Wallace behaalt grote zege in voorverkiezing Sjeik Moedjib krijgt ruim krediet van de bevolking Israël reageert gereserveerd op Hoesseins plan ^arijse Vietnamoverleg ;aat opnieuw verder ,onden komt nu joedig met lan voor Ulster ongres blokkeert uipprogram van vs Uluna inviteert premier Canada Moskou geeft Brandt steuntje in de rug bangladesj iOUW/KWARTET DONDERDAG 16 MAART 1972 BUITENLAND 9 Muskic grote verliezer Succes voor Humphrey [IAMI (Reuver, UPI) Florida zou wel eens de geschiedenis in unnen gaan als de Amerikaanse staat waar de voorstander van gsenscheiding George Wallace een serieuze kandidaat voor het «sidentschap van de Verenigde Staten werd. at de gouverneur van Alabama num- bt één zou worden bij de Democra- che voorverkiezingen in deze sub- opische staat, werd verwacht. Maar t hij 42 procent van de stemmen ■haalde, verraste zelfs Wallaces jest optimistische supporters, èrd Wallace in Florida de grote noaar,. senator Edmund Muskie ram uit de strijd tevoorschijn als de pte verliezer. Nog maar een paar ken geleden werd aangenomen, dat istde op de tweede plaats kon reke- Hij werd vierde, met niet meer n negen procent van de stemmen, i de tweede plaats eindigde senator ibert Humphrey, de Democratische ndidaat voor het presidentschap van >r jaar geleden, met 18 procent. Hij is kennelijk in zijn sas met deze slag. Van wat Humphrey zelf de jregelde' Democratische kandidaten eft genoemd, is hij er het best van jekomen. Hij blijft een kandidaat flink wat stemmen kan trekken i name onder negers, Joden en beiders, maar hij zal een goede urt moeten maken bij andere voor- riezingen om het electoraat ervan overtuigen, dat hij niet volstrekt nsloos is in een tweede ronde tegen xon. ingenomen met de uitslag was ïator Henry Jackson, die met 13 pcent als nummer drie eindigde. INDEN (UPI) De Britse re- ring zou vandaag of anders be- volgende week het Lagerhuis blauwdruk voorleggen van nieuw vredesplan voor U1- ;r. Dit is gisteren uit bronnen de regering in Londen verno- en. emier Edward Heath heeft er ech- nog steeds moeite mee een plan te werpen dat zowel voor de Noord se protestanten als de rooms-katho- cen aanvaardbaar zal zijn. Leiders 1 de Unionistische (protestantse) erderheid in Ulster hebben dinsdag i aantal mogelijke alternatieven al voorbaat van de hand gewezen. Zij wierpen rechtstreeks bestuur van ter door Londen, samenstelling een kabinet volgens het beginsel evenredige vertegenwoordiging, tuur van Ulster door een commis- van protestanten en rooms-katho- cen, waardoor de speelruimte van iden minimaal is geworden. Igens de zegslieden bij de Britse ering zal het nieuwe Ulsterplan moedelijk een verzachting inhou- i van de interneringsmaatregel en lating van gevangenen in fasen, 'ens zou de rooms-katholieke min- heid een groter aandeel in het tuur worden gegarandeerd. Britse regering zou dinsdag een loord bereikt hebben over de Hdslagen van een nieuw voorstel ir de kwestie Ulster. Hij zou een beter resultaat hebben verworven, als hij de vele conservatie ven in Florida niet met Wallace had n.oeten delen. Evenals Humphrey zal hij in toekomstige voorverkiezingeti moeten aantonen, dat hij op brede kringen aantrekkingskracht kan oefe- i nen en een betere plaats waard is dan de derde. Hekkesluiters Op de laatste (Democratische) plaat sen in Florida eindigden New Yorks burgemeester John Lindsay (zeven procent), de anti-oorlogskandidaat se nator McGovern (6 procent) en Shir ley Chisholm, de eerste negerin die De definitieve uitslag van de Democra tische voorverkiezing in Florida: 1. George Wallace: 514.722 stemmen (42 pet.) 2. Hubert Humphrey: 231.015 (18) 3. Henry Jackson: 157.539 (13) 4. Edmond Muskie: 108.461 (9) 5. John Lindsay: 81.075 (7) 6. George McGovern: 74.832 (6) 7. Shirley Chisholm: 44.770 (4) aan de race naar het Witte Huis deelneemt (4 procent). Wallace heeft nog eens duidelijk ge maakt, dat het hem ernst is met zijn streven naar de officiële kandidatuur voor de Democratische partij. Bij de presidentsverkiezinen van 1968 voer de hij een afzonderlijke partij aan. De leiders van de Democraten hebben in hem nooit een serieuze kandidaat wil len zien en de meesten van zijn opponenten wilden dat evenmin. Ze adviseerden de kiezers dan ook, niet op Wallace te stemmen, maar op 'iemand die echt een kans maakt om in het Witte Huis te komen'. Zeer vele kiezers in Florida hebben dat argument kennelijk niet geslikt: Wal lace eindigde niet alleen met een forse voorsprong op zijn concurren ten, maar won ook bijna alle afge vaardigden naar de natinale conven tie voor zich. 'We gaan door met onze campagne voor God en vaderland', zei hij gisteren. Bij de Republikeinen heeft president Nixon, geheel overeenkomstig de ver wachting, een verpletterende overwin ning behaald: hij kreeg 87 procent van de stemmen en alle veertig gede legeerden naar de nationale conven tie. Zij concurrent John Ashbrook uit Ohio moest het met negen procent doen. Muskie 1SHINGTON (AP, UPI) Het iramma van Amerikaanse buiten- dse hulp is gisteren toch nog in aar gekomen nu de regering in ishington heeft geweigerd het Con- s door haar verzochte geheime do- nenten met betrekking tot Cambod- voor te leggen. William Moorhead, van het Huis van Afgevaardigden voorzitter van de subcommissie >r buitenlandse activiteiten en in- ingen, waarschuwde gisteren dat •r het conflict vanaf vandaag geen den voor buitenlandse hulp be- ikbaar zullen zijn. orhead verklaarde dat zijn subcom- Bie de geheieme documenten be ende Cambodja had gevraagd, ar dat dit verzoek was afgewezen last van het Witte Huis. Volgens Amerikaanse wet op de buitenland hulp worden alle gelden voor steun het buitenland opgeschort als niet 35 dagen de redenen zijn gege- voor het niet verschaffen van de raagde documenten. Deze 35 dagen inmiddels verstreken. OTTAWA (AFP) De regering van de Volksrepubliek China heeft premier Trudeau van Canada officieel uitge nodigd voor een bezoek aan Peking, op een datum 'die beide partijen schikt'. Een week geleden heeft de Chinese ambassadeur Jao Koeang de uitnodi ging overhandigd aan de Canadese mi nister van buitenlandse zaken, Mitchell Sharp. Ook de bokser Cassius Clay zou een uitnodiging hebben gehad van de Chi nese regering. Hij zei dit voor hij in het vliegtuig van Los Angeles naar Tokio vertrok. In zijn bezoek van vijf dagen zou hij volgens zijn zeggen de zelfde mensen ontmoeten als president Nixon. ARIJS (Reuter, UPI) Hanoi en de Voorlopige revolutionaire [ering van Zuid-Vietnam zouden vandaag weer van de partij zijn het Parijse Vietnamoverleg. De laatste keer waren de vredes- sprekingen op 24 februari gevoerd. ar na 17 minuten stapten vertegen- ordigers van Hanoi en de Viet ng op uit protest tegen Amerikaan luchtacties op Noord-Vietnam. De slopen twee weken werd het over- door Washington en Saigon gebov- uit ontevredenheid over de resul- n van het overleg. Amerikaanse opperbevel in Sai- heeft een van de meest omvang- ita inkrimpingen van het leger in «tnam bekendgemaakt. In een leger- nmuniqué is de ontmanteling aan- flndigd van 42 eenheden van leger luchtmacht, wat een aftocht van man zal betekenen. Daarmee is len met inkrimpingen in man- in de laatste twee Amerikaanse wgevechtseenheden in Vietnam. Amerikaanse ministerie van dei luel >1 W n, gonm 4 acht fensie heeft gisteren ten stelligste ontkend dat de luchtmacht in 1968 twee bussen van 25 kg dodelijk ze nuwgas heeft afgewox*pen boven een Noordvietnamese stelling in Cambod ja. Dat zou gebeurd zijn om de uitwer king van dit wapen tijdens gevechts acties te beproeven. De proef werd onthult door het Amerikaanse blad Earth, dat in haar aprilnummer schreef dat de wetenschappelijke me dewerkers van het Rockey Mountain Arsenaal het Pentagon om toestem ming hadden gevraagd Noordvietna- mezen als proefkonijnen te gebruiken. Het Pentagon had dit goedgekeurd, aldus Earth. Het blad wist niet hoe veel doden er door het experiment waren gevallen. de voorvcrkiezingen in Illinois, oud senator Eugene McCarthy niet ver slaat en vervolgens niet als eerste of tweede eindigt bij de stembusstrijd in Wisconsin. 'Bussen' In Florida is ook een stemming (met de waarde van een opiniepeiling) ge houden over een amendement op de grondwet om het 'bussen' naar scho len te verbieden. Driekwart van de kiezers verklaarde zich tegen deze me thode ter bevordering van rassenge- lijkheid. Maar meer dan driekwart (79 procent) gaf zijn stem aan een resolutie van gouverneur Askew die hetzelfde onderwijs voor blank en zwart bepleit en een terugkeer naar een systeem van aparte scholen af wijst Met een meerderheid van 81 procent, ten slotte, sprak het electo raat in Florida zich uit voor een wettelijk verplicht gebed op openbare scholen. BONN (AFP) De Sowjet-Unie is gisteren de door de oppositie bedreig de Westduitse bondskanselier Willy Brandt te hulp gesneld door in een brief te verklaren dat de Russische tekst van het verdrag van Moskou en de Westduitse versie ervan elkaar vol komen dekken. Het Russische gebaar kwam van de zijde van Valentin Falin, de Russische ambassadeur in Bonn. Hij wees in een brief aan de Westduitse staats secretaris van buitenlandse zaken Paul Frank op een artikel in de Prawda, waarin de gelijkheid in tekst van het niet-aanvalsverdrag tussen Bonn en Moskou werd onderstreept. Dit artikel was op 20 februari gepubliceerd. De christen-democratische oppositie in de Bondsrepubliek heeft steeds be weerd dat er verschillen bestaan tus sen de Duitse en de Russische versie van het verdrag. Daaruit werd afge leid dat het verdrag een toekomstige hereniging van beide Duitslanden in de weg zou staan. Federatie van Jordanië en Palestina AMMAN, TEL AVIV (Reuter, UPI, AP) Felle afwijzende reac ties uit de Arabische wereld en een zeer gereserveerde verklaring van Israël heeft koning Hoessein van Jordanië uitgelokt toen hij gis teren de oprichting van een semi-autonome staat Palestina onder zijn gezag voorstelde. De nieuwe deelstaat Palestina zou samen met Jordanië het Verenigd Arabisch Koninkrijk moeten gaan vormen. Jeruzalem zou de hoofdstad moeten worden van wat koning Hoessein het gewest Palestina noemde. Dit gebied De grote Democratische verliezer, Muskie, heeft gezégd, dat hij niet zozeer bezorgd is over zijn persoonlij ke nederlaag als wel over de zege van Wallace, 'een demagoog van de ergste soort, die meent dat het exploiteren van angst vdor hem dé manier is om vooruit te komen'. 'Zolang het soort politiek dat Wallace bedrijft en het soort waarden dat hij aanhangt, de adeldom van ons land bedreigen, zal ik hem bestrijden met alles wat ik heb', zei Muskie. Waarnemers menen, dat Muskie helemaal niet meer hoeft door te vechten, als hij volgende week, bij Razakars, die hebben gecollaboreerd met de Pakistani's, werden in B angladesj zonder pardon behandeld. DACCA, maart Wie de kranten van Bangladesj doorneemt, wie regelmatig de radio van de jonge staat beluistert en daarnaast op uiteenlopende plaatsen z'n oren open houdt, wordt bijna over spoeld door een keur van blauw drukken voor het nieuw te vor men staatsbestel. Maar ondanks de grote variëteit van toekomst beelden, overheersen toch een tweetal kenmerken: de vaagheid en een niet steeds hecht gefun deerd optimisme. Wat natuurlijk niet helemaal onbegrijpelijk is. Zelfs een mens doet er zeven maanden langer over. De officiële blauwdruk die van het Moedjibisme behelst een mengsel van parlementaire democratie, socia lisme, neutraliteit en secularisme. De grote buurman en bevrijder India staat hier onmiskenbaar model. Of dit model haalbaar zal zijn, hangt niet in de laatste plaats af van de ontwikke lingen in het politieke krachtenveld van Bangladesj. Groot en robuust in het centrum van de politiek bevindt zich thans de door gezeten burgers van middelbare leeftijd bemande Awa- mi Liga, die op haar beurt weer drijft op de figuur van de ongelooflijk po pulaire sjeik Moedjib. Zijn imago als onbetwistbare leider van de natie is de afgelopen jaren langzaam, maar uiterst degelijk opge bouwd. Toen hij op 25 maart van het vorig jaar op moedige wijze weigerde onder te duiken en de brandschatten de Westpakistani's hem weg voerden, werd dit beeld vervolmaakt Dat is momenteel nog belangrijker dan wel ke theorie ook en het zal zijn werking slechts zeer langzaam kunnen verlie zen. Rechts uitgeteld Van scherpe en effectieve oppositie heeft de huidige regering dan ook nog geen last. Zeker niet van de rechtse partijen, want die zijn door te lang volgehouden aanhankelijkheid je gens de idee van de Pakistaanse een heidsstaat voor jaren uitgeteld. Wel kan de semi-fascistische Al-Badr-bewe- ging die met haar ruim tienduizend leden de illegaliteit is ingedoken, voor enige Jast zorgen. Deze extremis tische groepering, die verantwoorde lijk is voor de dood van duizenden Bengaalse intellectuelen, heeft toege zegd de strijd tegen sectarisme en voor een zuivere moslim-staat te zul len voortzetten en andersdenkenden 'de tong uit te rukken'. Uiterst links houdt de maoïst Toaha met grote volharding het oog gericht op Peking, maar hij gaat gebukt on der de last van China's pro-Pakistaan- se politiek en krijgt daarom weinig voet aan de grond. In meer gematigd links vaarwater vertoeven onder meer de pro-Moskou communisten van Mu- zaffar Achmed's Nationale Awami-par- tij, de hoogbejaarde en nog altijd populaire boerenleider Bhashani, als mede de supporters van Zafer Ach- med, leider van de Federatie van Arbeiders. Zij zouden graag regeringsverantwoor delijkheid willen dragen, maar sjeik Moedjib houdt ze op afstand. Zij be grijpen ondanks deze tegenslag, dat oppositie tegen de sjeik op dit mo ment politieke zelfmoord betekent en zijn dan ook gedwongen hem een goede kans te geven. Zij hopen de jeugd voor zich te winnen, wat lang niet slecht gezien is in een land, waar zestig procent "van de bevolking nog geen twintig jaar is. En zij verwach ten, dat hun aanhang in de toekomst zal groeien, als de regering door de gigantische economische problemen aan populariteit zal gaan inboeten. Maar de voornaamste politieke fliacht na die van de Awami Liga vormen zonder twijfel de talrijke jeugdige guerrillastrijders, die in tegenstelling tot de huidige bureaucraten en macht hebbers wapens hebben gedragen en hun leven hebben geriskeerd. Behalve de welbekende, voornamelijk uit stu dentenkringen gerecruteerde Moekti Bahini zijn er de Moedjib.Bahini. Zij zijn door de Indiërs militair en ideo logisch uitstekend geoefend en dien den tijdens de bevrijdingsoorlog als anti-marxistische guerrilla's en uit West-Bengalen overgekomen maoïsti sche Naxalieten zijn door hun hand gevallen. Verder zijn er nog de Khader Bahini, die ten noorden van Dacca militaire successen behaalden in de streek Tan- igail. Zij worden geleid door de fana tieke student Khader Sidique, die zich als 'brigadier' laat aanspreken en die kort na de Westpakistaanse nederlaag de wereldpers haalde voor in Dacca met enkele kornuiten vijf Razakars te bajonetteren ten overstaan van een batterij fotografen. Interventie Het is vooral aan de snelle Indiase interventie te danken, dat deze guer rillastrijders niet verder zijn geradica liseerd tijdens een langdurige vrij heidsstrijd, dat hun invloed niet over heersend is geworden en dat thans gematigde sociaal-democratisch geo riënteerde politici de macht uitoefe nen. Veel guerrilla-strijders zijn daar om niet zo gelukkig met het Indiase ingrijpen en hadden zich een radica ler staatsbestel voorgesteld. Toch bleek tijdens een gesprek, dat ik met enkele van deze 'oud-strijders' op de universiteit van Dacca had, dat niet alleen hun maatschappij-opvatting, maar ook hun streven naar een aardi ge baan in bedrijfsleven, politiek of bureaucratie radicaal mag worden ge noemd. Naarmate sjeik Moedjiboer er in slaagt de laatste behoefte te bevre digen, zal het met de eerste waar schijnlijk meevallen. Met het hoofd van de zwaar gehaven de politicologische faculteit van de universiteit van Dacca, professoiK^b- doel Razak. sprak ik later over de politieke situatie in het land. Hij bevestigde, dat er zekere spanningen bestaan tussen de oudere regeerders en de jonge guerrillastrijders, omdat Sjeik Moedjib ze wel worden uitgenodigd om de regering te steunen, maar er niet in zijn vertegenwoordigd. 'Maar', zo zei hij, 'de jongeren hebben in dit nieu we land veel mogelijkheden om effec tief te werken. Bovendien blijft radi cale druk van jongeren gezond'. Hij vindt het vanzelfsprekend, dat de regering alle guerrillagroepen op 29 februari heeft bevolen zichzelf op te heffen en hun functies aan de rege ring over te dragen: T>eze groepen kwamen spontaan tot stand tijdens de strijd tegen de vijand. Ze zijn nu niet meer functioneel. Men moet politieke ambities nu via politieke partijen uit leven'. Ook hij gelooft, dat de jonge ren bij het uitblijven van economi sche resultaten verder naar links zul len opschuiven, 'maar een aanzienlij ke meerderheid van de studenten wil sjeik Moedjib een ruime kans geven'. Hij schat de kansen van de sjeik en z'n Awami Liga niet gering: 'In dit land zijn de verwachtingen bij de massa van de bevolking niet hoog gespannen. Een acceptabel bestaans minimum ligt hier nu nog op een bijna dierlijk niveau: genoeg voedsel en onderdak. Als de regering de ko mende tijd voor genoeg voedsel zorgt, is haar programma voorlopig al voor tachtig procent geslaagd. Maar het verschil tussen succes en een ramp is in dit land klein. Het is hoogstens tien procent van de oogst en daarom blijven voorspellingen moeilijk'. Democratie Gelooft hij, dat Moedjibs tijdrovende parlementaire democratie een geschikt systeem is voor Bangladesj, één van de armste landen ter wereld met één van de snelst groeiende bevolkingen? 'Ik geloof, dat de langzame democrati sche weg uiteindelijk toch de snellere weg is. Een dictator lijkt oppervlak kig gezien goed voor een land als Bangladesj. Maar wij hebben een zeer explosieve en politiek bewuste bevol king, die zich zonder voorafgaande discussie niets van bovenaf laat opleg gen. Een autoritaire regering zou tot een revolutie leiden en die weer tot contra-revolutie. En dan hebben we weer bloed en chaos'. Professor Razak meent, dat juist Bangladesj de parlementaire democra tie een goede voedingsbodem biedt: 'Wij verschillen van veel andere ont wikkelingslanden. De burgeroorlog heeft hier sterk egaliserende gevolgen gehad. De Westpakistaanse oligarchie is in één klap verdwenen. Ook heeft ons volk eenzelfde taal, eenzelfde godsdienst, eenzelfde topografische ge steldheid en eenzelfde cultuur. Boven dien beslaat Bangladesj maar een klein oppervlak, wat intensieve con tacten mogelijk maakt'. En dan met een brede glimlach: 'Daar moet toch wat van te maken zijn. langs de westelijke oever van de Jor- daan is nu door de Israëli's bezet. Vol gens de voorstellen van de koning zou Amman de hoofdstad blijven van 'het gewest' Jordanië en ook moeten gaan functioneren als hoofdstad van het Verenigd Arabisch Koninkrijk, dat bei de staten moet gaan omvatten. Beide deelstaten zouden een eigen par lement, regering en gouverneur-gene raal krijgen, die de binnenlandse aan gelegenheden zouden moeten regelen onder toezicht van de federale rege ring in Amman, die buitenlandse za ken, defensie en de staatsveiligheid zal beheren. Over dit plan zijn van te voren geen onderhandeling gevoerd met Israël, zo liet een medewerker van de koning weten. Ook Israël heeft dit verklaard. De koning liet er zich gisteren in zijn verklaring niet over uit. Hij legde die af voor 500 vooraanstaande burgers uit het gebied van de westelijke Jor- daanover en uit Jordanië zelf. Zij wa ren, samen met de internationale pers naar Hoesseins paleis genood. De ko ning werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Zijn voorstel zal goedge keurd moeten worden door het Jor daanse parlement, maar dat is een for maliteit. Prooi Hoessein oefende kritiek op enkele niet nader genoemde Arabische rege ringen, die voorstanders zouden zijn van een Palestijnse staat waarvan Jor danië deel uit zou moeten maken of die onafhankelijk van Jordanië zou moeten zijn. 'Een dergelijke staat', zo waarschuwde de vorst, 'zou een gemak kelijke prooi voor Israëls onbeperkte hebzucht zijn'. Het voortduren van de Israëlische bezetting van de westelijke Jordaanoever, aldus Hoessein, is al leen mogelijk door de 'desintegratie van het Arabische front en het gebrek aan coördinatie'. Zijn plan betekende een vereniging en geen deling. Het versterkt en verzwakt niet. De koning hield ook de mogelijkheid open dat de Gazastrook, nu bezet Egyptisch gebied, zich later bij de federatie zou kunnen aansluiten. Hij liet er geen misver stand over bestaan dat hij in Jorda nië geen verzet tegen zijn voorstellen zal dulden. Tedere poging om twijfel te doen rijzen over dit alles zal neer komen op verraad aan de eenheid van het koninkrijk, de natie en het vader land!' Een uit vier leden bestaande delegatie onder leiding van Sheriff Nasser een oom van Hoessein, is gisteravqnd een rondreis begonnen langs de Arabische hoofdsteden om daar het plan toe te lichten. De koning zei gisteren verder dat zijn plan was uitgewerkt tijdens lange be raadslagingen met de leiders en intel lectuelen uit het bezette gebied en uit Jordanië. Zij hadden er unaniem mee ingestemd. Een leider van de Palestijn se vluchtelingen riep, toen Hoessein uitgesproken was: 'Wij vluchtelingen staan achter je, Hoessein. We heb ben geen andere leider'. De Palestijnse leiders buiten Jordanië denken daar echter anders over. Lei ders van de verschillende guerrilla-or ganisaties hebben hem uitgemaakt voor een verrader, die in het geheim met Israël onder een hoedje zou spe len. Reactie Israël Premier Golda Meir van Israël zei gisteravond dat 'de verklaring van de koning geen rekening houdt met de zaak van de vrede en hindernissen schept op de weg naar vrede'. De ver klaring werd uitgegeven na spoedbe raad met minister van buitenlandse zaken Abba Eban en minister van de fensie Dajan. In de Israëlische reactie werd er ook de nadruk op gelegd dat er vooraf geen contact tussen Amman en Tel Aviv is geweest over de voor stellen. 'Het standpunt van de Israëli sche regering inzake vrede met Jor danië blijft, overeenkomstig haar poli tiek, ongewijzigd. De regering van Israël is op elk tijdstip gereed onder handelingen, zonder voorwaarden voor af, met Jordanië te beginnen over een vredesverdrag', aldus Golda Meir. Zij zal vandaag in het Israëlische parle ment nadere medelingen doen. De op positiepartijen hebben om een debat gevraagd. Joodse natie De leider van .de Gahal-partij, Mena- hem Begin, wil niets weten van Is raëlische ontruiming van de weste lijke Jordaanoever. 'Het land van Is raël behoort tot de joodse natie. Tij dens de zesdaagse oorlog hebben we 'n eind gemaakt aan de verdeling en die natie herenigd. Zij zal niet weer ge deeld worden. Hoesseins verklaring slaat nergens op. Hij praat over het vormen van een federatie met een ge bied dat hij niet heeft en dat nooit van hem is geweest'. Anderen ver klaarden dat Hoessein het paard voor de wagen heeft gespannen. Hij zal eerst een akkoord met Israël moeten sluiten voor hij iets kan beslissen over bezet gebied, zei een Israëlisch parle mentslid. President Sadat van Egypte heeft gis teren met zijn collega's uit Soedan en Syrië gepraat. Zij hebben officieel nog niet gereageerd op Hoesseins verkla ring. Maar de Egyptische radio noem de het 'een samenzwering om de Ara bieren tegen elkaar op te zetten'. Soortgelijke uitbarstingen kwamen uit andere Arabische hoofdsteden. In Beiroet heeft politie, gewapend met machinepistolen de wacht betrokken bij de Jordaanse ambassade.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9