ngreep in prijzen en lonen onvermijdelijk Fraude gepleegd 'uit sociale bewogenheid' Joegoslavische zigeuners naar huis Directeur haven )elfzijl praatte $n mond voor bh Idee 'verkeersschout' maakt in Tweede Kamer goede kans Stakers bij Peiger zetten actie eensgezind door Auto onder treintwee doden Congres Partij wint ook in Indiase staat Tripoera Bovag: auto-onderhoud toont teruggang Industrieschap Moerdijk 'De meesten zien de redelijkheid wel in' Zaak van fascist Birindelli hoort in NAVO-raad BOUW/KWARTET DONDERDAG 16 MAART 1972 BINNENLAND j]fractievoorzitter Andriessen (K VP): Van onze parlementsredactie EN HAAG Een ingreep in de loon- en prijsontwikkeling (een tot nu toe door de regering als on- -uikbaar afgewezen middel) zal op den duur wellicht onvermijdelijk zijn. De fractievoorzitter van t KVP, mr. Andriessen, zegt dit in een artikel van liet maandblad 'KVP '72'. olitieke waarnemers menen dat deze [tspraak van de KVP-fractievoorzitter w^uw aansluit bij de gedachtevorming, len tals die zich thans binnen het kabinet [er eeft ontwikkeld. De regering zal een greep in de lonen en prijzen over- egen, als de inflatie zo toeneemt dat arfce essentiële beleidsvoornemens ge- iar dreigen te lopen. Dit zijn de op- ekking van de belastingvrije voet, de ta irbetering van de positie van de zelf- rdl andigen en de optrekking van de |0W tot het niveau van het minimum- n. i de hand van een nota van .minis- miir Boersma (sociale zaken) waarin de H sultaten van het overleg van het be st] ijfsleven over de lonen staan zal het bfbinet binnen enkele maanden een finitief standpunt innemen, mogelijkheid van een ingreep in tef loon- en prijsontwikkeling ziet mr. driessen vooral tegen de achter- and van de moeilijkheden met de be ating 1973. lilijkheden, die volgens mr. An- w iessen voor een groot deel voort doe >eien uit onvoldoende matiging van henen en prijzen Het Centraal Plan- Ie reau raamt de loonsverhoging dit ir op 12 procent. KVP-fractievoorzitter wijst erop dat we 'ral de rijksbegroting de tekorten aagt die ontstaan door het gebrek i matiging. Dit gaat dan weer voor i belangrijk gedeelte ten kosten van collectieve voorzieningen. "kist zwakken heer Andriessen zou het onaan- rdbaar vinden als juist de zwakken dé samenleving die sterk afhanke- zijn van de collectieve voorzienin- daarvan de dupe zullen worden, igegaan zal daarom moeten worden de Nederlandse samenleving het B! zal kunnen stellen zonder verdere rheidsmaatregelen op het gebied de bestedingen, wellicht ook op schaft in de vraag wat de financiële consequenties zijn van een voortzet ting van het huidige beleid. Waar nemers achten het zeer wel mogelijk dat onder meer door de loon- en prijs stijgingen, een vermindering van de belastingopbrengst en een verminde ring van het nationaal inkomen een voortzetting van het huidige beleid de schatkist op twee tot tweeëneenhalf miljard gulden extra zal komen te staan. Uiteenlopend Mr. F. H. J. J. Andriessen dat van lonen en prijzen. Zo ernstig acht hij deze situatie, dat hij betwijfelt 'of in 1973 en volgende jaren de pro blematiek uitsluitend via beleidsombui gingen en verzwaring van de belasting waaraan bijna niet te ontkomen lijktkan worden opgelost, tenzij 't bedrijfsleven alsnog zijn eigen verant woordelijkheid voor matiging zal aan vaarden. De suggesties van mr. Andriessen voor de samenstelling van de begro ting 1973 hebben ook om andere rede nen sterk de aandacht getrokken. Op het ministerie van Financiën wordt op dit moment de nota 'Ongewijzigd Be leid' afgerond, dat enig inzicht ver- De meningen binnen het kabinet hoe dit vraagstuk moet worden opgelost lopèn sterk uiteen. VVD en DS'70 zijn van oordeel dat nog krachtiger moet worden bezuinigd dan in het af gelopen jaar is gebeurd. Minister Geertsema heeft dit onlangs gezegd in een rede in Delft. De confessionele partijen vinden echter dat de tekorten ook kunnen worden opgevangen door een verdere verhoging van de belas tingdruk. Mr. Andriessen voegt daar nu een derde variant aan toe, namelijk een mogelijke ingreep in de lonen en prijzen. Ondanks deze spanningen binnen het kabinet blijkt mr. Andriessen rede lijk optimistisch te zijn over de goede afloop van de begrotingsbesprekingen. 'We zijn de begrotingsproblemen van 1972 redelijk goed doorgekomen. Ik verwacht dat dit ook met de begro ting van 1973 het geval zal zijn.' De fractievoorzitter herinnert eraan dat de coalitie De Jong in het begin met val len en opstaan haar vorm heeft weten te vinden. Ook over de samenwerking tussen de confessionele partijen is mr. Andriessen redelijk optimistisch, al te kent hij -hierbij aan dat het optreden van KVP-partij voorzitter De Zeeuw de spanningsverhouding in het gesprek tussen de drie partijen vergroot. 'Dit is blijkbaar ook de bedoeling geweest van De Zeeuw. Hij wordt overigens in veel gevallen misverstaan. Ik ben er van overtuigd dat hij niet naar een Van onze Haagse redactie DEN HAAG De introductie van een verkeersschout in de rech terlijke macht om de officieren van justitie te ontlasten van het grote aantal verkeerszaken (rond 80 procent van het totale aantal rechtszaken), maakt een goede kans van slagen. De intercitytrein naar Leeuwarden is gisteren op een niet beveiligde overweg tussen Meppel en Steenwijk op een vrachtwagen gebotst. De twee inzittenden van deze wagen, de 22-jarige R. Strijk uit Wijs ter in Drente en de 25-jarige A. van Dijk uit Ruinerwold kwamen hierbij om het leven. Een meerderheid in de Kamer van de drie confessionele regeringspartijen en de PvdA sprak zich uit voor het betreffende voorstel van minister Van Agt (justitie). Het betreft een unieke zaak omdat hiermee een functionaris zonder aca demische juridische vorming in de rechterlijke organisatie wordt inge voerd. De verkeersschout zal na zijn middelbare opleiding slechts een spe cialistische scholing van enkele jaren behoeven te hebben, de graad van mr. in de rechten is voor hem niet ver eist. Dit feit was voor de WD en D'66 een belangrijke reden om zidh tegen het voorstel uit te spreken. DS'70 wilde liever een hulpofficier inschakelen om een eind te maken aan de overgelasting van de officieren van justitie. De liberaal Geurtsen vond het een-kwalijke zaak dat voor dit incidentele geval een inbreuk wordt gemaakt op het principiële uit- erncentrale en vevgr ote Eenishciveti dubieus andere vorm van integratie wii stre- ven dan die van de resolutie van Arn- n een onzer verslaggevers ONINGEN Directeur C. van Elderen van het havenschap Delf- heeft Zijn mond voorbij gepraat. Hij had nog geen gewag mogen ken van de mogelijkheid dat de Eemshaven alsnog diep landin- arts zal worden gegraven. havenschapsbestuur heeft gisteren 'iaal een vergadering met de heer Elderen gehad en in een persver- ing een vervolg op de uitlatingen de directeur gemaakt. Het blijkt een 'beginstudie' te betreffen zo- [het havenschap het noemt 'naar igelijke ontwikkelingen van de ïaven'. ÜCHTEN ^emeester A. Dro^ van Uithuizer- Jden zei ons gisteren desgevraagd |zijn gemeente nog niet officieel derd is, maar dat hij wel eens chten had gehoord. De raad van 'lermeeden blijkt jaren geleden s een uitspraak te hebben ge- I dat men een haven- en indus- litbreiding landinwaarts uit den [acht. De burgemeester vindt dat meente al op de hoogte dient te i gesteld en geraadpleegd tnoet op het moment dat 'men nog maar met de gedachte frlt'. Door de manier waarop de I nu aan het licht is gekomen. ik dat juist die deining zal |taan die ik liever niet zou willen, s de heer Drost". IUSTRIE gisteren na lang vergaderen leven verklaring, stelt het ha- iap dat men twee redenen heeft de studie. Eén daarvan is zo men de grote belangstelling de industrieterreinen van de zij- het bedrijfsleven. De andere is len een inbreng wil leveren voor isp raak-procedure met meerdere itieven, waarover de bevolking mag praten. Gezien de huidige "ingen over milieuzaken en der; wil men zich goed vgorberei- en over elke ontwikkelingsmoge- het fijne weten. Nog niet nd is hoe die ontwikkeling zal en wat de kosten zullen bedra- Gesteld wordt dat de huidige i zeker lang genoeg is voor sche- tot 80.000 ton. De heer Van iren zei eergisteren echter dat ook rekening moet houden met tre schepen, waaronder half bela- 150-tonners. Zoals Trouw/Kwartet chtte. zei de heer Van Elderen de haven wellicht een kilometer inwaarts zal komen, in afwijking de huidige plannen, waardoor de ikemen dicht worden benaderd door industrie en haven. De plannen om van de Eemscentrale deels een kernenergie-centrale te ma ken, staan ook nog niet zo vast als in een havenschapsverklaring stond weergegeven. Men overweegt nog slechts na de eerste op aardgas te stoken centrale, over te gaan op kern energie. Dit omdat de gasunie heeft gewaarschuwd dat de aardgasvelden in Groningen niet eeuwig zijn. Burge meester Drost vindt dat ook wanneer er een kerncentrale komt, zijn ge meente vanaf het begin moet meepra ten. hem. Wel tracht hij uitdrukkelijk om binnen de KVP zoveel mogelijk krach ten de mobiliseren om de partij een zo duidelijk mogelijk gezicht te geven. Spanning in PvdA In zijn artikel wijst mr. Andriessen op .spanningsverschijnselen die zich bin nen de PvdA voordoen. 'Naarmate het isolement, waarin de PvdA zich ge plaatst heeft, door partij-politieke doel stellingen en taktische middelen zoals polarisatie, te ver doorgedreven is, ont staat er een soort van heimwee naar regeringsverantwoordelijkheid. Want de PvdA is van nature een op regeren gerichte partij. Het is een interessant verschijnsel in de Nederlandse poli tiek. dat ondanks alle kritiek en anti- KVP-moties men altijd weer bij de KVP uitkomt. Steeds staan er bij de PvdA mensen op die zeggen: als je realistisch wilt zijn in de Nederland se 'politiek, kijk dan naar de KVP, want dat is de enige partij om poli tiek mee te bedrijven', aldus mr. An driessen. MADRID (AFP) Studenten en ar beiders in Madrid hebben opnieuw een betoging gehouden uit solidariteit met de arbeiders in Ferrol del Caudil- lo. Zij protesteerden tegen het optre den van de politie op de scheepswerf 'Bazan', waardoor vrijdag twee doden vielen en enkelen door kogels werden gewond. Kantoorbediende lichtte werkgever voor bijna twee miljoen op Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft de 31-jarige kantoorbediende C. E. M. gear resteerd, die in de afgelopen vijf jaar z'n werkgever voor bijna twee miljoen gulden zou hebben opgelicht. De man zegt de fraude uit sociale bewogenheid te hebben gepleegd. Het meeste geld verdween naar mensen die in financiële liood bij.M. kwamen aankloppen. De politie heeft een lijst van onge veer zestig namen van mensen die M. met bedragen van 1000 tot 50.000 gulden zou hebben gesteund. Hij gaf ook geld aan verenigingen, onder meer aan de voetbalclub waarvan hij lid was. Hij leende dc bedragen maar liet geen schuldbekentenissen tekenen en vroeg ook het geld nooit terug. Een vriend van M. was vanaf het begin op de hoogte van de malversa ties. Op den duur lieten ook andere geldvragers uit z'n omgeving door schemeren dat ze wisten hoe M. aan het geld kwam. Volgens M's verkla ring voelde hij zich steeds meer gechanteerd en durfde hij de ge vraagde bedragen ook niet meer te weigeren. Van regelrechte chantage is de politie echter nog niets geble ken. M., die zondagmiddag na een fami liebezoek in Suriname op Schiphol werd gearresteerd, werkte op de kre- diteuren-afdeling van een groot ma kelaarskantoor in Amsterdam. In ok tober 1967 begon hij met z'n malver saties. Op betalingsopdrachten van z'n firma aan verzekeringsmaat schappijen verving hij de naam van de begunstigde door een valse naam en liet hot geld op z'n girorekening storten. Hij gebruikte de valse naam ook bij z'n regelmatige contacten met banken die de opdrachten moes ten verwerken. Later belde hij ook de banken od om betalingsopdrach ten die al de deur uit waren te laten wijzigen. M., die volgens de politie over een 'ijzersterk' geheugen beschikt, bouw de een waterdicht systeem van dub bele boekingen en kwartaalverschrij vingen op waardoor zelfs de jaarlijk se accountantsonderzoeken z'n frau de niet aan het licht brachten. Pas toen M. op vakantie was ontdekte een directeur van de makelaarsfirma vorige week bij toeval de malversa ties. Bij een controle van de afrekenin gen bleek aan een verzekeringsmaat schappij meer te zijn betaald dan noodzakelijk. De directeur had na melijk buiten de krediteurenadmini- stratie om al een voorschot op de rekening betaald. Bij het onderzoek naar deze fout kwamen de andere verschrijvingen aan het licht. De politie neemt aan dat M. z'n fraude alleen heeft gepleegd. De vennoten van het makelaarskantoor hebben de verdwenen bedragen in middels aangezuiverd. gangspunt van de rechterlijke macht, namelijk de juridische academische opleiding. Mejuffrouw Goudsmit (D'66) maakte er bezwaar tegen dat door de inschakeling van een functio naris zonder juridische graad de in druk wordt gewekt dat verkeerszaken, makkelijke zaken zijn om te doen. De sooialist Roethof noemde het voor stel belangrijk omdat dit z.i. de eerste stap is op het pad om meer, niet- juridisch gegradueerden, in de rech terlijke macht op te nemen. De heer Roethof toonde zich een voorstander van de inschakeling van veel meer sociale en gedragswetenschappelijke deskundigen in de rechterlijke organi satie. Het PvdA Kamerlid verklaarde zich op grond van dit argument ook voor de afschaffing van de eis een juridische graad te hebben voor grif fiers. Minister Van Agt had er in de schriftelijke voorbereiding voor zijn wetsvoorstel op gewezen dat de grif fier als chef van het parket meer de functie van manager dan van jurist heeft Hij acht hiervoor een H.E.A.O. (hogere economische en administratie ve opleiding) voldoende. Terwijl de Kamer meer denkt aan andere acade misch gevormd en voor deze functie. Vanuit de Kamer kwam algemeen wel kritiek op het feit dat minister Van Agt fisoale en notariële juristen niet bij de rechterlijke macht wil benoe men. PvdA, KVP en WD hebben een voorstel ingediend om dit toch moge lijk te maken. De confessionele partij en en de PvdA konden zich ook vinden in het voorstel de nieuwe functie van geréchtsauditeur te intro duceren. een jurist die de rechter helpt bij het opstellen van vonnissen. Minister Van Agt hoopt met deze nieuwe functie juristen van buiten de rechterlijke macht voor de zittende magistratuur aan te trekken WD en D'66 betwijfelden of deze aantrek kingskracht er werkelijk zal zijn en spraken zich daarom tegen dit voor stel uit. De nu in behandeling zijnde voorstellen lopen overigens vooruit op een algemene reorganisatie van de rechterlijke macht, waarvoor minister Van Agt een staatscommissie wil in schakelen. Verwacht wordt dat deze totale reorganisatie pas over 10 jaar gerealiseerd zal kunnen worden. NEW DELHI (Reuter) De Congres Partij van de Indiase premier Indira Gandhi heeft ook in de staat Tripoera de verkiezingen gewonnen. Daardoor heeft de Congres Partij nu in 14 van de 16 Indiase staten de absolutie meer derheid verworven. DEN HAAG De werkplaatsbezet ting in de Nederlandse autobedrijven heeft in de eerste negen maanden van 1972 een duidelijk dalende tendens vertoond. De bond van automobiel garage- en aanverwante bedrijven (Bovag) heeft de indruk, dat deze daling 10 tot 15 procent bedraagt ten opzichte van dezelfde periode van vo rig jaar. De bond ziet als oorzaakVvan deze teruggang de sx<-/ gestegen fiscale heffingen, die het autorijden aanzien lijk duurder hebben gemaakt. Het publiek komt daardoor in de verlei- MOERDIJK De provincie Brabant en de gemeente Breda zijn tot het industrieschap Moerdijk toegetreden. Het Koninklijk Besluit daartoe is gis teren afgekomen. ding vooral op het onderhoud te gaan bezuinigen. De Bovag is dan ook ern stig bezorgd voor het uiteindelijke effect van deze bezuiniging op de essentiële veiligheidsaspecten van de auto, zoals het remsysteem, de stuur inrichting, de banden en de verlich ting. EMMEN Tijdens een gister middag in 'De Marke' te Emmen gehouden vergadering van de In dustriebond NW met de staken de en ontslagen werknemers van het electrotechnisch bedrijf Pei ger, bleek dat bij de stakers de Van een verslaggever AMSTERDAM De groep Joegoslavische zigeuners, die vorig jaar herfst naar Amsterdam kwam, is vandaag voor rekening van het ministerie van justitie met een chartervliegtuig van de KLM van Schiphol naar Belgrado gebracht. 'De meesten zien de redelijkheid daarvan in. al zijn er nog enkele opposanten, die lie ver hier willen blijven', aldus de heer J. Bessein van Humanitas in Amsterdam, welke instelling zich de afgelopen maanden tezamen met pastoor Keet uil Am sterdam intens voor deze mensen heeft ingezet. 1 In hun eigen vaderland zul len, zo wordt verwacht, de Joegoslavische sociale diensten klaar staan om de elf betrok ken families van in totaal 66 volwassenen en kinderen (een zigeunerfamilie, bestaande uit vader, moeder en twee kinde ren, die aan tuberculose lijden en in een sanatorium in het Zuiden van het land worden verpleegd, blijft achter) aan onderdak te helpen. Schadeloos or(j ECHT De Utrechtse politie I een zestienjarige jongeman gear- 3te *rd, die ervan verdacht wordt in (j, fgelopen maanden aan de lopende I diefstallen te hebben gepleegd 'm 'hechtse ziekenhuizen. De laatste i iden is er uit de personeelsgar- bes van de Utrechtse ziekenhui voor duizenden guldens uit de on hangende kledingstukken ver- 11 *n- Voor het achterlaten van hun bezittingen, bestaande uit ze ven caravans en vier auto's, worden de zigeuners schade loos gesteld. De waarde daar van is getaxeerd op 8.000 gul den. Het ministerie van justi tie legt daar vrijwillig 12.000 gulden bij. Daarnaast subsidi eert het ministerie van buiten landse zaken de terugkeer van de groep met 100 gulden per persoon en tenslotte heeft Hu manitas, in samenwerking met pastoor Keet, van de tiental len duizenden guldens die de afgelopen maanden werden in gezameld, nog 15.000 over. Zo doende kan 40.000 gulden aan de groep worden uitgekeerd, hetgeen overeenkomt met ruim 600 gulden per persoon De zigeuners eisten aanvanke lijk dal ze met hun caravans en auto's zouden mogen terug keren. Het verleden heeft ech ter aangetoond dat zo'n terug reis kan uitlopen, op een nieuwe zwerftocht (de groep kwam destijds uit Italië naar Nederland). Bovendien zou de invoer van de in West-Europa gekochte tweedehands cara vans en auto's in Joegoslavië op hoge invoerrechten stuiten. Volgens de heer Bessem heft de Joegoslavische douane als invoerrecht een bedrag dat overeenkomt met de nieuw- waarde. Op de oude auto's die ze hier voor enkele honderden guldens op de kop hebben ge tikt, zouden de zigeuners bij de Joegoslavische grens vele duizenden guldens aan invoer rechten moeten betalen. Ook dit element zou een rol heb ben gespeeld om de groep zon der de eigen bezittingen naar Belgrado terug te sturen. 'Ik ben het lang niet altijd met de Nederlandse regering eens, maai' ditmaal wel, zegt dé heer Bessem. 'Het is ook volgens ons niet mogelijk deze mensen in de Nederlandse sa menleving te integreren; daar zouden drie generaties mee heen gaan. Dat we hen heb ben overreed naar het eigen land terug te keren, is volgens onze rotsvaste overtuiging in hun eigen belang gebeurd. Humanitas wil onder alle om standigheden vermijden, dat ze weer aan het zwerven gaan door West-Europa.' Intussen zijn de zigeuners zelf niet helemaal gerust. Zij vra gen zich af of de Joegoslavi sche autoriteiten hen het be drag van 40.000 gulden aan Nederlands geld wel zal laten houden. Moeilijkheden De groep van ongeveer 70 mensen kwam aanvankelijk in het Vliegenbos in Amsterdam- Noord terecht. Dat baarde daar zowel opzien als onge mak. Dat was raderhand ook Na veel omzwervingen kreeg de groep van ongeveer 70 Joegoslavische zigeuners een standplaats bij Duivendrecht. De foto laat zien hoe de caravans van de diepladers op het terreintje worden gereden. het geval toen zij zich op het parkeerterrein van de RAI vestigden. In de Bankastraat in Amsterdam-Oost keerde de bevolking zich tegen hen. Tenslotte vonden ze een stand plaats aan de Wenckenbach- weg in de buurt van Duiven drecht. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de zigeuners eerder te laten vertrekken, maar de groep gaf er de voorkeur aan in Amsterdam te overwinte ren. Dr. J. Allema, adjunct directeur van de GG en GD. die de groep medisch heeft begeleid, verklaarde, dat een eerder vertrek uit medisch-so- ciale overwegingen evenmin mogelijk was geweest. Intussen bestudeert het minis terie van justitie de mogelijk heid om het zigeunerprobleem in Europees verband aan te pakken, aldus mr. Th. N. A. Booms, hoofd van de afdeling vreemdelingenzaken van het ministerie van justitie gister middag op een door de ge meente belegde persconferen tie. Het bleek dat de zigeuners per vliegtuig terugkeren om dat op medische gronden de duur van een treinreis te lang werd geacht. Bovendien zou het moeilijk zijn te voorko men dat leden van de groep onderweg al uitstappen. Met het vliegtuig kan bovendien een kind, dat in het Wilhelmi- nagasthuis ligt. met zijn fami lie mee terug naar Joegoslavië. eendrachtige wil bestaat om voort te gaan op de ingeslagen weg. Een aantal stakers zou door werkwil ligen van Peiger worden bezocht om deze te bewegen het werk te hervat ten. Dit wordt door de mensen, aldus het districtshoofd van de industrie bond, de heer A. Piaisier, ervaren als een dolkstoot in de rug om de homo geniteit van de stakers te breken. Het resultaat is, dat men er alleen maar feller tegenin zal gaan.' Het geeft tegelijkertijd aan het gegeven collec tief ontslag, volgens de heer Piaisier, een bijzonder onwaarachtige bijsmaak. Gisteravond is ook een oriënterend gesprek geweest tussen de Industrie bond NVV en burgemeester Beuse- kamp van Emmen en de heer Kelder man van de industriekring Emmen en omstreken. De consulent van het leer- lingenstelsel heeft druk uitgeoefend op de ouders van de part-timers van het leerlingenstelsel, die weiken bij het bedrijf van Peiger. Hierover heeft de Industriebond contact opgenomen met de stichting die de consulent er op heeft gewezen, dat dit niet zijn taak is, maar wel om in overleg met de Industriebond voor deze jongens een passende omgeving te vinden in de lagere technische school te Em men. Het blijkt volgens de heer Piaisier dat de acties voor een steunfonds uit de Emmer bedrijven goed beginnen te lopen. De brief, die die ontslagen stakers van de directie van Peiger hebben ontvangen is doorgezonden naar mr. M. Rood, juridisch adviseur van het NW. DEN HAAG Twee PvdA-Kamerle- den, de heren Dankert en Voogd heb ben de ministers van buitenlandse za ken en defensie gevraagd de kwestie- Birindelli aan de orde te stellen in de NAVO-raad. Zoals bekend heeft Birin delli, die opperbevelhebber zeestrijd krachten in Zuid-Europa van de NAVO was. deze functie opgegeven om mee te doen aan de verkiezingen in Italië voor de neo-fascistische partij. Volgens de PvdA-Kamerleden moet ver hinderd worden dat naast Griekse en Portugese anti-democratische invloe den, nu ook nog de Italiaanse fascisten de inhoud van het NAVO-verdrag tot een aanfluiting maken. De twee Ka merleden vinden het uitermate onge wenst, dat admiraal Birindelli na de verkiezingen op een NAVO-post zou te rugkeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5