit zei dr. P. G. Vonk, Voorzitter van de Vereniging van Financieringson dernemingen in Nederland tijdens de jaarvergadering. Dr. Vonk ging uit voerig in op het wetsontwerp op het consumptief geldkrediet en rekende voor hoe van de 1.643 min. con sumptief krediet in 1970 slechts 79 min. onder de werking van de voorge stelde wet zal vallen. In dat jaar werd 755 min. afbeta lingskrediet verleend en kreeg de con sument 365 min. krediet van de handelsbanken. Beide categorieën val len buiten het wetsontwerp, evenals de 252 min., die door particuliere geldschietbanken incl. dochters van handelsbanken of verzekeringsmaat schappijen werden verstrekt. Deze in stellingen zijn nl. ook vrijgesteld. 'De overheid blijft een betrekkelijk'kleine groep binden', zei dr. Vonk. 'OPEN GEBIED' De voorzitter had er ook ernstig bezwaar tegen, dat. volgens het wets ontwerp, de voorschotbanken tot open WORMERVEER Wessanen's Ko ninklijke Fabrieken heeft met aan deelhouders van Bakker Winkel te Beverwijk overeenstemming bereikt over de overneming van het volledige aandelenpakket van Bakker Winkel. Door deze overneming zal de conti nuïteit van de werkgelegenheid in het bedrijf verzekerd blijven. gebied' worden verklaard voor bezoeken, niet alleen van ambtenaren, maar ook van met een lastgeving uitgeruste personen. Deze laatsten zouden dan toegang hebben zonder enige beperking of zonder dat een doel of reden behoeft te worden opge geven. 'Aan enige privacy zijn de geldschietbanken kennelijk niet toe', constateerde dr. Vonk. 'De prijzenwet pu „..fi p p rn van 1961 kende wel vergaande be- gcCIt I Ö»DU voegdheden toe aan opsporingsambte- naren, maar voorwaarde was toch al- T)lllS S^lODOTlllS tijd, dat er aanwijsbare omstandighe- den moesten zijn op grond waarvan de minister stappen zou kunnen on dernemen'. intrinsieke waarde van een il in Beleggingsmaatschappij van 10 bedroeg op 15 maart 0 tegen 93,90 op 15 februari. de centrale in Utrecht en Eind- :idii aangesloten raiffeisenbanken en ileenbanken hebben in februari legoverschot op spaarrekeningen it van f 116 min. Dit was onge- venveel als in dezelfde maand 71 (fill min.), doch belangrijk lan in februari 1970 (f65 min.). espinnerij en -Weverij Ter Horst In het Belgische Lokeren gaat Dat gaat 250 mensen hun baan Ter Horst in Lokeren is een a vfcg van het gelijknamige bedrijf ssen. N AMSTERDAM De Engelsch-Hol- landsche Beleggingstrust zal over 1971 op de gewone aandelen 35.200 (v.j. 43.200) uitkeren, wat overeenkomt met ƒ4,40 (5,40) per bewijs van deel- gereohtigheid. Het netto-inkomen daalde van 1,2 min tot bijna 1 min, wat vooral veroorzaakt werd door de lagere inkomsten uit rente op (ƒ91.506 tegen 262.774). TENKOERSEN iVERKEER lil >V ERDAM In het telefonisch ef- 'erkeer kwamen gisteravond de de koersen tot stand. Tussen staat de officiële slotkoers van ^iddag: AKZO (71.00), Hoog- 71.50 (71.00), Kon. Olie 115.70- a o4(116.10). Philips 42.50gb-42.70gl Unilever 134.30-134.90gl KLM (116.00). 1 I- He noteerde op 17 maart 36%-% Unilever S 42%-% (417'g-42%); »13%-% (13-V.) en KLM t 35% (36). duPont. Glore, Forgan Ing. Dit werd gedeeltelijk goedgemaakt door beleggingen in obligaties met hoger rendement. Aan het eind van 1971 bestond 17,6 pet van de investe ringen uit obligaties tegen 9,7 pet een jaar eerder. De intrinsieke waarde van de bewijzen van deelgerechtigdheid daalde in pon den sterling uitgedrukt 2,3 pet van 14,43 tot 13,88, maar gerekend in guldens was de daling van 122,29 tot 115,15 of 5.8 pet. (Dit verschil valt te verklaren uit de revaluatie van de gulden, red.). PIJNACKER De Mij. voor Woning inrichting P. van Reeuwijk zal aan de op 19 mei te houden jaarvergade ring voorstellen het dividend te hand haven op 26 pet. De verkopen in geld zijn in 1971 ten opzichte van 1970 met ruim 4 pet gestegen. De afleveringen namen met ruim 10 pet toe. Deze stijging was niet geheel voldoende om de sterk gestegen kosten op te van gen. In feite is de Vereniging van Finan cieringsondernemingen tegen het hele wetsontwerp als zodanig. De overheid bestudeert een coördinatie van wetge ving en beleid op het hele terrein van kredietverlening aan consumenten, maar wil voorlopig toch de nu voorge stelde wet. De vereniging vindt nu, dat dan beter de oude Geldschieters- wet van 1932 gehandhaafd kan wor den tot de in het vooruitzicht gestel de regeling op het hele terreih tot stand komt. 'Er wordt geen enkel belang geschaad, als de wet van 1932 nog enige tijd van kracht blijft', zo is de reactie. MÜNCHEN Demonstranten tegen de bouw van de Caborabassa-dam in Portugees Mozambique hebben de aandeelhoudersvergadering van Sie mens in Mtinchen bijna doen misluk ken. De tegenstanders probeerden de microfoon te bemachtigen, nadat Pe ter von Siemens, als voorzitter van de vergadering, de spreektijd over de kwestie van deelneming van het con cern aan dit project tot een kwartier had beperkt. Na een twintig minuten durende schorsing zette Von Siemens de verga dering voort, hoewel er nog vijftien demonstranten op het podium zaten. Deze werden door de politie verwij derd. Von Siemens heeft een aan klacht wegens huisvredebreuk inge diend. Tevoren hadden veel aandeel houders geprotesteerd tegen het feit dat de maatschappij ook dit jaar weer slechts 14 pet (vroeger 16 pet) divi dend wil uitbetalen. In het lopende boekjaar 1971/1972 is de spanning van de hoogconjunctuur in bijna alle takken van de onderne ming verdwenen. De orderportefeuil le. die in het begin van hét boekjaar DM 13,7 miljoen bedroeg, is met 6 procent gestegen. Voor het hele jaar wordt een omzetstijging van meer dan 10 pet verwacht tot DM 16 miljard. In de vergadering waren bijna 3.000 aan deelhouders aanwezig. AMSTERDAM Het bestuur van Amsterdam Chemie Farmacie (ACF) zal aan de in mei te houden jaarver gadering voorstellen het dividend over 1971 te verhogen tot 6.50 per aandeel van 25 over het vorig jaar vergrote kapitaal. Over 1970 werd 6.25 uitgekeerd. Bovendien zal worden voorgesteld naast het dividend in contanten we derom een uitkering ten laste van de agioreserve te doen, zodanig dat per 40 aandelen één nieuw aandeel zal worden uitgereikt. Deze bonusaande len zullen ten volle gerechtigd zijn tot de winst over 1972. Ook over 1970 keerde ACF 2,5 pet. in aandelen uit de agioreserve uit. AMSTERDAM Proost en Brandt zal aan de jaarvergadering voorstellen het dividend op de gewone aandelen over 1971 te bepalen op 14 pet, tegen 19 pet over 1970. AMSTERDAM 'In het licht van het ontwerp op de nieuwe Wet toe zicht kredietwezen is het onjuist als de ene financiële instelling meer rente geeft dan de andere.' Dit heeft dr. A. Batenburg, lid van de raad van be stuur van de Algemene Bank Neder land gezegd naar aanleiding van het feit, dat de giro-instellingen op het ogenblik op 2*A pet. rente geven op gewone rekeningen, nadat de rente op salarisrekeningen bij banken van 2y2 oo V/2 pet was gebracht. De heer Batenburg vertelde, dat wan neer de representatieve organisaties van o.m. banken en giroinstellingen vinden, dat een rentemaatregel geno men moet worden, de Kroon dan volgens het wetsontwerp, na advies van de Nederlandsche Bank een be paalde unanieme rente kan voorschrij ven. UTRECHT De Noord-Zuidholland- se Vervoermij. in Haarlem wil een algehele integratie met de NACO in Alkmaar. Tussen de twee streekver- voerbedrijven, volledige dochteronder nemingen van de Nederlandse Spoor wegen, bestaat al sinds vorig jaar een vergaande samenwerking. Het is de bedoeling dat de NACO medio 1972 in de NZH opgaat. De naam Noord-Zuid hollandse Vervoermij wordt ge handhaafd. De NZH heeft ruim 1000 personeelsle den en ongeveer 300 bussen. Bij de NACO werken ruim 500 mensen. Dit bedrijf heeft een wagenpark van 210 bussen. De Noord-Zuidhollandse voert lijndiensten uit in het gebied Den Haag - Leiden - Haarlem - Amster dam. De NACO opereert in het aansluitende gebied in Noord-Holland (tot Den Helder). Het samengaan zal ongetwijfeld ook betekenen, dat in de toekomst het aantal arbeidsplaatsen o.a. in de hogere staffuncties met enkele tientallen zal worden ingekrompen. Die inkrimping zal overigens via na tuurlijk verloop tot stand kunnen ko men. Achtergrond van deze gedachte in het wetsontwerp is, dat de banken ter bescherming van het publiek elkaar garanderen voor de rekeningen, die de cliënten bij de afzonderlijge banken hebben. Daardoor hoopt men situaties te voorkomen als in 1966 bij Teixeira de Mattos, waar cliënten de dupe wer den van de deconfiture van deze in stelling. Dr. Batenburg is daarom van mening, dat bij wederzijdse garanties alle instellingen evenveel rente moe ten geven. SPAARREKENING De ABN-directeur ging ook nog in op het verwijt, dat de banken eerst sterk de populariteit van de salarisrekenin gen hebben bevorderd en de rente verlagen, 'nu de buit eenmaal binnen is.' Hij legde uit, dat enige jaren geleden de spaarrekeningen vaak wer den gebruikt voor de dagelijkse beta lingen van de consument, wat inhield, dat geld op deze rekeningen stond, dat niet voor sparen bestemd was. Het spaargeld liep bij de banken tweemaal zo snel om als in verband met het beleggingsbeleid eigenlijk de bedoeling was, iets waartegen o.m. de Ned. Bank bezwaar maakte. De banken hebben toen salarisreke ningen gecreëerd en om de vergoeding niet al te zeer te doen afwijken van de spaarrekeningen de rente eerst op HENGELO Akzo Zout Chemie be horende tot de Akzo, heeft van Hoog ovens de 50 pet participatie overgeno men. die deze onderneming bezat in de Nederlandsche Benzol Mij. (NBM) in Schiedam. De overneming zal geen invloed hebben op de werkgelegen heid bij de NBM (34 werknemers). De andere 50 pet van de aandelen, die voorheen in handen waren van het NCVP (Ned. Verkoopkantoor voor Chemische Produkten), dat eveneens deel uitmaakt van Akzo, is overgeno men door DSM (Staatsmijnen). DEN HAAG De Beurzen voor de geld- en fondsenhandel zullen op 31 (Goede Vrijdag) gesloten zijn. Die dag zal voor geldleningen niet als werkdag worden beschouwd BETAALBAARSTELLING Amro Bank 15: 1.80; Canadian Pacific —23; 16.45: Anglo Am. Corp. of S. Afr. 56: ƒ18.30: Am. Brands Inc. —39: ƒ15.08; 'Jones Langhlln Steel Corp. —76: 6.57; Santa Fe Industries —239; 5.27; Alcan Alum Ltd —59: 2.78; Equitable Gas Cy 63: 15.30; Monsanto Cy —60: 5.90; Kas- Associatle —21: ƒ5,72; Chemical Fund 19: ƒ39.10; The Kroger Co —93: ƒ4.27; Natio nal Distillers —11; ƒ5.91; Union Carbide ƒ6.57; Westinghouso Electric —90: 12.30. 3% pet. gesteld. Later werd dat 2& :n en deze week V/2 pet. K0©rS6n IH lvl0nTr63l De kosten van één salarisrekening paar tientjes aan te kort. De verloor op jaarbasis ƒ8 min. de renteverlaging te halveren. ROTTERDAM Econosto zal aan de komende jaarvergadering voorstellen het dividend over 1971 vast te stollen op 3 (onv.) per aandeel van 10. De geconsolideerde omzet bedroeg in 1971 60 min, tegen 52 min in 1970. De voor aandeelhouder? beschik bare winst over 1971 beloopt 3,3 (2.9) min. Het jaarverslag over 1971 zal begin april verschijnen. 15/3 16/3 17/3 Asbestos Corp. 28% 28% 28% Canada Fund 64.84 64.85 65.40 Consol Bathurst 9 0 9% Dom Tar Chem 13% 13% 137» Husky 16% 16% 17% Nat. Gas 15% 16 16% Mass Ferguson 13% 13% 13% Nat. Resources 8.12 8.12L 8.05L Shell Canada 39% 20% 40% Idem Warrants 20% 2.37 21 lodost. Sporen Uttl. Obi. Mods 15 mrt 19.460 27.000 1.762 761 691 16 mrt 16.700 26.600 1762 552 871 17 mrt. 16.040 23.850 1.730 716 719 Aand. Obl. Tol b l 15 mrt 937.31 261.42 115.19 74.27 395.2 16 mrt 936.71 259.46 115.06 74.29 395.9 17 mrt. 942.88 259.82 115.70 74.20 396.3 NEW YORK ACF Industries ROTTERDAM Bij Van Nievelt I'S tnmicu Goudriaan. onderdeel van de Steenko- Aium co of Am len Handelsvereniging is voor 21 per- American Brands soneelsleden geen plaats meer. Onder de personeelsleden, die op de nomina- Am Eiectr powor tie staan voor een andere werkkring, £m Metai ciimas zijn ook drie dïrecteuren-oude-stijl smenc Ref van Van Nievelt. Am Tel Tel Bij Van Nievelt Goudriaan werken Anaconda momenteel 270 man kantoorpersoneel Atunt Richfield en bjjna 1000 man op de 33 eigen schepen. Het inkrimpen van het per- Bendix soneel is noodzakelijk omdat het Bethi steel werkterrein van de SHV-doohter sue- Boeing cessievelijk kleiner is geworden. Sinds r0UEt18 1968 heeft men het personeel door Can Paclflc Ry natuurlijke afvloeiing kunnen vermin- cel co of Am deren. Chase Manhattan Chesap Ohio it Chrysler Cities Service Colgate-Palmolive Colt Industries 16/3 17/3 49% 50% 22% 23% 28% 29% 52% 53 44% 44% 33% 33% 38% 39% 29% 29% 31 31% 7% 7% 21% 21% 43% 44 V* 19 18% 21% 21% 67 87% 44% 32% 22% 169% 61 58% 55 ROTTERDAM Mees en Hope Groep en Morgan Guaranty Trust Co. of New York hebben besloten hun al jaren bestaande samenwerking verder te verstevigen. Na verkregen goedkeu ring van de betreffende autoriteiten, zal het belang van Morgan Guaranty Trust worden verhoogd van ongeveer 12,5 pet tot 20 pet. Maatregelen om tot effectuering van deze verhoging te kunnen komen, zijn reeds genomen. Zij zullen niet leiden tot verhoging van het geplaatste kapi taal. Verder is besloten, dat de mede werkers van Morgan Guaranty Trust en van Mees en Hope Groep voor meerjarige perioden zullen worden uitgewisseld. In 1963 nam Morgan Guaranty Trust deel in het kapitaal van de firma Mees en Hope. Bij de fusie tussen Mees en Hope en de Nederlandse Overzee Bank in 1969 werd de deelne ming omgezet in een deelneming in de Bank en Assurantie Associatie, nu Commonw Edison Cons Edison Corn Can Coni Oil A Curtlss Wright A Curtlss Wright Dart Ind Dow Chemical Dupont de Nem 56% 32% 33% 41% 66% 66% 20% 20% 36% 37% 25% 26 31% 31% 28% 28% 27% 26% 33% 32% 54% 55% 84% 8514 167% 169% 108% 113% 49% 61% 24% 24 9.95 9.95 22% 23', 32 30% Mees en Hope Groep genaamd, houd stermaatschappij van O.m. de toen Eastman Kodak gevormde Bank Mees en Hope. Mees en Hope Groep zal voorstellen Flrst Nat Cltj' het dividend over 1971 te bepalen op 7 per aandeel van 50 nominaal Admiral Corp tegen 6.40 per jaar. ilïïrtm P0. s De aandelen 'A' van 50 nominaal, Akzona die tot en met het boekjaar 1972 aan Am standard een dividendbeperking onderhevig «2 zijn, zullen bij een dividend van 7 Ar*Lou,8t'" 2b op de gewone aandelen gerechtigd zijn tot een dividend van 1.50 per Bait Ohio 4%% 57%b 58% aandeel tegen 0.90 vorig jaar. ÏSSSSVS. SS "Si De nettowinst van de werkmaatschap- 79 78 pij Bank Mees en Hope over 1971 steeg ten opzichte van 1970 met 29 pet. Ook de nettowinsten van de Assu- c-aiif packing rantie Beheersmaatschappij en van tan Brewerie» Mees en Hope Investeringen gaven eer™ een goede verbetering te zien. gevolg waarvan de nettowinst per aan- Columbia "Gas deel van de Mees en Hope Groep van h„no 1198 over 1970 tot 15.60 over SriïrSïï 1971. Crossbow Fund On Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel El Getty Oil Gllette Gtrobel Bros Goodyear T B Gulf 01) Illinois Centr Int. Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Johns Manvtlle 63% 63% 30% 30 82% 82% 22% 22% 31% 31% 75% 75% 43% 43% 27% 27 30% 31 26% 26% 36% 35% 373 377 30% 30 34% 34% 35% 35% 58% 58% Lockheed Aircraft 13% 13% 28% M% 8% 14% 14>i 4 4 11.66 11.66 34 33% 2828% 21% 21% 35% 35 8.OIL 8.00L Martin Marietta May Dep Stores Mc Donnell Mobil OU Corp Nat Biscuit Nat Cash Keg Nat Distillers Nat Gypsum Nat steel North Am Rockw Gen Clgar lm Bnk for Ree Int Flav Krag Int Tech Fund Int Paper (S 4) instico Corp Interspar Inv Select Fund Kantas City Ind. Kansas Power KLM Kroger Leasco Lone Star Ind I^hman Madison Fund 22% 22% 49 49% 44 43% 53% 52% 58% 58% 33% 33% 16% 16% 19% 18% 43 43% 34% 34 99b 99b 61 60% 13.42 13.39 58% 58%b 17% 17% 50.10 50.10 3.77L 3.72L 41% 41% 26% 26% 36 35% 29% 29% 23% 12% 26% 26% 17% 17 OUn Mathleson Pac Gas El Peiins NY Tr Pepsico Phelps Dodge Phillip Morns Phillips Petr Procter Gambl Radio Co of Am Republic Steel Reynolds fnd. Royal Dutch Petr Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Ry Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Stand Oil NJ Studebaker Sunray DX OH Texaco Texas Inst Transamerlca Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Te) Westinghouso El Woolworth Oraz Traction Nat Can NY Cer.tr A North West B N Am Phillips Co 30% 30% 47i 5 74% 74% 43% 43 78% 77% 29% 29 84% 83% 42% 41 23% 24% 72% 73 36% 36% 111% 111% 48% 48% 21% 22 97% 99 371/, 37% 59% 59% 67 66 73% 73% 46% 46% 50 50% 32% 32% 136% 136% 22% 22% 44% 45% 17% 18% S3 32% 11% 12% 55% 55% 48 47% 43% 43 16% 16 10 10% 80 80% 33% 34% Occidental Petr 12% 12% Santa F« Ind Southern Pac Standard Brands Sterling Drug Tandy UCIF Unilever Union ElectT United Corps United Gas 34% 35 49% 49% 46% 46% 51% 51% 42% 42% 4.97 4.89 41% 42% 18% 18% 10% 19% 47% 48 Western Bancorp 34% 34'

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 21