Vlle ontwikkelde landen ienen preferentiestelsel lirect toe te passen S bezorgd over tionetaire crisis Conimex nu geheel in Britse handen Akkoord Homburg en Lyons thans rond Evangel. Broedergemeente Wall Street goed prijshoudend op bres voor Marienburg R adviseert kabinet over UNCTAD-conferentie 1! Int. verzekeraars bundelen krachten Koeweit krijgt 20% deelneming in oliewinning Marokkaans fruit wint veld »iell Finance wil M 160 min lenen VS willen verkoop schepen toestaan Hoger dividend bij Schuitema (Centra) Bredero weer 20 pet plus 5 pet agiobonus Dividend NDU van 6 naar 9 pet Ned. fondsen in New York DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten lOUW/KWARTET DONDERDAG 16 MAART 1972 ECONOMIE/FINA1VCIE1V 15 HAAG De commissie voor Internationale Sociaal-Economische Aangelegenheden van de So- al-Economische Raad heeft het kabinet haar opvattingen kenbaar gemaakt over de wensen die 77 wikkelingslanden in november j.l. in Lima hebben opgenomen in een actieprogramma voor de de conferentie van de V.N. over de wereldhandel. Die conferentie wordt in april en mei a.s. in itiago de Chile gehouden. commissie heeft zich voornamelijk eerd op de Verklaring van Lima de 77 ontwikkelingslanden en vooral gericht op een aantal flpunten uit het actieprogramma, commissie heeft m.n. aandacht in de wensen die aan de likkeldelanden zijn voorgelegd, commissie acht het van grote kenis dat alle ontwikkelde landen ipoedig mogelijk hun stelsel van ine preferenties in werking stel- »als de EEG, Japan en een andere landen al hebben ge- lommissie verwacht dat het invoe- van het algemene preferentie- eem een voor de ontwikkelde lan- gunstig macro-economisch effect hebben. De ontwikkelingslanden B>n n.l. de deviezen voor een groot besteden aan hoogwaardige pro- en die in de ontwikkelde landen voortgebracht. Het stelsel van mene preferenties dat de EEG t ingevoerd de commissie van IER heeft zich beperkt tot een rdeling van dat systeem heeft ,'kking op alle industriële halffa- iten en eindprodukten. Het geldt er niet, op enkele uitzonderingen voor (verwerkte) landbouwpro- :en. T ONGUNSTIG commissie meent dat deze situatie ongunstig lijkt voor de industrië- irodukten omdat daarvoor geen inde ringen zijn opgenomen en bo en het tarief Pinnen het quotum [geschaft. dè door de 77 ontwikkelingslan- gevraagdc opheffing der quota lat, merkt de oommissie o.m. op x>r [daarbij geleidelijk te werk zal ten worden gegaan met het oog repercussies voor de industrie in intwikkelde landen. De quota zijn iite slechts van betekenis voor die voerde produkten waarvan de worden uitgeput. Opheffing van quotum voor die z.g. sensibele lukten zou het opnemen van vrij- iles tot gevolg hebben, can regelmatig gebruik zou moe- uiiitj ten worden gemaakt. De commissie meent voorts dat voor de niet onder het EEG-stelsel van algemene tariefpreferenties vallende verwerkte landbouwprodukten opne ming in dat systeem overwogen moet worden. Die opneming zou moeten gelden voor het invoerrecht op de verwerfcingsmarge. Zij zou niet van kracht moeten zijn voor de heffing op het grondstoffendeel, omdat anders het gemeenschappelijke landbouwbe leid zou worden verstoord. De commissie van de SER is geen voorstandster van het toekennen van compensaties zoals de Afrikaanse groep verlangt. Die groep wenst com penserende vergoedingen voor het wegvallen van preferenties die bepaal de ontwikkelingslanden genieten als het aantal preferenties genietende landen zou toenemen door de uitbrei ding van de EEG. De commissie acht het van belang dat in internationale goederenovereen- komsten bepalingen worden opgeno men over de afzet der produkten uit ontwikkelingslanden op de markten der ontwikkelde landen. De ontwik kelde landen zouden, bij hun eigen agrarische produktie, rekening moe ten houden met het aanbod van pri maire produkten door de ontwikke lingslanden. Op die manier zou kun nen worden bijgedragen tot de inter nationale arbeidsverdeling^ De com missie legt er de nadruk op, dat de ontwikkelde landen, als hun behoefte stijgt, zoveel mogelijk de voorkeur zouden moeten geven aan de produk ten uit de ontwikkelingslanden. Volgens de commissie zijn er moeilijk uniforme richtlijnen voor het prijsbe leid voor primaire produkten te ge ven. Een stroven naar een te hoog prijspeil is gevaarlijk, omdat het kan leiden tot overproduktie in de ontwik kelingslanden. Afspraken over eventu ele produktie-overschotten acht ze ge wenst. In tegenstelling tot het soort gelijke landbouwbeleid van de EEG, zal het voor de ontwikkelingslanden niet mogelijk zijn de overschotpro- dutotie tegen sterk verlaagde prijzen op de wereldmarkt te brengen. De overproduktie van primaire produkten moet dan ook worden beperkt. Waar dit niet mogelijk is moeten de over schotten uit de markt worden geno men en vernietigd. Specifieke regelin gen hiervoor zullen voor de verschil lende grondstoffen moeten worden vastgelegd in afzonderlijke overeen komsten. De commissie vindt de voorwaarden van het IMF verbonden aan het ver krijgen van additionele trekkingsrech ten redelijk. Zij is in dit advies niet ingegaan op het nieuwe desideratum der ontwikkelingslanden: financiële steun van tenminste één procent van het bruto nationaal produkt netto, exclusief particuliere investeringen, en zoveel mogelijk multilateraal, om dat particuliere investeringen van grote betekenis zijn voor de ontwikke lingslanden. De commissie van de SER is verdeeld in de beoordeling van ontwikkelings hulp en speciale trekkingsrechten van het IMF. Een deel van de commissie meent dat aan de huidige wijze van toedeling der trekkingsrechten moet worden vastgehouden, zolang op mo netaire gronden niet tot een andere verdeling wordt besloten. Een ander deel stelt toewijzing voor van nieuwe speciale trekkingsrechten aan de ont wikkelingslanden. Op voorstel van Nederlandse afgevaar digden in het Europese parlement zal de EEG overwegen, of het creëren van speciale trekkingsrechten in het kader van het IMF moet worden ge koppeld aan financiering van, de ont wikkelingshulp. Een amendement van deze strekking van de tweede kamer leden drs. M. B. Engwirda en mr. J. A. Mommersteeg (D '66 en KVP) op een resolutie over de EEG en de UNCTAD-conferentie, volgende maand in Santiago de Chile, is door het parlement aanvaard. Speciale trekkingsrechten leiden tot. een vermeerdering van de koopkracht, die voor tweederde aan de rijke lan den zal toevallen. Daarom, aldus drs. Engwirda, moet verband worden ge legd tussen het scheppen van deze rechten en een verhoging van de ontwikkelingshulp. AMSTERDAM De Assicurazioni Generali te Triëst in Italië, tot welk concern de Levensverzekering Maat schappij De Nederlanden van 1870 behoort, heeft met de Aetna Life and Casualty Corp. te Hartford, Conn. USA, besloten tot een verdere bunde ling van activiteiten. Dit o.m. met het doel de relaties in de Europese Ge meenschap een optimale service te kunnen bieden, bijv. op het gebied van de pensioenvoorzieningen voor personeel van internationaal werken de concerns. Het vraagstuk van de 'internationale pensioenverhuizing'1 kan hiermede tot een oplossing wor den gebracht. De nieuwe activiteit past in hetzelfde kader als de recent aangekondigde fusie van een aantal Nederlandse ver zekeringsmaatschappijen. In verband met het vorenstaande zal op 20 maart a.s. in Brussel het Generali European Marketing Office worden geopend. KOEWEIT De Kuwait Oil Co. (KOC) heeft ingestemd met de eis van Koeweit tot een participatie van 20 pet iii de olieconcessies. De 20 pet deelneming, die geleidelijk zal worden verhoogd tot 51 pet, is bedoeld om het olie-producerende land een grote re controle-bevoegdheid te geven in de activiteiten van de oliemaatschap pijen. De regering van Koeweit heeft van de drie andere oliemaatschappijen op haar territorium, de American Inde pendant Oil Co. (Aminoil), de Arabi an Oil Co. (Japan) en de Kuwait Shell Petroleum Development Co.. nog niets vernomen, aldus welinge lichte bronnen. BP en Gulf Oil zijn gelijke partners in de KOC, de oudste en grootste oliemaatschappij in Koewèit - sinds 1934. AMSTERDAM Marokko is de laat ste jaren uitgegroeid tot een van de belangrijkste exportlanden van citrus- fruit. Cijfers (over 1970) tonen aan, dat Marokko wat betreft de invoer in Nederland van sinaasappelen op de 3e plaats staat met 23.000 ton, na Spanje met 112.000 ton en Israël met 55.000 ton. Met de invoer in Nederland van mandarijnen veroverde Marokko de 2e plaats met 10.000 ton na Spanje met 22.000 ton. De snelle groei van de invoer in Nederland blijkt uit de volgende cij fers: in 1968 nam Nederland 3.400 ton Marokkaanse mandarijnen af, in 1969 was dit 4.700 ton, terwijl in 1970 de totale Nederlandse afname 10.000 ton bedroeg. In totaal onfvat de consump tie van Marokkaans cltrusfruit in Ne derland 7 pet van de totale export vanuit Marokko naar de EEG. eed forum nodig voor hervorming stelsel, SHINGTON De Ver. Staten maken zich wel degelijk ernstig >rgd over de crisis waarin het internationale geldstelsel verkeert, heeft de onderminister van buitenlandse zaken voor monetaire «ties, Samuels, te verstaan gegeven. Hij verwierp hiermee bewe- ;en, dat de Amerikaanse regering onverschillig tegenover de stie staat. firn bed rek^Jëls zei, dat eerst een geschikt moet worden gevonden voor de rhandelingen over een hervor- van het internationale monetai- elsel kunnen beginnen. Als eerste in de richting van een nieuw moet overeenstemming worden over het kader, waarin de rhandelingen zullen worden ge- zou naar zijn mening een breder i moeten zijn dan de groep van (voornaamste westerse industrie- en en Japan), die in december in lington overeenstemming heeft ikt over een algemene herziening ide koersverhoudingen der voor- C( iste geldeenheden. Volgens Samu- ^moeten de minder ontwikkelde en over het probleem kunnen iraten. ULD Irong er bij de regeringen op aan ld te hebben en begrip te tonen iet probleem de onderhandelings- heeft bereikt. De VS zullen zijn mening tussentijdse maatre- i moeten nemen om te laten en dat de Amerikaanse regering oestand de baas kan. Over de aard die maatregelen wilde hij niets en. iels bleek verder van mening, dat esultaten van de jongste heraan- Jtig van wisselkoersen moeten ®p len afgewacht voor over een her- ,^fng van het internationale geld el kan worden gepraat. Hij ver- itte, dat het nog wel drie of vier nden zal duren voor die resulta- duidelijk zichtbaar zijn geworden, uels voorspelde dat de onderhan den niet zullen worden gevoerd et kader van een grote formele |G 1 erentie, zoals in 1946 in Bretton ids is gebeurd. Hij merkte op, dat Amerikaanse regering zeker even KFORT Shell International Ince, een dochteronderneming van Poninklijke-Shell groep, onderhan- I op het ogenblik over de uitgifte leen 15-jarige lening van DM 160 I zo heeft de Deutsche Bank als r van het emissiesyndicaat be- ■{gemaakt. Pening zal, naar verwachting, een Be dragen van 6,5 pet. De definitie- Tyoorwaardcn zullen later deze pul worden vastgesteld. De lening TOrden. genoteerd op de effecten- 5 van Frankfort. ver met haar studie van 'een herzie ning van het monetaire stelsel is gevorderd als elke andere regering van een land van betekenis. Met uitzondering van Parijs het de dollar zich woensdag op de Europese valutamarkten van de goede kant zien. Over de gehele linie was sprake van een lichte stijging ten opzichte van dinsdag. Vooral in Londen was dit het geval. Hier speelde een rol de verwachting, dat de Britse regering vandaag het disconto momenteel nog 5 procent zal verlagen, het geen de handel nu al ponden deed verkopen, Daartoe gaf ook aanleiding het feit, dat Engeland over februari een tekort van 32 min had Ln zijn zichtbare handel met het buitenland. WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van handel wil een wette lijke regeling, waardoor een aantal Amerikaanse schepen mag worden verkocht. Het wetsvoorstel betreft 5 schepen: de Santo Rosa en de Santa Paula van de Prudential-Crace Lines, de Erasil en de Argentina van de Moore-McCormak Lines en de Consti tution van de American Export Is- brantsen Lines. Deze schepen zijn op gelegd omdat er geen geld mee kon worden verdiend ondanks subsidie van de overheid. De HAL is sinds begin 1971 geïnteres seerd in de Brasil en de Argentina. Als de verkoop van de schepen wordt goedgekeurd het wetsontwerp werd reeds in het Huis van Afgevaardigden aangenomen dan wordt een beper king uit de weg geruimd waardoor schepen die met subsidie zijn ge bouwd binnen de 25 jaar niet buiten de VS mogen worden verkocht. Alle genoemde schepen vallen onder deze bepaling. AMSTERDAM De Noordwester Hypotheekbank zal over 1971 een divi dend voorstellen van 21 (20) pet. De resultaten en de gang van zaken in het afgelopen jaar zijn, volgens het jaarverslag, bevredigend geweest. De winst bedroeg 187.891 (159.418). Het bedrag der hypothecaire leningen steeg van bijna 8.7 min tot ruim 8.8 min. Het totale bedrag aan pandbrieven en schuldbekentenissen verminderde met 640.000 tot bijna 7.3 min. De gemiddelde rente per 31 december 1971 op de uitstaande hypotheken was 7.66 (7.38) pet en die op de pandbrieven en schuldbekente nissen 5.54 (5.33) pet Prof. dr. D. C. Renooij, lid van de Raad van Bestuur van de ABN, heeft het tweemüjoenste deelnemingsbewïjs in de ABN-beleggingspool uitgereikt. De ABN-beleggingspool werd in 1967 gesticht. De Noorse regering zal op 1 januari 1973 een staats-olie-maatschappij als mede een olie-directoraat oprichten. De maatschappij zal de belangen van de regering waarnemen in verband met het zoeken naar olie op het Noor se continentale plat met inbegrip van het Noorse gedeelte van de Noordzee. AMERSFOORT Gebr. D. Schuitema zal aan de op 24 mei te houden jaarvergadering voorstellen het divi dend over 1971 vast te stellen op 15 (14) pet. De groothanidelsomzetten stegen in 1971 ten opzichte van de vergelijkbare omzetten in 1970 met ruim 17 pet tot 239 203) min. De nettowinst nam toe van 1,01 (1,17) min, waardoor de winst per aandeel steeg van 306 tot 338. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM lil het telefonisch effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. Tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. AKZO 70.20 (69.80), Hoogovens (67.40), Kon Olie 116 30-116.70 (116.60), Philips 42.00- 42.20 (41.90). Unilever 134.00-134,20 (133.90), KLM (118.00). Grootste producent rijsttafelprodukten Van een onzer verslaggevers BAARN Conimex de grootste fabrikant van rijsttafelartikelen en Indonesische kruiden zal deze maand volledig worden overge nomen door Reckitt Colman, een van oorsprong Engelse groep. Dit concern heeft al sinds maart 1967 een belang van 40% in Coni mex. Vijf jaar geleden werd afgesproken, dat Conimex pas nu geheel door de Britten zou worden opgenomen. Waarborgen tem aanzien van de conti nuïteit en de verdere expansie van het bedrijf vormden de voornaamste reden om Conimex aan een grotere onderneming te koppelen. De huidige eerste directeur, de heer A. J. M. Sterneberg, die Conimex in 1932 op richtte, heeft geen opvolger. Voor Reckitt Colman was het bovendien aantrekkelijk een 'voedselpoot' in Ne derland te hebben, waar dit concern tot nog toe hieï alleen toilet- en reinigingsartikelen verkocht. Bekende produkten zijn'o.m. Harpic (vroeger Harpol), een wc-redniigingsmidded en Steradent tandpasta. Destijds was ook 'zakje blauw' een bekend artikel. In 1970 vormden citrusvruchten één van de belangrijkste exportprodukten van Marokko. In het seizoen 1969-1970 werd 617.871 ton citrusfruit ver scheept, voornamelijk naar West-Eu ropa. Daarnaast nam ook de uitvoer van groenten in het afgelopen jaar snel toe. In 1969-70 bedroeg de uit voer in deze sector 226.405 ton. Door de snelle ontwikkeling ontstonden mogelijkheden voor de opkomst van een conservenindustrie. GROENTENCONSERVEN Vorig jaar bedroeg de uitvoer van groenten- en fruitconserven al 77.129 ton. Hiervan nam vruchtensap (voorname lijk jus d'orange) 32.872 ton in be slag, terwijl aan ingeblikt fruit 15.439 ton naar het buitenland werd ver scheept. Het belang van deze ontwik keling blijkt met name uit het feit dat van de totale beroepsbevolking in KOGfSSn lil MOntTGGl Marokko in 1968 maar liefst 4.79J.000 mannen werkzaam waren in Üe agra rische sector. De inmiddels tot stand cInadaSFundP' gekomen 1.500 plantages voor citrus- Consoi Bathurst cultuur vervullen dan ook uit een Dom Tar chem oogpunt van werkgelegenheid een ""tsk^as zeer belangrijke rol. «ass Ferguson Nat. Resources Het Office de Commercialisation et Shell Canada UTRECHT Verenigde Bedrijven Bredero stelt voor om evenals vorig jaar 20 pet in contanten uit te keren. Verder is besloten om in verband met de bijzondere baten, verkregen uit de verkoop van het aandelenpakket in Lend Lease Corp. in Sydney een bo nus in aandelen resp. certificaten van aandelen uit te keren van 5 pet ten laste van de emissie-agioreserve. Deze bonusaandelen resp. certificaten van aandelen zullen ten volle delen in het dividend over 1972. Over 1970 werd een bonus van 25 pet in aandelen uitgekeerd ten laste van de agioreserve. Deze uitkering deelde ten volle over het dividend 1970. Het contante dividend werd over '70 vast gesteld op 20 pet over het aldus vergrote kapitaal. DEN HAAG De Nederlandse Dag bladunie zal aan de op 29 mei te houden aandeelhoudersvergadering voorstellen, het dividend over 1971 vast te stellen op 9 pet in contanten of naar keuze 6 pet in contanten en 2 pet in niet-royeerbare certificaten van aandelen uit de belastingvrije agiore serve (v.j. 6 pet in contanten). De omzet van de NDU is in 1971 gestegen van 131,85 min tot 142.9 min. Na aftrek van 1,18 min ven nootschapsbelasting (v.j. 97.000) resteert een nettowinst van 1,79 min tegen 1,46 min in 1971. De cash-flow bedroeg 80 pcti De jaarstuk ken zullen op 10 mei worden gepubli ceerd. Kon. Olie noteerde op 15 maart 36%- 36'A (36%-%); Urrilever $41%-41% (41%-%); Philips $13-13% (1234-13): en KLM 36% (36%). Opgave duPont, Glore, Forgan Inc. OMZET 1,5 MRD Reckitt Colman, die vorig jaar voor ongeveer 1,5 miljard verkocht, behaalt haar omzet voor 40 pet uit le vensmiddelen. De belangrijkste pro- duktgroepen in deze sektor zijn mos terd, sausen, babyvoeding, honing, li monade, wijn, kruiden, soepen en vleeswaren. Circa 30 pet van de omzet in levensmiddelen wordt in Europa afgezet, waarbij Engeland uiteraard een groot deel voor haar rekening neemt. De groep heeft, in 40 landen eiigen fabrieken, terwijl de produkten in ruim 100 landen werden verkocht. In totaal weiken bij het concern 26.000 mensen. Conimex heeft voor haar Indonesische produkten een marktaandeel van 85 pet. Deze markt bestaat vrijwel geheel uit particulieren, want aan Indonesi- Tarwe sche restaurants wordt niet geleverd. Deze maken hun rijsttafel artikel en juli over het algemeen zelf. Het grootste deel van de afzet blijft door de popu- mar* lairiteit van het Indonesische voedsel mei uiteraard in Nederland, maar toch lulJ wordt naar 43 landen geëexporteerd. Uaver Belangrijkste produkten zijn sambal, mrt ketjap, kroepoek, nasi in blik en In- me< donesische tafelzuren. Conimex heeft op het ogenblik drie soinbonen vestigingen, twee in Baarn en één in mr' 334% De Bilt. Er werken in totaal 175 341^ mensen. Reckitt Colman heeft al een vestiging in Nederland (ook in De Bilt), die huishoudelijke en farma- Rogge ceutisohe produkten voert, maar het okt. is de bedoelin/g, dat dit bedrijf en JJjg Conimex gescheiden blijven opereren. d'Exportation (OCE) van Marokko een overheidsorganisatie heeft een belangrijke rol gespeeld bij de snelle reorganisatie en commercialisatie van de produktie en export van Marok kaans citrusfruit. Zo steeg van 1965 tot 1967 de totale produktie van si naasappelen en mandarijnen met 300 procent. De foto toont enkele charmante hos- tessen van het OCE bezig met het uitdelen van sinaasappelen op de Dam in Amsterdam. Dit in het kader van een propaganda-campagne. Idem Warrants 13% 15% 15% 13 8.18L 40% 20% 14/3 28 64.37 8% 13% 15% 15% 13% 8.11L 40% 20% 13% 16% 15% 13% 8.12 39% lodasl. Sporen Util. Obi. Mods 13 mrt.9 28.66 261.20 115.06 74.35 394.3 14 mrt 22.370 28.950 1.757 770 629 15 mrt 19.460 27.000 1.762 761 691 Aand. ObL Tot. H L 13 mrt 16.730 23.410 1.754 378 1.098 14 mrt 934.00 261.24 115.09 74.22 394.4 15 mrt 937.31 261.42 115.19 74.27 395.2 B Gedaan: b Bieden: L Laten; n Nom. 14/3 148% 120% 123% 127% 78% 74% 70»% 121% 124% 127% 334% 337% 341% WINNIPEG 103%b 99%b 100%b 1 Sluiting plantage rampzalig Haver 1 mei Jllll okt. 68% Lijnzaad mei juli Cacao Loco G Loco B Wol tops loco mrt 109% 109% 109% 38.56-57 37.56-58 31.88 28% 27% 24.82 25.64 Suiker contr. II loco mei juli Koper mrt mei 0.25 9.13-18g 9.25-23g 109% 109%L 109% 38.85-96 37.95-38.05 31.95-32.00 28% 27% 24.61 25.41 9.00 9.04-B.09g 9.11-13g 17S-180L 177%-180% L Anstr. Wol mrt. april mei Woltops mrt. april mei ANTWERPEN 106%n 106n 105%n 105n 105n 104% n 13.20L 13.20L 13.05L 13.00-13.15 13.00-13.20 13.00-13.10 LONDEN Metalen en per ton NEtV VORK ACF Industries Airco Allied Chemical Alum Co of Am DEN HAAG De Evangelische Broedergemeente wil van de rege- American e^nas American Can ring alle hulp voor het voortbestaan van de suikerplantage Marien- Am cvanamia Am Electr Power burg in Suriname. De suikerplantage Marienburg, eigendom van de Am Metai ciunax Rubber Cultuur Mii. Amsterdam, beter bekend als Amsterdam Rub- Am smeit c Ret Am Tel Tel Anaconda 49% 22% 29% 51% 44% 34% 38% 38% 29% 29% 31% 31% 44% 21!> 21% ber, levert al enkele jaren grote verliezen op. De Surinaamse regering heeft onlangs Amsterdam Ruibber gevraagd voorlo pig nog geen personeel te ontslaan en de exploitatie niet stop te zetten, zolang de regering in Paramaribo CUYK Tussen Homburg en het Britse J. Lyons and Co. is nu defi nitief overeenstemming bereikt over de overneming van het vlees- warenbedrijf Homburg door Lyons. Dit bedrijf zal zoals reeds is be kendgemaakt, een openbaar bod uitbrengen op alle uitstaande aan delen serie B in Homburg, inclusief het dividend over 1971 tegen een prijs van 110 per aandeel van 20 nominaal, te betalen in con tanten. De bieding zal plaatsvinden onder het uitdrukkelijke voorbehoud, aldus het bestuur van Homburg, dat een naar het oordeel van Lyons voldoende aan tal aandelen B ter overneming wordt aangeboden. Al eerder werd gemeld, dat ongeveer 40 pet van de houders van de betreffende aandelen zich be reid verklaard hadden van het aanbod gebruik te zullen maken. Als het bod op de aandelen gestand wordt gedaan, gaties 1971 per 1980-1989 volgen. Dit bod zal zijn 124 pet in contanten plus lopende rente vanaf 1 juli 1971, dan wel, ter keuze van de houders, een omruil in een andere converteerbare obligatie, waarvan de modaliteiten na der zullen worden vastgesteld. Dit zal gebeuren aan de hand van de marktsi tuatie ten tijde van de uitgifte, waar bij de 1000 8 pet converteerbare obligaties Homburg, omgeruild kunnen zal zo spoedig mogelijk een bod op de worden in 1300 nieuw uit te geven uitstaande 8 pet 18-jarige achtergestel- converteerbare obligaties, converteer de, in aandelen B converteerbare obli- baar in aandelen Lyons. haar standpunt in deze kw^tie nog niet bepaald heeft. Men denkt o.a. aan een joint-venture. Inmiddels heeft de Marienburg werknemersbond twge vertegenwoordigers aangewezen om met Amsterdam Rubber te onderhan delen over de overname van het be drijf dat met verlies suiker, maar met winst rum produceert ten behoeve van de daar werkzame arbei ders. minister van Suriname in Nederland, zegt het dagelijks bestuur van de centrale raad van de Evangelische Broedergemeente in Nederland en het moderamen van het Zeister zendings bestuur, dat de sluiting van de planta ge rampzalig en ontoelaatbaar zal zijn. Alleen al omdat een opheffing van de plantage en de daarop gevestigde be- van zijn bestaansmogelijkheden beroven en prijs zou geven aan uitzichtloze armoede. gevonden wordt, waardoor de verlie zen van de Rubber Cultuur Mij. Am sterdam afgewenteld zouden worden op de Surinaamse bevolking en rege- Callf paCüng ring. 'Na het vaak zeer grote profijt can Breweries dat Nederland en de Nederlanders £®rro gedurende de afgelopen driehonderd chase select ra jaar van de Surinaamse suiker hebben Columbia cas gehad, zou een dergelijke gang van Som'"P(} h zaken ons slechts met diepe schaamte c£"n products vervullen'. Crossbow Fund A'mco Steel 21% 21% Atlant Richlteld 67% 67 Bendlx 44% 45 Bethl Steel 32% 31 Boeing 23% 22% Burroughs 168% 168% Can Pacific Ry 16% 16% Cel Co of Am 62% 62% Chase Manhattan 55% 55% Chesap ft Ohio R 57% 57% Chrysler 32% 32 Cities Service 41% 41% Colgate PaimoUve 66% 66% Colt industries 21% 21% Commonw Edison 36% 36% Cons Edison 25% 25% Cont Can 32% 32 Cont Oil A 28% 28% Curtiss Wright A 28 26% Curltss Wright 34 33V* Dan Ind 55% 55 Dow Chemical 82% 83 Dupont de Nem 169 169% Eastman Kodak 107% 109% First Nat City 48% 49% Admiral Corp 25% 25% Alex 9.95 9.95 Allegheny Pow S 22 22% Akzona 32% e 32% Am Standard 14% 14% Ainsted -Ind 44% 44% Ark Louis Gas 26% 26% Bali Ohio 4%% 67% q7>A Bayuk Cigars 13% 13% Burlington Ind 36 38% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ UU1 Gen Tel ft El Getty OU Gllette Glmbel Bros Goodyear T R Gulf Oil Illinois Centr Int. Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 63% 63% 30% 30% 82% 82% 22% 22% 31% 31% 76 43% 43% 27% 27% 30 30% 26% 26% 37% 37% 371% 373 28% 29% 34% 34% 35% 35% 61 60% Johns ManvtUe 37% 38% 29% 29% 8% 8 15% 14% 4 4% 11.71 11.68 33% 34% 28% 28% 22 21% 35% 35% 7.94L 7.98L Martin Marietta May Dep Stores Sic DonneU Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nat Cash Reg Nat Distillers Nat Gypsuin Nat Steel North Am Rockw int Bnk for Rec inl Flav Frag lot Tech Fund int Paper <9 4) Insllco Corp interspar Inv Select Fund Kansas City Ind. Kansas Power KLM Madison Fund 21% 22% 49% 49% 44% 44% 53% 54 57% 57% 33% 33% 18% "16% 19% 19% 43% 43% 33% 34% 62% 62 13.54 13.55 56%h 58%b 17% 17% 41% 41% 27 26% 36% 36% 29 29% 23% 23% 26% 26% 17%. 17% Oiln Mathleson Pac Gas El Perms NY Tr Pepsico Phelps Dodge Phillip Morris Phillips Petr Procter ft Gambl Radio Co of Am Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr Sears Roebuck Shell Oil Souihern Co Southern Kv Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Stand Oil NJ Studebaker Sunray DX OH lexaco Texas Inst Transamerlca Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westinghouse El Wooiworth Braz Traction Nat Can NY Cents A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr Santa Fé Ind Southern Pac Standard Brands Sterling Drug Tandy ueir Unilever Union Electr United Corps United Gas Western Bancorp 23% 23% 72 71% 86% 36 V 109% 109% 48% 48% 21% 21% 04% 96% 37% 37% 59% 59% 67% 07% 74% 73% 47% 47-% 49% 49% 33 32% 138% 138 23% 22\ 44% 44% 17% 17% 33% 33 12 11% 33% 33% 54% 65% 47 47 43% 43% 21% 22 16% 16 10% 10% 79% 80 35% 35 11% 12% 25% 25 ?5% 25% 84% 34% 48% 49% 47% 47% 51% 51% 48% 43% 4.97 4 97 41% 41% 18% 18% 10% 10% 47% 47%b 33% 33%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15