Willem II in moeilijkheden Sjaak Roggeveen bewijst stijgende vorm met treffer ageningen bekert via strafschoppen verder chwartz: 'Besluit tond na drie laanden al vast' Staking en ultimatum van spelers sorgen voor stroomversnelling Den Haag wipt Sparta uit de beker: 0-1 yrtuna SC laat in doelpuntloos duel van beker-dwergen kansen liggen Zaalhandbalteam start met zege OUW/KWARTET DONDERDAG 16 MAART 1972 SPORT 13 Schwartz lachend na een van de opmerkelijke successen van rta dit seizoen: de uitschakeling van Feyenoord voor de KNVB- er. E [TERDAM De onverwachte is igkeer in het Nederlandse tt tbal is voor Elek Schwartz aan begin van dit seizoen een ver at ian feestelijke aangelegenheid 8! eest. Tijdens een bijeenkomst 31 de sportpers vóór de compe- -raakte hij hevig geïrriteerd, a i hij als een 'oude, zieke man, 2 het huidige voetbal alleen a r van de televisie kent', werd 'tschilderd. Schwartz nu, kort 36j it hij heeft aangekondigd ta weer te zullen verlaten: a deze ploeg heb ik bewezen, 4 ik nog steeds een toptrainer en dat aan mijn gezondheid s mankeert. Ik ben er trots jdat ik met Sparta voor een 23 kleine sensaties heb gezorgd, i uitschakeling van Feyenoord 1 iet bekertoernooi en de uit- strijd tegen Ajax betekenden 23 (tepunten voor mij'. ;Elek Schwartz (63) zijn contract 41 Sparta aan het einde van dit 31 en niet zal verlengen, zal voor 13J ers geen verrassing zijn. Het nau- 144 ks als zakelijk blok optredende iur heeft de afgelopen maanden moeite moeten doen om naar n een zo goed mogelijke ver- Ij houding met de ervaren trainer 3 emonstreren. Intern echter was li degelijk van spanningen sprake. bestuur wilde bijvoorbeeld al na ;le maanden Schwartz tot een an- - opzet van de training bewegen. 31 eigerde, terecht. Want de verant- 2 delijke leiders wisten tevoren, e een 'tegenpool' van Georg Kess- iijde autoriteit, naar Spangen ge- a hadden. Schwartz: 'Na drie "Jden had ik daarom al besloten het einde van het seizoen niet r te blijven. Er is veel kritiek 7 lijn werk geweest. Van de pers, 31 ook van het bestuur en sommi- lelèrs. Ze wilden mij veranderen, .kan èn dat wil ik niet. Ik blijf 4 ik ben. Ik' ben geen super- er, maar zeker ook niet de slecht- 'Ik kan nu eenmaal niet uit mijn springen.' ïarde lijn', die Georg Kessler een 4; en eerder bij Sparta had geïn- iceerd, werd door Elek Schwartz ze competitie tot een goedmoedi- 3 ngebogen. Schwartz koos de weg de geleidelijkheid. Bijvoorbeeld 7 e opbouw van zijn training, waar- ij de conditie-oefeningen slechts ngzaam tempo inbouwde. Trainer 4 estuur botsten, toen aan enkele rs een boete uitgedeeld moest en. Schwartz weigerde opnieuw, j^ind het uitdelen van boetes een ide. Als ik het toch zou doen, 2j dat tegen mijn persoonlijkheid dsen en zou ik mezelf een laf- 4! vinden. Ik vraag me weieens af, i; de menselijkheid gebleven is. Ze len het van mij zachtheid. Maar - sn er trots op, dat ik me niet als ner verkocht heb.' ijke carrière van Elek Schwartz X bijna twee jaar geleden plot.se- 5) afgebroken te worden. De tot 4j sman genaturaliseerde Roemeen vrij ernstig ziek en moest zijn Iseu Mamheden bij de Portugese club to opgeven. Schwartz richtte in omgeving van Straatsburg een euze flat in. Een(jaar later keer- ij in Nederland terug. Bij Sparta, is al lang een wens van me om iw in Nederland te werken. Ik heb over de gehele wereld vrienden en kennissen. Maar de meesten heb ik toch in Nederland, geloof ik. Mijn terugkeer werd echter door een la ding kritiek begeleid. Als het waar is kan ik daar tegen. Maar onwaarheden en verbloemde kritiek vind ik ver schrikkelijk. Toen ik hier terugkwam werd ik als oud afgeschilderd en mij werd verweten, dat ik niets van voet bal weet. Dat heb ik waardeloos ge vonden, het heeft me ook veel pijn gedaan.' Schwartz is een veelzijdig mens. Hij schildert, tekent, is lithograaf, toneel- en muziekliefhebber. Hij schrijft, is 'n groot kenner van de geschiedenis en niet in de laatste plaats een vakkun dig voetbaltrainer. Toen hij enkele jaren geleden als trainer van Benfica zijn komende tegenstander voor de Europa Cup, Real Madrid, in de Spaanse hoofdstad ging bespioneren, was hij de uren voor de wedstrijd in het beroemde P-rado-museum te vin den. Ook d5t is Elek Schwartz. 'Ik ben geen zondagsschilder, ik bepefen de schilderkunst serieus. Ik heb op kosten van de regering in Monaco eens een expositie gehouden. Dat was een groot succes. Ik kreeg goede kri tieken.' Ook de schilderkunst is belang rijk voor me. Ik kan niet abstract vertellen.' Elek Schwartz spreekt acht talen, en heeft een schat aan levenservaring verzameld. 'Die talenkennis is niets bijzonders. Ik heb in zoveel landen gewerkt, dat het allemaal automatisch gegaan is. Het is hetzelfde als wan neer je onder de douche gaat, dan móet je wel nat worden.' Elek Schwartz is bezig met 'n autobiografie. Een on getwijfeld uniek document van een levensgenieter met zoveel kennis en liefhebberijen. Schwartz schrijft zijn boek in het Frans, zijn tweede vader land. Vooralsnog wil hij nog een jaar als trainer actief blijven. 'Het liefst in Nederland, bij een goede club. 'Finir en beauté', heet het in het Frans. Ik wil in schoonheid eindigen. Als ik 65 jaar word, moet ik terug naar Frank rijk. Daar staat mijn huis, daar werkt mijn dochter en daar "krijg ik mijn staatspensioen. Ik heb geen he kel aan voetbal gekregen, maar straks zal mijn doel het schrijven en het schilderen zijn. Als ik stop, dan wil ik iets heel anders gaan doen. Vreemd eigenlijk, als ik over voetbal droom dan zie ik mezelf altijd weer als speler, nooit als trainer. Ik heb altijd hartstochtelijk graag gevoet bald.' Schwartz heeft zijn beslissing Sparta te verlaten pas gisteravond aan de spe lers meegedeeld. In verband met de belangrijke wedstrijd tegen FC Den Haag in het toernooi om de Neder landse beker wilde hij de rust in zijn ploeg handhaven. De Spartanen krij gen dus opnieuw een nieuwe trainer. Schwartz: 'Sparta is een goede ploeg met mogelijkheden. Ik heb niet veel medewerking gekregen. Ik heb welis waar met dit elftal niet alles bereikt, maar tooh een aantal* onverwachte obstakels overwonnen. Sparta heeft me de kans gegeven Nederland te bewijzen, dat ik nog een topman en gezond ben. Als Sparta goed verder geleid wordt kan het elftal aanzienlijk meer waard blijken dan die achter stand van zeven punten op Feyen oord. Daarvoor hoeft niet eens veel te veranderen. Met een beetje serieus werken en wat geluk kan de ploeg nog ver reiken. Elek Schwartz heeft in ieder geval niets kapot gemaakt.' GERRIT DEN AMBTMAN TILBURG De contractspelers van de doorgaans zo rustige eerste divi sieclub Willem II hebben in de Nederlandse voetbalwereld voor een unieke zaak gezorgd. In tegenstel ling tot hun contractuele verplich tingen verschenen zij dinsdagavond niet op de training. Het was het uitvloeisel van een ultimatum dat de Tilburgse spelers het bestuur eerder gesteld hadden nadat reeds enkele weken de betaling van sala rissen en premies was stopgezet. In dat ultimatum, dat vandaag afloopt dreigden de spelers zondag niet te zullen spelen in de uitwedstrijd te gen Heracles. Sinds dinsdagavond is er in Tilburg heel wat gebeurd. Het bestuur van de vereniging en de spelersraad (be staande uit Karei Straatman, Louis de Puyt en Cor Stolzenbach) is in beraad gegaan over de ontstane situ atie en als voorlopige uitkomst is er de toezegging dat een aantal spelers hun geld over toegezegd hebben ge kregen. Zeker twaalf zullen er even wel nog op moeten wachten. Vana vond zal bij Willem II in ieder geval 'normaal' worden getraind, terwijl er tevens een nieuw onder houd tussen bestuur en spelersraad plaatsvind. Dit gesprek zal beslis send zijn over de vraag of Willem II zondag al dan niet in Almelo tegen Heracles speelt. 'Maar', zegt Karei Straatman, 'Ik denk wel dat we spelen. Er was eerst geen geld, maar nu is gebleken dat er een bepaald bedrag beschik baar is. Dat gaan we dan verdelen onder de spelers die het 't hardst nodig hebben.' De actie van de spe lers heeft de sluimerende moeilijk heden bij Willem II duidelijk in een stroomversnelling gebracht. Al eerder deze maand had het bestuur van de Tilburgse club zichzelf een >oort surséance van betaling opge legd omdat er geen geld meer was. De betalingen werden gestaakt tot 10 april. De spelersraad is daar toen ingesprongen met het gevolg dat er in ieder geval geld over de maand februari op tafel zal komen. De weigering van de spelers om dinsdagavond te trainen kwam niet onverwacht. Al geruime tijd rom melt het in de boezem van Willem II, dat lijdt onder een gigantisch vacuüm aan leiding. Vanaf januari hebben de spelers van Willem II geen salaris of premie meer gehad, als gevolg van de bestuurlijke crisis bij de club, en ondanks de zeer opmerkelijke resultaten die de club de laatste tijd behaald heeft. Juist door dat gebrek aan steun van bo venaf is het voor bijvoorbeeld een trainer als Wullems vrijwel onmoge lijk de club nog in goede banen te leiden. Maar ondanks de instelling van de spelers, die onder aanvoering van trainer Wullems (ex Blauw Wit) wekenlang heb hebben kunnen opbrengen te trainen zonder een cent vergoeding, is de weerstand van Willem II's contractspelers ge sloopt. Vorige week werd het plan geopperd, niet langer meer te trai nen dinsdag werd die dreiging voor lopig voor één avond in daden om gezet Commentaar van Willem II-voorzit- ter dr. Schuurman: 'Er is geen spra ke van narigheid. Alle geruchten daarover zijn onzin. In plaats van op de eerste van de maand krijgen de spelers hun geld nu veertien dagen later.' Bestuurslid L. Maas, de finan cieel sterke man achter Willem II bekent echter wel degelijk dat er een betalingsachterstand is: 'Het gaat om een bedrag van vijf tot zesduizend gulden. De meeste spe lers zullen hun geld krijgen. Enke len zullen wat langer moeten wach ten. Vanavond wordt er weer ge woon getraind.' Dit verschil in meningen Is type rend voor het huidige bestuursbe leid van Willem II. Het gaat alles behalve goed met de vereniging. Er is een schuld van 750.000 gulden en de besprekingen met de gesaneerde ex-profclub (nu tweedeklasser) NO- AD hebben nog steeds niet het gewenste resultaat opgeleverd. Al in juni 1971 hebben er gesprekken tus sen NOAD en Willem II plaatsge vonden om te komen tot een fusie in Tilburg. Die onderhandelingen zijn toen afgebroken, maar bij Wil lem II is men gaan reorganiseren. Het bestuur werd gewijzigd, maar de eenheid ontbrak nogal eens. Een commissie uit het bestuur, waarin onder andere zitting hadden voorzit ter Schuurman, Noud van der Ven, de heer L. Maas en de heer Van Mook, perschef bij Interpolis (dat wel genoemd wordt als sponsor voor een eventueel nieuw te vormen profclub), stelden statuten en een huishoudelijk reglement op voor een Sportclub Tilburg, op de basis van Willem II. Die statuten zijn goedge keurd door de KNVB, maar liggen nu nog op het ministerie van finan ciën. De Sportclub zou een overkoe pelend orgaan kunnen zijn voor een grote profclub waarin dan ook NO- AD zou worden opgenomen. Bespre kingen over een eventuele fusie werden vorige week zaterdag weer op gang gebracht Een commissie ad hoc met afgevaardigden van zowel NOAD als Willem II sprak zater dag en maandag over de mogelijkhe den. Willem II verklaarde zich vol ledig akkoord met een fusie, maar NOAD vroeg dinsdag plotseling weer enige bedenktijd. Secretaris Janssen van NOAD: 'Wij willen er niet overhaast instappen. Zeker ge zien de gebeurtenissen van de laat ste tijd. Wij hebben om bedenktijd gevraagd voor intern beraad. Vorig jaar wilden wij wel een totale fusie en dat wil Willem II nu ook nog. Maar bij ons is nu de tendens van een samengaan in de top. De om standigheden zijn totaal gewijzigd. Na de gedwongen terugkeer naar de amateurs zijn veel oudleden terugge komen. De sfeer is uitstekend en het elftal draait goed. Bovendien zijn wij schuldenvrij. Maandag zul len wij onze beslissing meedelen aan Willem U.' De heer Maas aan de andere kant: 'Voor ons was het een tegenvaller dat NOAD niet ant woordde. Willem II heeft alles inge willigd.' Bij een fusie zijn echter niet alleen Willem II en NOAD betrokken. Ook de gemeente speelt een rol en een eventuele sponsor. Een van de voorwaarden voor een samengaan in een Sportclub Tilburg is dat de nieuwe stichting volledig schuldenvrij kan beginnen. Daarvoor zal het nodig zijn dat de enorme schuld (750.000 gulden) van Willem II afgelost wordt. Er zal zeker een miljoen nodig zijn voor aflossing en op poten zetten van een nieuwe topclub. Of de gemeente gezien de ontwikkelingen in het verleden zo ver wil gaan is nog de vraag. Voorlopig zal Willem H, dat de laatste weken onder leiding van trai ner Henk Wullems uitstekende re sultaten in de competitie behaalde, het alleen moeten doen. Karei Straatman: De sfeer in de ploeg is ondanks alles uitstekend gebleven. We hebben ook een geweldige steun aan Wullems. 'Het klimaat bij Wil lem II om tot sportieve topprestaties te komen is echter lang niet ideaal. Als de fusiebesprekingen weer zou den afspringen, moet zeker voor de toekomst van Willem H gevreesd worden. V an onze speciale verslaggever ROTTERDAM Vaclav Jezek, de sympathieke trainer van FC Den Haag, kreeg vorige week nog een anoniem telefoontje, waarin een supporter' hem liet weten, dat hij Sjaak Roggeveen bij zijn even tuele vertrek beter naar Praag kon meenemen. Diezelfde verguisde Roggeveen scoorde afgelopen zondag een formidabele hattrick voor de Hagenaars tegen FC Groningen. Hij schoot gisteravond in het Rot terdamse Feyenoord-stadion zijn ploeg ook in de halve finales van het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker. De beslissende uit haal van de ijverige schutter, kort na rust, bleek teveel voor Sparta. In de weliswaar weinig fraaie, maar spannende confrontatie zijn de lauw optredende Rotterdammers dan ook aanzienlijk kanslozer ge bleken dan de 10 score doet vermoeden. Terecht was Jezek vol lof over het spel van zijn ploeg. 'We hebiben acht weken keihard getraind, ook speciaal voor déze bekerwedstrijd. We hadden al in de allereerste fase een voor sprong kunen en moeten nemen. Dat dit niet gebeurd is, wijt ik aan het feit, dat we evenals Sparta te nerveus en te gehaast hebben ge speeld.' En over matchwinnaar Rogge veen: We weten nu, diat hij door de andere spelers gewaardeerd wordt. De mensen in Den Haag waren toch een beetje tegen hem'. Roiggeveen zelf: 'In deze wedstrijd hebben we veel van de kritiek, die we laatste tijd over FC Den Haag gespuid is, teniet gedaan. Het gevoel, dat we voor ons doen goed gespeeld hebben, stemt meer tot tevredenheid dan de overwinning zelf.' Ondanks het ideale voetbalweer viel de publieke belangstelling voor deze bekertopper opnieuw tegen. Niet meer dan 25.000 toeschouwers, waar van het merendeel Hagenaars, hadden zich in de Kuip verzameld. De animo voor de competitiewedstrijd Feyen- oord-FC Utrecht morgenavond is nu al aanzienlijk groter. Sparta is geen publiektrekker, hoewel' het dit seizoen al een reeks qua kijkspel knappe verrichtingen heeft verd. Sparta kreeg ook als bekervech ter niet de belangstelling die het verdiende. Dit ondanks het feit, dat voor beide ploegen dit duel van het grootste belang was. Een overwinning zou voor beiden het uitzicht op een plaats in het toernooi voor bekerwin naars in het volgend seizoen aanmer kelijk vergroten. Daarom stonden er, dat wel, twee tot de toppen geladen ploegen tegenover elkaar. Sparta had echter bij voorbaat al met een forse handicap af te rekenen. Gerrit ter Horst, de robuuste verdediger, is tij dens het kortstondige verblijf van de formatie in het KNVB-Sportcentrum in Zeist geblesseerd geraakt. Hij werd vervangen door Stef Walbeek, de all- rounder, die echter in de eerste fase van het afwisselende duel een hache lijke onderneming demonstreerde. Hij bood FC Den Haag na nauwelijks een kwartier de eerste reële kans door in paniek een omhaal bijna in eigen doel te plaatsen. Pim Doesburg kon nog net redden. De daaruit voortvloeiende hoekschop werd door de gretige Rogge veen rakelings overgekopt. Sparta en Den Haag ontmoetten el kaar voor de derde keer dit seizoen. Het was te merken ook. Want on danks het hoge tempo wensten de beide opponenten elkaar geen duim breed toe te geven. Een illustratie hiervan vormden de direkte duels tus sen Sparta's raspaard Jurgen Kristen- sen en de Haagse verdediger Thijs Wijngaarde. Wijngaarde, dit seizoen nog niet bepaald gelukkig met het zich bij zijn nieuwe vereniging mani festeren, beet zich vast op zijn tech nisch begaafde tegenstander en vond daarna nog ruimte om ook de nodige aandacht aan de opbouw te besteden. Wijngaarde imponeerde vooral in die aanvallende akties. Hij schoof de bal keer op keer in het strafschopgebied van de Rotterdammers en bood het spitsduo van FC Den Haag Rogge veen en Couperus een reeks fraaie mogelijkheden in de lang niet zeker optredende defensie van Sparta. FC Den Haag toonde zich dan ook duide lijk beter geconcentreerd en gretiger. Jezeks formatie speelde sneller, com bineerde beter, toonde zelfs een fana tiekere inzet. Sparta's middenveld had het er niet gemakkelijk mee. Bosveld had de grootste moeite om de jonge Kila te schaduwen, Jan van der Veen kwam nauwelijks aan aanvallende ak ties toe. en ook Jan Klijnjan kon de kloof tussen verdediging en aanval slechts moeizaam overbruggen. FC Den Haag profiteerde echter niet De aanval, afgelopen zondag in de compe titie tegen FC Groningen met 5 doel punten mede dankzij Roggeveen nog zo overtuigend op schot, bleek niet in staat de score nog voor het rustsig- naal van scheidsrechter Lou van Ra vens (onverwacht vervanger van de zieke Ad Bogaerts) open te breken. Vaclav Jezek bracht dan ook een suc cesvolle wijziging in zijn elftal aan. Harry Hestad, tot dat moment op het middenveld vrij onopvallend, werd vervangen door de jeugdige Hans van Eede. Want de Tsjech wenste stoot kracht. Terecht. Dit Sparta, nerveus, onherkenbaar in vergelijking met de meest recente competitiewedstrijden, voelde zich aangeslagen. De Rotterdam mers probeerden via gejaagde, indivi duele akties alsnog te antwoorden. Het Charley Bosveld in duel met de Hagenaar Aad Kila. gebeurde slechts weifelend. De lange trappen, die in het strafschopgebied van Den Haag werden gezonden, ble ken bijna steeds een prooi van aan voerder Aad Mansveld. Sparta miste overtuiging, ondanks het voorzichtige offensiefje waaraan het in de tweede helft bouwde. Den Haag wachtte daar blijkbaar op. Want Roggeveen, Coupe rus en Berg kregen zodoende in de aanval toch wat meer ruimte. Het le verde, eindelijk, het zo fel begeerde, doelpunt op. Na nog geen kwartier kon de sterke Joop Korevaar op de linker vleugel vrij simpel opkomen, speelde zelfs Hans Venneker aan de rand van het strafschopgebied volledig uit en plaatste de bal feilloos in de voeten van Sjaak Roggeveen. Zijn direkte op ponent Hans Eijkenbroek bleek even niet ter plaatse. De sinds zijn zondag gescoorde hattrick in Den Haag ein- 'ARD Uitgerekend Wage- r'Alfeen, dat dit seizoen in de com- tie zoveel strafschoppen heeft ei ist ('en op belangrijke mo- f0 Hen in de wedstrijd', gaf trai- w Maarten Vink later toe) 7o i tot zich vanaf de penalty-stip •io e halve finales van de KNVB- ei'. Doelman Gerard Drost oo te de eerste de beste straf- 25 >P van FSC (Jansen) en daar- :°j? naakten de Bergbewoners het to foutloos af: na Roelofs scho- 75 Welierdieck, Van der Weerd 50 Hazelhekke de laatste via '40 landen van doelman Jan Nie- 1 in dezelfde (rechter) i3o k raak. Benen knalde bij de 65 tie strafschop de laatste Lim- j gse hoop op de kruising te 60 'ter. 25 50 gelukkigste heeft gewonnen', stel- ageningen-trainer Vink na afloop :l eerlijk. 'Wij hadden het voor dat we de eerste maakten en dat Fortuna de eerste miste. Dat nam bij ons veel van de spanning weg'. FSC's oefenmeester Evert Teunissen kon dat later slechts beamen. 'Bovendien', meende Teunissen, 'hadden wij het in de wedstrijd zelf kunnen maken. Wij hebben de kansen laten liggen. En dat werkt natuurlijk onbewust door'. Die sensationele strafschop-ontkno ping in het schemerduister van het Sittardse stadion De Baandert vormde de reuzenclimax van het (vooral na de rust) enerverende duel tussen de beide beker-dwergen Fortuna SC en Wageningen. Een duel dat trouwens vóór de aanvang reeds de nodige opwinding veroorzaakte. In de afgelo pen week weigerde Wageningen pro fessioneel accoord te gaan met een voorgestelde verschuiving van de strijd naar goede vrijdag. Omdat, "reesden de Bergbewoners, anders het belangrijkste Limburgse argument: weinig publiek om half vijf, mogelijk als een boemerang zou kunnen gaan werken. Trainer Vink: 'Hoe minder publiek en sfeer in het stadion, des te minder voordeel had de thuis-club ervan'. Toch waren er gistermiddag op dat vreemde aanvangsuur later begin nen was onmogelijk omdat wegens het ontbreken van een lichtinstallatie met verlenging en eventuele straf schoppen rekening moest worden ge houden een vooruitziende geest... in Siltard nog zo'n tienduizend toeschouwers. Waarvan die jeugd ge wapend met gratis uitgedeelde toe ters. Die bijna originele Cup-koude oorlog zette zich in het veld duidelijk voort. Wageningen, de laatste weken in de competitie duidelijk teruggevallen na de verrassende bekersuccessen tegen Telstar (0—1 (0—1) en F C Gronin gen (34 in de verlenging na een 2 0 achterstand), koos in Sittard duide lijk voor de behoudende taktiek. Door niet alleen de versterkte verdediging resoluut dicht te houden, maar boven dien zelfs i aanvallers als Van Osen- bruggen als een vlo op de huid van de Limburgse spelmaker Jopie Titalay - Ooms, en zelfs de spitsen Meurs en Hazelhekke ver terug te laten komen om te storen. 'Wij kre gen geen meter ruimte', constateerde FSC-oefenmeester Teunissen later spijtig. 'Wageningen buitte eenvoudig de grotere fysieke kracht uit. En daardoor konden wij ons spel niet ontplooien.' Evert Teunissen, verder de eigen kracht en zwakte eerlijk beseffend: 'Wij zijn ook geen beker winnaars. Wij moeten het voorlopig hebben van incidentele successen. Die uitschieters, vooral tegen eredivisie clubs, passen goed in het kader van de opbouw. 'FSC deed tegen Wagenin gen evenwel meer dan- alleen een lofwaardig streven naar een nieuw (beker)succes. De Limburgse formatie manifesteerde zich opbouwend als een ploeg-met-toekomst, maar aanvallend als een ploeg-zonder-vuist. Teunissen: 'Dat is het grote probleem. Er moet eenvoudig nogal behoudend worden gespeeld omdat er geen typische af- ronder bij loopt.' Hetgeen FSC dat bovendien aan voerder Frans Roemgens (geschorst) gevoelig mist tenslotte de aantrek kelijke halve finales van de KNVB- beker kostte. Want toen in het laatste half uur de Limburgse ploeg eindelijk ging vlammen èn er kansjes kwamen, ontbrak de afwerker. De ingezette Jo Geyselaers (met rugnummer 14) po pulair als de Limburgse Cruijff, die door zijn komst de enerverende slotfa se inluidde, miste drie opgelegde kan sen: in de 66ste, 84ste en eerste minuut van de verlenging knalde Gey selaers uit reële scoring^posities steeds weer langs de verkeerde kant van de paal.. Daarvóór had overigens Wageningen de kans gehad om de verlenging en de strafschoppen-climax te voorko men. FSC' uitblinkende doelman Jan Nieling tikte echter stijlvol twee ko gels van Meurs en een "kromme' van terrier Jan van Osenbruggen over de lat. In de 32ste minuut kwam verder de paal hem te hulp toen goalgetter Hazelhekke ondanks storend werk van de meegekomen Broecks onverwacht uithaalde. Maar de bal caramboleerde via de binnenkant van de paal weer diagonaal het veld in. Drie minuten voor het einde van de slopende verlenging balanceerde For tuna SC overigens nog fortuinlijk op de rand van de beker, toen Gerdo Hazelhekke, topscorer van de eerste divisie (16 van de 35 Wageningse doelpunten) na een break-out door bewaker Paul Driesen op het beslis sende moment een zetje in de rug kreeg. Scheidsrechter Korver die zijn steentje meedroeg tot de beker- klassieker wilde de bal echter (nog) niet op de penalty-stip leggen. Wageningen trainer Vink: 'Het was een twijfelgeval. Geeft hij een straf schop dan kan Fortuna niets zeggen. Hij gaf hem niet en wij kunnen eigenlijk ook niets zeggen, gezien het karakter van de hele wedstrijd.' En na de gelukkige strafschop-afloop voorzichtig vooruitkijkend: 'Eigenlijk mogen wij niet meer -erder kijken. Wij zijn wel een' echte cup-fighter, maar wij komen pure klasse tekort. Maar stel. dat wij de winnaar van Volendam-Excelsior loten. Dan zouden wij plotseling kans hebben op Europa Cup-voetbal. Het is eerlijk gezegd te gek om serieus over te praten.' Maar het kèn. FSC-Wagenlngen 00. Wapeningen wlnl na strafschoppen. Scheidsrechter: Korver. Toe schouwers: 10.00(1. FSC: Nieling: Ernst, Vrösch, Benen, Drie sen: Jansen, Aben, Cebinac (Geyselaers): Gubbels (Steevens) Titalay. Bohnen. Wageningen: Genard Drost: Roelofs. Jan Drost, Welierdieck, Van Eyck (Block); Van Osenbruggen, Broecks, Ooms (Van der Weerd: Van Gtnkel, Hazelhekke, Meurs. delijk bejubelde Roggeveen legde aan voor een spijkerhard schot, waarmee hij doelman Doesburg kansloos liet (0-1). Sparta begon aan een wanhopig offen sief. De kansen bleken echter uiterst spaarzaam. Vooral Kowalik en Venne ker probeerden met afstandsschoten de goedsluitende Haagse defensie alsnog op de knieën te krijgen. Vergeefs ech ter. Trainer Elek Schwartz zette in de slotfase nog de lange Aad Koudijzer in voor de ijverige Charlie Bosveld. Sparta-trainer Elek Schwartz ervoer de nederlaag als de grootste teleurstelling van het seizoen. 'Na het doelpunt zijn we pas wakker geworden, maar toen was het te laat. Het verschil tussen beide ploegen was, dat FC Den Haag bekervoetbal speelde en Sparta compe titievoetbal. We waren bovendien veel te nerveus en te onrustig.' Uitblinker Charlie Bosveld, die 10 minuten voor het einde om onbegrijpelijke redenen uit het veld werd genomen, uitte zich in gelijke zin als zijn trainer: 'Onbe wust hebben we dit duel te gemakke lijk opgenomen. We hebben veel te veel gedacht aan de 52-overwlnning, die we op Spangen behaalden. Dit was echter mentaal en fysiek veel sterker FC Den Haag.' Sparta-FC Den Haag O—l (00» 57: Rog geveen 01. Scheidsrechter: Van Ravens. Toeschouwers: 25.000. Sparta: Doesburg; Venneker. Walbeek. Eij kenbroek, Visser, Klijnjan, Van der Veen. Bosveld (Koudijzer): Heljerman. Kowalik, Krlstensen. FC Den Haag: Thte; Wijngaarde. De Zoete, Mansveld, Korevaar: Advocaat. Kila. Berg; Roggeveen, Couperus, Hcstad (Van Eede). GERRIT DEN AMBTMAN PAPPLONA (ANP) Het Neder lands zaalhandbalteam is het voor- Olympisch handbaltoernooi voor he ren goed gestart. In groep B behaalde de formatie van trainer Bertus Cras een 1610 overwinning op Bulgarije. Bij de rust leidde Nederland nog slechts met een punt verschil: 6—5. In groep B spelen naast Nederland en Bulgarije vorige maand wonnen de Bulgaren in Tiflis nog met 1119 van Nederland nog Oostenrijk en Frankrijk. De wedstrijd tussen deze beide teams eindigde gisteren in een zege van 2019 voor de Oostenrijkers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13