Conflict bij bedrijf in Emmen spitst zich toe SER: loonindexering aanvaardbaar middel tegen prijsstijgingen Radio-actief afval wordt een van grootste problemen luoridering kan naandag doorgaan Oogarts berispt voor nalatigheid Fri-Ki had omzet van ruim f 200 min Ontwikkeling onmogelijk terug te draaien Anderhalf jaar geëist wegens drughandel Dr. H. J. Hak overleden Misbruik naam Turks bestuurslid NKV-bond 10 TROUW/KWARTET ZATERDAG 18 MAART 1972 BINNENLAND 11 Stakers komen op voor ontslagen collega Door Jan Sloothaak EMMEIM - Bij het elektrotechnisch bedrijf Peiger N.V. in Emmen leeft men nog steeds in de nadagen van het metaalconflict. Directie en personeel liggen flink met elkaar in de clinch. Nagenoeg iedere dag haalt Peiger de kolommen van de kranten - en de laatste dagen is er weer een duidelijke escalatie. Het dieptepunt kwam een paar da gen geleden toen de directie van Peiger 36 werknemers die in staking waren gegaan afstrafte door hen prompt op staande voet te ontslaan. Bij de industriebond N.V.V. werd men voor de zoveelste keer witheet van woede. Hoewel de produktie intussen behoorlijk in de soep draait, is de directie niet van plan de werkne mers terug te nemen. Het is de bedoeling nieuw personeel aan te trekken, waarbij de directie selectief wil werven, onder het motto: 'wij willen baas blijven in eigen huis'. Motto Dit motto is het ook dat ertoe heeft geleid dat de moeilijkheden ontston den. In de dagen van het metaalcon flict gingen ook de werknemers van Peiger er hard tegenaan. Maar toen rechtbankpresident Stheeman zijn veel opspraak verwekkende uitspraak deed moest men ook bij Peiger stoppen met de acties voor de CAO. De strijd werd echter op andere fronten voortgezet. Men ging ijveren voor met name twee zaken: een herstructurering van de lonen alsmede het instellen van een onder nemingsraad. De moeilijkheden spitsten zich voorlopig echter toe op een heel ander punt. De directie ontsloeg na melijk de werknemer A. Platje, de bedrijfscontactman van het NVV en bovendien voorzitter van de NVV- actiegroep in het bedrijf. De directie zag in hem een agitator, waaraan nog een extra accent werd gegeven door de politieke kleur van Platje. Diens vader is namelijk raadslid voor de CPN in Emmen en dat Veiligheids-verhaal van directie brengt politiek in 't geding tekende Platje jr. voor de directie als een verdachte figuur. Daarmee deed de politiek zijn intre de in het conflict en het werd tegelijk het begin van een van de merkwaardigste hoofdstukken in de ze geschiedenis. Directie en indus triebond NW welke laatste de terugkeer van Platje eiste en nog eist zouden een gesprek hebben over onder meer het instellen van een ondernemingsraad in het on geveer 120 man (produktiemensen plus administratie) tellende bedrijf. Men schaarde zich op dinsdag 29 februari om de tafel, maar het liep opnieuw op een forse ruzie uit. De directie deelde namelijk mee dat het de bedoeling was om van de naamlo ze vennootschap een besloten vennootschap (b.v.) te maken. De vakbond stond op z'n achterste be nen. De maatregel werd namelijk gezien als- een manoeuvre van de directie om géén ondernemingsraad te hoeven instellen. Een besloten vennootschap met minder dan 100 personeelsleden hoeft wettelijk geen ondernemingsraad. Weliswaar had Peiger meer dan 100 werknemers, maar een tweede stap zou kunnen zijn dat men dit aantal terug zou schroeven tot beneden de 100. De directie ontkende dit maar wekte tegelijk het wantrouwen van de vak bond door een oncontroleerbaar ver haal. Peiger voert onder meer op drachten uit voor defensie en de directie deelde nu mee dat zij was benaderd door een veiligheidsdienst. Deze zou hebben gewaarschuwd aan wijzingen te hebben voor infiltratie vanuit het oostblok. Er werd aan toe gevoegd dat openheid in een elektrotechnisch bedrijf als Peiger ongewenst was, omdat dit bepaalde opdrachtgevers zóu afschrikken. Daarmee begon een nieuwe fase in het conflict. Er werden onder meer vragen gesteld in de Tweede Kamer. De directie bond in. Directeur L. Bood zei ons desgevraagd: 'Het ligt allemaal veel genuanceerder dan naar buiten komt'. Plaatselijke jour nalisten klagen er echter over dat de directie dan weer dit en dan weer dat verklaart De vakbonden zien de heer Bood als de grote boosdoener. De heer Bood is directeur van Bood's en Co in Berkel Rodenrijs en twee jaar gele den verwierf hij grote belangen in het in moeilijkheden verkerende Emmer bedrijf. 'Het is de heer Bood die de dienst uitmaakt. De Emmer directeur W. C. Peiger speelt de tweede viool en is een warhoofd', aldus districtsbestuurder A. Langebeek van de industriebond NW. De heer Langebeek ziet het verhaal over veiligheidsdiensten als een po ging om te voorkomen dat men een ondernemingsraad moet instellen. De directie ontkent dit en zegt al een voorstel voor instelling van zo'n raad aan de vakbonden te hebben lonen te willen praten. De heer Bood: 'Als dat de twee punten wa ren waarover we konden praten dan waren we allang uit de moeilijkhe den geweest'. Platje terug! Waar het op vast zou zitten is de eis om werknemer Platje terug te ne men. De directie houdt onherroepe lijk vast aan het besluit dat Platje voorgoed de poort achter zich heeft gesloten. De vakbond ziet dit als een aantasting van zijn rechten en het afkappen van de mogelijkheid om zelf te beslissen wie men al dan niet als contactman wil aanstellen. Bovendien gelooft men niets van het veiligheidsverhaal omdat de BVD dan al veel eerder zou hebben gewaarschuwd. Men vindt het wel wat al te gek dat de BVD een 'gevaarlijk' man als Platje rustig z'n gang zou laten gaan en dat deze veiligheidsdienst pas zou aankloppen op het moment dat de vakbond een ondernemingsraad eist. 'We leven niet meer in de tijd van MacCarthy', zo heeft de heer Langebeek al eens gezegd. De vakbond ging kracht aan zijn eis bijzetten om Platje terug te nemen door een staking uit te roepen. Daaraan werd deelgenomen door 43 van de in totaal ruim 50 man tellen de produktieafdeling, waar het hier om gaat. Prompt ontsloeg de direc tie 36 man. Acht part-time krachten van het leerlingenstelsel die ook mee staakten mochten wel terug komen. Dezen weigerden echter en blijven meestaken. Directeur Bood verwacht niet dat hij spoedig weer met de vakbond in toegestuurd. De directie zegt ook» het reine zal komen. Enkele werk- wel over de herstructurering van de willige werknemers van de produk- Veelzeggende borden bij het gebouw van Peiger: eerst één ontslag, daarna 36 ontslagen tieafdeling willen Platje wèl laten vallen. Zodra de tijd daarvoor ge schikt is wil men een wervingscam pagne beginnen en daarbij selectief wervingsbeleid toepassen, niet zozeer op basis van vakbekwaamheid dan wel op de bereidheid te werken onder het motto van de directie: Tjaas in eigen huis'. Ook de vakbond heeft besloten te volharden. Er worden nu pogingen gedaan tot bemiddeling door burge meester drs. H. A. Beusekamp te Emmen. De industriebond NVV laat op het ogenblik de juridische recht matigheid van het collectief ontslag onderzoeken. De NW-bond heeft al gedreigd met gerechtelijke stappen wegens uitspraken van de directie over ultra-linkse en communistische activiteiten waarmee de vakbond zich zou bezig houden. UTRECHT Het medisch tuchtcolle ge in Amsterdam heeft een oogarts berispt omdat hij heeft nagelaten bij een patiënt de oogboldruk te meten. De patiënt is het gezichtsvermogen van het linkeroog bijna volledig kwijt geraakt tengevolge van een glaucoom (een verhoogde dnik in het oog). De patiënt was naar de oogarts gegaan in verband met klachten over een ontsteking van het regenboogvlies. De arts keek zijn gezichtsvermogen na, controleerde de bril en schreef oog druppels voor. Na een tweede contro le moest de patiënt na een jaar (twee de helft van '71) terug komen. De oogarts heeft tijdens geen van de twee consulten de oogboldruk geme ten. In februari '71 openbaarde zich het glaucoom aan het linker oog van de patiënt. Het medisch tuchtcollege meent dat de oogarts onzorgvuldig heeft gehan deld door geen onderzoek in te stel len naar de oorzaak van de ontsteking van het regenboogvlies en door de oogboldruk niet te meten, hetgeen volgens het college zeker nodig was gezien de leeftijd van de patiënt en de aard van de klacht. Ook begrijpt het tuchtcollege niet waarom de oogarts controle op het gebruik van de oog druppels heeft nagelaten, de patiënt pas na meer dan een jaar liet terug komen en geen verslag uitbracht aan de huisarts. Of het later opgetreden glaucoom voorkomen had kunnen worden door een nauwkeuriger onderzoek, kan niet worden vastgesteld. Evenmin is zeker dat het een gevolg is van een onjuist gebruik van de door de arts voorge schreven medicijnen. Het medische tuchtcollege heeft besloten tot publi catie van zijn berisping omdat het de indruk heeft dat bij oogonderzoek het meten van oogboldruk nogal eens wordt nagelaten. BOXMEER-WEZEP De onderhan delingen tussen de coöperatieve pluimveeslachterij *Boxmeer' en de pluimveeslachterij 'Wezep' hebben ge leid tot het besluit van een volledige fusie tussen beide ondernemingen. Besloten is deze fusie te laten ingaan met terugwerkende kracht op 1 janua ri 1971. De naam van de nieuw gevormde onderneming is Fri-Ki, met vestigin gen te Boxmeer, Wezep, Twello. Oostzaan, Oosterwolde, Ruinen en een verkoopkantoor te Roermond. Fri-Ki kan worden beschouwd als de grootste pluimveeverwerkende onderneming in de EEG. an unze sociaal-economische redactie EN HAAG Het systeem van loonindexering in cao's is een aanvaardbaar middel om prijsstij- ingen langs systematische weg in de lonen te compenseren. Dit heeft de Sociaal-Economische Raad isteren vrijwel unaniem alleen het kroonlid prof. mr. N. E. H. van Esveld was tegen uitge- iroken. bedoeling van loonindexering is en (zekere) garantie te bieden tegen ntasting van de reële loonstijging oor hogere prijzen, iet evenwel onder alle omstandighe- en is dat mogelijk, zo zegt de raad l zijn advies aan de regering. Uiteen- ipende situaties kunnen van invloed op de beslissing of men al dan tot indexering zal overgaan en n welke methoden men daarbij de torkeur zal geven. Ook kunnen zich bijzondere omstandigheden zodani- excessieve prijsstijgingen voordoen a de discussie werd herinnerd aan i Koreacrisis), dat het wenselijk is t indexeringsmechanisme nader in lerweging te nemen, aldus de SER. ïflatieproces raad is het eens met de conclusie n het (reeds in december openbaar worden) ontwerp-advies van de lil commissie conjunctuurpolitiek instru mentarium, dat onder de huidige om standigheden de invoering van een formeel vastgelegd systeem van half jaarlijkse indexering met een beperk te mate van voor-compensatie (van bijvoorbeeld hoogstens een kwart) 'waarschijnlijk niet zal leiden tot een verdere versnelling van de loon- en prijsspiraal, maar slechts formalise ring van een reeds bestaande situatie betekent'. Een mogelijkheid tot tempering van het inflatieproces ziet de SER in volledige na-indexering (compensatie achteraf), mits de daardoor ontstane verminderin gvan de reële loonsver betering niet op andere wijze onge daan wordt gemaakt Voordelen van loonindexering vindt de SER, dat er duidelijker scheiding komt tussen prijscompensatie en claims op reële verbetering van ar beidsvoorwaarden en dat het afsluiten van lange-termijn-cao's (en daarmee arbeidsrust en zekerheid in het be drijfsleven) wordt bevorderd. Als een nadeel wordt genoemd dat de wil tot inflatiebestrijding kan worden ver zwakt. Zowel prof. Van Esveld als de heer P. G. van der Weele (van het koninklijk verbond van ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf) meenden dat te weinig met de nadelen rekening wordt gehouden. Prof. Van Esveld noemde het advies 'de SER onwaar dig'; de raad moet op dit punt niet teveel aanbevelen'. De heer Van der Weele vroeg zich af of niet ook de inkomens van ni et-loontrekkend en via indexering op peil kunnen worden gehouden. NW-voorzitter drs. H. ter Heide: 'We zijn graag bereid eens met de heer Van der Weele te praten over een cao voor zelfstandigen met in dexering'. Geen afdoende oplossing bekend Van een onzer verslaggevers DODEWAARD De afgewerkte splijtstof belooft een van de groot ste problemen te worden van de Nederlandse kerncentrales. De afge dankte splijtstof blijft honderden jaren actief en gevaarlijk. Er be staat geen mogelijkheid het onschadelijk te maken. Evenmin is er een afdoende methode en oplossing het ergens op te slaan. Op de foto de burgemeester van Dodewaard, de heer H. J. Knopert die het woord voert. Naast hem ir. R. van Erpen Royaards, directeur van de Kema en rechtsachter ir. S. H. Woldringh, hoofd van de kern centrale in Dodewaard. egenstanders verliezen geding in Amsterdam Niet overschatten iu' an een onzer verslaggevers MSTERDAM Niets lijkt de fluoridering van het Amsterdamse 'inkwater maandag meer in de weg te staan nu ook het laatste kort xling door tegenstanders van de ingreep verloren werd. ttermorgen wees mr. U. Stheeman, esident van de Amsterdamse recht hui fik, de voorlopig laatste eis tot >ad rbod van de fluoridering af. Zes r e nsterdammers, onder wie een arts. n biochemicus en een chemicus iden om dit verbod gevraagd zo- ig niet aan alle tegenstanders onge- 1 lorideerd water kan worden ge- ferd. vijf openbare tappunten, waar dit ter in Amsterdam beschikbaar ift, werden door de eisers volstrekt voldoende geacht. Het Amsterdams rechtshof had op 10 maart in hoger roep de bezwaren van de Aalsmeer- kwekers van de hand gewezen, tussen is het nog niet zeker dat de 'oride ook in het Amsterdamse 'tikwater blijft. Minister Stuyt van 'Iksgezondheid en Milieuhygiëne r i eft zich voor de vaste kamercom- ssie vo r Volksgezondheid bereid rklaard te onderzoeken of er rede- i zijn om de reeds in 1959 aan de leente Amsterdam verstrekte ver gunning voor drinkwaterfluoridering in te trekken. Het gaat met name om de vraag of het door de Kroon ingenomen stand punt dat ook niet-gefluorideerd water ter beschikking moet worden gesteld, wel voldoende in rekening wordt ge bracht. Minister Stuyt zei bereid te zijn te laten nagaan of de tot nu toe getroffen voorzieningen in strijd is met de letter en de geest van de vergunning. In de Provinciale Staten van Noord- Holland is een door leden van alle fracties behalve de CPN-fractie ondertekende motie ingediend waarin wordt geëist dat het Provinciaal wa terleidingbedrijf van Noord-Holland (afnemer van het Amsterdamse water leidingbedrijf) doorgaat met het afle veren van ongefluorideerd totdat de provinciale staten zich opnieuw heb ben uitgesproken over het al dan niet fluorideren van het door PWN gedis tribueerde water. De motie wordt maandag door de Statenvergadering behandeld. Het streven dient er volgens de SER op gericht te zijn, de inflatiespiraal zoveel mogelijk af te remmen. De beschikbare ruimte voor reële inko mensverbeteringen mag niet worden overschat. Daarom is het wenselijk de zgn. incidentele loonbeweging binnen de bedrijfstakken en ondernemingen zichtbaar te maken, met inbegrip van de loonbeweging voor werknemers, die niet onder de cao vallen (inciden tele toonbewegingen zijn 'onzichtbare' loonstijgingen o.m. als gevolg van ver schuiving van werknemers naar be drijfstakken en ondernemingen met een hoger loonniveau, loonsverhogin gen boven de cao-minima, verhogin gen bij promoties e.d.). De SER acht het noodzakelijk de incidentele loonbeweging per cao-wer kingsgebied statistisch vast te stellen, in verband waarmee het CBS zijn loononderzoeken zou moeten verrui men. Bij de vaststelling van de loonruimte zou voorts, naast uiteraard de te ver wachten produktiviteitsstijging, reke ning moeten worden gehouden met ruilvoetveranderingen (de handel met het buitenland) en met bestemming van een deel der produktiviteitsstij ging voor niet uit belastingen te fi nancieren collectieve lasten. SER-voorzitter drs. J. W. de Pous noemde het advies een 'belangrijk stuk loonpolitiek instrumentarium'. Het bedrijfsleven zou naar zijn me ning er mee gediend zijn, indien ook op andere terreinen tot een dergelijke rationalisering zou kunnen worden gekomen. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Met de vaststel ling van het advies over de loonindexering heeft de SER een ontwikkeling gesancti oneerd, waartegen aanvankelijk met name van werkgeverszijde nogal bedenkingen zijn geop perd, maar die onmogelijk meer terug te draaien blijkt te zijn. De SER had het systeem van loonindexering enkele jaren ge leden voor slechts één jaar aanbevolen, maar sindsdien is de 'automatische compensatie van prijsstijgingen gemeengoed geworden in vrijwel alle cao's'. De vakbeweging wil dit middel om reële inkomensverbeteringen veilig te stellen niet meer mis sen en de centrale werkgevers organisaties in de SER hebben zich dus nu bij die situatie neergelegd. Het systeem van loonindexering is overigens niet nieuw: het wordt reeds algemeen toegepast in België en Luxemburg. Een automatische koppeling van lo nen aan prijzen bestaat ook in Denemarken, zij het partieel. In Frankrijk is het systeem vrijwel alleen van toepassing op de wettelijke minimumlonen en in Italië uitsluitend op duurtetoe- slagen. In West-Duitsland en in Finland is loonindexering ver boden. De Bondsrepubliek kent echter wel, zij het tegenwoordig op zeer bescheiden schaal, de zgn. risico clausules, neerko mend op flexibele indexering. In Engeland bestaan zgn. drem pelovereenkomsten een combi natie van gelimiteerde indexe ring, vertraagde indexering en in sommige gevallen flexibele indexering. AMSTERDAM Achttien maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest heeft de officier van justitie vrijdag geëist tegen de handelaar An ton L. J. (32) uit de hoofdstad we gens handel in drugs en bezit van een kilo hennep en 76 gram opium. Ook vorderde de officier ten uitvoer leg ging van twee voorwaardelijke straf fen die in 1971 en 1970 aan H. waren opgelegd, respectievelijk 3 maanden en 6 weken gevangenisstraf. 'Een wereld van ellende', vond de officier mr. Von Mayenfeldt van J. 'Niet alleen voor zichzelf als verslaaf de, maar ook voor de mensen om hem heen. Hij verspreidde de ellende als een olievlek om zich heen'. Volgens de officier zou J. alleen gediend zijn bij een langdurige opsluiting om van zijn verslaving af te komen. 'Onze gevangenissen zijn geen oorden van verschrikking meer. Daar wordt erg veel gedaan aan resocialisering en begeleiding van gestraften', zei hij. J.'s raadsman vond het een 'onzinnige eis' omdat nergens uit is gebleken dat J. in drugs zou hebben gehandeld en omdat een ontwenningskuur medisch begeleiding nodig heeft. 'Verslaving kun je niet afkopen met straf', aldus de raadsman. Uitspraak op 29 maart. Van een verslaggever ARNHEM Op 79-jarige leeftijd is overleden de bekende Arnhemse her vormde emeritus-predikant dr H. J. Hak. De begrafenis is maandagmiddag in intieme kring, na een rouwdienst om half één in de Diaconessenkerk te Arnhem: Dr. Hak heeft van 1933 to: aan zijn emeritering in 1958 de Arn hemse hervormde gemeente gediend maar genoot ook daarbuiten bekend heid. Hij heeft de SMRA (de stichting mechanische registratie en administra tie van de hervormde kerk) meer voor bereid en is er voorzitter van ge weest Voor de kerncentrale in Dodewaard is het nu reeds een probleem de afge werkte splijtstof kwijt te raken. Enke le maanden geleden is voor de eerste keer sinds de drie jaar dat de centra le in bedrijf is, een loden container met 7 afgewerkte splijtstof-elementen naar Mol in België getransporteerd waar de residuen worden opgeslagen. Maar de Eurochemie-fabriek in Mol, die het gevaarlijke spul in betonnen bunkers opslaat, gaat binnenkort slui ten omdat de ruimten vol zijn. Nu worden door de KEMA in Arnhem (die toezicht uitoefent op de kerncen trale in Dodewaard) mogelijkheden onderzocht andere opslagruimten te vinden. Zo is er een offerte uit Enge land. Maar ook daar is de ruimte niet onuitputtelijk. Ir. T. Mostert, hoofd van de afdeling reactorfysica van de KEMA. erkende gisteren in Dode waard dat de afgedankte splijtstof een groot probleem is. Naarmate er meer kernreactoren dn Nederland en in de wereld komen, zal dit probleem toene men. In Nederland draait nu de kern centrale in Dodewaard (54 megawatt), de kerncentrale in Borssele (477 MW) nadert haar voltooïng. In Borssele zal een tweede kerncentrale komen voor tussen de 400 en 600 MW terwijl de KEMA de komst van nog een vierde kerncentrale voorbereid voor 400 MW die vrijwel zeker eveneens in Dode waard zal komen. Splijtstof is na 3 a 4 jaar uitgewerkt In november vorig jaar is via de Duits-Franse transportfirma Transnu- clear, het eerste vervoer van 7 ele menten die bij elkaar ruim 400 kg wogen uit Dodewaard naar Mol ver zorgd. Van die 400 kg was slechts 200 gram t radio-actieve splijtstof. Niette min moest alles in een 25 ton wegen de loden container die met de groot ste voorzichtigheid naar België werd getransporteerd. OOK PLUTONIUM Sinds enige tijd wordt in de kerncen trale in Dodewaard naast uranium ook met plutonium geëxperimenteerd als brandstof voor de reactor. Volgens ir. Mostert is dit een logische zaak omdat bij het splijtingsproces plutoni um wordt gevormd en beschikbaar komt. 'Dit materiaal is goed splijtbaar en kan dus nuttig gebruikt worden. Er zijn nu studies aan de gang om als splijtstof een mengsel van uranium en plutonium te gebruiken. In twee reactoren is al plutonium aange bracht'.Plutonium is volgens ir. Mos tert afgezien van de radioactiviteit, 'een klassiek giftige stof', en dus gevaarlijker dan uranium. De proble men met de door het plutonium afge werkte splijtstoffen zullen te zijner tijd nog groter worden. De kerncen trale is stilzwijgend op plutonium overgegaan. Wel is overleg gepleegd met de kernfysische dienst van het ministerie van sociale zaken. Maar de gemeenschap Dodewaard en de rest van Nederland is niet over het nieu we procédé geïnformeerd. Dat hoefde niet, aldus de heer Mostert. omdat voor het gebruik van plutonium geen aanvulling of verandering van de hin derwetvergunning nodig was. Ir. R. van Erpen Royaards, directeur van de KEMA heeft gisteren op een persconferentie in Dodewaard gezegd dat hij blij zou zijn als een onderzoek wordt ingesteld naar de gang van zaken bij de centrale. Hij zegt ervan overtuigd te zijn dat een objectieve derde de centrale in orde zal bevin den. 'We hebben niets te verbergen'. Hij zegt dat de veiligheid van het personeel op geen enkele wijze in gevaar wordt gebracht Vorig jaar heeft tien procent van het personeel de maximale stralingsdosis van vijf rem opgelopen. Deze mensen moesten daarna buiten de gevarenzone gehou den worden. Als er een nieuwe cen trale gebouwd wordt hij doelde daarbij op de centrale die eind dit jaar besteld zal worden en vrijwel zeker in Dodewaard zal komen zal deze ongeveer van het zelfde type zijn als de huidige in Dodewaard'. 'Wijzi gingen zijn altijd mogelijk. Nooit is iets feilloos' zo meent de heer Van Erpen Royaards. In het dorpshuis van Dodewaard zul len de komende weken de inwoners van deze gemeente voorgelicht wor den. Er zijn al eerder open dagen gehouden voor de bevolking die de centrale konden bezichtigen. Het col lege van b en w van Dodewaard heeft bij voorbaat verzekerd het volste ver trouwen te hebben in de uitvoering van de wettelijke veiligheidsvoor schriften in de kerncentrale. AMSTERDAM De Industriebond NKV heeft het assurantiekantoor Van Eis in Amsterdam ervan beschuldigd dat het kantoor om Turkse werkne mers als cliënt te werven misbruik heeft gemaakt van de naam van de heer Ymraz Eytlpoglu, die bestuurslid is van de industriebond. Het assurantiekantoor zou de naam van de Turkse vakbondsbestuurder zonder diens medeweten en ook zon der zijn toestemming hebben gebruikt in een folder, waarin het Turkse werknemers hulp biedt (o.a. bij het vertalen en bij niet exact gedefinieer de moeilijkheden). De aangeboden hulp wordt verstrekt na betaling van vijf gulden. De Industrie bond NKV heeft van het assurantiekantoor geëist dat het onmiddellijk ophoudt met het vermelden van de naam van de heer Eytlpoglu en dat het reeds benaderde cliënten laat weten dat de Turkse vak bondsbestuurder niets met de firma te maken heeft

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11